Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) Tsebacsi válasza Taifa Díaz (#40349) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vigyázz, mert a Redmond-i Szent Gates Tűzben ég el hitvány kis lelked, amiért mi Urunkat Bill-t, az ő Szent Termékét és annak Hithű Követőit gyalázni merészelted!! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40352) pushalias válasza Taifa Díaz (#40343) üzenetére


pushalias
addikt

Yep, és a MS-bérencség definíciója az, hogy nem MS-nak rovod fel a hülyeúzer hibáját. Égbekiáltó!

Honor 9 / HP 8470P

(#40353) bAtt001


bAtt001
addikt

srácok segítség kellene!

adott egy ati driver az amd honlapjáról, ezzel tökéletesen működik minden, windows photoshop minden, de a hülye win8.1 mindig frissíti magától egy újabbra amivel meg minden gondom van, photoshop nem ismeri fel a kártyát stb... hogy lehet kikapcsolni h ne önálósítsa már magát, mert random frissíti magát a szar driverre :(((

(#40354) pushalias válasza Tsebacsi (#40351) üzenetére


pushalias
addikt

Ámen :))

Honor 9 / HP 8470P

(#40355) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Honnan tudnék svéd win8 iso-t letölteni? Win8-al vettem a laptopot amire most szeretném visszaállítani, de nem találok sehol iso-t, a 8.1-re pedig azt mondja érvénytelen a kulcsom.

(#40356) Clemi válasza bAtt001 (#40353) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem állítsd át a frissítési beállításokat, hogy csak jelezzen de frissítsen automatikusan. Legközelebb pedig mikor megint jelez arra a driverre, akkor jobb gombos menüben rejtsd el azt a frissítést amit ki akarsz zárni.

(#40357) bAtt001 válasza Clemi (#40356) üzenetére


bAtt001
addikt

ezt most beállítottam, remélem a driverre is vonatkozik, nem csak a windows frissítésekre, remélem a legjobbakat, eleget idegesített már a napokban az új win :D

(#40358) csako válasza bAtt001 (#40357) üzenetére


csako
veterán

Elvileg, ha a jobb klikkel mész arra a frissítésre, akkor el lehet rejteni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40359) pushalias válasza bAtt001 (#40353) üzenetére


pushalias
addikt

Állítsd be, hogy a driverek frissítései ne települjenek automatikusan. Velem is előfordult már, nagyon dühítő bír lenni. :O

Honor 9 / HP 8470P

(#40360) King Unique válasza Tournament (#40309) üzenetére


King Unique
titán

Ez win 8 alatt készült, mert 8.1-ből kivették élményindexet, vagy ott is elő lehet csalogatni valahogy :F

(#40361) pushalias válasza Avicularia (#40355) üzenetére


pushalias
addikt

Rakd fel generikus kulccsal, olyat sok helyen lehet találni Google/Bing jó barátod :D), és aztán aktiválni már a W8 kulccsal lehet.

Honor 9 / HP 8470P

(#40362) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Tegnap frissitettem es na mit kaptam, TiWorker.

A Windows 8-based or Windows Server 2012-based computer experiences high CPU usage when it runs a Windows Update applicability scan. Additionally, the applicability scan takes longer than expected.
TiWorker is a legit Windows file. This is the trustedinstaller which installs updates and enables Windows features.

(#40363) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Win 8.1 alatt szeretnék ütemezni egy taskot, de nem igazán sikerül.
Jelenleg így van beállítva:

(triggereknél meg van adva a when copmputer is idle)
Én azt szeretném, hogy csak akkor fusson, ha bekapcsol a screen saver, majd a monitor kikapcsol, és ha 2 órán keresztül nem történik semmi, csak akkor fusson. Most viszont úgy fut, hogy ha "felébresztem", akkor ha nem csinálok valami terhelést, akkor még mindig idle-nek tekinti az állapotot, és újra futtatja a taskot. Találtam róle leírást, elvileg emiatt van: [link] Hogy lehetne ezt megoldani?
Akár egy másik event/trigger használatával.
Köszi

(#40364) bAtt001 válasza csako (#40358) üzenetére


bAtt001
addikt

igen csak trükkös mivel nincs is a frissítések között, csak gondol egyet, képernyő villan és már fent is van az új driver :DDD

(#40365) pumi1980


pumi1980
tag

Üdv,

A következő problémám van: Win 8.1-t használva, ha magára van hagyva a gép (üresjárat, monitor kikapcsol), majd szeretném újra használni az egér mozgatására még reagál, a kép a monitoron még visszajön, de a billentyűzetre már ne reagál a PC, az egérkurzor mozgatható.
Úgy tűnik, hogy le van fagyva a rendszer de
- az egérkurzor mozgatható, esetleg még a futó programok között is lehet váltani de csak egy ideig
- ha zene szólt a háttérben az továbbra is normálisan szól
- hálózaton a gép még elérhető marad
- billentyűzetre nem reagál (Ctrl+Alt+Del)

Mindig csak a reset gomb segít.

A hiba a Win 8.1 update után jelentkezett néhány nappal, azóta rendszeres. Win 7 és 8.0-al semmi probléma nem volt.

Ami még szerintem fontos, hogy minden ilyen esetben, amikor fagyás történik, fut a windows karbantartás (egy kis óra ikon jelzi a műveletközpont értesítésénél a jobb alsó sarokban). Amikor visszajön a gép üresjáratból és meglátom a kis óra ikont már tudom, hogy a gép nem lesz használható.

Hibaüzenet nincs, próbáltam rákeresni a hibára, és úgy tűnik nem egyedi a probléma
[link]
[link]
[link]
, de megoldást még nem találtam. Remélem valaki tud segíteni. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40366) Tournament válasza King Unique (#40360) üzenetére


Tournament
aktív tag

8.1 winsat fájlba van nincs élmény index opcio már

de mükődik csak parancssoral tesztelem...

Formal xmlből másoltam ki 8.1en a 9385 beta build ota nincs gomb a teszetléshez

Mivel szar alaktrészt nincs kedvem venni igy teszteke cml fájlba reportolva cmd-vel 8.1 alatt

[ Szerkesztve ]

(#40367) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Win 8.1 esetében hogyan lehet megoldani, hogy egy account-hoz hozzárendelem az administrator jogot úgy, hogy mindent automatikusan úgy indít el. Win 7-ben az UAC kikapcsolásával ez remekül ment, azonban én ezt már Win 8 alatt sem tudtam így megcsinálni.
A második kérdésem, hogy hogyan tudom a legegyszerűbben lelőni a METRO felületet, egyszerűen csak meg se jelenjen, még a RAM-ba se töltse be magát.
Előre is köszi a válaszokat!

(#40368) #19617792 válasza jahatpersze (#40367) üzenetére


#19617792
törölt tag

a megoldást úgy hívják, hogy Windows 7 vagy Linux.

(#40369) Gabás válasza #19617792 (#40368) üzenetére


Gabás
addikt

az első megoldást meg úgy hívják, hogy feladatkezelő, feltéve hogy a kérdező tudja, mit is szeretne

[ Szerkesztve ]

(#40370) Taifa Díaz válasza pushalias (#40352) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Yep.
Srácok, amúgy én szeretem a 8.1-et, mert gyors, és egyébként is jó nekem, réti usernek.
De miért van az, hogy amikor ajánlást kérnek tőlem, és természetesen ezt az operációs rendszert említem elsőnek - általában azt említem, amit épp használok, mert nem is használnám, ha nem tetszene -, akkor mindenki vág egy fintort, és ilyeneket mond, hogy: "áááá, láttam, hogy néz ki, mi már ez a sok színes kocka, nekem rendes Windows kell, desktoppal és parancsikonokkal." :F És ezek között akadnak olyanok is, akik nem mennek át rögtön a szomszédba, ha valamit nem találnak az operációs rendszerben, veszik a fáradságot, hogy utánanézzenek.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40371) t72killer válasza peterm711 (#40350) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony elveszhet a kulcs! Olvasd ki Aida64-gyel, v kulcskiolvasó progival (fentebb linkeltem vhol) és írd le.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40372) rgeorge válasza Taifa Díaz (#40370) üzenetére


rgeorge
addikt

Amikor a Vista/Windows 7 megjelent, mindenki a klasszikus start menüt/megjelenést kereste. Nyilván ott kisebb volt a váltás, de a séma ugyanaz. Új felület, amitől félnek, inkább kérik vissza a régit. Majd megszokják/megszeretik idővel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40373) LLKobe válasza rgeorge (#40372) üzenetére


LLKobe
veterán

Bezony. De azért azt tegyük hozzá hogy az MS is csinálhatta volna ezt SOKKAL egyszerűbbre logikusabbra és átláthatóbbra. Megszokni, megtanulni bármit meg lehet, de sok helyen a logikát a mai napig nem látom.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40374) Szabesz válasza Taifa Díaz (#40370) üzenetére


Szabesz
őstag

Mert túl éles a váltás, és szokatlan ez mindenkinek. A változástól meg mindenki retteg.
Megvallom, nekem sem volt szimpatikus a W8, de fel kellett raknom, majd megszoktam, és megszerettem. A rendszer gyors, az animációk szépek és folytonosak. Még a csempék is teljesen megszokhatóak, és szerethetőek (egységnyi felületen rengeteg hasznos információ), érintő felületen meg egyenesen kézreesik (pl W8 tab).
A Windowsról azért nem tipikusan a gyorsaság, és a szép, akadásmentesen animált felület ugrik be tipikusan (Windows Phone rendszerről is reflexből azt gondolják, hogy egy akadozó valami, közben az egyik leggördülékenyebb mobil OS).

¯\_(ツ)_/¯

(#40375) Steelmanus válasza bAtt001 (#40364) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es ha itt letiltod az Automatikus eszkozfrissitest?

[ Szerkesztve ]

(#40376) 30z.Samu válasza Taifa Díaz (#40347) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, tedd csak, én viszont a hozzászólásomban segítségül hívtam az iróniát. ;]

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#40377) bAtt001 válasza Steelmanus (#40375) üzenetére


bAtt001
addikt

néztem ezt is, ha ezt letiltom és radugok egy új nyomtatót a laptopra akkor annak így lesz driver vagy nem lesz? :D mindegy most enélkül tesztelem aztán hátha marad jó állapotban :)

(#40378) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, telepítettem a Start8-at, de nincs start menü... miért?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40379) Gabás válasza bAtt001 (#40377) üzenetére


Gabás
addikt

lesz, ha kézzel telepíted vagy indítod el az illesztőprogram-keresést

(#40380) Steelmanus válasza bAtt001 (#40377) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, csak nem automatikusan fog telepulni, hanem manualisan Neked kell majd megkerestetni vagy telepiteni a Vezerlopult Eszkozok es nyomtatoknal.

Megeloztek :)

[ Szerkesztve ]

(#40381) wayteqxtab


wayteqxtab
csendes tag

Létezik külön 8.1 update win 8-hoz ami külön telepíthető, és nem a Win App Store-ból kell leszenvedni?

Eddig az összes nagy Win update telepíthető volt offline telepítőkészletből, pl a Win7 SP1 egy nagy exe file-ban volt. Ilyen nincs Win 8-hoz?

(#40382) King Unique válasza 800.henrik (#40378) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a legújabb elvileg kompatibilis 8.1 RTM-el [link], v mégse, de lehet csak beállítás kérdése... :F
Amúgy szerintem meg felesleges + start menü pótlókkal szórakozni, bőven elég start gomb jobb klikk menüje és metro felület ("nagy start menü"). :K

(#40381) wayteqxtab: ha visszaolvasol, leírták, hogyan lehet 8-alól "lelopni" az update-t és ISO-ba tenni, de ha úgy rakod fel, akkor lekapar ezt-azt, store.os megoldás előnye pont az, h megmarad szinte minden beállítás, fájl.
Persze, ha tiszta lappal akarsz indulni, akkor lehet előző megoldással próbálkozni tiszta install keretében.

[ Szerkesztve ]

(#40383) peterm711 válasza t72killer (#40371) üzenetére


peterm711
aktív tag

Köszi megnézem.
Még egy kérdés, próbáltam frissiteni 8.1-re, de a telepítő megáll 0xC1900101-0x30018, majd visszaáll eredeti állapotába. Keresgéltem egy kicsit, és állitólag valami driveres probléma, próbáltam kikapcsolni a halózati kártyát Bluetooth-t, de nem segitett. Valami tipp esetleg? HP Pavilion g6-2361sc laptop

(#40384) t72killer válasza peterm711 (#40383) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az is lehet, h vmelyik frissítés hiányzik. Alternatíva: tiszta telepítés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40385) Joker88


Joker88
őstag

C-Media chipsetű hangkártyához nem tudtok olyan drivert ajánlani ami működik Windows 8.1 alatt ?

Ehhez a kártyához kellene, Chipset: C-Media CM 8768 . (ami van a gyártó Eminent oldalán driver,meg sem mukkan Win8 alatt,pedig odaírták,hogy Windows8 -ra is való.. :((( )

Amit a softpedia-n találtam drivert azzal csak sima Windows8-on megy normálisan a hang, 8.1 alatt nincsen mélynyomó, a hátulsó hangszórók is alig szólnak..

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#40386) GEPESZ66 válasza Joker88 (#40385) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én a CMI 8738-hoz a WIN7-es drivert raktam fel kompatibilitási módban.Igaz én csak 2 hangszórót használok, de ez működik.

(#40387) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A WIN 8.1-en az asztalnak, ill. a modern felületnek ugyanaz a háttere. Ha az asztalra kattintok, akkor a háttér világosabb, élénkebb, mint a modern felületnél. Gondolom ezen nem lehet állítani?

(#40388) Sonja


Sonja
veterán

Jött pár update most. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40389) brd válasza Steelmanus (#40362) üzenetére


brd
nagyúr

Na, csak kiderül előbb-utóbb az igazság. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#40390) t72killer válasza Sonja (#40388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Frissítőcsütörtök :S

#40391: próbáld meg tisztán felrakni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40391) peterm711 válasza t72killer (#40384) üzenetére


peterm711
aktív tag

Már fönt van az összes update, mégse megy :( ugyanaz a hiba.

(#40392) vlevi


vlevi
nagyúr

Korábban szó volt róla, hogy hogyan tüntethetőek el a könyvárak a sajátgépről. Sehogy. Mert időlegesen eltűnik, de minden Win update wisszarakja, hogy rohadna meg :O
Külön kib***ás, hogy használnám a bal oldalon a libraries-t, de mivel az a sok vacak haszontalan folder ott van a sajátgépben, ezért a libraries rész nem fér ki a képernőre. Főleg, hogy emlékeim szerint Win7-ben a libraries a sajátgép fölött volt, most viszont alatta :(

Képekben : [link]
Még a 8.0-ban is így volt : [link]

8.1-ben : [link]

(#40393) TomiLi


TomiLi
addikt

Windows 8.1-ben a beépített levelező programot nem tudom bezárni elsőre (egér felül, megjelenik egy tenyél -> lenyomva a bal egér gomb, és lehúz a képernyő aljára), csak harmadikra.... :F
Valamint egy pár e-mail szöveges része számomra "kódoltan" jelenik meg, azaz az ékezetes betűk helyén valami krikszkraksz...
Találkozott valaki ilyennel?

Köszi! :R

Bogyorisz

(#40394) dealerman válasza 800.henrik (#40378) üzenetére


dealerman
senior tag

csak StartIsBack -el működik nekem is :K

underground techno will never die

(#40395) zirigy


zirigy
tag

Sziasztok.
Egyik ismerősömnek szeretném megvenni ezt a notebookot.
A gép OP nélkül lenne, és Win7-et akarok neki majd rádobni.
Ott akadtam el, hogy az oldalon a notebookhoz csak WIN8-as driverok vannak. Drivert még tudnék is szerezni az intel meg az nvidia-ról, de az Utilities-hez, konkrétabban a Power4Gear-hez, ATKACPI driver and hotkey-related utilities-hez nem, hacsak nem fogadja el a Win7-esen.
Azt tudom, hogy a régi Vistás vezérlők, programok simán mentek a WIN7-esen.
Na most a WIN8-as esetében is ez van? Fel tudnák rakni minden Win8-as vezérlőt, programot WIN7-es OP-re??
Tud ebben nekem valaki segíteni, mert a notebookos topicban nem kaptam rá választ??

Köszi

(#40396) Bobó_20 válasza peterm711 (#40391) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

valami drivereddel lesz a gond, próbáld meg eszközkezelőből frissíteni mindet hátha
esetleg itt írnak megoldást: ugyanaz a hibakód

(#40397) Steelmanus válasza brd (#40389) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mire gondolsz?
Most csinaltam egy kepet rola a Prefetch mappaban talaltam nagyjabol a bekapcsolas idopontjaban indult.
De magat az TiWorker.exe fajlt nem talalom sehol. Es mindez egy még nem elesitett rendszerben tortenik, csupan a frissiteseket tettem fel, de azt mindet.

Megvan, a Winsxs mappaban van.

[ Szerkesztve ]

(#40398) Mardel válasza pushalias (#40341) üzenetére


Mardel
őstag

Te miről beszélsz? :F

Az F8-as boot opció kiszedésért, majd ha kell állítsd be parancssorból, ezért is a user a hibás.
A könyvtárneves dolgot meg x éve söpörjük az asztal alá, mert olyan megoldhatatlan dolog.
Workaround van rá, ami vagy működik, vagy nem.

A 8-as win a szememben egy erős visszalépés, egy alfa állapotú oprendszer, kivették az aerot, nincs F8-as csökkentett mód boot opció, metro ui inkább hátrány mint előny, főleg touchpados notebookokon.
5 cm-es téglalpban egerezzél a képernyő sarkaiba. (vicc)

Egy hőmérséklet monitorozó programnak meg nem lenen szabad vállrafektetnie egy oprendszert, teljesne mindegy, hogy win8 vagy win7 verzió.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#40399) brd válasza Steelmanus (#40397) üzenetére


brd
nagyúr

Ez egy gyenge poén volt arra, hogy a Windows a saját programjait is lassúnak ítéli. Ott az exe, megtalálta, mi a baj?

The only real valuable thing is intuition.

(#40400) brd válasza Mardel (#40398) üzenetére


brd
nagyúr

Arról beszél, hogy hozzáértés hiányában te okoztad a bajt. Van 100%-osan működő (havonta 1x-2x nekem is el kell játszanom) megoldás a profilmásolásra, de az nem az, amit te csináltál.

Az F8-as menüért és a kötelező csempékért viszont tényleg járna egy valami nekik, ami nem kellemes.

Egy hőmérséklet monitorozó programnak meg nem lenen szabad vállrafektetnie egy oprendszert, teljesne mindegy, hogy win8 vagy win7 verzió.

A nevezett program telepít egy drivert, ami nem kompatibilis ezek szerint a 8-assal, de ezért miért feltétlen a Windows készítője a hibás?

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.