Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39701) pushalias válasza Buster17 (#39699) üzenetére


pushalias
addikt

Melyik, hogy. :)

Honor 9 / HP 8470P

(#39702) pushalias válasza kengyel (#39696) üzenetére


pushalias
addikt

RAM használat szerinti sorrendben vannak itt a cuccok? Mert akkor itt a sok kicsi sokra megy effektussal állunk szemben. Nem hinném, hogy a memória 6x százalékának felhasználása olyan egetverő probléma lenne.

Honor 9 / HP 8470P

(#39703) -ZR-


-ZR-
csendes tag

Apró érdekesség: Acer Aspire 3100, tesztelni felraktam a 8.1-et, de minden újraindítás, alvó állapot, hibernálás kékhalálba küldte. A problémát az ezen típusokban még megtalálható modem okozza, le kell tiltani, minden funkció azonnal megy rendben.

"Navigare necesse est, vivere non est necesse!"

(#39704) r-chee


r-chee
őstag

Most, hogy kijött a 13.9-es Catalyst driver, és össz. harmadjára kerültem vga driver telepítés közelébe a 8.1-es Windowson, azt kell mondjam, nem megy ez olyan gördülékenyen. Win7-en semmi bajom nem volt az új driver előtti régebbi eltávolításával, majd az új telepítésével, de itt csak úgy faxántos a dolog, ha először a Display Driver Uninstall-lal csökkentett módban eltávolítom a korábbi illesztőprogramot mindenestől, aztán visszatérve normál módba telepítem az újat.
Egyéb esetekben totál beállás van, az eltávolítási és telepítési folyamat egyaránt beakad, s egy hét múlva is ugyanott állna.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#39705) kengyel válasza pushalias (#39702) üzenetére


kengyel
nagyúr

Először is köszi a gyors választ. Eddig nem volt ilyen " étvágya" . Most kicsit kigyomláltam és úgy néz ki helyrejött. Lehet valamelyik program ,vagy játék szólhatott bele a dologba.

kengyel

(#39706) khorvat válasza daimonion (#39698) üzenetére


khorvat
senior tag

Vissza lehet vonni az áruházas 8.1 frissítést?
Lehet lemaradt 1-2 win8 frissítés azokat felraknám és onnan újra a 8.1 mehetne, lehet ez a letöltési problémámat megoldaná!

(#39707) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!
Win8.1-nél bekapcsolás után pár percig sötétség,hdd se megy,aztán bejön az asztal.
Párszor már eljátszotta.Ez normális vagy a win 8.1 nem az?
Ha telepítek az áruházból egy kártyajátékot azt át tudom másolni egy másik gépre?
A csempe alkalmazásokat,hogy zárom be,mert hiába megyek rá és bezárás,a feladatkezelőben még mindig fut.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#39708) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Valaki nem tudja arra a problémára a megoldást, hogy egy idő után a tálcán ha átviszem egy ikonon az egeret, a tooltip megjelenik, és nem tűnik el, és az "árnyék" is ott marad? Gyakorlatilag úgy néz ki, mintha az egerem az adott elem fölött lenne, pedig nincs.
Windows 7/8-nál is jelen volt már. Próbáltam keresni, de nem nagyon találtam rá megoldást.

(#39709) tomp


tomp
félisten

Valaki le tudja írni, hogy miként kell értelmezni a feladatkezelő memória kijelzését?
kép
Bal oldali oszlopban 2,7GB-ot jelez, de a részletekben már 2,2GB van.
A lefoglaltban pedig 3,3GB-ot. Nos akkor most hogy is van? :)

(#39710) #93794560 válasza daimonion (#39698) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, így van. Csak ezzel az a baj, hogy a 8.1 frissítés már az első update adag után megjelenik az áruházban. Ezek után ne csodálkozzanak Redmondban, hogy sok embernek nem jól ment a cucc, mert a 8.1 idő előtt úgymond felkínálta magát, hogy "Tegyél föl!"

(#39711) khorvat


khorvat
senior tag

Sikerült itt már vkinek visszavonnia a 8.1 áruházi frissítést?? Ha igen elárulná, hol kell ezt megtenni? Sehogy se sikerül megtalálni:(

(#39712) LLKobe válasza khorvat (#39711) üzenetére


LLKobe
veterán

Sztem ilyet nem lehet. Talán ha reseteled a wint, de valszeg akkor is 8.1-re áll vissza.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39713) khorvat válasza LLKobe (#39712) üzenetére


khorvat
senior tag

Akkor ezt lehet benyaltam:) Tudtam hiba lesz életemben először belépni az áruházba!

(#39714) Tournament válasza khorvat (#39713) üzenetére


Tournament
aktív tag

reinstall max

[ Szerkesztve ]

(#39715) LLKobe válasza khorvat (#39713) üzenetére


LLKobe
veterán

Húzd újra alapból 8.1-re, és jó időre levan a gond. Ma már ez nem olyan fájdalmas, nem sok idő. Ha online fiókod van, csomóminden meg is marad. Persze ha sok minden van telepítve azért több idő.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39716) C1trom


C1trom
tag

Üdv, van egy idegesítő problémám a win 8/8.1-el (már azon túl hogy az egész rendszert egy borzasztó, ronda, kiforratlan katyvasznak találom.. de már megtanultam vele együtt élni valamelyest). Jelenleg egy 8.1-re frissítettt 64 bites rendszert használok. (Mert a clean install nem opció... thx MS :U )

Ha elindítok valami játékot, pár perc után kiírja hogy kevés a memória a gépben és erősen javasolja hogy azonnal zárjam be az adott programot.. mert különben elszabadul a pokol

4GB ram van a gépben, tisztában vagyok vele hogy ez nem a netovábbja, de ugyanezek a programok (beleértve a leg-rendszerigényesebb játékokat is) vígan futottak win 7 alatt, anélkül hogy bármikor is hasonló hibaüzenetet kaptam volna (sőt... kb 20 éve nem találkoztam ilyen jellegű hibaüzenettel). És nem nem 100 megnyitott böngésző tab, meg 25 egyidőben futó alkalmazás mellett játszok. Csak windows + játék és hibádzik.
Ha hinnék a hibaüzenetnek, a kézenfekvő megoldás a memória bővítése lenne, csakhogy egyrészt nem hiszem el hogy kevés 4 giga memória arra amire én használom a gépet, másrészt a feladatkezelő szerint 50-60% közötti a teljes memóriafelhasználás miközben fut a game ergo 1-2 GB kihasználatlanul hever miközben nyavalyog a windows.
Ebből számomra az jön le, hogy hiába vennék még 4 gigát a gépbe, mert a jelek szerint tök mindegy neki hogy tényleg kevés-e a memória vagy sem, és ugyanúgy zaklatna.

Ja és egyébként a játék is ugyanúgy fut tovább mintha nem is kaptam volna hibaüzenetet... de elég bosszantó hogy emiatt 10 percenként kivág az asztalra hogy figyelmeztethessen az életveszélyre.

A kérdés/felvetéseim:

-Hogy lehetne a figyelmeztetésektől megszabadulni? (kicsit már utánanéztem, és egy gpedit.msc nevű felhasználói fiókok jogosultságát kezelő beépített windowsos progiban ki lehetne kapcsolni.... csakhogy a "pro" mentes sima win 8.1-el rendelkezem amiben a jelek szerint ilyen opció nem létezik, úgyhogy feltételezem valamilyen közvetlenebb registry módosításos beavatkozás szükséges, csak fogalmam sincs mit szerkesszek)

-A rosszabbik eset, ha a figyelmeztetésnek van alapja (kizárt hogy a 4 giga kevés, de lehet hogy valamiféle idióta okból korlátot szabott magának a windows 8 amitől tényleg kevés az a memória terület amihez hozzáférhet) akkor mi lehet a probléma forrása / megoldása? (virtuális memória is van bőven, automatán hagytam a kezelését)

A szóban forgó gép egy asus k46cb notebook: i5 3337U cpu, nvidia gtx 740m, és 4GB ram, stb, bár szerintem irreleváns mert tuti hogy szoftveres hiba. Ha tehetném azonnal törölném win 8-at nyom nélkül de gyanítom azzal ugrana a gari, úgyhogy valami más megoldás kellene.

(#39717) Tournament válasza LLKobe (#39712) üzenetére


Tournament
aktív tag

reset ? :D 8.1 lemez nélkül viccesen menne ha w8ra updatelted rá

max reinstall ha nem tetszik sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#39718) bon válasza C1trom (#39716) üzenetére


bon
őstag

Virtuális memória nincs letiltva véletlenül?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#39719) khorvat válasza LLKobe (#39715) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok,köszi mindenkinek akkor ebből egy reinstall lesz, ahogy időm engedi!

(#39720) brd válasza C1trom (#39716) üzenetére


brd
nagyúr

A 7-ben így lehetett a hülye korlátokkal dolgozó figyelmeztetést kikapcsolni, 8-ra még nem próbáltam, mert nem jutott eszembe, nem találkoztam még ezzel a figyelmeztetéssel; Windows baromságainak kiirtása című jegyzetem pedig nincs, mert hosszabb a bürokrácia vele, mint mindig az aktuálisat meggyógyítani.

The only real valuable thing is intuition.

(#39721) Dr V válasza brd (#39720) üzenetére


Dr V
őstag

Állíts be neki virtuális memóriát. Valszeg le van tiltva vagy kevés, ez neki a baja.

(#39722) C1trom válasza bon (#39718) üzenetére


C1trom
tag

Nincs, és írtam is egyébként, de megértem ha nem olvastad végig a kissé túlfogalmazott 'angry rant'-omat, csak kicsit idegesít hogy ez már vagy a 20-adik ilyen marhaság amit meg kell oldanom amióta win 8-as gépet vettem...

(#39723) r-chee válasza C1trom (#39722) üzenetére


r-chee
őstag

Idővel majd hasznodra lesz, ha meg tudod oldani az ilyen kihívásokat.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#39724) pushalias válasza kengyel (#39705) üzenetére


pushalias
addikt

Persze, nyilván valami automatikusan vagy szervízből induló dolgok csipegethették el apránként az erőforrást. Ilyenkor lehet választani, hogy zavar-e eléggé, vagy nem zavar. Valószínűleg én is intézkedtem volna, de mint már írtam, ha egyéb mellékhatás nincs, mint a szokottnál valamivel lazább memóriakezelés, akkor pánikra nincs ok. Ha egyszer csak kell az erőforrás, akkor persze nyilván jobb, ha előre gondoskodom.

Honor 9 / HP 8470P

(#39725) pushalias válasza C1trom (#39716) üzenetére


pushalias
addikt

Ilyenkor az induló kérdés, hogy ez egy, egy-két játékkal esik meg így, vagy többel/az összessel, illetve, hogy a GTX 740 csipeget-e a központi memóriaterületről. És akkor még a driver problémákról, meg a nem tökéletes frissítésről szó sem esett. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#39726) Buster17


Buster17
addikt

Media player fájkezelő paint meg ilyen marhaságokat, hogyan tudok kirakni az asztalra? Metró felületen belül a tálcára már kitudtam rakni. Onnan megakadtam.

(#39727) pushalias válasza Buster17 (#39726) üzenetére


pushalias
addikt

Ha kint van a superbaron, minek kell neked az asztalon is? Hogy mindent duplán láss, mindent duplán láss? :Y

Honor 9 / HP 8470P

(#39728) Buster17 válasza pushalias (#39727) üzenetére


Buster17
addikt

Hát az asztalon több hely van mint a tálcán, de amúgy jogos a kérdés.

(#39730) AtHoS válasza Buster17 (#39726) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg így? [link]

read-only mode on the forum

(#39732) khorvat válasza khorvat (#39616) üzenetére


khorvat
senior tag

Megvan a megoldás erre a hibára:

IE11-ben ki kell kapcsolni a védett módot - Internetbeállítások/Biztonság/Védett mód engedélyezése elől a pipa ki, majd IE11 restart és működik is rendesen!
Hozzáteszem Win7 Ultimate x64 alatt védett mód engedélyezésével is tökéletesen jó a letöltés, win 8.1 nálam pedig csak kikapcsolva szereti, sebaj lényeg van megoldás a problémámra!

(#39739) Steelmanus válasza brd (#39720) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erre gondoltal?

(#39740) ldave


ldave
félisten

Sziasztok, tegnap vettem egy laptopot, melyen win7 van, kivácsiságból elindiditottam a win8 upgrade assistant programot és át kicsit meglepődtem az árakon, az alap win8-at 120, a pro-t 280 euroért telepitené fel nekem. Van ennél olcsóbb módja egy win8 beszerzésének?

A Slime draws near! Command?

(#39741) Sub-ZeRo válasza ldave (#39740) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Boltban 40-ért.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39742) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
1 kérdés: valóban létezik, hogy ha nem számítom a Defender frissítéseit, akkor eleddig csupán 6 darab frissítés jött a 8.1-hez? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#39743) bepken válasza ldave (#39740) üzenetére


bepken
veterán

van diák verzió elég baráti szerintem: [link] (nem tudom, ez Nálad aktuális e)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#39744) ujlakany1993


ujlakany1993
aktív tag

Mit véltek. Érdemes win8.re váltani win7ről?

(#39745) n@p@lm válasza bepken (#39743) üzenetére


n@p@lm
őstag

milyen diákságra vonatkozik?
általános-közép-felsőfokú?

(#39746) n@p@lm válasza n@p@lm (#39745) üzenetére


n@p@lm
őstag

storno, csak a felsőoktatásban érvényes az eksön.

[ Szerkesztve ]

(#39747) t72killer válasza ujlakany1993 (#39744) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

7ről sztem érdemes. A kinézete ugyan nagyon más, de elég sok optimalizációt és biztonsági fejlesztést csináltak rajta. Pl a 8/8.1-ben van beépített, ingyenes vírusvédelem, az IE11 is biztonságosabb 8-as alatt. ("IE11 on Windows 7 will not support Enhanced Protected Mode").

Ezenkívül 8.1-en ott a frissített DirectX, a játékokhoz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39748) ujlakany1993 válasza t72killer (#39747) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Ez a válaszod meggyőzött:) ->: "Ezenkívül 8.1-en ott a frissített DirectX, a játékokhoz."

(#39749) t72killer válasza ujlakany1993 (#39748) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Játékfronton az egér-lag hibádzik még, de dolgoznak rajta.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39750) ujlakany1993 válasza t72killer (#39749) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Nem vagyok valami nagy angolos, de látom ott a CoD. A ghosts-ban amúgy is laggol az egér:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.