Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) Blue Eagle válasza csab1 (#39121) üzenetére


Blue Eagle
őstag

CoreTemp nincs feltelepítve? Nekem attól fagyott az RC6 megjelenése után. Az RC5 nem okozott ilyet.

(#39152) Vasó


Vasó
újonc

Üdv! Nekem olyan problémám van Win 8.1-el (x64), hogy a Chrome és a Firefox kb. belépés után 1-2 perccel lefagy, és a maga a gép is. A kompatibilitást átállítottam és úgysem jó. Internet Explorer jól működik. Flash hibára gondoltam először, de akkor is lefagy ha csak szimplán a beállítások menüpontban vagyok. Játékoknál és filmezésnél jól működik. Valakinek van ötlete ez mitől lehet?

(#39153) CsabaTompa válasza #93794560 (#39150) üzenetére


CsabaTompa
tag

Bocsánat de én a mindig tv-t írtam. Mármint az alkalmazást, ami interneten keresztül működik. Az külön driver nélkül működik nem?

(#39155) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Van nekem két Win 8 Pro kulcsom, aminek darabját 29,90€ért vettem frissítés keretében. Mindkét kulccsal 2x nyomtam full újratelepítést. Most vettem másik laptopba is SSD-t. Telepíteném a 8.1-et lemezről, nem fogadja el a kulcsot. Telepítem a sima 8-as lemezről elfogadja, telepíti, de nem tudja aktiválni. Azt írja, amikor manuálisan próbálnám az aktiválást, h ez a kulcs csak frissítésre jó, teljes telepítésre nem.

Na most ez hogy van?! Eddig jó volt, most már nem?! Kb. egy hónapja tettem újra a saját gépem, sima 8-as lemezről (akkor még nem volt kint a 8.1) és simán fullra újratelepítettem és aktiválta is. Tényleg nem értem :(

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39156) rgeorge válasza tylerddd (#39155) üzenetére


rgeorge
addikt

Keress rá itt, az aktiváláshoz kicsit trükközni kell, ha a frissítő kulccsal tisztán telepített Windows 8-at szeretnél aktiválni.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39157) Sub-ZeRo válasza tylerddd (#39155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 8 nem egyenlő a 8.1-el. A 8-cas kulcsa cask a 8-hoz jó de ilyenkor jogosult vagy a 8.1-re ami eredeti lesz. De ha 8.1-et akarsz telepíteni, ahhoz nem jó a 8 kulcsa. Szóval ha 8.1-et akarsz akkor előtte 8-cat telepítesz és frissítesz 8.1-re. Vagy veszel egy 8.1-es kulcsot 40-ért.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39158) Ice&Lime válasza Liberator24 (#39149) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szia,

vagy a winupdate letölt és telepít frissítéseket vagy a beépített defender ill. mindkettő egyszerre.
vagy a virkereső ellenőriz a háttérben, lehet be kellene állítani.

csak tippek.

(#39159) vlevi válasza Sub-ZeRo (#39157) üzenetére


vlevi
nagyúr

Itt írta valaki [link], hogy egy generikus kulccsal feltelepíthető nulláról a 8.1, amivel azonban akitválni nem lehet. Aktiváláskor újra fog kérni kulcsot, de akkor már elfogadja a 8-as kulcsát, és rendben lesz minden.

"mindig tv-t írtam. Mármint az alkalmazást"
Igen, mert az nem a TV adást veszi, hanem netes streamen megy. Nekem sincs vevőm, de tudtam használni a mindigtv alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#39160) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Nem tudom, igaz lehet amit egy másik fórumon olvasok..? Leszedtem ugye a fentebb írt módszerrel a windows 8.1 ISO fájlját. Igaz használni nem tudtam, mert figyelmetlenségből 32 bites verziót húztam le. Azt írják hogy a legális kulcsommal ezután nem tudom letölteni a windowst...? [link] 70. hozzászólás. :Y

(#39161) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A dokumentumok mappába másoltam egy mappát. Alapértelmezés szerint ezt fel kellene szinkronizálja a Skydrive-ba, legalábbis azt írta- Miért nem látom ott?

(#39162) LLKobe válasza Grande Ale (#39161) üzenetére


LLKobe
veterán

Miért kéne? A dokumentmok mappa nem egyenlő a skydrive mappával.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39163) Grande Ale válasza LLKobe (#39162) üzenetére


Grande Ale
őstag

Dokumentumok mentése Skydrive-ra alapértelmezés szerint:bekapcsolva. Sőt, ki is írta, hogy ezentúl így fog működni. A 8.1-et is promózták így, hogy mélyebb skydrive integráció... A filmtekercsnél is be van kapcsolva, tehát a fotókat is automatán feltölti. Elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#39164) LLKobe válasza Grande Ale (#39163) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát szerintem nem. Amit belepakolsz a skydrive mappába azt feltölti. A dokumentumok meg helyi mappa.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39165) Grande Ale válasza LLKobe (#39164) üzenetére


Grande Ale
őstag

Automatikus mentés a SkyDrive-ra
A legtöbb számítógépen a SkyDrive az ajánlott hely,amely megjelenik a Microsoft Office-fájlok (például a Word-dokumentumok és az Excel-munkafüzetek), a PDF-fájlok és más dokumentumok mentésekor. Ha a számítógépe tartalmaz beépített kamerát, a készített fényképeket menteni tudja közvetlenül a SkyDrive-ra is, így mindig lesz másolata a képekről. A SkyDrive beállításainak ellenőrzésével győződjön meg arról, hogy számítógépe be van-e állítva az automatikus mentésre.

Pöccintsen befelé a képernyő jobb széléről, és koppintson a Beállítások, majd a Gépház elemre.
(Ha egeret használ, mutasson a képernyő jobb alsó sarkára, húzza a mutatót felfelé, és kattintson a Beállítások, majd a Gépház elemre.)

A dokumentumok esetében koppintson vagy kattintson a SkyDrive elemre, és válassza ki a Dokumentumok mentése a SkyDrive-ra alapértelmezés szerint beállítást.

A fényképek esetében koppintson vagy kattintson a Filmtekercs elemre, és válassza a Fényképek feltöltése jó minőségben beállítást, illetve nagyobb felbontású példányok esetében a Fényképek feltöltése legjobb minőségben beállítást.

[link]

(#39166) rgeorge válasza Grande Ale (#39165) üzenetére


rgeorge
addikt

Szerintem összekevered a Dokumentumok könyvtárat a dokumentumok-kal. Arra gondolok, hogy az általad idézett "Dokumentumok mentése a SkyDrive-ra" opcióban a dokumentumok a dokumentumokat jelentik, nem pedig a Dokumentumok könyvtárat. Azaz ha ezt bekapcsolod, akkor a programok mentéskor a SkyDrive-ot fogják felajánlani, mint mentési helyet, nem pedig a korábban megszokott Dokumentumok könyvtárat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#39167) Grande Ale válasza rgeorge (#39166) üzenetére


Grande Ale
őstag

Teljesen igazad van! Közben rájöttem. Bocsi! :R

(#39168) mr.nagy válasza Grande Ale (#39165) üzenetére


mr.nagy
tag

Már tárgytalan, megválaszolták.

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#39169) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a win8.1-nél már alapból a hagyományos asztal jön be vagy ott is a csempés a kezdőképernyő?

(#39170) LLKobe válasza Rexcor (#39169) üzenetére


LLKobe
veterán

Beállítható.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39171) tylerddd


tylerddd
veterán

Az áruházban egyébként miért nem látszik vagy ajánlja fel a 8.1-es frissítést?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39172) Sub-ZeRo válasza tylerddd (#39171) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem up to date a rendszer, vagy esetleg nem eredeti a windows.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39173) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Az asztalra hogyan tudok parancsikont küldeni? Pl. Word-öt?

(#39174) LLKobe válasza Grande Ale (#39173) üzenetére


LLKobe
veterán

Remélem ezt nem kérdezed komolyan... File-on jobbkatt, küldés, asztal.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39175) Grande Ale válasza LLKobe (#39174) üzenetére


Grande Ale
őstag

De, komolyan kérdezem. Csempék közzött ott van, tálcára tudom rögzíteni. Az asztalra nem tudom kitenni, hogy rákattintva létrehozhassak egy új dokumentumot. Win 7-nél így működött ahogy mondtad. Itt sehol nem találom...

(#39176) csako válasza Grande Ale (#39175) üzenetére


csako
veterán

Rámehetsz, hogy fájl mappájának megnyitása és kirakhatod onnan úgy, mint W7-en.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#39177) Grande Ale válasza csako (#39176) üzenetére


Grande Ale
őstag

:R

(#39178) tylerddd válasza Grande Ale (#39175) üzenetére


tylerddd
veterán

Azért mert a mestereknek minden egyértelmű, a padavanok még kérdezhetnek! Én pl. arra jöttem rá nehezen, h a nyavalyás Számítógép ikont honnan tegyem ki az asztalra :DDD

Csempéknél jobb klikk pl. Word-ön, alul megjelenik egy sorban több lehetőség, ahol a "Fájl mappájának megnyitása" lehetőségre mész. Ott pedig ismét jobb klikk az indítófájlon és parancsikon létrehozása.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39179) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Lenovo G580-on próbálta valaki a 8.1-et?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39180) pzstm válasza Sub-ZeRo (#39179) üzenetére


pzstm
titán

elég sok tapasztalat van már itt róla

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39181) IG55 válasza stewe780 (#39129) üzenetére


IG55
senior tag

Nálam ez nem működik.
W8 pro fut most.
Szóval bármit próbálok, közli, hogy nem megy. Indokot nem mond.
Sőt egyáltalán nem is kér sehol sem key-t.
Előfordulhat, hogy ez most egy ilyen összebarkácsolt Windows, buheráltam így-úgy, és emiatt nem megy.
8.1 telepítőt szeretnék egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#39182) Sub-ZeRo válasza pzstm (#39180) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39183) vlevi válasza Grande Ale (#39161) üzenetére


vlevi
nagyúr

En ezt ugy oldottam meg mar a hetes alatt is, hogy a dokumentumok, kepek, ... konyvtarba (libraries angolul) belefoglaltam a sajat, a skydriveos, google driveos, dropboxps foldereket is, es ha egy mod van ra, akkor ott keresgelek. Igy egyhelyen latok mindnet, megis szerteszet van pakolva, a videok pl. fizikailag masik meghajton vannak, plusz kulso vinyon is, de a librariesben egyutt latszik.
Ezert tunik nekem kicist furcsanak, hogy a 8.1-ben nem a libraries reszt tettek a meghajtok fole, sot a libraries ki is van kapcsolva alapertelmezetten. Pedig a libraries , vagy konyvtarak az egyik legjobb ujdonsag volt a hetesben, mert tobb kulonbozo helyen levo dolgot logikailag egybe tudtam fogni.

[ Szerkesztve ]

(#39184) stewe780 válasza IG55 (#39181) üzenetére


stewe780
őstag

Elvileg mindegy, hogy min futtatod a telepítő letöltőjét, akár win7 vagy xp-n is letölti, ha megadsz neki egy rendes kulcsot. Ha nincs ilyen kulcsod és összebarkácsolt a windowsod, akkor a 8.1-re is marad az összebarkácsolás...

Egyébként ez a letöltő is vadul bugos. Most ki akartam próbálni, hogy ezzal a generic key-el le lehet-e tölteni a telepítőt, de már tőlem sem kér kulcsot. Egyszer kért azt slussz passz. Egy apró hiba csupán, hogy azt a 3GB-os mappát, amit letöltött, a lemez égetés után töröltem, minek foglalja a helyet. Most meg megkérdezi, hogy telepítse-e, vagy telepítőt készítsen-e a nagy semmiből, mert a letöltése már ugye nincs meg. Mondom akkor ISO mentését kérem. Jaaaaaaaaaaj, probléma lépett fel az ISO készítésekor döbben rá a kisalkalmazás, hogy nincs miből készíteni ISO-t. És akkor azon a windowson már többet a büdös életben nem lehet letölteni a telepítőt. Csak gratulálni tudok a fejlesztőknek, ennél szarabbul nekem sem ment volna :R

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#39185) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Alvó módra melyik a legjobb parancs ami működik is?

Jelenleg ezt használom Rainmeterbe, de ez Hibernál szóval újra bebootol: C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 viszont ha a Windows saját Alvó gombját használom akkor működik. :(

(#39186) tylerddd válasza Sub-ZeRo (#39172) üzenetére


tylerddd
veterán

Megvan, nem volt fent minden frissítés. Biztosan sokan méltatlankodtak itt emiatt, de ez tényleg vicc, ha minden telepítésnél ezt kell eljátszani: először Win8 - majd frissítések - végül 8.1 ... Csodálkoznak, h gyártják az ilyen frissítésekkel összepakolt telepítőket?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39187) drkbl válasza tylerddd (#39186) üzenetére


drkbl
őstag

Win8 - majd frissítések - végül 8.1 - aztán helyreállító lemez - [link]

(#39188) IG55 válasza stewe780 (#39184) üzenetére


IG55
senior tag

Azt hiszem ugyanaz a problémám, amit itt leírsz.
Akkor nem az én készülékemben van a hiba.
Egyébként eredeti a Win8-om, a key is az lenne, amit megadnék neki.

Na, akkor viszont kéne egy mások módszer 8.1 telepítő kreálására.

[ Szerkesztve ]

(#39189) zack


zack
nagyúr

Igazából nem tudom melyik topikba írjak a problémámmal kapcsolatban. :F

Van egy Biostar TZ77XE4 alaplapom, és a most vásárolt Logitech G510 nem működik boot alatt (del,F9 stb). Biztos BIOS-ban kell valamit állítanom, csak nem tudom mit.

Esetleg van ötletetek? Futott már bele valaki hasonló szituba?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#39190) Jocy válasza stewe780 (#39184) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia.
Le lehet tölteni újra,de előtte navigálj el ide:%UserProfile%\AppData\Local\Microsoft\WebSetup,és ide: C:\ESD\Windows (rejtett mappák).Innen kitörlöd a letöltő progi által korábban létrehozott dolgokat.Aztán már nem fogja azt hinni,hogy megvannak még a letöltött cuccok,így újra fel ajánlja a letöltést,persze újbóli kulcs megadása után.

[ Szerkesztve ]

(#39191) drkbl válasza zack (#39189) üzenetére


drkbl
őstag

USB legacy mode engedélyezése segített már rajtam.

(#39192) zack válasza drkbl (#39191) üzenetére


zack
nagyúr

Be van kapcsolva. Az előző G15 billentyűzetemmel nem volt ilyen gond. Sosem futottam bele még hasonlóba.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#39193) #68216320


#68216320
törölt tag

Laptopomra tennem ujra a win8 pro-t. Csinaltam neki pendrive telepitot, de az erdkelne, h nem lehet rogton 8.1 telepitot csinalni?

[ Szerkesztve ]

(#39194) IG55 válasza Jocy (#39190) üzenetére


IG55
senior tag

Szuper, úgy néz ki működik, tölti a 8.1-et.
Köszi. :R

(#39195) Jocy válasza #68216320 (#39193) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia.
Telepítőt lehet csinálni éppenséggel,de az nem fogja elfogadni a 8-cas kulcsot!Itt egy cikk,ami megoldást nyújt:[link]

IG55:Örülök,hogy sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#39196) #16729600 válasza zack (#39189) üzenetére


#16729600
törölt tag

A deszka gyártójának nincs ehhez segédprogramja?Asrocknak is, Asusnak is van.Enélkül és se tudnék bejutni az UEFI be.

(#39197) bepken válasza IG55 (#39188) üzenetére


bepken
veterán

miért nem töltesz le egy akármilyen msdn iso-t? telepíted generic key-el, majd aktíválod saját kulcsoddal és kész is vagy.

(#39198) PeachMan! telepítéskor nem fogadja el, azzal csak aktiválni tudod majd.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#39198) #68216320 válasza Jocy (#39195) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hehe, ezt kiprobalom koszi. Kivancsi leszek, h telepiteskor elfogadja-e majd a 8-as kulcsat.

(#39199) Jocy válasza #68216320 (#39198) üzenetére


Jocy
aktív tag

Nem fogja elfogadni,egyel feljebb is írták!
De erre is van megoldás. :)
Ezzel a kulccsal telepíted: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB (ez egy úgynevezett "Generic" kulcs)
Majd a gépházban beírod a sajátodat,és kész is vagy!
Amúgy én olyan telepítőt csináltam,ami nem kér kulcsot a telepítés elején,így még ez sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#39200) vlevi válasza zack (#39189) üzenetére


vlevi
nagyúr

Véletlenül nem USB3-ba dugtad?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.