Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Hege1234 válasza Hege1234 (#68998) üzenetére


Hege1234
addikt

Take Ownership-es registry trükk bevált!

(#69002) TCSZ válasza Beren (#69000) üzenetére


TCSZ
senior tag

Szia!
Köszi!
Sajna nem vált be. Az összes drivert fél kéne pakolni onnan?

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#69003) Beren válasza TCSZ (#69002) üzenetére


Beren
tag

Látom, hogy PH fanatikus tag vagy, így gondolom, nem kell mondanom, hogy ha nem raksz fel egy drivert valamelyik hardverhez, akkor az nem biztos, hogy menni fog... :DDD

A hardver biztosan jó?

(#69004) 4ron


4ron
senior tag

Továbbra sem tudom kikapcsolni Win 8.1 alatt az "Automatic Maintenance" funkciót. Böngészek, gondol egyet és elkezdi csinálni, pörög a venti össze vissza. Ezt már olvastam, megcsináltam, pár nap múlva visszaáll minden a régi kerékvágásba. Más megoldás létezik?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#69005) Folee


Folee
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A gépemen win 8.1 pro N verzió van. Szeretném, ha a telefonomat (Lumia 640 WP 10) látná a gép kábelen keresztül. Letöltöttem a Windows8.1-KB2929699-x64.msu fájlt, de telepítésnél azt írja, hogy a frissítés nem érvényes erre a számítógépre.
Lehet, hogy azért, mert a Windows-t a lányom diákigazolványával vettem kedvező áron, tehát valamiféle diákverzió?

(#69006) szabonagyur válasza Folee (#69005) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez kell neked semmi más: [link]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#69007) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Van egy laposom, Windows 7 pro OA matricával. Én lefrissítettem W10-re. A lapost most el akarom adni, de a vevőm 8.1-el kéri.
Kérdésem, hogy melyik 8.1-es verzió mehet fel, már ha mehet, illetve lehet-e a W7 seriallal telepíteni, mint a W10-et?
Vagy W7 és azt frissíteni W8.1-re?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69008) szabonagyur válasza embe (#69007) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nem lehet frissíteni WIn8.1-re mint a Win10.

Nem fogadja el a Win8.1 a Win7 kulcsot.

Win8.1 kell külön.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#69009) embe válasza szabonagyur (#69008) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Na akkor azzal kapja amilyen matrica van rajta. W7
Ő meg azt mókol vele amit akar.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69010) Folee válasza szabonagyur (#69006) üzenetére


Folee
tag

Köszönöm, de ezzel is próbálkoztam már és ugyanaz az üzenet: Ez a frissítés nem érvényes a számítógépére. :F

(#69011) SP4C3 válasza embe (#69009) üzenetére


SP4C3
veterán

"Na akkor azzal kapja amilyen matrica van rajta. W7
Ő meg azt mókol vele amit akar.
"

Helyes. :K

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69012) embe válasza SP4C3 (#69011) üzenetére


embe
nagyúr

Csak szívesebben adtam volna W10-el, mert egyszerűbb a telepítése. vagyis a drivereké. Csak 2 drivert kell külön telepíteni, míg W7-nél többet. Igaz az is csak pár kattintás.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69013) szabonagyur válasza Folee (#69010) üzenetére


szabonagyur
félisten

Biztos ez a verziód van? Nem valami industrial vagy valami hülyeség még mellé?

Nem is értem minek N-t felrakni...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#69014) Folee válasza szabonagyur (#69013) üzenetére


Folee
tag

A Rendszerre kattintva ezt a verziót írja ki, nincs más. Máshol meg tudom nézni?
Én erre a diákkedvezményre gyanakszom, mert jóval olcsóbb volt így.

(#69015) zolee145


zolee145
tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám: eddig Win7 volt a gépen, nem volt vele semmi gond. Nemrég felraktam a Win8.1-et, és érdekes dolgokat csinál. Először is a flash videók a böngészőben kicsit mintha akadnának. Nem úgy, hogy mondjuk másodpercekre, csak érezhető, zavaró. Plusz a böngészőben bizonyos lapokon a scrollozás is akad. Eddig ilyen nem volt.

Chrome-ot használok. Az igazi érdekesség az, hogy IE alatt semmi ilyen lassulás nincs, cserébe az más oldalakon produkál más dolgokat, plusz azt sem szeretem, hogy a böngésző indításakor nem jelennek meg az utolsó megnyitott oldalak, de mondjuk ez +1 klikk, szóval ezzel még együtt tudnék élni.

Kérdés, hogy miért akad Chrome alatt, és van-e megoldás? Amit eddig találtam megoldási javaslatot azt megcsináltam: mindenből a legfrissebb verzió, hardveres gyorsítás alapból engedélyezve volt a flash-nél, plugin-eknél a PPAPI engedélyezés (bar az is alapból engedélyezve volt), Chrome win7 kompatibilitási módban futtatása. Van esetleg ezen kívül még amit érdemes kipróbálni, vagy rakjam vissza a Win7-et?

[ Szerkesztve ]

(#69016) quailstorm válasza zolee145 (#69015) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha a profilodon lévő konfig akkor annak full Win8.1 kompatibilisnek kéne lennie...
AMD VGA drivert magad raktál fel (kellően frisset) vagy megelégedtél a beépítettel?

(#69017) zolee145 válasza quailstorm (#69016) üzenetére


zolee145
tag

A legújabb van fent amit találtam az AMD honlapján. Most a CCC is azt írja, hogy nem talált ennél frissebbet.

szerk.: létezik, hogy ami alapból volt az valamit összekavart volna? Megmagyarázom: van egy Logi kormány a géphez csatlakoztatva. Felment a win, majd leszedtem a legújabb Logi drivert, telepít....és rossz. Valami nem is tudom milyen kormánynak ismerte fel, nem érzékelt dolgokat, meg nem is 900 fok, stb. Kérdezősködtem, és le kellett szedni minden Logi drivert (leginkább azt amit maga a win rakott fel alapból), majd újra felrakni a legfrissebbet, és így már minden okés.

Létezik, hogy a vga drivernél is összeakadt az alapból felrakott cuccal? Semmit nem töröltem, csak simán ráraktam az AMD honlapjáról a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

(#69018) quailstorm válasza zolee145 (#69017) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem hinném, HD3ezres szériából vagy kártyám, meg nVidiánál is idegesít az önállósodásával, de egyszerre két driver nem lehet fenn.
Mondjuk lehetne net nélkül felrakni és előre bedriverezni net előtt, mert az izgi volt mikor azért nem tudtam telepíteni az nV drivert mert ő elkezdte azt a szarját felrakni.

(#69019) zolee145 válasza quailstorm (#69018) üzenetére


zolee145
tag

Már majdnem biztos, hogy a Chrome nem úgy működik ahogy kellene. Ha vga driver lenne szerintem az IE is lassú lenne, de az nem lassú, csak simán rossz.
Nem tudom mi lehet a baj...

(#69020) quailstorm válasza zolee145 (#69019) üzenetére


quailstorm
nagyúr

IE is teljesen HW gyorsított 8.1 alatt, meg itt már nincs fallback mód mint 7-en, SW renderer mellett is törekszik az animációkra meg a VSYNC-re, szóval a te konfigodnál (értsd, nem 16 magos i7) gyorsan feltűnne ha globális hiba lenne a hardvergyorsítással.
Ennek ellenére nem szokványos jelenség.

chrome://flags Itt nézzél szét hátha van valami érdekes. Meg egy monitorozó programmal (GPU-Z, afterburner) megnézheted csinál-e valamit Chrome alatt a VGA vagy alszik.

[ Szerkesztve ]

(#69021) zolee145 válasza quailstorm (#69020) üzenetére


zolee145
tag

Egy olyan dolgot figyeltem meg, hogyha IE-ben scrollozok egyből felugrik a GPU órajele, és gyors is. Ha Chrome-ban teszem ugyanezt akkor marad 100 MHz. A GPU memória órajelnél ugyanez a helyzet, Chrome alatt nem mozdul.

(#69022) quailstorm válasza zolee145 (#69021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Na ez fontos.
Ad1: nem múkszik a HWgyorsítás chrome alatt.
Ad2: Nem lép ki low power módból a kártya.

Próbáld valami játékkal ami nem eszik sokat magason tartani az órajelet és úgy chrome-ozni.
Esetleg chromium browser vagy opera.

(#69023) zolee145 válasza quailstorm (#69022) üzenetére


zolee145
tag

Na megvan. Beállítások, Speciális, Rendszer, és Hardveres gyorsítás alkalmazása lehetőség szerint. Na innen kellett kivenni a pipát. :D

Eddig is láttam, csak ezt én úgy értelmeztem, hogy ha lehetőség van rá mindig használja, ha meg nincs akkor úgysem tudja, vagyis az a helyes beállítás, hogy pipa bent van. Hát nem. :)

Azt azért halkan megkérdezném, hogy miért nem az az alap beállítás amivel helyesen, vagy várhatóan helyesen működik a böngésző?

Na mindegy, köszi a segítséget, legalább a GPU - teljesítmény figyelésével el lehetett indulni egy nyomon. :)

(#69024) quailstorm válasza zolee145 (#69023) üzenetére


quailstorm
nagyúr

valószínűleg a többségnek helyes

(#69025) Tikakukac


Tikakukac
titán

Gyors kérdés. Adott egy USB-n összekötött fényképező és egy Win8.1. Hálózati helyeknél a kis médialejátszós ikonnal gyönyörűen kidobja magát, meg is lehet nyitni, benne sok szép kép és videó. Lehet másolni-írni-olvasni, amit akarok.

100Ft-os kérdésem: na ezt a rohadt "mappát" hogyan érjük el? Linux alatt más lenne a fekvés, bedugod és már ott is van az elérési út instant. Nade itt... tippünk sincs.

Valaki, ötlet, hogyan fogja ezt elérni bármilyen progi amit ennek a vizsgálatára írunk?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69026) quailstorm válasza Tikakukac (#69025) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MTP protokoll, tehát esélytelen. Mint blokkeszköz-meghajtó nem létezik. Csak lekérni meg odaadni tudsz a saját vezérlőjének.

[ Szerkesztve ]

(#69027) Tikakukac válasza quailstorm (#69026) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekiestünk PowerShellben, van aki mókázott már ilyesmivel. Szórakozzunk vele vagy virtuális gépezni fogok?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69028) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, mert most raktam fel egy szűz a WIN 8.1 64 Bites rendszert /melyet már ugyan erről a telepítőről USB Pendrive sok gépre telepítettem korábban/ de eddig még nem találkoztam egyiknél sem ilyen hibával.

WIN felmegy minden OK - De ahogy a videó kari driverét akarom telepíteni ez fogad :

Már mindent megpróbáltam amit videókon láttam net alapján többek közt :
- Parancssor program útvonala behúztam és /NCRC parancs nem segít,
- Régiót állítgattam nem segít
- Futtatás rendszergazdaként nem segít
- Driver többször letöltöttem másikat is ez sem segít ..

Már újra is raktam hátha de nem ...

SSD-re majd HDD-re is próbáltam a telepítést hátha meghajtóval van vmi baj de egyiken sem ment .... SSD 100/94-ES HDD 100/100-AS SENTINEL szerint ...

Valaki tud segíteni mi lehet a baj, és a megoldás :F

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69029) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A jelenlegi, 9 éves gépemen régóta a WIN10 fut.
Viszont a gép elég öreg ahhoz, hogy bármikor tönkremenjen, s a július 29-is közeleg.
Gondoltam, hogy összerakatok egy új gépet.Főként a WIN10-re való frissíthetőség miatt.
Ti nem frissítettetek még egyszer sem WIN10-re?
Azon gondolkozok, hogy mivel működőképes még a gépem, nem veszek most újat. Ha viszont tönkremegy, majd akkor, s így maradok a WIN8.1-en.
Másik oldalról viszont ott van, hogy a "jövő" a WIN10.

(#69030) westlake válasza maxxenergie (#69028) üzenetére


westlake
félisten

Ezt akkor írja, amikor elindítod a driver telepítőjét, vagy mikor a driver már kitömörítette magát és a valódi telepítő indulna el? Nem lehet, hogy hibás a letöltött driver? :U

#69029: Én egyáltalán nem értem, amit leírtál. Ha szeretnél, akkor tegyél fel egy (vagy több) kérdést. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69031) szabonagyur válasza GEPESZ66 (#69029) üzenetére


szabonagyur
félisten

Használd amelyik tetszik, WIn8.1 is bőven támogatott még :)

Sokan frissítettek Win10-re, aztán Win8.1 vissza.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#69032) maxxenergie válasza westlake (#69030) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ahogy rámyegyek egyből kiírja ezt indítanám a kicsomagolást.

Ha CMD-be bemásolom az elérési utat fájlnevet és /NCRC mögé írom elkezdi kitömíretin majd egyik driver elején másiknak 80%-nál hibát dob és megáll...

4 Driverrel próbáltam, jó drivereket szedtem le, AMD keresővel majd Sapphire oldaláról is megpróbáltam most, de egyikkel sem megy ezt írja ki :W :W

Nem értem, agyvérzést kapok ettől, több gépet telepítettem haveroknak stb ezzel a driverrel 1:1-ben semmi gond nem volt :W :W :W

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69033) westlake válasza maxxenergie (#69032) üzenetére


westlake
félisten

Erre a problémára nem tudom a megoldást, de a driver-t fel tudod telepíteni, ha van egy kitömörített Crimson-od. Ha érdekel a dolog, akkor privát.

Play nice!

(#69034) maxxenergie válasza maxxenergie (#69028) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Valaki esetleg tudja a megoldást, találkozott esetleg a problémával :F

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69035) andrasferenc


andrasferenc
tag

Windows 8.1 (64 bit) esetében a
C:\Users\(user-name)\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\AccountPictures mappából törlöm a fiókképet.
Ennek ellenére törlés után is megmarad a fiókkép. Csak helyi fiókot használok.
C:\Users\Public\AccountPictures helyen is található bejegyzés a fiókképre, de azt nem lehet törölni.
Miként lehetne eltávolítani a fiókképet?

(#69036) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziaztok,

A segítségeteket szeretném kérni hálózati meghajtó csatlakoztatással kapcsolatban.
A héten telepítettem fel a Win 8.1-t, és nem tudom az Asus RT-N18U routeremre csatlakoztatott külső winchestert hálózati meghajtókéntr csatlakoztatni. Amíg Win 7 volt a gépen, simán működött. A routeren be van kapcsolva a DLNA és a Samba funkció is. A DLNA a TV miatt kell. A gép azonnal telepítette a külső winchestert mint média központot, de így csak a filmeket, képeket és zenéket érem el rajta, az egyéb tartalmakat nem, még intézőben sem. Ha kikapcsolom a DLNA-t, akkor sem működik a dolog. A csatolás során, amikor ki kell jelölni a hálózat azon mappáját vagy meghajtóját amit csatolni szeretnék, a gép nem találja a hálózaton. Pedig ugyanaz a munkacsoport van beállítva a gépnek is, mint a routernek. Viszont a médiamegosztás pedig minden esetben működik.

Van valami eltérés, egyedi fortély a Win 8.1 esetében a Win 7-l szemben a hálózati meghjató csatlakoztatás során? Van ötletetek, hogy hogyan tudnám megoldani a problémát?

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

(#69037) qqcqqc válasza tisszekreny (#69036) üzenetére


qqcqqc
őstag

Xp óta ugyanúgy csatolok hálózati megosztást, szóval változás nincs. Megadod az elérési útvonalat és beállítod a csatolást.
Total Commanderben vagy intézőben ip alapján eléred?

(#69038) TCSZ válasza Beren (#69003) üzenetére


TCSZ
senior tag

Windows 7-el jó volt

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#69039) maxxenergie válasza maxxenergie (#69032) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Közben megoldottam, egy WIN10 installal, és láss csodát ott nincs probléma :Y :W

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#69040) tisszekreny válasza qqcqqc (#69037) üzenetére


tisszekreny
tag

Sem Total Commanderben, sem IP alapján nem érem el.

(#69041) qqcqqc válasza tisszekreny (#69040) üzenetére


qqcqqc
őstag

Megosztás és hálózati felderítés be van kapcsolva mindkét gépen?

(#69042) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Win 8.1 Naptár appjába hogy tudom felvenni/átlinkelni(?) a Google Calendar naptáramat úgy, hogy az online maradjon - tehát minden változás szinkronizálódjon? Van erre egyáltalán lehetőség?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#69043) VoidXs válasza Petyyyyy (#69042) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha ugyanazt a naptárat használja, mint a 10, akkor frissítsd, mert az tudja. Ellenkező esetben Win 10-re frissíts. Megéri.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69044) Petyyyyy válasza VoidXs (#69043) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Melóhelyen 10-et használok a gépen, ott az OS Naptár appja ugye okosabb, felveszem benne a Gmail fiókom és voila - tudja kezelni a leveleket és a naptárat is.

W10 alatt nem mennek a kedvenc csillió éves játékaim.:D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#69045) tisszekreny válasza qqcqqc (#69041) üzenetére


tisszekreny
tag

Igen, mindkettőn be van kapcsolva. A routerre csatlakoztatott nyomtató szépen nyomtat, de hálózati meghajtóként/helyként nem tudom csatolni a routerre kötött winchestert.

(#69046) ozsvar


ozsvar
tag

Sziasztok!

Van egy gondom, ha erre tudjátok a választ, nagyon hálás leszek. Zsír új Probook 450, eredeti Windows 8.1-gyel. 2 hétig semmi hiba, de egyik napról a másikra olyat művel, hogy a bedugott USB-s WD vinyót elfelejti. Tehát bedugom, megjelenik a sajátgépben, de ha bezárom és újra megnyitom, vagy ütök egy F5-öt, eltűnik a listából. Lemezkezelőben viszont látszik, betűjele is van. Próbáltam módosítani, hogy mindig fixen azon a betűjelen jöjjön, de nem segít. Csináltam egy parancsikont a meghajtóra, és ha el is tűnik, arról mindig meg tudom nyitni. Sőt, bármelyik program "megnyitás.." párbeszédablakában is tudom tallózni, működik, csupán a sajátgép (pontosabban "Ez a gép") alatt nem látható. Hardveresen OK, energiamenedzsment sem kapcsolja ki, megnéztem. Kolléga néhány napja átnevezte a az "Ez a gép" ikont "SZG"-re, elmondása szerint más nem történt. Antivírus aktív, és más gond sincs a géppel. Valami ötlet? Angolul is próbáltam ráguglizni, de 10-ből 11x az a gond, hogy nem kap betűjelet, és küldik a usert a lemezkezelőben, nekem viszont ugye nem ez a gondom. ClassicShell bezavarhat?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#69047) qqcqqc válasza tisszekreny (#69045) üzenetére


qqcqqc
őstag

Szerintem a samba conf file átnézése erősen javallt.
írási-olvasási jogok.
Ja és érvényes a megosztás?
Ha van a közeledben androidos teló az ES File explorerrel nézd át a hálózati megosztásokat, ha az látja és kezeli akkor van Win problémád.
Ha ez nem megoldható akkor egy live linux próba is segítene.

(#69048) qqcqqc válasza ozsvar (#69046) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nincs rejtve az adott betűjel?
Próbáld meg másikra rakni és ha ott is gond van, akkor lehet, hogy az energiagazdálkodásnál kéne körbe nézni.

(#69049) ozsvar válasza qqcqqc (#69048) üzenetére


ozsvar
tag

Nincs "sajnos", kipróbáltam ezt is. De azért köszi!

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#69050) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello
Win8.1 pro alatt szeretnék egy programot betiltani, hogy ne férjen az internethez.
A win tűzfallal betiltottam, de akkor is hozzáfér. Ha kihúzon a netet csak úgy jó.
Biztos hogy jól tiltottam be: vezérlőpult, tűzfal, speciális, be és ki -nél is jobb klikk , új, program, kiválasztom, tilt, mindegyik kipipálva, nevet adok, ok
Hogyan tudom letiltani a netet a proginak?
LA Noire-t akarom megnézni milyen játék, és a social klub ellenőrzi magát, pedig a launcher-t és a sima exe-t is betiltottam, de mégse.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.