Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6351) horvathkrisz válasza B-L-A-C-K (#6348) üzenetére


horvathkrisz
addikt

honnan szedjek le hozzá színprofilt?
asus vw193d

(#6352) pimmi


pimmi
senior tag

[link]
Srácok, van egy ilyenem, kb 1,5 éves hibátlan,mind pixel, mind esztétikai szempontból.
Szeretném lecserélni egy nagyobbra és wide-os moncsira. Szerintetek mi az az ár amit el lehet ezért kérni?
Tenx

[ Szerkesztve ]

(#6353) zolynet válasza Laca86 (#6347) üzenetére


zolynet
addikt

csak tedd be keresőbe h samsung 223bw és meglátod mennyit reklámoztam....egyértelműen egy bestbuy moncsi, én rá adom a voksom

Life is too short to stay stock!

(#6354) metrichye válasza Her (#6298) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia!

Ez csak duma, kajlizas a weboldalon, nehogy elhidd, en is sajnos porul jartam:
'HDMI, Composite, S-video, és Component bemenetekkel csatlakoztatható különféle AV-eszközökhöz, például játékkonzolhoz, DVD-lejátszóhoz, videóhoz, hangfelvevős videokamerához vagy számítógéphez is.'

Irtam a samsungnak panaszlevelet, kertem karteritest is, mivel felrevezettek a honlapjukkal erre azt irtak, hogy igen, valoban van a honlapon eliras es ez a tipus nem rendelkezik ezekkel a bemenetekkel. Meg csak bocsanatot sem kertek es azota sem javitottak a hibat. Nalam erosen leszerepelt a samsung a hozzaallasukkal es 4 db pixelhibas termekkel, raadasul nagyon durva bevilagitassal a legutobbi 2232BW-n.

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#6355) Furky válasza metrichye (#6354) üzenetére


Furky
őstag

Igen, ezt én is tudtam, és valahol már mondtam is, hogy nincs rajta, hiába írják a magyar honlapon ezt róla. Hülyeség. Most direkt megnéztem a samsung német honlapján is a monitort, ott nem is írják, szóval ez inkább a magyar samsung hibája, nem kifejezetten a samsungé... a magyarokról meg biztos te is tudod, hogy milyenek. :)

(#6356) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Estét !
végigolvasva az utolso 200 hsz-t két monitor nyerte el a tetszésemet
melyik lenne a jobb választás ?
2232BW vagy 226BW elsösorban játékra kell :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#6357) B-L-A-C-K válasza Andrej1 (#6356) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Majdnem 1 formák azt vedd amelyiknek jobban tetszik az alakja szerintem...

(#6358) tsong


tsong
csendes tag

Sziasztok! Kb. 3 hónapja vettem egy Samsung 2232BW monitort - tökéletesen meg vagyok vele elégedve, viszont mostanában feltűnt egy zavaró jelenség:

Toshiba M70 340-es lapihoz használom külső monitorként, amiben egy Mobile Intel 915GM/GMS,910 GML Express Chipset-es videokártya van (eszközkezelőből másoltam az infot :) ). Mostanában észrevettem, hogy bizonyos színmélységek esetén (ez pl. a kb. 25%-os világosságú színek esetében - pl. az elég sötét szürkénél) a kép erősen vibrál.

Nem tudom, hogy ezt korábban is csinálta e, mindenesetre nem nagyon tűnt fel, pedig korábban is használtam ilyen színeket. A munkahelyi monitoromon (ami csak egy mezei 19"-os viewsonic) nem tapasztalok ilyen problémát...

Mi lehet a gond?

Köszönöm a segítséget!
{csongor}

(#6359) Andrej1 válasza B-L-A-C-K (#6357) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Értem
mind2 moncsinak ugyanazok az állitási lehetöségei (dönthetöség forgathatoság) ?

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#6360) B-L-A-C-K válasza Andrej1 (#6359) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A 226BW forgatható dönthető magasság nem állitható a másikat nem tudom pontosan de nézz utána neten...

(#6361) Furky válasza Andrej1 (#6359) üzenetére


Furky
őstag

A 2232bw !csak! dönthető, tehát nem forgatható. :)) És még drágább is 1-2-3 ezerrel.

(#6362) Veyron


Veyron
tag

Üdv! Irodát rendezek be és teljes gépújítások lesznek.Némi segítség kellene. Samsung 245b tft mennyire ajánlható irodai felhasználásra (office programok, net)?Kifejezetten 24" monitort keresek.Acer a pixel gari miatt kiesik más nem TN monitorok meg 50-60e feljebb vannak, és ez nem mindegy, mert 5-6 monitor beszerzése a cél. Kérlek segítsetek, jól döntök e ha a 245b-t választom.Köszi.

(#6363) rumkola válasza tsong (#6358) üzenetére


rumkola
veterán

Ilyetr már én is láttam több monitornál is, de nem tudom mi okozza. Én is kíváncsi lennék valakinek a válaszára.... :F

(#6364) B-L-A-C-K válasza Veyron (#6362) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem iroda alkalmazásra nem túl célszerű a 24" tft mivel max felbontásban (1600x1200) Túl kicsik az alkalmazások...De amugy 244b amugy jó monitor...

(#6365) Furky válasza B-L-A-C-K (#6364) üzenetére


Furky
őstag

Inkább 1920x1200 a max felbontása. ;)

Veyron: a 22", és a 24" monitorok közt árban túl nagy az ugrás szerintem, és olcsóbban kijönnél, ha 22"eseket vennél, még azok is bőven elegendőek irodai alkalmazásokra. Tegyük fel, hogy egy normális 22"-es (226bw) mondjuk 70ezer, és ez e 245b pedig 100. majdnem másfélszer annyiba kerülnek, pedig csak frána 2 colllal tud többet, azaz 5,08 centivel. Ez csak egy költségkímélő tanács, ne érts félre:)
Gépekhez mindenképpen kell venni videókártyát is, ami támogatja a wide felbontásokat, mert a legtöbb integrált vga nem támogatja. Ez eddig a tapasztalatom velük.
Amúgy ha csak office, meg netre kell, akkor szerintem tényleg felesleges pénzkidobás, viszont ezekre tökéletesen megfelelnek, tud többet is a monitor megfelelő vga-val. Ami fontos, hogy ne hagyjátok, hogy ne 1920x1200ban használják őket, mert úgy feleslegessé válik az ekkora monitor használata. Akkor max nyugdíjasoknak lesz jó olvasószemüveg nélküli használatra. :)

[ Szerkesztve ]

(#6366) B-L-A-C-K válasza Furky (#6365) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom hol járt az agyam pedig azért én nem szoktam ennyire hülyeséget irni...:)

(#6367) Furky válasza B-L-A-C-K (#6366) üzenetére


Furky
őstag

Ez igaz! :K

(#6368) spirit007 válasza tsong (#6358) üzenetére


spirit007
senior tag

Mikor a notit rácsatlakoztatod , nyomd meg a monitor AUTO/SET gombját . Ezzel automatikusan a jelhez állítja a felbontást/frekvenciát/moire stb. és megszűnik a
vibrálás.
Nálam is fennáll a jelenség , ha váltogatok a KMV switc-el a két PC között .
A pár órás monitoromat már monitor teszttel nézegettem , mert azt hittem hibás ...végül rájöttem , hogy csak ennyi a gondja . Azóta már megszoktam, hogy nyomkodni kell :)
A CRT moncsin nem volt ilyen jelenség

(#6369) Veyron válasza Furky (#6365) üzenetére


Veyron
tag

Köszönöm tanácsod :R !De az igazat megvallva szükséges a 24", nem is a átmérője hanem a felbontása miatt, ill. olyan vga kell, ami nem integrált és támogatja az 1920x1200-as felbontást (régi gépemben van egy gf fx5200-as és az simán támogatja ezt a felbontást, ami nem egy mai darab).Még egy kérdés 24"-ban nem zavaró ez a TN technológia?Már volt szerencsém 24" monitorhoz de az nem TN volt és sajna idő hiánányában nincs időm megtekinteni h mégis milyen.

(#6370) Furky válasza Veyron (#6369) üzenetére


Furky
őstag

Ebben nekem tapasztalatom nincs. 22"-es TN paneles monitorom van. Ami jellemző ezekre, az a bevilágítás, ami szerencsére nálam nem nagy, simán elviselhető. Irodába meg simán jó lesz. Csak grafikai programoknál fontos a színhelyesség, azért, hogy az esetlegesen azon tervezett nymtatvány mondjuk olyan színű legyen, amilyennek akartuk látni :)

(#6371) Veyron válasza Furky (#6370) üzenetére


Veyron
tag

Ok köszönöm. :R :R :R Maradok a 245B-nél

(#6372) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

enyhe égett műanyag szagot ad a monitorom, remélem csak azért van ez mert még új... :Y

(#6373) doktordrog válasza Andrej1 (#6359) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Én is mostanában akarok monitort venni. Két hete végre eldöntöttem h 2232bw, erre most olvasom, hogy jobb a 226bw "reakciója", vagy minek hívják magyarul :D
Szóval most lehet, h 226bw-t érdemesebb. Azonban én úgy láttam, h a 2232bw-hez képest rosszabb a kontrasztja.

(#6374) Furky válasza doktordrog (#6373) üzenetére


Furky
őstag

A 226bw-nek nem jobb a "reakciója", és a 2232bw-nek nem jobb a kontrasztja. ugyanaz. Annyi a különbség, hogy máshogyan néznek ki. Míg a 226bw új samsungmonitoros designt kapott, addig a 2232bw samsung tv designt kapott. Ebből még annyit emelnék ki, hogy a 226bw olcsóbb párezerrel, és forgatható is, nem csak dönthető, mint a 2232bw. :)

[ Szerkesztve ]

(#6375) doktordrog válasza Furky (#6374) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Ne magamtól találtam ki ezeket az okosságokat, mind itt talált linkek alapján.
Szóval nekem saját véleményem nagyon nincs. :DDD

link1

link2

(#6376) stevve válasza doktordrog (#6375) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha észre is veszed a különbségeket szabad szemmel 5 ms és 2 ms között (főleg, hogy máshogyn mérték) é a 700 és 100:1 között, akkor nagyon "white-szemű" vagy. :DDD
Ezek már nem mérvadóak a kettő között, max. az ár.

[ Szerkesztve ]

(#6377) Furky válasza doktordrog (#6375) üzenetére


Furky
őstag

Igen, sejtem mire gondolsz, de össze-vissza írnak mindent a weben, nem tudni mi a valóság! :)
Amire én gondolok itt az az, hogy a 226bw-nek valójában 700:1-es, vagy 1000:1-es kontrasztarányú a panelja:) Mert valahol 700-at írnak, valahol 1000-et. Az is előfordulhat, hogy a 226bw 3-4 különböző paneljei között is eltérő ez, tehát mondjuk egy S paneles lehet, hogy 700:1-es, de az én C panelesem 1000:1es. Everest is ezt írja ki, nameg ezt már máshol is láttam weboldalakon. Szóval ez kilőve!
A "reakció", amire te gondolsz, az a válaszidő. Nos ez esetben mindkét monitor 5ms-es, viszont van bennük egy elektronika, amit úgy hívnak, hogy RTA(Response Time Accelrator), ha azt bekapcsolod, akkor 2ms-esek lesznek. Teccikérteni? :)

(#6378) floxet


floxet
tag

hi.
22 colos monitorvételét tervezem. jó lenne valami színhűbb moncsi, illetve amivel game ismegy.
226cw-t néztem ki, erről van valami infotok, hogy milyen?

(#6379) ottkar válasza horvathkrisz (#6372) üzenetére


ottkar
addikt

Inkább bakelitszagot, nem? A melegedéstől enyhe formaldehid (Szúrós ) szagot lehet érezni.Amúgy egy TFT nem melegszik annyira mint egy csöves.

[ Szerkesztve ]

(#6380) doktordrog válasza Furky (#6377) üzenetére


doktordrog
aktív tag

"The 226BW is superb being the most reactive and best in colors for all 22 inch displays."

Mondjuk 1 hónapja még a 2232bw volt, de gondolom ez a paneleknek köszönhető, tehát Magyarországra inkább még a régebbi vonatkozik. :)

A kontraszt dologhoz meg annyi, hogy egyértelmű, h nem látnám.
De képzeljük el a következő helyzetet. Reggel felkelek -mivel ágyammal szemben van a gép-, első pillantásom rá esne. Ebben a helyzetben -mivel emberből vagyunk-, ha

226bw-t veszek azt mondom:
-A franc, ez lehet, hogy csak 700:1 kontrasztos. Hogy fogok most felkelni? Nincs értelme az életemnek.

2232bw esetén:
-Igen, nekem 1000:1 van. Mennyivel jobb nekem. Jobb vagyok, mint a többiek. Nekem 1000 van és nem 700. Ez 300-al több, 20%-al jobb. Én egy igazi ÜBERMENSCH vagyok.

:DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#6381) Andrej1 válasza B-L-A-C-K (#6360) üzenetére


Andrej1
aktív tag

B-L-A-C-K :R
Furky :R

megnéztem az árakat és mind2 70k ennél nem találtam olcsobban, szoval kinézet alapján döntök és persze hogy melyik cég szállitja le ingyen szegedre :D
tudtok még olcsobban valahol 2232 BW-t ? :)

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#6382) Furky válasza doktordrog (#6380) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem ezekután feleslegessé vált a kérdésed továbbtárgyalása, mert csak akkor lehetsz faszagyerek, ha 2232bw-d van, szóval vedd meg azt. :P
A képzelgéseidről meg inkább nem nyilvánítok véleményt ;)

(#6383) horvathkrisz válasza ottkar (#6379) üzenetére


horvathkrisz
addikt

igen, igazad van, ez inkább az égett bakelitre emlékeztet.
meddig fogja ezt ontani? elég zavaró. :W

van egy 82cm-es lcd tévém, azzal nem tapasztaltam hasonlót.

(#6384) floxet válasza horvathkrisz (#6383) üzenetére


floxet
tag

hi megint:D
226cw-ről van valami infotok?
fontoslenne graf és game miatt, de pár ezer hsz-el arébb valaki azt taglalta hogy csíkos a képe ha közeebb hajol . mármint ha szöveget néz jobbra elhúzza vagy valami iylesmi

(#6385) TeeJay válasza CséZé (#6337) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem 2032BW :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6386) KIRKJE válasza doktordrog (#6380) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Viszont nem tudod forgatni... muahahahahahahaha... ^gonosz arc^

Annyira mindegy melyiket veszed meg, mert alapvetően csak a dizájnban különböznek.

(#6387) KIRKJE válasza Andrej1 (#6381) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Hm...
Reklám helye:
Extreme Digital 6720 Szeged, Horváth Mihály u. 8. A Széchenyi tértől 1 percre a volt Fáklya mozi helyén található. Nyitva: H-P 10-18-ig, SZ 10-14-ig.

Én is itt vettem a 226BW december közepén, kiprobáltuk, az eladók jó fejek voltak, azóta is tökéletesen működik... kopp-kopp

Samsung 226BW 22" LCD monitor - 60,750 Ft+ÁFA (72,900 Ft)

[Itt van]

(#6388) trippla


trippla
tag

Na végül sikerült döntenem és megrendeltem a 223Bw-t! Remélem jó lesz!

(#6389) Andrej1 válasza KIRKJE (#6387) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszi már néztem én is de 2232BW nincs nekik :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#6390) zolynet válasza KIRKJE (#6387) üzenetére


zolynet
addikt

Épp ott vett az egyik leggnagyobb spanom ma hitelre 226bw-t.
10x7290 + azonnali 7290ft , sztem nem rossz konstrukció, akinek nincs egybe monjuk azonnal a píz, de tudja hogy lesz még bevétele.

trippla: jó döntés ;)

Life is too short to stay stock!

(#6391) doktordrog


doktordrog
aktív tag

link

Innen merhetek rendelni? 64kból kijön a 2232bw ha jól látom!

(#6392) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok, vettem egy LG moncsit, és mióta csatlakoztattam a géphez, állandóan kiírja a windows h új hardvert talált, de teljesen ismeretlen neki, tőlem kéri, h telepítsem fel. A monitort felismeri rendesen, ez valami más....

(#6393) mobbo


mobbo
senior tag

hi
mi most a bestbuy nem TN paneles de 20" vagy nagyon (inkabb nagyobb) wide TFT-ben?

(dell 2407wfphc-k meg mindig problemasok?)

(#6394) B-L-A-C-K válasza ProdyG (#6392) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Feltelepitetted a monitorhoz adott cd-n lévő dolgokat? Van a monitoron pl usb csatlakozó?

(#6395) mcdokika


mcdokika
tag

Sziasztok!
szeretném a segítségeteket kérni!
Pixmaniás utalványom van, onnan szeretnék 24 " os LCD t venni.
A következő monitorok érdekelnének:

1. LG L246WH-BN (5 ms) HDMi 24'' wide TFT monitor

olvastam hogy valakinek 245 öse van, nagyon dícsérte , gondolom akkor ez annál jobb.A
HD technológiáról hallottam, ismerem, mi az a HDMI ? MSI 9800 pro kártyám van, DVI csati van rajta, akkor érdemes azzal használni ?

2 ACER P243W (2 ms) HDMi 24'' Wide TFT monitor

ez az ACER nek egy prémium kategóriás modelje (oigy hirdetik) .Tény hogy sokkal jobb a
háza mint a 2416 nak meg a 2324 eseknek. Valami TN + bright nemtommicsoda a panel tipusa

3.IIYAMA B2403WS (2 ms) Wide ProLite 24" TFT monitor
ennek van egy HDMI is változata is az 15 el többe kerül.Érdemes azt venni ? főleg számitógéphez kell , közben itt olvastam hogy a HDMI az a házimozihoz jó pl.

4. Samsung 245 B ez most jó árban van,

TN paneles ez is.Sokan szidtátok a TN panelt ?Mi a hátránya? Olvastam itt a 24 esek tesztjét is,

5. BENQ G2400W (5ms) 24'' Wide TFT monitor
erről semmit sem tudok, gondolom ez is TN paneles.

6.DAEWOO LCD24KAL (5 ms) 24" wide TFT monitor
ez sem csúnya, erről is keveset tudok.

Segítsetek légyszíves eligazodni ezek között!
Játék+filmnézés+net.Erre kéne.
Még annyi hogy láttam már vásárolt más is a pixmániátol.Ha futár hozza ki és pixelhibás akkor mi a teendő ?Visszaveszik ?Vagy márkától függ.
Bocsi a sok kérdésért, még csak most kezdtem belemelegedni a témába.

(#6396) ProdyG válasza B-L-A-C-K (#6394) üzenetére


ProdyG
senior tag

felraktam a cd-n levő cuccot, azon csak egy monitor driver volt, de nincs a moncsin semmi egyéb csatlakozó.

(#6397) B-L-A-C-K válasza ProdyG (#6396) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha esetleg van más monitorod még dugd be azt és ha már nem csinálja akkor egyértelmű a monitor, és ha igy van szedd le a driverét és tedd ujra, ha ez se segít nem tudom mi lehet...

(#6398) Khaal válasza mobbo (#6393) üzenetére


Khaal
őstag

20-asban szinte kizárólag TN-est kapni csak mostanság, kivétel a Dell 2007WFP, ha sikerül kifogni 80 körül, de ebből új szériásat kell venni, a régebbi darabokkal voltak gondok. Esetleg Belinea 102035W, Philips 200WP7ES, Viewsonic vx2025wm, Asus PW201, philips 200w6cs, FuSI S20-1W, de ezekt inkább már csak használtan lehet megtalálni, kb 80-100 ezer között.

24"-ben az Acerek a legolcsóbbak, persze itt oda kell figyelni, mert az újabb szériákba már az Acer is TN-t rak, bár ha jól tudom az AL2423-akba még nem, de azt valaki megerősíthetné. Mindenképp érdemes rászánni azt a pár ezer forintot pluszba a DVI-s verziókra.
Kicsivel 150 felett meg már kapható a Dell 2407WFP. Milyen problémákra gondolsz? A ghosting kicsit túl volt hypeolva, ahogy olvastam szinte észrevehetetlen (kb mint a 2ms vs 5ms). Ha a méret a lényeg, nem a felbontás, akkor meg 150 körül már korrekt 26"-os LCD-TV-ket is kapni.

(#6399) ProdyG válasza B-L-A-C-K (#6397) üzenetére


ProdyG
senior tag

erre én is gondoltam, csak nincs más monitorom semmi. de majd kipróbálom ha lesz.. :R

(#6400) ottkar válasza mcdokika (#6395) üzenetére


ottkar
addikt

Ha nem pixelhiba mentesen van meghirdetve akkor csak bizonyos számú pixel után cserélik.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.