Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5251) metrichye válasza smc (#5248) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia!
Pesttől 220 km-re lakom, itt egy bolt sem tart ilyen monitort, csakis rendelésre hoznak. Akkor meg nem mondhatom, hogy köszi nem kell. Az első 2db 223BW-t egy boltban vettem, de a boltos gyerek azt mondta, hogy visszaadja az árát, mert nem éri meg neki a Pestre futkozás drága benzinnel, mert amúgy csak 2-3 hetente jár, a többit hozza viszi futár, viszont ezt a típust, ha hibás személyesen neki kell bemutatnia valamelyik nagykernél. Ezért gondoltam, hogy bárhol máshol is így járhatok, ekkor döntöttem a netes rendelésnél, mert gondoltam hozza-viszi a futár. Aztán végülis onnan is hibásat kaptam. Visszakaptam az árát, ekkor döntöttem a 2232BW mellett, voltam 2 nagy elektronikai áruházban, még csak nem is hallottak ilyen monitorról, telefonálgattak mindkét helyen fél órát, majd közölték, hogy talán január végén, de még csak körülbelüli árat sem tudtak mondani. Én bele is mentem volna, de Faterom gondolta, hogy meglep, hátha a németek nem árulnak sz@rt. Aztán mégis. Én kivártam volna január végét, de így jártam. Pestre meg nem éri meg felmenni nekem 15 ezerért, hogy egy monitort kipróbálhassak, gondoltam ezért van a 3 napos pixelgari, és nem hittem, hogy ennyi a hibás termék, vagy, hogy ennyire peches leszek, már nem tudom mire vélni! :( :(

[ Szerkesztve ]

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#5252) Kobe válasza Sir Robin 25 (#5208) üzenetére


Kobe
veterán

edigitallal semmi probléma nincs, sokszor rendeltem már tőlük, és mindig korrektül és hibátlan árut hoztak....többek között a samu 206bw m is onnan van, és ugy mond látatlanba vetem, mégsem volt hiba rajta

(#5253) metrichye válasza katt777 (#5249) üzenetére


metrichye
csendes tag

Már késő bánat, hogy a global-ról kellett volna letöltenem, tudom, általában így teszem, csak a samsung.com beírásánál is a magyar tükrözés jött be, én meg nem "erőlködtem" a nyelv átállításával, gondoltam csak nem írnak mást egy ilyen, általam komolynak tartott cégnél. Amúgy meg azért is hittem el fenntartás nélkül, mert itt a fórumon úgy emlékeztem, hogy többen is írták, hogy a 2232BW-nek vannak ilyen speckó bemenetei is, gondolom ők is a magyar samsung oldalról tájékozódtak :( :( :(
És sajnos 220km-rel Pesttől nehéz megvalósítani, hogy ne vásároljak valamit kipróbálás nélkül, mert van 8 számtechbolt, és ha mindegyikkel eljátszom, hogy megrendeltetem velük nagykerből, mert készletük az=0, majd mégsem kérem a pixelhiba miatt, egy idő után nem marad bolt, ahol vásárolhatok.

[ Szerkesztve ]

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#5254) zolynet


zolynet
addikt

Fatermonak egy Samsung 225BW moncsit vettünk.....hát gyerekek, h én mennyire örülök annak h a 22"-at vettem a 20" helyett. Azt a nagy másik hülyeséget h pixelesebb meg hogy a betűk kisebbek. :W Ne vicceljünk. Persze a sasok/sas szeműek előnyben. Átlagos felhaszáló semmit nem érez belőle.
225BW pöpec, szép színek, tűéles kép...kár tovább.

Life is too short to stay stock!

(#5255) KIRKJE válasza zolynet (#5254) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Én mondtam, pár hozzászólással előbb, hogy aki teheti a nagyobbat vegye! Itt egy jó példa rá ^^,

(#5256) d@minator válasza zolynet (#5254) üzenetére


d@minator
addikt

Az emberi szemnek vannak bizonyos korlátjai ami miatt a különbséget csak nagyon közelről láthatja egy homo sapiens. De vannak földönkívüliek, Clark Kentek és cyborgok is a prohardveren, nekik a 20-as az ami nem pixeles, velük nem vitatkozom. :D

Osynho: sajnos nem tudok segíteni LG darabokra szedése ügyében gondolom pár csavar kérdése az egész, mint a Samsungon.

[ Szerkesztve ]

(#5257) Kobe válasza zolynet (#5254) üzenetére


Kobe
veterán

én amikor vettem a monitort, akkor a 2 méret között 30 ezres különbség volt, 85 volt a 20 colos, 115 a 22 colos...de ilyen szempontból még ezt is nagynak találom, tekintetem egyszerűen még ezt sem tudja eljes egészében befogni, ha csak monitor lenne kéznél akkor sajnálnám mert tényleg faszább egy 22es, d eén ezt csak netezésre használom, filmekre emg játékra ott van a 32" samu lcd tv....amit én hülyeségnek tartok az a 24 col körüli monitorok, az tényleg egy felesleges szegmens sztem

(#5258) Anthony28 válasza zolynet (#5254) üzenetére


Anthony28
őstag

Szeva, rég beszéltünk! ;)
Nekem is 225BW van, már több mint fél éve, és nagyon meg vagyok elégedve vele, pedig napi 16-18 órát megy. :K Jól választottatok! ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5259) ati888 válasza metrichye (#5251) üzenetére


ati888
senior tag

Hi.

Nekem is 2232Bw-m van pár hete és a bevilágítás tényleg elég nagy, de azért nem olyan vészes, mint a fotóidon. Előbb állítsd be a kontrasztot és a fényerősséget, mert a gyári az egekben van. Nekem is volt egy halott pixelem az első bekapcsolásnál de érdekes módon a kis ronggyal megnyomogattam és eltűnt. Azóta képzelheted hogy sasolom, de nem jött vissza se az se másik hetek óta. Amúgy szerintem remek kis monitor.

ati

(#5260) Osynho válasza d@minator (#5256) üzenetére


Osynho
addikt

Nem szétszedni akarom, csak a lábát leszedni rendesen, de má nagyon fel....tam magam rajta. A talpa simán lejött, de ugye van egy toldat ami nem jön le sehogyse. Ezt a hülye megoldást egy Lg-től.... :W Igy meg ugye nemtom visszatenni rendesen a dobozába. Vmi ötlet? Lg 194WT tulajok?

(#5261) Rick4 válasza Kobe (#5257) üzenetére


Rick4
félisten

a 24"os monitorok nagy része 1920 as felbontással rendelkezik, így saját szempontjaid szerint tartod feleslegesnek a gyártásukat, nyilván nem is netezésre, meg filmre használja az, aki ilyet vesz..... gondolom el tudod azt képzelni, hogy a gyártás beindítása előtt azért csak érdeklődtek, hogy lenne-e rá igény, nem? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5262) Mozso26 válasza Krisz182 (#5246) üzenetére


Mozso26
senior tag

Sikerült behoznom azt a menüt, és nekem is CDA-s sajnos, de engem különösebben nem izgat.Viszont nem tudtam kilépni abbol a menüböl és hát miközben probálkoztam ezt azt elálitottam amikröl fogalmam sincs h mik.Te esetleg tudod h azok milyen beállitások?

(#5263) Anthony28 válasza Rick4 (#5261) üzenetére


Anthony28
őstag

Hát igen.... :K 22" felett általában grafikai munkákra használják.Máshoz nem tudod kihasználni, mert a 24"-es monitor natív felbontását egyik játék se támogatja, ha meg igen akkor a VGA nem fogja bírni.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#5264) B-L-A-C-K válasza Mozso26 (#5262) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi az hogy "sajnos" ugyan olyan jó mint az S-paneles nem tudom mit sajnálod....

(#5265) Kobe válasza Rick4 (#5261) üzenetére


Kobe
veterán

mondjuk én gyakrabban látok 2 képernyős megoldásokat komoyl tervezőmunkánál, mint egy db 24est, mert ott még az 1920 as felbontás is gyakran túl kevés

(#5266) zolynet válasza Kobe (#5257) üzenetére


zolynet
addikt

Amikor én vettem a monitort akkor volt vagy 4K is a differencia 20" vs 22" között. A te esetedben több mint valószínű h én is a 20"-t választottam volna. :K

d@minator: én is hiszek az ufo-kban :DDD ... nem is olyan rég beszéltem 1el. Egy polák júzer volt és nem tudott belogolni....system meghajtón levő üres hely kerek 0kb-t volt. Mit elbír ez az XP , le akalappal! :Y Aztán átmozgattam a 3,6gigás pst-jét a másik lokális meghajtóra.......bocsánat kicsit belefeletkeztem. A lényeg a lényeg: UFO-k léteznek. Nálunk rendre csehek vagy polákok. ;]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5267) katt777 válasza metrichye (#5253) üzenetére


katt777
félisten

ASUS magyar oldalán még a VGA-ik fele sincs fenn. :) Bár az utóbbi hónapokban nem néztem, jó nekem a teljes global, US, vagy EU. Hiába "nagy" egy cég, attól ez még Magyarország, és ez nem fog megváltozni. Egyébként nem nyelvet váltasz (akkor mindegyik nyelven ugyanaz lenne), hanem oldalt.
Én 240km-re lakom Pesttől, és mivel a boltok itt is csak gyorsan eladható, olcsó szemetet tartanak (már ha van valami), vettem Tescóban. Onnan azért egyszerűbb fordulni. Mediamarkt választéka is nagy szar.
Egyébiránt a kereskedőkről annyit, hogy kötelesek neked bemutatni az árut, ha kéred, mielőtt megvennéd, és ha a futkozástól meg akarják kímélni magukat, ők maguk is leellenőrizhetik, milyen terméket hoznak. Ha meg nem akarnak kiszolgálni, ott vannak erre a megfelelő felügyeleti szervek. Nekem tök mindegy, hogy azért szolgálnak ki megfelelően, mert ezt érzik helyesnek, vagy azért, mert néhány büntetés, és a felügyeleti szerveik erre kényszerítik őket. Vagy attól érzem jól magam, hogy vásárlóként bánnak velem, nem fogyasztóként, vagy attól, hogy mit kínlódnak, hogy jó képet vágjanak hozzám. ;] :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5268) dbala


dbala
tag

Mától LG L194WT-SF tulaj lettem, eddig tetszik. Pixelhiba nincsen, kopp-kopp-kopp.

(#5269) vedini válasza Anthony28 (#5263) üzenetére


vedini
őstag

én pl az 1.6-os cs-t 1920x1200-ban nyomom pedig az már régi játék, melyik játék nem támogatja :F
88GT már elég hozzá szűrők nélkül :DD , de 1920x1200-hoz már nem is nagyon kell szűrő

workworkwork...

(#5270) Osynho válasza dbala (#5268) üzenetére


Osynho
addikt

Hy.
Segíts nekem légyszíves! Szét tudod szedni a monitorod talpát? Mármint azt a műanyag toldatot le tudod operálni? Nekem sehogy se sikerül. :(((

(#5271) dbala válasza Osynho (#5270) üzenetére


dbala
tag

Ugyan úgy kell ahogy összerakni, erővel csak nem tolni hanem húzni. :)

(#5272) Osynho válasza dbala (#5271) üzenetére


Osynho
addikt

Olyan erővel húztam, hogy recsegett de nem jött le... De akkor nekimegyek ismét ;] Köszi

(#5273) wwhy válasza Osynho (#5272) üzenetére


wwhy
veterán

Nyomd be a pöcköt! :Y

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5274) katt777 válasza dbala (#5268) üzenetére


katt777
félisten

:K :C

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5275) zolynet válasza wwhy (#5273) üzenetére


zolynet
addikt

v ecetes olló :DDD

Life is too short to stay stock!

(#5276) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megvásároltam a monitort: végül egy 225BW-t vettem az extremedigitalban. Eddig 0 pixelhiba, hogy gyorsan lekopogjam, viszont olyan próblémám van, hogy sem a MagicTune nevű programmal, sem a monitor menüjében nem engedi állítani a kontraszt értékét, mind a két helyen a válasz: " Not Available" :W . Lehet már valamit én nyomkodtam rosszul :O . Ennek a próblémának a megoldására kérnék segítséget. Nagyon remélem orvosolható, rossz lenne emiatt cserélni....

Előre is köszönöm a segítséget!

További szép napot mindenkinek!

Üdv.

(#5277) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Elfelejtettem még, hogy MagicTune - ban a Color menüne belül a Color Controlt és a Color Tone - t sem engedi változtatni, illetve az Image is tiltva van. Nem mintha szeretném őket bántani, csak annyi a kérdés, hogy ezeknek alapból ilyen állapotban kell-e lenni, vagy csak ezen a monitoron nem jó valami... :(( .

Köszönöm segítségéteket mégegyszer!

Üdv:

[ Szerkesztve ]

(#5278) B-L-A-C-K válasza Sir Robin 25 (#5277) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

A MagicTune progin belül Picturebe MagicBright Customon legyen és engedni fogja...

(#5279) Sir Robin 25 válasza B-L-A-C-K (#5278) üzenetére


Sir Robin 25
csendes tag

Szia!

Igen, Customon van, de akkor sem engedi... Az az érdekes, hogy a MagicBright egyik beállításában sem engedi változtatni... :O

[ Szerkesztve ]

(#5280) B-L-A-C-K válasza Sir Robin 25 (#5279) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tedd fel a premium változatát nekem az van és ott engedi...

(#5281) Sir Robin 25 válasza B-L-A-C-K (#5278) üzenetére


Sir Robin 25
csendes tag

Lehetne egy olyan kérdésem, hogy ha a MagicTune-ban a Coloron belül a Magiccolor Intelligentben van, akkor Neked engedi változtatni a kontrasztot? Nálam csak akkor engedi, ha a Magiccolor OFF -ban van, de ha ott beállítok valamit, akkor azt mutatja, hogy a beállított értéket megtartja akkor is, ha Intelligentre váltok... :Y

Köszönöm segítséged! :R

Üdv.

(#5282) Sir Robin 25 válasza B-L-A-C-K (#5280) üzenetére


Sir Robin 25
csendes tag

A premium van fent :((

(#5283) B-L-A-C-K válasza Sir Robin 25 (#5281) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha azon van természetesen nem lehet mivel automatikusan állitja...

(#5284) Sir Robin 25 válasza B-L-A-C-K (#5283) üzenetére


Sir Robin 25
csendes tag

Köszönöm gyors segítséged! Gondoltam, hogy én vagyok idióta. :) Ráadásul már írtam emiatt az extremedigitalnak is... :C. Jogosan fognak hülyének nézni :B .

További kellemes délutánt!

Üdv.

(#5285) B-L-A-C-K válasza Sir Robin 25 (#5284) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezért van a fórum, hogy segitsünk/kérdezzünk... :R

(#5286) ploteus


ploteus
aktív tag

Sziasztok!

Ti melyik monitort ajánlanátok?
- Acer AL2251WA
- Samsung SyncMaster 2232BW

Választ előre is köszönöM!

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#5287) tototos


tototos
őstag

Hello mindenkinek!

Most szeretnék tft monitort venni, de olyan nagy választék van hogy nem tudom melyiket éri meg. Mit ajánlotok olyan 50 60 ezer forintos kategóriában? 19 vagy 20 colos wide-t akarok venni.

(#5288) tototos válasza tototos (#5287) üzenetére


tototos
őstag

Ezeket néztem ki:
931BW
932GW
205BW
2032BW

Szerintetek melyiket éri meg megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#5289) zolynet válasza tototos (#5288) üzenetére


zolynet
addikt

Valszeg mindenki 2032BW-t fogja mondani. De azért felhívnám a figyelmed a 223BW-re is. Félelmetesen hasonló ár, de a különbség 2". Hogy miért? Többnyire arra gyanakodnak h hitványabb/olcsóbb minőség miatt...gyengébb panel. TN az már csak TN marad, bár ebbe is majd belekötnek. Sokunknak bejött és csodáljuk a 21,6"-t. Natív felbontását a géped már nem tudja kihajtani, ha játékot is tervezel...

Life is too short to stay stock!

(#5290) B-L-A-C-K válasza ploteus (#5286) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egyiket se,hanem Samsung 226bw...:)

(#5291) tototos válasza zolynet (#5289) üzenetére


tototos
őstag

Hát azt gondoltam hogy játékban gáz, de már nagyon keveset játszok, net meg film jobban.Hát még a 20 coltol is félek hogy fér el. Lemerénéd nekem a 223Bw-t?

(#5292) raskolnikoff válasza tototos (#5288) üzenetére


raskolnikoff
őstag

egy szavazat a 205-re. :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5293) d@minator válasza tototos (#5291) üzenetére


d@minator
addikt

Méretek:
Teljes magasság az asztaltól: 42,2 cm Szélesség: 51,4 cm
Kijelző magassága kerettel: 35,2 cm Szélesség: 51,4 cm
Kijelző aktív része szél: 46,5 cm Magasság:29 cm

(#5294) zolynet válasza tototos (#5291) üzenetére


zolynet
addikt

monitor size
Ahol elfér egy 20"as ott elfér egy 22"es is :DDD (és/vagy)

Life is too short to stay stock!

(#5295) ploteus válasza ploteus (#5286) üzenetére


ploteus
aktív tag

Ismétlem a kérdést, hátha, melyiket válasszam a kettő közül? :)

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#5296) d@minator válasza ploteus (#5295) üzenetére


d@minator
addikt

HP w2207 :D

(#5297) KIRKJE válasza ploteus (#5295) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Samu

(#5298) wwhy válasza ploteus (#5295) üzenetére


wwhy
veterán

Acer :D vagy
Dell :D

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5299) zolynet válasza ploteus (#5295) üzenetére


zolynet
addikt

Ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. :DDD

Samu mindamellett.

Life is too short to stay stock!

(#5300) KIRKJE


KIRKJE
csendes tag

Valami franko wide wallpaper-es oldal linket tudna nekem adni? ;)

csak ezt találtam eddig:

[widescreen háttérképek]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.