Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5751) katt777 válasza B-L-A-C-K (#5748) üzenetére


katt777
félisten

A MM választéka után kénytelen voltam megkockáztatni, szerencsére OK a monitor (amúgy meg volt még 1 tucat (még most is van), ha cserélni kellett volna. Felénk más lehetőség nincs, legföljebb Interspar, csak az meg még drága is, a szakboltok meg 10-15k-val drágábban árulnak mindent, mind odalent, Pesten.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5752) Khaal válasza mzeperx (#5740) üzenetére


Khaal
őstag

Az árából és a betekintési szögekből arra következtetnék, hogy ez is TN paneles. Vagy ez is lutri mint az al2416w. De ennyi pénzért nem hiszem, hogy IPS panelt raknának bele, a 20"-as IPS-es Dell is kb ennyibe kerül, és az csak 20"-as.

(#5753) CséZé


CséZé
őstag

(#5754) katt777 válasza CséZé (#5753) üzenetére


katt777
félisten

Pont ilyet vettem Tescoban, csak jókat tudok mondani róla. Levettem egyet, és jó (pedig én mindig megtalálom a rosszat látatlanban), pixelhiba-mentes, amúgy 3 nap pixelgari van rá. Elébb írtam, hogy nagyon jó a sötét tartományokban, bevilágítás mindössze 1 cm-re jön be alul-fölül, de használat közben nem zavaró, észre sem vehető. Mindamellett jó kis 4:3 autokapcsolója van, így semmivel nem lesz gondod, ami csak ebben a képarányban működik. Pixelhibás Samsungokkal tele van a topic.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5755) CséZé válasza katt777 (#5754) üzenetére


CséZé
őstag

És a "gazdaságos boltba" mennyi volt? :DDD

(#5756) katt777 válasza CséZé (#5755) üzenetére


katt777
félisten

54.990-, és még van. Nekem megérte, hogy nem volt postaköltség, ráadásul helyben van a reklamációs lehetőség.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5757) CséZé válasza katt777 (#5756) üzenetére


CséZé
őstag

Aha értem, elég korrekt ár, utánnanéztem neten elég jónak tűnik a képe.
DVI van rajta? Fekete színben lehet ott kapni?

[ Szerkesztve ]

(#5758) levy-boy válasza B-L-A-C-K (#5743) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Black

Miért adtad el a 226bw-t???

(#5759) CséZé válasza levy-boy (#5758) üzenetére


CséZé
őstag

(#5760) B-L-A-C-K válasza CséZé (#5759) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#5761) levy-boy


levy-boy
csendes tag

Én most adom majd el az Lg L1952S-t 11hónaposan 40-ért...kicsit kipótolom és hó végén lecserélni egy 226-ra.. :B

(#5762) levy-boy


levy-boy
csendes tag

Szeretném lecserélni...elírtam :W

(#5763) katt777 válasza CséZé (#5757) üzenetére


katt777
félisten

Igen. WS-t hirdettek (amelyen nincs DVI), de a paraméterek meg a WT-i voltak, megnéztem, és WT volt (azon belül BW, azaz black wide, a széles ezüst az SW), aztán hoztam is el. De a dobozán is láthatod a típusjelet.
LG global oldaláról letölthetsz egy pdf kiskönyvet a TFT monitoraik tudásáról.
A kontrasztja jó, a sötét részek is láthatóak, 4:3-as képaránnyal szívtam, mert nem volt állítható a menüben, a kézikönyv meg nem írta, de mihelyst 4:3-as felbontásra állítottam a képernyőt, elérhetővé vált, és bekapcsoltam, onnantól kezdve tökéletesen működik,
Nézd meg a tesztoldalamon a Programok alatt az Oblivion képmentéseimet, már ezen a monitoron készültek. Azt hiszem, magukért beszélnek.
Amitől még tartottam, hogy sokan mondják, nem natív felbontáson nem szép a képe, hát ezt cáfolom, nekem minden felbontásban szép képet adott. TV tuner képe is tökéletes, és mindezt úgy mondom, hogy CRT-ről váltottam át mindenféle félelemmel és előítélettel.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5764) levy-boy


levy-boy
csendes tag

Na nem vett senki vmi monitort??? irjon már vki vmit.. :))

(#5765) Her


Her
csendes tag

Nos én pár napja vettem egy Samsung 226BW monitort. Bevallom hosszasan nézelődtem itt a fórumokon ,érdeklődtem,minden felé . Nos röviden . Nem bántam meg!!! Nekem nagyon tetszik,gyönyörű a képe ,abszolút meg vagyok elégedve vele.

(#5766) ottkar válasza goom (#5749) üzenetére


ottkar
addikt

Nade ti mászkáltok a monitoron hogy ennyire súrolod? :D

[ Szerkesztve ]

(#5767) ottkar válasza levy-boy (#5764) üzenetére


ottkar
addikt

Én meg csütörtökön vettem egy Hanns.G 19"-ost. Pixelhiba mentes( pedig nem annak hirdették) és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, 3 éves országos garancia van rá.
16-17 órát hajtom naponta meg s e kottyan neki.

[ Szerkesztve ]

(#5768) Her válasza ottkar (#5767) üzenetére


Her
csendes tag

A közelünkbe levő bolt szinte csak Hanns.G monitorokat árúl. A srácok esküsznek rá , mi több valóban szép képük van.

(#5769) katt777 válasza CséZé (#5757) üzenetére


katt777
félisten

No? (#5763)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5770) levy-boy válasza Her (#5765) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Én is 226bw-at akarok venni...remélem jó lecc...bnömnek is 22-es moncsija van,szal sajnos nem lecc nagy durranás a mérete..:)..de azért várom már h megvegyem...
Her..amugy neked van ilyen matrica a jobb felsö oldalon??? tod h 2ms...3000:1..stb..??? :B

(#5771) katt777 válasza ottkar (#5767) üzenetére


katt777
félisten

Mé'? Úgy hirdették, hogy pixelhibás? :F :Y

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5772) ottkar válasza Her (#5768) üzenetére


ottkar
addikt

A Hanns.G tavaly áprilisban szerelte össze az első monitorát. Azóta nagyon felfutott a gyártás mégpedig azért mert jók a monitoraik kevés a meghibásodás.

(#5773) ottkar válasza katt777 (#5771) üzenetére


ottkar
addikt

ISO13406-2CII szabvány

Ha nem úgy hirdetik hogy pixelhiba mentes garantáltan, akkor a szabvány az irányadó. És a szabvány 6 hibás pixelt enged meg. Meg kell nézni a monitor gépkönyvét abban pontosan le van írva hogy hány hibás pixel a megengedhető.

(#5774) katt777 válasza ottkar (#5773) üzenetére


katt777
félisten

Számomra egy sem. Nem érdekel olyan szabvány, amely hibát enged meg. Nyilvánvalóan nem járultam hozzá. ;]
Vennél festéshibás kocsit, csak mert az autó szabványa nem tiltja, hogy az legyen? Ezt azért találták ki így, hogy el tudják adni a szart, és még több pénzt keressenek rajtunk, vásárlókon.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5775) Her válasza levy-boy (#5770) üzenetére


Her
csendes tag

Van ,de ez szerintem inkább már reklám:) Mondjuk lehet össze vissza ragasztgatni.

(#5776) ottkar válasza katt777 (#5774) üzenetére


ottkar
addikt

Olyan termék nincs a világon aminek a paramétarei ne lennének szabványban rögzítve, kivéve persze a zuggyártókat. Az ISO meg nemzetközi szabvány érvényes az egész világon.

(#5777) Her válasza ottkar (#5772) üzenetére


Her
csendes tag

Nos mivel én nem értek hozzá,ezért utánanéztem a dolgoknak monitorvásárlás előtt. Elég vegyes a kép,de valójában a Samsungot dicsérték legtöbben. Az említett boltban az eladó srác nagyon kinálgatta a 22" os Hanns G -t és mindenfélével érvelt is. Sőtt azt is állította,hogy a samsungokhoz is szállítanak panelt. Mindenesetre a kérdéses darab drágább volt ,igaz csak pár ezressel mint a samu és a válaszideje is 5 ös volt. Bár a képe nagyon szép ez igaz.

[ Szerkesztve ]

(#5778) CséZé válasza katt777 (#5769) üzenetére


CséZé
őstag

Hát erre mit modnjak? :)
Ez a Tesco, nem tudja mit ad el... :((( :DDD De ezzel Te csak jól jártál.
Még gondolkodom ez meg a Samsung 2032BW között. Feltéve ha lesz az LG-ből fekete...

(#5779) ottkar válasza Her (#5777) üzenetére


ottkar
addikt

A panelt nem bütyköli minden monitor gyártó hanem vannak akik nagyobb darabszám miatt ráállnak a gyártásra, általában akiknek gyakorlatuk van benne. De a többi alkatrésszel ugyanez a helyzet. Van aki meg ezekből az alkatrészekből csak összerak, csak a kávát gyártja saját maga. Veszel egy ismeretlen márkájú monitort s lehet minden alkatrésze azonos egy Samsungéval pld.

[ Szerkesztve ]

(#5780) katt777 válasza CséZé (#5778) üzenetére


katt777
félisten

A BW a fekete jelölése minden típusnál. Black & Wide.
Miért nem tudják? Ha másutt is 55k, nem voltak olcsóbbak, csak ugyanannyira. WT a DVI-s, a WS meg a D-Sub-os.
Szóval fekete és DVI-s a Tesco-s, de azért nézd meg a dobozt, ha látod. Vagy nézd meg üzletben, ahol ki is próbálhatod, hogy nem pixelhibás-e, mert hogy én kifogtam ezúttal egy jót, attól lehet hibás is belőle.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5781) katt777 válasza ottkar (#5776) üzenetére


katt777
félisten

És mennyiben érdekel ez engem, ha nem hibátlan terméket kapok? Szerintem egy eladó is megfeledkezik róla, ha megfelelő módon megmagyarázom neki, mennyire védi meg az ISO szabvány az általa eladott hibás termék következményeitől. ;]

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5782) goom válasza ottkar (#5766) üzenetére


goom
senior tag

Nem, nem mászkálunk a monitoron. És nem is súrolom; semennyire sem. De... láttál már közelről kisgyereket? Olyant is, aki közelről szereti látni a monitort? És fordult már elő veled, hogy éppen nem láttad közelről azt a kisgyereket, amikor éppen közelről látta a monitorodat?... :)

(#5783) ottkar válasza katt777 (#5781) üzenetére


ottkar
addikt

A világon minden terméknek van egy tűréshatára, ami az ideálistól való eltérést jelenti.A monitornál ez a pixelhiba pld. Az ára a tűréshatárra van megállapítva, tehát nem reklamálhatsz ha a szabványon belüli az eltérés.Csak akkor cserélheted ha pixelhiba mentesre hírdetik meg. A tűréshatáron belül a termék nem számít hibásnak. Ez nem szerintem van így hanem a készülék gépkönyvében le van írva. Pld a 220V-os hálózati feszültség sem pontos hanem lefelé és felfelé is eltérhet az is le van írásban fektetve.Habár az is igaz hogy felemelték az alapfeszültséget 230 V-ra.

[ Szerkesztve ]

(#5784) ottkar válasza goom (#5782) üzenetére


ottkar
addikt

Ketrecbe a monitorral! :D

(#5785) katt777 válasza ottkar (#5783) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem meg a SZERINTEM nem hibátlan áru hibás, nem érdekel azok véleménye, akik meg akarnak győzni az ellenkezőjéről (írhatják felőlem aranyborítású kézikönyvbe, meg beiktathatják törvénybe is, attól még hazugság marad), és csak a bolondot győzik meg arról, hogy hibátlannak fogadja el azt (benne is van, hogy pixelHIBA) - mert ők persze a fogyasztóktól elszedett pénzen nyugodtan vehetnek valóban hibátlan árut.
Persze amíg mindenki eltűri az ilyen szabványokat, én tűnök különcnek. A feszültség azért eléggé más, nem? De mondjuk mit szólnál, ha közölnék veled, hogy egy mérőszalag lehet 1-2 milliméterrel hosszabb, mert az belefér a tűréshatárba? Aztán meg valahogy összedől, vagy nem ér össze, amit építesz? Szóval lássuk be, hogy van, ahol a szabvány van az, aminek lennie kell, és ha másutt nem így van, ott a fogyasztó át van verve, legföljebb elég ostoba ahhoz, hogy elhiggye, mégsincs.
Azt te sem gondolod komolyan, hogy az árának bármi köze lenne a tűréshatárához, ugye? Inkább ahhoz, hogy mennyiért hajlandóak megvenni az igénytelenebbek/szegényebbek.
Úgy vettem monitort, hogy legyen rá legalább 3 nap pixelgari, hogy az önérzetemet megnyugtassam.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5786) Furky válasza katt777 (#5785) üzenetére


Furky
őstag

Én veled értek egyet. Egy emberibb világban bizony így kellene mindenkinek gondolkodnia, de ebben a pénzhajhász világban inkább azt csinálják, hogy: pixelhibás? oké, akkor betesszük a monitort a másodosztályú kategóriába, ahol már megengedett a pixelhiba. Akinek kell, az vegyen elsőosztályút:) Árulnak egyáltalán ilyent, vagy mindegyik tft kapásból másodosztályú besorolást kap? :) Ez egy vicc komolyan mondom!

(#5787) ottkar válasza katt777 (#5785) üzenetére


ottkar
addikt

De könyörgöm az amit leírtam nem vélemény, világosan megmagyaráztam, nem én találtam ki.Amit veszel azt mindegyiket szabvány szerint feleltetik meg, ez nem hit kérdése.Ez nem szerintem van így, hanem ez tény.Bizony egy mérőszalag a gyengébb minőségű az még 5mm-el is eltérhet pld 3m-en a névleges mérettől, Egy preciziós mérőszalagnak az ára tudod mennyivel több egy mezeinél? És ezt sem gondolom hanem te is megnézheted bármelyik üzletben. Az meg a te választásod hogy pixelgaranciás monitort vettél, az igaz hogy az elektronikai dolgok döntően az üzemeltetés elsö idejében mennek tönkre. Én mezei monitort vettem szerencsémre tökéletesen jó.

Két ugyanolyan tudású multiméter közül pld a 2,5%-os eltérésű kb 2000 Ft a 0,1%-os eltérésű 20000 Ft körül van. Járj ennek utána.Esetleg nem gondolod hogy nekem olyan műszaki végzettségem van amiből kifolyólag ez nekem teljesen egyértelmű, tudnom kell?

[ Szerkesztve ]

(#5788) ottkar válasza Furky (#5786) üzenetére


ottkar
addikt

Én láttam olyan beírást egy üzlet egy monitoráról ami a szabvány szerinti nem pixelhiba mentesen lett árulva, hogy ötven beírásból egy monitornál volt egy piros subpixel hiba.49 monitor pixelhiba mentes volt pedig szabvány szerint lett meghirdetve. A panel gyártás már kis hibaszázalékúvá lett, kiforrott.Senki nem csinál szándékosan hibát egy munkánál.

(#5789) ottkar válasza Furky (#5786) üzenetére


ottkar
addikt

És a szabványok pont azért vannak hogy le legyen fektetve milyennek kell lenni a termékeknek mit lehet követelni tőle méretben minőségben.

(#5790) goom válasza ottkar (#5784) üzenetére


goom
senior tag

Még szerencse, hogy nem a kisgyereket tennéd ketrecbe! :DDD

(#5791) Her


Her
csendes tag

Én aszondom,kár ezen vitatkozni. Ahogy apám mondogatta ,"amíg lószar van ,veréb is lessz"
Én megkértem a boltban az eladót,hogy próbáljuk ki a monitort,a válasz az volt,hogy hát erre most nincs igazán ideje,de hát van három napom amíg visszahozhatom.Erre nagyon udvariasan megjegyeztem,hogy bizony nem szeretném utaztatni a monitort ide,oda,és hát tudom,hogy hetvenvalahányezer az nem nagy összeg,de ha nem próbálhatom ki akkor megveszem máshól. Erre lett ideje. Van aki nem foglalkozik vele ,hazaviszi ,és biztos vagyok benne,hogy a legtöbb vásárló nem teszteli le a monitorát aprólékosan. Sokkal ,több a hibás selejtes árú mint gondolnánk,és nem csak monitorban .A legtöbb ember észre sem veszi.

(#5792) ottkar válasza Her (#5791) üzenetére


ottkar
addikt

Nem hiszed el hogy monitorban milyen kevés a hibás, mert a panelgyártás mostanára kiforrott.Amíg bizonytalan volt a technológia addig több volt a pixelhiba. Olvastam egy üzlet beírását egy monitorról, 35 beírás dícséri kifogástalannak írják,majd egy beíró egy pixelhibát talált, azt írja szemét ez a monitor nem ajánlom senkinek, ??? utána még 14 vélemény klfogástalannak olcsó árunak mondja.Van aki azt kifogásolta hogy gyenge a hangszórója, az fel se merül benne hogy ilyen lapos helyre nem lehet legalább kétutas rendszert beépíteni, az fizikai lehetetlenség.

(#5793) goom válasza Her (#5791) üzenetére


goom
senior tag

Igazad van. És ez az, ami egy - újabb - indok számomra arra, hogy érdemes megállapodni egy üzletnél, hosszú távra. Mert előfordul, persze, hogy időnként / ezt-azt / itt-ott olcsóbban kapnék meg. De hosszú távon nem éri meg. Mert itt névről ismerjük egymást, bemehetek a szervizeshez is, kikérhetem a tanácsukat, és már ők megnézik nekem a megérkezett holmit, hogy tényleg kifogástalan-e. Az árakkal is próbálnak minél kedvezőbbek lenni, meg ugye ott a garis ügyintézés... az sem mindegy, hogyan állnak hozzá. Kilenc év tapasztalatából mondom ezt.

(#5794) Furky válasza ottkar (#5789) üzenetére


Furky
őstag

Tisztában vagyunk a szabványok jelentésével, köszi ;)
Ez az egész arra van kitalálva, hogy a hibás terméket is el lehessen adni, különben a gyártás nagyon veszteséges lenne. Érthető, de a monitornál az egyetlen egy dolog, ami ne legyen hibás, az az, amit a legtöbbet használsz, a panel, azt nézed állandóan a monitoron, nem pedig a külsejét, és nem is a gombokat nyomkodod. Vagy ne engedjék meg a pixelhibát, vagy oldják meg, hogy lehessen javítani! Ez lenne EMBERI a gyártók részéről, de mivel pénzhajhász világban élünk, nem ez az elsődleges céljuk! Amíg mindenféle szabványokra támaszkodva, el lehet adni a hibásat, és van, aki ezzel még egyet is ért, hogy "oké, idevele, engem nem zavar a 4-5-6 pixelhiba", addig katt77, és jómagam vagyunk a különcök. Képzeld el, hogy mi lenne akkor, ha az autóban nem oldották volna meg például a szélvédő cseréjét, vagy javítását, mert az üveggyártásnál megengedték a kisebb hibákat. Lenne rajta egy 1x1 cm-es lyuk pont a vezetővel szemben, ahol bejönne a sok levegő, a por, az eső. Csak akkor cserélik neked, ha van rajta legalább 3-4 lyuk, vagy 1 nagy, de ha a széleken van, akkor lehet belőle 4-5 is:) Persze ettől még az egész autó használható, csak kellemetlen, és igen zavaró. Meg lennél elégedve vele? Nem hiszem.
Szóval amíg mi, fogyasztók elfogadjuk azt, hogy a hibás termék is termék, és az nekünk jó, addig a gyártók nem fognak változtatni a hozzáállásukon.
Szerintem, hangsúlyozom, szerintem! :)

[ Szerkesztve ]

(#5795) katt777 válasza ottkar (#5788) üzenetére


katt777
félisten

Te nem érted még mindig a lényeget. A hiba elfogadhatatlan. Pont. Ennyi.
Maximalista vagyok, 100%-ra végzem a munkámat, és ha valami külső okból nem sikerülne, javítom. A végeredmény mindig a 100%-osan elvégzett munka. Részemről ezért elfogadhatatlannak tartok, és megvetek minden igénytelenséget egy bármilyen munka elvégzőjétől ugyanúgy, mint attól a balektól, aki azt mondja "úgyis van hibaszázalék", és ezért elfogadja. Ez rabszolga-mentalitás, színtiszta szervilizmus. Persze amíg óvodától kezdve egész életedben mindenütt arra kondicionálnak, hogy elfogadd valaki más igazságát (aki rögtön nem látszik erősebbnek nálad, mihelyst nem hiszel a fölényében - ennyit a hitről), addig ez így is fog maradni.
Kihangsúlyozom: ha senki nem fogadna el bármilyen hibás terméket (akár egy programot, amelynek szemét minőségét pontosan jelzi a hozzá kiadott javítások mennyisége és mérete, egy mérőszalagot, vagy akár az autókban felfelé csaló sebességmérőket), akkor a gyártók kénytelenek lennének minőséget gyártani, és mivel akkor ez lenne nagy tétel, a minőség is olcsóbb lenne, azaz a gyártóknak megmaradna a haszon (tehát ők nem nyernének a bolton, ezért gyártanak továbbra is szemetet), viszont jól járna a vásárló is. Ezt akadályozzák meg a manipulálható, marketinggel kimosott agyú, szolgalelkű fogyasztók (és nem vásárlók), akik ált. még azt sem várják el egy eladótól (noha törvényadta joguk), hogy az bemutassa a megvásárolni kívánt terméket.
Pontosan tudom, hogy nem te találtad ki, de elfogadod, és még hangsúlyozod is, hogy ennek így kell lennie, megfeledkezve arról, hogy azért van így, mert elfogadod, hogy így legyen.

Furky: :K

CséZé: Tescoban felvitték a monitor árát 64.990 Ft-ra, és már WT-BW-nek is árulják. Ott dolgozol, vazze? Bár nekem már nem számít... :DD

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5796) katt777 válasza B-L-A-C-K (#5760) üzenetére


katt777
félisten

Victoria törlőkendőt találtam MM-ban 890 Ft-ért (100 db). Biológialag elbomló anyaggal impregnált univerzális tisztítókendő irodai eszközök, bármilyen üveg és műanyag felület tisztítására, összetétel nincs rajt. Olyan szaga van, mint régen a szemüvegtörlő papírnak. Szépen tisztít, remélem, nem okoz kárt semmiben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5797) underx


underx
csendes tag

Köszi idáig mindent!
De légyszi mégegyszer ideirnátok hogy hogy tudok feketét csinálni,pontosabban a link kellene.
A Ujraraktam azXP és kellene link a crystal clean-hez is !
Köszönöm!

(#5798) ottkar válasza Furky (#5794) üzenetére


ottkar
addikt

"Lenne rajta egy 1x1 cm-es lyuk pont a vezetővel szemben, ahol bejönne a sok levegő, a por, az eső. Csak akkor cserélik neked, ha van rajta legalább 3-4 lyuk, vagy 1 nagy"

Amit leírsz abból kiderül hogy mégsem vagy tisztában, Szabványban nincs ilyen hogy lenne. Ilyen üvegszabvány hogy lyukas nincs, hólyag vagy zárvány ablaküvegnél igen.Mi történne a világon ha mindenki olyan csavart gyártana amilyen teszik neki? Hogyan lehetne egy autót megjavítani? A szabványosítás pont az ipari fejlődés bizonyos fokán vált elkerülhetelenül szükségessé.

(#5799) Her


Her
csendes tag

Uraim! Szabvány ide,vagy oda hála istennek van lehetősége az embernek tökéletes eszközöket vásárolni. Mi itt a gond? Azért ne feledjük,hogy úgy a gyártók és a boltok is versengenek a vevőkért. Ha tehát ragaszkodik az emberfia az elképzeléseihez azért talál olyan eszközt amire komoly garanciát vállal a gyártó és az eladó is. Max egy csöppet többet áldoz rá.

(#5800) ottkar válasza katt777 (#5795) üzenetére


ottkar
addikt

"egy mérőszalagot,"

Azt felejted csak el hogy a kisebb pontosságú mérőszalag igen sok munkához tökéletesen megfelel, teljesen felesleges precízióst használni, mert az drágább is jóval. Tudod mennyibe kerülne egy fényképezőgép ha olyan precízre készítenék amilyent te követelsz meg? A lakosság 85%-a nem tudná megfizetni. Mennyibe kerülne egy kiló rizs ha válogatott szemekből állna? Az a baj hogy nem vagy tisztában az eltérés és a hiba technológiai jelentésével.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.