Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) Khaal válasza canniball (#5096) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi a tippet, felhasználva a fóruban olvasottakat a stylish plugin segítségével jelenleg itt tartok: ph 1680x1050-ban
Valamiért berak pár sornyi ürességet a hozzászólások elejére, és a ph főoldal is eléggé kuszán néz ki. Sajnos nem értek a honlapszerkesztéshez, így lövésem sincs miket kellene még átírni.

(#5102) ent válasza KIRKJE (#5100) üzenetére


ent
őstag

Mindenki VISTA-t használ már? Megyek, veszek egyet én is!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5103) B-L-A-C-K válasza KIRKJE (#5100) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na megcsináltam nem nagyon tetszik igy, 1650x1080 ba azért lényegesen szebb, persze ahoz hogy élveszhető legyen be kell ruháznom egy uj vga-ra és szerintem ünnepek után egy 8800gt-t veszek is... :U

(#5104) KIRKJE válasza ent (#5102) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

ez nem vista hanem XP ;p

[fekete XP trükk]

(#5105) KIRKJE válasza B-L-A-C-K (#5103) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Csak játékokban használom így!
Alap, hogy egyéb esetekben natív felbontáson megy.
Részemről nem vettem észre a játékokban egetrengető különbséget a minőségben a felbontás miatt.
^^,

[ Szerkesztve ]

(#5106) ent válasza KIRKJE (#5104) üzenetére


ent
őstag

:B

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5107) d@minator válasza canniball (#5089) üzenetére


d@minator
addikt

Sokkal jobban jár egy normál 5:4 képarányúval.
Ja igen.
Kontra:
- a magassága alapján csak egy normál 16"-nak felel meg
- nincs DVI-je ami wide-nál nem árt
Pro: nincs

[ Szerkesztve ]

(#5108) zolynet válasza tempx (#5097) üzenetére


zolynet
addikt

Nekem a link nagyon nem műxik. Másnak sem? :F

Life is too short to stay stock!

(#5109) canniball válasza Khaal (#5101) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Miért kell ehhez plugin? A fentebb megadott linken ott a megoldás.
2. A honlapszerkesztéshez sajna én sem értek, de ha a Firefox topikban elmondod a problémádat Brutforsz kolléga szerintem kapásból vágni fogja, hogy melyik értékeket hogyan kell módosítani a userContent.css-ben.

katt777 kolléga hsz.-ről eszembe jutott, hogy ti szélesvásznúak :) FF mellé hasznát vehetitek a Split Browser kiterjesztésnek is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5110) canniball válasza d@minator (#5107) üzenetére


canniball
nagyúr

-ezt a magasság dolgot amúgy is kérdezni akartam, és ez így tényleg elég gyenge.
-a videokártyának sincs DVI-je. :(

Azt hiszem a kérdés eldöntve, köszönöm a segítséget! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5111) katt777


katt777
félisten

Klubtag lettem! :C
Megvan az LG204WT, szerencsére ezt hirdették WS-nek a Tecsóban. Megvettem, mert semmi más használható nem volt, főleg ennyiért, Mediamarkt és más üzletek csak szemetet árulnak, legalábbis errefelé. MM-ből elvitték az ASUS-okat, vagy csak bevették, mert azok mellett minden másnak szar volt a képe (kivéve egy-két drága modellt).
Nagyon szép, egyenletes a képe. Pixelhibát nem találtam rajta.
Viszont a színek kicsit furák (a feketéje egyébkén nagyon fekete). Ha ráadom a fényerőt, akkor olyanok, mint a CRT-n, viszont akkor szinte vakít.
Valaki tudna segíteni, milyen fényerőt/kontrasztot állítsak be, illetve a 3 főszínt hogyan?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5112) katt777 válasza canniball (#5109) üzenetére


katt777
félisten

Nem kell ahhoz kiegészítő, valamire véletlenül rákattintottam, aztán bejött a dupla oldal. Csak azt nem tudom, mire. :F :C :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5113) Khaal válasza canniball (#5109) üzenetére


Khaal
őstag

A plugin csak leegyszerüsíti a dolgot (lényegében ugyanazt csinálja), nem kell a usercontentet szerkesztgetni és azonnal ki tudom próbálni a változtatásokat. Már beírtam a topikba, kaptam is tippet, csak a címlappal nem tudott segíteni, de a forum most már tökéletes. Most így elsőre mondjuk elég fura, kicsit még sok is a szélesség, lehet majd faragok még rajta, a kép 3/4-ét kitöltő középre zárt oldal lenne az ideális szerintem.

1680 egy kicsit még kevés ahhoz, hogy 2 oldal elférjen egymás mellett, de 1920-ban már egész jó lehet.

Widescreen szerintem böngészéskor most inkább hátrány, meg wordben se túl jó. Viszont aki sokat néz filmet (mint én), vagy sokat játszik annak nagyon is jó.
Ha kitart a mostani divat, akkor nemsokára az 1280x800 (terjedő laptopok) meg az 1680x1050 (belépőszintté váló 20-22"-es monitorok) lesz a default felbontás mindenhol.

(#5114) canniball válasza katt777 (#5112) üzenetére


canniball
nagyúr

A fenti kiterjesztéssel nem csak kétfelé oszthatod a kijelzőt, hanem akárhányfelé. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5115) sekli válasza Khaal (#5113) üzenetére


sekli
addikt

"Ha kitart a mostani divat, akkor nemsokára az 1280x800 (terjedő laptopok) meg az 1680x1050 (belépőszintté váló 20-22"-es monitorok) lesz a default felbontás mindenhol."

Hat ez meg nagyon-nagyon messze van sajnos..., most is a weboldalak jelentos resze meg mindig 800x600-ra van irva, pedig hanyan hasznalhatnak mostansag ekkora felbontas...

(#5116) canniball válasza Khaal (#5113) üzenetére


canniball
nagyúr

"A plugin csak leegyszerüsíti a dolgot (lényegében ugyanazt csinálja)..."
Ahogy láttam nem nagy sikerrel csinálja...


"1680 egy kicsit még kevés ahhoz, hogy 2 oldal elférjen egymás mellett, de 1920-ban már egész jó lehet."
Igen, azt elfelejtettem, hogy azért megfelelő nagyságú monitor is kell hozzá.

"Widescreen szerintem böngészéskor most inkább hátrány, meg wordben se túl jó."
Megerősítetted korábbi elhatározásomat. :R

Szerk. Mijafene, két bekezdésnél már nem működik az offolás?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5117) sekli válasza katt777 (#5111) üzenetére


sekli
addikt

ha nVidia-d van akkor van a driverben egy olyan funkcio, ahol bekalibralhatod a fenyert, a kontrasztot es a gammat..., gondolom azert az ATi-nal is van valami ilyesmi lehetoseg...

(#5118) Karima


Karima
őstag

Visszavittem a sávosodó 2032bw-met. szó nélkül cserélték, nincs is már gond az újjal:)

(#5119) sekli válasza canniball (#5116) üzenetére


sekli
addikt

Szerintem egy 19"-es nem wide monitor mar nagyon magas, nekem mar tul nagy volt az iroasztalon, nem lattam be kenyelmesen az egeszet..., valoszinuleg messzebb kell ulni, hogy kenyelmes legyen...

(#5120) canniball válasza sekli (#5119) üzenetére


canniball
nagyúr

Amúgy is úgy voltam vele, hogy ha nem wide, akkor 17". Nekem is az van, bőven elég és gondolom ugyanazon az áron jobb minőségű egy 17"-os, mint egy 19"-os.
Azért köszi a tanácsot!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5121) katt777 válasza sekli (#5117) üzenetére


katt777
félisten

Van, igen, csak monitoron akarom beállítani. Nagyjából már sikerült. TV képe is nagyon jó. Az EZ-Zoom még nem igazán 100-as, TV adást csak akkor rakja szépen középre, ha PVR-t 4:3 fixre állítom (OK, ez nem gond), játékokat viszont szétnyújtja kisebb felbontásban, 4:3 arányban. Hát ezzel még játszogathatok, ha valakinek nincs már itt gyakorlata benne.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5122) d@minator válasza sekli (#5119) üzenetére


d@minator
addikt

A mamájának veszi...Nekem jó a szemem de a mostani monitoromon jobban látok mindent, mint a 17-esen. A neten sokszor olyan apró betűk vannak, hogy hosszú távon csak erőltettem a szemem.

(#5123) canniball válasza d@minator (#5122) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár szeretném, de nem én veszem, hanem éccsapám, sajna az én pénztárcám idén nincs ennyire eleresztve. Persze a lényegen ez nem változtat. :R

"A neten sokszor olyan apró betűk vannak, hogy hosszú távon csak erőltettem a szemem."
Akkor neked is javaslom a Firefoxot: ctrl&+ vagy ctrl&egér-gergő hátra és máris nőnek a betűk. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5124) Khaal válasza canniball (#5116) üzenetére


Khaal
őstag

Nem a pluginon múlik a siker, mert ugyanúgy be kell írni a kódot, csak nem a css fájlba, hanem a plugin ablakába.

Akkor legyen itt pár példa azoknak aki nehezen tudnak dönteni:
Prohardver
Prohardver (átalakítva)
Prohardver cikk átalakítva
Discogs
Wikipedia
Index
Imdb
vatera
Sajnos elég kevés a nagyfelbontásra optimalizált oldal, legtöbbször még 1280x1024-ben is van oldalt holttér. Leginkább akkor tud zavaró lenni, amikor középre sincs zárva az oldal (nagy fehérség jobboldalt).
Lassan már 30 ezerért is lehet vadiúj tft-t venni, és mint szinte mindenhol a számítástechnikában, ezen a téren is csökkenek az árak folyamatosan. A gyártóknak pedig olcsóbb a szélesvásznú panelek gyártása, laptopból is ritkaság már a nem widescreen.
Ugyanakkor a weblapok nagy része 1024x768-ra van megírva fixen, hiába az 1280x1024-es felbontás jelenleg a legelterjedtebben használt (javítsatok ki, ha rosszul tudom).

(#5125) B-L-A-C-K válasza Khaal (#5124) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Exploreres ph átalakitó nincs?

(#5126) canniball válasza B-L-A-C-K (#5125) üzenetére


canniball
nagyúr

A Firefox igény szerint szabadon okítható, az IExplorernek tudtommal nincs ilyen tulajdonsága. Próbáld ki és beleszeretsz! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5127) vedini


vedini
őstag

A 24"-os Acer AL2416WB, ET.F16WE.A02-es cikkszámmal biztos, hogy PVA paneles nem?

workworkwork...

(#5128) sekli válasza Khaal (#5124) üzenetére


sekli
addikt

en pl nem szorakoztam az oldalak szethuzasaval, ami dinamikus az jo, ami nem az nem, ha oldalsavot hasznalsz, akkor azert jelentosen lecsokken a kihasznalatlan terulet, es eleg hatekonyan hasznalhato is.....

Nalam most firefox-szal a kovetkezo keppen alakul:

Szelesseg: 1440px (19"w) - 260px (sidebar) - 18px (scrollbar) = 1162px
Magassag: 900px - 31px (taskbar) - 24px (statusbar) - 95px (Firefox menuk, tabok, toolbarok) = 750px

igy 1162x750px hasznos terulet marad...

(#5129) Khaal válasza B-L-A-C-K (#5125) üzenetére


Khaal
őstag

IE7-ben és Operában szabadon zoomolhatsz az oldalakra (persze attól nem lesz widescreen).

Firefoxhoz a c:\Documents and Settings\"felhasználó"\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\"*".default\chrome\userContent.css néven kell létrehozzni egy fájlt és abba lehet megadni egyéni stílusokat az oldalakhoz. Persze ehhez nem árt némi weblapszerkesztési tudás (ami nekem pl. nincs), hogy tudjad mit kell beírni.
Prohardver 1680x1050-ben (thx to Brutforsz és canniball):

@-moz-document domain('prohardver.hu') {

#fo {width:1657px !important }
#fo #midh {width:1320px !important }
#top {width:1657px !important }
.menu_nw span .menu _sid {width:1657px !important }
.menu_nw .menu_foot {width:1657px !important }
.menu_nw .menu_sp {width:1657px !important }
.mid723 {width:1657px !important}
.menu_sid {width:1657px !important }
.uziblokk {width:1318px !important }
.uzik .uzi {width:1183px !important }
.uzik .uzi p, .uzik .uzi pre {width:1183px !important }
.forum table {width:1318px !important }
}

Természetesen az értékeket átírva könnyen belőhető 1440x900-ra vagy más felbontásra is. A címlapot viszont eléggé furán jelenít meg, és mivel nem értek a dologhoz, ebben nem is tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5130) Challanger


Challanger
tag

No....mostmár nagyon sürgősen megszeretném venni valamelyik monitort, de az a helyzet, hogy személyesen egyiket sem tudom megnézni, így csak a tesztekre és a fórumozók tapasztalataira hagyatkozhatom.
Természetesen eddig is olvastam a hozzászólásokat, ám mégis megkérnélek benneteket, hogy segítsetek dönteni. Főleg olyanok véleménye érdekelne, akiknek mindegyik monitorhoz volt szerencséje.

Íme a kiszemelt típúsok:

- Dell UltraSharp 2007WFP - 99.600 Ft
- Samsung SyncMaster 215TW - 118.800 Ft
- Samsung SyncMaster 225BW - 67.380 Ft
Samsung SyncMaster 226BW - 69.348 Ft
Samsung SyncMaster 226CW - 76.754 Ft

(Az utolsó három típus közötti különbségekkel nem vagyok teljesen tisztában. Ha lényeges különbség nincs közöttük, akkor azt választanám amelyik a legjobban "megéri")

A Samsung SyncMaster 215TW közel 120ezer forintos árával igencsak kilóg a mezőnyből, de ha tényleg annyival jobb, mint amennyivel drágább, abban az esetben áldoznék rá.
Ha viszont elhanyagolható a különbség, akkor felejtős.

90%-ban HD filmek/sorozatok nézésére használnám. Igaz erre a célra azt szokták mondani, hogy elég egy "gyengébb" monitor, ám én mégis a tökéletességre törekednék.

Az már édesmindegy, hogy 20, vagy 22 colos lesz a monitor...

Igazából a TN paneles készülékéktől egy kicsit tartok, de olvastam meggyőző hozzászólásokat is, ezért írtam be mégis a listámra.

Kérlek segítsetek dönteni, már nagyon várom valamelyik gyönyörűséget :)

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5131) Khaal válasza Challanger (#5130) üzenetére


Khaal
őstag

225BW/226BW/CW között nem sok különbség van, a Dell IPS paneles, ami szvsz sokkal jobb mint egy TN (némely szín vibrálhat rajta, más hátrányát nem ismerem). A 215TW is jónak mondott, SPVA paneles, ennek viszont játékokban lehetnek gondjai az overdriveja miatt, szerintem nem éri meg a plusz pénzt.
Én a Dellt választanám, vagy egy Belinea 102035W-t (talán még kapható néhol).

(#5132) mleslie válasza Khaal (#5129) üzenetére


mleslie
tag

No én ezt bemásoltam, de nem történt semmi...
Elküldenéd magát a filet?

(#5133) ent válasza Challanger (#5130) üzenetére


ent
őstag

Dell UltraSharp 2007WFP - 99.600 Ft
:DD :C

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5134) Challanger


Challanger
tag

Én is a Dell-t néztem ki magamnak...remélem a "jobbik fajta" panellel kapom, ha valóban ezt veszem meg.

Egyébként ez a 99.000 ft-os ár tűrhető, vagy lehet kapni olcsóbban is?

(#5135) canniball válasza Challanger (#5134) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet kapni olcsóbban is.

Mod: vagy itt vagy itt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5136) Pityesz78


Pityesz78
tag

A4 team-től vásárolt már valaki? Ott van a Borároson a Duna-házban.
Ott akarom megvenni a tft-met (226BW)
Ki szeretném próbálni mielött megveszem, azt engedik?

Más: Számít az h ósdi a videokarim? (asusEAX700) Elbírja?

(#5137) katt777 válasza Pityesz78 (#5136) üzenetére


katt777
félisten

Kell, hogy engedjék, ha csak el nem törölték már azt a törvényt is, hogy be kell mutatniuk a vásárlandó termék működőképességét, ha kéred.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5138) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Márciusba uj gépet veszek mivel akkor pang a piac.És hát ha uj gép akk uj monitor is
Lehet h ez hülye kérdés de lehet HDMI-s monitort venni h már lehet kapni HDMI-s karit.(de persze ez lehet h ez hülyeség)Persze a márka is nagyon lényeges
Erre gondoltam először mivel ennek nagy a kontraksztja[Flatron L227WT]
Vagy ti milyen akjánlotok persze nem rohanok márciusig ha várhato vmi uj dolog amit érdemes megvárni.Mindenféleképpen 20' nál nagyobb legyen és játékre használnám kontraksz ja is fontos.
THX :R

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5139) B-L-A-C-K válasza Pityesz78 (#5136) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Számít az h ósdi a videokarim?"

Netezni lehet vele, de játszani már nem nagyon főleg 1650-es felbontásab...

(#5140) CsZ


CsZ
csendes tag

(újonc)

Hali!

Kellene egy szuper 24"-os monitor. A BenQ FP241WZ-vel szemezek. Ki mit tud róla, valakinek van-e tapasztalata?

A Dell 2407WFP-HC-nál kicsivel drágábban kapható, és ami jó, hogy egyáltalán nincs ghosting, egy újabb technológiának köszönhetően. Dupla annyi képváltás van (100Hz), fekete beszúrásokkal, és ez törli a visszamaradó memorizált árnyékokat. A mozgóképek is mentesek az elmosódástól, élesek.
MVA panelos.
Memóriakártya olvasója nincs.
Fényerő nagyobb.
HDMI bemenete is van.
Tetején is van USB odavaló BenQ webkamerának.
Egyebekben megegyezik.

Zoli

(#5141) Pityesz78 válasza B-L-A-C-K (#5139) üzenetére


Pityesz78
tag

ja jó én soha nem játszom, csak pokert :DD
mod: oda viszont kell a wide :K

[ Szerkesztve ]

(#5142) B-L-A-C-K válasza Pityesz78 (#5141) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is pokerezem de a poker programok nagy része 1024 be futnak max...

(#5143) goom


goom
senior tag

Tartok tőle, hogy itt ez láma kérdés lesz, de nem tudom a megoldást... Wide monitoron (206BW) a játékok esetén mit lehet tenni, hogy ne húzza szét (azaz, ne torzítsa) a képet? Arról nem is beszélve, hogy az újabb játékokat még egy viszonylag erősebb VGA (itt: 3850) sem bírja ilyen felbontáson. Az nem zavarna, hogy ha kétoldalt fekete mező jelenne meg.
Windowson, internethez, Excelnél stb. viszont remek dolog a wide...

(#5144) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!Azt hol tudom megnézni egy Samsung 223bw hogy milyen panel van bent?Az hogy nem tudom a kontrasztot állitani az normális?DVI-s se monitoron se a magic tuneban sem
előreis köszi a válaszokat

(#5145) Karima


Karima
őstag

Hali!

Sajnos elkiabáltam a dolgot a hibás 2032BW-vel kapcsoltaban. Csak emlékeztetőül: ez volt a hibája: [link]

Elhoztam ma az újat, de előtte megnéztük, kipróbáltuk a boltba, szerencsére nem volt semmi hibája. Akkor. Úgy látszik, hogy kell neki egy másfél-két óra míg bemelegszik, és kijön a gond. Ennél az újnál a jobb alsó sarok felett látható ez a maszatolás, de a mérete kb fél tenyérnyi:

[link]

[link]

Úgyhogy ezt is vinnem kell vissza! :W Bár most már kezdek kételkedni abban, hogy ez nem normális. Vagy csak én vagyok ilyen balfék, hogy egymás után 2 rossz monitort fogok ki? (nem azt mondom, hogy elviselhetetlenül zavaró, vagy nem tudnék élni ezzel a hibával, de ha az ember 60-70ezret kiad valamire, akkor az a valami csak legyen már tökéletes. nem?)

Megtenné esetleg valaki, akinek ilyen tipusú monitora van, hogy egy teljesen fekete képet kirak teljes képernyőre és megnézi, hogy nála nincs-e ilyen gond? Az XP default screensavere is jó erre a célra:)

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5146) Challanger


Challanger
tag

Ajjaj...ez igen csak elbizonytalanított a Dell 2007 WFP-vel kapcsolatban:

[link]

Nézzétek csak a képeket, a sarkokban azért erős bevilágítás tapasztalható. Hát én nem erre számítottam.
Egy 2007 WFP tulajdonos mondhatna 1-2 szót, hogy ez a jelenség valóban előjön-e, vagy csak egy hibás szériáról van itt szó...(?)

Mert ha tényleg ilyen, akkor beérem egy olcsóbb Samsung-gal, azt kb. ugyanott vagyok, csak több pénz marad a zsebemben.

(#5147) sekli válasza Karima (#5145) üzenetére


sekli
addikt

nem latom pontosan a kepeden a problemat, de ha arra gondolsz, hogy nem olyan fekete a tok fekete kep, mint a sotet szoba, amiben van, akkor szvsz az minden monitorral igy van...
mod: jah, nem latom, van egy ellipszis alaku folt is..., hat az azert nem kene oda...

[ Szerkesztve ]

(#5148) B-L-A-C-K válasza Karima (#5145) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem az hiba.Nekem igy néz ki sötétben a 226Bw-m (csak[mobillal] tudtam lefényképezni most azért olyan amilyen... ;) )

[ Szerkesztve ]

(#5149) zolynet válasza Gyick (#5144) üzenetére


zolynet
addikt

Csúnyán szét kell szedni h paneltípusra lelj.....gyerekek h ez mé olyan fontos. Megvesz, élvezi a szép nagy képet, ennyi. Hihetetlenek vagytok. Most ne vedd magadra, ez úgy általánosságban. Az felettébb furcsa h nem tudod állítani sehogy sem a kontrasztot. Gondolom már-már szined van a monitor világosságától. :DDD Tippem nics h a monitor gombjaival, menüben miért nem mehet. Semmi hibaüzenet? :F

Life is too short to stay stock!

(#5150) Karima válasza sekli (#5147) üzenetére


Karima
őstag

a monitor bekapcsológombjától induljon el a szemed, és kb 5-7 cm-el felette kezdődik a folt (a nappali képen sötétzöldes árnyalatú)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.