Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5301) raskolnikoff válasza KIRKJE (#5300) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ezt próbáltad?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5302) KIRKJE válasza raskolnikoff (#5301) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

me culpa :W

(#5303) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Szeretnek venni 22"colos widescreen monitort, olyan 65-70ezer forint között.
Kineztem magamnak a Samsung 226BW monitort. Azt szeretnem megtudni/megkerdezni hogy van ennel jobb vetel ilyen arban?

Boldog Karacsonyt

"Later Nerd!"

(#5305) zolynet válasza Dr.Burn (#5303) üzenetére


zolynet
addikt

Sztem nincs. Jó választás!

KIRKJE: háttérképek topik

Boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5306) Onderon


Onderon
senior tag

üdv mindenkinek és kellemes ünnepeket! az alábbi monitorokon filózom, tudnátok segíteni a döntésben melyik legyen?

Samsung Syncmaster 226CW 1000es contrast (3000 dyn). Megéri az árát (90e Ft)? Nem kevés az a 160fokos látószög amit írnak az infójában?

Samsung Syncmaster 226BW 700as constrast (3000 dyn). Nem kevés a 700as kontraszt? Haver Viewsonicja (oké, Viewsonic, de akkoris) már elég régi, mégis 800as kontrasztja van.

LG L226WTQ 3000dyn contrast, sajnos a normál kontrasztról nem találtam sehol infót, ára elég kedvező, de valahogy nem bízom az LG-ben, rosszul teszem?

Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5307) raskolnikoff válasza Onderon (#5306) üzenetére


raskolnikoff
őstag

sztem az első nem éri meg. a másodikhoz annyit hogy nem kevés a 700as. LG meg biztos jó csak én kötődtem a Samuhoz. eddig LG volt és most egy kis váltás. nekem 225 van és baromi jó.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5308) zolynet válasza Onderon (#5306) üzenetére


zolynet
addikt

Még egy szavazat a 226BW-re. :K

Life is too short to stay stock!

(#5309) hossszú válasza Onderon (#5306) üzenetére


hossszú
őstag

Samsung 2232BW-t ajánlanám még

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5310) wwhy válasza Onderon (#5306) üzenetére


wwhy
veterán

1 szavazat az LG-re: az LG-Philips panel csak jobb mint a CMO-val vagy ne adj Isten Chubakkaval szerelt Samu :D Nekem volt mindkettő, érezhető különbség nincs, de azért sokaknak nem esik jól, hogy "csak" CMO-s a 226-osuk ;] . A 700-as kontraszt bőven elég, uis vissz kell venni bőven belőle ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5311) ploteus válasza zolynet (#5299) üzenetére


ploteus
aktív tag

ok :D

Mindamelett azt láttam, más is nehezen tudna dönteni. Acer Samu lehet egyre megy? :DDD
Kellemes ünnepeket!

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#5312) janika16


janika16
csendes tag

sziaztok! vettem egy samsung 2032bw 20 colos monitort és azt szeretném kérdezni h ez 16:9 es vagy 16:10-es? a másik meg az hogy az asztalt ezen 1680*1050-ben illik használni? az miért van h a firefox 1/4-ed része tiszta fehér ezt nem lehetne valahogyan megoldani h kinyújtsa vhogy? köszi!

(#5313) wwhy válasza janika16 (#5312) üzenetére


wwhy
veterán

A legtöbb kérdésedre már az előzőkben (nem is olyan régen) volt válasz adva ... szóval keress!

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5314) Khaal válasza janika16 (#5312) üzenetére


Khaal
őstag

Olvass vissza, nemrég beszéltünk ezekről.
Röviden összefoglalva:
Mindent natív felbontásban a legjobb használni (esetedben 1680x1050).
Ha elosztod a számokat kijön, hogy ez 16:10-es (a wide monitoroknak ez a képarányuk, az lcd-tvknek 16:9).
Firefoxban több lehetőséged is van, de ha egy oldal fixen 1024x768-ra van megírva akkor alapból nagy fehérség lesz oldalt. Prohardverhez Kakumix írt egy 14440x900 stílust, nemsokára befejezem az 1680x1050-ra való átírását és majd közzéteszem itt.

(#5315) Furky válasza Khaal (#5314) üzenetére


Furky
őstag

Kakumix-nek baromi széles wide monitora lehet, ha ekkora felbontásra írta :))
;)

(#5316) B-L-A-C-K válasza Onderon (#5306) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

226bw

(#5317) Angelo69


Angelo69
senior tag

Nem tudna valaki segiteni hogy hogyan lehetne egy jatekbol elocsalni a 1900x1200-as felbontast? (LOTR2)

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#5318) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

na sziasztok! Megvan a tftm. Samu 2032bw :):) Állat.
valaki tud rá mondani valami fasza beállitást? :):)
Esetleg egy kalibrált cucca ha van az is frankó lenne :):)

Amugy észrevettem 1 pixel hibát, tudjátok xp default háttér és az egyik pixel az ilyen zöldecskésen világit. Ezzel visszavigyem?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#5319) zolynet válasza Nagy_Matessz (#5318) üzenetére


zolynet
addikt

72órás (3 munkanap) azonnali csere van érvényben a samsungnál. Ne tökölj vidd vissza izibe. :K

Life is too short to stay stock!

(#5320) Furky válasza Nagy_Matessz (#5318) üzenetére


Furky
őstag

Jaja, vidd vissza de gyorsan:) Nekem szerencsére nem volt eddig pixelhibám /koppkopp/. Holnap lesz 1 hete, hogy használom a 226bw-t.

(#5321) Nagy_Matessz válasza zolynet (#5319) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

Jo csak gondolom nem tegnap vette Uncsitesom :):) Meg hogy 1 pixelig nem cserléik. 3 kell hogy legyen.
Annyi a baj hogy az a kis zöld pötty és kész :) azt leszámitva Number One :):) és basszus nagyon nagy

Ti milyen contrast-brightal nyomjátok? ha lekapcsolom a mögöttem levö lámpát kiég a szemem :):)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#5322) tempx válasza Angelo69 (#5317) üzenetére


tempx
tag

(#5323) Onderon válasza tempx (#5322) üzenetére


Onderon
senior tag

thx a tanácsokat, azt hiszem 2232bw lesz a dologból.

(#5324) zolynet válasza Nagy_Matessz (#5321) üzenetére


zolynet
addikt

Jaa, aszittem most lett véve a napokban. Ha jól tudom akkor várni kell még 5-7pixelig még kicserélik. Keress vissza volt ilyenről szó már itt. Nem tudom ezt a részét pontosan. Remélem nem is kell majd ez után kutatnom. Későbbiekben pixelhibásan nehezebb lesz eladni, de még csak most vettétek, tudom. Csak miheztartás végett.

35 - fényerő
65 - kontraszt ... szokni kell
223BW

Life is too short to stay stock!

(#5325) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Csáó !

monitor vásárlása elött állok de nem tudom milyet vegyek ? 22" az biztos de lehet az se :B
nekem játékra kell UT3, COD4
elolvasva a hsz-eket a samut favorizáljátok van ettöl esetleg jobb ?
80k van rá
a válaszokat/tanácsokat elöre is köszi :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#5326) raskolnikoff válasza Andrej1 (#5325) üzenetére


raskolnikoff
őstag

80ból 67-69ért 225bw. ha szeretnél fekete keretet akkor 226bw 72k. ha szeretnél tv designt akkor 2232 72-75k. ezek közül a 225 sokoldalúbb ergonómiailag. nekem ilyen van. amúgy ha visszaolvasol 500 hozzászólást MINDENT tudni fogsz. ez a kérdés mindennapos. :U

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5327) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Sok a 35-65 :):)
Én elöbb néztem ilyen 10es Bright és az bazz nem süti ki a szemem :):) Vagy akkor meg már a contrast sok:):)

Szar 17es Noname moncsi után vagyok:):) Szemem valalhgy nem birja még eztet :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#5328) zolynet válasza Nagy_Matessz (#5327) üzenetére


zolynet
addikt

10-50-en volt anno nekem is, de aztán TeeJay megaszondta h az nokedli.
19crt-ről álltam át én is, csípte a szemem nekem is rendesen, nemhogy a gyári beáll de még a 30-60 is. Szokni kell koma a színeket :K
B-L-A-C-K pl barnul előtte folyamatos jelleggel :DDD ő így használja.

Andrej1: vess egy pillantást a Samsung 223BW-re is. De ahogy írták egy jó 500hsz-es visszaolvasással meglesz h mit is akarsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5329) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

reggelt :):) Az az igazság hogy én nem MSNt használok hanem Pidgint és annak a text mezője, meg ugy az egész háttere Fehér ::):) Na ez annyira durva hogy télleg tegnap, szemem megérezte :):)
Gondolom a régi vacaknál mind1 volt hogy 70 a bright vagy 30 mert kb ugyanolyan szar volt. Tehát az valami falst adott vissza, de ez meg tulságosan true :):)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#5330) Angelo69 válasza tempx (#5322) üzenetére


Angelo69
senior tag

:R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#5331) B-L-A-C-K válasza zolynet (#5328) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már a Brightnesst visszavettem 90-ről 85-re... :)

(#5332) Andrej1 válasza raskolnikoff (#5326) üzenetére


Andrej1
aktív tag

Köszi az infot :R
akkor elolvasom az uccso 500 hsz-t,ezt akartam elkerülni most 15" moncsit használok lassan ránotta lessz a szememböl :B
ez elég szimpi 2232
zolynet :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#5333) luw2win


luw2win
őstag

Ezzel véleményL227WT
sztem nem rossz?kb 95k megéri nem?!

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5334) d@minator válasza luw2win (#5333) üzenetére


d@minator
addikt

Nem.

(#5335) wwhy válasza luw2win (#5333) üzenetére


wwhy
veterán

Ha neked igen akkor Igen

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5336) Drexler


Drexler
tag

Hi! Én most vettem 196wtq-t és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Nagyon szupi kis monitor. Ennek a beállitásait nem tudjátok honnan lehetne letölteni?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#5337) mleslie


mleslie
tag

Skacok elgondolkodtatok már azon, hogy mit csinál a Samu ezzel a rengeteg pixelhibás moncsival, amit visszavisznek gariba? Volt aki hármat is visszaküldött...

(#5338) d@minator válasza mleslie (#5337) üzenetére


d@minator
addikt

A kereskedő újból eladja. :D
Szerintem megy a veszélyes hulladék gyűjtőbe. Nem hiszem, hogy megéri fenntartani egy részleget ezek javítására amikor 100-1000 db monitor jön le naponta a futószalagról.

(#5339) KIRKJE válasza mleslie (#5337) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

eladják Kazahsztánban ;p

(#5340) tempx válasza d@minator (#5338) üzenetére


tempx
tag

Szerintem simán eladják mégegyszer... Jó ha a vásárlók 25%-a ( valszeg még kevesebben.) foglalkozik a pixelhibákkal, paneltípussal sztem. vagy megy [ide]

(#5341) Stuman


Stuman
csendes tag

Szevasztok.
Üdvözlök mindenkit.
Most szerintem sokat fogok irni.
Hol is kezdjem.Egy pár HSZ-t kihagytam de nagyából a lényeget elolvastam.Bocsi ha kicsit össze-vissza írok majd de rengeteg dolog és kérdés van.
Szóval.Annyi mindent irtatok és annyi mindent olvastam hogy mostanra teljesen elbizonytalanodtam és már ott tartok h keresek használtan valami 22-es CRT-t. :DD
Ennek az az oka hogy irtátok sokan a 2232BW-t h faja.Namost haver 4et küldött vissza egymás után mert mind használhatatlanul rossz volt és ez egy kicsit nagyon betett mivel én a 2032BW-t néztem ki magamnak ami ugye a "kistestvére".Eddig egy 17es CRT samut használtam és kb 1-másfél éve anyázok vele mert elromlik elvisszük szervízbe ottvan 1 hónapig visszakapom és max 2 hét után ugyan az a baja.Vissza szervíz megint 1 hónap és így tovább.Most van oda kb 8adik alkalommal (de ki számolja máár). A lényeg csak annyi h ezt azért nem szeretném eljátszani egy 60K-s moncsival.Ezért félek tőle nagyon.Néztem még ASUS-t de én nem szeretnék 1-2 vagy akár több ezer forintal többet kiadni egy monitorért csak mert telirakják olyan (szerintem) fölösleges kütyükkel mint a hanszóró.Meg kamera (mert ilyet is láttam már) meg lehet büfiztetni meg stb stb.Aztán ott van az LG ami szerintem (és ezért lehet h megköveznek)nagyon fakó.
A VIEWSONIC-nak szerintem szép szinei vannak de az ára...
Aztán gondolkodtam rajta h érdemes lenne e 22"-s moncsit venni.De azok nekem már nagyon drágák és igazából szerintem nem is venném hasznát.Már csak azért sem mert uygan akkora a felbontása mint a 20-asoknak és mire meg tudnám venni addigra meg már a 24-es avgy akár a 30-as menne.
Én sok filmet nézek.HD-kat is és a manapság "hozzáférhető" HD filmek 90-95%-a 720P-s amire bőven elég egy 20-as monitor (szerintem).
Dolgozni is elég kell h legyen és játékra pedig szerintem szintén elég (de javítsatok ki ha tévednék).Az utolsó játék ami a legfrisebb és érdekel az a CoD4,ami pedig nem nagy gépigényű.Mármint h gyengébb gépen is elég zsépen jácható.Én pl először egy 9800pro-n játszottam 1024x728ban (nagyobba nem is akartam rakni) egy röccenés nélkül.
Ha már így szóbahoztam egy 8600GTS-hez venném.(Remélem elég jó hozzá-mármint a kártya a moncsihoz)ami egyébként HDCP-t (vagy mit) is támogat (akármi is legyen az)
Lényegében játékkal kapcsoaltban annyi elvárás van h ne legyen "szellemképes" (ami feltételezem 2ms-nál nem valószínű) és h élénkek legyenek a színek.Vagyis ha játékban nyomok egy FIREBALL-t akkor az úgy izzon mintha tényleg felgyújtottam volna magamkörül a szobát és igazi fireball legyen ne pedig csak valami kis színtelen izé.A paneltipusokat egyáltalán nem vágom.Melyik a jó (2032BW esetén) és hol tudom azt megnézni (monitor dobozán vagy rá van irva a hátuljára) hogy milyen.Nálunk sajnos az ediginél nem engedik megnézni vásárlás előtt a monitort.Szóval ha gáz van akkor az csak otthon derül ki és kezdődhet a kálvária megint mint a mostani 17emmel.Mellesleg csak azt sajnálom egy kicsit h ebből a változatból nem csináltak fehéret (vagy lehet h csak én nem tudok róla)
Asszem így hirtelen ennyi lett volna.Ha valami eszembe jut még azt majd leírom.Remélem valaki tud mondani valami hasznosat vagy bíztatót ezzel kapcsoaltban :C :R

[ Szerkesztve ]

(#5342) Stuman


Stuman
csendes tag

ja igen...még valami.A látószög sem annyira érvágás mert én is azon kevesek közé tartozom akik szemből nézik a monitort és ha filmezünk akkor sem nézzük több ezren egyszerre.
Egy konkrét kérdés pedig:
Mi a különbség a 2032BW és 2032MW között????
Mert iPON-nál minde a kettőre ugyan azt irja de az MW 18 pénzel több mint a BW.

(#5343) hossszú válasza Stuman (#5342) üzenetére


hossszú
őstag

Az MW jelölésűek a beépitett tuneres monitorok.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5344) mleslie válasza Stuman (#5341) üzenetére


mleslie
tag

Szerintem nyugodtan nézz meg egy LG L206WTQ moncsit is! Nekem ez van és hidd el nagyon erős alternatíva a Samu mellett is... Paramétereiben pedig jobb is. No meg persze olcsóbb!!!

(#5345) zolynet válasza Stuman (#5341) üzenetére


zolynet
addikt

Kezdjük azzal h az esetek döntő többségében mindenki elégedett azzal amonitorral amit megvett. Mindig vannak kivételek, azaz 1-2 pixelhibás visszaviszem és még ráadásul ugyangyúgy pixelhibásat is kap...Elenyésző ennek a %-a. Bár aki épp ebben van és robban fel miatta, biztos másképp látja a dolgokat. /én sem nyugodtan írnék akkor az biztos/
Amit kinéztél 2032BW úgy tűnik számodra több mint tökéletes választás.
Ezek a tft-k tűéles képpel rendelkeznek, én még utánhúzást egyszer sem észleltem, de nem is figyeltem direkt mód. Crt után kicsit erős lesz a fény/kontrasztja. Szokni kell.
Még egy hozzáfűzni való: 8600gts-t nem vennék a helyedben, sőt továbbmegyek 8600gt-t sem /bár nv párti vagyok/, hanem ebben a szegmensben bizony a 2600xt viszi a pálmát. Vagy használtan kifogsz 45-50k környékén egy 8800gts 320mb, sosem lehet tudni. /de az már szerencse és alkudozás kérdése/
Konklúzió: 2032BW + 2600XT ;)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5346) ent


ent
őstag

Kinek van még 24" dellje? kontraszt, fényerő mennyin?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5347) Stuman


Stuman
csendes tag

mleslie: Köszi a tippet. Majd boncolgatom a témát

zolynet: Vagyi akkor ha a 2032-es mellett döntök akkor az mindenképpen jó minőségű panel lesz benne (a pixelhiba meg ettől független).
8600GT-t nem is akartam venni GTSről pedig rengeteg tesztet és ami számomra meggyőzőbb rengeteg tesztvideót láttam és egy UT3-at 1280x1024ben mindent a maximumra állítva stabil 50-55 FPS-el lehet zúzni.(nyitott terep,sok plélyer stb).A másik meg ami mellete szól h teljesen passzív vagyis 0db. 2600XT-nél vgy 8800GTS-nél nem tudok olyan megoldást sem sajnos amivel passzívá lehetne tenni.Ráadásul állítólag rengeteget fogyaszt (8800GTS) és egy 8800GT 1000x jobb befektetés.Akkora teljesítményre pedig nincs szükségem.Pedig tény h elképesztően szép kártya.Mindenesetre nem vetem el az ötletet.Legfeljebb megoldom egy hanszigetelő szivaccsal és már halgtalan is a rendszer.De ez nem ebbe a topikba tartozik.Szóval bocsi ha kicsit elkalandoztam.

A lényeg h ha 2032-t veszek (vagy az ajánlott LG-t) akkor nagyon nagy valószínűséggel nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#5348) zolynet válasza ent (#5346) üzenetére


zolynet
addikt

Attól tartok egyedül vagy. Sztem itt kb mindenki a 2db 22"-t választotta az 1db 24" helyett. :DDD
Benti 20" dell-em (ha jól emlékszem vissza) 30fényerő 50kontraszt.

Stuman: ebben a kategóriában sztem vétek silent vga-t venni, mert ugyis majd elé kell tenned egy 12cm-t ha meg akarod hűteni ha játszol v ha jőőőő a nyár. Melegednek, ez van. Kell rá egy S1 + 12cm fan oszt akkor ha kell a nafta ráadod a kakaót a ventire, ha meg film+net akkor meg 0db megmarad.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5349) Stuman válasza zolynet (#5348) üzenetére


Stuman
csendes tag

ahha.
Háát köszi szépen majd kiokoskodom valahogy, hogy jó is legyen meg el is férjen minden egymástól meg hasznos is legyen ne csak drága :DD
Ez a 2032BW+2600XT pedig lehet h megfogadom.Állítólag nem oylan hangos a gyári sem és az a kis zaj még talán elmegy.
A lényeg hogy profin élénk szineket adjon, mert az kicsit kiábrándító amikor mászok a dzsungelben és a zöld az nem vakítóan smaragdzöld :))
és remélem h ehhez a monitor is jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#5350) d@minator válasza Stuman (#5347) üzenetére


d@minator
addikt

A 8600GTS a legrosszabb ár/teljesítményben. Jobban jársz egy HD3850-nel vagy az alsó szegmensben egy 2600XT-vel.
Színhűségre meg ne számíts egy TN paneles monitortól, mert nem tud megjeleníteni annyi színt, mint egy CRT. Ami ezt kompenzálja az a nagyon nagy fényerő.
Nyugodj meg a dzsungelben fogod magad érezni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.