Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5701) Furky válasza Thomyyyyy (#5697) üzenetére


Furky
őstag

A 2032bw, és a 223bw kb egy árban van, és nincsenek kistestvér-nagytestvér viszonyban, csak egy márka, név (Samsung) alatt forgalmazzák őket:)
A 2032bw-nek a nagytestvére a 2232bw.
A 223bw-nek a kistestvére a 203bw.
A 226bw-nek a kistestvére a 206bw.
A 225bw-nek a kistestvére a 205bw.
A monitornak a felbontása számít, nem a mérete az említett két jelölt közt. Mindkettőnek 1680x1050. Ha tudja kezelni a vga-d az 1680x1050es felbontást, akkor bármelyik jó neked, Ki kellene deríteni, hogy támogatja-e a vga-d a wide felbontásokat. Próbálj meg Catalyst Control centerben állítani a felbontáson, persze ne okézzad le, csak huzogassad rajta, és ha találsz 1680x1050est, akkor nyert ügyed van. Ha nincs CCC fent, akkor a sima képernyő tulajdonsáainál/beállítások fül alatt próbáld meg ugyanezt:)
Azt persze még tudnod kell, hogy a 223bw nem 22"-os, hanem 21,6"-os. Ami igazából nem sok, pusztán 1,016 cm átmérőbeli különbség, szinte elhanyagolható. Ezért számít a 223bw bestbuy-nak, mert olcsó a 226bw-hez kéest, és nagyobb, mint a 20"-os társaik majdnem 2 teljes collal:)

[ Szerkesztve ]

(#5702) Furky válasza B-L-A-C-K (#5700) üzenetére


Furky
őstag

Remek összehasonlítás :) De komolyan ;)

(#5703) Thomyyyyy válasza Furky (#5701) üzenetére


Thomyyyyy
tag

jóól van naaa...nem vagyok ééész annyira hozzá:) :B

De még mindig nem mondtátok meg melyik a jobb...:)

[ Szerkesztve ]

Tamás

(#5704) Osynho válasza Thomyyyyy (#5697) üzenetére


Osynho
addikt

Hy
Mind a két monitornak 1680x1050 a felbontás, szal ugyanakkora vgy kell. Hogy rosszabb a képe azt nem mondanám. Nagyobb pixelekből áll de ez nem számít szerintem. (max ha 5centiről nézed, vagyha sentinel vagy :DDD ) Nekem 223bw-m van, ezt ajánlanám. És sztem hamarosan 2-3 ember is meg fog jelenni ezzel a véleménnyel :)

(#5705) Furky válasza Thomyyyyy (#5703) üzenetére


Furky
őstag

Mert nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy xy a jobb. Ez tök változó, kinek mi tetszik. Más mérete van mindkettőnek, más a designja, más a pixelméret is. Viszont amiért sokan a 223bw-re szavaznak, az pusztán azért van, mert ugyanannyi pénzért nagyobbat kap az ember. És "a több jobb" esete jön elő:) Vagy a "nagyobb jobb"... Neked kell tudni, hogy mekkorát akarsz, egy 20ast, vagy egy 21,6osat. :)

(#5706) Thomyyyyy


Thomyyyyy
tag

Hát alszok még rá párat, igazából mind2ő nagyon tetszik, a mérete meg annyira nem is számít, főleg, hogy mondtátok kb 1-1,5 cm képátlóbővülést jelentene...ha valaki még győzködni akar várom a hsz.-eket!:)

Köszi a véleményeket! :R

Tamás

(#5707) Tanya- válasza Thomyyyyy (#5706) üzenetére


Tanya-
tag

A 22" és a 21.6" között van 1 cm különbség.
És azért van nem egy-két terület ahol a nagyobb jobb ;]

(#5708) Osynho válasza Thomyyyyy (#5706) üzenetére


Osynho
addikt

4 cm-el nagyobb a 223bw...

[ Szerkesztve ]

(#5709) B-L-A-C-K válasza Thomyyyyy (#5706) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#5710) zolynet válasza Elydan (#5679) üzenetére


zolynet
addikt

A konfigom az adataimnál. Mindent 1680x1080-ban játszok, kivéve crysis, amit 1280x900-ban. De leginkább nem is játszok vele. Nemtom mikor fejlesztenél ha gondolod várd meg a konfigomat márciusban adom el. ;)

Life is too short to stay stock!

(#5711) levy-boy válasza Osynho (#5708) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Meiknél nagyobb 4cm-el a 223?

(#5712) Thomyyyyy válasza B-L-A-C-K (#5709) üzenetére


Thomyyyyy
tag

köszi, ez a link nagyon hasznos volt! :C :R

Tamás

(#5713) Osynho válasza levy-boy (#5711) üzenetére


Osynho
addikt

Az összes 20"-osnál
#5712 Thomyyyyy: jah látható nagyjából, hogy nagyobb azért a 223bw... :K Bár élőben lehet csak megállapítani igazán, hogy neked kell-e a különbség. Amikor egymás mellett van a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#5714) pacimik válasza kano (#5695) üzenetére


pacimik
tag

br. 173.590-ért kínálják
sajna kevesebbért nem találtam

Asus P5Q Pro Turbo, Corsair 8GB DDRII, A5870, WD Raptor 74GB, Eizo S2231W, Razer mouse, Win7x64

(#5715) raskolnikoff válasza Thomyyyyy (#5706) üzenetére


raskolnikoff
őstag

teszt

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5716) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

ez azért már kivált egy 26 colos lcd-tvt is...full-hd....jó paraméterek....csak egy külsö tv-tuner kell..

(#5717) Khaal válasza Scoobyka (#5716) üzenetére


Khaal
őstag

Egész olcsó darab, ennyiért 24-eseket lehet kapni.

(#5718) skippper


skippper
senior tag

Valaki segítsen pls ebben.

Köcce előre is.

(#5719) zolynet válasza Scoobyka (#5716) üzenetére


zolynet
addikt

pl egy Avernedia AverTV Box 7 már egész elérhető árban van...26"oshoz mérve nem pénz

Life is too short to stay stock!

(#5720) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szerinetetk 913N vagy 930bf :F

913N-em már volt, megvoltam vele elégedve a 930bf-et nem ismerem...

(#5721) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy egy monitort mivel tudnék kalibrálni?
Most jött meg az új kicsike, egy belinea 1980 s2 személyében...(P-MVA panel)

(#5722) Mat00


Mat00
tag

Üdv!

Most újítanék monitort, és gondolkodok még rajta, hogy milyen legyen. Samsungokat néztem, max 60,000 Ft körül. A 16:10 képarányúak közül a Samsung 206BW-t néztem ki, ha valakinek vannak tapasztalatai, hogy miért ne, vagy éppen miért egy másikat azt szívesen várom. És még van 1 fontos kérdésem, hogy jobb-e a 16:10-es képarányú monitor, mint a 4:3-as, vagyis nem-e nyomott a kép (gondolom megfelelő felbontásban nem), vagy más hátrány, valaki akinek vannak tapasztalatai a dologban, az lécci ossza meg velem. :) 4:3-as képarányúak közül a Samsung 932BF-et néztem. Előre is köszi a segítséget. :))

[ Szerkesztve ]

(#5723) Kasza08 válasza Mat00 (#5722) üzenetére


Kasza08
őstag

ennyi pénzért én 22"-ost vennék. Bár ugye akkor nem lesz olyan szép éles a kép, de ha filmnézésre/játékra is használnád, akkor mindenféleképpen azt ajánlanám.
Van most ezaaaa....hú várjá, minnyá eszembe jut...Samsung 223BW:D

Többiek: bocs, ez volt az utolsó, abbahagyom :B :DDD

(#5724) Furky válasza Kasza08 (#5723) üzenetére


Furky
őstag

A többiek nevében is köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5725) Mat00 válasza Kasza08 (#5723) üzenetére


Mat00
tag

Én próbáltam 5ms-os monitort, és játékoknál pont az zavart, hogy mosódott a kép. De ha szerinted (meg sok más tesztben is olvastam) ahhoz elég az 5ms, akkor mihez kell a 2ms? Mert sztem inkább az a logikus, hogy az irodai munkákhoz elég a nagyobb válaszidő, a játékokhoz meg az élesebb kép. De tényleg tök sötét vagyok ilyen téren, szal lécci vki bővebben fejtse ki. :P De elsősorban az érdekel, hogy a 16:10, vagy a 4:3 a jobb. Filmekhez egyértelműen 16:10, de nemtudom, hogy máshoz (net, játékok) mennyire zavaró a nyújtott képernyő. :F ;)

(#5726) Osynho válasza Mat00 (#5725) üzenetére


Osynho
addikt

A "hagyományos" LCD-k nem 4:3, hanem 5:4 képarányúak, szal elvileg az se "szabványos". Ráadásul egy 20 vagy 22"-os monitor vertikális felbontása nagyobb mint egy 17 v 19esnek (1024 vs 1050), ezért mégha kisebb is fizikailag a kép, több info van rajta. Szélességben meg abszolút az előny:) De tolsz egy F11-et firefoxban, és nyersz egy-két sort....

(#5727) Furky válasza Mat00 (#5725) üzenetére


Furky
őstag

Igazából az összes kérdésedre már megválaszolták előtted, csak vissza kellene olvasni 100at legalább. Nem nagy szám, 15 perc. :P

(#5728) CséZé


CséZé
őstag

Újra itt vagyok :D de addig amíg lehet próbálom az összes szóba jöhető moncsiról a véleményeteket kikérni.
Az új préda LG L204WT-BF. Most úgy gondolkodom h jó nekem a 20-as wide.
Tehát vélemény róla?
Mondjuk a Samu 2032BW jobban tetszik, de az egyelőre még 5k-val drágább.
Kettő közötti különbség? Pro-kontra?

(#5729) wwhy válasza B-L-A-C-K (#5720) üzenetére


wwhy
veterán

A 730BF nagyon szuper, S paneles, lehet, h akkor a 930 is szupi ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5730) ughhh válasza Mat00 (#5725) üzenetére


ughhh
senior tag

Szerintem 16:10 -es monitort vegyél és ha lehetséges minél nagyobb felbontással.(sztem a 20-as 1680x1050 a legjobb ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik) A hagyományos 5:4 és 4:3 felbontás lassan eltünik mint a 4:3 -as tévék. A képed nem lessz nyújtott, csak még oldalra tudsz ablakot pakolni akkor is ha 1280 képont széles a böngészőablakod. Mostanában az összes játéknak van 16:10 es beállítási lehetősége. Van pár régebbi stuff amivel szoktam nyomulni 1280x1024-ben a 16:10-es monitoron, de nem lehet észrevenni torzulást.(a nagy pirításban) A 2ms válaszidővel ne törődj, mert parasztvakítás. Két szürkeárnyalat közti váltás valami elektronika segítségével. Azt hiszem nem fekete fehérben szeretnéd használni.

(#5731) B-L-A-C-K válasza wwhy (#5729) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na akkor beruházok egyre csak találjak jó áron... :U

(#5732) d@minator válasza Kasza08 (#5694) üzenetére


d@minator
addikt

Először én is a 223BW-re gondoltam de nem akartam, hogy azt mondják elfogult vagyok. :D

(#5733) TeeJay válasza Mat00 (#5725) üzenetére


TeeJay
félisten

annyira zavaró a wide monitor hogy vissza se ülnék 4:3-as vagy 5:4-es monitorok elé már soha többé :DDD :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5734) TeeJay válasza Mat00 (#5722) üzenetére


TeeJay
félisten

20colosban Samsung 205BW 206BW 2032BW monitorokkal csak jól járhatsz
22colosban Samsung 225BW 226BW 2232BW monitorok a nyerők
meg van egy kakukktojás a 223BW ami se nem 20" se nem 22" hanem 21,6" meg némileg olcsósítva van így gyakorlatilag egy premiumos 20"-os áráért megkapod

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5735) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket?
Melyiket? Hát ha már wide...

;]

Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5736) smc válasza raskolnikoff (#5735) üzenetére


smc
addikt

Jujj! :D
Kiváncsi lennék milyen képet produkál ez a "háttérprojektoros" megoldás.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5737) zolynet válasza B-L-A-C-K (#5720) üzenetére


zolynet
addikt

930BF-re szavaznék, ugyanis 4ms a 8ms helyett, ill vagy2kilóval könnyebb :DDD , plussz külsőre is jobban tetszik.
930BF csat.típusa: 15pin D-sub, DVI-D
913N: RGB analóg
Számomra egyértelműen 930BF a nyerő.

Life is too short to stay stock!

(#5738) vedini válasza smc (#5736) üzenetére


vedini
őstag

a kép magáért beszél, hát nem egy oled az biztos, de legalább jó nagy

workworkwork...

(#5739) smc válasza vedini (#5738) üzenetére


smc
addikt

Képminőségre próbáltam célozni.
Belegondolva szép kis ára lehet ennek a dögnek, milyen felbontású lehet a projektor?
Mert gondolom az ilyen nagyfelbontásúak biztos nem két forintba kerülnek..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5740) mzeperx


mzeperx
tag

Acer X243w v. 243wb kinek van tapasztalata? úgy néz ki, hogy csak a pixmanián kapható Valaminő újfajta H-IPS A-TW panellal szerelt monitorrol kinek van tapasztalalata 3000:1 kontraszt és a 84000 ft-os ár jónak tűnik és más fórumokon olvastam, hogy ez a panel a profi cuccok világából ismert.bár a 160/160 TN -es szög............. az ellenfél a közismert acer al 2416wb hasonló áron. Melyiket?

Sony Vaio FW31ZJ bevált... de nyugger már, most Asus G731GU

(#5741) vedini válasza smc (#5739) üzenetére


vedini
őstag

hát én is képminőségre utaltam, kontrasztja 0, és a felbontása se lehet valami egetverő, akárcsak a projektoros tévéké

workworkwork...

(#5742) katt777


katt777
félisten

Hali!

Mivel érdemes/ajánlott tisztítani a TFT felületét? nedves ruha jó, vagy kell spéci szer és törlőrongy? Erősen dörzsölni nem akarom, nehogy az okozzon hibát. CRT nem volt ilyen érzékeny. Tegnap csak úgy megjelent 7 pixelhiba, aztán kicsit megsimogattam őket (természetesen puha ronggyal), ahogy a topicban olvastam, és szerencsére eltűntek. Mitől kerültek oda egyáltalán?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5743) B-L-A-C-K válasza katt777 (#5742) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van rá speciálois törlő pl a medai márkba 1000ft-tól már van én is ilyet használtam...(Mig elnem adtam a 226bw-m)

(#5744) B-L-A-C-K válasza katt777 (#5742) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Tegnap csak úgy megjelent 7 pixelhiba, aztán kicsit megsimogattam őket (természetesen puha ronggyal), ahogy a topicban olvastam, és szerencsére eltűntek. Mitől kerültek oda egyáltalán?"

Akkor az valószinű nem pixelhiba volt hanem por... :)

(#5745) katt777 válasza B-L-A-C-K (#5744) üzenetére


katt777
félisten

Szép szögletes porszemcsék lehettek. Először rohadt mérges lettem, de a törlés szerencsére segített. Vagy a por így jelenik meg? Még új a moncsi, nem tudtam. Egyébiránt ha nem használom, védőfólia van rajta (azt sem vettem külön, levágtam a zacsija alját :) ).
MM-ban majd megnézem a spéci törlőket, de én ilyen 4-5k-s törlőcsomagokra emlékszem, az egy kicsit durva.
Konfigodban még ott van a 226bw. Most mi van helyette, CRT, hogy nem kell a törlő?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5746) B-L-A-C-K válasza katt777 (#5745) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Velem is ez volt nézem látom ott van 3 fekete pöty mondom f@sza...azt hittem én is pixelhiba, de letöröltem és eltünt, a por igy jelenik meg ami nem gond vagyis jobb mint egy végleges pixelhiba...

Én ilyet használtam...és csak 700Ft

A konfigomba még nem töröltem ki, de most megtettem, amugy most igen egy crt-t használok jelenleg Axion 14" 1024*768 60hz :) A szemem majd kifolyik kicsit más a 226bw után.

(#5747) katt777 válasza B-L-A-C-K (#5746) üzenetére


katt777
félisten

Biztosan készülsz valamire... :))
Ez a törlőkendő át van itatva valami szerrel, amely leszedi a finom szennyeződéseket?
Nekem megvan még a Samsung 765MB-m, mert nem nagyon veszi meg senki, az 100Hz-en frissít 1024x768-ban, és17"-os.
Én nagyon tartottam a pixelhibáktól, főleg azok után, amiket e topicban olvastam, aztán Tescoban bevásároltam ezt az LG204WT-t, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Ez egyszer kivételesen a Tesco-val is. Habozás nélkül szóltak, hogy 3 napon belül cserélik, ha hibás lenne (ami ugye LG szolgáltatás, csak esetleg másutt szépen lenyelik). Jó, mert legföljebb a MM-ban vehettem volna másikat, ott meg a leggagyibb TFT-kvoltak mázsaszám kiszórva Karácsony előtt. ASUS-ból volt jobb, de az meg VGA csatis, és gyorsan el is vitték (vagy beszedték, hogy ne látszódjék, mennyire tré a többi.) Oblivion töksötét grafmodos éjszakáiban is látni az erdőben! És nagyon szép a képe.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5748) B-L-A-C-K válasza katt777 (#5747) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem készülök én semmire...:) Egy 19"-est veszek most használtan...
Átvan itatva valamivel igen enyhén nedves da kiszedés után ha lerakod megkeményedik mint egy pappír, de egy olyan böven elég 2 hónapig napi tisztítás melett...

Hát én nem vennék ilyen boltokban mm, tesco,csak használtan leteszteltet.

(#5749) goom válasza B-L-A-C-K (#5748) üzenetére


goom
senior tag

Valahol egyszer azt olvastam, hogy TFT-monitor tisztítására a legjobb a... Cif! :) Igen, a konyhai mosogatószer. Persze nem literszám; csak keveset kell felvinni egy kendő segítségével, utána meg nyilván szárazra kell törölni.
Meglepett a dolog, de - óvatosan - kipróbáltam, még a 730BF-en. Hát, igaz: tényleg kiválóan megtisztította, semmi nyoma nem maradt: sem a szennyeződéseknek, sem a tisztítószernek (láttam már olyant, ami homályos foltokat hagyott). Most a 2232-est is így tisztítom.

(#5750) B-L-A-C-K válasza goom (#5749) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom van e abban alkohol ha van akkor gáz mert valamilyen réteget leszed róla...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.