Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5901) Janoci válasza katt777 (#5900) üzenetére


Janoci
tag

Az 13xx-asok nem használhatók... de ami nekem kell az megvan... :) :R

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#5902) zolynet válasza Kristof86 (#5897) üzenetére


zolynet
addikt

Szégyen h nincs benne a 223BW. :(((

Nagyon jó link! :C

Most hoztam haza egy sanyo projector-t. Hát azért más a 22" meg az egész falat beterítő kép. :)) Másodlagoson használom a tft-t, elsődlegesen meg a projector-on megy a DM Live in Milano DVD. Naaaggggggyon böllér!!! :Y :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5903) Furky válasza zolynet (#5902) üzenetére


Furky
őstag

Király lehet:) Nameg 5.1, sötét, és hangerő felteker:)

(#5904) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Acer AL1923s vélemények vagy valami infó :F :F :F Nem találok magyar leirást sehol sem azt tudom hogy pva-paneles.. :U

(#5905) gufy válasza Kristof86 (#5897) üzenetére


gufy
tag

pont e között a két monitor között vaciláltam és épp eldőlt 226bw irányába, de mos meg aszongyák, hogy az meg hangosan búg :W

Azt tudom garantálni, hogy s panelest adjanak? Ahogy a boltosokkal multkor társalogtam, negyon kipróbálni sem lehet náluk a helyszínen...

(#5906) B-L-A-C-K válasza gufy (#5905) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egy srácnak búg azt én is hallotam ami hibás valószinú, nekem is volt 226bw-m nem búgót,nem zugót tökéletesen megvoltam vele elégedve és csak ajánlani tudom.

(#5907) Furky válasza gufy (#5905) üzenetére


Furky
őstag

1. Nekem sem búg.
2. S panelest itthon nem lehet kapni. Április környékén ismerősöm amit vett 226bw-t, az A-s volt, amit meg én vettem 3 hete, az C-s.
3. A monitort kötelességük megmutatni, és ott helyben ki is próbálhatod, ha erre megkéred őket. Ha kekeckednek szólj a fogyasztóvédelemnek, ők csak egy telefont megeresztenek, és máris kinyalják utána a segged is:) Tapasztalat. Pécsen az egyik bolt igen pofátlan volt, nem akarták kicserélni még nagyon nagyon régen haverom 15" lg tft-jét, pedig kötelességük lett volna. Fogyasztóvédelem csak egy telefont intézett a boltnak, és máris hívták haveromat, hogy kicserélik.

(#5908) gufy válasza Furky (#5907) üzenetére


gufy
tag

ok, köszi, kezdek megnyugodni.
Tudom, hogy erről már ezerszer esett szó, de csak hogy lezárjuk ezt a gondolatot, számít nekünk, hogy S, A, C? Kívül, belül van érezhető különbség?

(#5909) B-L-A-C-K válasza gufy (#5908) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mind 3 panel jó panel, csak az egyikba több a kék szin a másikba nem de ezt kalibrálással egyensúlyozni lehet...

(#5910) katt777 válasza Janoci (#5901) üzenetére


katt777
félisten

Nekem meg Vista alatt sehogy nem jön elő az 1440x900, és az 1680x1050 felettiek sem. Driver probléma lehet (vagy egy újabb Vistás baromság). De mindegy, úgyis nagy felbontáson használom, a VGA-m bírja. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5911) tonesz


tonesz
tag

Sziasztok,

no végigértem.:) Már körvonalazódik mit szeretnék, de bizonytalan vagyok, mivel én szeretek játszani, fps-eket főleg, viszont a konfigom nem nagyon bírja szerintem a 223bw (vagy a többi 20-22"-os) natív felbontását (sőt, nemhogy nem nagyon, sztem egyáltalán nem). Most egy 17"-os fu-si crt-t használok, a játékok nagyjából 1024*768-ban futnak (mivel a monitor nagyon nem is tud többet). Milyen alternatíva létezik egy ekkora monitoron? Élvezhető lesz rajta mondjuk egy half-life 2 (amit 1024*768-ban nyomtam)? Ha igen milyen felbontás mellett?
A többi dolog, film, net, munka mind-mind mennek jól gondolom, de a játék az ko. kritérium... Sajnos.

Válaszotokat előre is köszi.

Tonesz

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#5912) zolynet válasza tonesz (#5911) üzenetére


zolynet
addikt

Sztem pl pont a HL2 nem tartozik azon játékok közé melynek olyan nagyon brutális gép kellene. Miután nincs kitöltve az adataidnál h milyen konfigod van így nehéz megállapítani h elbírná-e natívan az 1680x1050-et. Péztárca függvénye minden, de sztem 17crt után már a 19wide is megváltás lehet, bár teszem hozzá gondolom nem 2-3évre akarod venni a monitort. Így aztán lehet h most kellene inkább kicsit többet rááldozni a nagyobb érdekében minthogy utólag bánkódni. Pénztárca....
1280x900-ban nem pixelesedik be nálam pl a crysis, teljesen játszható. /Csak le kell szedjem a 16AA/8AF-et :DDD /
Crt-d ha mákod van 4-5K-ért elmegy ~1-2hónapon belül.

Life is too short to stay stock!

(#5913) TeeJay válasza Kristof86 (#5897) üzenetére


TeeJay
félisten

ilyenre tesztre nem adnék mert tudjuk hogy ezeket a monitorokat 3-4féle panellal is szerelhetik szóval értelmetlen azt mondani hogy a 226BW veri a 2232BW-t
mindkét monitor jó max ha kifogsz egy Samsung panelest akkor jobban jársz
az enyémben sem Samsung panel van mégis megvagyok elégedve maximálisan és semmi hibát nem látok rajta :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5914) TeeJay válasza Produkció (#5879) üzenetére


TeeJay
félisten

majd ha beülsz pár órára egy wide elé utána rájössz hogy jobb az 1680x1050-es felbontás mint a 4:3-as 1600x1200 ami tiszta kockára emlékeztet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5915) tonesz válasza zolynet (#5912) üzenetére


tonesz
tag

Szia,

tényleg elfelejtettem leírni a konfigom. Szóval 3000+-os A64, 7600GT Nvidia, 1GB RAM.
Az 1280*900 ígéretesen hangzik.
Nem teljes képernyőn, azaz ablakban nem futtattál még játékot? Úgy milyen lehet?

Köszi a választ.

Üdv.
Tonesz

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#5916) d@minator válasza tonesz (#5915) üzenetére


d@minator
addikt

Bármilyen felbontásban játszhasz egy 20 v. 22-es wide-on nyújtás nélkül, nem kell ablak. A 7600GT-t azonban hamarosan le kell cserélned egy jobb VGA-ra. Az új játékokban kisebb felbontásban is kevés.

(#5917) tonesz válasza d@minator (#5916) üzenetére


tonesz
tag

Ez jó hír. Egyelőre nem terveztem lecserélni... Kb 1 éve vettem, azért nem vagyok egy játék megszállott.:) Akkor 223bw mellett döntök. Köszönök mindent.

Üdv.
Tonesz

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#5918) trippla


trippla
tag

Nagy nehezen végig olvastam ezt a több ezer hozzászólást és így két monitor ragadt fennt a rostán: 223bw és 226bw :)
Szerintem a döntésem a 223-ra fog esni a kedvező ára miatt.
De még egy valamire kíváncsi vagyok, az pedig a bevilágítás. A 2232bw ezért is felejtős. Nem tudna valaki valami képet belinkelni róla, hogy nála milyen, bármelyik monitornál?
Szerintem még január végéig várok vele, még kell hozzá pénz, remélem addig csak estek az árak.

(#5919) tonesz válasza d@minator (#5916) üzenetére


tonesz
tag

Még egy dolog eszembe jutott. Tv kártyával milyen lesz a kép, ha kiteszem full-ba? Nagyon összegányolja? Mert gondolom azért ablakban szép lesz a kép...

Üdv.
Tonesz

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#5920) B-L-A-C-K válasza trippla (#5918) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 226-bw-m volt nekem igy nézett ki a bevilágítás...[link]

(#5921) Kristof86 válasza TeeJay (#5913) üzenetére


Kristof86
tag

Elhiszem , hogy védeni akarod a monitorodat, de akkor is ha egy picickét körültekintőbb lettél volna akkor látnád , hogy 2db különböző panel teszt található a Samsung 2232nél is.
És a tesztek alapján sajnos eggyik sem jobb a 226bw-nél. Sőt azt kell hogy mondjam , hogy neked valószínüleg ez a paneltípusú monitorod van[link] ami fényévekkel eltér a 226bw S-panelosnál.
Az igazság az , hogy egyedül a dizjájna jobb a 2232BW-nek!

Ha valaki netántán tudna S panelset szerezni akkor az annak baromi nagy mázlija van. . Ha valaki tudna Magyarországon S panelest szerni arra én vevő vagyok!!!

(#5922) B-L-A-C-K válasza Kristof86 (#5921) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Enyémet nem rég adtam el de nem volt rajta milyen panel van benne se a hátulján se a szerviz menüben, hogy tudtam volna megnézni amugy azon kívűl hogy szétszedem..?

Szerk: De viszont az rajta volt hogy szlovákiában gyártották... :U

[ Szerkesztve ]

(#5923) Furky válasza B-L-A-C-K (#5922) üzenetére


Furky
őstag

:) Samsung topicba nézz át 1-2 hozzászólás erejéig ;)

(#5924) Furky válasza Kristof86 (#5921) üzenetére


Furky
őstag

TeeJay-nek 2032bw-je van, nem 2232bw. A 2232bw-nek meg a dizájnja túlságosan samsung tv-s nekem. :) Túlcsicsás. Én a visszafogottabban csicsásat szeretem. Mellesleg nem kell lehúzni a 2232bw-t sem, az is elég jó monitor. Igaz, hogy még forgatni sem lehet... :))
Amúgy meg akkor lenne értelme összehasonlítani a 2232bw CDA-s monitorát, ha nem a 226bw Samsung paneleséhez hasonlítanád, hanem a CMO-hoz, vagy az AUO-hoz. Ugyanis ezeket lehet kapni itthon :) A Samsung panel mindkettőben frankó, csak a más panelgyártók közti különbségek érdekesek.

(#5925) emkaess


emkaess
csendes tag

üdv nép!!!
milyen widescreen monitort vegyek ami játékra és filnézésre kiváló?:) 19-20" gondolkozom ... csak tanácstalan vagyok h milyen márka milyen tipust ...

(#5926) B-L-A-C-K válasza Furky (#5923) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Thx..Ezek szerint CMO-s volt de tökéletes volt ez is...

(#5927) trippla


trippla
tag

Kösz a képet B-L-A-C-K, számomra ez elég meggyőző, ennyi elmegy! :)

Esetleg valakinek van 223bw-je? Le tudná azt is valaki fényképezni??

[ Szerkesztve ]

(#5928) emkaess


emkaess
csendes tag

Samsung 931BW
vki vmi vélemény róla? játékra és filmnézésre használnám

(#5929) B-L-A-C-K válasza trippla (#5927) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az elöbbi kép az enyém volt de tegnap küldte át egy ph-s kollega az ő 226bw-bevilágitását az ővé igy néz ki..[link], ezen azért jobban látszik mint az enyémen látszott...

(#5930) zolynet válasza trippla (#5927) üzenetére


zolynet
addikt

holnap lefényképezem neked ;)

Life is too short to stay stock!

(#5931) Kristof86 válasza Furky (#5924) üzenetére


Kristof86
tag

Furky az nem lehet igaz.hogy MO-on sehol sem lehet kapni Samsung paneles TFT.
Akkor a 2232BW-t sem lehet kapni S-panelben Magyarországon?

(#5932) B-L-A-C-K válasza Kristof86 (#5931) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem értem mibe vagytok ezzel a panel izével nekem 226bw-m most tudtam meg hogy cmo paneles volt és tökélestes volt semmi baj nem volt vele a képe csodálatos volt, nem értem mi értelme van ha s- panel van benne a samsung eleve hatalmas cég nem gyártat le mással sz@r.

(#5933) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

hali!

lehet hogy sokszor feltettél már ezt a kérdést, de azt szeretném megtudni hogy van e számottevő különbség eme két monitor közt:

- Samsung 2032BW [link]
- Samsung 206BW[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5934) B-L-A-C-K válasza jaffa 2843 (#5933) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Végülis majdnem tök ugyan az kivéve a külső,nekem a 206bw tetszik jobban a 2032bw olyan mint egy tv... :U

(#5935) jaffa 2843 válasza B-L-A-C-K (#5934) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

amögött a "majdnem" mögött mit értesz? ha ugyanaz a "bele" csak a külseje más, esetleg valamejik elforgathato?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5936) B-L-A-C-K válasza jaffa 2843 (#5935) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#5937) jaffa 2843 válasza B-L-A-C-K (#5936) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

igen olvastam és semmit nem irnak le benne konkrétan :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5938) B-L-A-C-K válasza jaffa 2843 (#5937) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Többet nem tudok én sem csak ha interneten utánanézek de azt te is megtudod tenni...

(#5939) Furky válasza Kristof86 (#5931) üzenetére


Furky
őstag

Fogalmam sincs, hogy lehet-e kapni idehaza.

(#5940) Furky válasza B-L-A-C-K (#5932) üzenetére


Furky
őstag

Én is meg vagyok elégedve a CMO-s 226bw-vel, csak adhatnának már hozzá valami frankó icc profilt, mert a szürke alapon kicsit kékesnek tűnik. Azzal az egyetlen ICC profillal, amit lehet találni hozzá neten, azzal meg barnás lezs a szürke. A többi szín rendben van nagyon is. Nincs ezzel gond. Nameg már megszoktam. A bevilágítás is elég fasza, mármint alig van :)

(#5941) emkaess


emkaess
csendes tag

srácok 1 kérdés mégéri megvenni a Samsung 931BW
játékra és filmnézésre?;)

(#5942) levy-boy válasza emkaess (#5941) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Sztem inkább akkor már vegyél egy 206bw-t...vagy egy 223bw-t... :DDD

(#5943) emkaess válasza levy-boy (#5942) üzenetére


emkaess
csendes tag

oksi akkor maradok a 206bw-nél :)
223bw-t már drágának találom igaz csábító a 22" :D

(#5944) zolynet válasza emkaess (#5943) üzenetére


zolynet
addikt

Nem értem mit találsz drágábbnak??? :F
223BW vs 206BW
Lehet vagy 3-4K a differencia, nem tétel. Azért nem mert nem 2-3évre veszel monitort.

Life is too short to stay stock!

(#5945) zolynet válasza Furky (#5903) üzenetére


zolynet
addikt

Lemértem, puszta kíváncsiságból, h mekkorába nyomatja a projector:
magasság/szélesség: 142x115
képátló: 181cm
:))

Life is too short to stay stock!

(#5946) emkaess válasza zolynet (#5944) üzenetére


emkaess
csendes tag

a 223bw-nek nem kevés a - kontrasztaránya : 1000:1 ?
nem értek hozá csak azé kérdezem ... :)

(#5947) zolynet válasza emkaess (#5946) üzenetére


zolynet
addikt

Jelenleg 20 fényerő, 60 kontrasz értékkel nyomom.
Sztem még a 700:1-es arány is tökkéletesen megfelel az átlagfehasználóknak.

Life is too short to stay stock!

(#5948) Furky válasza emkaess (#5946) üzenetére


Furky
őstag

Nem kevés. Bőven elég. Amelyik monitornál azt látod, hogy 2000:1, meg 3000:1, az a dinamikusra vonatkozik. a 223bw-nek is 3000:1hez a dinamikos kontrasztaránya

(#5949) Furky válasza zolynet (#5945) üzenetére


Furky
őstag

Igen komoly:)

(#5950) d@minator válasza tonesz (#5919) üzenetére


d@minator
addikt

Kétoldalt fekete csíkok lesznek, ha fullba teszed akkor nyújtott lesz. Sajna a TV adások már csak ilyenek 4:3 képarányúak itt nem lehet variálni, mint a játékoknál.
A másik az, hogy a TV adások analógok és kis felbontásúak ezért a TFT monitorok csúnyábban jelenítik meg, mint a képcsövesek. Sajna a TV adás csőre lett kitalálva vagy 50 éve azóta semmit sem változtattak. Azért jó lesz a tuneres kép TFT-n ne aggódj. Na meg már BP-en kisérleti jelleggel van HD adás is az lesz az igazi TFT-re.

Visszatérve a VGA-dra ami egy éves... Nos a számítástechnikában egy év nagy idő. A helyedben a 7600GT-t elpasszolnám egy 10-esért (amíg kell valakinek) és vennék egy 8600GT-t 20k körül. Az új játékokat jobban viszi.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.