Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5451) CSorBA


CSorBA
őstag

Én 40/40et használok amúgy :)

(#5452) sekli válasza d@minator (#5449) üzenetére


sekli
addikt

egy lanparty-n hogy hasonlitottad ossze a szinhuseget...? :U nezd meg, hogy a PH! tesztben mivel nezik a szinhuseget, nem COD4-el... ;)

(#5453) harylmu válasza d@minator (#5449) üzenetére


harylmu
őstag

A Cs!bésZ lanon voltál? :)

(#5454) goom válasza CSorBA (#5451) üzenetére


goom
senior tag

40/40? Kipróbáltam; nekem kissé kevés így a fehér, de egyáltalán nem rossz. Most kipróbálom 40/55-ön - ez is egészen kellemes. Egy kis teszt mindig jól jön...
Amúgy én is iparkodok vissza az nVidia-hoz...

(#5455) CSorBA válasza goom (#5454) üzenetére


CSorBA
őstag

bár nekem "csak" 2032-om van :)
Elozo monitorom nagyon nagyon sötét volt, így lett itt 40/40 :) De most átraktam én is 40/50-re...
Én is, nagyon :)

(#5456) CséZé


CséZé
őstag

erre vki?

(#5457) d@minator válasza sekli (#5452) üzenetére


d@minator
addikt

:) Szubjektíven is lehet valamit értékelni de ha publikálni is akarsz valamit akkor ott kézzelfogható értékek kellenek.
Én amúgy sem díjazom ezeket a műszeres teszteket, mert csak meghülyítik az átlag felhasználót.

harymlu: :) Cs!bésZ LAN :F

(#5458) d@minator válasza CséZé (#5456) üzenetére


d@minator
addikt

Mert nincs rajta DVI. Egy wide-nál azért nem árt.

(#5459) CséZé válasza d@minator (#5458) üzenetére


CséZé
őstag

hm, ezt nem is tudtam, akkor milyen ajánlasz helyette?

(#5460) Rork válasza goom (#5448) üzenetére


Rork
csendes tag

Köszönöm a választ goom!
Most nekem egy FX5200-asom van, majd meglátom mire képes a wide-al. Igaz, hogy tavasz vége körül újítanám én is a gépet (alaplap, processzor, memória, videókártya) . :))
Gondolkodom még egy színkalibrátor megvételén, de mennnyire tartod szükségesnek?
Ki mit tud a színkalibrátorról mondani, mennyire lenne szükséges? :U

A válaszokat előre is köszönöm!

(#5461) goom válasza Rork (#5460) üzenetére


goom
senior tag

Sajnos, nem tudok válaszolni a kérdésedre: még nem volt szerencsém színkalibrátorhoz. Itt olvastam korábban, hogy alighanem drága mulatság lehet. Én nem vagyok profi felhasználó, így nem is tervezek ilyen beszerzését.

(#5462) levy-boy


levy-boy
csendes tag

Hali!

Az a helyzet h 22-es monitort szeretnék venni...eddig a Samsung 223bw-el szemeztem,de amint olvastam a véleményeket, kicsit bizonytalan lettem. Igy inkább egyre jobban gondolkodom egy 226bw vagy egy 2232bw...mert ugye ezek árban eléggé közel állnak egymáshoz...szerintetek érdemes várni pár hetet hogy leljebb menjen ezeknek az ára...mert jelenleg csak 60ropim van..ami a 223bw-nek lehet h eleget is tenne,de nincs kedvem bajlódni a pixelhibás 223-al...mert félek h hibásat rendelnék...
vmi javaslat??? thx :) :B

(#5463) Osynho válasza levy-boy (#5462) üzenetére


Osynho
addikt

Sztem 226bw és 2232bw is lehet pixelhibás. Vedd olyan helyen, ahol meg tudod nézni. Az mindentől függetlenül javasolt lcd-nél, mert lehet sok hibája.

(#5464) sekli válasza CséZé (#5456) üzenetére


sekli
addikt

nagyon sok monitornal semmi kulonbseg nincs a DVI es a D-SUB kozott..., plane 19"-nal, a felbontas csak 1440x900, ami meg teljesen jol mukodik D-SUB-on, nagyobb felbontasnal csokkenne le nagyon a kepfrissites, es megnone az utanhuzasa, ami jatekoknal zavaro lehet...

nem ismerem az altalad irt tipust, a 191W-t ismerem, az hasonlo parameterekkel bir, es szerintem ezen az aron nagyon jo..., a legnagyobb hibaja a kis fuggoleges betekintesi szog...

(#5465) levy-boy válasza Osynho (#5463) üzenetére


levy-boy
csendes tag

A közelben van egy bolt,ahol a 223bw 66.399ft, a 226bw 82000ft....itt megtudném nézni hogy jó-e vagy sem..de sztem elég drága mind2...ezért gondoltam arra h edigiten kéne megrendelni a 223bw 61900-ért,vagy a 226bw-t 72900-ért...
nem tom mi legyen... :U

(#5466) CséZé válasza sekli (#5464) üzenetére


CséZé
őstag

aha értem, de nekem mindenképpen DVI-os kéne, ha már veszek monitort oylat szeretnék ami kielégíti a nem túl sok igényemet, tehát nem szeretnék átalakítósat játszani, a monitor és a vga között, így se sok helye van a fal és a gép között, nekem olyan moncsi kéne ami DVI-os 19"-os, az h wide vagy nem wide mind1, mert amire használnám, fele dolog wide-ra jó fele meg a sima 4:3-as képméretre, tehát ilyen árkategóriába van valami értelmes moncsi amin DVI csati van?

(#5467) zolynet válasza levy-boy (#5462) üzenetére


zolynet
addikt

nincs kedvem bajlódni a pixelhibás 223-al...mert félek h hibásat rendelnék...
Ilyen alapon bármelyik tipusból "rendelhetsz" pixelhibásat. Nem általánosítanék konkrét márkára és tipusra sem. Benne van a pakliban h ki lehet fogni, de 72óra azonnali csere van a samukra. Edigital 6K különbség van 205bw ill 223bw között. 20" vs 21.6", a döntés természetesen a tiéd.

Life is too short to stay stock!

(#5468) levy-boy válasza zolynet (#5467) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Értem mit mondasz..csak eddig a 223-ra volt a legtöbb "panasz"..a 226-ról nem naon láttam még olyat h azt irta vna vki h még a második csere után is hibásat kapott..na mind1

(#5469) mleslie válasza Stuman (#5398) üzenetére


mleslie
tag

Én kb ugyanezt az utat jártam be és kb. 2-3 hónapig filóztam, hogy mi legyen...
Aztán rájöttem, hogy a 20-as felbontásra ugyanazt tudja mint a 22-es, ezért a képe elméletileg picivel szebb is, ráadásul olcsóbb! Nem gondoltam volna, hogy LG-t veszek, aztán megláttam az L206WTQ-SF moncsimat és tudtam hogy ez kell nekem. Szinben, tudásban azt nyújtja, ami nekem kell, és már nem cserélném el semmire....

(#5470) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Nekem is samu 2032bw
Bright : 50
Contrast : 60
Magic color: intelligent
gamme : mode1

csak kár hogy nativban csak 60hz. De durva, szokja azért már a szemem de a fehér dolgokat lecseréltem kicsit szürkébre :):)
Total cmd háttere és társai :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#5471) d@minator válasza CséZé (#5459) üzenetére


d@minator
addikt

A jó 19-esek 45 felett vannak. Legyen legalább 700-as kontraszt, 160 fok betekintési szög, 5ms válaszidő és DVI. Mindig nézd meg a gyártó honlapját a paraméterekkel kapcsolatban, mert a boltok megtéveszthetnek.

(#5472) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Nem tudok választani... 223BW or 2032BW? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5473) CséZé válasza d@minator (#5471) üzenetére


CséZé
őstag

aha ok, mostmár változott azzal a szitu h 50 felé is lehet menni egy kicsit :) a Samu 932-es széria elég jó nem?

(#5474) Osynho válasza BioNiCMaN (#5472) üzenetére


Osynho
addikt

Amelyik szimpibb :DDD Ha filmet nézel, vagycsak szereted a nagy képet akkor 223bw (nekem is ezért van ez), hameg tetszik a 2032 dizájn-ja és elég a 20as kép, de kisebb pixelekkel, akkor meg azt. Gondolom mennyit segítettem... :DD

(#5475) sekli válasza BioNiCMaN (#5472) üzenetére


sekli
addikt

a nagyobb meg szebb is...;)

(#5476) BioNiCMaN válasza Osynho (#5474) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Sokat. ;] A 223 dizájnja (így kell ezt írni? :U ) nekem jobban tetszik. Pixelméret ügyileg nem tudom mekkora különbség lehet, feltételezem nem sok, de majd megpróbálom megsasolni mindkettőt, mondjuk egy MM-ben (ha van).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5477) Osynho válasza BioNiCMaN (#5476) üzenetére


Osynho
addikt

Pixelméretek: [link]
Hogy ez téged mennyire érint azt döntsd el magad. ;)

(#5478) levy-boy


levy-boy
csendes tag

Nem tom h rendeljek-e egy 223-at az edigittől...mert valszinü h az lesz...nem tom h érdemes-e várni 1hónapot h menjenek le az árak...mert inkább 226felé húz a szivem,csak +11ropim még nincs most..XDDD

(#5479) d@minator válasza CséZé (#5473) üzenetére


d@minator
addikt

Ha ragaszkodsz az 1440x900-hoz akkor a 932 jó választás.

(#5480) zolynet válasza BioNiCMaN (#5476) üzenetére


zolynet
addikt

3 napja osztom a fejednek privibe hogy 223BW, halgass a szép szóra :DDD
moitor méretek
Voltam én MM,Saturn,Aqua, de hogy egy épkézláb moncsit nem láttam az üzletekbe 1,5-2 hónapja az is biztos. Csak hogy feleslegesen ne mászkálj. Akkor mint már említettem a 223BW-t nálam megnézheted. Vmi bort azé hozzá! ;]

Life is too short to stay stock!

(#5481) levy-boy válasza zolynet (#5480) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Zolynet..akkor te a 223-ra esküszöl??? :))

(#5482) Sylar_ válasza zolynet (#5480) üzenetére


Sylar_
tag

az MM Stop Shopban láttam délután egy 223BW-t, jól nézett ki nagyon :K

(#5483) padre71 válasza levy-boy (#5481) üzenetére


padre71
tag

Én is a 223BW-t favorizálom. :K
December elején vettem az edigitalban és tökéletes azóta is. :DD
Semmi pixelhiba, nagyon szép kép. Az elmúlt napokban láttam néhány más típust is, hát örülök hogy e mellett maradtam.
A 226BW nem ad annyi plusszt, hogy megérje kifizetni azt 11-12k különbözetet. Persze ha az ismerősök előtt vagánykodni is akarsz, akkor annak ára van ... :D

(#5484) zolynet válasza levy-boy (#5481) üzenetére


zolynet
addikt

Én már csak ilyen elfogult vagyok a 223BW-vel szemben. Ha csak beírjuk a keresőbe h 223BW....mindig ott van 1-1hsz-em végén h ezt is csekkoljátok meg ill bestbuy, stb.
Ezzel szemben a Samutol ill a 223BW részlegtől semmiféle %-ot nem kapok. Ez nem marketigfogás v parasztvakítás. :K Én csak megemlítem mert nekem nagyon bejött, úgy látom többünknek is. Sőt továbbmegyek, én egyből kettőt vettem -> sógoromnak is :D Lehet 1x kipróbálom a 2x223BW-t ;]

Life is too short to stay stock!

(#5485) levy-boy


levy-boy
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek a segitséget...lehet h 8-án meg is rendelem...mert csak akkor lesz meg a 61.900-am.. :B de elkapkodni sem szeretném..na de bármilyet is veszek,az lesz az elsö dologm h véleményt irok..üdv

(#5486) levy-boy válasza zolynet (#5484) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Azt megtenné valamelyikőtök hogy leméri a látható kép hosszát..tehát igy vizszintesen..havernak is 22"-es monitorja van..(Acer) és annak 47,5cm a szélessége..kiváncsi lennék h a 223-nak milyen..elöre is thx...!!!

(#5487) d@minator válasza levy-boy (#5486) üzenetére


d@minator
addikt

Kijelző aktív része szél: 46,5 cm Magasság:29 cm

(#5488) juhi07


juhi07
senior tag

hy
mi a véleményetek a samsung 940nw monitorrol?

[ Szerkesztve ]

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

(#5489) levy-boy válasza d@minator (#5487) üzenetére


levy-boy
csendes tag

köszi szépen. :))

(#5490) kano válasza zolynet (#5484) üzenetére


kano
nagyúr

Üdv!
Nagyon régóta figyelem a topicot, de mostanában nem szóltam hozzá.
Látom, hogy elég sokan a 223BW-t ajánljátok. Igazából én egy DELL 2007(W)FP -t akartam, de azoknak most 100k körül van az áruk(bár volt 85k is) és a netezésen +Office alkalmazások használatán kívül nem nagyon használnám másra a monitort.
Szóval azt hiszem, hogy én is megnézem a Stop Shop-ban a 223BW-t és jan. végén febr. elején veszek egyet. :K Ha csak addig nem esik jelentősen a DELL ára. ;)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5491) levy-boy válasza kano (#5490) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Kano..

Azért veszel január végén mert akkor mennek lefelé az árak??

(#5492) Stuman


Stuman
csendes tag

Üdv.

Akkor egy kis beszámolót tartanék.

Kihasználva a délelőtti rövidke nyitvatartást (nagyon örültek nekem,mindenki ment volna haza a p....ba) :D megvásároltam egy Samsung 223bw-t :DD :DD
Az első sajnos nem volt hibátlan (nem is én vettem észre hanem az arc mondta hogy nem jó) de azonnal hoztak egy másikat ami jó volt.
Ecséém.Ez valami kib*szottul hatalmas. :)) alig fértem be vele az ajtón.Az üzletben is ki kellett nyitni az ajtó mindkét szárnyát hogy kiférjek. :DDD
Na jó ez azért erős túlzás de tényleg nagy. A LED az elején szerintem egyáltalán nem zavaró főleg hogy nem konkrétan előre világít.Ennél még a CRT-nél egyenesen a képemve virító zöld is jobban zavart, De ha valaki nagyon nem bírja az aláfeszíthet egy laposvéssővel nyugodtan.
Eddig semmi baja nincs (remélem ez így is marad).
Azt hiszem hogy holnapig legalább folyamatosan menni fog és beteszek egy random winamp plug-in-t teljes képernyőre. Az szerintem elég jó "pixelteszt" lesz.

Így hirtelen ennyi.
Mindenkinek köszi a tanácsokat és a háeszeket. :R

Szebb jövőt.

(#5493) levy-boy válasza Stuman (#5492) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Hol vetted és mennyiért??? thx

(#5494) Stuman válasza levy-boy (#5493) üzenetére


Stuman
csendes tag

Edigital
61 900

Lehet hogy ha rendelem akkor kijött volna olcsóbban is 1-2 ezerrel de így legalább meg tudtam nézni.

[ Szerkesztve ]

(#5495) levy-boy válasza Stuman (#5494) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Aha értem...én Eger mellett lakom szal én csak rendelni tudnám...és is az edigitet néztem 61900ért...csak télleg gyakori a pixelhibás a 223-nál sajnos.. :(((

(#5496) Stuman válasza levy-boy (#5495) üzenetére


Stuman
csendes tag

Figyi én rengeteget szívok/szívtam az előző 17-es CRT-mel is.
Az a baj hogy onnantól ahogy kifizetted és eladták neked onnantól kezdve nem nagyon érdekli őket a dolog (tisztelet a kivételnek.nem akartam általánosítani) és nem is feltétlen a forgalamzóra gondolok hanem a gyártóra.
Szóval szerintem olyat vegyél amit meg tudsz nézni vagy legalább is hamar el tudod intézni a garanciális cserét ha neagyisten baj lenne.
Egyébkén átérzem a problémád.Nekem is azért kell nagyon szelektálnom a hárdverek között mert egy csomó mindent csak rendelni tudnék.

[ Szerkesztve ]

(#5497) Stuman válasza Stuman (#5496) üzenetére


Stuman
csendes tag

Mellesleg teljesen random hogy melyik a pixelhibás.
Lehet ha veszel egy 300K-s Dell-t azon mégtöbb hiba lenne (márcsak a méretéből adódóan is).
Szóval ez nem függ a márkától vagy a típustól.

(#5498) levy-boy válasza Stuman (#5497) üzenetére


levy-boy
csendes tag

Jah értem..csak az a baj h a legközelebbi boltban is 66.400-ért adják a 223bw-t...szted megéri?

(#5499) Stuman válasza levy-boy (#5498) üzenetére


Stuman
csendes tag

Háát fene se tudja.
Nekem 65K a vagyoni és az erkölcsi határ is :DDD

Ezt már csak te tudod eldönteni hogy neked mennyit ér. 62 és vállalod hogy esteleg gáz lesz vagy +4000 és akkor biztos h hibátlant veszel.(persze attól függetlenül később is kijöhetnek problémák, de ezt nem azért mondom h megijeszelek de mint említettem ez bármelyikkel előfordulhat)
Vagy mérlegelj h melyiknél fognád jobban a fejed ha bebukod, vagy várj.Ennél jobb tanácsot sajnos nem tudok adni. Egerben nincs edigital? Mert ha nem laksz onnan messze akkor menj el oda.

[ Szerkesztve ]

(#5500) Furky válasza levy-boy (#5498) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem nem éri meg a 66.400-at. Én 69.500-ért vettem a 226bw-t pesten, vagyis budán a moszkva-térnél.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.