Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6851) s@nyiii


s@nyiii
tag

Üdv,

22" TFT-t szeretnék venni, és véletlen rátaláltam: LG L227WT.

Néhány info róla:

# Képernyőméret: 22''
# Felbontás: 1680 x 1050 pixel
# Válaszidő: 2 ms
# Kontrasztarány: 10000:1 (!)
# Fényerő: 300 cd/m²
# Függőleges frekvencia: 75 Hz
# Látószög: 170/170 °
# Csatlakozók: VGA/D-Sub, DVI-D
# Méret: 508 x 424 x 230 mm

Esetleg van róla valakinek valami tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#6852) Furky válasza shouryuken (#6850) üzenetére


Furky
őstag

Jelen pillanatban most épp:
Brghtness: 50
Contrast:75
RGB: 50,50,50
Sharpness: 60
RTA: On
MagicColor: Intelligent
Gamma: mode1

(#6853) shouryuken válasza Furky (#6852) üzenetére


shouryuken
senior tag

Köszönöm! :R
De nekem még ebben a beállításban is furcsák a színek.. a ph! fórum színei sem a megszokottak :( Mindjárt rádugom a s20-1w-met a másik kimenetre összehasonlításképp :/

[ Szerkesztve ]

(#6854) Furky válasza shouryuken (#6853) üzenetére


Furky
őstag

Igen. A barna halványabb sokkal. Viszont ha rákeresel az lérhető színprofilokra, és a beállításaira, és meg is csinálod, rájössz, hogy hiba volt:) Az egyik túl lilás, a másik rózsaszínes... van bajuk, hiába ehhez a panelhez készítették. Úgyhogy én már megszoktam ezt a barnát a PH-n ebben a 2 hónapban:) Szívesen bekalibráltatnám, de sokkallom a 14ezret érte.

(#6855) Khaal válasza .mf (#6849) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem az ugyanezzel a panellal szerelt Fujitsu Siemens S20-1W van. A panel kimondottan jó szerintem, a színei korrektek, a feketéje nem tökéletes, de TFT-k között jónak mondható, a betekintési szögei alázzák a TN-ekét, a 8msec már bőven jó játékra is, a Fusiban a bevilágítás is alig észrevehető, mondjuk a Belineán ez már lehet más.
Viszont TN-esből ennyi pénzért kapsz 22"-est is, ha csak a méret számít.
Összefoglalva: sokkal jobb betekintési szögek, jobb színek, mélyebb fekete a TN-ekhez képest.
Ennyi pénzt (67k), szerintem simán megér.
Más nem TN-es 20"-asok:
Philips 200w6cs
Dell Ultrasharp 2007WFP (a régebbi szériákkal viszont sok volt a gond)
Philips 200WP7ES

Fujitsu Siemens S20-1W
Asus PW201
Viewsonic vx2025wm

Utolsó 3-ban ugyanaz a P-MVA panel van, mint a Belineaban.

[ Szerkesztve ]

(#6856) .mf válasza Khaal (#6855) üzenetére


.mf
veterán

Kösz, a többi monitorrol már hallottam/olvastam itt-ott, csak azok mind kis híján 100e-be kerülnek, ami végzős egyetemistaként, még ha dolgozok is mellette, kicsit sok. :/ Ha a pénz nem lenne akadály, akkor már rég egy 2407WFP virítana mondjuk 8800GT SLI-vel egy rendes lapon ;)
22"-es annyira nem érdekel, a felbontása, ami fontos (mostanában sokat fordítok), ugyanakkora; tehát marad csak az 5 cm-rel nagyobb képátló, ami pedig nekem nem ér meg ~10k-val többet.

Holnap reggel megnézem, aztán reménykedek, hogy idővel nem lesznek vele bajok :DDD

Azért kösz a választ! :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6857) krystman


krystman
őstag

Üdv

Mi a véleményetek a Viewsonic Monitorokról? Ezt néztem ki. Itt azt írják Active Matrixos kijelzője van. Annyira nem vagyok otthon ebben. Nem tudom jó-e ez.:)

[link]

(#6858) shouryuken válasza Furky (#6854) üzenetére


shouryuken
senior tag

Végülis egy kis időráfordítással sikerült bekalibrálnom, gyönyörű a képe, csak a gyári beállítások rémisztőek egy kicsit :)) :Y
Egy két szín még szebb is, mint a mva panelesen, sőt, ami legjobban megdöbbentett, a játékok színei láthatóan szebbek/élénkebbek ezen a monitoron (226bw). (talán a nagyobb kontrasztarány? passz..) Amiben nagyon "lemarad" a tn, az a betekintési szög, de nem tv-ként használom, úgyhogy mind1 :)
Bevilágítás mind2-n kb ugyanannyira tapasztalható, a tn-en kisebb felületen, de valamivel intezzívebben az mva nagyobb felületű haloványabb bevilágításával szemben.

Örülök, hogy végre saját szemmel hasonlítgathattam a 2 paneltípust, azt kell, hogy mondjam, hogy kicsit túl lett lihegve ez a "TN panel rossz panel" dolog. Egyenlőre ami pluszt ajánlanak a jobb panelek azzal szemben "kicsit" irreálisan magas az áruk.

A jobb paneleknek tényleg csak talán munkahelyen (grafikai munka, stb) van létjogosultságuk, de csakis azoknak, melyek tényleg atomszínhűek, viszont azok nem +50%al hanem nem ritkán +300%-al drágábbak a tn-nél. (eizo és barátai)

(#6859) Furky válasza shouryuken (#6858) üzenetére


Furky
őstag

Ennek örülök:) Én is így látom... Na meg sok embernél berögzött dolog az is, hogy a TN csak szar lehet, mert eddig nem volt nekik TN-paneles... Viszont én pont az ellenkezője vagyok:D Nekem még sosem volt tft-m, így a TN is szép nekem:) De nem utasítom el egyiket sem. Erre telik. A beállításaidat megosztod velünk is? Kipróbálnám én is szívesen ;)

(#6860) S.Doom


S.Doom
csendes tag

Samsung 226BW a király:D :C csak ajánlani tudom és már nem is olyan drága :R

(#6861) Khaal válasza shouryuken (#6858) üzenetére


Khaal
őstag

A bevilágítás nálad is a négy sarokból kiinduló csóvaként látszik? Egyébként milyen beállításokkal használod? Nálam brightness 29, contrast 25. A fura az, hogy néha a vga elállítja picit a saját beállításait és akkor egy bizonyos árnyalatnál durván sávosodik néhány szín.

Én mindenesetre el nem cserélném az S20-1W-met egy TN-paneles monitorra, meg semmilyen másra se. Na jó esetleg egy nagyob méretű S-IPS-esre, de alumíniumból legyen ;] .

(#6862) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.sztetek melyiket vegyem:Samsung 205BW vagy 206BW.ahogy lattam a 206BW-nel a DC nagyon gaz :F vagyis igen rendszeresen vilagosul/sotetul a kep :Y :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#6863) philoxenia válasza PPSH (#6862) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem 206 van egy hete, de nem tűnt föl, hogy rendszeresen világosulna. Mire gondolsz ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6864) metrichye


metrichye
csendes tag

Sziasztok,
Egy kis segítség Samsung monitor vásárlásához, az elmúlt 2 hónap tapasztalat:
Ezen monitorjaim voltak, az első kettő különböző boltokból Magyarországról, az utolsó kettő Németországból:
223BW made in Slovakia, CMO panel, durva bevilágítás, pixelhiba->pénz vissza
223BW made in Slovakia, CMO panel, durva bevilágítás, pixelhiba->pénz vissza
2232BW made in Slovakia, CMO panel, nagyon durva bevilágítás, pixelhiba->csere
2232BW made in Romania, Samsung paneles, és tökéletes! (szerviz menüben a panel azonosítója: m-pe22b0caa-1002)

Szóval a fentiekből levonva a következtetést, a Romániában gyártott monitoroknak nagyobb az esélye, hogy Samsung panelesek, és nincs pixelhibájuk, valamint a bevilágítás is elenyésző, nem zavaró! Javaslom próbáljatok ilyet venni

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#6865) philoxenia válasza metrichye (#6864) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rákerestem a panel számára / LS20MEHSFV/EDC / ha jól olvasom [link] made in Romania, a monitor viszont made in Slovakia 2008 január, ha jól tudom a nagyker az expert.

mod: a GH20WS is stimmel, de nem tudok eléggé franciául a blogbejegyzés fordításához.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6866) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Képzeljétek, hogy jártam tegnap:
Elmentem egy boltba 102035W-t venni; mivel a telefonjuk fél óra alatt 4 hívásnál is végig vagy foglalt volt, vagy nem vették fel, ezért zárásig nem akartam tovább várni, elindultam. Ott derült ki, hogy nincs a monitor, csak rendelni lehet.
A feketeleves viszont most jön: azt mondták, hogy vásárlás előtt nem lehet kipróbálni :F :U Ez nekem nem tetszik, sőt, egy kicsit fura. Ha pixelhibás, akkor arra ott van a 3 nap - de ha pl. durva bevilágítási hibája van, akkor mi van? Ilyenkor melyik fogyasztóvédelmi szabályokra hivatkozhatok?

Más: DVI használata jár egyéb előnyökkel azon túl, hogy a képméretet jobban kezeli (mármint a sávok nyújtás helyett)? Mert elvileg a monitorhoz nem jár, csak D-sub, tehát azt külön kell venni - és úgy látom alaposan elkérik az árát.

Kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6867) philoxenia válasza .mf (#6866) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyértelműnek tűnik. Nem vennék ott monitort, ahol nem próbálhatom ki. Van még egy megoldás, kifizeted és azonnal reklamálsz, hogy rossz, a cseregaranciára és a 72 órára hivatkozva, akkor csak megnézik tán. :D
Keress olyan üzletet, ahol normálisan állnak ezekhez a dolgokhoz, én is inkább kicsit drágábban vettem, de kipróbáltam és a boltba vihetem vissza a garanciális hibákkal. :K

mod: nekem a 206bw-hez adtak dvi kábelt, szerintem kellene is mellé, ha azt kispórolják azzal is olcsóbb, de akkor számolni kell vele az ár-érték aránynál.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6868) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Samsung 223BW monitor látószöge milyen a valóságban? (Adat tudom 170°/160°)

(LG1953TR monitorom van. Aki mindkét monitort ismeri, tud nekem összehasonítást írni?)

Köszönöm!

Géza

(#6869) bishopx2


bishopx2
tag

Samsung 206BW monitort néztem ki magamnak erről valakinek valamilyen tapasztalata van ?
nekem nagyon tetszik és nem is olyan drága 60900 HUF !!! megéri ?
vagy inkább valamelyik más ?

van ilyen..

(#6870) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!
Monitor vásárlás előtt állok,méretben 22"-osra gondoltam,csak nem tudom milyet.Tudtok valamit ajánlani?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#6871) Lacusch69


Lacusch69
tag

Uraim, egy kis segítséget kérnék...

22"-os monitort vennék, de nem találok rep.szim.-hez megfelelőt (kivéve Iiyama PL E2201w). Ami ugye vidéken nem valami egyszerűen beszerezhető...

Tehát az érdekelne, hogy Il-2-höz használ-e valaki SM226bw-t (CMO paneleset) vagy VS VX2240w-t, illetve ezeknek mekkora utánhúzása, ghostingja van?
Jelenleg 223bw-m van, marha jó és szép képe van, egyetlen egy játékban zavaró az utánhúzása... Igen, az Il-2-ben...

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#6872) metrichye válasza philoxenia (#6865) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia,
én a panelom típusát a már emlegetett módszerrel néztem meg, a szerviz menübe lépve: kontraszt-fényerőt 0-ra állítva, majd 5 mp-ig nyomni a source gombot. Ekkor írta ki: m-pe22b0caa-1002 és egy cikkben írtak alapján következtettem, hogy az enyém Samsung paneles. Az előző monitorjaimnak paneltípusai CDA-val kezdődtek, tehát azok CMO panelosok voltak.
# xAx-xxxx : Samsung panel.
# xLx-xxxx : AU Optronics panel.
# xDx-xxxx : CMO panel.
# xIx-xxxx : CPT panel.
Amúgy ebben a cikkben olvastam: [link]

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#6873) Lacusch69 válasza metrichye (#6872) üzenetére


Lacusch69
tag

És az a 223bw milyen, amelyiknek CFA-1001 a sorozatszám vége? Én sehol sem találtam rá megfejtést.

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#6874) .mf válasza philoxenia (#6867) üzenetére


.mf
veterán

Kösz a választ!

Sajnos a 102035W eltűnőben van, kevés helyen találni, ott is mind csak rendelik. Pont azért választottam azt a boltot, mert eddig korrektnek hallottam őket - erre jött ez a meglepetés, hogy vannak ilyen fura dolgaik.

Sajnos a ph-s és máshol olvasott reviewkban (tudni én madzsar :DDD) is azt olvastam, hogy nincs hozzá DVI kábel - cserébe huszonezerrel olcsóbb, mint a többi ugyanilyen p-mva paneles monitor. A lényeg csak ennyi: DVI kábel használata tud több hibát előhozni a monitorból, mint sima D-sub? Eddig csak a színskála/sávosodást hallottam egyes modelleknél (pl Dell 2007WFP rev03), van még ezen kívűl?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6875) Hikvision


Hikvision
senior tag

Szép estét. Nemrég vettem egy Fujitsu Siemens L22W-3 22"-os Wide-os monitort a Metroban de miután hazahoztam örömmel vettem észre hogy bal közép tájon ott figyel egy pofás kis beégett pixel. Még aznap visszavittem, mondom hozok egy másikat, de azt ott rá is köttettem egy gépre, de az csak 1024x768ban tudta meghajtani a monitort és ott nem láttam rajta semmi rendelenességet. hazahoztam, használtam 1 napig aztán most vettem észre,hogy előjött egy fekete háttérben igen zavaró kis besült pixel. Úgyhogy ezt is viszem vissza holnap.Mivel nem akarok ráfizetni ezért szerintem megint egy ilyet próbálok elhozni, de már komolyan mondom megeszi az életemet ez az egész pixel mizéria. Miért nem tudnak rendes monitort csinálni? A másik meghogy olyan zavaróan átszűrődik a háttérvilágítás fekete háttérnél a monitor alján és a tetején hogy filmnézés közbe a tetején meg az alján van 2árnyalat szinkülönbség a többi részhez képest. :W

20 éve a PH-n.

(#6876) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Mi a különbség a Samsung 226BW és 226CW között?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#6877) manutdzoli válasza manutdzoli (#6876) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Senki?? :F

[ Szerkesztve ]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#6878) TeeJay válasza manutdzoli (#6876) üzenetére


TeeJay
félisten

csak a háttérvilágításban különböznek
a CW-ben valami újfajta van amitől állítólag jobb színvilágot tud a monitor
de sokak szerint nem éri meg egy TN paneles monitornál pláne hogy vagy 15-20ezerrel megdobja az árat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6879) TeeJay válasza metrichye (#6864) üzenetére


TeeJay
félisten

na most tuti mindenki ráfog cuppanni a "made in Romania" 2232BW moncsikra
persze jók is azok szóval aki kifog egy Samsung paneles cuccot az csakis jól járhat

nekem CPT paneles a 2032BW és itt sincs bevilágítás meg pixelhiba
úgyhogy ezzel is elégedett vagyok :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6880) philoxenia válasza bishopx2 (#6869) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem bejön, nemrég vettem. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6881) philoxenia válasza Hikvision (#6875) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a boltban inteles alaplapi kártya volt a gépben, az sem tudott natív felbontást, de ha a képvédő/üres/villámnézetet kéred a boltban, hogy mutassák meg, a fekete háttérben látszani fog a világító pixelhiba ha van.Ehhez nem is kell az eladónak rendszergazdai jogosultság. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6882) philoxenia válasza .mf (#6874) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

D-subbal nem próbáltam, de a dvi kábel pontosan vezérli a panelt tudtommal, tehát elvileg jobb kell legyen a kép. Anno a fényképezőgépet vettem úgy az edigitálnál, hogy nem próbáltam ki, de szerencsére nem volt gar problémám. :D Monitort viszont mindennap használ az ember, nehéz nélkülözni hetekig esetleg.Kérdezd meg a garanciális feltételeket a boltban, vagy méginkább keress rá itt, vagy más fórumokon a garis dolgaikra.
Árak, boltok, tényleg olcsó amit írsz, a kérdés, miért.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6883) shouryuken válasza Furky (#6859) üzenetére


shouryuken
senior tag

Sziasztok!

Furky:
Nagyon hasonlóak a beállításaim a tiédhez, valamivel több kontraszt a fehérebb fehér érdekében, és kevesebb kék (-5, -10), gammából 2-es.

Khal: Az s20-1w már nincs nálam, elkelt, a beállításokra nem emlékszem :(
A bevilágítás halovány, de viszonylag nagy felületet érintett.

Kérdés: Ti használtok valamilyen progit halott pixel kiszúrásához? (pl ilyen olyan háttér stb.)
Még van 2 napom, hogy megleljem, ha van :))

:R

(#6884) Furky válasza shouryuken (#6883) üzenetére


Furky
őstag

Eleinte használtam én is ilyen tesztereket, itt egy hozzászólás , amelyben van 2 linkelt program, azokkal próbálkozz:)

(#6885) metrichye válasza Lacusch69 (#6873) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia!
sajnos en sem tudom, hogy a tied milyen paneles lehet :(

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#6886) metrichye válasza TeeJay (#6879) üzenetére


metrichye
csendes tag

Szia!
En csak segiteni akartam a tapasztalatommal a tobbieknek, nem mindenaron rabeszelni mindenkit, hogy szlovakot ne vegyenek, viszont 3-bol 3 szlovak samsung rossz volt nalam, kulonbozo boltokbol, orszagokbol es mas-mas gyartasi idovel, szerintem ez mar nem veletlen. Szerencsere ezzel a romaniai gyartasuval nincs semmi problemam, vegre valahara! (2007 decembe eleje ota akarok egy hibatlan 22 colos samsung moncsit)

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#6887) BotaN


BotaN
senior tag

Hello all

Az lenne a kérdésem hogy sok különbség van-e a D-sub ill. a DVI között, tehát van-e látható változás ha ezt vagy azt használom. A szinek, fények, képalkotás, élesség, stb,

Ami néztem egy VIEWSONIC VA2216w illetve egy 20" Acer X203Ws

Valakinek van ilyen használt már ilyet? Vélemények, tapasztalatok érdekelnek pozitív negatíi is

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#6888) nfsu17


nfsu17
veterán

Kár volt ide benéznem. :D
22"-ost akarok én is, de már nem is. :DDD
Samsungjaink vannak itthon, két régi 17"-os, de semmi bajuk, legalábbis ezt lesem 3 éve és még van szemem. :)
223BW-t akartam én is, de már lehet nem. :(

Vagy azért próbáljam meg/ ki üzletben és akkor hátha szerencsém lesz? :F
Ismerős a boltos, de most értitek, megrendelem, lehozza, megnézzük, valami baja van, akkor ki kell cserélnie nem? De azt nem mondhatom neki, hogy ez szlovák, ezt vigye vissza. :))

(#6889) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Üdv!

Szeretnék monitort vennék és kéne egy-két tanács. Valami nagyobb darabra gondltam(20"<) és nem tom melyiket lenne érdemes(márka+ wide vs sima). Nagyobbrészt játékra használnám+ egy kis 3D modellezés. Ahogy nézegettem az árakat depo-n eléggé meglepődtem, hogy 50-60k közt már lehet kapni 22es wtft-ket, holott a 19es tftk közül is van amelyik 50k. Ez normális vagy csak most estek az árak, vagy ezek valami ótvar minőség? Lehet számítani mostanában árcsökkenésre ezen a téren( érdemes e várni 1-2 hónapot esetleg ).

(#6890) zolynet válasza VinoRosso (#6889) üzenetére


zolynet
addikt

Mi csak örülhetünk h ennyiért már TN paneles 22"os moncsit lehet venni. Nem ótvarok, de nem is kőkemény grafikai munkára alkalmasak. De játékra filmezésre modellezésre szerintem kifogástalanok, ár-érték bestbuy-ok. Sztem lassam már tényleg a külső dönti el a vevővel h Asus-t, Samsung-ot .... xy márkát vesz. Ha már veszel DVI minimálisan legyen rajta ha netán natívtól eltérő felbontást használnál. (csík a két szélén azt helló)
1-200hsz-t visszaolvasva ugyan látni fogod h zömében samsung moncsikat vettünk akik ide beírtunk de az tényleg nem jelenti azt h sokkalta jobb lenne mint pl az asus és társai.
Nálam kőkeményen az ár döntött a samsung 223bw felé.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#6891) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Megrendeltem az új monitoromat:Samsung 226CW :DD 2nap és megjön..Már nagyon várom :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#6892) Lacusch69 válasza VinoRosso (#6889) üzenetére


Lacusch69
tag

Itt összehasonlítgathatod őket...

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=50&mo1=269&p1=2511&ma2=36&mo2=278&p2=2617&ph=1

Egy Volvóval ütközni teljesen veszélytelen. Ha egy Saabban ülsz...

(#6893) CSorBA válasza manutdzoli (#6891) üzenetére


CSorBA
őstag

nah az az amit én nem vártam meg :D Elég új típus, nem? Majd mesélj róla.. :)

(#6894) VinoRosso válasza zolynet (#6890) üzenetére


VinoRosso
veterán

de mégis milyet vennétek? sima vagy wide? simában nem is láttam 22"-t pl. Bár lehet hogy nem jó helyen kerestem. Kőkemény grafikai munka alatt mit értesz? konkrét típust nem mondanál ár-érték arányban? Ha kicsit értékebb és kevésbé árabb az nem baj.

(#6895) Geza26 válasza zolynet (#6890) üzenetére


Geza26
senior tag

És meg vagy elégedve a 223bw-vel?

Géza

(#6896) manutdzoli válasza CSorBA (#6893) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Igen,újabb típus.Biztos lesz mesélnivalóm,4éve ugyanaz a 17"-os CRT moncsim van,nagy változás lesz a 22"-os TFT :))

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#6897) Furky válasza VinoRosso (#6894) üzenetére


Furky
őstag

Én wide-ot vennék. 3D modellezésben azért is jó szerintem a wide, mert oldalla elférnek a különböző beállítások menüjei, mint ahogy alapból ott van pl 3ds max-ben, vagy PS-ban... Így is marad elég szélességű kép, ahol a rajz van. Kőkemény grafikai munka alatt azt érti szerintem, hogy sokaknak fontos az, hogy teljes mértékben színhelyes legyen a monitor, és amit a monitoron lát, azt lássa utána a nyomtatványokon is. A TN+film panelekre jellemző, hogy nem teljesen színhelyesek. Persze be lehet kalibrálni őket majdnem tökéletesre 14ezer pénzért, de inkább mindenki maga a szeméhez igazítja őket. :)
Én ezeket ajánlom 22"-osban
Samsung 223bw - 58-60ezer
Samsung 226bw - 67-70ezer
Samsung 2232bw - 68-71ezer
Persze ennél drágábban is meg lehet találni, csak a normális boltokban kapható ennyiért:)

(#6898) VinoRosso válasza Furky (#6897) üzenetére


VinoRosso
veterán

[link]

Erről mi a véleméyned? Egy kicsivel jobb a specifikációja mint a 223BW-nek, viszont nincs DVI :(( Mit nem lehet natívba futtatni?

mod:

Ez a CMO panel ez micsodi? Eről még nem hallottam( TN+Film, PVA, MVA stb..ismerem de ezt nem ).

Még az ilyama vagy mi, az tűnik még elsőre szimpatikusnak, erről több pozitiv visszajelzést hallotam, mint a samuról. Ha jól olvastam ezek közt van egy két ratyi.

[ Szerkesztve ]

(#6899) Furky válasza VinoRosso (#6898) üzenetére


Furky
őstag

Jók az értékek, de én nem vennék már monitort DVi nélkül. Mindent lehet natívban futtatni, ha megvan hozzá a megfelelő erősségű VGA-d. Ja nem, a régebbi játékok közül van egy csomó, amelyik nem támogatja a wide felbontásokat, illetve van csomó, ami meglepő módon támogatja. Ez tökre játékfüggő. Itt a widescreengamingforum-on fel van sorolva csomó játék, keresd ki azokat, amiket még előveszel, és nézd meg, hogy melyik támogatja.
Én 226bw-t vettem, tudja azokat, mint ez az Asus, kivéve a hangszórók, és 223bw, és 2232bw között volt anno árban. Azóta a 2232bw is lement a 226bw árára.

(#6900) VinoRosso válasza Furky (#6899) üzenetére


VinoRosso
veterán

[link]

Na és erről mi a véleméyned?

Vagy nagyon jókat irnak róla, vagy nagyon rosszat( ez volt a kevesebb ). Mennyire számít játéknál, hogy 5ms-os? Ezzel lehet utánhúzás? Igazából ilyen 60k körül lenne jó kapni egyet, aminek jó képe is van( főleg kontrasztarány ami számít, na meg a válaszidő az alap, DTP-zni nem fogok, szal a szinek le vannak tojva ).
Ha már 70k akkor és csak akkor, ha tényleg minőségi a monitor, pl ez az lg de lehet akkor már bepróbálom ezt a liyama-t mert mindenhol sztárolják

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.