Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5201) B-L-A-C-K válasza Karima (#5200) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, próbáld ki hátha jó nekem eddig 2 tft-m volt mind2-őn ment...

[ Szerkesztve ]

(#5202) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

A monitor választáshoz még egy kérdés: honnan lehet letölteni, és kell-e valami extra tudás a TFT Test nevű program használatához? Állítólag megtalálja a pixelhibákat....

Köszönöm segítségéteket!

További szép napot!

Üdv.

(#5203) Rick4 válasza Sir Robin 25 (#5202) üzenetére


Rick4
félisten

[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5204) TeeJay válasza Karima (#5200) üzenetére


TeeJay
félisten

hagyd a CD-n levő progit mert hülyeség
kösd rá DVI-re a monitort kapcsold be állítsd a felbontást natív-ra és kész
mást nem tudsz állítani a monitoron hacsak nincs kalibráló cuccod
de gondolom neked sincs :D

fényerőt vedd le 50-alá monitor menüben kontrasztot meg 70körül és akkor nem fogja kiégetni a szemed :DDD
ennyit a monitorok beállításáról

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5205) TeeJay válasza Sir Robin 25 (#5191) üzenetére


TeeJay
félisten

media markt és társai boltot hanyagold

itt van a Samsung 2032BW --> árgép
Samsung 206BW --> árgép
Samsung 205BW --> árgép

ezek teljesen jó 20"-os wide monitorok
205 és 2032BW-vel már volt dolgom és maximálisan elégedett vagyok mindkettővel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5206) Voda2 válasza N3v3r7and (#153) üzenetére


Voda2
tag

Bitte:-D

ASUS-PC P5KPL-AM E5200 Wolfdale 2GB Kingmax 1066MHz Chieftec 500W SATA II 500GB Gigabyte HD4550 GDDR3 HDMI Fujitsu X19 TFT Samsung SH-S182M LS DVD-RW 5MBit xDSL Win 7 Ultimate

(#5207) B-L-A-C-K válasza TeeJay (#5205) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát ja a media tényleg egy fos kivéve ami akciós termék mert az jó áron van...
Most jöttem onnan egy Samsung 223bw monitor ott csak 70K máshol pedig 60...:)

(#5208) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Nem is a Media-ban akarom venni, csak ott ki volt téve a monitor, ezért ott meg tudtam nézni, nyomkodni, forgatni, meg minden ;) . Amúgy lehet így sem szerencsésebb a választásom, mert az extreme digitalt néztem ki magamnak... ;] .

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Üdv.

(#5209) d@minator


d@minator
addikt

Mondja már meg valaki végre, hogy mi az a program amivel az 1650x1080-as monitoron 1440-es felbontást lehet csinálni :F

(#5210) katt777 válasza d@minator (#5209) üzenetére


katt777
félisten

Windows Képernyőbeállítások menü. Nálam legalábbis simán megjelent a képernyődriver installálása után, és gond nélkül alkalmazza is, ha kell. Az azért gáz lenne, ha a 8800GT nem tudná.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5211) d@minator válasza katt777 (#5210) üzenetére


d@minator
addikt

A 7600GT, 8600GT, 8800GT sem ajánl ilyet. 1280x1024 a következő kisebb felbontás.

(#5212) Khaal válasza d@minator (#5211) üzenetére


Khaal
őstag

Nálam 7300GT, 6200 is felajánlotta. Monitor inf-jét felraktad?

(#5213) B-L-A-C-K válasza d@minator (#5211) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#5214) d@minator válasza B-L-A-C-K (#5213) üzenetére


d@minator
addikt

Végre. Köszi.:R
A prohardver marha ronda 1440x900-ban. Játék alatt viszont jó. :)

(#5215) Dick333


Dick333
csendes tag

Sziasztok!
Ha valakit érdekel Kakumix frissítette a firefox style-t !
Ha valakit érdekel itt leírta mit kell tenni:
[Köszi Kakumix] :R

(#5216) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Rendeltem a héten egy Belinea 10 20 35 W monitort, ami ma meg is érkezett. A P-MVA panel miatt esett rá a választásom, és 76 800 -ba került. Sajnos az összerakás után kiderült, hogy pixelhibás (ez volt az első, amit megnéztem :) ). Igazából ezek után nem is nagyon tesztelgettem, mert kevés volt az időm, ami feltűnt, hogy a betekintési szögei azért még mindig nem az igaziak ennek sem.
A lényeg, hogy összesen 4 pixelhiba van rajta, ebből egy csoportos. Szóval attól függetlenül, hogy csak class II-es a pixelgarija, és nincs rá háromnapos cseregarancia, így már cseréltethetném, mivel csoportos hiba nem engedélyezett. De mivel neten rendeltem, azon is gondolkozom, hogy inkább visszakérem az árát.
Attól félek, hogy ha kicseréltetem, és az újon is van pixelhiba, akkor megszívtam, mert már nem lesz érvényes a 8 napon belüli vásárlástól való elállás joga, és kicserélni sem fogják nekem. Egyébként fogalmam sincs, hogy ez hogyan megy...
Szóval szerintem felhívom az üzletet, megkérdezem, hogy egy pixelhiba esetén cserélik-e nekem a monitort (jófejségből), és ha azt mondják, hogy nem, mert arra nem vonatkozik a garancia, akkor visszakérem a pénzt, mert ez kb. annyit jelent, hogy az újat sem cserélnék már ki, ha esetleg az is pixelhibás. Aztán megrendelem máshonnan, és kezdődik az egész elölről (szerencsére itt ingyen szállítanak nettó 50K felett, szóval ezzel nem bukok semmit).

[ Szerkesztve ]

(#5217) B-L-A-C-K válasza d@minator (#5214) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem se a prohardver se a játékok nem tetszenek igy én maradtam a 1680x1050-es felbontásban...

(#5218) B-L-A-C-K válasza Mauzes (#5216) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha kérsz ujjat akkor az uj megérkezte után ujra 8 nap cseregari van rá vagyis igy kéne lenni...

(#5219) Mauzes válasza B-L-A-C-K (#5218) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem azért nem, mert ez a lehetőség az átvételtől számított 8 napon belül érvényes, és ha én visszaviszem a boltba kicseréltetni, akkor csak gariztatás folyik, a monitor már a tulajdonomban van.

(#5220) B-L-A-C-K válasza Mauzes (#5219) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát nem tudom elvileg ugy van ha pl valamire 3 év garancia van és 2. évben elromlik adnak egy ujjat és ujra érvényes a 3 év garancia...

(#5221) KIRKJE


KIRKJE
csendes tag

Garancia és a vásárlástól való elállás két külön fogalom, ne keverjétek a kettőt, egyébként mind a kettőtöknek igaza van. ;p

(#5222) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok. Nekem egy 22"-s tft kéne dvi bemenettel, xbox360-hoz :DDD Melyik lenne a legmegfelelőbb. Nem túl drágán de ne sz@r legyen :D

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5223) Krisz182


Krisz182
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Samsung 2232BW monitort, és nemtom a többi tulaj hogy van vele, de nálam elég durva back light bleeding jelentkezik alul és felül egy 2 cm-es sávban és filmnézés közben engem marhára zavar. Nem tudjátok, h ilyen hibával 3 napon belül cserélnek monitort? User's-nél vettem..
A másik, problémám, h későn jártam utána és csak most vettem észre h ennél is vannak különböző panelek és megnéztem, az enyém C-paneles (a rejtett menüben CDA-1002 sorozatszám szerepel ), ami eléggé elkeserített. Lehet, h ez a magas bevilágítás oka? Lehet h érdemesebb lenne becseréltetni egy 226BW S-panelesre?
Ezt leszámítva jó kis monitor, éles képet és szép színeket ad.

Köszi a segítséget

(#5224) KIRKJE válasza Krisz182 (#5223) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Az a TN panel velejárója, bár azért monitoronként változik, mekkora a bevilágítás, szóval a 2cm sávot nem nevezném még hibának, főleg nem a panel hibájának. 226BW S-panelesre amúgy sem tudod becserélni, mert azok amelyek itthon kaphatóak, azok Made in Slovakia, ahol nem gyártanak S-paneles monitorokat. Szóval vagy megszokod, vagy elpasszolod valainek és veszel 100E HUF körül lévő IPS, MVA/PVA paneles monitort, ott nem lesz bevilágítás.

Mielőtt vásárolsz valamit nézd meg a boltban, jogod van hozzá, illetve tájékozódj neten!

[panel típusok leírása]

(#5225) katt777 válasza Mauzes (#5219) üzenetére


katt777
félisten

Pár oldallal előbb folyt róla vita, jogszabályokkal, nézd vissza. De ha sokat vársz vele, tényleg csak gari lesz, aztán cserélgetheted a monitorokat, amíg kifogsz egy jót.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5226) vedini


vedini
őstag

hali
tegnap vettem egy 24" Acer-t, eddig MVA paneles monitorom volt, és sokkal rosszabbra számítottam. Ahhoz képest, hogy TN paneles egész jó, oldalról nem vészes nézni, inkább felülről nézve mennek el a színek, de onnan általában senki se nézi :)
A feketéje is meglepően jó, alul minimális a bevilágítás, meg amin meglepődtem, hogy egészen homogén a kijelző, nincsenek foltok
film nézésnél sincs az a jelenség mint a ph-s tesztben a 245B-vel, amikor is alul villódzik a panel
szóval meg vagyok vele elégedve, a 20"-hoz képest méretbe nagyon nagy ugrás, aki 24"-re áhitozik az előbb nézze meg élőbe mert bazi nagy, elég távolról kell nézni, hogy ne legyen zavaró min 50-70cm
és az ára is nagyon korrekt volt, ajánlom mindenkinek

workworkwork...

(#5227) Bagira01


Bagira01
veterán

Erről a monitorról mi a vélemény? Jónak tűnik, de ezt a márkát nem ismerem :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5228) vedini válasza Bagira01 (#5227) üzenetére


vedini
őstag

sztem kb annyit tud mint az ára
nézd meg a pixelgaranciára vonatkozó feltételeit, lehet hogy jó vétel
nézd meg hol van kiállított darab, élőbe a legtutibb tesztelni

workworkwork...

(#5229) B-L-A-C-K válasza Krisz182 (#5223) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mind1 milyen panel van benne mind1ik ugyan olyan jó...

(#5230) wwhy válasza B-L-A-C-K (#5229) üzenetére


wwhy
veterán

na azért ne essünk túlzásokba :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5231) B-L-A-C-K válasza wwhy (#5230) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olvastam egy csomó tesztet, sött volt olyan ahol a cmo-s panelnak szebbek voltak a szinei mint az s-panelosnak...Meg nem hinném hogy a samsung bevállalna olyat hogyha mással legyártatja egy sz@art rakna bele a samsung hírnevének nem hiszem hogy jót tenne...

Ha jól tudom neked CMO-paneles volt a 226bw-d és te sem panaszkodtál rá...vagyis akkor mikor nekem akartad eladni... :)

[ Szerkesztve ]

(#5232) d@minator válasza Bagira01 (#5227) üzenetére


d@minator
addikt

Ugyanaz a panel van benne, mint az LG222-ben ill.,a Samsung 223BW-ben. Én inkább a samut vanném annak is annyi az ára.

(#5233) Mozso26 válasza Krisz182 (#5223) üzenetére


Mozso26
senior tag

MIlyen rejtett menüben? Nekem is ilyen moncsim van. Mond el légyszi hogy kell megnézni a paneltipust. :R Amugy engem egyáltalán nem zavar a bevilágitás.

Mi az a led brightness?

[ Szerkesztve ]

(#5234) katt777 válasza Bagira01 (#5227) üzenetére


katt777
félisten

LG204WT-BF-et kapsz 55k alatt, én most azon élvezkedem a játékokkal. Tecsóban vettem, de iPonban is van pl., és az héccencség, hogy a Mediamarkt egész választékát lealázza (legföljebb az ASUS volt hasonló, de az már nincs, ráadásul csak analóg volt). Ez tuti megéri az árát. 3 nap pixelgaris.
No de mi van az 1950XT teszttel? Vagy már 1680x1050-ben akarod nyomni? Ha LG-ről tudni akarsz valamit, írj pü-t.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5235) dbala


dbala
tag

Hali.
Milyen 19" TFT-t tudnátok ajánlani 40-50ezerért? Játékra, filmezésre, fénykép szerkesztésre, tervezésre?

(#5236) wwhy válasza B-L-A-C-K (#5231) üzenetére


wwhy
veterán

hát akkor kötekedek ;] :
1. linket pls
2. ha bevállalja akkor miért tünteti el MINDENHONNAN a panel típusát:F (doboz, monitor, menü)
3. persze h nem panaszkodtam, de azt sem mondatm (nem is fogom) h mind1 a panel típusa. Mi9nden panelstb. jó, ha elfogadjuk a paramétereit és nem várunk többet, mint amit tud.
4. a legtöbb tesztben elég nagy szín/gyári/kalibrálási különbség volt a S-A-C-C(vö. 223BW!) panelek között

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5237) B-L-A-C-K válasza wwhy (#5236) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó de ez 226bw nem 223bw mind1 nem veszekszem nekem bevált, csak sajna eladom nem azért mert nem jó hanem mert kell a lé gépfejlesztésre...
De ha vége és összejött megint a pénzem 100% hogy ugyaniylet veszek...

Esetleg ha valakit érdekelne a 226bw-m...[link]

(#5238) d@minator válasza dbala (#5235) üzenetére


d@minator
addikt

LG L194WT-SF

(#5239) wwhy válasza B-L-A-C-K (#5237) üzenetére


wwhy
veterán

eladod? hm :D

csak arra utaltam, h a 226BW-t szerelik Chubakka panellal is, ami ugyebár a 223 "tulajdona". Szóval a CMO-val már elégedett kell lenni :DD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5240) erdol válasza d@minator (#5214) üzenetére


erdol
senior tag

Hát szerintem is elég gázebben a felbontásban.Na de a játékban isteni!

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#5241) Slampa


Slampa
csendes tag

Hi All!

Küldene valaki samu 225bw hez beállításokat?

''Meine Ehre heist Treue''

(#5242) d@minator válasza erdol (#5240) üzenetére


d@minator
addikt

Engem a crysis miatt érdekel. Ki akarom próbálni, hogy 1440-very high vagy 1680-high a jobb.

(#5243) metrichye


metrichye
csendes tag

Sziasztok!

Így jártam: 3db Samsung 223BW monitor, 2 boltból, 3db hibás. Visszakaptam az árát mindkét boltban. Bepróbálkoztam egy 2232BW-vel, illetve Édesapámnak meséltem telefonon, hogy 1 hónapja szívok a monitorokkal, és mivel visszakaptam a monitor árát, ezért most másik típussal akarok próbálkozni, hátha nem lesz pixelhibás; a választásom a 2232BW-re esett. Ezért ő úgy gondolta, hogy a megkérdezésem nélkül vesz nekem egy ilyet Karácsonyra Németországban, mielőtt jött haza pénteken, és utólag fele árát én majd rendezem. Ez így mind szép és jó, csak sajnos 2 db pixelhiba virít rajta, és fekete háttéren fehéren világítanak :( :(

Valamint nagyon durva bevilágításai vannak:
[link]
[link]
Sajnos most csak mobillal tudtam lefotózni, de szerintem látszik, hogy miről beszélek :(
Januárban megy Édesapám megint Németországba, kiváncsi leszek, hogy el tudja -e intézni, hogy cseréljék!

Valamint, ami nagy csalódás és félretájékozatatás a Samsung részéről, már írtam is nekik e-mailt ez ügyben: a honlapjukon azt írják, hogy különféle csatlakozási lehetőségek vannak a monitorhoz: "HDMI, Composite, S-video, és Component bemenetekkel csatlakoztatható különféle AV-eszközökhöz, például játékkonzolhoz, DVD-lejátszóhoz, videóhoz, hangfelvevős videokamerához vagy számítógéphez is." [link] Ez sajnos nem igaz, mivel csak d-sub és dvi van rajta :W :( Megnéztem más nyelven a Samsung honlapját, ott már nem írják ezt róla, hogy mindenhez lehet csatlakoztatni! Tudom, már késő bánat, de azért nevetségesnek tartom, hogy egy hivatalos weboldalban nem lehet megbízni! :W

Ennyire lehet peches egy ember, mint én, hogy 4/4 monitor pixelhibás? És mit szóltok a bevilágítási problémára? Én már nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek kínomban :( :(

[ Szerkesztve ]

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#5244) Osynho válasza d@minator (#5238) üzenetére


Osynho
addikt

Hy.
Esetleg tudnál segíteni, hogy hogy lehetne leszedni a lábát ennek a monitornak? A talpa lejött, de az a toldó műanyag rész nem jön le sehogy. Biztos én vagyok fullbéna, de nemjöttem rá hogy kell. Vagy vki nemtudja? LG 194WT a moncsi :O

(#5245) cucka válasza metrichye (#5243) üzenetére


cucka
addikt

vicces, nekem elsőre sikerült egy hibátlan 223bw-t vásárolni.

(#5246) Krisz182 válasza Mozso26 (#5233) üzenetére


Krisz182
csendes tag

2232BW monitorról:

MIlyen rejtett menüben? Nekem is ilyen moncsim van. Mond el légyszi hogy kell megnézni a paneltipust. Amugy engem egyáltalán nem zavar a bevilágitás.
Mi az a led brightness?
[ Szerkesztve ]
Pontosan.

Ha leveszed 0-ra mind a kontrasztarányt, mind a fényerőt és legalább 5 mp-ig nyomva tartod blról a 4. gombot (amivel a digital-analog között is tudsz váltani), akkor előjön egy rejtett menü amiben szerepel egy sorozatszám. A CDA az C-panel (valszeg CMO vagy vmi más), a CAA pedig S-panel vagyis Samsung.
A LED-brightness-szel a kapcsológomb fényerejét lehet állítani.

Idevág: 226BW-ből tényleg nem lehet itthon S-panelt kapni? Nekem mintha vmi boltban azt mondták volna, h nekik van.

(#5247) B-L-A-C-K válasza metrichye (#5243) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te nem semmi vagy ha 5/5-is hibás lesz szerintem vegyél crt-t...:) Amugy gondolom elég szar érzés lehet én már biztos bevertem volna a 4.-et.. :((( :)

(#5248) smc válasza metrichye (#5243) üzenetére


smc
addikt

Már ne haragudj, nem tudom merre laksz, de én sztem már a 2. hibás után bementem volna egy boltba, hogy megnézzem mit is veszek, és csak is ph-ba nélkülit viszek haza..

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5249) katt777 válasza metrichye (#5243) üzenetére


katt777
félisten

"A jellemzők és a műszaki adatok módosulhatnak előzetes figyelmeztetés nélkül."
Ez is ott van az oldalon, amelyet belinkeltél, és általában mindenütt. Egyébiránt magyar képviseletek oldalainak nem kéne fenntartás nélkül hinni. Én az LG-hez letöltöttem a Global oldalról a .pdf könyvecskét (a magyaron pl. az adatoknak van, hogy a fele sem szerepel), amelyben minden modellről minden részletesen bent van. A kézikönyve ennek is univerzális, szóval vagy megtalálsz benne valamit, vagy nem (én a 4:3 üzemmód bekapcsolási lehetőségét keresgéltem 1 napig, mert inaktív volt a menüben). A világítási hiba tényleg durva, az LG-mnél a képernyő alsó és felső részén látni a közepe felé 1 cm-es, halvány fényt, de használat közben nem észrevehető.
Egyébként lehet valaki olyan peches, mint te, tapasztalatból mondom. Joystick-ot 4x vittem vissza (nagyon jó fogása volt, csak a mechanikája szar), mire az eladó megkért, hogy ugyan, vegyek már egy másikat, az LG DVD-RAM-ommal a szerviz szívatott 3 hónapig (új helyett 3x is gyárilag javítottat hoztak, és mind rossz volt), stb. Ezért óvakodtam először az LG monitortól, de ár-érték arányban nincs ennél jobb, mi több ,ennél drágábban próbáltak rosszabbakat rám sózni. Tartottam a Tecsós akciótól is, mert ugye ott sem lehet kipróbálni, de szokásukkal ellentétben a vevőszolgálatnál rögtön közölték, hogy cserélik 3 napon belül, ha gond van.
Erős a gyanúm egyébként (a topicban látottakat figyelembe véve), hogy a magyar netes áruházak nem véletlenül vannak tele pixelhibás TFT-kkel, amelyeket nem lehetne boltban eladni (mert a vevők MEGNÉZIK, mit vesznek, az eladók meg kötelesek megmutatni, ha szaküzletben vásárolsz), így meg nyilván a vevők jó része a macera helyett beletörődik pár pixelhibába. Szerintem Németországban is megmutatják.
Ember, ne vásárolj terméket KIPRÓBÁLÁS nélkül! (Cseregarral, esetleg, de akkor is kevesebb a probléma, ha megnézed.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5250) metrichye válasza B-L-A-C-K (#5247) üzenetére


metrichye
csendes tag

Hát hidd el, már nagyon a határán voltam, hogy ki****am az ablakon.

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.