Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5401) sekli válasza feel good (#5400) üzenetére


sekli
addikt

a linkelt kepen a 19-es nemwide magasabb, mint a 22-es wide...

(#5402) feel good válasza sekli (#5401) üzenetére


feel good
aktív tag

Én az előző CRT-hez hasonlítottam. :)

(#5403) sekli válasza feel good (#5402) üzenetére


sekli
addikt

de az 19"-os volt, nem...? na mindegy, nemertem...:U

(#5404) Stuman válasza feel good (#5400) üzenetére


Stuman
csendes tag

Én ezeket értem amiket te leirtál.
De...
Nemek spec. símán elég lénne egy olyan magas kijelző mint egy 17"-s magassága de szélesebben mint a 17"-s szélessége.
Ez a 20"-s Wide.
A képről és a monitorról annyit h igaz h szintén egy monitoron nézem de nem hiszem h annyi eltérés lenne.Mármint ha 15 különböző monitoron nézem szerintem a fehér akkor is fehérebb lesz. Ez most olyan mintha (ez nagyon szélsőséges példa lesz)
azt mondanám h ami nálam fehér az egy másik monitoron fekete.
De mind1 a kép lényege csak az volt h nem feltétlen mindíg a drágább a jobb.Vagyi olcsobbért is lehet kapni faját.Ráadásul a 22"-s és a 21,6"-s között nincs is olyan nagy különbség.Árban viszont szerintem az a 10-12pénz az azért nem elhanyagolható.

Persze olyan szempontból is szélsőséges volt a példa h a 223bw az már nem 20as.Viszont az ára akörül van.206bw,2032bw-vel egy szinten és ennek ellenére én azt mondom neked h akkor sem feltétlen a 223bw-t választanám mert láttam képet 2032ről és elég élénkek a szinei az én elvárásaimnak, szóval szín faja,méret elég....ezért nem kell nagyobb még ha ugyan annyiért is van.
és arra pedig h a moncsik csalhatnak a szinben azt tudom mondani h tudom h ezen a moncsin amit most bámulok milyen a piros szín és látom h azon a képen ami mondjuk egy 2032-esről készült ott milyen.Ugyan ez van a fehérrel.

(#5405) Stuman válasza raskolnikoff (#5399) üzenetére


Stuman
csendes tag

köszike a támogatást de tisztában vagyok vele és én Wide-ot is szeretnék.Ezt nem mondta senki h én nem Wide-ot szeretnék. :DD

És persze h nem bánja senki a döntést cska ez ojan mint a pixelhiba.Ha egy van(lehet h a legsarkában) akkor mindíg oda húz a szemed.
Ez is olyan (lagalább is nálam) h bánnam ha nem lenne olyan szép a szine mint amire gondoltam és jelen ismereteim szerint ahhoz h olyan legyen a látvány mint amire gondolok ahhoz nem kell 22"-es moncsi.

[ Szerkesztve ]

(#5406) raskolnikoff válasza Stuman (#5405) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ez is olyan (lagalább is nálam) h bánnam ha nem lenne olyan szép a szine mint amire gondoltam és jelen ismereteim szerint ahhoz h olyan legyen a látvány mint amire gondolok ahhoz nem kell 22"-es moncsi.

ezt nem értem. arra gondolsz hogy megteszi a 20as?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5407) cucka válasza Stuman (#5398) üzenetére


cucka
addikt

arra gondoltál, hogy azon a képen az egyik monitor jól van beállítva, a másik meg nem?
egyébként meg gondolom nem profi dtp-s munkára kell a monitor, akkor meg a színhűség teljesen értelmetlen fogalom.
a színhűséget csak valamihez viszonyítva lehet vizsgálni, és csak akkor életbevágóan fontos, ha pontosan azt szeretnéd látni, amit majd a nyomda ki fog nyomtatni (merthogy a nyomtatott anyag színei a referenciák, és például az eltérő színkeverési elvek miatt problémás a téma egy monitoron - additív vs. szubsztraktív színkeverés ugye..).
szerintem számodra sokkal célravezetőbb gondolatmenet lenne, hogy elmész egy boltba és megnézed a monitorokat, majd megveszed azt, amelyiknek tetszik a képe.

[ Szerkesztve ]

(#5408) Khaal válasza Stuman (#5398) üzenetére


Khaal
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de két teljesen megegyező monitorról is lehet ilyen képet csinálni. Elég ha az egyiken 6500K-ra a színhőmérsékletet, a másikon meg 9300K-ra. És emellett még szinte mindegyik monitoron lehet állítani a 3 színcsatornát is egymástól függetlenül. Különbség inkább ott szokott lenni, hogy a gyárban mennyire jól lövik be az adott típust. Mondjuk gondolom ebben a kategóriában nem is nagyon foglalkoznak ezzel, belerakják a panelt alapbeállításon aztán szevasz.

(#5409) Stuman


Stuman
csendes tag

raskolnikoff: Igen arra gondoltam hogy nekem elég egy 20"-s is, de lehet h a 223bw lesz ha nem kapok 2032bw-t,

cucka: Nem erről beszéltem.Az a lényeg hogy "abnormálisan" erős színei legyenek, mint inkább fakó :))

Khaal: teljes mértékben egyetértek veled.De amit linkeltem képet az egy teszt képei.Szóval nem hiszem h szándékosan rontották volna el a beállításokat h rosszabbul szerepeljen egyik a másiktól.Ennyi erővel azt is mondhatnánk hogy itt PH-n is az összes teszt meg van bundázva.
Ugye ezt sem feltételezné senki alapból.
Mellesleg a szinektől elvonatkoztatva a képről az is kiderül (de ezt már irtam is) h nagyságra szinte semmi különbség nincs a 223bw és a 226bw között.Árban viszont van. :K

És persze meg fogom nézni mielőtt megveszem csak úgy lenen a jó ha az általam kinézett monitorokat egymás mellett tudnám látni de olyat nem tudom hogy lehet e kérni az üzletben h bontsanak ki nekem 2-3 monitort egyszerre. :(

[ Szerkesztve ]

(#5410) Osynho


Osynho
addikt

Hy.
Szeretném összekötni a Samsung 223bw monitoromat egy dvd lejátszóval, mert tv-m nincs. A géppel dvi-vel van összekötve és így van egy szabad vga bemenetem a moncsin. Erre szeretnék vhogy rádobni egy asztalit. Van vmi ilyen átalakító amivel megoldható?(scart-vga, vagy svideo-vga) A monitoron simán tudok majd váltani bemenetet a gép és a lejátszó között?

(#5411) Balupapa


Balupapa
senior tag

Hali Szeretnék monitort venni, 22-es wide kategoriába, 2 versenyző tetszik eddig..

[link]

és ez:

[link]

Mi a kettő között a különbség? ( az árán kivül )Ha többféle panellal csinaljak, melyiket érdemes keresni, legfőképp játékra használom a gépet, filmet 42-es full hdn szoktam nézni.

Esetleg ezeknél van jobb alternatíva? Ami nagyon jó ár/érték arányba? :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#5412) Osynho válasza Balupapa (#5411) üzenetére


Osynho
addikt

Hy.
Nekem 223bw-m van és elégedett vagyok. Szerintem 11 ezret nem ér meg a 0,4", amennyivel nagyobb a 226bw. Előbbi 5ms, utóbbi 2ms, ami szintén teljesen mindegy, nemlátsz különbséget. De ha a 226 tetszik, vedd azt, nem tudsz melléfogni. :DDD A panel típusát titkolja a samu, és csak szétszerelés után lehet megtudni elvileg.

(#5413) BioNiCMaN válasza Balupapa (#5411) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Best Buy-nak a 223 számít szvsz! ;) Amúgy szerintem teljesen mindegy, hogy 5 vagy 2 ms a moncsi, viszont a kontraszt arány... Minél nagyobb a kettőspont előtti szám, annál nagyobb a kontraszt arány, és annál jobb képet kapunk. ;)

De majd jön egy nálam okosabb emberke és talán megcáfol, vagy megerősít. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5414) vedini válasza BioNiCMaN (#5413) üzenetére


vedini
őstag

a 3000:1 az dinamikus kontraszt lesz, és a 2ms-ot override-al éri el
egyébként tényleg mindegy hogy 2ms vagy 5ms

workworkwork...

(#5415) raskolnikoff válasza BioNiCMaN (#5413) üzenetére


raskolnikoff
őstag

aminek a kontrasztját lehet hogy lejjebb fogod majd venni... :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5416) BioNiCMaN válasza vedini (#5414) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

223BW 1000:1 226BW 700:1 ;)

#5415 raskolnikoff Lehet. :D Mindegy, a lényegen ez sem változtat nem ér meg +10k-t a 226BW szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5417) Balupapa


Balupapa
senior tag

Köszi a gyors választ :)
1kis észrevétel...

223BW Látható képméret 21.6" Wide
226BW Látható képméret 22" Wide

Tényleg kisebb a másik? :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#5418) BioNiCMaN válasza Balupapa (#5417) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem, a másik nagyobb. ;]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5419) vedini válasza Balupapa (#5417) üzenetére


vedini
őstag

ahogy BioNiCMaN is mondja a 223 jobb választás

workworkwork...

(#5420) BioNiCMaN válasza vedini (#5419) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

:R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5421) Balupapa válasza BioNiCMaN (#5418) üzenetére


Balupapa
senior tag

:DDD ;] okés..akkor az lesz :R

_-=*WheelWhores*=-_

(#5422) CséZé


CséZé
őstag

Hi!
Erről az ACER X193W moitorról van véleménye vkinek, érdemes ilyet venni? Az ára nem nagy, érdekelne h mit is tud.
Előre s kösz a választ :R

(#5423) raskolnikoff válasza BioNiCMaN (#5416) üzenetére


raskolnikoff
őstag

nekem viszont a 225 megért+8at.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5424) Osynho válasza Osynho (#5412) üzenetére


Osynho
addikt

#5410-re vki? :F

(#5425) hossszú válasza Osynho (#5424) üzenetére


hossszú
őstag

Persze van megoldas, venned kellene egy kulso TV tunert pl. egy ilyet es maris hasznalhatod a monitorodat akar TV-nek is.Nekem is ilyenem van, nagyon tuti.
Ja es tudja a 1680x1050-es felbontast is

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5426) Osynho válasza hossszú (#5425) üzenetére


Osynho
addikt

Őőőőő. Nem TV-zni szeretnék, hanem DVD-t nézni asztali lejátszóról és mp3as dvd-t nyomni (amihez kell osd), és a monitort kötném rá TV híján ;)

mod: egyébként a 4:3as képpel mit csinál, hogy wide legyen? Széthúzza, vagy levágja (panscan)?

[ Szerkesztve ]

(#5427) hossszú válasza Osynho (#5426) üzenetére


hossszú
őstag

Tudomasom szerint nincs mas megoldas a TV tuneren kivul arra, hogy az asztali DVD-t rakosd a monitorodra.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5428) Osynho válasza hossszú (#5427) üzenetére


Osynho
addikt

:O okés köszi.

(#5429) wwhy válasza Osynho (#5412) üzenetére


wwhy
veterán

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is megtudod, ha szétszeded ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5430) goom


goom
senior tag

Elég sokat visszaolvastam, de nem találtam választ a kérdésemre - kérlek hát benneteket, segítsetek. Samsung 2232 monitoron szeretnék játszani - leginkább régi játékokat, mint például az Age of Empires II. A játékban - természetesen - nincs lehetőség 1680×1050-es felbontás beállítására. A lehetőségek bármelyikét választom is, az eredmény széthúzott, torzult kép lesz. Mit tehetek? Azt szívesen elfogadnám, ha kétoldalt függőleges fekete üres mezők ("csíkok") lennének, csak a kép ne legyen torz. Vagy akár négy oldalon... A gépet és a monitort főként munkára használom, ahol viszont igen áldásos élmény a wide-méret. :) Előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!

(#5431) BioNiCMaN válasza raskolnikoff (#5423) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Melyik tulajdonsága miatt? Nem kötekedek, csak érdekel, mert ugye vásárolgatás előtt vagyok. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5432) Khaal válasza goom (#5430) üzenetére


Khaal
őstag

Jelenleg csak egy megoldást tudok mondani, DVI kábellel kell összekötni és a vga driverében beállítani a megfelelő módot.
Esetleg itt lehet keresni hacket a régi játékokhoz: wsgfwiki

(#5433) goom válasza Khaal (#5432) üzenetére


goom
senior tag

Természetesen DVI-al kötöttem össze, de mit értesz a driver-ben való beállítás alatt? Nálam ATi Radeon megy, de CCC nélkül (csak a driver-t telepítettem). Esetleg a Képernyő beállításai-nál nézzek szét? Állítsam át a felbontást? Vagy másra gondolsz?

(#5434) Furky válasza goom (#5433) üzenetére


Furky
őstag

Szerintem ezt a beállítást ccc-ben találod meg. Én ott keresném. Mivel neked most nincs fent, így valszeg kénytelen leszel feltenni. Kelleni fog hozzá a .net 2.0 is

(#5435) raskolnikoff válasza Khaal (#5432) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Apropó. Nem tudja vki hogy a Vegas miért nem megy még az 1.05ös peccsel sem wideban? Elvileg abban van wide támogatás, de ezek szt mégse? 169.21. A linkelt oldalon van egy hekk de ha rákattintok 404 error van.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5436) Osynho válasza goom (#5433) üzenetére


Osynho
addikt

Rengeteget szívtam emiatt énis. Atim van és 223bw-m. Addig sikerült eljutnom nagy nehezen, hogy 1440x900-ban megy a Crysis, UT3, NFSPS, meg a COD4. De pl 1280x800-ban már széthúzza. Ezt nem tudom megérteni miért van így, de ez van. Esetleg vki felvilágosíthatna :O

(#5437) raskolnikoff válasza Osynho (#5436) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ezt is az nvidia driveres megtanítás módszerrel csináltad? én mondjuk nem játszok MÉG 1280x800ban...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5438) Osynho válasza raskolnikoff (#5437) üzenetére


Osynho
addikt

őőőő. Nem CCC-ben volt egy ilyen beállítás, hogy a nem natívat fekete kerettel, vagy széthúzva jelenítse meg. Én a kereteset választottam, de csak az 1440x900nál működik. :((( És ott is csak akkor ha a játék egyébként támogatja a wide-ot. Pl Fifa07 1280x1024-ben szétkenve elég csúnya, ilyen dagadt emberek rohangálnak :DDD

(#5439) Rork válasza goom (#5430) üzenetére


Rork
csendes tag

goom!

Monitort szeretnék venni a közeljövőben és érdekelnének a 2232bw-vel kapcsolatos tapasztalataid. :) Grafikára, filmre és játékra is használnám.
Szeretném megkérdezni hogy mit tapasztaltál játék közben. Film nézéskor mennyire látszik a bevilágítás?
Tesztekben a színei miatt dícsérik leginkább. Neked mennyire tetszik a színhasználata?

Előre is köszönöm a válaszod!

(#5440) raskolnikoff válasza Osynho (#5438) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ja értem. Mondjuk megnézhettem volna mid van...nos az én tapasztalatom 2600xt-vel van (ráadásul AGP ami nem vmi támogatott driver szinten - csak a sapphire csinál hozzá) és ott szinte semmilyen játékkal nem volt gond. Ahogy nekem meg kellett tanajtani a drivernek a különböző felbontásokat, addig az ati driver mindenhol ismert mindent. És pl az 1280x800nál se voltak gondok. Sztem cserélj drivert. Most per pillanat más ötletem nincs. :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5441) Dick333 válasza goom (#5430) üzenetére


Dick333
csendes tag

De van megoldás legalábbis nvidia karinál:
control panelen:
-change flat panel scaling-->use nvidia scaling with fixed-aspect ratio

Kérdés hogy lcd-nél nincs-e az a jelenség mint a crt-nél és a plazmánál hogy ugyanazt a képet sokáig vetíti ki, akkor az folyamatosan beleég a képernyőbe?(ha fekete képnél egyáltalán van ilyen)

(#5442) sekli válasza Dick333 (#5441) üzenetére


sekli
addikt

lehet, hogy en nagyon regi drivert hasznalok, es azert, de nekem ilyen opcio nincs...

(#5443) d@minator


d@minator
addikt

Tegnap voltam LAN PARTYN és 11 különféle monitort tudtam összehasonlítani. A 223BW-m toronymagasan győzőtt. Most méginkább nem bánom, hogy ezt vettem. :)

(#5444) zolynet válasza d@minator (#5443) üzenetére


zolynet
addikt

Azért azt is megírhatnád, hogy mik voltak terítéken. 223BW forjeva :D

Life is too short to stay stock!

(#5445) Dick333 válasza sekli (#5442) üzenetére


Dick333
csendes tag

nekem most ez van fenn 163.71

de lehet hogy csak ha feltelepíted a monitorod driverjét akkor jön elő!

(#5446) Khaal


Khaal
őstag

Nekem Gef 6200 van, nem sokat játszok, de eddig amit próbáltam mind úgy működött ahogy szerettem volna. Forceware verzió 76.44
A monitort a kapott cdn lévő inf-el feltelepítettem 1680x1050, 1600x900, 1440x900, 1280x800, 1024x768, 960x600, 800x600 windowsban mind választható alapból. Persze ez valószínüleg monitorfüggő.
Ha sehogy se jön össze, még mindig fel lehet rakni a Powerstripet, azzal szinte bármi beállítható.

d@minator: Kiváncsi vagyok milyen monitorokat tudtál szemügyrevenni a LAN partyn, megosztod velünk?

[ Szerkesztve ]

(#5447) CSorBA válasza d@minator (#5443) üzenetére


CSorBA
őstag

2032BW-je nem volt senkineksem? :P :)

(#5448) goom válasza Furky (#5434) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm a választ, Furky és Osynho! Felteszem a CCC-t, aztán ott keresgélek (.net 2.0 már fent van). A NfS.PS nekem megy natívon is, csak picit olyan diafilm-feeling-el... :B - 1440×900-nál egészen elfogadható.

Rork: amit anno írtam a #4362-ben, most is érvényes - annyit tudok még hozzátenni, hogy a bevilágítás szinte teljesen megszűnt, amióta ésszerűbb beállításokat használok (fényerő: 38, kontraszt: 72), szemben a gyári brutalitással (100/100 :(((). Filmeknél azért számolj vele kicsit - de igazán csak kevéssé látszik... egy-két nap után észre sem veszed!
Ahogy fentebb utaltam is rá, mégiscsak kipróbáltam néhány játékkal, amikhez persze továbbra is karcsú az X800-as, de azért biztatóak. A wide-kép továbbra is lenyűgőz! Szerintem elsősorban filmnél és Excel-nél hatalmas az előny a 4:3-hoz képest, meg majd a játéknál is, remélem, ha itt lesz végre a 8800GT... :K

[ Szerkesztve ]

(#5449) d@minator válasza Khaal (#5446) üzenetére


d@minator
addikt

Sajna "elavult" zömében tavalyi nem wide és néhány CRT monitor volt. LG, Samsung, E-yama. Kontrasztban jóval alatta voltak a 223BW-nek. A COD4 sötétebb pályáin nagyon szembeötlő volt a különbség. Színhelyesség szempontjából is nyert a 223BW.
A CRT-k meg a felbontás növelésével homályosodtak. Nappal a sötét pályák alatt alig lehetett valamit látni a CRT-ken.
Tudom nem erre számítottál hanem 226BW, 2232BW, stb-vel való összehasonlítást vártál. Engem és másokat azonban a 2232BW-vel való összehasonlítás nélkül meggyőzött a 223BW. :)

(#5450) CSorBA válasza goom (#5448) üzenetére


CSorBA
őstag

nekem 2032BW-m van, szintén radeonnal, de a 2 csíkot az istenért sem akarja...
Sőt, a TV-re sem tudok más felbontásban klónozni képet.....
idiota ati :(
bezzeg nvidiaval minden ment...

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.