Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6701) mobbo


mobbo
senior tag

ne vegyen mar mindenki TN monitort konyorgom
a vegen meg leallnak a jo panelek gyartasaval :)

(#6702) q13579 válasza mobbo (#6701) üzenetére


q13579
senior tag

Ha beszállsz a monitorvásárlásomba kb 20 30 ezerrel itt pusztuljak meg ha nem veszek egy VA paneles monitort :DD .

Gondolkodás nélkül megvásárolnám akár a kisebb képátlósat is, de egyszerűen nem tudok nem TN paneleset 70 75 bruttó körül. Pedig már ez is szép ár...

(#6703) zolynet válasza mobbo (#6701) üzenetére


zolynet
addikt

Nincs rá igényem, amire én használom annak tökkéletesen megfelel a tn monitor.

Life is too short to stay stock!

(#6704) CSorBA válasza mobbo (#6701) üzenetére


CSorBA
őstag

Gondolom itt sokan azért döntenek a TN mellett, mert olcso, és mert gyors (játékra használják), és szerintem épp amiatt, h. gyors nem érdekli őket más panel...
persze csak szvsz ;)

(#6705) CSorBA válasza BemAnyó (#6694) üzenetére


CSorBA
őstag

Régebbi játékokhoz pedig itt találsz leírást:
WideScreenGamingForum

(#6706) Scoobyka


Scoobyka
addikt

olyan programot tudtok,hogy 1024*768-ban 16:9es legyen a kép windowsban és játékokban....tom,hogy 4:3-as felbontás,de hátha van ami ilyenre korrigál.

(#6707) Furky válasza CSorBA (#6704) üzenetére


Furky
őstag

Nyílván azért, mert olcsó. De nem láttam még olyan elvetemült embert, aki csak azért venne TN peneles monitort, mert játékokban "gyorsabb" :) Ekkora idióta nem lehet a Földön szerintem. Egyetlen érv szól a TN mellett, és az az ára. Kis hazánkban meg a fizetések csekély mértéke miatt elengedhetetlen tényező az ár.

(#6708) Furky válasza Scoobyka (#6706) üzenetére


Furky
őstag

Tehát arra gondolsz, hogy nyújtsa szét a teljes képernyőre az 1024x768-at bármi áron. :)
Nos ehhez nem kell semmilyen program, ezt csak akkor nem teszi meg neked, ha be van állítva a vga-dhoz tartozó kis programban az ellenkezője, az-az, hogy ne nyújtsa szét a képet:) Alapesetben szétnyújtja, és csak akkor nem teszi ezt meg, ha beállítod, hogy ne tegye.
A beállítást nvidia fronton az Nvidia Control Panel-ben a Display\Change flat panel scaling-ben található. 4 opció közül tudsz választani:
- Use Nvidia Scaling - az nvidia káryta nyújtja szét a képet
- Use Nvidia scaling with fixed aspect-ratio - nvidia nyújtja szét a képet, de csak addig, amíg el nem éri a horizontális, vagy vertikális maximumot.
- Use my display's built-in scaling - monitorodra bízza a szétnyújtást
- Do not scale - nem nyújtja szét
AMD/ATi frontról majd talán más mesél, én nem tudom azt már fejből.

(#6709) goom válasza mobbo (#6701) üzenetére


goom
senior tag

Nem kell aggódnod. Továbbra is gyártanak Aston Martin-t, Gucci-t, Doxa-t, yachtokat... addig szerencsére neked is jut még jó panel.
Mi maradunk a TN-panelnél, köszönjük. Korrekt indokok itt voltak a kollégáktól - nem ismétlem őket, többet meg én sem tudok mondani.

(#6710) Bagira01


Bagira01
veterán

Erről valaki tudna pár szót? Xbox360-hoz kéne nagyfelbontásban meg hd filmek nézéséhez :K Szerintetek elég?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#6711) Khaal válasza Bagira01 (#6710) üzenetére


Khaal
őstag

Ennyi pénzért nem kapsz nagyobbat, 1080p-t is meg tudja jeleníteni.
Ugyanakkor csak d-sub van rajta és a TN panelnek köszönhetően a betekintési szögei se túl jók.
720p-s filmekhez és xbox360-hoz én inkább egy 26"-os LCD-tvt ajánlanék, igaz még mindig 100 ezer fölött vannak azt hiszem.

(#6712) TeeJay válasza Furky (#6707) üzenetére


TeeJay
félisten

na meg azért is mert már szinte minden aluljáróban kapsz TN paneles monitort annyira nagy a választék azokból
ellenben a minőségi normális drága panellel szerelteket jobbesetben rendelned kell vagy nem is lehet kapni mert sok kisker listáján nem is léteznek

meg ugye ha az ember bemegy valami "hülye azért nemvagyok" üzletbe egyből szeretne venni valamit ott meg szerintem csak olcsó TN-es monitorok vannak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6713) TeeJay válasza mobbo (#6701) üzenetére


TeeJay
félisten

sokan inkább vesznek 20-22-24"-os wide TN paneles monitort mert azon az áron csak jóvalkisebb xVA vagy IPS panelest lehetne venni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6714) TeeJay válasza diegho (#6691) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsungnál szerintem max fogyasztás van odaírva
legalábbis én úgytudom az enyémre is 50W körül volt írva
a többi meg lehet átlagfogyasztást ír ki ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6715) Khaal válasza TeeJay (#6713) üzenetére


Khaal
őstag

Amikor én vettem monitort a 20"-as P-MVA-m kb 10 ezerrel többe került mint egy olcsó 22"-es TN-es. Én a jobb minőséget választottam a nagyobb képmérettel szemben (mondjuk eltartott egy ideig mire megszoktam a pici pixeleket, de valamit valamiért).
Sajnos most már nem igazán van választási lehetőség, TN vagy az a pár ritka fecske ami még kapható (Dell 2007wfp, Samsung 961bw).
A gond ugye akkor kezdődik amikor a nagyobb monitort már nem csak szépen pont szemben leülve akarja nézni az ember.

(#6716) Furky válasza Khaal (#6715) üzenetére


Furky
őstag

:) Akkor kell elforgatni... vagy forgathatóság hiányában emelgetni az egészet...
Én egy újjal eltolom alul a szürke részénél a kávának, így a fekete fényes felület sem lesz ujjlenyomatos:) Még sosem volt olyan, hogy nem állt volna jól, még amikor ketten néztünk filmet is rajta kanapéról (egymástól a szemünk kb 120 centire volt), akkor sem, mert kb 4 méterre voltunk a monitortól, és még így is nagyobb képet kaptunk, mint az 55 centis tévémen, köszönhető ez a filmek 16:9es képarányának:)

(#6717) Furky válasza TeeJay (#6712) üzenetére


Furky
őstag

:) Szerintem az emberek 90%-a nem is tudja, hogy mi az a TN panel, csak annyit látnak, hogy 2 éve a 19es monitor 70-80ezer volt, most meg 40-50. Lement az ára, dejó, most már lecserélem a régi crt-t:) A 90% szerintem nem durva saccolás, mert nem a fórumból indulok ki, akik itt kérdeznek, válaszolnak, olvasnak, hanem úgy általánosan:)

(#6718) eastlake válasza TeeJay (#6046) üzenetére


eastlake
csendes tag

Szerintem szinte mindegy, hogy 226 vagy 223-at veszed. Képminőség egyiknél sem lesz rosszabb, külsőre is ugyanaz mindkettő, kétlem, hogy a 2ms és 5ms közti különbséget észrevennéd. Ha árban nem igazán van köztük különbség és az megnyugtat, hogy 2ms-est veszel, akkor vedd a 226-ost. De ha jópár ezer különbség van a kettő között, szerintem semmivel se kapsz rosszabb monitort ha a 223-ast választod:)

God is here, never leaves you alone...

(#6719) Furky válasza eastlake (#6718) üzenetére


Furky
őstag

TeeJay szerintem nem akar monitort venni :)

(#6720) zolynet válasza eastlake (#6718) üzenetére


zolynet
addikt

nézd meg az adatainál ott virít: Samsung 2032BW TFT
ill az majd 700hsz-e volt, nem igazán aktuális

Life is too short to stay stock!

(#6721) diegho válasza TeeJay (#6714) üzenetére


diegho
nagyúr

[link]

max 34W-ot ír az LG épp ezért lepett meg a dolog, ma tesztelem majd a monitort, kiváncsi vagyok milyen lesz.

(#6722) mobbo


mobbo
senior tag

az a rossz, hogy valaki benez ebbe a topikba (kb. magyar nyelven az egyetlen valami valo forum ez, itt) es szinte egyetemes igazsagnak veheti 100 hozzaszolas elolvasasa utan, hogy a TN az bizony kurvajo, csak szembe kell vele ulni...
:(

pedig nem
de olcso

(#6723) diegho válasza mobbo (#6722) üzenetére


diegho
nagyúr

A TN panel nem jó! de legalább olcsó :D

csak, hogy ki legyen emelve a lényeg

(#6724) Furky válasza mobbo (#6722) üzenetére


Furky
őstag

Ha beszálsz az én monitoromba is, akkor kereshetünk valami 22es pva, mva, s-ips paneles monitort :P Amíg nem, addig csitt :))
Mindenki tudja, vagy tudni fogja, hogy mik az előnyei, és hátrányai a tn+film paneles monitoroknak, aki ide betéved. Amúgy érdekes módon én mindig szembe ülök a monitorral, valami meglepő módon még véletlenül sem próbáltam ki a szememhez képest 45 fokban elforgatva mondjuk. Nem tudom ki ilyen aberrált. Az meg, hogy 6bit+dithereléssel jön ki a 16,2, vagy 16,7 millió szín, azt is tudjuk. Mindent tudunk, nem kell osztani feleslegesen az észt. Köszi

Igen, pont az olcsósága miatt "jó". Mert bizony nem a legjobb, de átlagos felhasználásra megfelelő bárkinek. Amíg csillagászati áruk van a normális paneleknek, addig sajnos ennek is van piaca bőven. Annyira azért nem szar, hogy megérje 1,5-szer annyit fizetni egy normálisért akkor, ha nem vagy grafikus, nyomdász, vagy ilyesmi, haol nagyon fontos a színhűség. Van akinek telik normális monitorra, van akinek meg csak tn+film-re. Na! ;)

[ Szerkesztve ]

(#6725) zolynet válasza mobbo (#6722) üzenetére


zolynet
addikt

Örülni kéne inkább h végre emberi áron hozzájuthatunk 22"-os kijelzőkhöz. Olcsó, én aztán ugyan nem bánom h 48K-ért jutottam hozzá a ~22"-os 223BW moncsimhoz. Ha vki azzal a kérdéseel néz be a fórumra h ajánljunk neki vmi nem TN paneles monitort akkor valószínűleg nem fogjuk elhalmozni TN paneles tft-kel ill tanácsokkal.
Lehet nem az lesz a válaszunk a kérdésére hogy, van olyan is amilyet te szeretnél, de inkább vegyél olcsó tn paneles 22"-at. ...

Life is too short to stay stock!

(#6726) TeeJay válasza Furky (#6719) üzenetére


TeeJay
félisten

bizony nem akarok más monitort venni mert full elégedett vagyok a 2032BW-vel
manapság pont azt élvezem rajta hogy a 720p HD videók milyen gyönyörűen néznek ki rajta fullképernyőn :R
tegnap voltam anyumék irodájában ahol zsírúj gépeket kaptak 19-es NEC wide monitorral
végülis az sem rossz csak ott nemtetszik hogy összesen 900 sor van rajta 1050helyett
megéri az a plusz 1 col a nagyobb felbontást :R
ami még nagyon tetszett nekem az múltkor a Ramirisben a Samsung 245B bár tudom hogy az TN paneles 24colos de következőleg olyat fogok venni (24" wide OLED) :C :DDD
addig meg kibírja a 2032BW :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6727) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

samsung 2032bw, LG 206 WTQ szerintem csak a káva más, (a samo szebb) ebben a ár kat ban nincs jobb szerintem, de ha van akkor szóljatok,

(#6728) Furky válasza BemAnyó (#6727) üzenetére


Furky
őstag

a 2032bw árkategóriájában csak a 223bw a jobb, de csak azért, mert nagyobb picivel, 1,6"-lal, ami durván 4 centi. De már 22"-osnak csúfolják:) Ezért jó az ár/érték aránya kb 60ért. De én nem javaslom, nem azért, mert rossz lenne, hanem mert befejeztem a javaslásokat:) Ha kérdés merül fel, válaszolok rá, amennyire csak tudok, minden irányba kitekintve, persze csak samsungokról, többihez nem értek:) Nem mintha samsunghoz értenék, csak azt a témát sokkalta jobban átrágtam, így még tudok 1-2 választ adni 1-1 újabb embernek:)

(#6729) diegho válasza BemAnyó (#6727) üzenetére


diegho
nagyúr

összeraktam a wtq-t, kb 2 percig néztem is, aztán nem volt több időm. kaptam hozzá 2 lemezt azokat fel kéne telepíteni gondolom és nem plug&play monitorként használni. ahogy néztem egyik ilyen színkorrekciós valami akar lenni, másik meg driver lesz. este jobban megnézem.

(#6730) mobbo


mobbo
senior tag

a felreertesek elkerulese vegett: nem a TN-t akarom degradalni, vagy azokat akik ilyet vesznek, nekem is TN van jelenleg (5 eve) csak olyan jo lenne ha kicsit szelesebb spektrumban zajlana a cseveges
mindezt csak azert batorkodtam noob juzerkent felvetni, mert regen azert nem volt ennyire TN ez a topik (hova lett racecam? :) )

peace

(#6731) BemAnyó válasza Furky (#6728) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Oksa sok hülye kérdés jön:

1.6 col? de a képpont távolsága viszont nagyobb, nem? vagy az annyira nem is számít,látszik? és a felbontásban ez hogy jön ki? nem huzza szét a képet vagy ez így arányos és nem zavaró?

egyébkén tbár nem tudom a felsöbb kategóriát megfizetni, szívesen olvasnék rolla többet a forumon én is,

(#6732) Furky válasza BemAnyó (#6731) üzenetére


Furky
őstag

Az a csel a 223bw-ben, hogy egyszer csak lett, az előnye, hogy majdnem 22"-os, csak 21,6"-os, de az ára csak 60ezer, tök ugyanaz majdnem, mint a 226bw 70ért. Csak 0,4"-lal kisebb, illetve nincs benne egy elektronika,ami az 5ms panelből 2ms-est csinál. A 226, 2032, 2232, 206, stb.. ezekben is 5ms-es a panel, csak van benne egy plusz elektronika, amitől 2ms-es lesz, ki-be lehet kapcsolni is. Amúgy 2, és 5 között tökmindegy, nem észrevehető, csak mutánsok veszik észre. nyílván nem emberi teremtmények, mert az emberi szem a 8ms-et sem veszi már észre elviekben:) A képponttávolság természetesen nagyobb, de ez egyáltalán nem gond, a 22eseknek picivel elvileg mégnagyobbnak kell lenniük, hiszen ugyanúgy 1680x1050es mind a 20asok, a 21,6os, és a 22esek is. Erről már tényleg nagyon sokat beszéltünk ebben a topikban, keress rá a "223bw" -re baloldalt felül. Sokan bestbuy-nak vélik, mert annyiba kerül, mint egy 20as, de mégis majdnem 22es:) Amúgy nem rossz monitor egyik sem.

(#6733) Bagira01 válasza Khaal (#6711) üzenetére


Bagira01
veterán

1080p-hez is kéne és pc-n nézek filmet :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#6734) zolynet válasza Furky (#6732) üzenetére


zolynet
addikt

Neked tutira van egy text fájlod és abból kopipésztelsz. ;]
Nagyon nem szeretsz link-elni. pl: elektronika keresés ... sztem vicces sztem :))

Life is too short to stay stock!

(#6735) Furky válasza zolynet (#6734) üzenetére


Furky
őstag

:) Ez a txt file jó ötlet, de nem lesz sztem. Viszont ez a keresés tényleg vicces :) Bazze mennyiszer leírtam már... :)

(#6736) Kami11


Kami11
őstag

Bővül a választék a szélesvásznúak körében. Most a Nec hozott ki 3 új szélesvásznú kijelzőt!
Nem megvetendő szempont, hogy még szépek is! ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#6737) pilóta


pilóta
nagyúr

Most van egy Samsung 244t-m. A DVI része nem teljesen jó, ezért rendeltek egy másik elektronikát hozzá. Ma meg is jött, de az se jó. Felajánlották, hogy egy 10-est kellene ráfizetnem, és kicsrélik egy 245t-re. Viszont most azt olvastam a samsung oldalán a speceinél, hogy a 245t csak 300 cd/m² -t tud. A 244t 500 cd/m² -es. Mennyit számít ez? Egyáltalán így van ez? Nem csak elírták?
Pls help, mert délután választ kell adnom...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6738) killipoly


killipoly
aktív tag

Sziasztok!

Mi a vélemény/tapasztalat az Asus vw193s monitorról?[link]
Ezt az egy típust be tudom szerezni nagyon kedvező áron csak kérdés hogy érdemes e!
Köszi előre a válaszokat(ma 12h-ig kell döntenem hogy kell e vagy nem :DDD )
:R

[ Szerkesztve ]

(#6739) diegho válasza killipoly (#6738) üzenetére


diegho
nagyúr

nálam vannak ilyen monitorok, de egyiket se néztem még meg, hogy milyen a képe :D akik elviszik őket azt mondják jók. egyszer láttam csomagolásból kiszedve és tényleg szép meg minden, ki kéne próbálnod vásárlás előtt.

(#6740) BemAnyó válasza Furky (#6732) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm ez nagyon kielégítő volt :R

(#6741) CSorBA válasza pilóta (#6737) üzenetére


CSorBA
őstag

Lehet elírás, a samung oldalán elég sok az elírás..
találtam neked ilyet:

245T NOIR 6MS DVI, 16, 7 millions de couleurs, 6ms 500 cd/m²

(#6742) killipoly válasza diegho (#6739) üzenetére


killipoly
aktív tag

Szerintem veszek egyet,mert ez eléggé kihagyhatatlon áron van!Nálad mennyibe kerülnek?Itt ph.-n árulod őket? :R

(#6743) abridabri


abridabri
veterán

Sziasztok
Ugy nez ki, jovo heten veszek egy uj moncsit
A kiszemelt kategoriaban ( 22es wide) csak ez a 2kaphato nalunk :
Samsung 223BW TFT 22" 50 417.- Ft + ÁFA (60 500)

Samsung 226BW TFT 22" 60 000.- Ft + ÁFA (72 000)

Kerdesem az lenne ,hogy mi a kulonbseg a 2kozott ? Es valoban megeri azt a +12ezer FT ot ? Nem szivesen aldoznek annyit mar ra , de ha valoban sokkal jobb .....

Jatekra lesz leginkabb , neha filmezesre, es valoszinuleg ezen fogok TVzni is.
(ja es egy masik kerdes : ha adott egy regi jatek : lineage2 , ami nem tamogatja a wide felbontast , csak max 1280*1024 et , nagyon szarul fog kinezni 22es wide TFTn ? )

(#6744) diegho válasza killipoly (#6742) üzenetére


diegho
nagyúr

én bolt vagyok somogyban és attól függ kinek kell :D haverokan, törzsvásárlóknak 40 alatt picivel (vw193D-B a pontos típus) ismeretleneknek 40 felett.

(#6745) diegho válasza abridabri (#6743) üzenetére


diegho
nagyúr

én csa 1.6-ot 1024-ben játszottam tegnap wide-on. hát az első 1 óra borzalom volt. utána már kezdtem megszokni és egyre jobban ment.

(#6746) Khaal válasza pilóta (#6737) üzenetére


Khaal
őstag

Szerintem a fényerő nem igazán fontos adat, főleg hogy minden másban továbbfejlesztették a monitort, ha jól tudom.
Véleményem szerint egy tizest simán megér pluszban.

(#6747) zolynet válasza abridabri (#6743) üzenetére


zolynet
addikt

Mondhatnám h legtöbbünknek aki ide benézett és ezt a kérdést tette fel nem érte meg a +12K azért a 0,4"-ért. (~1cm)
Lineage2 nem fog kinézni rajta szarul, egyrészt ablakban is lehet programot futtatni másrészt meg úgyis meg lehet oldani h a képernyő jobb-bal oldalán fekete csík, miután 4:3 arány.
1 szavazat a 223BW-re.

Life is too short to stay stock!

(#6748) abridabri válasza zolynet (#6747) üzenetére


abridabri
veterán

huh ,megnyugtattal :)

(#6749) CSorBA válasza abridabri (#6743) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia, miért ne támogatja a Lineage 2 a wideot? Mivel unreal motoros, ezért tuti kell neki.. Ha nicns a listában, akkor szerkeszd a user.ini-t és ott írd át a febontást, a fovot meg növeld. Elvileg így már jó is lesz, én nem tudom, nekem nincs meg a game, de a wsg forumon ezt találtam rola... Szóval tuti mennie kell wideban.. :)

(#6750) abridabri válasza CSorBA (#6749) üzenetére


abridabri
veterán

Abban nem vagyok biztos ,hogy unreal motoros,sot... de amugyis vagy 5eves jatek... sztem iakkor meg sehol sem voltak a wide TFTk, ebbol indultam ki

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.