Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5151) zolynet válasza B-L-A-C-K (#5142) üzenetére


zolynet
addikt

word series of poker 2005/2007 alap az online mellett

Life is too short to stay stock!

(#5152) Karima válasza B-L-A-C-K (#5148) üzenetére


Karima
őstag

kösz a képet. na ezen tényleg nincs (vagy nem látszik) olyan folt, mint nálam.:)

(#5153) B-L-A-C-K válasza zolynet (#5149) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem kell ahoz csúnyán szátszedni...:) Elég ha tudod a trükött hogy előhozd...

Enyémen igy kell...

A szervíz menübe a 2*6BW monitoroknál, úgy lehet belépni, h. leveszed a kontrasztot és a fényerőt nullára (Contrast, Brightness). Majd nyomva tartod ~5 másodpercig a Source gombot. A megjelenő kis ablak alján találod a panelre vonatkozó információt.
A ---> AU Optronics Corp. (AUO)
C ---> Chi Mei Corporation (CMO)
S ---> Samsung Group

(#5154) sekli válasza Karima (#5150) üzenetére


sekli
addikt

egen, kozben megtalaltam, ez azert mar gaz...

(#5155) raskolnikoff válasza B-L-A-C-K (#5153) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ez 25ön is műxik? szenteste ki fogom próbálni.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5156) B-L-A-C-K válasza raskolnikoff (#5155) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom nem volt lehetőségem kipróbálni olyanon, enyémen tutira müxik... :)

(#5157) katt777 válasza goom (#5143) üzenetére


katt777
félisten

Játékban beállítani. Sajna az új LG204WT-m sem nyomja össze, csak a TV-műsort, ha 4:3 arányra állítom teljes képernyőn is. Az LG csak a 22-es monitorokhoz adja az EZ-Zoom-ot. Ehhez van ARC, amely elvileg 4:3-ba nyomná, amit kell, de nem lehet sehol kapcsolni, magától meg nem működik.
Mégis milyen felbontáson használod, hogy nem elég neki a 3850? Nálam az "ósdi" 1950XT elvisz mindent 1680x1050-ben FULL GRAFIKÁVAL! :C (Crysis kivétel, de ezzel tudok élni. NFSPS is, de az úgy szar, ahogy van, ráadásul nem is optimalizálták a grafikáját.) Éppen a tesztekkel szórakoztam ma. :D Ha tudom, hogy erre képes, már előbb összeszedem TFT-re a pénzt. Persze nem véletlenül 1950Pro-kkal hasonlítják össze a 3850-eseket és a többi DX10-es karit. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5158) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Az #5138 van vmi ötlet?! :C
Köszi

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5159) d@minator válasza B-L-A-C-K (#5153) üzenetére


d@minator
addikt

Nics a panelről info. Én is szétszedtem és úgy néztem meg. Chung-hwa panel van benne.

(#5160) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Tudtok valamilyan tippet adni, hogy hogyan tudnám színhelyesen beállítani a 225BW-et? Elkezdtem állítgatni a menüjéből, de egyre rosszabb képet kaptam. Mintha kicsit égnének a színei, valamint a Cpu-z nél az [L:dnipower.extra.hu/pic/img.jpg]Intel logo[/L] érdekesen néz ki, több verzióval kipróbáltam, több színbeállítás mellett is ezt produkálta. Az előző Acer monitoromnál nem volt ilyen probléma. Ráadásul a PS Elements is panaszkodott, h helytelenek a beállítások.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5161) B-L-A-C-K válasza d@minator (#5159) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha az enyémhez van ilyen előhözö kód a tidehezis kell lennie, gondolom a samsung nem csak ehez találta ki...

(#5162) zolynet válasza dni (#5160) üzenetére


zolynet
addikt

Küdltem neked mélben egy profilt, még anno szedtem le de már fene nem tudja honnan. Próbacseresznye. ;)

Life is too short to stay stock!

(#5163) wwhy válasza B-L-A-C-K (#5161) üzenetére


wwhy
veterán

Amióta kitört a panel-nyomor, azóta ezt a sort a Samu kivette a szervizmenüből. Bőven kitárgyaltuk :D így scak szétszedéses alapon lehet kiderateni a paneltípust.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5164) zolynet


zolynet
addikt

Egy gef 2 mx200-as tudja az 1650x1050 felbontást? :F
Semmi játék csak irodai munka és net lenne a gépen.

mod: mellesleg a kártya horzsol!!! ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5165) katt777 válasza zolynet (#5164) üzenetére


katt777
félisten

Kell is arra az 1650x1050, főleg a "wide" miatt :D, amit jó páran szidtak az optimalizálatlan oldalak, illetve az office bizonyos hibái miatt. De én az MX200-asban nem bíznék.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5166) zolynet válasza katt777 (#5165) üzenetére


zolynet
addikt

Tartok is tőle rendesen, ugyogy lehet h a biztos 1280x1024-re megyünk rá inkább. (19",4:3) Ugysem használná ki faterom a wide-ot, teljesen biztos vagyok benne.

Life is too short to stay stock!

(#5167) sekli válasza zolynet (#5164) üzenetére


sekli
addikt

miert ne birna..., 2048x1536 @ 75 Hz -ig birja...

(#5168) B-L-A-C-K válasza wwhy (#5163) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja ezt nem tudtam... :))

(#5169) mleslie válasza katt777 (#5157) üzenetére


mleslie
tag

"Az LG csak a 22-es monitorokhoz adja az EZ-Zoom-ot."

Hát ezt rögtön cáfolnám... Nekem L206WTQ monitorom van és simán rajta van az EZ zooming gomb. Kipróbáltam működik is! :)

(#5170) Psych0 válasza Gyick (#5144) üzenetére


Psych0
őstag

Kapcsold ki a magicolort és máris megy a kontrasztállítás

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5171) zolynet válasza sekli (#5167) üzenetére


zolynet
addikt

legfejjebb ha minden kötél szakad benevezek egy 3-4-5e ft-os ti4200/6600/9600...
kösz :R

Life is too short to stay stock!

(#5172) Khaal válasza zolynet (#5164) üzenetére


Khaal
őstag

Gef2 mx400 nálam tudta az 1680x1050-et. Viszont már a videók is szaggattak, le kellet venni a felbontást már egy sima divxhez is. Szóval office menne, internettel már lehetnek gondok, videók valószínűleg szaggatni fognak (feltételezem a gép se mai darab).
Én lecseréltem egy Gef6200-ra a DVI miatt, így most nincs semmi gond, minden olajozottan megy. Egy gf5200, vagy egy Radeon 9200 már vinné a videókat is gond nélkül.

(#5173) zolynet válasza Khaal (#5172) üzenetére


zolynet
addikt

Uccsóoff, bocse:
gép: 950TB proci, ecs via kt400 nyák, 512memó....úgy fut rajta a cod hogy netovább! :DDD

Life is too short to stay stock!

(#5174) B-L-A-C-K válasza Khaal (#5172) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem most jelenleg 6800gt-m van ami még most sem oylan rossznak mondható játékoknál, de viszont már egy full hd film néha néhe beszaggat...

(#5175) goom válasza katt777 (#5157) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm a választ. A NfS;)S-ben volt ez a gondom konkrétan. Ekkor a natív, 1680×1050-es felbontáson próbáltam, miközben mindent maximumra toltam - azóta átállítottam 1440×900-ra. Így most kellemesen fut - feltételezhetem, hogy a natívot inkább felejtsem el játékban?
Amúgy régebbi játékokban hiába állítom át a felbontást pl. 1024×768-ra, stb., mert akkor is szétnyújtja (és nem ad fekete csíkokat). Ezt a képarányt meg a régebbiek természetesen nem ismerik.

(#5176) Psych0 válasza goom (#5175) üzenetére


Psych0
őstag

Az nvidia vezérlőpultban van olyan opció, hogy méretarányosan nyújtsa ki a képet... az ati fronton nemtudom hogy van ez

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#5177) smc


smc
addikt

Mire jó a Pixelschift nevű funkció? :o
Kerestem google-val, de nem találtam érdemben semmit, kivéve angolul, de azt meg nem értem.. :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5178) katt777 válasza zolynet (#5166) üzenetére


katt777
félisten

Az nem 5:4-es képarány? Én kipróbáltam még a CRT-men ezt a felbontást, és a TV képet szépen el is torzította. Nem tudom, hogy jelenítené meg persze egy TFT. Persze az is remek, hogy a szélesek meg 16:10-esek 16:9 helyett.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5179) katt777 válasza goom (#5175) üzenetére


katt777
félisten

LG-nél is csak a drágábbak csinálják meg.
Ne a felbontást vedd le! NFSPS-ről azt olvastam, hogy a világ részletességének visszavétele megoldja a problémát (nem próbáltam ki, mert rövid életű volt nálam a game), magyarul az van elbaszarintva. Bár az X800GTO biztosan kevés neki.
Én azt mondom, hogy ha új game-eket visz FULLON 1680x1050-ben az 1950XT-m, akkor amelyik nem megy, az szar (Crysist leszámítva, mert az egy más technológia). Még jó, hogy nem adtam el, mert nem kaptam 3870-es karit, aztán most leshetném a szép üres, új monitoromat. Majd januárban talán tudok kártyát cserélni. Aztán szólhat a dx10.1 a Vista SP1-gyel :D

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5180) Gyick


Gyick
őstag

hi!Most vettem egy samsung 223bw monitort és hát nem tudom elég érdekes ek a szinei.......
pl a body.builder oldalnak mindig is citromsárga szine volt és most ilágos barnának látom
ez ilyen vagy csak beállitás kérdése?

(#5181) B-L-A-C-K válasza Gyick (#5180) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

MagicTune Premium töltsd le és azzal szépen betudod állitani..

(#5182) Gyick válasza B-L-A-C-K (#5181) üzenetére


Gyick
őstag

Meg van állitgattam is de valahogy nem akar jó lenni :(
Tudnál mondani konkrét beállitást?

(#5183) B-L-A-C-K válasza Gyick (#5182) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én igy használom (Samsung 226bw): Magic Tune progival löttem be mégpedig igy:

Picture:

Brightness: 90
Contrast: 75
MagicBright: Custom

Color:

Color Rone: Normal
Color Control: 50,50,50
MagicColor:inteligent
Gamma: Mode3

De mindenkinek más beállitás a jó én igy használom...

(#5185) wwhy válasza szabi6k (#5184) üzenetére


wwhy
veterán

TFT 60-nál többet nem "bír"

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5186) B-L-A-C-K válasza wwhy (#5185) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogyne birna csak nem ezek az én 913N volt moncsim 75-t bírt.. :U

(#5187) tempx válasza B-L-A-C-K (#5186) üzenetére


tempx
tag

Miért is jó ha többet bír egy LCD? nem teljesen mindegy?

(#5188) nbl2 válasza B-L-A-C-K (#5186) üzenetére


nbl2
senior tag

Az tök jó, de mi értelme van?
Semmit sem számit, hogy 60 vagy 75hz, mivel ebben nincs elektronágyú amit vezérelni kellene másodpercenkét 60 vagy 75 ször!
Szóval a 60 NORMÁLIS ÉS ELÉG IS TFT-NÉL!!!!!!!!

Never give up!

(#5189) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Fiuk én egy szóval nem mondtam hogy jó vagy nem meghogy ez kevés...blablabla,csak megcáfoltam hogy 60hz-nél többet nem birnak a TFT-k...

[ Szerkesztve ]

(#5190) Khaal válasza B-L-A-C-K (#5189) üzenetére


Khaal
őstag

60hz is tökéletesen elég, viszont tényleg léteznek tft monitorok amik akár 85hz-et is tudnak.

(#5191) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje olvasom a hozzászólásokat, és sűrű bocsánatkérések mellett mégi feltenném azt a kérdést, hogy a Samsung 206BW-t, vagy a 223BW-t érdemes-e megvenni? (60e FT-om lenne a befektetésre...) Sokan dicsérték itt a 223BW-t, tegnap a MediaMarkt-ban megnéztem közelebbről is. Nem volt sajnos szemmagasságban a monitor, lehet ez volt az oka, de film közben nagyon látszott az alsó bevilágítás :(( ... Olvastam 223 tulajdonostól, hogy 1 hét használat után "dereng" a képe, ami 1-2 percig tart :((( . A 206-ra azért gondoltam, mert a munkahelyemen már 1 éve 205bw-n dolgozom, és szerintem szép képe van (vagy már megszokta a szemem :B ), de azért már a 206-ot venném.

Előre is köszönöm segítségéteket, legkésőbb szombaton szeretném letudni a vásárlást :Y .

További szép napot!

Sziasztok

[ Szerkesztve ]

(#5192) zolynet válasza B-L-A-C-K (#5189) üzenetére


zolynet
addikt

Sztem egy 120-130hz-ig lehetne tuningolni. :DDD

Life is too short to stay stock!

(#5193) B-L-A-C-K válasza Sir Robin 25 (#5191) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a helyedben várnék január végéig mert lefognak menni az árak...

(#5194) katt777


katt777
félisten

Megtaláltam a képmenüben a 4:3 in wide funkciót az LG204WT-ben, viszont nem lehet választani/állítani. Tudtok erre valami megoldást? Vagy ehhez analóg D-Sub kábel kéne?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5195) Sir Robin 25 válasza B-L-A-C-K (#5193) üzenetére


Sir Robin 25
csendes tag

Én is gondoltam erre a lehetőségre, de sajnos teljesen meghalt a régi CRT monitorom :O , így kénytelen vagyok venni egyet, ha szeretném használni a számítógépet... :W

(#5196) B-L-A-C-K válasza Sir Robin 25 (#5195) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát te tudod én szereznék a helyedben egy régit 1ft-ért :) De amugy lehet lese megy az ára, de januárban-március között álltalában igy szokott lenni...

Egy privát üzenetet küldtem...

[ Szerkesztve ]

(#5197) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#5196) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerk: 1000 ft-ért akart lenne pl: 14crt...:)

(#5198) katt777 válasza katt777 (#5194) üzenetére


katt777
félisten

Írtam a böszme LG-nek, hogy egyrészt miért nem állítható a 4:3 in wide funkció a képmenüben, másrészt ki volt az a kolosszális balfasz, aki ezt egy wide monitoron alapból wide-ra állította. :W Állítólag hamar válaszolnak.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5199) katt777 válasza katt777 (#5198) üzenetére


katt777
félisten

Na, nem válaszoltak, de megvilágosodtam, úgyhogy végre műxik a 4:3, szóval elégedett vagyok az LG204WT-vel. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5200) Karima válasza B-L-A-C-K (#5181) üzenetére


Karima
őstag

Hi!

Ezzel a MagicTune progival a 2032bw-n is be lehet állitani szépen a szineket? Mert a Samsung honlapján néztem, és nem irják ezt a modellt, igaz azt sem, amivel te csináltad.

A honlap:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.