Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5051) ent válasza ent (#5049) üzenetére


ent
őstag

20-25fps ;] élvezhetetlen

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5052) Osynho válasza Pityesz78 (#5050) üzenetére


Osynho
addikt

223bw-m 51,5cm :DD

(#5053) Pityesz78 válasza Osynho (#5052) üzenetére


Pityesz78
tag

hu az necces. Szereted? Előre lehet dönteni? Álítható a magasság?

(#5054) Karima


Karima
őstag

Hali!

Vettem ma egy 2032bw-t. Teljesen meg vagyok elégedve, semmi pixelhiba meg ilyesmi. De! Amikor az egész lépernyőnek feketének kellene lennie, akkor a közepe tájékán olyan jelenség látszik, mintha a feketénél egy eggyel halványabb árnyalatú ecsettel meg lenne mázolva 2-3 kb 3cm-es vízszintes sávban. Csináltam PhotoShop-al is egy teljesen fekete 1650*1080-as képet próbaképpen, és ha kiteszem teljes képernyőre, akkor is látszik a jelenség. De csak akkor, ha a képernyő nagy részének (min kb 80-90%-nak) feketének kéne lennie. Pl a Call of Dutynál, amikor meghalok, és a Continue képernyő jön be.

Szerintetek emiatt visszavigyem? Vagy lehet hogy driver hiba? A monitorhoz kapott cd-n lévő (valószínűleg) drivert nem tettem még fel.

(#5055) B-L-A-C-K válasza Pityesz78 (#5050) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most mértem le a 226bw-t pontosan 51cm hosszú...

Érdekes hogy az elöttem hosszászóló 223bw 51.5 cm hosszú... :)

[ Szerkesztve ]

(#5056) Pityesz78 válasza B-L-A-C-K (#5055) üzenetére


Pityesz78
tag

Na az már tuti beférne. És azt lehet előrefele dönteni?

(#5057) Pxs


Pxs
aktív tag

Van egy 20"-os Viewsonic wide TFT-m (VG2021wm), egy elég furcsa problémával..sokszor látni, hogy vibrál a képe, de nem úgy, mint amikor frissítési ráta probléma van vagy mint egy CRT, hanem olyasmi, mintha a háttérvilágítás intenzitása váltakozna random módon, mindenesetre rendesen bántja a szemet.

Mitől lehet ez ? :F

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#5058) mleslie


mleslie
tag

Szerintem bőven elég egy 20-as is, ha pár ezrest meg akar spórolni valaki.
Én ezt választottam:

LG L206WTQ-SF (2ms, 170°/170°, 5000:1) Paraméterei alapján a jelenlegi legjobb monitor. Az más kérdés, hogy ezekből az értékekből esetleg mennyi igaz. :B
Tény, hogy nagyon szép képe van közelről is, és már örülök neki, hogy nem 2232BW vagy 223BW lett a választásom.

(#5059) canniball


canniball
nagyúr

Egy ravasz kérdés a widescreen TFT monitorral már rendelkező kollégákhoz: böngészés és Office alatt van-e valami előnye/hátránya a széles képernyőnek?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5060) ent válasza canniball (#5059) üzenetére


ent
őstag

:(

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5061) canniball válasza ent (#5060) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt most hogy értsem? Se előny, se hátrány?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5062) d@minator válasza canniball (#5059) üzenetére


d@minator
addikt

Van olyan oldal amely wide-ra optimalizált. Sajna egyelőre kevés.
Az excel táblák sokkal jobbak. Word-ben nem sok előny van hacsak nem az, hogy két dokumentum is elfér egymás melett az eszköztár meg elfér egy sorban.
Power point sajna két oldalt fekete csík.

(#5063) Karima


Karima
őstag

Tehát, hogy pontosan mire is gondoltam, amikor a sávosodásról beszéltem az előbb:

[link]

[link]

[link]

Szóval serintetek ez normális?

(#5064) wwhy válasza canniball (#5059) üzenetére


wwhy
veterán

Office alatt nem kérdés; úgy is reklámozzák a 22-est, h elfér rajta két A4-es :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5065) B-L-A-C-K válasza Pityesz78 (#5056) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát elörefele egy nagyonpicit magaság nem állitható de forgatható...

(#5066) B-L-A-C-K válasza Karima (#5063) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát ez tényleg nem frankó szerintem vidd vissza...

(#5067) Osynho válasza Pityesz78 (#5053) üzenetére


Osynho
addikt

Jah, eléggé bejön a mocsi. Egy 17es crt-ről váltottam és nem csalódtam. Mondjuk a fekete nem az igazi, de TN paneltől nem is várom el. Viszont oldalról egész jól látható, ha többen körbeüljük, akkor is teljesen korrekt. Dönteni lehet előre hátra, meg forgatni, de a magassága nem állítható. De nem is hiányzik.

(#5068) Osynho válasza B-L-A-C-K (#5055) üzenetére


Osynho
addikt

Hát nemtom. Megmértem mégegyszer. 51,3 körül van. :DDD Érdekes.

(#5069) Pityesz78 válasza Osynho (#5067) üzenetére


Pityesz78
tag

Előredönteni kb mennyire lehet?

226BW 51cm
223BW 51,7 cm
225 BW 50,5 cm ez a tft télleg ilyen széles v csak elírás :F (mod)

[ Szerkesztve ]

(#5070) Rick4 válasza katt777 (#5042) üzenetére


Rick4
félisten

nevezhetjük pixelesnek, de 30 centi távolságról már semmi sem látható a pixelekből....ennyi erővel ne vegyél monitort, mert 1000 fokon elolvad....nem kifejezeten életszerű amiről beszélünk, de mégis igaz...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5071) tempx válasza wwhy (#5022) üzenetére


tempx
tag

FYI: kis utánajárás után kiderült, hogy a lenovo l220x már rendelhető 93k + áfáért, én nagyon kíváncsi vagyok rá, de egyelőre még 0 review-t találtam róla :( arra meg esély sincs hogy élőben megnézzem. Nagyon nem tudom elképzelni hogy nézhet ki egy windows desktop 22"-on 1920x1200-ban...

[ Szerkesztve ]

(#5072) Rick4 válasza Xelo (#5037) üzenetére


Rick4
félisten

ha játszani van kedvem (mondjuk fél éve nem is indítottam a gépen 3D-s alkalmazás sem, nemhogy játékot) akkor átviszem a gépet a másik szobába, és rákötöm az LG 37"os LCD tévémre, azon lehet játszani...amire nekem kell, arra ez tökéletes. előtte egy 26"os thomson LCD tévé volt, vehettem volna most is 26-32"os tévét, 110K-tól vannak elég jók, nekem nem az ár volt fontos, hanem az, hogy egyszerűen felesleges volt többet ráköltenem... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5073) TeeJay válasza Karima (#5054) üzenetére


TeeJay
félisten

vedd le a fényerőt meg a kontrasztot mert alapból maxon adják ki a gyárból
legyen a fényerő 40-50körül a kontraszt meg 70-en
akkor tökfekete lesz a háttér elhiheted és a szélen a bevilágítást sem fogod látni ;)

ja és ugye DVI porton használod?
vétek lenne nem azon járatni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5074) Osynho válasza Pityesz78 (#5069) üzenetére


Osynho
addikt

Hát nem számottevő mértékben :D Gyakorlatilag függőleges a vége. Szal inkább csak hátrafelé megy.

(#5075) zolynet válasza Pityesz78 (#5050) üzenetére


zolynet
addikt

Úgy látom még megvan a 10K difi, de lehet én nézem rossz helyen:
223BW vs 226BW.
223BW-t nemigen lehet dönteni, de nekem nincs is szükségem rá. Max annyiban lehet dönteni ha a kávája alá teszel vmit ameddig bírja h nem borul. :DDD Ha nem szemből nézem hanem pl ágyból múvizok akkor meg arra fordítom és meg van oldva. Plussz 5K-t nem tudom megérne-e nekem az az inteligens állvány. /sztem nem, meglehet a skót felmenők miatt ;] /

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#5076) Pityesz78 válasza zolynet (#5075) üzenetére


Pityesz78
tag

Ja persze ott megvan még a 10k difi. Csak a cikk amit linkeltél, hogy a 225BW és a 226BW között van 10k na az a nem friss, mert csak pár ezer van köztük. És ezért dilemma nekem, hogy akkor mégis melyik a jobb.

(#5077) Karima válasza TeeJay (#5073) üzenetére


Karima
őstag

Hi!

Brightness:20 Contrast:60 beállításon van (a képeken is) (ja és gyárilag nekem nem maxon volt). És persze dvi-n használom.

Ennek fényében mi a javaslat? Vigyem vissza? Még a 3 napban bőven benne lennék, csak nemtom, hogy emiatt kicserélik-e.

U.i.: kipróbáltam az általad leírt beállítást és ott is ugyanúgy látszik.:(

[ Szerkesztve ]

(#5078) KIRKJE


KIRKJE
csendes tag

Hello!

226BW FTW!

Edigitalban vettem Szegeden, teljesen készségesen kibontották, kipróbáltuk. Imo nagyon szuper kis monitor, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki dilemmázik a 223BW és a 226BW között az válassza a nagyobbat. Nagyon szép képe van, a masina ott van a profilon belül:

1440 x 900 CS:S fix 100fps (nah jó csak az esetek 90%-ban)
1440 x 900 CoD4 fps cfg-vel 70-150fps átlag 90fps körül
1440 x 900 NFS PS medium beállításokkal tökéletesen fut (megjegyzem így is gyönyörű)

br: 35
con: 65
színek: 50-50-50
gamma: mod1

Egyetlen kérdés: én valami régebbi talpat kaptam vagy csak nem jól raktam össze, mert én nem tudom forgatni horizontálisan...

(#5079) nbl2 válasza d@minator (#5024) üzenetére


nbl2
senior tag

Én most vettem 38k LG 194WT-met amit nem mondanék szemétnek,mert 5ms-es nagyon szép képe van, és játékban és filmben is jó.
Én is azt hittem, hogy a 19-es wide alacson, de ez nem igaz, mert filmre és játékra nagyon is jó, csak szövegszerkesztésre lehet kevés, de még így is magasabb egy 17-es CRT-nél. :)
Játékra valahogy nem tudom elhinni hogy nem elég egy 19-es wide hanem 22-es kell.
És én is azért vettem 19-est mert 20-nál már ugrik a felbontás és oda már vga is kell, ehhez meg az x1950pro is elég lesz még egy darabig, addig biztos amíg a 8800GT a 22-es widehoz. :DD

Never give up!

(#5080) d@minator válasza KIRKJE (#5078) üzenetére


d@minator
addikt

Hogy csinálod az 1440-et? Én még nem jöttem rá.

(#5081) d@minator válasza nbl2 (#5079) üzenetére


d@minator
addikt

Nem az LG a szemét, hanem amit a 40k-s árkategóriában lehet kapni. Te szerencsés vagy, hogy 38k-ért hozzá jutottál. Máshol ennyi a nettó ára.

(#5082) zolynet válasza Pityesz78 (#5076) üzenetére


zolynet
addikt

Bocs benéztem, a 225BW és a 226BW között valóban csak pár ezer a difi. Nekem külcsínyre a 226BW jön be jobban, én azt venném. Amugy meg a cikkben csak a konklúzió részét gondoltam, mert a cikk készült: 2007-03-26 13:04 ;)
Végeredményben én a 226BW-t választanám. :K

Life is too short to stay stock!

(#5083) zolynet válasza KIRKJE (#5078) üzenetére


zolynet
addikt

Gyerekek hadjuk már ezt a válaszd a nagyobbat dolgot. 21.6" vs 22" , dúrván 0,4" különbség!
223BW és 226BW között differencia. A samu oldalán teljesen megegyezik....lehet elírás, miután vmi kis különbségnek lennie kell, de csinálhatunk vmi nagy monitor centizéses hétvégét/méricskélést.
Bár nem értem miért 1440x900-ba tolod :( mikor az 1680x1050-nek a 1280x800 a váltója. Annak meg örülök h legalább van Szegeden is olyan bolt aki nem fikázik ha ki kell bontani vmit. Príma.

Life is too short to stay stock!

(#5084) mleslie


mleslie
tag

Egy picit furcsálom, hogy mindenki százezres videokártyákat ajánl ezekhez a monitorokhoz...
Nekem sosem volt, csak max. középkategóriás vkarim, és most is tökéletesen játszható pl. a Wow, vagy a HL2 Ep.2 natív-on, pedig csak egy jónak nem nevezhető X1600XT-m van.
Szóval nem kell annyira kétségbe esni ettől, persze nem lehet mindent maxra pakolni...

(#5085) zolynet válasza mleslie (#5084) üzenetére


zolynet
addikt

7900GS-el hajtom /konfigom kitöltve/ és tökkéletesen megy a hl2 ep2 1650-ben szűrőkkel! 4AA/8AF! Mindamellett szinte csak GTR2-vel nyomom, high graf. online 2AA/16AF.

Life is too short to stay stock!

(#5086) flegos válasza TeeJay (#5073) üzenetére


flegos
senior tag

Hogy a fekete tök fekete lesz azzal kicsit vitatkoznék...

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#5087) B-L-A-C-K válasza KIRKJE (#5078) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

1440 x 900 hogy ratktad be? Nekem nem is lehet választani olyan felbontást....

(#5088) canniball válasza d@minator (#5062) üzenetére


canniball
nagyúr

"Van olyan oldal amely wide-ra optimalizált. Sajna egyelőre kevés."
És mi történik azokkal az oldalakkal, amelyik nem ilyen? "Szétesnek" vagy csak függőlegesen kevesebb látható belőlük?

Az excell szinte nem számít, inkább a word-ön van a lényeg.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5089) canniball válasza wwhy (#5064) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak 19"-osról lenne szó.

Hogy értsétek a dolgot: éccsapám meglátta az egyik újságban, hogy akciós (43k, bár máshol akció nélkül is ennyi...) az LG L192WS-SN és megvenné (a jelenlegi 15"-os CRT helyett) édesanyámnak karácsonyra. Éccsanyám viszont nem az a típus, akinél egyfolytában megy a gép, havonta pár alkalommal kapcsolja be otthon a gépet, akkor pedig többnyire Word-ben dolgozik, az e-maileket nézi meg, esetleg "böngészik" egy kicsit. Így valószínűnek tartom, hogy jobban járna egy "sima" 19"-ossal. Viszont:
-ha én veszem meg a "sima" monitort Pesten, akkor (jobb esetben) fizetés előtt le tudom ellenőrizni a pixelhibákat stb.
-ha ők veszik meg otthon (Somogy) és gond lenne könnyebb a gariztatás.
Ezért kérnék valami pro vagy kontrát, amiért érdemes vagy amiért nem érdemes a fenti modellt megvenni. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5090) Motion_Blur válasza mleslie (#5084) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért kell a kártya, hogy natívon tudj játszani rendesen (itt most nem CS-re és társaira gondolok...)

Nekem X1950Pro-val pont nem mentek el a játékok 1680x1050-en, HD3850-nel simán :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5091) ent válasza canniball (#5088) üzenetére


ent
őstag

"És mi történik azokkal az oldalakkal, amelyik nem ilyen? "Szétesnek" vagy csak függőlegesen kevesebb látható belőlük?"

(1920x1200)
Katt
kép

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5092) canniball válasza ent (#5091) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez elég randa így... :( Csak a PH ilyen vagy minden oldal? Mert korábban(*) a PH az én sima 17"-os TFT-men is így ("balra zárva", "szép" fehér csíkkal a jobb oldalon) jelent meg, viszont a többi oldal nagy része normálisan (van középre igazítva vagy széthúzva).

(* Javasolnám neked is a Firefox használatát, abban egy kis buherával szépen szét lehet húzni a PH blokkjait, ezzel eltüntetve a jobb oldali nagy fehérséget és élvezve, hogy több post elfér, valamint kényelmesebb az olvasás. Nálam 1280x1024-ban így néz ki.)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5093) ent válasza canniball (#5092) üzenetére


ent
őstag

csak a PH :((

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5094) ent válasza canniball (#5092) üzenetére


ent
őstag

Ez a fájörfox buhera micsoda? :B

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#5095) canniball válasza ent (#5093) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát, PH-t éccsanyám nem nagyon olvas... :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5096) canniball válasza ent (#5094) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt volt róla szó. (Persze neked a számokat igazítanod kell a képernyő felbontásához.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5097) tempx válasza zolynet (#5083) üzenetére


tempx
tag

223BW vs. 2232BW vs. 226BW itt kiderül minden különbség [link]

(#5098) Mozso26 válasza B-L-A-C-K (#5087) üzenetére


Mozso26
senior tag

Tegyél másik video kari drivert, vagy tedd fel ujra amit most használsz. A videokari driver állitja be az ilyen jellegü dolgokat mikor telepited.A másik ok lehet az hogy még nem telepitetted a monitor driveret?A vezérlöpultban az eszközök menüben mi a monitor neve?

(#5099) katt777 válasza ent (#5091) üzenetére


katt777
félisten

Firefoxban betehetsz mellé +1 oldalt, nem csak széthúzni lehet. Normál monitoron is, ha nagy felbontást használsz.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5100) KIRKJE válasza B-L-A-C-K (#5087) üzenetére


KIRKJE
csendes tag

Én így csináltam, bár lehet, hogy a driver reinstall is segíthet:

[először ez]
[utána ez]

Csináltam egy saját felbontást driveren belül, utána már át tudtam váltani. CSS-t pedig: láncs opsönzbe -w 1440 -h 900 és voila! ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Widescreen TFT-k pro/kontra - Milyet? Melyiket? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.