Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) jfcvfc


jfcvfc
tag

Üdv!
Kérdésem lenne. A HG8245H ONT készüléknek az usb portját fel lehet támasztani egy külső vinyó fogadására? És úgy megoldva hogy az eszközök lássák és filmeket lehessen nézni róla?
Köszönöm!

(#83252) makoss válasza DJ. Ru$y (#83246) üzenetére


makoss
veterán

Erre a válasz titok? :B
...mert érdekellne! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83253) berbatov2 válasza mefistofeles (#83249) üzenetére


berbatov2
senior tag

A feher ketannason szamitogep bongeszon keresztul tudod bekapcsolni a wifit. Apropo 1000-es nethez nem kaptal ajandek routert?

(#83254) DJ. Ru$y válasza makoss (#83252) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Meg kérlek, hogy kicsit lassíts. Ha 10 percenként írsz, akkor sem fogok/fogunk válaszolni, mert nem 0-24-ben ülök/ülünk a gép előtt. Másik meg, hogy, ha az aláírásomat nem tudod elolvasni, hogy privátban nem válaszolok szakmai kérdésre, akkor miről beszélünk?

Ha a Telekom most köt be, akkor olyan technológián fog kötni, ami éppen van, ha VDSL2, akkor nyilván DSL (rézérpár) lesz bekötve.

A fejlesztés megvalósulhat optika formájában és ADSL2+-ról VDSL2-re váltás formájában, ha megrendeled, akkor majd megtudod mit kötnek, ha 50 Mb a rendelhető maximum, akkor VDSL2-t kötnek be. Optikán rendelhető a 120 és 1000 Mb is, az pedig, hogy mikor történik meg a fejlesztés és átadás az adott területen, senki sem tudja, aki pedig tudja, nem fogja, és nem is mondhatja meg valószínűleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83255) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83249) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem fog megszakadni a net, belépsz az online felületre, majd beállítod a wifi hozzáféréshez szükséges dolgokat (név, jelszó) és bekapcsolod a wifit, ennyi.
Magyar nyelvű leírás ITT 6.6-os pont kell neked.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83256) bb.bocs válasza aclandiae (#83199) üzenetére


bb.bocs
őstag

érdekes. rendgazdi vagyok. a mit mihez adok a gond

(#83257) bb.bocs válasza bb.bocs (#83256) üzenetére


bb.bocs
őstag

amikor feltenném a programot ezt írja ki... nem is értem miért nem tudja létrehozni mikor manuálisan ott a fájl...

[ Szerkesztve ]

(#83258) makoss válasza DJ. Ru$y (#83254) üzenetére


makoss
veterán

Bocsáss meg ha nagyon hajtok, de veszettül érdekel a dolog! :R

Ha igaz a héten megtudom mi lesz, mert én 50-es netet rendeltem.
Olyan kérdésem lenne még, hogy ha nem optikát kötnek, vagy gyengébb kábelt, akkor a fejlesztés miatt még azt kicserélhetik jobbra? :R
Azt tudom, hogy nagy a titkolózás mert az az illető állásába is kerülhet ha a szakmában dolgozó árulja el, valahol olvastam itt...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83259) DJ. Ru$y válasza makoss (#83258) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem értem hova hajtasz, ha már amúgy is megrendelted... VDSL2-t fognak kötni szinte biztos.

Akkor ''cserélik'' optikára, ha feljebb váltasz 120 Mb-re vagy gigabitre, majd, ha kiépül egyáltalán az infrastruktúra hozzá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83260) makoss válasza DJ. Ru$y (#83259) üzenetére


makoss
veterán

Köszi szépen a segítséged, türelmedet!!! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83261) tsteve válasza bb.bocs (#83257) üzenetére


tsteve
senior tag

próbáld rendszergazdaként a telepítést...de ha rg vagy, akkor vírus nincs nálad esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#83262) Bozek válasza bb.bocs (#83257) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg, hogy időlegesen kikapcsolod az UAC-ot. Az bekeverhet, ha nem te vagy a tulajdonosa a fájlnak.

(#83263) DJ. Ru$y válasza bb.bocs (#83257) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld meg ezt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83264) btz válasza #22718208 (#83250) üzenetére


btz
addikt

Ezt a doksit még én szerkesztettem Telekom specifikusra a globális listából, ahol a többi szolgáltató építkezése is megtalálható (még mielőtt valaki elszomorodna, hogy az ő települése kimaradt).
Ahogy a dokumentumban is olvasható, ezek tervezett időpontok. Azaz a gyakorlatban mutatkozhat eltérés, mivel ez már több mint 8 hónapos tervezet.
Nálunk is 06.22-re van írva. Ismerem a helyi kivitelező cég egyik alkalmazottját. Vele beszéltem a dolgokról és azt mondta, hogy akár szeptemberig is húzódhat amíg ebből végfelhasználónak átadható szolgáltatás lesz. Nálatok is adódhat hasonló helyzet. Ezért ezt a listát íly módon kezeljétek.

ⓑⓣⓩ

(#83265) HXY


HXY
addikt

Sziasztok!

A Telekomnál még mindig van digitális kábel TV, amit DVB-C tunerral lehet fogni, de nem kell hozzá ügyfél-azonosító kártya.

Van kétféle csomag is:
Kódolatlan Digitális Alap csomag (kb. 20 csatorna)
Kódolatlan Digitális Családi csomag (kb.30csatorna)

A kérdésem az lenne, hogy mégis hogy "kódolják vagy szűrik"
az Alap csomagban lévő előfizetőknél a "Kódolatlan Digitális Családi csomag"-ban lévő extra csatornákat?

[ Szerkesztve ]

(#83266) jfcvfc


jfcvfc
tag

Üdv!
A HG8245H lan1-es pontján kábeles sebességmérésnél 600 Mbps körül mérek. A feltöltés 200Mbps. Mindez 1000/200 -as előfizetésnél. Gondolom nem érdemes reklamálnom mert a garantált megvan!? Most próbálom majd összehozni a kapott dlink-es routert. Visszaolvastam a fórumban remélem menni fog. A HG8245H usb feléleszthető külső vinyós filmnézéshez?

(#83267) bzolika10 válasza jfcvfc (#83266) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Az útmutató szerint ftp szerverként használható.

(#83268) bb.bocs válasza tsteve (#83261) üzenetére


bb.bocs
őstag

nincs virus, van irtó a gépen.

(#83269) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

ma beüzemelték a gyorsító opciót nálam vdsl 50M alapból a vonalam.

jelenleg tesztelek.
eddigi eredmény: [kép]

pár nap és egy részletes vélemény jön róla.

الغريبة في هذا الكوكب

(#83270) bb.bocs válasza Bozek (#83262) üzenetére


bb.bocs
őstag

uac levan véve.

(#83271) bb.bocs válasza DJ. Ru$y (#83263) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez bejött köszi!!!

(#83272) makoss válasza DJ. Ru$y (#83259) üzenetére


makoss
veterán

Na végül felhívott a Telekom helyi megbízott szerelője, hogy a kitűzött időpontban azért nem tud kijönni, mert az utcában nincs kiépítve a megfelelő hálózat, de nem csak itt, az egész településen!
Háát akkor én azt üzenném annak a drágajó Telekomos ügyfélszolgálatosnak, aki 50 Megás netet intézett, hogy gyönyörű szépen elmehet továbbképzésre mert a tudása egy nagy: 0 :W
Úgyhogy feleslegesen marattam szét a szemem itt a monitor előtt, hogy megtudjam a nagy semmit, persze köszönöm azoknak akik próbáltak segíteni, akik meg nem értenek hozzá, javaslom, hogy inkább felejtse el ezt a szakmát és menjen inkább szakácsnak vagy utcaseprőnek! :F

... úgyhogy még marad a rádiósnet, jelenleg ez most a legjobb :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83273) lemusz válasza makoss (#83272) üzenetére


lemusz
addikt

Én mondtam elsőnek 30ast rendelj, de le lettem baszva hogy minek amikor 14 nap visszamondás ésatöbbi...

(#83274) #22718208 válasza makoss (#83272) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ilyeneken meg sem lepődöm, ez a magyar telekom!

Viszont....

A központos emberkék valami ritkán frissülő és pontatlan adatbázisból dolgoznak szerintem.

Mindig a felmérést/telepítést végző emberek tudnak pontos képet adni, hogy mi az ami elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#83275) btz válasza makoss (#83272) üzenetére


btz
addikt

Azt mondta, amit az adatbázis mutatott neki, az hogy a tudása mekkora az a történetben irreleváns.

ⓑⓣⓩ

(#83276) makoss válasza lemusz (#83273) üzenetére


makoss
veterán

Hogy kitől rendeljek 30 megás netet?

(#83274) gombilaci1: Elmondanám, hogy az a lista amit itt fentebb betettek is csak annyit ér amennyi tudása, rálátása van a munkájára az ügyfélszolgálatnak!
Én nem hitegetném vele a népet!
:(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83277) DJ. Ru$y válasza makoss (#83276) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Annak a listának semmi köze a te rendelésedhez, ez egy fejlesztési ütemterv, valószínűleg az ügyfélszolgálatosok nem is látták és nem is érdekli őket ez a lista, kevered a szezont a fazonnal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83278) makoss válasza DJ. Ru$y (#83277) üzenetére


makoss
veterán

Háát sajnos erőssen van köze, mert nem kenyeret rendeltem hanem netet vazze!
Te kevered össze, mert az a lista bőven az után volt, miután én beszéltem velük!
Legközelebb olyan netet köttessenek ami létezik is! :U
És az én drága jó időm basztam el az ő hülyeségeikkel, hozzá nem értésükkel!!!
Én nem reklámoznám azt a listát, mert betyárul nem fedi a valóságot, és erre bizonyíték is van!

Az a lista ugyanannyit ér mint az ő tudásuk: semmit!
A szervizes azt mondta, hiába a lista, itt kb még legalább 1 évig semmi nem lesz!
Betyárul nem mindegy, hogy valaki a monitorról olvassa le az adatot ami hülyeség, vagy kijön és berendezéssel nézi meg mi van!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83279) DJ. Ru$y válasza makoss (#83278) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az egy fejlesztési tervezet halló, ha nem sikerül felfogni amit délután óta írunk itt többen is, akkor már nem tudok mit mondani... Semmi köze az aktuális rendelésedhez, mivel tervezet, nem pedig megvalósult fejlesztés.

Kérem kapcsolja ki. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83280) makoss válasza DJ. Ru$y (#83279) üzenetére


makoss
veterán

Én sem tudok mást írni mint amit már leírtam.
Lehet fejlesztés, csak semmi köze a valósághoz ember!!!
Mit nem értel???
Szerintem hagyjuk...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83281) HXY


HXY
addikt

Magenta 1-eseknek ugye ingyen van a Családi mobil opció.
Akkor is feltétel, hogy kettő mobil előfizetés legyen?
Nekünk csak vezetékes telefon, tv, net és 3 Domino kártyánk van. A három Domino-ra nem megy?

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/kedvezmenyek

(#83282) C0d3r válasza makoss (#83280) üzenetére


C0d3r
addikt

Most már nyugodtan visszavehetsz a stílusból...

Kukkants rá még egyszer arra a listára. Nézd meg az első sor oszlopait.
"Kivitelezés megkezdésének tervezett határideje". Eddig úgy látom eljutottál. Nézd csak mi van még mellette!
"Kivitelezés befejezés tervezett határideje" - bizony, egy kivitelezést be is kell fejezni. Na de mikor? Bizony, jól látod, többségéhez 2018. május van írva. De vegyük figyelembe azt is, hogy egy tervezet ritkán szokott határidőre teljesülni.
Lényeg a lényeg, ha 2018. végén is ugyanilyen lesz nálad a helyzet, majd akkor térjünk vissza a témára.
Lehet, hogy nálad csak jövő tavasszal kezdik el a tényleges munkálatokat.

[ Szerkesztve ]

(#83283) viktorhu válasza makoss (#83280) üzenetére


viktorhu
veterán

Honnan tudod, hogy nem lesz fejlesztés?

(#83284) dptrsk válasza HXY (#83281) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A családi mobil opció feltétele a 2 előfizetés, azt nem tudod megkerülni.

(#83285) Vynx válasza makoss (#83280) üzenetére


Vynx
tag

"Mit nem értel?" <- Ez meg milyen szó/kérdés? Ilyen szó nem létezik magyarul.

Neked meg a magyar helyesíráshoz és nyelvtanhoz nincs semmi közöd...

[ Szerkesztve ]

(#83286) lufi7 válasza makoss (#83280) üzenetére


lufi7
aktív tag

Fejlesztés = majd, egyszer csak lesz

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#83287) qnadam válasza HXY (#83265) üzenetére


qnadam
veterán

úgy, mint az analógot, szűrőkkel. vagy titkosítás nélkül van a hozzád menő kábelben, vagy sehogy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83288) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem emeltem volna ki félkövérrel, hogy tervezet még talán meg is érteném, de látom nem csak én nem értem... :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83289) jfcvfc


jfcvfc
tag

Ha kicsit visszatérhetünk a szakmai vonalra akkor lenne kérdésem. Kábelesen a netem 600 fölötti Mbps. De wifin nem tudok 40Mbps fölé menni egy eszközzel sem. Természetesen a routertől 40cm-re állok. Mi lehet a probléma?

(#83290) viktorhu válasza jfcvfc (#83289) üzenetére


viktorhu
veterán

Mivel lennél elégedett? Kicsit lehet variálni, pl. ha beraksz egy wifi analyzer screenshotot, de érdemi gyorsulást ac wifivel tudnál elérni. Szerk.: azzal sem a gigabitet természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#83291) bkiky01


bkiky01
senior tag

1000-es nettel végre bridge módban használom az ont-t és a hozzá kapott dlink ac 1200-as routert üzemeltem be(ont-vel akadtak a lanon stream-elt videók). Kérdésem, hogy ilyenkor van-e mód használni a műsorújság app-ot a box irányítására? Ezelőtt könnyen össze tudtam rendelni vele a boxot, mert egy hálón volt, most viszont nem okés a dolog, mivel ahogy írtam feljebb ont csak bridge..

(#83292) jfcvfc válasza viktorhu (#83290) üzenetére


jfcvfc
tag

Igazából nem tudom mivel lennék elégedett csak a keveslem.. :DD A HG8245H után a D-Link DIR 842 router van. Mondjuk nem tudom mit kellene beállítani. Pontosabban nem találom a HG8245H-t hogy lehet bridge modba tenni. Nem találom benne a felhasználó nevet és a jelszót sem így a d-link -et nem tudom pppoe módba rakni mert nem tudom mit írjak be.

[ Szerkesztve ]

(#83293) raider21 válasza jfcvfc (#83292) üzenetére


raider21
aktív tag

Felhasználó neved az a telekomos emailcímed lesz nagy eséllyel. A jelszó pedig az, amit a szerződéskötésnél megadtál. Talán a szerződésben ezeket megtalálod leírva, de ez csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

raider21

(#83294) a8l válasza raider21 (#83293) üzenetére


a8l
aktív tag

Nekem sikerült ma behúzni 30m optikai kábelt az 1000-es nethez. Ma reggel az fogadott hogy a routerem nem tud belépni pppoe, hibás jelszó. Drága telekom megváltoztatta a jelszót magától ma reggelre, pedig még az új optikai net be sincs kapcsolva, a régit azért használnám amig az új nem él. Felhívtam őket, visszaállították a jelszót a régire és egyből lett net. Már bent van az optika a szobában ahol majd az ont lesz és onnan eljutottam sokmindenen keresztül a kis kapuig. Innen még holnap a járda alatt át és kb 20m telken belül, aztán ások egy nagy gödröt a kerítés mellett, jöhet az átfúrás(30cm vastag beton), ha ez megvan akkor át az út alatt, kb 8m és már az oszlopnál is vagyok. Onnan meg a telekomos telepítő ember viszi tovább a következő oszlopra ahol az elosztó dobozban csak engem vár az egyik hely a 8-ból ahová optikát lehet bekötni.
Nekem is Huawei HG8245H ONT-ot fognak hozni?
Az lenne a kérdés hogyha adnak még egy ajándék routert azt tudom használni másodlagos routerként?
Tehát az ONT menne bridge módban, az Asus AC68 (AC1900) a fő router és valahogy alá lehet rendelni ezt a dlinket hogy az is adjon wifit kicsit távolabb meg rá lehessen kötni lan porton eszközöket?
A ház másik szélén nem sok wifi jel van, meg a kert egy részén sincs jel.

(#83295) Gubek-Einste válasza a8l (#83294) üzenetére

Nekem is Huawei HG8245H ONT-ot fognak hozni?
Mindenki azt kap.

Tehát az ONT menne bridge módban, az Asus AC68 (AC1900) a fő router és valahogy alá lehet rendelni ezt a dlinket hogy az is adjon wifit kicsit távolabb meg rá lehessen kötni lan porton eszközöket?
Igen, így kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83296) DJ. Ru$y válasza jfcvfc (#83292) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ONT-ot nem kell 'bridge módba" tenni, mivel nincs benne ilyen és nem is bridge módnak nevezik, hanem PPPoE Passthrough simán LAN1-re kötöd a saját eszközödet és beállítod abban a PPPoE hozzáférésed adataid, ahogy írták felhasználó név egy @t-online.hu-s e-mail cím, plusz a hozzátartozó jelszó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83297) btz válasza makoss (#83278) üzenetére


btz
addikt

Jó isten gyere le.
Milyen ügyfélszolgálatosok tudása? Azt a listát én írtam (nem vagyok ügyfélszolgálatos) már fentebb írtam csak el kéne olvasni. Egy elég nagy intervallumú tervezett fejlesztési határidő van benne, amitől a gyakorlat eltérhet és el is fog. A lényege inkább, hogy szerepel e benne adott település a Telekom fejlesztéseit illetően e vagy sem.
A te ügyedhez ennek a témakörnek semmi köze, de közben olvasom, hogy mások is próbálják ezt valahogy elmagyarázni neked, de nem veszed a jeleket, csak az ügyfélszolgálatosok tudását szajkózod.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#83298) #22718208 válasza btz (#83297) üzenetére


#22718208
törölt tag

Makkosnak abban az egy dologban igaza van ,hogy az üfsz. valóban nincs képben azzal, hogy mit hol és hogyan lehet telepíteni. Nekem anno 1 megás netet akartak adni, mondván hogy ez a max. Aztán odamentem a DSLAM-nál dolgozó emberkéhez és elmondtam a bajom. Másnap jött és bekötott egy 15 megabites netet. 😀

Ő is azt mondta ,hogy az üfsz sötét mint az éjszaka. Ha bajom van közvetlenül őket keressem.

(#83299) berbatov2


berbatov2
senior tag

Pár napja mintha téma lett volna, de nem tiszta a dolog. Optikai területen, ha tv-re előfizetek, akkor az iptv box mellett ki lehet alakítani dvb-c (iptv doboz nélküli) végpontokat?

(#83300) DJ. Ru$y válasza berbatov2 (#83299) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem. Csak koax területen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.