Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83651) Tigerclaw válasza Gubek-Einste (#83648) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Bocs, valamiért az jutott eszembe, de úgy látom hogy az AC1200 -at legalább eltaláltam, szóval az a része áll. Elméletben átviheti az 1000Mbites sebességet 1-2 méterre szobán belül, ha a kliens eszköz is legalább ilyen fokozatú.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83652) kchris78 válasza Tigerclaw (#83651) üzenetére


kchris78
veterán

ac1200 az 2.4-en 2-400-at tud, 5-on 8-900-at. A legujabb csucstelefonok ha ezt nem is, de az act kihasznaljak 4-500Mbit erejeig (1streamet hasznal az i7 egy teszt szerint).

(#83653) woodworm válasza kchris78 (#83652) üzenetére


woodworm
veterán

De ezek linksebességek, a hasznos átvitel csak a töredéke lesz.

(#83654) Zeki


Zeki
nagyúr

Világos hogy wifin meg telón nem megy át a gigabit, de nem is hiszem hogy 20-30 megabitnek kellene lennie.

(#83655) woodworm válasza Zeki (#83654) üzenetére


woodworm
veterán

Szolgáltatói eszközzel a garázsból, több falon keresztül? Örülni kell annyinak is.
Egyébként jó párosítás és tiszta környezet esetén összejöhet a 200Mbit valós átvitel 2,4 GHz-en, de ez nagyon nem jellemző. A negyede is jó eredmény, onnantól minden Mbitnek örülni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#83656) viktorhu válasza Zeki (#83654) üzenetére


viktorhu
veterán

Jobb lesz majd, ha bent lesz a lakásban az 5g wifi.

(#83657) DJ. Ru$y válasza Zeki (#83654) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Menj ki a garázsba, telefon közvetlen lásson rá az ONT-ra és úgy mérj, 50-60 Mb-nél úgy sem lesz több szerintem. Az eszköz is szűk keresztmetszet, de a technológia is, nem véletlen, hogy ahova lehet mai napig kábelt húznak, mert ott van sebesség és stabil is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83658) Zeki válasza DJ. Ru$y (#83657) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az már csak holnap lesz.

(#83659) Zeki


Zeki
nagyúr

Van a T-home-nak olyan száma, ahol ha dominós telóról hívom, nem rak át a dominós ügyfélszolgálatra, hanem valóban tudok érdeklődni a T-home-os netbekötésről? 1-2 dologra kíváncsi lennék a T-home részéről is.
Mert az összefoglalóban lévő rövid hívószámos számok átraknak.

(#83660) Core2duo6600 válasza Zeki (#83659) üzenetére


Core2duo6600
veterán

1412 és megadod azt a számot amivel kapcsolatban intézkedni akarsz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#83661) Zeki válasza Core2duo6600 (#83660) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs olyan számom, mert a vezetékes teló nincs bekötve.
De céges vezetékesről elintéztem.

(#83662) kchris78 válasza woodworm (#83653) üzenetére


kchris78
veterán

Igen. Én 5Ghz-en AC1200-as cuccal 4-500Mbitet bírtam kihozni ugyanabban a szobában mint a router. Viszont a 120Mbites netsebességemet hozta 3 szobával odébb is, telefonról, ami nagyon jó eredmény. 5GHz esetében nagyon számít milyen erős a router hogy mit bír lefedni értelmes jelerősséggel... (ez második ilyen routerem)

(#83663) tocsek18 válasza Tigerclaw (#83646) üzenetére


tocsek18
senior tag

Értem, köszi szépen.

(#83664) semetka


semetka
őstag

Nemrég volt egy vihar Hódmezővásárhelyen ami leszaggatott pár vezetéket és nem volt net egész nap. Azóta megcsinálták de egy rakás sz*r az egész. Sebesség megvan meg a jelszintek is jók szerintem de egy pár oldal lassú pár napja. Pl a facebook az teljesen gáz. Néha egész rendbe jön aztán megint k.o. Jelentsem? Modem restart is volt már többször. Esetleg átraktak IPv6-ra? Az okozhat ilyet? Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#83665) #22718208


#22718208
törölt tag

Írtam a t-nek egy levelet. Miszerint áramszünet után a beállított felvételek nem sikerülnek. Mivel a speedport 724v lassabban indul és szinkronizál mint a box indul. Az meg indulás után még nem látja a hálózatot, így vár a felhasználói beavatkozásra. Jelen esetben a "próbálja újra" (azt hiszem ez a neve) opciót kell megnyomnom mind a három eszközön.

Ma jött a levél hogy vizsgálják majd rá 30 percre még egy hogy hibát találtak.

Kérdés ,hogy ez hogy lesz elhárítva 72 óra alatt. Esetleg van már gyorsabban boot-oló HGW amit kihoznak?
Mert hogy módosított szoftvert nem fognak kiadni három nap alatt a boxra az 100%.

(#83666) Intruder2k5 válasza #22718208 (#83665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nem a T tehet róla, hogy áramszünet van. Kösd szünetmentesre.

(#83667) Tigerclaw válasza semetka (#83664) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a kizárólag IPv6 még évekre van...hosszú évekre. A nagy para után rájöttek, hogy bőven van még tartalék az IPv4-ben, ha okosan használják és azóta nincs nagy kényszer a váltásra.

Ha csak pár oldal lassú, akkor azzal nem tudnak mit kezdeni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83668) #22718208 válasza Intruder2k5 (#83666) üzenetére


#22718208
törölt tag

De arról igen ,hogy a feláras eszközük az egyetlen a lakásban ami nem képes beavatkozás nélkül visszacsatlakozni a hálózatra.
Ha ez a megoldás hozzanak egy szünetmentest és rákötöm.

(#83669) Intruder2k5 válasza #22718208 (#83668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt neked kell megvenned, szerintem az előfizetésed nem tartalmazza.

(#83670) #22718208 válasza Intruder2k5 (#83669) üzenetére


#22718208
törölt tag

Majd megoldják ,ahogy akarják. A hibát elismerték, innentől az ő dolguk.
Kíváncsian várom a megoldást.

(#83671) DJ. Ru$y válasza semetka (#83664) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Google DNS-t használsz, vagy a T-set? Írd át mondjuk a Google DNS-re a DNS-t és nézd meg úgy. A DNS szerverek szoktak ilyen hibát okozni. Főleg az említett oldalnak képes nagyon berakni egy DNS hiba.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83672) DBob válasza #22718208 (#83670) üzenetére


DBob
őstag

Nekem speciel áramszünet után sincs ugyan ilyen kombinációval gondom.

(#83673) semetka válasza DJ. Ru$y (#83671) üzenetére


semetka
őstag

DNS-t nem szoktam babrálni. Mi az alapértelmezett? Hol kell beállítani?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#83674) Tigerclaw válasza semetka (#83673) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Alapból DHCP-n kapja automatikusan, szóval a konkrét Telekomos DNS IP címe nem érdekes, mert automatikusra visszatéve visszaáll arra.

Beállítani be lehet a routernél is, de a számítógép/tablet/telefon hálókártya interface beállításoknál is. Viszont ha nem tudod hogy kell beállítani, nem okos piszkálni. Esetleg ha van több géped is, akkor az egyiknél megpróbálhatod beállítani.

A neten van elég sok leírás és video is ennek a beállítására, de jó lenne tudni, hogy milyen gép, és milyen OS van rajta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83675) konz


konz
csendes tag

Üdv!

Az lenne a problémám, hogy peer-to-peeres játékok (pl. GTA Online) állandóan ledobálnak 5-10 perc után a sessionökből. Nagyon sok Technicolor modemes (jó öreg TC7200.20 van nekem már kb. 5-6 éve) írta más oldalakon, hogy ez az eszköz miatt van, nem szereti a p2p kapcsolatokat. (Bridge módba nem tudom tenni, ment a configolás, fix lokális ip, wifi kikapcsolás, stb... persze minden sikertelenül.)

Elvileg a Telekom már nem is ad ki a kezéből ilyen modemet, firmware frissítés kérésem is eredménytelen volt.

A kérdésem az lenne, hogy melyik a legegyszerűbb módja az (amúgy működő és hibátlan) modem lecserélésére?
Gondolom muszáj lenne valamit hazudni (hogy nem működik, mindig újraindul), ha valakinek valami ötlete ill. tapasztalata lenne modem csere-kérés ügyben azt nagyon megköszönném! :)

(#83676) DJ. Ru$y válasza konz (#83675) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pontosan azt mondd ami a hiba, nem tudja kezelni a peer to peer kapcsolatokat, ezért számodra az internet szolgáltatás nem megfelelő és szeretnél eszközcserét.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83677) spici válasza #22718208 (#83665) üzenetére


spici
tag

Próbáld meg a következőt:
1. Kikapcsolsz mindent (Összes boxot + HGW)
2. Bekapcsolod a HGW-t és megvárom míg teljesen működőképes nem lesz (DSL világít).
3. Bekapcsolod a FELVEVŐS boxot.
4. Bekapcsolod a többi boxot miután a FELVEVŐS van adás.
5. Teszteld.

Ugye ez a sorrendi indítás, általában ez megoldja a problémát.

(#83678) Uyuarasy

Hello, reggel minden rendben volt, ma miutan hazaertem eszrevettem, hogy a Fast3686 HGW-n van wifi es internet, de nem mukodik egyik LAN port sem (tehat az IPTV is sotet kepet ad). Ez valami esti bug vagy tonkrement az eszkoz? Ujrainditas nem oldotta meg a gondot.

(#83679) Bozek válasza spici (#83677) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ez hogyan oldja meg azt a problémát, hogy áramszünet esetén egyszerre indul minden, de a HGW lassabban áll fel, mint a box?

(#83680) #22718208 válasza spici (#83677) üzenetére


#22718208
törölt tag

Így persze hogy működik.

De nekem nem is ez a bajom.

(#83681) Tigerclaw válasza #22718208 (#83680) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a firmware-n kellene módosítani hogy sikertelen csatlakozás esetén próbálkozzon újra percenként legalább pár alkalommal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83682) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy tv-t tegnap,a kérdés miért nem látszik a rendeléseim közt,vagy pontosan hogy működik?
A mobil rendelés az látszott egyből.

(#83683) DJ. Ru$y válasza xigris (#83682) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Részletre vetted? Ha igen, akkor még ellenőrzik, hogy jogosult vagy-e, talán hívnak is emiatt, és utána kerül be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83684) xigris válasza DJ. Ru$y (#83683) üzenetére


xigris
őstag

Köszi,igen részletre vettem,ez kb mennyi idő?

(#83685) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

üdv,a nyakamon maradt egy speedport v724w typ ci vdsl router meg iptv box...ezzel kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni privátban?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#83686) DJ. Ru$y válasza st3v3np3t3r (#83685) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit szeretnél vele? Nem a saját eszközöd, keresheti rajtad a Telekom, vissza kellene nekik juttatni, különben kiszámlázhatják neked az árát.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83687) Nasuto válasza #22718208 (#83665) üzenetére


Nasuto
tag

Ilyen nálunk is sokszor van. Nálunk heti egy-két áramszünet mindig van (hiába van havonta egy nagyobb áramszünet ELMŰ hálózat korszerűsítés címszóval). Én is kérdeztem itt már pár hónapja, hogy ezt hogy lehetne orvosolni. Ha itthon vagyunk, nem gond, mert ilyenkor automatikusan megyek és rányomok a „Próbálja újra”-ra, de már rengeteg előre beállított felvételt buktam így el a nyaralás alatt. Viszont az is érdekes, hogy valamikor abszolút nincs gond, és külső beavatkozás nélkül feláll a box. Mindegy, szerintem előbb veszek egy szünetmentest, mint hogy a T kijavítja a firmware-ben.

(#83688) DJ. Ru$y válasza Nasuto (#83687) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A HGW-k sem mindig azonos idő alatt dobják be a szinkront, így ettől is függhet, hogy a STB kap-e már netet vagy sem.

DSL (és optika?) esetén jó a szünetmentes, mert a DSLAM működik alternatív áramforrásról, így akkor is van net, amikor nincs áram, laptopok, mobil eszközök simán tudják használni. Koaxnál ez nem megoldás, ha jól sejtem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83689) #22718208


#22718208
törölt tag

Most hívott a szerelő.
A megoldás az ,hogy nincs megoldás. Majd szoftveresen módosítják a boxot (valamikor).

(#83690) Nasuto válasza DJ. Ru$y (#83688) üzenetére


Nasuto
tag

Ezt nem is tudtam, hogy a DSLAM alternatív áramforrásról is tud működni. Akkor lehet tényleg beszerzek egy szünetmentest a boxnak meg a HGW-nek.

(#83691) dchard válasza Nasuto (#83690) üzenetére


dchard
veterán

DSL és optika esetében is szünetmentesen táplált a túloldal. Koaxnál a vonali erősítők nem, így áramszünet esetén a koaxos net meghal, hiába van szünetmentesed.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#83692) Nasuto válasza dchard (#83691) üzenetére


Nasuto
tag

50-es DSL van. Akkor ez a megoldás. Köszönöm. :)

(#83693) OldMike válasza dchard (#83691) üzenetére


OldMike
őstag

Nálam koax van, és cisco epc3925 HGW (IPTV). Amikor nálam nincs áramszünet, de az internet kapcsolat megszakad (látom a PC-n hogy nincs, és azt is hogy visszajött), akkor nem igazán tudom, hogy ettől a HGW újraindul, vagy sem.
Gondolom hogy általában nem, mert legtöbbször a megfagyott IPTV adás is - beavatkozásom nélkül - visszajön. Úgy láttam viszont hogy amikor az internetkapcsolat hiánya hosszabb (nem mértem, de több perces lehetett), akkor az IPTV adás már nem jött vissza magától, csak újraindítással, azután hogy a PC-n már látszott az élő kapcsolat. Sajnos azt elmulasztottam megnézni, hogy a HGW LED-jei újraindulást mutattak-e.

42LM660S

(#83694) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Nem vagyok otthon, a lányom meg panaszkodik, hogy egyszercsak elment a travel channel hangja.
Másnál megy? Vagy csak nálunk valamit elnyomott, elállított?
IPTV-nk van.

(#83695) Tigerclaw válasza Zeki (#83694) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam (sat TV, nem IP) van hangja mind az SD, mind a HD verziója esetén. Egy STB újraindítás (áramtalanítással) esetleg megoldhatja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83696) Zeki válasza Tigerclaw (#83695) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem oldotta meg. Vagy elnyomott valamit, vagy passz. Arra gondolok, hogy mondjuk ha nem magyar, nem szól. Nem tudom.

(#83697) blg válasza Zeki (#83694) üzenetére


blg
senior tag

nálam sem volt hangja, de már visszajött

(#83698) Zeki válasza blg (#83697) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, hazaszóltam már okés.

(#83699) st3v3np3t3r válasza DJ. Ru$y (#83686) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

már kiszámlázták :) mivel felmondtuk hűség alatt az otthoni szolgáltatást... a routeren a telekomos szoftvert szeretném lecserélni kicsit szabadabb(cosmotel) fw-re ami engedi a normális pppoe használatot,nem csak a telekomost,ugyanis Lan1/Link porton mennie kéne. a boxból meg ki akarom írtani az iptv appot...pusztán ennyi csak a tervem vele...[moderálva]
mondjuk a router nem kis tudású,de a telekom igen csak butává tette...néztem neten tesztet a cosmoteles v724w ci-ről...sokkal gyorsabb az usb kezelés mint a telekomos szoftverrel...a telekomossal usb2.0ás külső hdd-re/ről másolás hálózaton keresztül 500kb-1Mb/s között dolgozik(pl.egy fullhd 3d-s 36gigás filmet mire átmásol,megunom hogy megnézzem. a hálózati hdd-ről való lejátszás is siralmas,meg instabil...a cosmotelessel 15-30Mb/s a másolási sebesség és gond nélkül játszik le róla filmet)

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#83700) #22718208 válasza st3v3np3t3r (#83699) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mennyiért vetted meg két eszközt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.