Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83101) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Elég szépen lelassult az internetem. 120 megabites lenne elvileg, eddig működött szépen, most maxium 500 kbyte-tal tud tölteni. Sok oldal be sem jön, a speedtest le sem fut.

Felnézek a Telekom oldalára, ahová be vagyok jelentkezve.

Azonosít engem, ott a cím is, viszont az a "töltőkarika" a végtelenségig csak forog, nem tölt be.

Ami érdekesebb az az, hogy csak két netcsomag választható, a többi kiszürkült. Ez mitől lehet?

Illetve június 23-án kaptam egy SMS-t a Telekomtól, hogy az XY ügyfélazonosítóm alatt XY címen szolgáltatásprobléma van, ezt javítják. Majd később még egyet, hogy kijavították a hibát.

Helyileg Gyulán vagyok.

Szerintetek mi a helyzet nálam? Érdemes bejelenteni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#83102) nfsu17 válasza wmati (#83096) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi szépen.
majd bemegyünk akkor, aztán úgy a legbiztosabb.

(#83103) Livius válasza KubanitoS (#83101) üzenetére


Livius
őstag

Ha a töredékét sem hozza sebességekben, akkor mindenképp be kell jelenteni hibára!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#83104) #22718208


#22718208
törölt tag

Hamarosan megszűnik a hűség pontrendszer. Akinek van költse el valamire ,mert elvesznek a pontok.

Nekem van 4300pont , remélem telefon tokra beváltható lesz.

(#83105) btz válasza KubanitoS (#83101) üzenetére


btz
addikt

"Ami érdekesebb az az, hogy csak két netcsomag választható, a többi kiszürkült. Ez mitől lehet?"

Semmi érdekesség nincs. Az a weboldal használhatatlan az elérhető díjcsomagok szempontjából. Ki is kéne venni ezt a funkciót.
Az, hogy a sebességed csökkent és amit az a weboldal mutat, semmi összefüggés nincs.

ⓑⓣⓩ

(#83106) ANDROID??? válasza #22718208 (#83104) üzenetére


ANDROID???
addikt

Meddig felhasználható?

(#83107) #22718208 válasza ANDROID??? (#83106) üzenetére


#22718208
törölt tag

Megnéztem és 09.30 -ig lehet beválltani. A pontgyűjtés pedig mai napról megszűnt.

(#83108) ANDROID??? válasza #22718208 (#83107) üzenetére


ANDROID???
addikt

Kár, nem kell elfelejteni beváltani ;) Köszi!

Más lényegi változás is van?

[ Szerkesztve ]

(#83109) kisapa


kisapa
senior tag

Ezzel kapcsolatban felhívtam a 1414-et. Elég nehezen sikerült de beszéltem egy ügyintézővel. Azt a választ kaptam,hogy mivel azt a csomagot amiben én vagyok már nem forgalmazzák ezért a díj megtartásával áttettek egy másik csomagba. Ez viszont azzal járt,hogy a rendszer automatikusan ujjra indította a 2 év hűségemet.Én közöltem vele,hogy ezt nem tudom elfogadni és állítsa vissza az eredetit, de az volt a válasz,hogy csak a reklamációt tudja felvenni és majd a kollégák keresnek. Jelenleg itt tartunk. Kíváncsi leszek mi történik.

(#83110) #41133696 válasza Kékes525 (#83100) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az enyém. Kapacitás lenne, VDSL2 van 2 érpárral, de én úgy tudtam, hogy xDSL-en 1 HD Stream van. Ráadásul nálam már csak 2 STB van.

[ Szerkesztve ]

(#83111) ANDROID??? válasza kisapa (#83109) üzenetére


ANDROID???
addikt

Picit egyoldalú szerződésmódosítás szagú a dolog, amitől elvben el lehet állni, de hogy a Telekom "érdekeit" is nézzük, akkor simán amikor az eredeti hűség lejár.

[ Szerkesztve ]

(#83112) kisapa válasza ANDROID??? (#83111) üzenetére


kisapa
senior tag

Egyébként az jutott eszembe ha nem tudja visszaállítani az eredeti hűségidőt akkor az új alapján felmondva csak a május óta felhasznált kedvezményt kellene kifizetnem ami szinte semmi. :C

(#83113) a8l válasza #22718208 (#83107) üzenetére


a8l
aktív tag

Otthoni előfizetők nem tudják beváltani a pontokat csak az akinek mobil is van.
Csak akciós kuponokra váltható be ha csak otthoni előfizetés van, ami kb semmire se jó.

(#83114) btz válasza kisapa (#83112) üzenetére


btz
addikt

Azt a "huncutságot" már figyelik egy ideje :)

ⓑⓣⓩ

(#83115) kisapa válasza btz (#83114) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de nem én újítottam hűséget. Az a minimum,hogy akkor ezt elfogadják. :R

(#83116) btz válasza kisapa (#83115) üzenetére


btz
addikt

A te esetedben minimum a 2017.10-re visszaállítanak, ha kiderül, hogy ők b....ák el. De ezen az úton egyfajta vigaszdíjként biztos nem fognak 1 havi kötbérrel elengedni, ha most úgy döntesz, hogy azonnal lemondod.
De azért kérdezz rá erre a lehetőségre. Kiváncsi vagyok mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#83117) Livius válasza a8l (#83113) üzenetére


Livius
őstag

Ezek szerint akkor az otthoni internet előfizetéssel összegyűjtött kis 900 pontomat egy 980 Ft-os USB kábelre nem tudom beváltani?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#83118) villamos válasza Livius (#83117) üzenetére


villamos
őstag

A leírtak szerint nem. Én amúgy sem foglalkoztam vele soha, és nem is fogok.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#83119) kisapa válasza btz (#83116) üzenetére


kisapa
senior tag

Az azonnali lemondás csak akkor opció ha nem állítják vissza a régi hűségidőt. Akkor viszont biztos.

(#83120) #41133696 válasza #41133696 (#83110) üzenetére


#41133696
törölt tag

Felhívtam őket. Azt mondták, hogy sajnos rézérpáros rendszereknél a rendszer általában nem engedi, akkor sem, ha bőven meg van a sávszélesség. Megnézte, és az én esetemben sem engedte a rendszer. Valószínűleg idővel majd ezen a téren is lesz változás.

Mondjuk itthon csak nekem a mániám a HD-ben nézés, az meg így is teljesül :)

(#83121) Kékes525 válasza #41133696 (#83120) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mondjuk itthon csak nekem a mániám a HD-ben nézés, az meg így is teljesül"

Így van, de nem tudsz HD adást felvenni, ha már nézed, vagy ha már HD-t vesz fel, akkor nem tudsz nézni HD-t.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83122) #41133696 válasza Kékes525 (#83121) üzenetére


#41133696
törölt tag

Felvenni sosem szoktam semmit sem. Így ez nem érint :)

(#83123) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Nézegetem ezt a T-s IPTV-t.Nem vagyok otthonna témában így megpróbálom a kérdésemet érthetően megfogalmazni.Ha beköttetem az IPTV-t akkor a házbanlévő összes TV-hez fog kelleni box vagy van olyan lehetőség is hogy a fő TV-re (ami a nappaliban van) lenne bekötve a digitális adás a többi TV-re meg mehetne analóg adás is.Itt a kisvárosunkban van olyan szolgáltató ami kínál ilyen lehetőséget hogy ha náluk fizetek elő akkor ha úgy akarom csak egy TV-n lesz digitális jel a többi marad analógon.Nem szeretnék minden TV-hez boxot tenni mert teljessen felesleges.Elég lenne ha csak a nappalis TV lenne digitális úgy is azt nézzük a legtöbbet.

(#83124) Top cat válasza Misi1980 (#83123) üzenetére


Top cat
őstag

Alapból 1Box-ot kapsz, plusz havi díjért lehet még (ha jól emlékszem 3-at) kérni.

(#83125) Misi1980 válasza Top cat (#83124) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azt tudom hogy alapból egy box vagy kártya jár. Az lenne a lényeg hogy több nekeljen,nem azért mert pénzbe kerül hanem kényelmi szempontból(nincs helye a boxnak+távirányitó).

(#83126) Top cat válasza Misi1980 (#83125) üzenetére


Top cat
őstag

Az IPTV csak Box-al megy. Analóg adás már nincs csak kódolatlan digitális. Ez terület függő hol milyen csatornák vannak benne. Azt nem tudom új bekötésnél ki e építenek a többihez kábelt, hogy tudd nézni a kódolatlant. A korábbi bekötéseknél ez bónuszként megmaradt (amíg meg nem szüntetik)

(#83127) viktorhu válasza Misi1980 (#83125) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha dsl vagy optika van, akkor semmiképpen sem fog menni. Ha koaxos a hálózat, akkor lehet, hogy az alap csomag csatornáit adják még analógban is. A telekomos távirányítót megtaníthatod, hogy be- és kikapcsolja, ill. némítsa a tévét, a többi funkció meg megy a set top boxról.

(#83128) DJ. Ru$y válasza Kékes525 (#83121) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól még DSL-en nem adják ki a 2 HD-t egyelőre, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83129) Kékes525 válasza #41133696 (#83122) üzenetére


Kékes525
félisten

Én filmet szinte csak felvételről nézek, mivel így a reklámokat gyorsan áttudom tekerni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83130) DJ. Ru$y válasza Misi1980 (#83123) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV-nél nincs lehetőség STB nélkül nézni adást. Ahol marad az analóg, ha koax hálózaton vagy, akkor kapsz X db csatornát, de nem annyit, mint amennyi mondjuk a Szuper Családi HD-ban van, az elérhető csatornák a téma összefoglaló GYIK részében megtalálhatók.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83131) #41133696 válasza Kékes525 (#83129) üzenetére


#41133696
törölt tag

Filmet én csak HBO GO-n nézek. Máshol nem. Ennek oka, az általad említett reklám, a másik meg az, hogy mikorra megjelenik egy film az egyéb kereskedelmi adókon, az 3+ év...

(#83132) Kékes525 válasza #41133696 (#83131) üzenetére


Kékes525
félisten

"mikorra megjelenik egy film az egyéb kereskedelmi adókon, az 3+ év."

Ez egy fontos érv. Amúgy mennyibe kerül az HBO GO?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83133) bopeti98


bopeti98
őstag

Nektek működik a TV GO? [kép]

(#83134) bohoc71 válasza bopeti98 (#83133) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Engem magentás előfizuval csomagvásárlásra akar kényszeríteni...Holott szuper családi hd- 30-as net-hoppá plusz- mobil előfizum van... :(((

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#83135) bopeti98 válasza Kékes525 (#83132) üzenetére


bopeti98
őstag

Mi 2160 Ft-ot fizetünk érte, de ebben nem csak a GO, hanem az összes HBO csatorna benne van ( HD is ) plusz az HBO OD is.
Amúgy: [link]

(#83136) kabelmania27 válasza KubanitoS (#83101) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemértékek rendben vannak?

(#83137) yetmanus válasza KubanitoS (#83101) üzenetére


yetmanus
tag

Gyulán ha jól tévedek ED3 van, és a városomban is ugyanez a tech van, és amikor volt egy központi hiba, akkor nem adott rá kb semmi adhatóságot a honlap, aztán rendbejött. Ugyh valszeg központi hiba van, vagy a viharok miatt egy vezeték megadta magát... :( de ha felhívod a 1414-et, sztem ott is ugyanezt mondják :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83138) Misi1980


Misi1980
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszát! Koaxos a hálózat mert jelenleg a helyi kábeltévénél fizetünk elő internetre és tv-re és most is analóg adás van.

(#83139) yetmanus válasza Misi1980 (#83123) üzenetére


yetmanus
tag

Jól mondták a többiek, ha DSL vagy optika van a területen, akkor analógot nem ad a Telekom, csak ha koaxos helyen vagy. Amikor nálam járt a szerelő annó bekötni a T-t, kikérdeztem a dologról.
Szóval ha korábban volt a címeden analóg vagy digitális ktv telekomos előfizud, és azt fejlesztetted iptv-re, akkor az analóg végpontot meghagyták, így pl mehetett 3 tv-n az adás, egyiken beltérivel, másik kettőn meg analógon. Különbség volt, hogy az iptv és az analóg végpont csatornakiosztása nem ugyanaz. Analógon max 36 csatorna, iptv-n meg amire előfizetsz
Namármost kb másfél éve elkezdődött 'pártunk és kormányunk' jóvoltából a földfelszíni analóg jelsugárzás kivezetése, így elkezdték a T-nél is lekapcsolásokat. Ugyh ha nem akartál beltérit, akkor vagy vettél egy médiakonvertert 8-9K-ért, vagy ha szerencséd volt, akkor volt egy dvbc-tuneros tv-t, amivel a volt analóg adásokat tudtad fogni digitálisan :)
Abban az esetben, ha az iptv először lett bevezetve a lakásba, hiába koax, a szerelő már nem foglalkozik az analóg végponttal, mert nincs is a szerződésben. Ha jó fej, és meg tudod vele beszélni, akkor beállítja, de amugy nem köteles rá.
Végül pedig, ha már nem csak lineális tv-zésre akarod használni a szolgáltatást, érdemes a boxot használni (téka, hbo, ésatöbbi) :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83140) #41133696 válasza Kékes525 (#83132) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ennyi lenne:

Kedvezmény nélkül

de ennyi valójában:

(#83141) Kékes525 válasza #41133696 (#83140) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez egészen elfogadhatónak tűnik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83142) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Most kötöttem vdsl2 blondinggal 50 es netet. A z ügyintéző fölajánlotta a gyorsítót. Rábólintottam. Ilyen esetben milyen hgw-t hoznak?

(#83143) DJ. Ru$y válasza bzolika10 (#83142) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bonding mellé egyelőre nincs gyorsítós HGW, szóval vissza fogják mondani valószínűleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83144) bzolika10 válasza DJ. Ru$y (#83143) üzenetére


bzolika10
aktív tag

És akkor ilyenkor visszamondhatom a sima (gyorsító nélküli) netet is?
Csak mert lenne rá 1 év hűség.

[ Szerkesztve ]

(#83145) Livius válasza DJ. Ru$y (#83143) üzenetére


Livius
őstag

Ez a gyorsító dolog ez milyen technológia? Eddig azt hittem az a bondig konyhanéven. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#83146) DJ. Ru$y válasza bzolika10 (#83144) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na várj. Most van 50 Mb-es neted bondinggal és erre kértél még egy gyorsítót? Visszaállítják a régi hűségedet (erre egy reklamációt fognak felvenni) és lekapcsolják a gyorsítót. Ha szimpla vonalon 1 érpáron van az 50 Mb-es neted és a gyorsítóval lesz LTE bonding, akkor az sima ügy, kiviszik az egy vonalas kártyás HGW-t és kész.

Livius
4G Gyorsító

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83147) bb.bocs válasza aclandiae (#83054) üzenetére


bb.bocs
őstag

ugyanez nálam is minden böngészöve laszem... bár nem csináltam kivételt emg iylenek, de gyanitom itt sm megy... nem tudom mivaaan..... ha valaki tudja megírhatná.

(#83148) yetmanus válasza bzolika10 (#83142) üzenetére


yetmanus
tag

igen van! :D durva! korábban csak a netmánia S és M mellé adták, ott ahol nem volt bonding vagy messze volt a DSLAM-tól, de mostmár bonding mellé is adják, ugyanolyan áron! :) most nem emlékszem hogy hány hete van ilyen, olvastam róla valahol, tán vmi telekomos értesítő jött róla növéremnek, mert rezesek. De még utána olvasok a témában. Szóval DSL Netmánia S,M,L,XL+4G megy mostmár

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83149) DJ. Ru$y válasza yetmanus (#83148) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bonding mellé nincs gyorsító egyelőre, van aki a bőrén tapasztalta, miért kell fals infókat adni?

Igény és koppanás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83150) qnadam


qnadam
veterán

a telekom rendszerében mit jelent a név mellé írt /ha./?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.