Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) dptrsk válasza Gabesz87 (#83400) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Egyiket bármikor felmondhatod, a másikra 2 év hűséget vállalsz.

2490 vs 3600(3000) az összehasonlítási alap.

(#83402) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Új tv készülékek mikorra várhatóak? Jelenleg csak belépő és felsőkategorias tvk vannak a kínálatban :(

(#83403) Kékes525


Kékes525
félisten

Mostanában ismét többször tapasztalom, hogy a felvételeknél kb. 1 másodperc kihagyások vannak. Élő adás nézésekkor ezt nem tapasztalom. Nálatok is előfordul?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83404) #22718208 válasza Kékes525 (#83403) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nálam minden ok. Legalábbis tegnap estig. Ma még nem néztem.

(#83405) Aki Ross


Aki Ross
csendes tag

Üdv Mind1kinek!

Új előfizu modem/router csere egy ZTE ZXHN H368N-re
Amióta ez teszi a szolgálatot, jó pár oldal elérhetetlen ( pl Wikipedia https://www.wikipedia.org/ )
Erre valami megoldás? (csak a wifi lett állítva a gyári beállítások mindenhol máshol érintetlenek)

Hiba esetén, cseréljen felhasználót!

(#83406) zenwalk válasza Aki Ross (#83405) üzenetére


zenwalk
senior tag

Szia
Több böngészővel és eszközzel is ezt tapasztalod?

(#83407) yetmanus válasza DJ. Ru$y (#83363) üzenetére


yetmanus
tag

valóban, jobban utánakérdeztem, igazad van, :R

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83408) DJ. Ru$y válasza yetmanus (#83407) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Félre ne érts nem azért mondtam, mert bármi bajom lenne veled, de, ha a fórum által vezetődik félre valaki, és erőlteti az ügyfélszolgálaton, hogy márpedig, de lehet, és megkérdezik tőle, hogy honnan szedi ezt ''Hát a Prohardveren írták'', az senkinek sem jó...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83409) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

El fogunk költözni, viszont jelenleg egy 2 éves hűségnyilatkozatban vagyunk, márciusban kötötték be az új ezres netet, ekkor hosszabbítottunk velük, így most 2019 márciusáig van hűség. Ezt a szolgáltatást az új lakók átvehetik az ő nevükre? (Mert már a vevők is megvannak) És így akkor nekünk az otthoni szolgáltatás minden kötbér nélkül megszűnik? Ahová költöznénk ott csak 120 megabites van a telekomtól, a diginek pedig ott 1000 megbaitje van, így nyilván arra fizetnénk elő és olcsóbb is lenne. Ha meg esetleg az új vevőknek nem kéne ez a net, akkor abban az esetben egy költözést igazoló papírral fel lehet mondani a szolgáltatást végleg, vagy akkor ránk akarnák sózni az új helyen a 120-as csomagjukat? Harmadik és végső eset pedig az lenne, ha jól tudom így megy, hogy az eddigi szerződésből igénybe vett havi kedvezményeket kell visszafizetni kötbérként és akkor felbontható? (Tehát ez ha márciustól nézem akkor 5 hónap)

Illetve a másik, hogy van egy mobilelőfizetésem, ami most kedvezményes az otthoni csomag miatt. Ennek az ára ha felbontom az otthoni hűséget akkor emelkedne jelentősen? Ezt meg fogom kérdezni tőlük hisz nem tudjátok mennyit fizetek most stb, de ilyenre gondolom lehet számítani.

Köszi a válaszokat előre is :R

(#83410) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Van egy vezetékes (lakáson belül vezeték nélküli) BT Concero 1400 típusú telefonom.
Rendszeresen sokat beszélek vele, napi 1-1.5 órát.
Sajnos nincs rajta kihangosítás (vagy csak én nem találom).
Szerintetek sincs rajta?
Tehát a készüléket mindig a fejemhez-fülemhez kell nyomom elég hosszasan.
Sokat hallottam a mobiltelefonok lehetséges egészségkárosító, agykárosító hatásról.

A kérdésem, hogy ilyen telefonoknál is benne lehet-e a pakliban az egészségkárosító hatás?
Lehet-e hallani ilyesmikről megbízható médiumokban?

Mert ha igen, lecserélném egy kihangosíthatóra.

Köszönettel várom válaszotok!

(Ha nem a megfelelő topikban tettem fel a kérdésem, akkor elnézést és megköszönném az idevágó topik belinkelését.)

(#83411) #22718208 válasza peter889 (#83410) üzenetére


#22718208
törölt tag

Manapság már a kenyér is káros...

Mellesleg nyilván van valamennyi,nagyon minimális káros hatása. De a valamire való modellekben, ez amennyire lehet le van szorítva. Irányított antenna stb. stb.
Nem gondolnám ,hogy ez okoz különösebb bajt.

A tv tornyokhoz közel lakók sem haltak még ki, az meg tolja ám rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#83412) Gubek-Einste válasza Chereiose (#83409) üzenetére

Természetesen át lehet adni az előfizetést másnak.
Valószínű, hogy költözéssel 120-as netet kapnátok.
Igen, az eddig igénybe vett kedvezményt kellene megfizetni.

Hívd fel őket és kérdezd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83413) yetmanus válasza Chereiose (#83409) üzenetére


yetmanus
tag

Annyi még, hogy mivel az új címen jobb technológia van, kötbérmentesen nem tudod lemondani, de ha áthelyezés, marad a csomag/hűségidő, ahhoz nem nyúlnak, nem kötelezhetnek váltásra, de fennáll az opció, hogy áthelyezéssel sebességet/csomagot válthatsz. A telekom.hu szerint 990ft egyszeri átirási díj van :) apropo, a mobilodnál bomlik a kedvezmény, nekem kb másfél hónap múlva jár le a régi mobilom, ugyh körbeszaglásztam már a témát

[ Szerkesztve ]

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83414) yetmanus válasza DJ. Ru$y (#83408) üzenetére


yetmanus
tag

Igaz igaz, viszont így már értem az egyik hozzászóló speedtestjét a flipes topikban, hogy csak 72-79Mbs-t mért, még mielőtt az nmhh beleszállt a dologba, és a dsl-t ideiglenesen kirakták

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83415) Aki Ross válasza zenwalk (#83406) üzenetére


Aki Ross
csendes tag

Igen (IE, FF, Ch), sőt a telón se működik, ha wifin csatlakozom. Sima 3g-s netkapcsolatnál működik.
Igazából nem nagyon értem, hogy lehet, hogy csak bizonyos címeket nem enged megnyitni :(

Hiba esetén, cseréljen felhasználót!

(#83416) Gubek-Einste válasza Aki Ross (#83415) üzenetére

Próbálkozzál custom DNS-sel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83417) DJ. Ru$y válasza yetmanus (#83413) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az új címen pont, hogy rosszabb a technológia szerintem. Gigabit (jelenlegi) az optika, míg, ha az új helyen csak 120 Mb van, akkor az gondolom koax-os terület.

Chereiose
Szerintem két (amit eladtál, amit veszel, vagy bérelsz) adásvételivel/bérleti szerződéssel simán bontják kötbér nélkül, mivel az új helyen nem tudják szolgáltatni a gigabitet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83418) Chereiose válasza yetmanus (#83413) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, fel fogom hívni őket és megkérdezem.

Az lenne a legjobb, ha fel lehetne bontani és akkor nem kéne az új vevőkkel sem alkudozni.

[ Szerkesztve ]

(#83419) yetmanus válasza Chereiose (#83418) üzenetére


yetmanus
tag

úgy érdemes, igen :) bár az új lakóknak tuti jobban megéri, hogy 5-10 percet bajlódtok egy átírással, mint új bekötéssel, időpontontokkal, stb :D de majd látjátok
(#83417) DJ. Ru$y: igaz, nemtom miért hittem h dsl-ről megy más tech-re, de igazad van :K visszaolvasva valszeg kihagytam egy sort XD

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83420) kisapa


kisapa
senior tag

Egy korábbi hozzászólásommal kapcsolatban vannak fejlemények és gondoltam megosztom. Miután felhívtam a 1414-et és felvették a panaszt tegnap jött az sms miszerint kivizsgálták a panaszomat és az eredményről majd levélben tájékoztatnak. mellesleg közben az oldalon vissza állították az eredeti hűségidőt.

Részemről ez így rendben van. :R

(#83421) Kékes525 válasza kisapa (#83420) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen típusú hibák nagyon gyakran előfordulnak az oldalaikon. Én már nem foglalkozom vele, mert állandóan reklamálnom kellene.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83422) blg


blg
senior tag

Sziasztok,

valami történt a Cisco EPC3925-ös HGW-emmel.

be akarok lépni az admin felületére, de belépés után ez a képernyő fogad:

bármit csinálok itt, más képernyőre nem hajlandó átmenni. A wifim nyílt lett, a wireless security mode-ot nem lehet lenyitni.
Reseteltem (30 másodpercig reset gomb): meg tudtam változtatni az alap üres/üres felhasználónevet/jelszót, de azóta semmi, megint ugyanez a kép fogad. az SSID átállt a képen látható karaktersorra és jelszót kért. Nem tudtam, hogy mi az (a Telekom azonosítót próbáltam, de az nem volt jó). Kikapcsoltam a wifit majd be, beírtam a korábban is használt SSID nevet, most megint van wifim, de nem titkosított.

Mi a fene ez?

Előzmény: nem tudom mióta ilyen, ritkán szoktam belépni az admin felületre, de tegnap volt egy előre bejelentett áramszünet, valamint nagyjából az áramszünet kezdetekor (nem voltam otthon) kaptam egy SMS-t a Telekomtól, hogy hibát találtak a szolgáltatásban, és javítják...

a net amúgy működik:

[ Szerkesztve ]

(#83423) kisapa válasza Kékes525 (#83421) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem csak az oldalon jelent meg rosszul hanem a számlán is az szerepelt. Ezért hívtam fel őket.

(#83424) Kékes525 válasza kisapa (#83423) üzenetére


Kékes525
félisten

Az már tényleg nagyon ciki!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#83425) DJ. Ru$y válasza blg (#83422) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Másik böngészővel próbáltad? Esetleg letiltott kiegészítőkkel újraindítani?

Mondanám, hogy várd ki, milyen hibát találnak, de lehet sokára lenne. Hívd fel őket, hogy nézzenek rá távolról az eszközre, ha semmit nem látnak, akkor jelentsd le eszköz hibára, hogy így bárki tudja használni a neted, amit te nem szeretnél.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83426) blg válasza DJ. Ru$y (#83425) üzenetére


blg
senior tag

másik böngésző megoldotta.
ez bénázás volt...

köszi! :)

(#83427) DJ. Ru$y válasza blg (#83426) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyanús az, ha nem tudsz lenyitni egy legördülőt, azért javasoltam, tapasztalatok azt mutatják, hogy az ilyen webes konfigurálásokra IE-t kell használni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83428) adika4444 válasza DJ. Ru$y (#83427) üzenetére


adika4444
addikt

EPC3925 esetében a legújabb fw-vel nekem pont hogy IE-vel nem megy csomó funkció:D például a rádiógombok. Chrome-mal viszont okés...
Szóval inkább konfolni a Chrome, FF és IE hármassal érdemes, valamelyik mindig beválik:)

üdv, adika4444

(#83429) Spirit


Spirit
őstag

Évek óta először probléma van jelenleg az optikai szolgáltatással Budaörsön. A 120mbit vagy 2 évig, a gigabit egy éve jön 24/7, most viszont megszakadtam, visszacsatlakozás után 100-200mbit között ingadozik lefelé. Nem mintha nem lenne elég, de tudtok valami központi hálózati problémáról?

(#83430) adika4444 válasza Spirit (#83429) üzenetére


adika4444
addikt

Újraindítás volt már?

üdv, adika4444

(#83431) peter889 válasza #22718208 (#83411) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, hogy válaszoltál, szerintem igazad van.
És akkor az enyém vajon valamire való modell?

(#83432) Spirit válasza adika4444 (#83430) üzenetére


Spirit
őstag

Természetesen. Nem terhelés gond,olyan,mintha korlátozva lenne. A speedtest elindul 500-600 környékén az első fél másodpercben, majd ahelyett,hogy elpörögne 940-ig, lefelé indul meg, végeredményként pedig 195/200-at mérek. Az upload mindig megvan.

[ Szerkesztve ]

(#83433) Grawens válasza Spirit (#83432) üzenetére


Grawens
senior tag

Nálam este is és most is hibátlan, 1000-es. :U (Lakótelep, közel a pu.-hoz)

(#83434) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Szeretnénk beköttetni az optikai szolgáltatását a Telekomnak, eddig invitelesek voltunk de most mindent szeretnénk hogy telekomos legyen.

Olvastam a Telekom honlapján ha hozzárendelek az egészhez telefon előfizetést vagy hűségdíjat akkor a telefon számlámból még lejön 20-25%.

Most az lenne a kérdésem ha az otthoni szolgáltatás nem az én nevemen fut, akkor is működhet ez a dolog? Mivel az online befizetést én fogom végezni, szóval ezt valahogy hozzá lehet akkor is rendelni hogy a kettő egyként szerepeljen?

(#83435) dptrsk válasza tothjozsi96 (#83434) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

azonos néven kell lennie a mobil és vezetékes oldalnak.

(#83436) tothjozsi96 válasza dptrsk (#83435) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Értem,köszi!

Kíváncsi lennék még valamire. Itt a mi utcánkba behúzták az optikai kábelt, ha beköttetjük akkor elvileg nem lesz szükség modemre, csak bejön egy UTP kábel, igaz?

És még amire kíváncsi lennék az a tv, hogy a tv set top box-ából megy a vezetékes telefonba a kábel?
Ez a része érdekelne.
Meg az is hogy van még itthon 2 kábel tv, régi tv-k amikhez nincs set top box-unk, viszont 2018-tól állítólag már nincsen analóg adás, akkor az a másik 2 tv már nem is fog menni úgy se kábellel?

(#83437) Hoorus válasza tothjozsi96 (#83436) üzenetére


Hoorus
őstag

De igen lesz egy ''modemed''. Abba megy be az optikai kábel az oszlopról. A modemből pedig megy az utp a gépekhez, illetve STB-oknak. Minden tv-hez kell STB. Az első ingyenes, a másodiktól 1000 ft/db/hó.

Egyébként optikánál ONT-nak hivják a ''modemet''. :)

[ Szerkesztve ]

(#83438) adika4444 válasza Spirit (#83432) üzenetére


adika4444
addikt

Hát, ha ma délelőttre se javul meg akkor szerintem jelentsd be, lehet valami elcsúszott a hálózatban...

üdv, adika4444

(#83439) Bálint85


Bálint85
senior tag

Üdv!

Van egy Zte speedport entry 2i eszközünk amit a szolgáltató adott. Az a baj vele, hogy ha bekapcsolom a gépet sok idő még internet kapcsolatot teremt. Előtte D-link 321B volt az ön fireware volt rajta , nagyon jó volt , gyors stb pedig 20mb netem volt. Most 30mb van, a sebesség megvan de valahogy betöltésnél nem érezni.

Le lehetne cserélni valami más modemra, észre venné a szolgáltató? Csak internet menne rajta nincs iptv és digitális telefon.A telefont analógra alakítja át ez a ZTE eszköz, valami ilyesmit mondott a szerelő.

Egy Asus RT-N18U router van mögötte.

Melyiket tudjátok ajánlani?

Köszönöm! :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#83440) DJ. Ru$y válasza Bálint85 (#83439) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pont, hogy digitális telefonod van (VoIP), ezért jön a ZTE-n keresztül a telefon.

Ha a ZTE PPPoE Passthrough módban van és mögötte van az ASUS router, akkor miért feltételezed, hogy a ZTE teremt lassan kapcsolatot?

Ha pedig van saját routered és nem azt használod routerként, akkor kösd be LAN1-re és a ZTE-ben állítsd be a PPPoE Passthrough-t, majd az ASUS-ban add meg a PPPoE belépésed adatait. (Telekomos e-mail cím + jelszó)

Ha pedig szimplán az oldalbetöltéssel vannak problémáid, akkor próbálj meg custom DNS-t használni (Google stb. 8.8.8.8 és/vagy 8.8.4.4)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83441) Bálint85 válasza DJ. Ru$y (#83440) üzenetére


Bálint85
senior tag

az Asus routert hassználom routerként.

ez volt beállítva eddig is a routerba amit írtál:

Ha pedig szimplán az oldalbetöltéssel vannak problémáid, akkor próbálj meg custom DNS-t használni (Google stb. 8.8.8.8 és/vagy 8.8.4.4)

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#83442) a8l válasza Spirit (#83432) üzenetére


a8l
aktív tag

Milyen routered van?
Nekem Asus AC68U, a bekötés napján végig tudta a 850-930-at a net, este frissítettem a routert a legújabb fw-re, onnantól pont ezt csinálta mint neked, lement 200-ra. Egyből downgradeltem vissza az előző verzióra (7378), és megint 900 körül lett a netsebesség. Valamit elba..tak az fw-ben, szóval ha neked is külső routeren keresztül jön a net akkor próbáld ki először közvetlenül az ONT-on keresztül, vagy frissítsd a routert egy korábbi verzióra.

(#83443) Spirit válasza a8l (#83442) üzenetére


Spirit
őstag

A Huawei-t használom routernek, pont a sebessége miatt, azután csak switchként használt router van a wifi miatt. Kipróbáltam direktbe rákötve, nem változott az eredmény.

Szerkesztés:

Megvan a ludas, csak azért nem találtam az okát, mert az volt a feltevésem,hogy tegnap este óta szórakozik.
A Petya ransomware által használt URL-eket tiltottam a Huaweiben az "URL filter"-ben. Kikapcsoltam, megjött a sebesség. He?

[ Szerkesztve ]

(#83444) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Néztem neten a csomagváltást és ha a tv-t meg a netet is egy csomaggal nagyobbra rakom akkor is olcsóbban jönnék ki mint most. Ilyenkor lehet, hogy kötbért kell fizetnem?

(#83445) #22718208


#22718208
törölt tag

Telekom android alkalmazásban mennyi dőnként frissül a felhasználható mobilnet egyenleg?

(#83446) yetmanus válasza v!ct0y (#83444) üzenetére


yetmanus
tag

minden további nélkül! :D mielőtt bekötöttem a telekomot, figyeltem én is az árakat, meg az ismerőseim újítottak is pár hónapja. Szóval faramuci módon előfordulhat, hogy nagyobb csomira váltasz, de kevesebbet kell fizetned :D amire felhívják a figyelmedet, hogy elölről indul a hűségidőd, mivel csomagot váltasz, ilyenkor érdemes szinkronba hozni mindhárom/kettő szolgáltatásod hűségidejét.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83447) yetmanus válasza Hoorus (#83437) üzenetére


yetmanus
tag

első ingyenes, akkor 1100Ft, ha felvétel opciós, a 2-3. stb meg 870-870ft :) legalábbis nekem ennyi

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83448) Hoorus válasza yetmanus (#83447) üzenetére


Hoorus
őstag

Igazad van, bocs a fals infóért.

(#83449) DJ. Ru$y válasza v!ct0y (#83444) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell kötbért fizetned.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83450) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok tudom nem pont ide tartozik, de ott még nem jött válasz ,és a telekomtól sem. adott egy zte r209-z mifi cucc benne egy 4g kártyával. viszont a ksészülék 3g t tud ez nem is lenne gond. de akár telekom oldalánnézem, akár neten, egyszerűen nem találok beállításokat hozzá ami jó lenne. így néz ki a készülék menüje. van ötletetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.