Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83801) Tigerclaw válasza HoTaZo (#83797) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg már azért sem, mert változtattak nemrég azon, hogy a 4G oldal meleg tartalékként is működhet. Az új szabályok szerint ha kiesik a DSL oldal, leáll a forgalom a 4G oldalon is. Erre azért volt szükség mert voltak/lettek volna ügyfelek akik nem vették volna észre hogy kiesett a DSL oldal, ezért nem adják le hibára és csak 4G-ről élt volna az egész net hosszabb távon, ami teher lenne a helyi 4G cellának, 4G előfizetőknek.

Azt mondjuk nem tudom, hogy ezt a tiltást a HGW adja-e csak, vagy a hálózat is, vagyis hogy át lehet-e verni.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83802) HoTaZo válasza the_one (#83798) üzenetére


HoTaZo
addikt

&btz, DJ. Ru$y, Tigerclaw

Ok, ez csak egy kósza gondolat volt. :)
:R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#83803) Atomantiii válasza atosan (#83796) üzenetére


Atomantiii
őstag

Kb 1600 pont jó valamire vagy minden többe kerül?

(#83804) Atomantiii válasza Atomantiii (#83803) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben megtaláltam a választ.

(#83805) DBob válasza Tigerclaw (#83801) üzenetére


DBob
őstag

"Azt mondjuk nem tudom, hogy ezt a tiltást a HGW adja-e csak, vagy a hálózat is, vagyis hogy át lehet-e verni."

Ennek HGW oldalról kell jönnie. Hálózati oldalról ez két külön access-nek minősül. Átverni úgy lehet, ha külön 4G modemet alkalmazol másodlagos WAN kapcsolatnak, amit megfelelő szabályrendszerrel párhuzamosan használsz a xDSL kapcsolatoddal.

(#83806) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

Gyors kérdés mert nem találtam választ (meg lehet nem voltam elég kitartó). Van a T-home-os HGW IPTV telefon net, a kérdés ha veszek saját routert mert a HGW wifi nem működik rendesen akkor hogy kell összekötnöm a dolgokat. Elvileg HGW lanból routerbe aztán HGW-n dmzbe a routert az ok, de az iptv-t ilyenkor is a HGW-be kell kötni vagy mehet a routerbe? Azért érdekes mert van powerline hálózat is ami "hybrid" szóval iptv is megy át rajta meg net is.

Köszi előre is.

(#83807) Core2duo6600 válasza molnartibor (#83806) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Attól függ mit akarsz csinálni :)
Összekötheted LAN LAN módban, ekkor a saját router dhcp jét kapcsold ki,. ebben az esetben elég lenne switchet venni, ha amúgy a t-home dobozával elégedett vagy. és használni egy AP-ét.
A switcheken rendszerint átmegy az ip tv is.
De ha eddig közvetlen a HGW be van kötve nem bolygatnám.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#83808) molnartibor válasza Core2duo6600 (#83807) üzenetére


molnartibor
tag

Wifi lenne a lényeg mert a T-s dobozban az mostanában nincs a helyzet magaslatán, (mesélték hogy 2-3 év alatt megdöglik ez a hgw és ez az első jele de nem akarják cserélni nálam meg már vagy 4 éves a cucc). Mondjuk ennyi erővel lehetne venni csak egy AP-t is de árban az is 10+!

(#83809) bkiky01


bkiky01
senior tag

Többször volt téma, hogy optikai netnél ont-t kihagyva a kapott dlink dir-842-vel megy az iptv.
Sajna nem megy. Dlinkkel tárcsáztam be pppot-et, net szuper, de a box, miután keresi az ip-t, utána csak rózsasínes képet ad..Dlinken hiába volt aktív az "IPv4 Multicast Streams". Külön IGMP-t nem találtam..
Valakinek ötlet? Esetleg más routerrel sikerült így életre kelteni?

(#83810) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

Üdv! Remélem jó helyen kérdezősködök! Ma kötötték be az IPTV-t, két tv-re, minden fasza. Egyik tévéhez szépen beállította a csóka, hogy a stb távirányítójával is be lehessen kapcsolni a tévét, csak ezt elfelejtette megmutatni. A dobozban van egy leírás, érthető is, mégse működik. A stb egy Cisco ISB2001. Piros, kék gomb megnyom, 992 1628 kód beüt, ez az LG tévék kódja, és utána kéne tudni vele hangosítani, de nem jó. :F Ötlet?

(#83811) #22718208 válasza Kaktusz92 (#83810) üzenetére


#22718208
törölt tag

Próbáld ki , a másik tv-vel. Így kizárhatod a távirányító hibát.
Ha működik, akkor vagy valamit nem jól csinálsz,vagy valamiért nem az a kód jó hozzá.

(#83812) btz válasza bkiky01 (#83809) üzenetére


btz
addikt

Kevered. Erről soha nem volt szó.
Arról volt szó, hogyha az ONT és a Dlink LAN-LAN portal van összekötve. Esetleg LAN-WAN, de nem pppoe hanem dhcp client a másodlagos router.
Az iptv-nek külön vlan wan interfésze van az ONT-ban, nem a pppoe vlan wanból kapja a szuflát, onnan csak az internet jön.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#83813) Gubek-Einste válasza molnartibor (#83808) üzenetére

Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83814) bkiky01 válasza btz (#83812) üzenetére


bkiky01
senior tag

Dehogynem, talán tegnap: itt
PPPOE-ről is többször volt szó, hogy dlink tudja pppoe pass-through módban, nem pedig bridge-ben..
Amúgy ha dlink nem oszt dhcpt, akkor nem aktív a wifi. (Ilyent még soha nem láttam azelőtt)
Tudom, azért is írtam, hogy nem okés az IGMP. (Amit egy nem ebutított routernél azért lehet konfigolni)

(#83815) btz válasza bkiky01 (#83814) üzenetére


btz
addikt

Ha nincs LAN vagy helyi subnet összeköttetésed a HGW/ONT-al, akkor az iptv vétel nem lehetséges a másodlagos routerrel, mivel a Dlink router nem tud kommunikálni az iptv_vlan-nal (ami egy wan interfész a HGW/ONT-on, ugyanúgy mint a voip vagy vocatv).
Ha az iptv pppoe-n jönne, akkor mondjuk egy sima dsl modemmel is lehetne iptv-zni a saját routerre kötött boxokkal, nem kéne HGW-re cserélni.

ⓑⓣⓩ

(#83816) radio100jozs


radio100jozs
őstag

TVGO-val csak nekem vannak botrányos tapasztalataim, vagy másnál is csak nyűg ez a szolgáltatás?

Konkrétan az egy dolog, hogy az egyik Win7 64 bites gépre nem lehet telepíteni, így nem is működik, de helyette akkor megy a Win 8.1-es laptopról, és a nagy TV-re HDMI kábelen átlökve.
De az, hogy egy Venz V10 androidos TV boxon sem működik, na akkor már elgondolkodtam, hogy nem nálam lehet a hiba. Konkrétan azzal dob el, hogy androidon nem lehet nagy képernyőfelbontású készüléken használni a TVGO appból. De akkor miből lehet használni ezt a vacak TVGO appot, csak mobiltelefonon? Gondoltma kicselezem, van rajta chrome böngésző, nézzük akkor onnan megnyitva a tvgo honlapról, ami szép is lenne, de mikor a TV műsornál kezdeném nézni a programot, akkor szól, hogy ja ez android, csak a TVGO apból nézhető.
Már be is zárult a kör, azaz android TV boxból nem lehet a TVGO szolgáltatást igénybe venni 2017-be, na ez a Telekom.

Ja és milyen érdekes, a HBO go működik, sőt a Telenor My TV is gond nélkül működik az appból.

(#83817) Bozek válasza radio100jozs (#83816) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Már be is zárult a kör, azaz android TV boxból nem lehet a TVGO szolgáltatást igénybe venni 2017-be, na ez a Telekom."

Ez nem a TVGO hibája, hanem a készüléké. Külső kijelzőnek veszi a TV-t, amin nem nézhető az Android-os TVGO. Olyan készüléket kell venni, ami belsőnek "hazudja", azzal megy.

Ingyen ezt kapod. :) Bár ha TVGO előfizetést külön veszel, akkor is. Inkább a Telenor MyTV-re fizettem elő a Tarr MobilTV mellé, így egész szép adag csatornát tudok nézni neten. Sőt, nem kell hozzá telepíteni semmit, így a céges gépen is működik.

[ Szerkesztve ]

(#83818) DJ. Ru$y válasza dchard (#83691) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megfelelő esetben így működne, ellenben valószínűleg nálunk el vannak fáradva az aksik a központban második napja szívtam azzal, hogy nálam minden szünetmentesen van, de amint jött a vihar a HGW-n a Power és a DSL led világított az online LED elszállt és hiába volt újraindítva semmi, ehhez hozzátartozik, hogy a központon van 4G antenna szerintem, és amint megjött az áramszünet a 4G-ből először HSDPA majd EDGE lett... Van értelme ilyet hibára jelenteni? Vagy azt mondják, ha nincs áram ne is akarj internetezni? :DDD

Tegnap esti HGW restart pedig betett nagyon a Speedport W724V-nek, mert egy áramtalanítástól fogta és kikapcsolta magától a PPPoE Passthrough-t, mire rájött miért nem akar a saját eszközöm PPPoE kapcsolatot felépíteni....

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83819) molnartibor válasza Gubek-Einste (#83813) üzenetére


molnartibor
tag

A HGW Cisco EPC3925

(#83820) radio100jozs válasza Bozek (#83817) üzenetére


radio100jozs
őstag

Már azért nem cserélem le, csak a TVGO miatt, ami ingyen van, mert van Telekom Sat TV-m, csak + boxot fizetek, amit olyan ritkán használok, így gondotlam lemondom, és nézem az Andoridos TV boxon. Közben utánaolvastam a készüléknek, és tényleg csak a TVGO nem megy rajta.

(#83821) Core2duo6600 válasza radio100jozs (#83820) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mint ahogy a rootolt telon sem.

(#83819) molnartibor
Nálunk ilyen modem van a UPC től a cégnél, már vagy 5 vagy több éve és semmi gond.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#83822) 313313


313313
addikt

Most hívott egy ügyintőző, mivel augusztus 28-án lejár a Magenta 1-es hűségem...
30-as net, családi+HD, Hoppá plusz díjcsomag, jelenleg 7.500ft/hó spec/hinána/akarmilyen kedvezménnyel.
Elsőre ajánlott egy 9.700ft-ot, közölte, hogy Spec1 és Magenta kedvezmény együtt nem lehet. Aztán eltünt számolgatni, visszajött és mondta, hogy de mégis lehet, 8.993ft/hó-ba tudják adni 30-as net, szuper családi+hd, hoppá plusz.
Emelkedtek az árak, mert Roli táblázatában még 7.730ft/hó van feltüntetve?

Szerk.: Az új jogszabály vonatkozik az otthoni szolgáltatásokra, hogy okt x-e után csak 1 év hűség köthető?

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83823) #78121280 válasza 313313 (#83822) üzenetére


#78121280
törölt tag

Elképzelhető, hogy nem Magenta1 Spec 1 ajánlott, hanem Magenta1 Spec 2 ami kicsit drágább.

(#83824) markussandor válasza #78121280 (#83823) üzenetére


markussandor
senior tag

Történt egy fura eset velem:
pár hete visszahívást kértem a T weboldalán, mert csomag árak nincsenek kint (vagy nem találtam), akkor adtak a gigás netre+130-as TV-re+ alap telefonra 9800ft/hó ajánlatot.
Tegnap hívtam őket, hogy akkor kötném a szerződést, de a múltkori ügyintéző nem volt elérhető, ezért mással intéztük az ügyet.

Ugyanazokat a dolgokat kértem/kaptam, de a végösszeg már csak 7800ft/hó lett!?!?

Nem, mintha ez nekem nem lenne jó, de ez normális? Így mindenkinek mást és mást számolnak ki?

(#83825) kchris78 válasza markussandor (#83824) üzenetére


kchris78
veterán

Terjeszkedik a Digi és lehet emiatt kaptál egy nagyobb kedvezményt. De van átmenet, ha erőszakosabb az ember vagy másik ügyintézőt kap akkor is kaphat nagyobb kedvezményt.

(#83826) 313313 válasza kchris78 (#83825) üzenetére


313313
addikt

Én egyre rosszabb kedvezményeket kapok ;)
Pedig van Digi is, meg Flip is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83827) #78121280 válasza 313313 (#83826) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az előző posztomat vissza vonom, nincs spec 2 Magenta 1-ben :DD

(#83828) #22718208


#22718208
törölt tag

Létezik olyan box amiben 2,5" HDD van?
Ha igen kicserélik ha kérem? Ha nem és rakok bele egyet azzal működik? Illetve ha működik ,akkor hazapofázik a box ,hogy hardver változás történt?

[ Szerkesztve ]

(#83829) bkiky01 válasza 313313 (#83826) üzenetére


bkiky01
senior tag

Flipen lehet elgondolkodtam volna..

(#83830) DBob válasza #22718208 (#83828) üzenetére


DBob
őstag

"Létezik olyan box amiben 2,5" HDD van?"
Természetesen.

"Ha igen kicserélik ha kérem?"
Természetesen, nem.

"Ha nem és rakok bele egyet azzal működik?"
Próbáld ki! (Természetesen előbbi mondatomtól elhatárolódom, nem bujtottalak fel arra, hogy megbontsad a szolgáltatótól bérelt eszközt saját céljaidra, és minden ezzel kapcsolatos tevékenységed csak is kizárólag téged terhel)

"Illetve ha működik ,akkor hazapofázik a box ,hogy hardver változás történt?"
Ülj le a sarokba, gondolkodj egy kicsit, és szerintem kitalálod.

A múltkori kérdésedre (ami bár szakmai kérdés, privátban tetted fel) a válasz, nekem a STB akkor is életre kell, ha később indítom el a HGW-t, nem csak akkor ha egyszerre kapnak tápot (pl. áramszünet után).

(#83831) dptrsk válasza #22718208 (#83828) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Létezik tudtommal 2,5 HDDs box.
Ha gond van a merevlemezzel, akkor az egész boxot cserélik.
Nincs olyan, hogy neked kevés az 500GB s adjanak 1 TB lemezt bele.

A házilagos cseréről nem tudok nyilatkozni, de szerintem hivatalosan tilos megbontani a bérelt eszközt.

(#83832) Tigerclaw válasza 313313 (#83822) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Magenta 1-re nincs hűségidő elvileg. Az ahhoz szükséges szolgáltatásokra van hűség, tehát pl. a Hoppá Plusz-ra, a TV-csomagra, Internetre, Mobil előfizetésre. Lehet hogy egyszerre járnak le, de lehet hogy mind különböző időben. Azt kellene megnézni, hogy melyik jár le, az említett időszakban...

Talán a Magenta kedvezmény el sem veszlik ha lejár valamelyik elemére a hűség, de megmarad a 4 szolgáltatás változatlanul. A hűségkedvezmény persze elveszlik.

Spec 1-2 kedvezmény mehet a Magenta 1-el, mert az egyik regionális kedvezmény, a másik meg legalább 4 előre meghatározott előfizetéses szolgáltatás megléte esetén jár, ha össze vannak regisztrálva.

Igen, október 2x -től már csak akkor lehet 2 éves hűséget kötni, ha mellé olyan termékvásárlás történik, aminek a törlesztése 2 évig tart, de a 2 éves hűség esetén se lehet olcsóbb a havidíj, az 1 éveshez képest.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83833) #22718208 válasza dptrsk (#83831) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem a kapacitás érdekel , hanem hogy ne legyrn hangja.

Át kellene tenni a hálóba, de az asszonyt vazarja a hangja. Így addig nem megoldható ,amíg nincs benne 2,5" lemez.

(#83834) Tigerclaw válasza markussandor (#83824) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Valószínűleg vagy az egyik, vagy a másik ügyintéző nem jól kalkulált. Kimaradt valami, vagy félreértett valamit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83835) DBob válasza #22718208 (#83833) üzenetére


DBob
őstag

"Nem a kapacitás érdekel , hanem hogy ne legyrn hangja."
Azok a STB-ok amik 2.5" HDD-vel vannak szerelve, jellemzően nem hallhatóak menet közben. Nekem konkrétan az ágytól 50-60 cm-re van.

"Át kellene tenni a hálóba, de az asszonyt vazarja a hangja. Így addig nem megoldható ,amíg nincs benne 2,5" lemez."

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy kérsz új STB-ot. Lehetőleg ne kamu indokot adjál meg, hanem a valós problémádat vele. Vagy kérjél HDD nélküli második STB-ot. Azt hiszem 800 HUF / hó az ára, és lát minden felvételt amit az elsődleges STB, le tudja onnan játszani távolról.

(#83836) 313313 válasza Tigerclaw (#83832) üzenetére


313313
addikt

Az otthonira kértem/kaptam kalkulációkat(minden egyszerre jár le). Mivel egyáltalán nem használom ki a Magenta1 adta elönyöket és már 9k-nál jár a havidíj, amire újra köthetek ha akarok(jelenleg 7,7k-t fizetek havonta), megvárom még lejár a hűségem az otthoni csomagról és viszem át feleannyiért hűség nélkül Flipre... Ha addigra kitalálják, hogy nem lehet, akkor meg megyek a Digihez.

bkiky01: Flip az külön van a Telekomtól. Azt máshol kell megrendelni.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83837) #22718208 válasza DBob (#83835) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azt hiszem beszélek velük és kérek egy cserét. Ha nemleges lesz a válasz , akkor gondolkodom tovább.

(#83838) Core2duo6600 válasza #22718208 (#83828) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Felnézel a vaterára / jófogásra, és ha találsz kipróbálod a 2,5 ös boxot, persze saját felelőségre.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#83839) bkiky01 válasza 313313 (#83836) üzenetére


bkiky01
senior tag

Tudom, de ha megfelel amit ad, sokunknak szerintem igen, akkor azért igencsak jó ár+érték arány..

(#83840) 313313 válasza bkiky01 (#83839) üzenetére


313313
addikt

Nekem is megfelel, csak még van 1 hónap hűségem :D
Telekom meg erőlködik, hogy kössek újabb 2 év hűséget...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#83841) Core2duo6600 válasza bkiky01 (#83839) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálunk pl. nem elérhető a flip, telekom, Upc és Digi is van, a telekom koaxos, digi optikás /bekötve/ feltételezem, hogy a UPC is optikás, de biztos nem vagyok benne.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#83842) bkiky01 válasza 313313 (#83840) üzenetére


bkiky01
senior tag

Tudom, ez a dolguk, amúgy flip is telekomé.. :) Úgy is te döntöd el, mit akarsz a pénzedért.. :)

Core2duo6600:
Nálunk sincs, de most váltáskor nekem megfelelt volna..

(#83843) #22718208 válasza Core2duo6600 (#83838) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ezt nem értem.
Azért vegyek egyet ,hogy meghallgassam egy 2.5" HDD hangját?? Ráadásul másra nem használható.

(#83844) Gubek-Einste válasza molnartibor (#83819) üzenetére

Két lehetséges bekötés van:
1; Dupla NAT - Ekkor mind a szolgáltatói eszköz, minden a saját router-ed router módban működik.
Előnye, hogy a saját router-ed majdnem teljes értékűen működik.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem publikus IP címet kap ami port forward esetén jelent gondot, a szolgáltatói eszközön is át kell irányítani a szükséges portokat, általában ilyen esetben a DMZ használata szokott lenni az ajánlott. Két külön alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed, ez által a kettő között nem lesz teljes az átjárhatóság, nem fog elérni mindenki mindenkit.
2; AP mód - Ekkor a szolgáltatói eszköz router, a saját router AP módban fut, ha nincsen a saját router-n dedikált AP mód akkor így kell bekötni.
Előnye, hogy egyetlen alhálózatban lesz a szolgáltatói eszköz és a saját router-ed is vagyis kettő között teljes lesz az átjárhatóság, mindenki elér mindenkit.
Hátránya, hogy a saját router-ed nem lesz teljes értékű vagyis csak korlátozottan tudod használni a szolgáltatásait és a szolgáltatói eszköz gyengébb/korlátozottabb képességeire kell majd támaszkodnod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83845) Gubek-Einste válasza Core2duo6600 (#83841) üzenetére

A UPC is koax-on szolgáltat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83846) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Erre kérhetnék véleményt? Köszi!

(#83847) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#83846) üzenetére

Rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83848) molnartibor válasza Gubek-Einste (#83844) üzenetére


molnartibor
tag

Köszönöm a választ, ideáig én is eljutottam :) a fő kérdés az lenne hogy a lenti topológiába úgy beilleszteni egy routert hogy az IPTV-k működjenek de a DHCP az a saját routerrről menjen ne a HGW-ről, hogyha megáll a HGW belső háló még menjen. Megoldható e hogy fizikailag a két hálót ne kelljen külön választani, vagy nem úszom meg hogy a TP-linkekből is csinálnom kelljen egy szeparált hálót az IPTV-nek ami közvetlen a HGWből megy.

(#83849) Intruder2k5 válasza molnartibor (#83848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IGMP kompatibilis routert kell használni, azon keresztül működik az IPTV is.

(#83850) molnartibor válasza Intruder2k5 (#83849) üzenetére


molnartibor
tag

elvielg ez olyan igaz?
TL-WR1043ND
És akkor a beállítás úgy nézne ki hogy HGW-n ugrik a DHCP és a Wifi és az új routeren menne tovább? Valamint a HGW ből jövő kanóc a routeren LAN vagy WAN interface-be menjen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.