Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) teo77 válasza Tigerclaw (#83599) üzenetére


teo77
őstag

Köszi!
Van előfizetésünk a Telekom-nál. Regisztrálni magát az eszközt kell?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#83602) Livius


Livius
őstag

VDSL-nél a fel és letöltésnél mi lenne az optimális SNR margin érték? Én kb 500-600 méterre vagyok a DSLAM-tól, jól gondolom, hogy ebben az esetben 10-15 dB-re kellene alakulni az SNR marginnak, ha hibátlan a vonal?

Februárban még nem volt semmilyen sávszélesség veszteségem a fix 30Mb/s letöltésből, és akkor volt az SNR marginom 9.3 dB upstreamben és 9.6 dB downstreamben.

Aztán június elején valami romlott csak úgy magától a vonalamban, és az upstream csökkent 8.5 dB-re a downstream meg érdekes módon növekedett 10.6 dB-re.

A lakásba egy Cat5e kábellel van felvezetve a telefonvonal, és Cat5e-vel van tovább vezetve a szobában lévő Speedport HGW-hez is. A két Cat5e 1-1 érpárja a lakásbevezetésnél csak kézzel volt eddig összesodorva, így most már beraktam egy normális Cat6-hoz is jó connection box-ot, valamint a HGW szobában lévő fali aljzatban is a telefon érpát újrablankoltam és újra rákötöttem a mai nap.

Újrakötés előtt:

Újrakötés után:

Újrakötés után az SNR margin csak a downstream esetén változott, 10.4 dB-re. A múltkor már írtam ezzel kapcsolatban, akkor mások azt írták ez SNR lock lehet. 2-3 hétig nem volt szakadásom amúgy most, és láthatóan csak rosszabb lett az upstream így is. Ezek alapján lehet ezt nem is az automatikus SNR lock adta, hanem valami hozzá nem értő szerelő okoskodott a DSLAM-nál?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#83603) DJ. Ru$y válasza teo77 (#83601) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hiába van előfizetésed... Nincs engedélyezve a te előfizetésedre 2 STB használata, csak 1, így nem fog menni. A Telekom pedig nem fogja regisztrálni, csak a bérelt eszközöket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83604) yetmanus válasza teo77 (#83601) üzenetére


yetmanus
tag

Azt sajna sehogy sem tudod majd, mert ha iptv, akkor ahhoz a T mindig saját eszközt ad. Mivel 100%-osan csak azon meri vállalni hogy adja a szolgáltatást, arra tud csak garanciát vállalni hogy működjön a szolgáltatás. Más eszközre nem vállalnak garanciát, így ha sajátot szeretnél a szolgáltatás mellé, hát akkor... Remélem azért azt az eszközt tényleg ingyen kaptad, mert ebben az esetben max porfogónak jó :((

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#83605) teo77 válasza DJ. Ru$y (#83603) üzenetére


teo77
őstag

Vagy úgy! Köszönöm szépen! Neked is köszönöm, yetmanus! 👋

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#83606) Tigerclaw válasza teo77 (#83601) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A lényeg röviden annyi, hogy extra STB-t nem tudsz regisztrálni, se IPTV, se SAT esetén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83607) teo77 válasza Tigerclaw (#83606) üzenetére


teo77
őstag

Aham. Köszi - köszi! Ingyen került hozzám. Akkor sajna megy a kukába.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#83608) #22718208


#22718208
törölt tag

Volt egy megrendelésem múlt hét szerdán.
Gondoltam ha másra nem legalább egy ingyen pendrive-ra jó lesz a kapcsolat pont.

Minden szép és jó , erre ma reggel egy sms-t kapok.

Felhívom őket , hogy ne hozzák a címemre , mert nem véletlenül kértem az üzletbe.
Ha már van arra dolgom a héten , akkor nem fizetek 950Ft-ot fölöslegesen.

Erre közli a a hölgy , hogy természetesen a telekom üzletbe szállítják , ez az sms csak azt jelzi , hogy a futár viszi a központi raktárból a megbeszélt üzletbe.
1. Engem ez maximálisan nem érdekel
2. Elég ha szólnak , hogy itt a pen. , gyere érte.

Szerintük ez nem megtévesztő sms üzenet, csak rosszul van megfogalmazva.
(Az sms mellé jött email is, amit akkor én nem láttam , mivel nem néztem reggel a gmail-t. Abban viszont rendesen le volt írva minden)

NORMÁÁÁÁLIS ???

[ Szerkesztve ]

(#83609) lemusz válasza #22718208 (#83608) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem nincs ezzel semmi gond. A minap telenortól rendeltem a netes ingyenes sim kártyát. Sokkal bonyolultabban csinálták meg mint a voda, de most nem is ez a lényeg, hanem hogy e-mailben azt írták küldik a "készüléket"... Én is megijedtem egy pillanatra, mondom nehogy telefont is küldjenek mellé. Ezeket az automatikus értesítéseket nem tudják annyira személyre szabni...

[ Szerkesztve ]

(#83610) #22718208 válasza lemusz (#83609) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ugye ezt csak viccnek szántad?

Ezt nem kell személyre szabni ! Ha ilyen van annyit kell írni pl. hogy mai napon xy óra után átveheti a korábban megjelölt üzletben.

De mint tudjuk ez a magyar telekom és a vízfejűség itt határtalan...

[ Szerkesztve ]

(#83611) lemusz válasza #22718208 (#83610) üzenetére


lemusz
addikt

Nem, szerintem neked van kevés ilyen tapasztalatod. A fenti üzenet amit kaptál egy sablon, mindig mindenki megkapja ha kéri ha nem. Még a nevedet sem rendelték hozzá az üzenethez, az egyetlen hozzárendelés a rendelési azonosító. Namármost, nem tudják előre hogy mikor fog megérkezni pontosan a futár, így nem írhatnak neked olyat hogy xy-kor veheted át. Azt tudják esetleg még megírni, amikor már megérkezett az üzletükbe. Az hogy 'Önnek' van ott az 'üzlet' helyett remélem nem kell magyaráznom hogy megint csak személyre szabás lenne...

[ Szerkesztve ]

(#83612) #22718208 válasza lemusz (#83611) üzenetére


#22718208
törölt tag

Mindegy , nem vitatkozom ilyen marhaságokon. Nekem ez az sms megtévesztő volt, pont.

Nyilván ha majd 10. rendelésem lesz , akkor rutinból tudni fogom ,hogy megtévesztő sms jön. Így nem foglalkozom majd vele.

(#83613) lemusz válasza #22718208 (#83612) üzenetére


lemusz
addikt

Ahhoz képest hogy nem vitatkozol rajta már felhívtad őket, meg rugózol rajta itt is. Egy semmitmondó kis automatikus sms-en... Miután megnyugtatott az ügyfélszolgálatos hogy nem kell majd fizetned érte és nem hozzád megy, hanem oda ahova rendelted le kellett volna nyugodnod. Most sajnos rengetegen fogják úgy elkönyvelni ezt a néhány hsz-t, mint a "paraszt borsodi még soha nem rendelt semmit a netről" c. történetet... :((

[ Szerkesztve ]

(#83614) #22718208


#22718208
törölt tag

Egészségükre !

Off.

(#83615) bupemko válasza bupemko (#83600) üzenetére


bupemko
senior tag

Na harmadjára csak kijöttek. Sajnos nem voltam itthon, így nem tudom pontosan mit csináltak, feleségem azt mondta, hogy 4x indította újra az STB-t és utána ment az archív tv funkció is.

(#83616) ripla


ripla
őstag

Már megint mi a fene történt a Trével, ma reggel 9-től nem volt net és IP tv sem, pár perce jött csak vissza. Zalakarosról van szó amúgy, cirka 8 órás szolgáltatás kiesés.

[ Szerkesztve ]

(#83617) DBob válasza bopeti98 (#82808) üzenetére


DBob
őstag

"a Fox-ról ami még érdekelne is, egyetlen egy műsort sem lehet visszanézni, függetlenül attól hogy a T honlapján fel van sorolva mint archív tv "kompatibilis" csatorna, de pl az RTL2-ről is csak az esti híradókat lehet visszanézni. A többi műsort nem. Ennek így túl sok értelme nincs."

Azok a tartalmak érhetőek el az ArchívTV menüpont alól (függetlenül attól melyik csatornáról van szó), amelyikre a tartalomszolgáltató erre szerződés keretein belül engedélyt nyújt. Például Comedy Centralon is legalább két tucat program van, de alapvetően a Spongya Bob és South Park az, ami rögzítésre kerül, mint látható.

(#83618) spici válasza bupemko (#83615) üzenetére


spici
tag

Ha 4x indítják újra akkol az = egy teljes resettel. De ezt (na nagyon akarják) akkor távolról is elvégezhető lenne.

(#83619) defi


defi
tag

Kis kiegészítő infó aki saját eszközt használna PPPoE passthrough keresztül és Huawei HG8245H készüléke van.

1. Nálam a bridge mode csak a LAN1-en működik (pedig kb mindenhol csak a cáfolatát olvasni)
2. Ha mindent jól beállítottál, utána HG8245H -n írd át a jelszót ROSSZ-ra, hogy ne tudjon a HG8245H felcsatlakozni. Ellenkező esetben a saját eszközöd PAP auth error ír ki és nem kap küldős ip címet.

Biztos triviális, nekem nem volt az :DD

LOAD "*",8,1

(#83620) DJ. Ru$y válasza defi (#83619) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Sok mindenki írja ezt, sok mindenki írja azt.
2, Mindenhol írni szoktuk, hogy vagy az e-mail cím részt (felhasználó) vagy a jelszót el kell rontani, különben az ONT fog felcsatlakozni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83621) Bozek válasza defi (#83619) üzenetére


Bozek
nagyúr

2. Ez már sokszor le lett írva, optikán biztosan nem tudsz duplán feljelentkezni a hálózatra. VDSL2-n még megy, nálam az ONT és a router is külön-külön csatlakozik, egyelőre nincs belőle probléma.

(#83622) defi válasza DJ. Ru$y (#83620) üzenetére


defi
tag

my bad, ezekszerint van még mit fejlesztenem a keresési skilljeimen :B

LOAD "*",8,1

(#83623) DBob válasza Bozek (#83621) üzenetére


DBob
őstag

VDSL2 esetében nekem is külön-külön csatlakozik az HGW és a router, különböző user/pass kombinációval.
Nem tudom, optika esetében ez miért lenne másképp?

(#83624) Bozek válasza DBob (#83623) üzenetére


Bozek
nagyúr

Különböző user/pass kombinációval? Két előfizetésed van? Nálam ugyanaz a felhasználónév és jelszó van beírva a HGW-be és a router-be is.

(#83625) DBob válasza Bozek (#83624) üzenetére


DBob
őstag

Amikor megkapod a friss új HGW-t, már bent van egy user/pass kombináció. Ezzel te már tudsz IPTV-t nézni (talán VoIP is van). Internet nincs, ahhoz kell a szolgáltatáshoz kapott user/pass kombinációd.

Nekem itthon dual WAN hálózat van kialakítva, failover jelleggel. Egy router intézi a két WAN kapcsolatot, és az egyszerűség kedvéért meg van adva statikusan a Google DNS szervereinek a címe, nem a szolgáltatók DNS szervereit használom.
Ez addig rendben is van, amíg az IPTV unicast forgalmat nem akar használni, mondjuk különböző alkalmazások formájában. Ugyanis azok címét csak a Telekom saját DNS szerverei oldják fel, nincs kint publikus domainen.

Egy idő után ezt megelégeltem, és azóta újra csatlakozik a Telekomos HGW is külön, a gyári PPPoE kapcsolattal, ami így már fixen Telekomos DNS szerverek címeit továbbítja DHCP-n a STB-nak szemben azzal, amikor a router osztotta neki az IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#83626) Bozek válasza DBob (#83625) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha olvasgatod a topikot, akkor rájössz, hogy pont erről van szó. A "rossz" és a gyári user/pass kombináció jelen esetben ugyanaz. A lényeg azon volt, hogy míg VDSL2-n tudod mindkét eszközön használni az előfizetésedhez tartozó user/pass-t, addig optikán csak egy eszköz csatlakozhat fel vele a hálózatra.

(#83627) btz válasza DBob (#83625) üzenetére


btz
addikt

Mit akar az iptv box a pppoe vlanban mikor az iptv-s cuccoknak külön vlanban kéne kimenni, ahol gateway és dns is van neki?

ⓑⓣⓩ

(#83628) btz válasza DBob (#83625) üzenetére


btz
addikt

Nálad az iptv boxok a HGW-re kapcsolódnak?
Mert nálam olyan szinten be van drótozva a HGW, hogy DNS1-nek az 192.168.1.254-et adja dhcp-n keresztül, annak ellenére is, hogy már rég nem az a HGW helyi hálózati IP címe.
Ha 8.8.8.8-t akarok dns címnek, akkor azt csak statikusan tudom felvenni vagy a saját routerem saját LAN-ján alkalmazhatom, oda viszont nem kötöm az ip tv boxokat (vagyis kötném ha lenne iptv-m).

ⓑⓣⓩ

(#83629) taki01


taki01
őstag

Valaki nem tudja hogy mikor lesznek a kínálatban új Sony TV-k?
A Sony XD7005 eltűnt a kínálatból pedig azt szerettem volna megvenni augusztusban.

[ Szerkesztve ]

(#83630) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Évek óta szakadozik a VDSL internet, de nem a vonal a hibás, hanem a router*, és a telekom nem hajlandó cseréni, mert amikor jönnek és megnézik, akkor sosem jön a hiba (Heti 3-4-szer kell emiatt újraindítani a routert). 4-5 alkalommal voltak kint megnézni 15-18 hónap alatt.

* "Connected" állapotban van, csak nem oszt ki IP-t a gépeknek. Reset sokszor megvolt, újabb firmware nincs ehhez a típushoz (fehéz ZTE).

Elhatároztam, hogy nem vitatkozom velük tovább, saját routert állítok csatasorba, de ehhez kell egy modem. Az a kérdésem, hogy VDSL-hez milyen modemet ajánlotok, amivel nem lesz bajom hosszú évekig?

Kössz!

(#83631) btz: Az én TP-Link routerem újraindítás nélkül megy 2 éve, elötte 3 évig ment szintén újraindítás nélkül. Csak a költözés miatt kellett kikapcsolni.
De akkor átfogalmazom úgy, hogy: a lehető legkevesebb szívásra milyen VDSL modemmel számíthatok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83631) btz válasza Bici (#83630) üzenetére


btz
addikt

Manapság már nem csinálnak semmit hosszú éves működésre.

ⓑⓣⓩ

(#83632) DJ. Ru$y válasza Bici (#83630) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a router ''részével'' van baj, akkor miért nem kötsz utána egy saját router-t és állítod PPPoE Passthrough módba a HGW-t, mert az nem csak router. Innentől kezdve a router feladatokat a mögé kötött router látja el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83633) Bici válasza DJ. Ru$y (#83632) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, erre nem is gondoltam. Megnézem, hogy van-e ilyen egyáltalán ezen a fantasztikus eszközön. :D

Kössz a tippet!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83634) markussandor válasza DJ. Ru$y (#83632) üzenetére


markussandor
senior tag

Abban az esetben, ha routert teszek mögé, az IPTV settopboxok fognak működni?

(#83635) DJ. Ru$y válasza Bici (#83633) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az összes VDSL2 képes eszköz tudja, ha jól sejtem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83636) DJ. Ru$y válasza markussandor (#83634) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az IPTV STB-ok akkor működnek a routerről, ha a router IGMP (tehát PTV) képes, amennyiben nem, úgy az IPTV STB-okat simán rákötöd a HGW-re és szépen kapnak onnan magunknak mindent, mivel külön VLAN-ban vannak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83637) tocsek18


tocsek18
senior tag

Helló.
Előfizetés van SAT tv-re 2 beltérivel. Egyik napi rendszerességgel használva,minden ok. Másik tv-n heti akár két hétig sincs bekapcsolva áram alá helyezve. Így bekapcsolás után nincs jel üzenet jön egy 10-15 percig. Reset, kártya kivétel után is ugyan ez majd mindig megjavul magától és nézhető minden. Milyen hiba ez? A két beltéri 2008-as volt valami fejlődés azóta?:D Van értelme cserét kérni? Javítható ez a hiba valahogy? Valamint távirányító cserét lehet kérni? Mert eléggé szét van nyomva mindkettő. :D
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#83638) Bici válasza DJ. Ru$y (#83635) üzenetére


Bici
félisten

Oks, ha ott leszek, megvizsgálom a dolgot.
Mégegyszer köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#83639) Zeki


Zeki
nagyúr

Megvolt a Telekom IPTV bekötés, és most jutottam oda, hogy ha nem is a lassú számítógéppel, de a telómmal is sebességet mérjek. Oké, speedtest.net, de ha elméletileg 1000 megbaites a netem, akkor hogy jöhet max 30?
Vagy ez a huawei router amit adtak, wifin ennyit tud?

(#83640) dvtkfan válasza Zeki (#83639) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Amit kaptál ONT Huawei eszközt wifin csak 100/100at tud kb...ezért küld ingyen minden 1000-es nethez a Telekom egy "jobb" wifi routert!

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#83641) viktorhu válasza Zeki (#83639) üzenetére


viktorhu
veterán

5GHz-es wifin kell próbálni, de ezret azon sem fog adni, főleg nem telefonon. Madzaggal próbáld számítógépre kötve.

(#83642) Zeki válasza dvtkfan (#83640) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor nekem nem küldött. A szerelők szerint is valami D-link routert szoktak küldeni... de lehet még beesik valami futárral... na ezt nem tudom, életben nem voltam még T-home-os.

---

Madzaggal nem tudok netet mérni, mert a garázsban van a net. Onnan szórja wifin. A garázs a házban van. Tovább nem hozták, mert hogy hívjak villanyszerelőt, aki behúzza a hálókábelt.
Nem tudom ez így mennyire szabályos.

(#83643) viktorhu válasza Zeki (#83642) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyet még nem hallottam, mindig a használat helyére bekábelezik. Így semmi értelme a gigabitnek, ha megkapod a routert majd, azt már a lakásban kellene elhelyezni.

(#83644) Zeki válasza viktorhu (#83643) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na akkor pontosan hol is kellene panaszt tenni?

(#83645) adika4444 válasza Zeki (#83642) üzenetére


adika4444
addikt

Fogja vinni futár.
Kérdezted szerelőt hogy nem vinné-e el oda ahol használni szeretnéd?
Egyébként így utólag lehet egyszerűbb ha behúzol vagy húzatsz egy LAN kábelt és arra akasztod az ajándék routert és abból mehet kábelen gépbe meg wi-fi-n az eszközökre.

üdv, adika4444

(#83646) Tigerclaw válasza tocsek18 (#83637) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A 10-15 perc nagyon sok. Jellemzően a sokáig (hónapokig) áramból vagy antennáról lehúzott STB-k esetén eshet szét a párosítás a kártyával és ha az történik magától nem áll helyre.

Szerintem a legjobb ha lejelented hibára és akkor egy füst alatt kaphatsz új távirányítót is, ha az már üzemképtelen, vagy nem használható.

Hogy milyen beltéri adnak az nem kiszámítható. Jó pár típus van jelenleg üzemben és nem lehet tudni, hogy melyik van a szerelőnél, vagy milyen van nálad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83647) Tigerclaw válasza Zeki (#83639) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Már a 100 Mbites kapcsolat esetén is gyakran van ügyfél oldali szűk keresztmetszet. A WLAN eleve alkalmatlan ilyen 1Gbps-es kapcsolat kihasználására, hacsak nincs egy nagyon komoly, méregdrága AC-s routered és a kliensberendezésben is szintén komoly AC-s hálókártya. (Vezetékesen gigabites kábellel, -routerrel, -hálókártyával, erős SSD-s géppel elérhető a teljes sebesség)

Az alap ONT jó eséllyel 2,4GHz-re van állítva 20MHz-es sávszélességgel, ami elméleti 150Mbps-re képes. Ha átállítod, elérhetsz vele elméleti max. 300-450Mbps-t, ha a telefonod, tableted is támogatja a párhuzamos 2,4-5GHz-es több antennás működést.

Úgy tudom, hogy talán DLINK DIR-811-es routert szoktak mostanában adni gigabites nethez, ami egy 1200-as AC-s eszköz, vagyis az elméletben képes továbbítani a teljes sebességet, de szerintem ma még nincs olyan telefon vagy tablet a piacon, ami szintén tudná az AC 1200-at.

A lényeg hogy kábelen jó géppel rendben lehet a sebesség, de Wifi-n eléggé esélytelen a dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#83648) Gubek-Einste válasza Tigerclaw (#83647) üzenetére

D-Link DIR-842 típust osztogat a T.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#83649) Zeki válasza adika4444 (#83645) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mondtam neki, hogy a nappaliba kellene.

(#83650) Gyurka6 válasza tocsek18 (#83637) üzenetére


Gyurka6
őstag

Túl sokáig mincs áram alatt a beltéri, lejár a kártya frissítése. Másik szolgáltatónál ez 10 nap, az írásod szerint itt is kb. annyi lehet. Hetente egyszeri bekapcsolás megoldja szerintem (negyed óra kell a kártya frissítéshez).

Gyurka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.