Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) Scale válasza DJ. Ru$y (#94993) üzenetére


Scale
őstag

Köszi, minden működik :)

(#95002) icecave válasza kabelmania27 (#95000) üzenetére


icecave
nagyúr

Közben méregettem serényen, reggeli időszakban megvan az 500 Mbit, estiben meg a 350 kb. a stabil. Ha ennyire függ a hálózat terheltségétől (mivel legtöbben akkor neteznek), akkor hagyom a Telekom további b*szogatását.
Most elmegyek dolgozni, majd este és reggel megint ráméregetek és kiderül, máskor is ezt hozza-e.

(#95003) DJ. Ru$y válasza icecave (#95002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt eddig nem mondtad, hogy mikor nem volt meg... Ilyen esetben valószínűleg a szegmens annyira terhelt a kritikus órákban (délután-este, hétvége), hogy visszaesik a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95004) icecave válasza DJ. Ru$y (#95003) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert eddig reggel sem volt meg a sebesség. Ma volt először, hogy a tegnapi szerelés után megvan a max sávszél.

(#95005) Góliát


Góliát
senior tag

Sziasztok!
Van két routerem:
-a telekomtól kapott Speedport W 724V (a Wifi nem működik de van telefon csatlakozás)
-teljesen új Tp-link TL-WR841N (a wifi működik és nincs telefon csatlakozás)
Hogyan tudom megoldani, hogy legyen wifim és telefoncsatlakozásom is?
Köszönöm a segítséget!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#95006) Soma01 válasza Góliát (#95005) üzenetére


Soma01
veterán

A Speedport(ra) után rakod a TP-Link-et. (mondjuk AP módban)

(#95007) DJ. Ru$y válasza Góliát (#95005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi az, hogy nincs wifi a Speedport-on? Kikapcsoltad? Vagy meghalt? Ha ilyen hibája van az eszköznek, attól, mert nem garantálnak wifin semmit, ki szokták cserélni.

2 opciód is van, PPPoE Passthrough módba teszed a Speedport-ot így minden router feladatot a saját router-ed lát el, vagy a már említett switch/AP módba kötöd össze és állítod be így, ahol R1 a Speedport, R2 a saját router-ed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95008) Góliát válasza DJ. Ru$y (#95007) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Tönkre ment a wifi része, kábelen keresztül működik. Már töbször beszóltam és azt mondták, hogy a wifi az csak kiegészítő, kényelmi funkció. Nem segítenek! :( Ezért vettem egy másikat.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#95009) odrif válasza Góliát (#95008) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ilyet sem hallottam még.

20 éve a Prohardveren

(#95010) raider21 válasza Góliát (#95008) üzenetére


raider21
aktív tag

Pedig ki szokták ilyenkor cserélni az eszközt, még akkor is, ha a HGW sokszor eldobja a vonalat (pl. kiszáradtak benne a kondenzátorok, stb.) Wi-Fi hibánál meg főleg cserés. Mondjuk nagyon valószínű, hogy egy ZTE Speedport Entry 2i HGW -t kapnál.

Ilyennel még én sem találkoztam, és nem is hallottam még ilyen indokról.

raider21

(#95011) Góliát válasza DJ. Ru$y (#95007) üzenetére


Góliát
senior tag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mivel 3 tv van és 1 számítógép, akkor a saját router-en mehetne az egyik tv+wifi? Mivel csak 4 lan port van a Speedporton, ezért egy tv kábelt át kellene tenni a saját routerre. Bocsánat, de kezdő vagyok ezügyben!
Köszönöm

(#95010) raider21:Személyesen is bent voltunk tegnap és nem tudnak segíteni! Az ész megáll ilyenkor. Komolyan :W

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#95012) DJ. Ru$y válasza Góliát (#95011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nincs rajta IGMP, akkor ne dugd bele. Inkább a 3 TV legyen a Speedport-ban és ami a negyedikben volt, azt dugd rá a saját router-edre. Lehet, hogy működne hiba nélkül, de produkálhat az IPTV-nél képhibát, így inkább azokat a Speedport-on hagynám a helyedben.

Ha IPTV-ről beszélünk. Ha csak Smart TV, ami kábellel van bekötve, azt dughatod a saját router-edre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95013) Góliát válasza DJ. Ru$y (#95012) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszönöm! :R

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#95014) Rruuer


Rruuer
senior tag

megjött a sagemcom f@st 5655v2 modem, csak nem tudok valamiért portot nyitni, mi a baj?

(#95015) DJ. Ru$y válasza Rruuer (#95014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az external host, az alapból üres nem? Ha igen, akkor üresen értelmezi az összes külső host-ra, nem kell bele csillag.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95016) Rruuer válasza DJ. Ru$y (#95015) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem én tettem bele, én üresen hagytam, azt ö tette bele és ha kitörlöm akkor is beleteszi

DDNS is rendben?

(#95017) kentucky


kentucky
őstag

Na, megrendeltem megint a Telekom 100-as netet VDSL hálóra, de még mindig csak 67-et bír a vonal, de most nem fogom magam hagyni, minden egyes lezárt hibajegy után újat fogok nyitni. Egyszerűen a rendszer megengedi a 100-as netet a távolság alapján, hiába csak 67 mbitet bír a vonal.

(#95018) dptrsk válasza kentucky (#95017) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A 100 az elméleti maximum sebesség, neked azt kéne megnézni mennyi a garantált sebesség?
Ha az nincs meg, akkor lesz jogos a reklamációd.

(#95019) kentucky válasza dptrsk (#95018) üzenetére


kentucky
őstag

Garantált az 1 mbit/s úgyhogy itt bukik a dolog :D

(#95020) kentucky válasza dptrsk (#95018) üzenetére


kentucky
őstag

Wow, most felhívtam őket, és egy nagyon rendes srác megértette a problémámat elsőre és végre megtették amit előzőleg nem akartak negyedszerre sem: hibajegyet vett fel arra, hogy nincs meg a 100 mega. Elvileg kijön majd a szerelő, remélem végre bonding is lesz a dologból.

(#95021) DJ. Ru$y válasza kentucky (#95020) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Beszéltem erről T-s szerelővel (nem alvállalkozóval), ha a rendszer kiadja bonding nélkül a 60 Mb/s-re is, akkor nincs bonding és vagy fizeted a 60/25-re a 100-as csomagot vagy visszaváltasz 50-re.

Ne legyen igazam... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95022) kentucky válasza DJ. Ru$y (#95021) üzenetére


kentucky
őstag

Nem sokat remélek, de hátha. Egy-két fórumtársnak már sikerült összehoznia innen. Csak ráunnak egyszer a hibajegyek újranyitására, meg még egy-két panaszlevél írására is ráérek, de remélem nem kerül rá sor. Emlékszem egyszer, amikor még az 50-es netnél kint voltak modemet cserélni mert tönkrement azt hitték a vonallal van a baj, és akkor a szerelő mondta, hogy a bondingot eltudják intézni, csak jelenteni kell valamit. Remélem így lesz most is.

+ eddig soha nem mondták, hogy keresni fog a szerelő, most igen.

[ Szerkesztve ]

(#95023) jani4454 válasza icetheman (#94919) üzenetére


jani4454
tag

Hol tudod Te az Ózont HD-ben nézni?

(#95024) Zeki


Zeki
nagyúr

Ja, a Gigabites sebesség nálam sincs meg, de én max wifin 5Ghz-en a Honor 8-cal tudom mérni, mert a laptopom ősöreg. Kb 50-60 megabit a max sebesség.
Ha fent megy az IPTV, lent már nem akar bejönni a Moziklub.
Most mondjuk sokat melózok, de a jövő héten jobban tesztelem, és bejelntem hibára. Gondolom 2 IPTV-s boxot simán el kell bírnia a rendszernek, akkor is, ha mindkettőn Mozikluboznék.

[ Szerkesztve ]

(#95025) DJ. Ru$y válasza Zeki (#95024) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Wifis mérésnek semmilyen alapja. Sebességet kábelen kell mérni. Nyilván az IPTV és a Moziklub más kérdés és igen, működnie kellene.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95026) trichie16


trichie16
csendes tag

Sziasztok!
Még decemberben kaptunk új HGW-t, mondván hogy majd ezzel valamivel jobb lesz talán a net (vidék, telekom internet, tragikus). Jobb is lett kb 8mega volt 3hónapig ami az idő múlásával beállt stabil 6.6megára.
Most csak úgy random csekkoltam a hgw (ami egyébként egy ZTE Speedport Entry 2i készülék) felületét, és azt látom, hogy ADSL2_Plus-ról átváltott VDSL2-re. Az elérhető sebesség ezelőtt kb olyan 10000kbps down-t irt, ténylegesen pedig mindig olyan 7600 körül mozgott (igy volt 6.6 mega a net durván), most 6500-at ir, és 6mega a letöltési sebesség.

Ez most mit jelenthet? A "központtól" egyébként messze vagyunk, ezért is ilyen gyenge az internet, most a VDSL2-re váltás miatt mégjobban sz*pni fogok vagy hogy van ez?
Egyébként a falu másik felében már fent van az optika, a mi utcánkban még semmi.

(#95027) Zeki válasza DJ. Ru$y (#95025) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kábelen is csak annyit mérek. Igaz, öreg a laptopom.

(#95028) DJ. Ru$y válasza Zeki (#95027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha 10/100-as a hálókártya benne, akkor megint csak nem mérvadó a mérés. Remélem kábelből azért minimum Cat5e-vel próbálkozol.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95029) DJ. Ru$y válasza trichie16 (#95026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, ezt nagyon jól látod. Mivel nagyon messze vagy így már nem, hogy javulást hoz a VDSL2, hanem sebességben még rosszabb. Hívd fel az ügyfélszolgálatot és próbáld meg elmagyarázni, hogy szeretnéd, ha visszatennének ADSL2+-ra volt, aki sikeresen elérte már ezt itt a fórumon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95030) kentucky válasza DJ. Ru$y (#95029) üzenetére


kentucky
őstag

Kezdődik, 5 perces hibaelhárítás megvolt :) én ráérek

(#95031) icecave válasza DJ. Ru$y (#95003) üzenetére


icecave
nagyúr

Tévedtem, az elmúlt 2 napban, amikor csak otthon voltam, rámértem különböző időpontokban, kb. 20 mérésből egy volt,hogy felment 500 Mbit-re, a többi mind 300 körül volt. Beszéltem a szerelővel, hétfőn kijön rámérni egy lapoppal kábelen a lakásban és kiderül, mi a helyzet, illetve lehet-e tenni valamit. Szerinte a vonal minősége alapján meg kell lennie az 500-nak és ugye én is ezt tapasztaltam az elején, mikor előfizettem.

(#95032) DJ. Ru$y válasza kentucky (#95030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fel fogják ajánlani, hogy lépj vissza az 50-es csomagba és nem fognak semmit csinálni. Magadat szívatod, de hajrá. Én mondtam neked tegnap is, hogy ez a "policy" náluk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95033) kabelmania27 válasza icecave (#95031) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet segíteni fog a modemcsere, ha nem akkor a hűség lejárta után válts vissza 250-esre.

(#95034) Livius


Livius
őstag

Augusztusban fog lejárni majdnem ugyan azon a napon az internet és a vezetékes telefon alap hűségem.
A telefon Alap díjcsomagom jelenleg 320 Ft/hó. A tavaly hozott törvénymódosítás alapján erre is fog vonatkozni, hogy a hűségidő lejárta után nem emelkedhet a havidíja? Vagy az csak internet csomagokra van?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#95035) kentucky


kentucky
őstag

Na elvileg leadták a bonding kiépítés igényét, és jövőhéten jönnek megcsinálni (remélem), mivel van hely még egy érpár fogadására.

(#95036) trichie16 válasza DJ. Ru$y (#95029) üzenetére


trichie16
csendes tag

Rendben, majd akkor hétvégén beszélek velük. Egyébként falun bonding meg ilyenek gondolom kizárt dolog..Igaz? Sosem lesz itt 10 megánál jobb net. Ohh 10 mega jó is lenne :DDD

(#95037) poli27


poli27
veterán

Fax kivan komolyan, hogy a saját emberüket is szivatják a megrendeléssel... Rendeltem egy s9+ 256gb telefont az otthoni net mellé egy Osmo videó stabilizátorral, Erre ma mi jön meg hát persze, hogy a 64gb-os verzió.... mondjuk érdekes, hogy a dokumentumok alatt nincs feltöltve semmi róla, így nem is tudom megnézni, hogy rosszat küldtek, vagy csak spontán elbaxta a kisasszony akivel beszéltem, pedig 5x kihangsúlyoztam neki a 256gb....

[ Szerkesztve ]

(#95038) DFlash válasza DJ. Ru$y (#94994) üzenetére


DFlash
tag

Ma volt időm ránézni, reset után elállítódott a név/jelszó páros ezért nem ment a hgw.

(#95039) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Tegnap reggel óta nincs internetem. Bejelentettem hibára, nemrég kaptam is az SMS-t, hogy elhárították a hibát és lezárták a hibajegyet. Előtte nem is csatlakozott egyik vonal sek Bonding esetén, most mindkettő csatlakozik, de az internet LED világít pirosan.

A PPPoE jelszót megváltoztattam és megpróbáltam újra beírni, de így sem működik. Alapból egy 3play_cpe@t-online.hu felhasználónevet láttam.

Mi lehet a gond?

(#95040) DJ. Ru$y válasza tibi970307 (#95039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Eszköz leírás.

Mivel nincs internet, így újranyittatnám a hibajegyet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95041) kentucky válasza tibi970307 (#95039) üzenetére


kentucky
őstag

Saját t-online-os felhasználót add meg

(#95042) DJ. Ru$y válasza kentucky (#95041) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"A PPPoE jelszót megváltoztattam és megpróbáltam újra beírni, de így sem működik."
Szerintem azzal próbálkozik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95043) 8zabi


8zabi
őstag

kicsit off, bocsánat

Flip optika esetén nem tudja valaki mi a PPPoE jelszó? a szerződésben lévővel nem működik, csak azzal amit reset után újra lekér

(#95044) DJ. Ru$y válasza 8zabi (#95043) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van FLIP topic... Valószínűleg meg lett változtatva, ha nem az, ami a papíron van, vagy egy másik jelszót próbálsz használni. Ügyfélszolgálat biztos tud segíteni a cserében. Telekomnál weboldalon módosítható.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95045) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A Telekom modemet cserélt nálam, és kaptam egy SagemcomF@st 5655v2 AC -típusút, de a Zyxel NAS326-om-at valamiért nem "engedi" ki a netre.

A Nas ezt mondja: Nincs UPnP használatára alkalmas router
A modem a DHCP-eszközök között nem látja a NAS-t

Mit kell beállítanom, hogy működjön?
Más eszköz működik. Belső LAN-on látom a NAS-t.

Sagemcom
Hardware Version : 1.0
Software Version : SG3G10000318
GUI Version : 1.110.31

[ Szerkesztve ]

(#95046) DJ. Ru$y válasza huan (#95045) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fix IP-n van a NAS? Ha igen, lehet más alhálózatot használ az előző ONT (ami nem modem), mint a mostani. Ha igen, akkor át kellene írni a fix IP-t a megfelelő tartományba meg az átjárót DNS-t.

UPnP-t amúgy se használd, nem biztonságos. Kézzel kellene nyitni a szükséges portokat, ez pedig a másik ugye, hogy az új eszközben, ha nincs bekapcsolva az UPnP, akkor a portokat kézzel kell nyitni, ami alapból nincs ugye nyitva egyik eszközön sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#95047) atala


atala
addikt

Nem tudom, volt-e már róla szó, de nagyon kamu szagú hívást kaptam az előbb.
Nehogy beszívjátok!
Magánszámról hívtak a Magyar Telekom nevében, hogy hálózati meghibásodás van, és kaptam-e két sms-t. Mondom nem. Azt mondja semmi gond, kiküld egy sms-t most hívás közben, és arra válaszoljak. Ha nem teszem meg, akkor korlátozzák a kimenő, és bejövő hívást.

Biztos, hogy nem a Telekomtól hívtak, mert nem szoktak magán számról, ráadásul mi az már hogy csak akkor telefonálhatok, ha válaszolok az sms-ekre.
Biztos valami emelt díjas sms számra kellett volna küldeni az üzenetet.
Jól elküldtem a fickót, hogy ne nézzen már madárnak.

(#95048) atala válasza atala (#95047) üzenetére


atala
addikt

Bocsi, most látom ez nem a mobil topic.

(#95049) RudY válasza atala (#95047) üzenetére


RudY
addikt

Nem ilyen, de hasonló trükkös esetben megkérdeztem a hívót, hogy később visszahívhatom-e azon a számon, amiről most hívott, mert akkor elmentem (persze nem volt számkijelzés csak blöfföltem), de a döbbent csend és a hívás megszakítása sokat elárult az illető céljáról. :DDD

(#95050) adam3 válasza OldMike (#94939) üzenetére


adam3
aktív tag

Szia!

Ugyanilyen switchem volt, csináltam pár wireshark mérést. A switch ahogy az várható, minden portjára továbbít minden multicast üzenetet, emiatt többtízezer UDP csomag érkezik a switch minden portjára percenként. Számítógép, nyomtató, TV elbírta, nem okozott problémát. Ezután ezt a forgalmat ráküldtem a WiFi hálózatra is, itt már a család több tagja panaszkodott, hogy eldobta nekik a kapcsolatot óránként többször a telefonjuk.

Szóval működhet, de jó helyre kell rakni. Én inkább vettem egy IGMP képes eszközt.

Ádám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.