Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) DJ. Ru$y válasza mastodon (#57999) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LAN kimenet a routereden van, vagy HGW-den. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58002) mastodon válasza DJ. Ru$y (#58001) üzenetére


mastodon
aktív tag

Ok-ok, nálam elég spéci a kialakítás, magam sem tudom követni.

[ Szerkesztve ]

(#58003) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#58001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sőt, ha szigorúan értelmezzük, akkor nincs se kimenet, se bemenet, mert ezeken a portokon kétirányú kommunikáció zajlik minden esetben.

(#58004) DJ. Ru$y válasza Intruder2k5 (#58003) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akinek nem tiszta, hogy az "bemenet" annak ezt hiába mondod, de igen szigorúan véve neked van igazad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58005) btz válasza btz (#57939) üzenetére


btz
addikt

Meg is jött az eredménye a kérdésemnek, hogy várható e a falunkan optikai fejlesztés.
Nagyot nem csalódam mert nem vártam semmit. Sajnos nem fognak a falunkba optikát fejleszteni és a vdsl2 technológiát sem fejlesztik az elkövetkezendő két éves tervekben.
Biztos vagyok benne hogy az ország nagy része hasonló választ fog kapni. Ezért írtam hogy felesleges ide 30 megabites minimum csomagot várni meg ingyen sávszélesség triplázást.
Azért ha valaki kérdezett akkor ide megírhatná település névvel, hogy neki mit mondtak az elkövetkezendő 1-2 év várható fejlesztéseivel kapcsolatban.

ⓑⓣⓩ

(#58006) kisapa válasza btz (#58005) üzenetére


kisapa
senior tag

Én kérdeztem de még nem kaptam választ.

(#58007) kabelmania27 válasza btz (#58005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

29-es körzetben építkezik a T, ahol jelenleg csak UPC ADSL van max 18/1,5 vagy kisebb sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#58008) cs.david94 válasza btz (#58005) üzenetére


cs.david94
tag

KEDVES ELŐFIZETŐNK!

Köszönjük, hogy ügyfélszolgálatunkhoz fordult kérdésével!

Levelével kapcsolatban egyeztetünk illetékes munkatársainkkal, kollegáink visszajelzéséig türelmét kérjük.

Reméljük, hogy válaszunkkal a segítségére lehettünk, és a jövőben is bizalommal fordul hozzánk. Kérdése, kérése esetén a továbbiakban is készséggel állunk rendelkezésére.

Én még csak ennyi választ kaptam, talán 3 napra a kérdés feltevése óta. Ha érdemben válaszolnak majd írok.

(#58009) DJ. Ru$y válasza btz (#58005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Meg sem kérdezem, mert van 1-2 ismerős T-s alvállalkozó, és itt csak a VDSL-esítés folyik aztán ennyi, megye szinten is nagyon szar a helyzet, haldoklás van... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58010) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#58009) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez volt az a főok, hogy dobbantottam tőlük.

(#58011) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#58010) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Se UPC, se Digi, esetleg Invitel ugyanúgy DSL, inkább maradok... :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58012) btz válasza #41133696 (#58010) üzenetére


btz
addikt

Te is a néhány szerencsés egyike vagy. A többieknek ott a Telekom. Azért ha ők sem lennének akkor még az internet fogalmát sem ismernénk itt. Tehát örülünk hogy van egyáltalán lehetőség kapcsolódni a világhálóra. Igazából 2012-ig ez sem volt nálunk, ami most van. Úgy kellett a szomszéd faluból áthúzni a szántáson egy kábelt, hogy fél megabit legyen stabilan. Valahol még az is szakadozott. Most meg valakinek van lehetősége 30-ra is. Nem mondhatjuk hogy nem volt haladás.

ⓑⓣⓩ

(#58013) btz válasza DJ. Ru$y (#58009) üzenetére


btz
addikt

Akkor körülbellül az zajlik most nálatok ami nálunk 2012 elején lezajlott.
Ha van VDSL2 az már jó, mert abból is elég sokat ki lehet hozni.
Nem tudom hogy a sokat emlegetett vektoring és bonding fejlesztés mennyibe fáj a Telekomnak költségileg és munkálatilag, de azért az meglepett hogy 2 éves tervben az sincs benne. (Valaki tudja esetleg hogy milyen munkálatok szükségeltetnek egy VDSL2 központ vektoring és bonding felturbózásához?)
Mindegy, ha fogy a sávszél majd bekötök még egy netet aztán meglesz a kettőböl együtt a 60 megabit letöltés és 10 megabit feltöltés. Igaz pénzileg jó ára lesz de nem zavar. Nekünk falun meg van ingyen zöldség és gyümölcs a kertben, a városiaknak meg azt kell negfizetniük. Szóval azért a falunak is van előnye :D

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58014) DJ. Ru$y válasza btz (#58013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Lehet váltok 4G-re. 60/30-at tud simán most, és nem nagyon fognak itt a településen ráakadni, szóval, ha nem is váltok, de szerzek valami kiegészítő kártyát. Nálunk nem zajlik már semmi. X hónapja lassan VDSL2 van, van egy kisebb kábel tv szolgáltató aki nyújt internetet ők is 30 Mb-ig, de nem nyilatkozok róluk, mert, ahányszor hívtak már ilyen net hiba miatt, inkább hanyagolós.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58015) n@p@lm válasza btz (#58005) üzenetére


n@p@lm
őstag

három napja én is rákérdeztem, várom a választ.
ha infóm lesz, beírom.

(#58016) MY2K válasza btz (#58005) üzenetére


MY2K
aktív tag

Az internet szolgáltatóra ne úgy gondolj mint egy jótékony intézményre aki elhozza a hatalmas sebességek aranykorát. Ott vág bele ahol a fajlagos költségek viszonylag hamar megtérülnek és meg is van a fizetőképes kereslet.

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#58017) skroy


skroy
senior tag

Az előfizetés lemondást mikor kell jelezni T-nél? És hol? Szeptember elején lejár a 2 év hűség itpv-re és netre, aztán búcsút vennék a T-től. Nehogy akaratomon kívül hosszabbítsanak nekem, egy nappal sem akarok többet fizetni a lejárat után. Jó lesz nekem a helyi kábel tv és 30-as net, kb. ugyanezen az áron. :)

(#58018) Intruder2k5 válasza MY2K (#58016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak ez a "fizetőképes kereslet" manapság már kevésbé állja meg a helyét, mert egy 5-10Mbps ADSL netért esetenként jobban levágják az előfizetőt, mintha lecserélnének a hálózatot optikára, és ugyanaz az ember rendelne azon 50Mbps-t.

[ Szerkesztve ]

(#58019) DJ. Ru$y válasza skroy (#58017) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

8 nappal a lejárat előtt helyi T üzletben személyesen vagy telefonon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58020) kabelmania27 válasza MY2K (#58016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Inkább a népsűrűség illetve gyors internetet igénylő korcsoport megoszlási aránya számít.

[ Szerkesztve ]

(#58021) btz válasza kabelmania27 (#58020) üzenetére


btz
addikt

Egyre több az unatkozó nyugger is és ha mi nyuggerek leszünk ugyan úgy net nyuggerek leszünk, tehát nem lehet aztmondani hogy egy bizonyos korcsoport internetezik csak. Egyre többen neteznek egyre nagyobb adatokat igényelnek.

ⓑⓣⓩ

(#58022) DJ. Ru$y válasza btz (#58021) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A mai nyugdíjasoknak a 10 Mb bőven sok is, amit ők csinálnak, nem fognak nekiállni linux ISO-kat tölteni 0-24-ben... Az, hogy mi lesz 1-2 generáció múlva az megint más kérdés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58024) kabelmania27 válasza btz (#58021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van benne valami, ettől független sokaknak elég a 10Mbit, nem kell ahhoz nyugdíjasnak lenni.
DJ. Ru$y: Jaja.

[ Szerkesztve ]

(#58025) villamos válasza Intruder2k5 (#57994) üzenetére


villamos
őstag

Ügyesek. A pályaudvar mellé költöznek, jó lesz. Egész nap (0 -tól 24 -ig) ott fog nekik zörögni majd a keleti kihúzó... ;]

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#58026) btz válasza MY2K (#58016) üzenetére


btz
addikt

Nyilván a Telekom egy profitorientált cég és ott nem fogja a profitját fejlesztésre fordítani, ahol nincs konkurencia és az ügyfelek nem tudnak lelépni más szolgáltatóhoz, így itt különösebb fejlesztések nélkül is megmarad az ügyfélbázisuk.
Arról nem hiszem hogy szó lenne hogy nincs beruházást megtérítő kereslet. Mert a mostani infrastruktúra is már bőven kitermelte egy fejlesztés árát, csak ugye itt minek fejleszenek ha a zsebretevésnek sincs különösebb ügyfél elpártolási vonzata.

ⓑⓣⓩ

(#58027) btz válasza kabelmania27 (#58024) üzenetére


btz
addikt

Érdekes lenne valami statiszikát megnézni hogy a 10 megabittel megelégedők aránya milyen mértékben csökken, illetve azokét is akik a 10-nek is örülnének.
És ugye az sem mindegy hogy 10 mbit/s/háztartás vagy 10 mbit/s/fő-ről van szó.
Ha egyedül élnék az a 20 mbit csomag amim most van bőven elég lenne mostmár sajnos 5 személyre jut a háztartásban a 20 megabit és az 1 megabit up. Amit 5-re növelek nemsokára.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58028) btz válasza DJ. Ru$y (#58022) üzenetére


btz
addikt

Ismerek én olyan nyugdíjas bácsit aki igen csak szereti a HD felbontású meztelen hölgyeket... szóval nem lehet kijelenteni hogy nem csinálnak a Facebookon és az online paszianszon kívül semmit már a mai nyugdíjas korosztályra sem.

ⓑⓣⓩ

(#58029) Ro-bika válasza st.stofi (#56857) üzenetére


Ro-bika
csendes tag

Mint ahogy DVB-C-nél is elkezdték már tavaly:
A Telekomnál vége a digitális kábeltévének: jön az IPTV

(#58030) Ro-bika válasza MajaG (#56864) üzenetére


Ro-bika
csendes tag

A Vidanet nem nyer sávszélességet, mert ők viszik tovább jogutódként a TV-szolgáltatást.
(Legalábbis egyelőre, mert szerintem hamarosan csak a DVB-C marad náluk is.)

Miért nem lehet ezen a kábelen IPTV-t adni?

(#58031) Ro-bika válasza Intruder2k5 (#56858) üzenetére


Ro-bika
csendes tag

Ajánlottak??? :Y
Amikor érkezett egy héttel később külön levél erről, felhívtam a 1412-t. Nem hogy nem tudtak róla, el sem akarták nekem hinni, hogy jól olvastam!!! :))
Másnap személyesen a helyi "pont"-ban is nálam látták először, le is fénymásolták izibe! :DD
Aztán mivel ragaszkodtam valami megoldásban, csak a Sat TV-vel tudnák helyettesíteni.
Később ismét 1412-n érdeklődtem az IP TV-ről, az ő "műszaki előminősítésük" szerint lehetséges ezen a kábelen is!
De helyben ismét azt mondták, hogy nincs rá mód! :W

(#58032) btz válasza Intruder2k5 (#58018) üzenetére


btz
addikt

Majd 8 éve vagyok DSL előfizető. 7-8-9000 forintokat fizettem csak a netért évek óta 2012-óta már csak 4700-at és kb 4-5 éve a falu háztartásainak 80%-a internet előfizető (a Telekomnál). Nem tudom elhinni hogy ennyi idő alatt nem profitált rajtunk a telekom annyit hogy akár a szomszéd falut is ebből fejlesszék.
Jó legyen drága az optika, nekem az nem is fontos, de legalább a vdsl2 továbbfejlesztést (ezzel a bondingal) megcsinálhatták volna, vagy az is olyan költséges?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#58033) DJ. Ru$y válasza btz (#58032) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elso kor, ami biztos, minden hova VDSL2 kepes eszkoz kell, szamold ki hanyat kellene csak a ti falutokba kivinni, ugyanis amig van ADSL2+-on elofizeto, addig felejtos. Nyilvan olcsobban veszi az eszkozoket a T, mint egy user, de, akkor sem olcso, ha meg raverik a userre, akkor az a baj... Es, akkor ezt szamold az osszes olyan teruletre, ahol DSL van. Jo kor lenne az biztos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58034) btz válasza DJ. Ru$y (#58033) üzenetére


btz
addikt

Ok. Tehát akor mindenhova vdsl2 képes eszközök. Más anyagi vonzata van még?

ⓑⓣⓩ

(#58035) Teko001 válasza btz (#58034) üzenetére


Teko001
őstag

Először mindenkit át is kell tenni rá azon a központon, addig nincs igazán értelme bevezetni

[ Szerkesztve ]

(#58036) kisapa válasza btz (#58026) üzenetére


kisapa
senior tag

"Nyilván a Telekom egy profitorientált cég és ott nem fogja a profitját fejlesztésre fordítani, ahol nincs konkurencia és az ügyfelek nem tudnak lelépni más szolgáltatóhoz, így itt különösebb fejlesztések nélkül is megmarad az ügyfélbázisuk." Akkor nálunk kellene fejleszteniük. A város nagy részében van invitel kábel, a lakótelepen meg ha jól tudom még digi optika is. Sajnos vagy szerencsére én családi házas övezetben lakom de invitel kábel itt is van.

(#58037) kisapa


kisapa
senior tag

Megkaptam a választ a T-home-tól .Mit mondjak egy kicsit jobbra számítottam.
"Köszönjük, hogy kérdésével ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
Társaságunk folyamatos fejlesztéseket hajt végre országszerte, azonban ennek ütemezéséről sajnos nem tudunk előzetes felvilágosítást adni. Kérjük, a telepíthetőségről a későbbiekben érdeklődjön újra. Honlapunk megfelelő részén a címének megadásával ellenőrizheti az ott elérhető szolgáltatásokat. A fejlesztések megtörténte után az oldal a mostaninál nagyobb sávszélességű csomagokat is meg fogja jeleníteni."

(#58038) kabelmania27 válasza btz (#58027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Utcában a T max 10Mbit ADSL-t tud adni, IPTV-t nem, Invitel docsis 2-ön max 15-öt ismerősnél nem volt meg ezért visszatették 10/2-re.
Ro-bika: Vidanetes terület egy részén elérhető az IPTV pl Győrben és Kaposváron van.
Januárban Vidanet átvette a siófoki székhelyű Supra szolgáltatót így 11 településsel és 11ezer előfizetővel több Vidanetes van.

[ Szerkesztve ]

(#58039) batka86 válasza kabelmania27 (#58038) üzenetére


batka86
csendes tag

Nincs Vidanetes területen IPTV, DVB-C van. (Ha Telekomos szerződést akarsz kötni Vidanet hálózatra.)

(#58040) btz válasza kisapa (#58037) üzenetére


btz
addikt

Hát ez pont nem igaz. A facebookon is megkaptam már a "sajnos 1-2 éven belül nem lesz fejlesztés a térségben" választ, így biztosan tudják hogy hol lesznek fejlesztési munkálatok és hol nem 1-1,5-2 éves távlatokban.
Nem tudom ki válaszolt neked de biztos nem volt képben hogy kit kell keresni a válaszért cégen belül az infókért, vagy hogy pontosan mit kérdezel.

ⓑⓣⓩ

(#58041) Ro-bika válasza batka86 (#58039) üzenetére


Ro-bika
csendes tag

Telekom előfizetéssel már DVB-C sincs tavaly óta:
A Telekomnál vége a digitális kábeltévének: jön az IPTV
(Csak Vidanetessel lehetséges.)

Most voltak itt a T szerelők, és megállapították, hogy nincs rálátás a műholdra. Az "ezeréves" telefonkábel meg nem alkalmas IPTV-re. :W
Megszüntetik az analóg szolgáltatást, de agyonreklámozott interaktív TV-t nem tudják helyette adni, aminek az okán csinálják az egészet?! :F
De szerintük köt minket a hűségnyilatkozat! :((

Legalább lehetne már "virtuális", "TV GO only" előfizetés!

(#58042) Apa+Fia válasza btz (#58040) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Eddig se publikálta a T a fejlesztéseket,hogy hol és mikor lesz. ;)

Apa csak 1 van!

(#58043) Ro-bika válasza btz (#56859) üzenetére


Ro-bika
csendes tag

Jelen esetben, mivel nincs rálátás a műholdra, bontsam meg a pár éve felújított tetőt és húzzak fel egy póznát saját költségen (ami szerintük legalább 25 eFt!) :Y

[ Szerkesztve ]

(#58044) wmati válasza Apa+Fia (#58042) üzenetére


wmati
addikt

Pont ezt a választ vártam amit Btz kapott, nálunk is ez volt anno hogy mikor lesz ed3 mindig jött válasz h nem tudjuk nem lesz stb majd egyszer csak ki írták karbantartásra idő pontokat és lő csoda.

(#58045) batka86 válasza Ro-bika (#58041) üzenetére


batka86
csendes tag

Tudjuk, nem is erre reagáltam.

(#58046) KurtCobain


KurtCobain
őstag

(#58047) Kronk válasza KurtCobain (#58046) üzenetére


Kronk
őstag

Jaja...

"Leglassabb" net 100/50
utána: 100/100, 200/100, 500/200, 1000/200

http://totesz.myminicity.com/

(#58048) btz válasza Apa+Fia (#58042) üzenetére


btz
addikt

De nekem a Telekom facebook oldalán azt mondta az ürge hogy készségesen válaszolnak a fejlesztésekkel kapcsolatos kérdésekre, az egy más dolog hogy nem publikálják mondjuk egy weblapon vagy a Hiradóban. Megvannak nekik a jól ütemezett terveik a fejlesztésekkel kapcsolatban, aki nekem válaszolt az nem is tagadott semmit, nem jöttek előre nem látható ütemekkel.

ⓑⓣⓩ

(#58049) btz válasza wmati (#58044) üzenetére


btz
addikt

Tehát azt mondod hogy kamuztak nekem? De két folyamatban kérdeztem két különböző csatornán két különböző ember tagadta egybehangzóan.
Ha pedig kamuznak akkor ne mondják hogy "készségesen válaszolnak a megkeresésekre".

ⓑⓣⓩ

(#58050) wmati válasza btz (#58049) üzenetére


wmati
addikt

Nem azt mondom hogy kamuztak, hanem azt hogy megvan adva hogy mire hogy és mit lehet válaszolni.Szerintem nálad is lesz mint ami nálam volt egyszer csak el kezdik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.