Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) _BM_ válasza polonic (#34999) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi a segítséget, kábeles :W

(#35002) Gubek-Einste válasza havri1 (#34997) üzenetére

Ez már nem átlagosnak minősül.

#34994 hackeeeee Pont a nem átlagosak miatt fontos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35003) solyom007


solyom007
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja váltottam Családi+HD (IPTV) csomagra. Be is jönnek szépen a "HD" csatornák, de egyik se tűnik annak. Settopbox infónál 2SD-t ír és 0 HDt. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#35004) kali válasza solyom007 (#35003) üzenetére


kali
legenda

szia,

minden eszköz áramtalanít, majd újraindítás, és ha marad az állapot, akkor szerintem hívd fel a szolgáltató ügyfélszolgálatát, és jelezd a dolgot.

(#35005) wmati válasza kali (#35004) üzenetére


wmati
addikt

Igen csak itt kéne kideríteni hogy ő mit kap full hd vagy hd ready megspórolna egy telefonálást.

(#35006) solyom007 válasza kali (#35004) üzenetére


solyom007
csendes tag

Restart már volt, nem segített. Ez se nem HD, se nem HD Ready. Ugyanolyan a képe, mint a többi adónak.

(#35007) dr.bubo válasza solyom007 (#35006) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az restart után megvan a 2SD, 1HD steam-ed? Milyen tv-d van, HDMI kábellel használod? Mit néztél, aminek ugyan olyan a képe, mint a többinek? A HD csatornákon sem mindig HD-t adnak.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#35008) #74774528 válasza dr.bubo (#35007) üzenetére


#74774528
törölt tag

Segíts picit, Réz(esetleg VDSL) ED3(koax) vagy Optikai szolgáltatásod van?
VDSL,ED3 vagy Optikai IPTV-n van csak HD stream, Réz(DSL) vonalon csak Családi+HD(r) 1280x720 csomag van, ha az utóbbi technológián vagy azért nem látsz HD streamet mert ott nem tud adni a Telekom.

(#35009) dr.bubo válasza #74774528 (#35008) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezt a kérdést nekem szántad? :F Vagy solyom007-nek?

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#35010) #74774528 válasza dr.bubo (#35009) üzenetére


#74774528
törölt tag

Nem,nem neked csak rosszra nyomtam a választ... :DD

(#35011) hackeeeee válasza djculture (#35000) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm..

Mondjuk forward-olni tudsz ugyan úgy erre az IP-re is, nemde?

Véleményem szubjektív...

(#35012) solyom007 válasza dr.bubo (#35007) üzenetére


solyom007
csendes tag

Nincs, 2SD, 0HD. Full HDTV HDMI kábellel összekötve. IPTV Családi+HD csatorna. A Barátok közt és egyéb csoda HD-ban megy tudtommal.

(#35013) djculture válasza hackeeeee (#35011) üzenetére


djculture
félisten

Ja de ezt magyarázd meg egy olyan embernek aki csak netezik és azt látja hogy nemtudja letölteni azt amit ő töltött fel mert kiirja hogy ezzel az ip-vel csak egyszer lehet. Kábel fix ip-sekkel is ezárt van legtöbb baj, ráadásul fix ip-vel jobban betalálnak a kártevők is. Érdekes a rendőrségi zárolásos felvivásos hülyeség is csak kábelen terjed ...

[ Szerkesztve ]

(#35014) dr.bubo válasza solyom007 (#35012) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem, ha nincs HD stream-ed, akkor nem is kéne bejönnie a hd csatiknak. (Nekem, amikor nem volt hd stremem nem jöttek a hd adók). Az RTL, TV2 nem igazán mérvadó HD-ben, mert ők leggyengébb minőséget adják, csak azért adnak HD-ban mert törvény kötelezi őket.
Esetleg a discovvery showcase HD-n az Alpok madártávlatból című műsort nézd meg, mert azon tuti észreveszed, hogy azt HD-ben nyomják. :)
ADSL, VDSL, koax, optikán jön neked a tv?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#35015) #74774528 válasza solyom007 (#35012) üzenetére


#74774528
törölt tag

Segíts picit, Réz(esetleg VDSL) ED3(koax) vagy Optikai szolgáltatásod van?
VDSL,ED3 vagy Optikai IPTV-n van csak HD stream, Réz(DSL) vonalon csak Családi+HD(r) 1280x720 csomag van, ha az utóbbi technológián vagy azért nem látsz HD streamet mert ott nem tud adni a Telekom.

(#35016) #78121280 válasza solyom007 (#35012) üzenetére


#78121280
törölt tag

Írd már le légy szíves milyen technológián kapod az IPTV mert így csak sakkozunk. :U

(#35017) Locutus válasza solyom007 (#35012) üzenetére


Locutus
veterán

Biztos jó csatornát nézel? Mert ugye a HD csomag nem az eredeti csatornákat teszi át HD-re, hanem a HD csatornák külön jelennek meg. Szóval van sima spektrum meg spektrumHD is pl..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#35018) solyom007 válasza Locutus (#35017) üzenetére


solyom007
csendes tag

Igen van sima RTL KLUB, meg RTL KLUB HD is pl. (2XX a száma). A kapcsolat DSL.

(#35019) #74774528 válasza solyom007 (#35018) üzenetére


#74774528
törölt tag

DSL-en nem adnak HD streamet ezáltal csak Családi+HD(r) csomag van, csak abban az esetben ha VDSL-ed van. Valószínűleg a HD ready csomag került aktiválásra

[ Szerkesztve ]

(#35020) Fernet válasza Fernet (#34995) üzenetére


Fernet
senior tag

Megvan az eredmény, ma volt kint a szerelő, nem bírja a vonalunk a 20 megabitet (kb. 1km-re vagyunk a központtól). Azt mondta a maximum a 15 amit ki lehet hozni belőle, ez a gyakorlatban 14-et jelent. Sajnos ez van. Úgyhogy visszaállunk a 10-es csomagra.

Viszont valamit nem értek. A szerelő azt mondta, hogy ne aggódjunk, mert az év végén hozzák felénk az optikai szálat és legkésőbb januárban már rendelhető lesz. Ez igazán jól hangzott, ma este 1412-őn rá is kérdeztem, hogy pontosan mikorra várható, de azt a választ kaptam, hogy felénk nincsenek munkálatok, sőt a közeljövőben nincs is tervben, hogy optikát húznak. Na most akkor ki beszél félre?

Mondjuk már kezdem megszokni, hogy ahány ügyintézővel beszélek annyi félét mondanak...

(#35021) dchard válasza Fernet (#35020) üzenetére


dchard
veterán

" Na most akkor ki beszél félre?"

A szerelő aki az optikával kábít.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35022) Fernet válasza dchard (#35021) üzenetére


Fernet
senior tag

Ettől féltem... Abban reménykedtem, hogy mégiscsak "helyi" szerelő és csak tud valamit a dolgokról...

más:

Tervezem, hogy felrakom a firmware-edet a modemre (fekete 360R), ha csinálok vele egy diagnosztikát ránézel majd? (nekem nem mondanak semmit az értékek) Csak, hogy tényleg fel kell-e adnom, hogy 20mbps netem lehet a közeljövőben.

(#35023) djculture válasza Fernet (#35020) üzenetére


djculture
félisten

Mivel a 20-as csomagnál a garantált a 10 én csak annál maradnák, mert a 10-esnél ha 1 mega lesz egyszer egyszer akkor egy szavad se lehet , annyi a garantált sajnos. Ráadásul az árdifi is lófranc.

[ Szerkesztve ]

(#35024) wmati válasza djculture (#35023) üzenetére


wmati
addikt

És esetleg egy vonaldiagnosztika utána lehetne javítani rajta kijönne több sebesség is

(#35025) StSanya válasza djculture (#35023) üzenetére


StSanya
őstag

+1

Meg a feltöltés se mindegy, hogy mennyi...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#35026) kabelmania27 válasza Fernet (#35020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az előző hozzászólásokban leírtakat fontold meg, kábelek utp vagy sftp kábelre cserélésével lehet javítani a kapcsolaton vagy ha van 20Megabites kábelnet csomag számodra elfogadható áron azt is tudod választani.

(#35027) _BM_


_BM_
senior tag

Szerintetek össze lehet hasonlítani az ED3 megbízhatóságát az optikával? Sajnos költöznöm kell, és a lakásban, amit eladok, 3 éve optika van. A 3 év alatt egyetlen másodpercig nem volt probléma, de komolyan. Sokkal szarabb az ED3? :O

(#35028) kabelmania27 válasza _BM_ (#35027) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha rendesen szintezve van a hálózat nincs zajbetörés beázás nincs gond az ed3-al, annyi különbség van technológiailag, hogy a le és feltöltési frekiken osztozol másokkal.

[ Szerkesztve ]

(#35029) _BM_ válasza kabelmania27 (#35028) üzenetére


_BM_
senior tag

Köszi

(#35030) kabelmania27 válasza _BM_ (#35029) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs mit, kimaradt, hogy jelszint probléma esetén mmwo osztó kivételével lehet javítani +8dB-t a jelszinten (ha nem kellenek az analóg adások), ha kellenek akkor osztó kettes splitter+hpf-re cseréjével kb 4,5-5dB-vel lehet javítani az értékeken. ed3 területen csak iptv-t lehet rendelni, ugyan az a kiosztás, funkció, lehet ugyan olyan fajta boxot fogsz kapni. Így teljes a válasz :) Bármilyen kérdésed van nyugodtan tedd fel, erre való a topic, választ fogsz kapni a kérdésedre. Társasba vagy családiba költözöl?

[ Szerkesztve ]

(#35031) poli27 válasza kabelmania27 (#35030) üzenetére


poli27
veterán

Látom neked ez marad a mániád, az MMWO csere..... azt azért sose írod le, hogy míg az MMWO US irányban közel 0 át csillapít addig egy kettes osztó 3-4db-t !! Tehát ha mondjuk épp határon van a modem US irányban akkor rontasz vele nem javítasz!

[ Szerkesztve ]

(#35032) kabelmania27 válasza poli27 (#35031) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem a mániám, azért fogalmaztam úgy hogy probléma esetén lehet vele játszani, ahogy többek is cserélték, vagy F toldót tettek be a helyére. Ha több a kettes splitter csillapítása miért fordul elő mégis hogy csökken az adási csere után? Sok szolgáltató használ kettes splittert mégis működik a net.

[ Szerkesztve ]

(#35033) wmati válasza poli27 (#35031) üzenetére


wmati
addikt

Szerinted elértél valamit ? :W

(#35034) poli27 válasza kabelmania27 (#35032) üzenetére


poli27
veterán

mitől tudna csökkenni, ha már az MMWO se csillapít semmit se !Akkor tud esetleg minimálisat csökkenni, ha kiveszed teljesen, de ez 0,5 max 1db!Senki nem mondta hogy nem megy a net 2-es osztóval!A telekom az MMWO használatára szintezte be a hálózatot nagyjából,máshol meg csak 2 es osztóval számolnak ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#35035) kabelmania27 válasza poli27 (#35034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ex Fibernet területen meg tratec-tric210e-re (van ahol a tv és modem ds kb egyszinten jön) újabban kettes splitterrel köti be a netet Invitel, UPC-hez átkerült területen médiabox miatt kettes splittert használnak.

[ Szerkesztve ]

(#35036) poli27


poli27
veterán

De ez itt nem a UPC se nem az Invitel topicja, itt MMWO van használatban ez a szabvány a T nél ennyi!

(#35037) dchard válasza kabelmania27 (#35028) üzenetére


dchard
veterán

"annyi különbség van technológiailag, hogy a le és feltöltési frekiken osztozol másokkal."

Nem különbség, mert optikánál is osztoznak, csak ott még annyira kevés az előfizető és relatíve nagy a kapacitás, hogy ezt nem érzed. Egy tipikus GPON hálózaton (a Telekom optika ilyen) jellemzően 40-50 előfizető oszotozik egy hullámhosszon, vagy legalább is erre tervezik a hálózatot hosszú távon.

Senki ne gondolja, hogy a mai világban bárki is kap béreltvonali szintű szolgáltatást bármilyen technológiával is. Az utolsó ilyen a DSL szabvány, minden más technológiánál, legyen üveg, rádió vagy koax, mind időosztásban férnek hozzá az előfizetők a közös kapacitáshoz. Csak annyi a különbség, hogy DOCSIS3-nál 400megabiten osztozik pártíz előfizető, addig optikán 1gigán (GEPON) vagy 2,4gigán (GPON) osztozik ugyanennyi ügyfél.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35038) Fernet válasza kabelmania27 (#35026) üzenetére


Fernet
senior tag

Csak DSL van felénk, se kábelnet, se optikai. A 10mbps csomag eddig fixen 10-11 között ment már jó ideje, a 20mbps-el vannak gondok, az max 14-et tud (feltöltés amúgy hozza az ígért 1mbps sebességet). Ezért kérem vissza a régit (remélem menni fog annyival mint eddig) Amúgy ez egy panellakás, lakáson belül rendesen van kábelezve, ezen nem spóroltam. A többi részével sajnos én nem tudok mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#35039) bzoley


bzoley
veterán

Nem tudja valaki, mi a szöszt művelnek a XVIII-ben? Már több mint egy napja semmi net.

(#35040) kabelmania27 válasza poli27 (#35036) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahhoz képest előfordul kettes splitter is.
dchard: Értem, köszi a helyesbítést, arra értettem a különbséget, hogy ed3 kicsit jobban túl tud terhelődni mint az optika. Jól tudom hogy ha növekszik a vételi szint arányosan csökken az adási vagy ez nem ilyen egyszerű? Azért kérdezem mert előfordult korábban hogy mmwo kivételével csökkent az adási különböző mértékben, van akinél 0,5-öt van akinél többet.

[ Szerkesztve ]

(#35041) Adama123 válasza bzoley (#35039) üzenetére


Adama123
tag

8-án és 9-én karbantartás volt napközben, az eddigi 3 upstream channelből lett nálam 1 db, de amúgy rendben megy itt a net. (Pestszentimre) Jelentsd be hibára 1412-n.

(#35042) bzoley válasza Adama123 (#35041) üzenetére


bzoley
veterán

Már tegnap telefonáltam. Akkor azt mondták, hogy már másfél napja dolgoznak valami hibán, nem tudják meddig tart. Ma délután még mindig össze-vissza villogott a modem, de ki-be kapcsolgatva a modemet, és a routert végül nagy nehezen magára talált. Azóta megy rendesen.

(#35043) Fernet


Fernet
senior tag

Most nagyon elegem lett az egész T bagázsból...

Ma állították vissza a 10mbps csomagunkat és láss csodát, ami a hétfői 20mpbs-re váltás előtt (ugye a 20-at nem bírta a vonal) mindig gyönyörűen 10-11 között ment, most 7 körül döcög. :( Betelefonáltam, azt mondták a 7 jónak számít és lehetne akár 1-is, mert az a garantált... Most ez komoly? Tuti, hogy a 10-et bírja, hát a 20-assal is 14 körül ment és előtte végig 10-11 között. Nem értem komolyan, nagyon kiakasztanak. :(((

(#35044) kabelmania27 válasza Fernet (#35043) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Írtuk többen hogy gondold meg a csomagváltást.

(#35045) Fernet válasza kabelmania27 (#35044) üzenetére


Fernet
senior tag

Tudom, de naívan arra gondoltam, hogy ha visszaváltom akkor menni fog annyival mint előtte ki tudja már mióta... Ez valami bosszú vagy mi a T részéről? Nem értem... Mióta megjelent a Netmania S csomag azóta van nálunk és bármikor mértem, mindig hozta a 10mbps-t. 20-as ugye nem ment csak 14-et tudott, gondoltam akkor jó lesz a régi. Hát nem megy már annyival és még örülhetek is, hogy nem csak 1mbps? Majdnem írtam valami cifrát.... :(((

(#35046) kabelmania27
De ezt direkt csinálják? Nem értem komolyan..

[ Szerkesztve ]

(#35046) kabelmania27 válasza Fernet (#35045) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Idővel válts 20-asra menni fog 14-el. Ha valakinek van jobb ötlete írja le :) Meg kell fontolni a sebességgel kapcsolatos bejelentést mert korlátozás lesz a vége. Más kábelnet szolgáltató nincs a közelben? Nem direkt, hanem ez az eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#35047) Fernet válasza kabelmania27 (#35046) üzenetére


Fernet
senior tag

TARR van még, de arra több panaszt hallottam ismerősöktől. Más nincs sajnos.

"Nem direkt, hanem ez az eljárás"
Az, hogy ha visszaváltok kisebb csomagra, akkor a kisebb csomag névleges sebességénél 30%-kal alacsonyabbra állítanak be? Ami előtte (nem győzöm ismételni) bőven hozta a névleges sebességet?

Bocs, kicsit kiakasztottak...

(#35048) kabelmania27
Akárhogy is, a hűségidő végét meg kell várni... :(

[ Szerkesztve ]

(#35048) kabelmania27 válasza Fernet (#35047) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azóta már fejlesztettek mostanában elég jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#35049) korcsi válasza kabelmania27 (#35040) üzenetére


korcsi
veterán

" Jól tudom hogy ha növekszik a vételi szint arányosan csökken az adási vagy ez nem ilyen egyszerű?"

Az alapján ahogy itt segítettél az embereknek én úgy gondoltam, hogy ez neked egyértelmű...
Nem értek hozzá, de ahogy én elképzelem: ha magasabb a vételi szinted, akkor kisebb a csillapítás, tehát kisebb adási jelszint kell, hogy a fogadó oldalon optimális legyen a jelszint.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#35050) kabelmania27 válasza korcsi (#35049) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem egyértelmű, elvileg (és általában gyakorlatilag is) úgy van ahogy leírtad.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.