Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83201) gebro válasza DJ. Ru$y (#83198) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszi a választ. Akkor holnap bejelentem hibára.

A PPPoE Passthrough be van kapcsolva, mivel van mögötte egy Asus router, de eddig működöt rendesen.
Ha megint egy ilyet hoznak ki, akkor talán a beállításokat megúszom, mert van egy backup a jelenlegiről.

(#83202) dptrsk válasza Jackx (#83200) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nézd meg a kapott hűségkedvezményt.
De, ahogy nézem legrosszabb esetben 8-9000 forint körül. (ha csak telefon van egyedül.)
6400-7200 körül, ha dupla szolgáltatásod van.
6000-6750 körül, ha tripla szolgáltatásod van.

1414-en is megmondják pontosan, ha megkérdezed.

(#83203) Misi1980


Misi1980
senior tag

Köszi mibdenkinek a segítséget!A CAM modullal is megy az IPTV agy csak boxal?

(#83204) dptrsk válasza Misi1980 (#83203) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

IPTVnél nincs CAM modul

(#83205) DJ. Ru$y válasza Misi1980 (#83203) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Leírtuk páran, hogy nincs STB kiváltás... Csak BOX-szal működik az IPTV, mivel LAN kábel megy a STB-ba a TV-k pedig nincsenek felkészítve IPTV-re semmilyen modullal, mivel nincs rá egységes szabvány.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83206) C0d3r


C0d3r
addikt

Szeptember 1.-től

A Netmánia S, M, L, XL csomag mellett igénybe vehető Gyorsító opció értékesítése lezárásra kerül, ezekkel a feltételekkel új előfizetői szerződés 2017. szeptember 1-jét követően nem köthető.

[link]

(#83207) DJ. Ru$y válasza C0d3r (#83206) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Na ennek így aztán sok értelme volt, 3 hónapra megnyitni a DSL-es ügyfélbázisnak, utána meg lezárni. A szokásos formát hozza sajnos a T, nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83208) Okean válasza dptrsk (#83202) üzenetére


Okean
tag

Nézd meg a kapott hűségkedvezményt.

Ebbe a Speciális kedvezmény is beletartozik?

(#83209) dptrsk válasza Okean (#83208) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem nem, csak amit hűség miatt kapsz.
A tripla kedvezmény se számít bele, mivel az akkor is járna, ha nem lenne hűséged.
A speciálissal szerintem ugyanez a helyzet.

(#83210) kopa1 válasza DJ. Ru$y (#83207) üzenetére


kopa1
aktív tag

Maradnak a gyorsító opció nyugi. Csak ezek mellé nem lehet majd rendelni, történik egy kis átnevezés a csomagoknál, de psszt...

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#83211) DJ. Ru$y válasza dptrsk (#83209) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A kötbér útmutató oldal ezt írja:
''Az előfizetésedet érintő kötbér mértékét számos, a saját előfizetésedre jellemző tényező befolyásolhatja, ezért az egyedi tájékoztatás érdekében javasoljuk, hogy érdeklődj e-mailben, az előfizető saját kezű aláírását tartalmazó szkennelt vagy lefotózott igény csatolásával.''

Szóval lehet nem annyira egyértelmű, hogy csak a hűségkedvezményt kell visszafizetni, de ezt egyszer megpróbáltam kikeresni az ÁSZF-ből is, nem emlékszem, hogy sikerrel zárult-e az a kutatásom. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83212) Bozek válasza dptrsk (#83209) üzenetére


Bozek
nagyúr

Viszont a tripla kedvezményt is azért kapta, mert előfizetett a harmadik szolgáltatásra is, amit most megszüntet. Tehát, ha kedvük van, akár azt is beszámíthatják a kötbérbe. A Speciálisra ez azért nem húzható rá, de hidd el, van rá módja a Telekom-nak, hogy azt is felszámolja.

(#83213) dptrsk válasza Bozek (#83212) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A tripla kedvezménnyel az történik, ha egyet visszamond, hogy dupla lesz belőle.

(#83214) mefistofeles válasza makoss (#83179) üzenetére

...pl Szombathelyen van......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83215) DJ. Ru$y válasza makoss (#83179) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon sok kis település kap állami és uniós pénzből teljes optika infrastruktúrát DSL helyett, az optikán nyilván rendelhető lesz a gigabit. (Kis település alatt nem kisvárosokat, hanem egészen kis faluk is értendők.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83216) mefistofeles

A telefonos ügyfélszolgálatokkal szerintem nem az a baj, hogy túl bonyolult a menürendszer hanem az, hogy elfonnyadsz egy hívás alatt, annyit kell várni ügyintézőre. Nálam most cseréltek beltéri egységet az 1000mb-es net miatt és a szakember nem tudta telórol a készülékcserét megcsinálni, be kellett telefonáljon a központba (nyilván nem a lakossági vonalon) na most neki is kb. 10 percet kellett tartania a vonalat... mondta is, kevés az ember, ennyi. Most ez mi miatt van így szart se keresnek vagy úgy gondolják a vezetők, hogy ennyi elég nem tudom. A tény az tény, napszaktól függetlenül kegyetlen a várakozási idő.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83217) mefistofeles

Bár még friss az élmény de a gigabites netem messze elmarad a garantált minimumtól is.
1000Mb-es netnél a telekom 300Mb garantált letöltést ír ez nálam 94-95 mb.
Előtte 30 Mb csomagom volt de ott várakozáson felül teljesített a net. Sokszor mértem, de 28-29 alá sosem ment! Ha ennyit tudnak csak az roppant harmatos (nem azért mert lassú, hanem mert nem ezt vásároltam) ennyi erővel nyugodtan visszaállhatok 120 mb-es re, ezt a sebességet ott is tudhatja....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83218) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83217) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

94-95 Mb, pont az a limit ami a 100 Mb-es eszköz limitáció. Kábelek minimum Cat5e legyenek, ne legyen a képben 10/100 Mb-es eszköz és/vagy hálókártya.

Ja és persze kábelen mérj, ne wifin. 95%, hogy hálózati limitációról beszélünk és nem a Telekom optika a ludas.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83219) viktorhu válasza mefistofeles (#83217) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez úgy hangzik, mintha nem gigabites kábellel csatlakoznál a routerhez. A cat5 tud pont ennyit.

(#83220) mefistofeles válasza viktorhu (#83219) üzenetére

Ennyire nem vagyok guru de a kábelen cat5E felirat van. Ez most elég vagy sem? A manus az új egységhez hozott kábelt is de persze elvitte magával. ha az kellene akkor kitekerem a nyakát!

DJ. Ru$y: Nincs szűk keresztmetszetŰ eszköz a képben és persze kábelen mértem......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83221) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83220) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Cat5e tökéletes, a géped közvetlen csatlakozik az ONT-ra? Milyen hálókártyád van?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83222) mefistofeles válasza DJ. Ru$y (#83221) üzenetére

Ott lesz a hiba! :C
Egy wifi routeren keresztül csatlakozik és az nem túl combos..... Az új egység amit a manus hozott az wifi is egyben de azt mondta nem kell használni ha jó a másik. Akkor szerintetek arra kéne rá állni? (az ürge szerint az övék sem világverő, de gondolom az tudja a sebességet)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83223) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83222) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Wifin nem fogja tudni az sem a gigabitet. Kábelen maximum. Kösd direktbe a gépedet kábellel az ONT-ra és úgy végezz mérést, na az lesz a mérvadó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83224) mefistofeles válasza DJ. Ru$y (#83223) üzenetére

Ha kiveszem a routert akkor az új Telekom cucc közvetlenül fog csatlakozni csak van már wifi is rajta. Gondolom én......

Szerintem kipattintom a régi routert és bekötöm az újat.
nem vagyok egy net guru, a hozzá tartozó IP címen tudom beállítani igaz? A régit én csináltam de ehhez az ürge semmi infót nem adott.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83225) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83224) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Fogalmam sincs, hogy állította be a szerelő nálad, AP módba, vagy pedig a saját routered lett a ''fő router'' és az az eszköz jelentkezik fel a hálózatra a PPPoE adatokkal.

Húzd le a saját routeredet, kösd a gépedet az ONT-ra kábellel, ha van internet, akkor nincs más tennivalód, mérj egy Speedtestet és kész.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83226) mefistofeles válasza DJ. Ru$y (#83225) üzenetére

Ezt én értem, de nem egy teszt erejéig akarom a gyors netet + mobil eszközök miatt szükségem van a wifire is (ez nyilván nem lesz olyan gyors de nem is lényeges). Ha jól értettem a dolgot akkor ez egy sima beltéri cucc amivel közvetlenül csatlakozok a gépemhez csak éppen a régivel ellentétben ez már wifi routert is tartalmaz. kizártnak tartom, hogy azoon keresztűl cstlakozna a gépemhez, hisz ott a kábel.
A régi routerem él az újat nem kapcsolta be......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83227) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83226) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ONT egy optikai végberendezés, mely képes router feladatokat is ellátni magában, ez az egység ül az optikai kábel végén, ha lehúzod a saját routeredet és teszteled, hogy van internet elérés, akkor utána az ONT-ra belépve a wifit engedélyezve és beállítva, lesz wifid is, ha viszont nem teszteled le, és a saját routered látja el a router funkciókat, akkor nem lesz net, ha lehúzod a router-edet az ONT-ról. Ezért kellene kipróbálni.. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83228) mefistofeles válasza DJ. Ru$y (#83227) üzenetére

Na ezt már nem értem...... :(

Na most az a helyzet, hogy a felső képen lévő kétantennás fehér holmi az új egység. Az optikai kábel ebbe csatlakozik. Ennek az egységnek a wifi része nincs bekapcsolva de elvileg én is meg tudom csinálni. Ebből egy netkábellel csatlakozik a második képen látható wifi routerhez és innen megy kábel a számítógépembe.
Elképzelésem szerint egyszerűen kiiktatom a routeremet és így mérve (ekkor ugye nincs is wifi bekapcsolva) jó kéne legyen a sebességem. Jól gondolom?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83229) DJ. Ru$y válasza mefistofeles (#83228) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erről beszélek az első hozzászólásom óta. A felső képen lévő fehér eszköz az ONT.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83230) makoss válasza mefistofeles (#83214) üzenetére


makoss
addikt

De az nem falu, itt a vidéki kis településekről van szó...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83231) qnadam válasza Soriano (#83161) üzenetére


qnadam
veterán

jól sejtettem akkor. mindenesetre rendes a telekomtól, hogy a bő két éve meghalt nagymamámat még mindig ellátja kapcsolat kártyával.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83232) DJ. Ru$y válasza makoss (#83230) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék itt egy lista, itt majdnem mindenhol optika lesz és találsz benne szép számmal kis településeket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83233) Bozek válasza DJ. Ru$y (#83232) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, fejlesztenek a kis falvakban is, mert ahol nincs meg a 30 Mbit, ott fejleszteni kell, éljen a Digitális Jólét. :D

Csak az a gáz, hogy nálunk kb. esélytelen, hogy ebben az évszázadban optika legyen, mivel VDSL-en elérhető a szükséges sebesség... Szintén kisebb település, még csak nem is messze a megyeszékhelytől (8 km).

(#83234) DJ. Ru$y válasza Bozek (#83233) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Maradjunk annyiban, hogy tudok olyan helyről nem is egyről se kettőről, ahol most van VDSL2-n 50 Mb szimpla vonalon vagy bondinggal és benne van a fejlesztési tervben optikára.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83235) makoss válasza DJ. Ru$y (#83232) üzenetére


makoss
addikt

Nem nyert, nincs rajta, amúgy Tiszaújváros melletti kb 1700 lélekszámú ki kis településről van szó :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83236) FIREBLADE78 válasza DJ. Ru$y (#82676) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Utána néztem gugliban ezeknek a mozaik szavaknak. Ahol van az internet(sagemcom hgw) és tv-nek valami elosztók akármik,(teljesen hülye vok hozzá),itt van a kamera is,itt nincs tv,nem tudom rádugni. Tv a szobákba van. Ez egy apartmanház,valamiért 2. emeleti folyosón lett kiépítve egy lyukba minden,tele van minden szarral,katyvasz az egész, kamera felvevő egységét is csak ide lehetett rakni. Van 9 db tv az épületben,mindenhol van még adás,kb 20 db. Itt áll feleslegesen évek óta a kapott iptv box,fel akarnám használni de nem tudom. Gondolom te arra érted,hogy dugjam oda ahol a sagemcom router van,hiába dugom,ha nincs ott készülék. Vagy rálehet kötni oda és mindegyik tv.n elérhetőek lesznek az adások?
[kép]kép a katyvaszról

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83237) DJ. Ru$y válasza makoss (#83235) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mit nem nyert? Senki nem mondta, hogy a te településed rajta van, azt mondtam, hogy szép számmal vannak rajta kis települések, bőven 2000 fő alatti lakossággal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83238) DJ. Ru$y válasza FIREBLADE78 (#83236) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy STB-ról egy TV hajtható. A STB-ot UTP kábellel kell kötni a Sagemcom-ra az UTP-t pedig oda vezeted amelyik TV-hez akarod. A többi TV-n csak a DKTV limitált kódolatlan csatornái fognak megmaradni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83239) Bozek válasza DJ. Ru$y (#83234) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy nincs ilyen település, hanem azt, hogy a miénk esélytelen.

(#83240) makoss válasza DJ. Ru$y (#83237) üzenetére


makoss
addikt

Túl lapoztam, csak rajta van, de ez pontosan mit takar ez? :R
A fejlesztés hogyan nyilvánul meg?
Úgy értem teljes, részben, régi kábelt újra, esetleg optikai, ha nekem most köt be a Telekom netet, milyen kábel jön be? stb...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83241) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Azt hiszem eljött az idő a 120-as csomagom gigabitre emelésének. Simán telekom fiókba belépve kérhetek emelést, hűségidőn belül? Vagy hívjam fel őket inkább? Az ajándék rouet miatt kérném inkább a csomagot, ez automatikusan jár gondolom.

Van egy befizetésre váró számlám, még nem járt le ugyan a határidő, ilyenkor emelnek egyből központilag, vagy meg kell várni a plusz routert és a számlám befizetését?

Köszi!
T

[ Szerkesztve ]

(#83242) DJ. Ru$y válasza tomi5244 (#83241) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telefonon rendelnék, de rendelhetsz online is, csak meg ne akadjon a rendelés, megemelik a csomagod, majd a szerződés módosítástól számított 1 hónapon belül hozza a futár az ajándék routert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83243) FIREBLADE78 válasza DJ. Ru$y (#83238) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Értem,de nincs kialakítva olyan dugaly a szobákban,ahova betudjam dugni az utp-t.Illetve tv-be nem lehet utp-t bedugni. Akkor ez halott ügy. Vezeték nélküli megoldás létezik?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83244) DJ. Ru$y válasza FIREBLADE78 (#83243) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1 TV-n tudnád használni amúgy is, miért akarod most ezt bolygatni? Nem a TV-be kell dugni az UTP-t az UTP-t a STB-ba kell dugni a Sagem-ből közvetlen, és a STB-ot SCART-tal vagy HDMI-vel tudod kötni a TV-re.

Őszintén? Szerintem ne nyúlj az eddigi hálózathoz, ha eddig sem hiányzott a többi csatorna.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83245) FIREBLADE78 válasza DJ. Ru$y (#83244) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem nem,de a vendégek pedzegették,hogy miért csak ennyi van. Akkor lefogom mondani a tv-t,feleslegesen fizetem,habár eddig csak a 3-as kedvezmény miatt volt megkötve.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83246) DJ. Ru$y válasza FIREBLADE78 (#83245) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha lemondod a TV-t betehetnek egy szűrőt amivel bukod azt a kevés 'DKTV csatornát, amit most az IPTV-hez kapsz ajándékba... Szóval azért én átgondolnám mit mondasz le és mit nem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#83247) FIREBLADE78 válasza DJ. Ru$y (#83246) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Másik épületünknél is van előfizetésem,de ott csak net és telefon van kezdetektől fogva mivel ugyanúgy megvan az a 20-on pár csatorna. Akkor most mivan? :U ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#83248) makoss válasza makoss (#83240) üzenetére


makoss
addikt

DJ. Ru$y: Privátban is jöhet a válasz! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#83249) mefistofeles válasza DJ. Ru$y (#83229) üzenetére

Köszönöm a sok segítséget és még egy lámaság lenne....
Kiiktattam a routeremet és így minden oké. A kérdés..... Alap esetben ugye ha a netkábelbe iktatsz egy routert akkor amíg azt nem tudod beállítani nincs net. Most ebben a az új kütyüben a netnek nem szabadna megszakadnia wifi beállítás közben sem. Vagy rosszul gondolom?
Hülye hasonlat de úgy képzelem el, hogy a hagyományos routerrel soros a kapcsolat ebbe az új kütyübe meg párhuzamos (legalább is nálam az lenne a logikus)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83250) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#83232) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az én településemen nyoma sincs mozgolódásnak, pedig 1 hónap eltelt a táblázatban található dátumhoz viszonyítva.

Egyenlőre várunk türelmesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.