Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) tope


tope
addikt

Látom hogy ünnepre való tekintettel kódolatlan 1-2 kódolt csatorna, ezt megszoktam a PR-nél, de 1,5 hónapja már itt vagyok, és olvastam vagy lesz vagy nem, hát akkor úgy néz ki van.

(#36852) dptrsk válasza Delta× (#36850) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Esetleg még azt meg lehetne próbálni, hogy router és HGW gyári alaphelyzetbe állítása és így összekötni a HGW LAN-Router WAN portot. hátha így megy. A HGWn állítsd be a netet(ADSL esetén lehet hogy be kell állítani felh.név+jelszó)

Nekem Kábelen jön a net+IPTV és ha így összedugom működik.(de nekem megfelelő a HGW jele is)
Még az is rémlik, hogy van olyan HGW ahol csak bizonyos LAN portokon van internet a többin csak IPTV működik.

[ Szerkesztve ]

(#36853) wmati válasza tope (#36851) üzenetére


wmati
addikt

Kódolatlan csatornák

[ Szerkesztve ]

(#36854) poli27 válasza wmati (#36853) üzenetére


poli27
veterán

(A kódolatlan csatornákat az analóg Kábel TV szolgáltatással rendelkezők számára nem biztosítjuk.) <-------- ezt hogy csinálják vajon? :D A jel bemegy szval kamu :D Esetleg akkor lehet, ha az összes kártyára kiküldték a full csomagot, de az meg nem kódolatlan !

(#36855) wmati válasza poli27 (#36854) üzenetére


wmati
addikt

Analóg kábel tv nél úgy pl elő vagy fizetve alap csomagra de nem nézheted a családit mert ott van a szürő oszlopon az meg ne szedik le neked :D digitálisat meg feloldták nézheti boldog boldogtalan box nélkül is.
Analógban már nem sok nézhető van.

[ Szerkesztve ]

(#36856) ktommy91 válasza Delta× (#36850) üzenetére


ktommy91
addikt

Azt fogják mondani, hogy ha nem vagy elégedett a wifi-vel, akkor használj saját routert. Beállításban pedig segít a szuperszerviz.

Nincs kerítés.

(#36857) wmati válasza ktommy91 (#36856) üzenetére


wmati
addikt

Igen mert wifi csak egy ajándék

(#36858) poli27 válasza wmati (#36855) üzenetére


poli27
veterán

Az analóg mellé bemegy a digitális, ergo ha nincs kódolva akkor olyan tévével tudod nézni, szval ez nem igaz hogy nem adják, mert nem lehet szétválasztani, csak úgy megoldható ha a kártyákat nyitják ki!Akinek van dvb-c tévéje az írhatna hogy kártya nélkül megy e a tv-n a digit adás :D

(#36859) wmati válasza poli27 (#36858) üzenetére


wmati
addikt

Igen megy kártya nélkül dvb-c tv-m van persze csak azok amiket T meghirdetett hogy kódolatlanok, előző hsz-ben próbáltam erre utalni.

(#36860) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Korábban sikeresen kiiktattam egy tp link routert, mert a kapott cisco epc3925-ös eszközt használnám wifihez. Kiderült, h nagyon gyenge már a jel, mire a szobámhoz ér, így vissza akartam tenni a tp linket, de nem sikerült, addig babráltam, illetve amit minden bizonnyal nem kellett volna, reseteltem a ciscot, így most se net, se tv, se telefon. A cisco újbóli beállítását csak úgy lehet megoldani, ha kijönnek vagy esetleg az ügyfélszolgálaton is tudnak segíteni? :/ Az ünnepek alatt kérdéses h dolgoznak-e.

Köszönöm

(#36861) wmati válasza Freddycom (#36860) üzenetére


wmati
addikt

Cisco epc 3925 reset után simán fel kell magától állnia. Elején ledek mit mondanak ?

(#36862) Freddycom válasza wmati (#36861) üzenetére


Freddycom
őstag

Hú, nem számítottam ilyen gyors válaszra. :D Viszont perpill nem tudom megmondani, mert nem az én szobámban van, ők meg már alszanak, ahol van.
Én hatul nyomtam meg röviden a reset gombot, nem csak ki-bekapcs volt. Ekkor is fel kéne állnia vagy ez így már más tészta?

[ Szerkesztve ]

(#36863) wmati válasza Freddycom (#36862) üzenetére


wmati
addikt

Picit több idő de fel állnak.

(#36864) Freddycom válasza wmati (#36863) üzenetére


Freddycom
őstag

Tehát az Ethernet kábellal a laptopban, a cisco-t resetelve, simán mennie kéne a netnek miután észhez térta cisco? Gondolom innan már csak egy lépés h a tp linket is közbeiktassam. Ethernet kábel a tp link wan portjába és egy quick setup az admin felületen

[ Szerkesztve ]

(#36865) wmati válasza Freddycom (#36864) üzenetére


wmati
addikt

Cisconak fel kel szépen állnia mindegy hogy melyik lukán hogy volt resetelve, elején van sok led bal oldalt 4 zöldnek kell világítania akkor elméletileg van tv meg internet. Saját routeredet úgy tudod leg egyszerűbben csatlakoztatni a rendszerbe hogy ki kapcsolod benne a dhcp servert és a ciscobol érkező utp kábelt egy lan portjára kötöd.

(#36866) #78121280 válasza poli27 (#36858) üzenetére


#78121280
törölt tag

Igen, megy a Digitális Kábel Tv is. Jó xar minősége van. :DDD Most legalább összetudtam hasonlítani az IPTV-vel. :D

(#36867) Freddycom válasza wmati (#36865) üzenetére


Freddycom
őstag

A power folyamatosan zöld, a DS villog zölden, az US halvanyan villog, az online sárgán világít. De vmi ossze van itt kavarodva nálam is vagy fene tudja, mert egy ipconfig /all-ra mindenhova media disconnectet ír.

(#36868) Vyndree válasza Vyndree (#36803) üzenetére


Vyndree
őstag

Békés Karácsonyt mindenkinek!

Most, hogy szabad hétvége van és lenne rá lehetőség az IPTV-n nem jön be egy HD adás sem, mi lehet a gond?
Ez a kép fogad mikor oda kapcsolok. Stbox újraindítva, Cisco 3925 szintén, felvevő nincs így elindítva sincs.
Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel, mit lehet tenni ilyenkor?

(#36869) kisapa válasza Delta× (#36850) üzenetére


kisapa
senior tag

Ami a képen látszik azt semmiképpen ne csináld,mert akkor biztosan nem lesz IPTV-d. Egy dolgot kipróbálhatsz még. Reszeteled a HGW-t beírod a saját felhasználónév jelszó párost a PPPOE csatlakozásnak,és megcsinálod a korábban leírt LAN csatlakozásos variációt. Ha így sem megy akkor a HGW a hibás és marad a 1412.

(#36870) poli27 válasza Vyndree (#36868) üzenetére


poli27
veterán

Már válaszoltak, nincs HD streamed, ezt úgy tudod orvosolni, hogy megrendeled a családi HD csomagot ami 370ft al kerül többe mint a sima Családi....

(#36871) Vyndree válasza poli27 (#36870) üzenetére


Vyndree
őstag

Azt hittem, ha már egyszer volt HD stream--em, akkor rendben vagyok, legalábbis volt már HD adásom. A megoldás akkor a családi HD megrendelése. Ezt korábban már felajánlották, de nem fogadtam el, mert újabb 2 évet nem akartam csak emiatt rátenni az előfizetésemre mikor az nemsokára lejár.
Köszi a választ.

Nálunk a családi csomag 1990Ft, a HD családi csomag pedig 2990Ft két év hűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#36872) Freddycom válasza wmati (#36865) üzenetére


Freddycom
őstag

Ja meg az összekapcsoláshoz kapcsolódóan, így úgy működik, mint egy wifi extender tulajdonképpen?

(#36873) wmati válasza #78121280 (#36866) üzenetére


wmati
addikt

Itt jobb hangja van a digitális ktv-nek mint az iptv-nek

(#36871) Vyndree Nézd meg hogy milyen streamek vannak nálad Menü/Beálítások/Általános/Rendszerinformáció/A rendszer erőforrási

[ Szerkesztve ]

(#36874) wmati válasza Freddycom (#36867) üzenetére


wmati
addikt

Hát jó de a annak a 4 lednek ott folyamatosan zölden kell világítania. ha rendben van a kábelezés megpróbálnék még egy restartot ha az után se áll fel akkor sajnos 1412.

(#36875) Delta× válasza ktommy91 (#36856) üzenetére


Delta×
senior tag

Az volna a jó ha segítene mert egyedül még nem jöttem rá hogyan kell saját router-t rávarázsolni arra a hokira :/

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36876) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Sziasztok!

Esztergomban koax területen vagyok, jelenleg a következő szolgáltatásaim élnek:
IPTV Családi csomag, műsorrögzítés opció, második STB, Speak minicsomag, Netmania XL (50/5), telefon (alap), mindez egy Cisco EPC3925-tel.
Két dologban szeretnék segítséget kérni:
- szeretném, ha a LAN-on a DHCP funkciót nem a Cisco látná el hanem egy Synology NAS. Fizikálisan hágynám a két STB UTP kábelét a Cisco-ban, a harmadik LAN porton lenne a NAS, a negyedikben egy Wifi router access point mode-ban (mert a Cisco wifi részével mint sokan mások én is elégedetlen vagyok). Vajon ebben a felállásban fog-e működni a "rendszer" (IPTV, net)?

- Január elején lejár a hűségem. Alapvetően elégedett vagyok, nem gondolkodom váltáson, de ahogy néztem a weboldalukon, újabb hűség aláírásával nemhogy olcsóbb, hanem inkább drágább lenne hasonló a felállásban (Családi+HD-ra váltanék, Netmania XL maradna, telefonról hajlandó vagyok lemondani, nem használjuk, csak a tripla kedvezmény miatt összességében olcsóbb volt eddig telefonnal mint nélküle). Esetleg van-e valakinek "bennfentes" ismerőse aki utána tudna nézni mit lehet kihozni a díjakból? Most 12 körül fizetek, újabb hűséggel 13 környékén lennék, Invitel meg kb. ugyanilyen szolgáltatásokért nagyjából 8-9-et kérne (VDSL lefedettség van nálam, 50Mbitet ők is tudnának adni)... 12 vs. 8 az bárhogy nézem másfélszeres ár...

Köszi,

b

(#36877) snyper990


snyper990
őstag

Üdvözletem!
Lenne néhány kérdésem az IPTV szolgáltatással kapcsolatban.
T-s vezetékes telefonunk és internetünk van, tavasszal kaptunk új modemet (ZTE), elvileg digitális már a telefonvonal is (azóta kattog beszélgetés közben, néha igen zavaróan, erre van valami megoldás?). Az internet 20 Mb-es. A Családi+HD csomagot néztük ki. A kérdéseim:
-nem befolyásolja hátrányosan az internet sebességét a tv szolgáltatás? (speedtest.net szerint a Magyar Telekom szerverén mérve 48 ms-os ping mellett 23/1,1 Mbps a le- és feltöltési sebesség)
-a teljes internet sávszélességet kihasználva nem romlik a tv adás minősége (akár HD csatorna nézésekor)?
-műsorrögzítésre alkalmas set top box-ot adnak?
-hogy kapcsolódik a set top box a modemhez? (messze van a TV a modemtől...)

Továbbá érdekelne a szolgáltatás megbízhatósága, ismert hibái/hiányosságai, esetleg személyes tapasztalatok, vélemények.

Előre is köszönöm! Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#36878) wmati válasza snyper990 (#36877) üzenetére


wmati
addikt

Nem szokott gond lenni iptv kicsit lassan kapcsolnak be a dobozok más hibát nem tudnék felróni hirtelen iptv ellen. Alap esetben sima boxot kapsz első ingyenes minden további 870 ft kérhetsz felvevős boxot is 1100ft minden további pedig 870 ft kapsz egy felvevős dobozt minden további dobot arra dolgozik. Utp kábellal csatlakoznak alap esetben de valamilyen vezeték nélküli megoldás is megoldható természetesen ezt Telekom nem szereti.

(#36876) blueboy_HU Ki kel próbálni sokat nem vesztesz vele :D
Volt Telekomnál egy áremelés internetre meg a felvétel opcióra amit jelenlegi hűséggel rendelkezők nem kapnak meg hanem majd ha újra kötik hűséget akkor kapják meg a magasabb árat. Ha nálad elérhető egyszerre a akkor beszélj 1412 mond el hogy felmondanál stb de szívesen maradsz ha adnak hiéna kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

(#36879) Tombi válasza wmati (#36878) üzenetére


Tombi
senior tag

Nekem azt mondta telefonon a 1412 hogy a 2. felvevős STBox
870+1100 Ft=1970
Ez igaz? Mert a honlap szerint csak 1100 :)

[ Szerkesztve ]

(#36880) wmati válasza Tombi (#36879) üzenetére


wmati
addikt

Ha kérsz felvétel opciót akkor kapsz egy felvevős dobozt 1100 ft ért és ha kell még doboz akkor az + 870 ft

(#36881) kisapa válasza snyper990 (#36877) üzenetére


kisapa
senior tag

A sebesség sajnos csökken ha a tv-t is nézed. Persze azért sok múlik azon is milyen messze vagy a központtól. DSL-en nem igazán lehet normális HD IPTV mellett nagy sebességű internetet is használni.Nekem legalábbis nem jött be. Váltanom is kellett SAT tv-re mert nem volt meg a megfelelő sebesség IPTV mellett.Egyébként maga a szolgáltatás elég stabilnak mondható.

(#36882) dptrsk válasza Tombi (#36879) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szia!

Nekünk 2 STB van, amikért a kövekezőt fizetjük:

felvevős STB: 1100 Ft
2. STB: 870 Ft

Gyakorlatban úgy néz ki, hogy a 2. stb nem felvevős, de tudsz felvenni, megállítani, felvett műsort nézni azzal is, mert együttműködik a felvevőssel.
Az a feltétel kell, hogy teljesüljön, hogy a felvevős áram alatt legyen.

Ha most van 1 nem felvevős boxod, akkor a havidíj +1970-el fog nőni, mert felvevős box csak az 1es(fő) box lehet(1100ft) és a 2. box lesz a nem felvevős(870ft-ért)

2 felvevős boxot tudtommal nem lehet kérni 1 előfizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#36883) Tombi válasza dptrsk (#36882) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszi !!! Ez igy már részletes, értem :)

Pár napja rendeltem meg a Koktél csommagot +Fun Mix 10-el a zenecsatornák miatt,
szerencsére internetet tudtam rendelni UPC-túl, hogy biztos legyen sáv a TV-hez,
és persze olcsóbb is volt ott :)

Januárban beszámolok a tapasztalatokról !
A szerelők a bekötésnél, ha szépen megkérem őket,
elvezetik fent,a fal mellett a kábeleket?

[ Szerkesztve ]

(#36884) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Illetve ami még fura, hogy ha MT azonosítóval bejelentkezve Netmania XL-re 50/5-ös netet dob, ha csak cím megadással a szomszéd házat adom meg akkor 50/25-ös netet ír. Most mi az igazság?

(#36885) wmati válasza Tombi (#36883) üzenetére


wmati
addikt

Ha szeretnéd hogy kábel csatornát rakjanak fel stb azért fizetned kell.

(#36886) Tombi válasza wmati (#36885) üzenetére


Tombi
senior tag

nem kell csatorna, csak ne a lógjanak a földön össze vissza. Később úgy is beteszem a falba.

(#36887) wmati válasza Tombi (#36886) üzenetére


wmati
addikt

Akkor azt meg csinálja a szerelő ha szépen megkéred.

(#36888) Freddycom válasza wmati (#36874) üzenetére


Freddycom
őstag

Gáz vagyok, nem tudom, h de ki volt szakadva a bejövő kábel nemes egyszerűséggel a helyéről... Köszönöm a segítséged!

(#36889) wmati válasza Freddycom (#36888) üzenetére


wmati
addikt

Nincs mit, akkor minden rendben lesz :K

[ Szerkesztve ]

(#36890) snyper990


snyper990
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat!
Mennyire lassulhat le a net tőle kb? Azért még használható szinten marad?
És a box bekapcsolás kb. mennyi idő?

(#36891) wmati válasza snyper990 (#36890) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem használható maradna még, direkt lemértem most áramtalanított állapotból 1:21 másodperc hogy teljesen bekapcsoljon.

[ Szerkesztve ]

(#36892) OldMike válasza wmati (#36873) üzenetére


OldMike
őstag

Mert nagyon kellene a beígért IPTV szoftverfrissítés a normális hanghoz.

42LM660S

(#36893) kabelmania27 válasza blueboy_HU (#36876) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van komoly konkurencia fognak ajánlani valami kedvezőbbet, szerintem maradj a T-nél...

(#36894) wmati válasza OldMike (#36892) üzenetére


wmati
addikt

Kellene de vissza vonta a T új szoftvert és ráülnek megint pár hónapra. Természetesen a youtube kimaradt megint :W pedig évek óta vissza térő dolog.

(#36895) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Sziasztok!
ADSL 10MBit szolgáltatásom van, az utóbbi időben ugye bevezette a telekom a natolt ip-k kiosztását. Írtam is nekik, már kétszer is, hogy a végpontomra ne osszanak 10.x.x.x IP-ket, viszont még mindig megkapom ezt a tartományt ha bontódik a kapcsolat.
A gázabb a dologban, hogy amikor 10.x.x.x IP-t kapok, akkor gyakorlatilag nincs netelérés, logban látom, hogy automatikusan disconnect-el ha ilyen tartományú IP-t kapok, és ez egészen addig megy így amíg nem kapok publikus ip-t. Ez sokszor 2-5 percbe is beletelik, amíg feláll rendesen a netkapcsolat.
Ki lehet bírni, de elég sűrűn újratárcsáz a pppoe, terheléstől függetlenül is megszakad olykor, és ez így zavaró, főleg ha dolgozok.

Mit lehet tenni ezügyben?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#36896) Vyndree válasza wmati (#36873) üzenetére


Vyndree
őstag

Ilyen:

A megoldás az lesz, ha előfizetek a családi HD csomagra. Ha most rendelek családit 1990Ft, a HD változata 2990Ft, viszont ha váltok akkor csak 390Ft-tal több. Hívom is őket megrendelem, 15 HD csatornát kapok cserébe, nehogy már ezen múljon.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#36897) wmati válasza Vyndree (#36896) üzenetére


wmati
addikt

De hát ha nálad most ilyen van hd streamed szóval mennie kéne a hd adásoknak

(#36898) Vyndree válasza wmati (#36897) üzenetére


Vyndree
őstag

Szerintem is, de van aki ezt mondja van aki azt. Hívom mindjárt a 1412-t, majd megoldják, ők már csak tudják mi lehet a bibi.

(#36899) korcsi válasza tomy_cz (#36895) üzenetére


korcsi
veterán

Most akkor NAT-olják a kapcsolatodat vagy nem?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36900) villamos válasza Vyndree (#36896) üzenetére


villamos
őstag

Na ácsi... Nekem nincs HD előfizetésem, és mégis jönnek most a kérdéses HD csatornák. Persze tudom, hogy csak most. Akkor jön elő a kék hd felirat, ha két boxon akarok valamilyen HD csatornát nézni. Ha valamelyikkel egy SD csatornára váltok, a másikon egyből előjön a kép.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.