Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) villamos válasza djculture (#36697) üzenetére


villamos
őstag

Van mód a törvény megkerülésére, külföldről sugárzott csatornákra az adott ország törvényei vonatkoznak. Az ellen pedig nem tehet senki semmit, ha egy külföldi székhelyű médiacég úgy dönt, hogy magyar nyelven sugároz...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36702) Vyndree válasza villamos (#36701) üzenetére


Vyndree
őstag

Az RTL is külföldi székhelyű, meg a TV2 is. Inkább a sugárzott országban érvényben levő törvények a mérvadók.

(#36703) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan Telekomos ügyintéző, aki Szegeden és környékén kompetens az IPTV-vel és az internettel kapcsolatban?
Ha igen legyen olyan szíves és írjon egy PM-et.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#36704) villamos válasza Vyndree (#36702) üzenetére


villamos
őstag

Úgy látom hogy ez nem ilyen egyszerű. Vannak ellenpéldák, persze elsősorban előfizetéses kábeltvk esetén. Valamiért ezek nem mindegyikére vonatkoznak a törvények, pl a korhatárjelző karikák kitétele. A Discovery egyik csatornáján sincsenek karikák, holott biztosan ki kellene rakni de a Viasat műsorain sincsenek, nem vonatkozik rájuk a törvény valamiért... Ellenben pl. más csatornákon vannak karikák, de nem a hazai 12 -es, hanem a román AP jelölés, ezek szerint akkor erre a csatornára a román törvény vonatkozik, vajon Romániából sugározzák magyarul?
Tehát koránt sem biztos, hogy az új csatornán bármit is meg kell majd vágni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36705) крокодил


крокодил
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mikor várható az iPad Air szállítmány beérkezése a Telekom központi raktárába?
Nem tudják szállítani a megrendelésem, még mindíg készlethiányos... :W

(#36706) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van az utóbbi hetekben, hogy bizonyos sorozatfelvételek nincsenek teljesen felvéve: két Showder klub adás vége nem volt meg, illetve a Tényekből szinte minden nap csak 10-20-30, esetleg 40 percet vesz fel a box. A beállításokban azt mutatja, hogy több, mint 50% a szabad hely és szerintem a hálózat is jó, mivel a Showder klub idején tudtam netezni. Vecsésen lakom és a 25/5-ös Családi kábelnet csomagunk van, az STB egy Cisco 5230-as, a HGW pedig a 3925-ös, mindkettő 2010 nyara óta teljesít szolgálatot nálunk. Lehet, hogy haldoklik a box?
Kb. két hete újraindítottam a HGW-t és az STB-t is és újra beállítottam a Tények sorozatfelvételét, akkor jó is volt pár napig.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#36707) golyós


golyós
őstag

Üdv!

Szükségem lenne egy üzletkötőre mert úgy néz ki végre leváltjuk a közősképviselőnket.
Cca. 160-180 lakásról lenne szó mert eddig nem engedte a képviselő, hogy behozzák a házba a Telekomot.

Jelenleg csak digi és UPC-van, ezek mellé szeretném behozatni a Telekomot is.

Ha valaki tud üzletkötőt Budapest 11.kerületben kérem jelentkezzen.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#36708) designREX


designREX
tag

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni.
Karácsonyra megleptük magunkat egy SONY KDL-42W650A LED televízióval.
Van rajta CI modulfogadó és DVB-T tuner plusz DVB-C vevő.
Úgy néz ki, hogy januárban bekötik nálunk a telekom optikai kábelét, amin jön majd az iptv is.
A kérdés az hogy ha már van ilyen tv-m és digitális tartalmat kapok rá. Érdemes-e a settopbox helyet egy connax modult venni bele és közvetlenül a tv rendszerével fogni az adást. És a másik kérdés hogy a telekom ezt engedi-e?

Előre is köszönöm a hozászolásokat!

(#36709) #74774528 válasza designREX (#36708) üzenetére


#74774528
törölt tag

Optikai kábelen,csak optikai iptv vagyis NakedIPTV van ehhez nem tudsz venni conax modult,mivel nem koax kábeles szolgáltatásról van szó. Magyarul STB optikán minden esetben van.

[ Szerkesztve ]

(#36710) designREX válasza #74774528 (#36709) üzenetére


designREX
tag

Köszönöm a gyors választ. Ez szomorú, így akkor a tv teljes tudása kuka? hiába tud ő adatokat lekérni az adott műsorról, felvenni, vagy visszatekerni benne, és mindezt gyárilag? Ha nem veszek drága hd felvevős stb-ot akkor nem tudok használni ezekből semmit? Akkor mi értelme van ezeket így reklámozni? ez már a kibaxás teteje kb...

(#36711) #74774528 válasza designREX (#36710) üzenetére


#74774528
törölt tag

Nem kell venned boxot, mert azt a Telekom adja az IPTV mellé, akár felvevőst is kérhetsz. Havi 1100Ft a felvevős box díja ha simát kérsz az első ingyen van. a Digitális KTV és az IPTV teljesen más. Optikai területeten nincs koaxos digitális ktv csak iptv. De ha koax területen lennél akkor is IPTV-t tudsz rendelni mert ez a preferált. Így ebben az esetben teljesen mindegy milyen tv-d van. De ha nagyon akarod behangolhatod rajta a Mindig tv-t..... :))

(#36712) OldMike válasza designREX (#36710) üzenetére


OldMike
őstag

Azért nagyon ne szomorkodj az "elveszett" tévé lehetőségek miatt. Az IPTV felvételi lehetőségei nekem nagyon kellemesek, például egy tévéműsor nézése közben akár két másik egyidejűleg futó műsort is fel lehet venni, vagy egy felvett műsor nézése alatt is vehetsz fel egy másikat. Ezt a tévék maguk általában nem tudják.

A reklám nem hazudik, mert az IPTV-n kívül gyakorlatilag minden másfajta szolgáltatás esetén használhatnád ezeket a funkciókat.

42LM660S

(#36713) _Norbi_ válasza designREX (#36708) üzenetére


_Norbi_
aktív tag

IPTV interneten keresztül megy 100mb/s net legalább
conax modul T-kábeltvhez vagy mindigtvhez jó

(#36714) bul07


bul07
nagyúr

Ha volt már akkor bocsi

Innen van

Amúgy két napja nálam gondok vannak a pinggel , ma nem bírtam tovább be telefonáltam és újraindította vonalat és javult is a helyzet
Érdekes ez

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36715) wmati válasza designREX (#36708) üzenetére


wmati
addikt

Nem lehet mefoldani kell set top box

(#36716) nylontacsko válasza bul07 (#36714) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Az honnan derül ki, hogy mely csatornákról van szó?
Keresgettem, de nem leltem. :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36717) #78121280 válasza nylontacsko (#36716) üzenetére


#78121280
törölt tag

Mert nincs még felrakva azért nem találod. :D De egyszerű HBO Pak/Max Pak és a Night Life kivételével minden open lesz nagy valószínűséggel.

(#36718) nylontacsko válasza #78121280 (#36717) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Természetesen az HBO Pak érdekelt volna.... :D

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36719) n@p@lm válasza nylontacsko (#36718) üzenetére


n@p@lm
őstag

fizess elő arra a két hétre, én is azt teszem;) (2 hét szabi, 2 hét mozi;) )

(#36720) nylontacsko válasza n@p@lm (#36719) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nem létkérdés (hiszen léteznek egyéb alternatívák ;) ), csak gondoltam, ha már ilyen "kedvesek", akkor kihasználom.
Amúgy is, ezzel az időszakos előfizetéssel már meggyűlt a bajom, mert alig bírtam lekapcsoltatni. Küldték számlázva rendszeresen a már lemondott csomagok árát. :W

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36721) n@p@lm válasza nylontacsko (#36720) üzenetére


n@p@lm
őstag

3 éve minden karácsonykor eljátszom ezt, eddig nem volt gondom a számlázással, addig fizettem míg aktív volt.

(#36722) #41133696


#41133696
törölt tag

Most hívott egy kedves hölgy az Inviteltől ( az ügyfelük voltam kb 8 évig), hogy Berettyóújfaluban optikai netet tudnának adni 50 Mbps-os sebességgel. Bejelentkeztem a T-Home oldalára, és napra pontosan adtam meg, hogy meddig van a T-nél hűségem (2015 végéig). Az az igazság, hogy mind a két céget remeknek tartom. Az optikás dolog meglepett, direkt rákérdeztem megint, hogy tényleg itt már van optika? Azt a választ kaptam, hogy igen.

Ha az oldalukon megadom a címemet ott is kiírja, hogy elérhető az 50-es:

Kié az optikai? A telekomé nem? Mert a T-nél váltanék rá valszeg.

Szerk: Felhívtam a T-t azt mondták, hogy a Telekomnak továbbra sincs itt optikai kábele, az Invitelé lehet.

[ Szerkesztve ]

(#36723) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Hogyan lehet a telefonvonal maximális (nem előfizetői) internet sávszélességét megmérni? Telekomos értékesítő szerint itt rézkábel van, így nem tudja 50/5Mbit le/feltöltést garantálni, viszont 20/1 az elég lassú, így érdekelne mi a gyakorlati maximuma a kábelnek.

(#36724) #41133696 válasza #41133696 (#36722) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#36725) bul07 válasza #41133696 (#36722) üzenetére


bul07
nagyúr

Újfaluban optika
Közeledik közeledik de én nem is álmodok rólla :)

De Körösszakáli hídnál is húznak valamit ha jól tudom, és talán nem a T-é

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36726) djculture válasza bul07 (#36725) üzenetére


djculture
félisten

Telekom is optikát fog húzni sok helyen mert erre is kötöttek szerződést ..

[ Szerkesztve ]

(#36727) bul07 válasza djculture (#36726) üzenetére


bul07
nagyúr

Nállunk két éve építette ki a hálózatátt a T , VDSL van
Nem hiném hogy felturnák megint az egész falut
Ha jól tudom a falu melleti gerinc az optika (de nem vagyok benne biztos)

Bár nekem nem a sebesség kicsi hanem a ping nagy, most 27-28 körül van , jobban örülnék 10 körülinek

Amúgy ahogy írtam is pár napja valami gond van pingel, google.hu-ra csináltam pingelést és minden negyedik vagy ötödik 180-250 közzött volt , átlag 70 körül
És a vonali értékekk is romlottak mióta utoljára néztem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36728) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Beteszem ide is hátha valaki tud mondani rá valamit....

Elég érdekes problémám lenne. Napi jelenség már, hogy nem hoz be bizonyos honlapokat a gép amit pár percel előtte még igen. Pl most éppen ezeket: facebook,motorsportál,filefeltöltő, racedepartment.com. Tehát van benne külföldi, magyar, minden. Net van, mert wifin telefonon ha most beírom ezeket ugyanúgy megnyitja, valamint vannak oldalak amiket most behoz, lásd erről a gépről írok... Csak az újraindítás segít ilyenkor. Win 8.1. Mi az isten lehet ez????
Szerk: Chrome-ot használok, de IE-ben sem nyílnak ezek meg ilyenkor. Ilyet én még nem láttam...

(#36729) Gubek-Einste válasza SFAkos (#36728) üzenetére

Mi köze van ehhez a T-nek?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36730) djculture válasza SFAkos (#36728) üzenetére


djculture
félisten

Valami jó kis spyware van a gépeden ennyi. Nem újdonság...

[ Szerkesztve ]

(#36731) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek melyikkel járnék jobban az alábbiak közül?

20/1-es net + IPTV vagy 20/1-es net és műholdas tv.
Úgy tudom, hogy koax kábelen jönne a net.

(#36732) djculture válasza n0rbert0 (#36731) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ milyen ott a kábelhálózat... Ha ilyen mint errefele hogy egy hónapban ötször legalább bedöglik akkor jobb ha van redundancia egy műholdas tv :)

[ Szerkesztve ]

(#36733) pictigjis


pictigjis
senior tag

helló, valaki nem tudja, hogy dunaharasztiban mikor lesz elérhető az optika? a túloldalon, szigetszentmiklóson már keményen megy az akciózás...

(#36734) n0rbert0 válasza djculture (#36732) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszi a választ!

Halottam olyat, hogy ha szépen megkérem a szerelőket, akkor még az analóg tv-t is behúzzák. Igaz ez?

(#36735) #35104512 válasza n0rbert0 (#36731) üzenetére


#35104512
törölt tag

nálam is ugyanez a kérdés, azzal a különbséggel, hogy itt adsl lenne, de valahogy nincs bizalmam az iptv felé, így azt hiszem marad a sat tv.
az is érdekes, hogy a T oldalán nyomkodom a rendelős oldalt, azt mondja, hogy nincs semmilyen fizetendő költség bekötéskor, a 1412 -őn viszont azt állította az ügyintéző, hogy sat tv esetén van valami 10.000Ft -os kaució. erről tud esetleg valaki bővebbet, most melyik lehet az igaz?

szerk.: lehet tudni milyen modemet adnak most adsl -hez?

[ Szerkesztve ]

(#36736) djculture válasza n0rbert0 (#36734) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ mivan kiépitve arra fele, van olyan kábelhálózat ahol már eleve nincs analóg tv szolgáltatás csak digitális. Amúgy ja a szerelők is emberek. :)

(#36737) djculture válasza #35104512 (#36735) üzenetére


djculture
félisten

Nem kerül plusz lóvéba ha hűséget is kötsz rá mert a csomag havi díja tartalmazza a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges 1 darab parabola antenna és 1 darab merevlemez nélküli Sat TV vevőegység díját
Akkor viszont lehet plusz lóvé ha nálad az alapszerelés nem elégséges és főlkell állitani egy tartót a parabolának.
Adsl-hez fekete d-linket adják (dsl 360r)

[ Szerkesztve ]

(#36738) lean


lean
aktív tag

Sziasztok,

IPTV Családi + 15 MB net-ről váltottam, családi + HD + Netmánia M-re.
Technológia váltás ide vagy oda, létezik, hogy a bejövő 35 Megából 20-at levesz a HD stream? Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy így kell elfogadni? Végülis maradtam az eredeti sebességen, + van HD-m...
Ami érdekes, mielőtt átkötötték az új routerre (Speedport W724 Ci) akkor is ment a HD és a 15M- 8M volt az arány...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#36739) wmati válasza lean (#36738) üzenetére


wmati
addikt

Nem

(#36740) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Hmm Speedport W 724V-n firmware frissítésbe kezdett volna a Telekom?
Kettővel ezelőtti hozzászólásban látszik, hogy .624 a verzió szám vége, még nálam a .018 végű firmware fut. Meg nála jól jár az eszköz órája. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36741) lean válasza Szokenesz (#36740) üzenetére


lean
aktív tag

Még friss, ropogós pár órája telepítették :DDD

36739: Hát akkor ennyivel van ennyi.

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#36742) nylontacsko válasza lean (#36738) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Nekem a HD stream, maximum 4-5MM-t vesz le.
Így volt ez a 20M-nál és a jelenlegi 30M-nál is.
Ott más lehet a gond.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36743) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
A ma este induló m3 csatornáról tud valaki infókat itt a Telekom háza táján??

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36744) lean válasza nylontacsko (#36742) üzenetére


lean
aktív tag

Jó de mégis mi? Én is sokallom...

no cross no crown

(#36745) nylontacsko válasza 206 cc (#36743) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Olvass egy picit vissza (20-25 hsz) pont most volt róla szó és különbözőek az infók.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36746) nylontacsko válasza lean (#36744) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Szerintem jelentsd be.
Bár nem tudom mennyit adnak meg a HD streamnek.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36747) #78121280 válasza 206 cc (#36743) üzenetére


#78121280
törölt tag

Állítólag analóg ktv-n megy,nem tudom megerősíteni, hogy tényleg megy -e. Digitálison (IPTV/SAT/DKTV) nem megy... még a helye sincs meg,nem értem mi a tökömet szarakodnak...elhúzzák Januárig...

Online itt nézhető. [link]

Meg Mindig Tv-n.

(#36748) nylontacsko válasza #78121280 (#36747) üzenetére


nylontacsko
senior tag

(IPTV)
Frissítettem a rendszert is, de egyelőre sehol semmi.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36749) 206 cc válasza #78121280 (#36747) üzenetére


206 cc
senior tag

Köszönet az infókért srácok!! :R :R :R
Nézelődöm akkor.... :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36750) #35104512 válasza djculture (#36737) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.