Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Peltár válasza Livius (#36389) üzenetére


Peltár
aktív tag

Üdv Livius! A Német FW ? mert tudtommal a mostanában osztogatott W724V -hez nincs még új.

(#36402) Gézengúz válasza Peltár (#36400) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ki gondolta volna mi? :)

[link]

(#36403) Livius válasza Peltár (#36401) üzenetére


Livius
őstag

A Speedport W 724V firmwarét még nem babráltam. Előzőleg úgy értettem, hogy a Linksys E1000-nek van fent a jelenlegi legfrissebb.

Egyébként sajna valami nincs összhangba a Speedport és a Linksys E1000 között. DHCP-én keresztül is a Linksys router csak kb 1.5 Mb/s-es uploadot tud produkálni. Most mindent átszerveztem itthon, és a wifis router szerepét is az új Speedport látja már el, meg az UTP kábel elosztásokat is. Igaz féltem a portforwardos eddigi tapasztalatoktól, de még egyelőre nincs gond. A BitComet felé sikerült több gépre is a portforward vele, csak okosan figyelni kell, hogy külön kell Savelni az UDP és TCP átírányításokat is.

Egyébként egy ilyen verziót hoztak ma hozzám NetMánia L-hez.
Date/time: 01.01.1970 03:35:36
(ez persze nálam is működés képtelen)

NTP Server: ntp.telekom.hu
DSL downstream: 33023 kBit/s,
DSL upstream: 5821 kBit/s
Firmware version: 09021601.00.018
Boot code version: 1.06.0
Hardware version: 001

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36404) Peltár válasza Gézengúz (#36402) üzenetére


Peltár
aktív tag

Gézengúz. Szerintem ez necces. :)) Szeretem a meséket de nem hiszek bennük.

Szerinted a Telekom által adott ingyenes eszközt amit a nevedre írtak csak úgy eladhatod?
Pláne ha friss az eszköz? VII v2.0 -röl lévén szó és 3.500,-? ami minimum 20.000,-

Hát.....

(#36405) Peltár válasza Livius (#36403) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nekem szintén ez van, szerintem másnak is.

Firmware version
09021601.00.018
Boot code version
1.06.0
DSL modem code version
B2pvF038o1.d24h
Hardware version
001

A fali kábelezést is babrálták vagy az maradt a régi? (nálam a régi 2-ér bronz van még)

(#36406) Livius válasza Peltár (#36405) üzenetére


Livius
őstag

Semmit nem babráltak itthon, csak elvileg a központban átkapcsoltak valamit, hogy VDSL is lehessen. Az itthoni kábelezés mondhatni korszerű, 5 éve épült a társasház. Az utcán lévő infrastruktúra az amin nagyon múlik, a rézkábeles net minősége itt, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36407) Peltár válasza Livius (#36406) üzenetére


Peltár
aktív tag

Én is így jártam. 10-es csomag, egyszer csak eltűnt a Net, kiderült átkötöttek VDSL-re . A vonal maradt a régi 20 éves, a HGW meg lett a speedport. Szántóföldre BMW. Ja és ezt minden értesítés nélkül. Most rendeltem nagyobb csomagot. Ne mondja senki hogy a fejlődés útjában állok. De ha én lennék a Telekom, akkor a bejövő 10m vezetéket is lecseréltem volna. A tisztesség kedvéért.

Megnézném másnál hogy néz ki a "korszerű" bejövő fali kötődoboz. :K

[ Szerkesztve ]

(#36408) dchard válasza Peltár (#36404) üzenetére


dchard
veterán

Pedig ez pontosan az amire szükségünk van.

Egyébként nagyon is lehetséges: nálam is hagytak itt régi kábelmodemet egy korábbi szerződésbontás után, mivel 1-2 év alatt elírják nullára. Egyébként engem a HGW előélete nem különösebben érdekel. :) A lényeg hogy az legyen ami rá van írva. Meglehetősen olcsó a cucc amúgy, bár tény, hogy az emberek rajtam kívül eső százalkának nem jó semmire.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36409) Livius


Livius
őstag

Találtam egy 152 oldalas angol manuált az új speedporthoz, igaz nem telekomos, hanem valami görög szolgáltatóé.

Speedport W 724V Type Ci manual

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36410) Peltár válasza dchard (#36408) üzenetére


Peltár
aktív tag

Vedd meg, ha az ami nekünk kell a felét +postaköltség fizetem! az kb 3.000,- :K

A régi DSL360T nekem is itt maradt, még utánuk sem lehetett dobni olyan gyorsan elmentek. Mondjuk a 360R.saját pénzből kellett megvenni. De ez még új. Valahonnan nagyon "hiányozhat"

[ Szerkesztve ]

(#36411) Peltár válasza Livius (#36409) üzenetére


Peltár
aktív tag

Na neked is jár a halálcsillag méretű pirospont :C :R

Én csak a 250 oldalas Német nyelvűt találtam meg eddig!

(#36412) Livius válasza Peltár (#36404) üzenetére


Livius
őstag

A hűség nélküli rendelőknek nincs ingyen a HGW, szóval akár tőlük akadhat pár eladó darab.
"Modem költség, ha nálad csak DSL vonal érhető el 5995 Ft"

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36413) Livius válasza Peltár (#36411) üzenetére


Livius
őstag

A görög manuálba nézegetés után szánalmasan látszik, hogy itthon a "hülye magyar user"-nek mennyire minimumon akarják nyújtani a szolgáltatásukat, minél kisebb költségekkel. :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36414) Peltár válasza Livius (#36412) üzenetére


Peltár
aktív tag

Én ingyen kaptam most a Speedportot, pedig semmi közöm a Telekomhoz hivatalosan.
Bár nem is kértem hogy átkössenek, tehát így mondhatjuk hogy fer a dolog.

A német fw jobb mint a mienk elméletileg, a leírás is 250 oldalas, mind a kettő le is tölthető tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#36415) Livius válasza Peltár (#36414) üzenetére


Livius
őstag

Hogy hogy, nem a T-home a szolgáltatód? Meg ha hűségbe raktad magad a csomagváltásnál, még jó hogy ingyen jön az új HGW.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36416) Peltár válasza Livius (#36415) üzenetére


Peltár
aktív tag

Más a szolgáltatóm, a VDSL-re csere meg úgy történt, hogy se nekem, se a szolgáltatómnak nem szóltak.
A gerincvonal + minden más a Telekomé

(Új csomagra most az új modem, + VDSL miatt léptem át.) Azt mondta a Telekom, nekem ez a VDSL tök jó lesz, mondom hogy de én nem is kértem. Mondták hogy nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#36417) Peltár


Peltár
aktív tag

Egyébként a ZTE-t kértem volna, a V2 II. de az elfogyott éppen.

(#36418) dchard válasza Peltár (#36410) üzenetére


dchard
veterán

Ha valaki(k) felajánlják a másik felét, akkor veszem meg. Nekem már elég sok pénzem áll ilyen holmikban úgy, hogy nekem nincs is DSL szolgáltatásom, ergó nem magamnak csinálom. A munkáról ami ezzel van, már nem is beszélve.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36419) Peltár


Peltár
aktív tag

Livius segítségével ezt találtam!

Ezt hiányoljuk néhányan. Ez a Görög FW info panel
A képminőség gyatra az igaz, de jó sok az infó.

[ Szerkesztve ]

(#36420) Gézengúz válasza Peltár (#36404) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ne hidd, így vettem vagy 4 éve olcsón Pirellit pl. Csak nézz szét, Speedtouchokat és Pirelliket is simán kapsz, 1-2 éven belül ezekkel is tele lesz az apró meg a vatera...

Dchard, isten bizony ha a modem közelébe kerülök felteszem azt a 2.0-át... :)

(#36421) Peltár válasza Gézengúz (#36420) üzenetére


Peltár
aktív tag

Hát ha olcsóbb mint gondoltam azért nem fogok tiltakozni! :N
Ez jó hír!

(#36422) Gézengúz válasza Peltár (#36421) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ki tudja váltottak nála UPC-re, Digire ez meg rajta maradt, semmit nem tud vele kezdeni így pénzt csinál belőle, még ha nem teljesen legális is, de, hogy is mondta Dchard?

" Egyébként engem a HGW előélete nem különösebben érdekel. :) A lényeg hogy az legyen ami rá van írva."

Ennyi :U

(#36423) Garold válasza Gézengúz (#36422) üzenetére


Garold
senior tag

Nekem felesleges pirellim van úgy hogy dsl-ről váltottam optikára, amikor jöttek beszerelni, mondtam hogy vigyék el, mondták hogy nem lehet mert nincs rajta a munkalapon. :DDD. Azóta sem kereste rajtam senki...
Ez volt 5 éve, igaz én nem adtam el, csak jó lesz valamire alapon. :-)

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#36424) kisapa válasza Livius (#36403) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem pontosan ugyanez a verzió van de a port átirányítás nem működik.DMZ-vel tökéletes tehát a belső ip biztosan jó,és a port is mert belső hálózaton el tudom érni az eszközt. Kipróbáltam egyenként elmenteni a TCP és az UDP beállításokat de semmi.

(#36425) kisapa válasza Livius (#36409) üzenetére


kisapa
senior tag

Nagy vonalakban belenéztem ebbe a leírásba de a menüje még csak nem is hasonlít arra ami nekem van.

(#36426) w.miki


w.miki
veterán

csak kikivánkozik...
tesóméknak t-home-nál van net előfizetésük
elállítodott az xp, nem ment a csatlakozás, felhívjuk őket
30 perc várakozás (...kék szám hívása közben számlázva...) után benyögi az ember, hogy a segítés 700 ft+áfa lenne...
ezért szóban elmondják mit kéne csinálni....
na, majdnem én is elmondtam, méghozzá teljesen ingyen, hogy nekik mit kéne... :x

szóval t-home-ot SOHA, senkinek, semmikor!

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36427) kisapa válasza w.miki (#36426) üzenetére


kisapa
senior tag

Ne haragudj de ha van valami ami jó a T-nél az ügyfélszolgálat biztosan.Nekem eddig még a 1412-t tárcsázva mindig sikerült max 2 percen belül beszélnem valakivel. Az más kérdés,hogy az estek egy részében nem oldotta meg a problémát de legalább látszólag megpróbálták.

(#36428) #78121280 válasza w.miki (#36426) üzenetére


#78121280
törölt tag

Valószínűleg Szuperszervizt ajánlotta, az fizetős vagy is csak részben mert a NetMania csomagok része ez alól kivétel a 10 Mbit/s csomag.

(#36429) korcsi válasza Livius (#36413) üzenetére


korcsi
veterán

Ezt hogy érted?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36430) w.miki válasza kisapa (#36427) üzenetére


w.miki
veterán

szerintem meg gáz, és ezek után, mindenkit le fogok beszélni arról, hogy bármilyen kapcsolatba is kerüljön a t-home-al... ami amúgyis a legdrágább, minden tekintetben, de legalább a nagy semmit adja cserébe

na de kérdés:
HA nem tudod igénybe venni az internet szolgáltatást valami miatt, akkor lehet számlázni a t-home felé a kiesett időszakra?
gondolom igen, hiszen így korrekt...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36431) wmati válasza w.miki (#36430) üzenetére


wmati
addikt

72 órán tul ha jogos igényed csak akkor.

(#36432) w.miki válasza wmati (#36431) üzenetére


w.miki
veterán

mi számít jogos igénynek?
ha tőzsdézek, poziban voltam, és megszakadt a net, emiatt buktam?
ha bekaptam a virust, ami az általuk biztosított szolgáltatáson jött be, és emiatt elvesztek az adataim?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36433) aicon válasza kisapa (#36427) üzenetére


aicon
senior tag

Ritka szerencse. Többnyire nem ez a tapasztalat.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#36434) kisapa válasza aicon (#36433) üzenetére


kisapa
senior tag

Akkor én egy mázlista vagyok.Kár ,hogy ez más T-vel kapcsolatos dologra nem igaz.Sok problémám van mostanában velük ami miatt már a felmondáson gondolkodom de az elérhetőség nem tartozik ezek közé. Igaz ha a szolgáltatás többi része olyan lenne nem is kellene hívogatnom őket.

(#36435) wmati válasza w.miki (#36432) üzenetére


wmati
addikt

Ezek mind nem jogos igények ahogy szerintem egyik szolgáltatónál se, azok jogos igények pl ha leszakad vezeték és Telekom 1 hétig javítja akkor 72 órán túli időszakra kötbért kapsz. Akkor már megint nem ha lakásodon belül van a hiba és te napokig nem engeded be a szerelőket.

[ Szerkesztve ]

(#36436) w.miki válasza wmati (#36435) üzenetére


w.miki
veterán

oké, akkor foglaljuk össze, milyen "szolgáltatást" nyújt a t-home, ha valaki megint kérdezi, hogy melyik szolgáltatót válassza, ki tudjam neki fejteni:
segítséget nem nyújt, csak külön pénzért, felelősséget nem vállal, de legalább a legdrágább
ez jó, ebből megértik, hogy érdemes-e szerződniük velük...

de azért... csak úgy érdekességképpen... kiváncsi lennék, külföldön is ugyanezek a módszerei?
persze hülye kérdés, miért lennének mások, hiszen mitől lenne különb pl. egy osztrák paraszt, mint egy magyar?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36437) aicon válasza kisapa (#36434) üzenetére


aicon
senior tag

Igen. :D
Nálunk a várakoztatási rekord 52 perc. Bár ez már a másik véglet...

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#36438) Garold válasza w.miki (#36436) üzenetére


Garold
senior tag

Szolgáltató oldali hibánál nem számláz számlaázhat a szolgáltató csak akkor ha valamilyen számítógép beállítási, működési hiba van amihez a szolgálatatónak nincs alapból köze.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#36439) dchard válasza w.miki (#36432) üzenetére


dchard
veterán

Kedves w.miki!

Egyetlen internet szolgáltató sem vállal a kötbéren túl járulékos károkért semmilyen felelősséget, sehol a világon egyéni ügyfeleknek nyújtott mezei internetkapcsolatokra. Ez a szerződésben is benne van. Nézd meg most mi van a UPC-nél, bizonyára ott is sokan tőzsdéznek, gondolod hogy bárki is kap egy-két ingyen filmen kívül bármilyen kártérítést? Nem.

Ha neked ilyen szolgáltatásra van szükséged, ahhoz üzleti célú béreltvonal kell. Na ott precízen le van írva, milyen hiba esetén milyen gyorsan mit és hogyan javítanak, milyen a kötbérezés ezt hívják SLA-nak. Ott bele lehet íratni a szerződésbe akár ezt is. Aztán majd nézd meg, hogy mondjuk egy 5megás bérletvonal mibe fog így kerülni.

Már többször leírtuk, de akkor még egyszer: az otthoni internet előfizetés NEM béreltvonal!

Ha neked nagy megbízhatóságra van szükséged, akkor ajánlom, hogy a meglévő drótos előfizetésed mellé vegyél egy valamilyen mobilnet előfizetést (lehetőleg ne ugyanattól a szolgáltatótól). Ma már egy viszonylag olcsó router is meg tudja azt csinálni, hogy ha elszáll az elsődleges kapcsolat (drótos) akkor átvált a tartalék mobilnetre. Ha pénzed múlik rajta, akkor pláne ez lett volna a megoldás már első körben is.

A vírusvédelem szintén a Te feladatot, nem a szolgáltatóé. Egyébként ettől függetlenül minden szolgáltató igyekszik a nyilvánvaló veszélyforrások ellen védekezni, de ha te mondjuk rányomsz a hatalmasmellűnőkingyenvetkőznek.com címre, aztán beszopsz egy vírust, azért talán nem a szolgáltató a felelős :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36440) wmati válasza dchard (#36439) üzenetére


wmati
addikt

Kiegészíteném viszonyítás képen Upc háza táján 20 / 25 optika bérelt vonal állandó rendelkezésre állással bármi gond van azonnal javítja a szolgáltató, megfelelő dolgok után kötbér, rack stb havi 90k

[ Szerkesztve ]

(#36441) dchard válasza wmati (#36440) üzenetére


dchard
veterán

Na látod erről beszéltem. Hogy hiheti valaki azt, hogy majd 3-5 ropiért fog megkapni egy 90k-s szolgáltatást... MOndjuk az is tény, hogy optika ide, béreltvonal oda: ha mondjuk kábelátvágás van, hiába indunak el azonnal akkor is időbe telik a javítás, ergó a tartalék linket nem ússza meg az ember, ha tényleg ennyire időkritikus munkája van. Tehát olcsóbb is és megbízhatóbb is ha inkább két - a lehetőségekhez mérten független - iránnyal számol az ember. Például egy Telekomos drótos net mellé egy Vodás vagy telenoros mobilnet meg egy USB-s TPlink router teljesen jó megoldás (persze OpenWRT-vel, mert ott precízen lehet paraméterezni a failsafe átmenetet is), és még olcsó is. Ráadásul a mobilnetet viheti az ember magával ha nincs otthon. Elég csak kihúzni a routerből és ennyi. Lényegesen olcsóbb mint a béreltvonal.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36442) w.miki válasza dchard (#36441) üzenetére


w.miki
veterán

3-5?
a t-home a legdrágább az összes közül, az 11k
eddig azt hittem, ad valami pluszt is mellé... hát pont hogy nem

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36443) wmati válasza dchard (#36441) üzenetére


wmati
addikt

Igen de itt is mérlegelni kell hogy melyik legjobb megoldás én példámban szóba se jöhetett mobilnet vagy egy második internet előfizetés.
Ha már itt tartunk Cisco epc 3925 alkalmas arra hogy ha szolgáltató felől nincs internet akkor teszem azt egy utp kábelen érkező internet forrást megosszon ?

(#36444) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! A tapasztalatokra lennék kíváncsi a UPC-vel kapcsolatban. Mennyire stabil és jó minőségű a tv szolgáltatás és a valós internet sebesség hol helyezkedik el a garantált minimumhoz képest.

(#36445) dchard válasza kisapa (#36444) üzenetére


dchard
veterán

Rossz topikban vagy, a UPC-s kérdésekkel a UPC-s topikban foglalkoznak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36446) kisapa válasza w.miki (#36442) üzenetére


kisapa
senior tag

A 11k esetleg a csomag ára tv+internet+telefon.

(#36447) kisapa válasza dchard (#36445) üzenetére


kisapa
senior tag

Elnézést de nem néztem,hogy erre van másik fórum is.

(#36448) dchard válasza wmati (#36443) üzenetére


dchard
veterán

Átkonfigurálás nélkül biztosan nem. Az OpenWRT-ben erre külön modul van, amit azért írtak, hogy folyamatosan ellenőrzi az elsődleges kapcsolatot, és szükség esetén átvált a tartalékra, ami lehet akármi (másik drótos, mobilnet, stb.). Majd pedig visszavált az elsődlegesre ha az megjavul.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36449) w.miki válasza kisapa (#36446) üzenetére


w.miki
veterán

:x
hát akkor mindjárt más, így szinte ingyen van, nem csoda, ha külön pénzt kell kérniük a segítségnyújtásért, nehogy éhen vesszenek...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36450) wmati válasza dchard (#36448) üzenetére


wmati
addikt

Cisco átkonfigurálás alatt fw-ben való varázslást érted ? Mondjuk én egy külön pc-re gondoltam ami csinálja ezt és cisco csak megosztana dhcp-je meg ki lenne lőve.

(#36449) w.miki 2 db sikeres 1. vagy 2. kategóriás online hibajavítás 1 db sikeres 30 perces helyszíni javítás

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.