Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) vizslakutya válasza RoSSo3 (#36198) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Mérd meg többször a telekomossal,ott kapsz minden mérés után egy referencia számot,azt kell hibaként bejelenteni,hátha így hajlandóbbak lesznek rámozdulni.

Bocsi,lehet,hogy ez ADSL-nél nem így van,legalábbis én nem a fent jelzett oldalon mértem a napokban.

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#36202) korcsi válasza RoSSo3 (#36200) üzenetére


korcsi
veterán

Itt tesztelj.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36203) RoSSo3 válasza korcsi (#36202) üzenetére


RoSSo3
senior tag

köszönöm! itt például mért 8-at per pillanat. de az a gond, hogy ugrál, van, mikor 1-2 közöttit mér, van, mikor 5 környékit, és van, mikor mint ezt a mostanit, 8 körülit.

és a torrentnél is így van, van, mikor beindul "peerek megtalálása" felirat nélkül, van, mikor várni kell hosszú perceket, hogy elinduljon a letöltés. tehát valahogy olyan, mintha nem lenne állandó valami.

szerintetek összességében jobban vagy rosszabbul jártam ezzel a szerkentyűvel? a ZTE-vel nem volt gondom, ezzel már most akadt ez a torrentes dolog, de remélem, megoldódik (sajnos nem értek ezekhez a portokhoz kapcsolódó teendőkhöz igazán :( )

(#36204) #41133696 válasza RoSSo3 (#36198) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, hát én nem használok bittorentet, szóval a kérdés ezen részét passzolom. Olvastam én is, hogy vannak akiknek problémájuk van a Speedporttal, nekem is a Speedport W 724 CI van, azzal vesztettem 0,6-0,9 Mbps-ot, hogy beiktattam a harmadik védelmet. Annyit tapasztaltam, hogy a három itthoni router közül ennek talán a leggyengébb a WiFi jele.

Azért most nem ártana valamit letisztázni: ADSL-ed van vagy VDSL? Ugyanis az általad említett két modem/router kombó elsősorban VDSL, de tudja az ADSL profilt is (saját tapasztalatom, ameddig nem aktiválták a VDSL-t a SpeedPort-tal ADSL2-ztem :D).

ADSL2 esetében nekem is 15xxx kbps-al kapcsolt össze maximum, amióta technológiát váltottam meg 23500-24400 Kbit/s között van.

Ha véletlen ADSL-ed van kérdezd meg a szolgáltatót, hogy ahol laksz lehetőség van e váltanod VDSL-re. Például tudnod kell milyen távolságra vagy a központtól, de ezt megmondja a szerelő is.

Mivel a ZTE-vel is gyenge sebességed volt, így szerintem nem készülék hiba, nekem pl ennyit nyom a Speedport:

Tippre túl messze nem lehetsz (2,3km+) mert akkor be sem aktiválták volna, nem hogy a VDSL-t de a 20-as csomagot úgy egyáltalán.

Pl én 30-ast igényeltem, de a műszakisok visszadobták, hogy ahhoz messze vagyok a központtól (1200 méter).

(#36205) RoSSo3 válasza #41133696 (#36204) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm a választ, segítséget!

Nehezet kérdezel tőlem, de szerintem sima ADSL. Ez pontosan mitől függ? Az internet csomagtól, vagy lakóhelytől? Mivel vállalati ügyfél rendelte meg a csomagot - több kollégának is - szerintem mindenkinek egyforma ADSL, nem szórakoztak, hogy kinek VDSL, kinek ADSL. De ez csak tipp. (Meg hát azt kéne tudni, hol a központ, ez csak BP, vagy vidéken is van több?)

(#36206) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Remélem tud valaki pontos válasszal szolgálni.
Édesapám tervezi a váltást NetMánia XXL díjcsomagra Budapest 2. kerület zöldövezetben.

A jelenlegi internetcsomaghoz valami T-Home-os routert adtak hozzá, amit egy szerelő meg hackelt, hogy ne routerként, hanem modemként üzemeljen (valami egyszerűbb Fritz Box volt), firmware-t cserélt rajta ha minden igaz.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen modemet/routert adnak NetMánia XXL-hez? Neki fontos lenne, hogy a meglévő routerét tudja használni (Fritz Box), valamint portforwarding is fontos nála (több gépet, cuccot el szokott érni távolról).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36207) #41133696 válasza RoSSo3 (#36205) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lakóhelytől, meg az ottani központtól. Sok DSLAM központ van az országban, Budapesten meg eleve sok van.Egy kisebb városban más a helyzet. Pl a szerelő mesélte, hogy van egy relatíve nagy külföldi cég a városunkban, a központjuk Tel-Avivban van, na most a cég tippre is bőven 3 km+ távolságra van a DSLAM-tól 5 Mbps-ot tudnak nyújtani, de azt is úgy ,hogy hát ritkán van meg... ragaszkodtak az irodában a CAT6 kapcsolathoz (mondjuk ezt nem teljesen értettem miért akadt ki ezen a szerelő, mert helyi hálózatban lehet gbps-os kommunikáció), de a lényeg, hogy mondta, hogy minek amikor Tel-Avivból 5 Mb/s-al jön a cucc, arra felé meg annak a töredékével megy :)

Szerintem esélyes, hogy Nálad ADSL van, az IPTV miatt kaptál HGW-t, de az ügyfélszolgálat megmondja. Ha azt a választ kapod tőlük, hogy ADSL, akkor egyből kérdezheted is, hogy van e lehetőség technológiaváltásra.

Hány led világít a Speedporton?

[ Módosította: radi8tor ]

(#36209) hackeeeee válasza radi8tor (#36206) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Milyen net van most? Ha nem ED3-as a modem akkor mindenképp cserélni kell.

Gondolom coax-os hálózatra menne. Ha igen, akkor Cisco EPC3925-öt adnak, ha az már kifogyott, akkor D-Link-et, ennek a pontos típusát nem tudom. :)

Ha ED3-as coax hálózat van, és Dlink-et adnak, ott necces a forward, mert elvileg bug-os még a firmware, és csak uPNP működik.

Ha FTTH (optika) akkor más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36210) radi8tor válasza hackeeeee (#36209) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs kábel TV. Mármint apáméknál. (az utcában van)

Honnan lehet ezt megtudni? Gondolom az ÜFSZ nem tudja megmondani ezt pontosan, viszont ameddig nem tudjuk mire számíthatunk, addig meg sem rendeljük a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36211) dchard válasza #41133696 (#36207) üzenetére


dchard
veterán

Ha ekkora cég, vehetnek több DSL vonalat is és máris többszörözhetik a fel és letöltési sebességet is egy középkatgeóriás routerrel. persze használhatnak IP-IP alagutat is, amivel lényegesen hatékonyabban lehet kihasználni a kapacitást. Az, hogy a szerelőnek lövése nincs arról, hogy ezek a technológiák léteznek, vagy annak a cégnek az 5mega DSL is elég, már egy más kérdés.

A telefonvonalas villámvédőről meg annyit, hogy most éppen van egy kedves úriember, akinél tisztán látszik, hogy a szintén APC villámvédője úgy elhúzza a vonal frekimenetét, hogy döglődik rajta a VDSL2, szóval gondoljuk meg, hogy megéri-e és akkor is csak VDSL2-képes villámvédőt használjunk. Bizony: a régi készülékek 2MHz fölött úgy elcsillapítanak mindent, hogy el is búcsúzhatunk a VDSL minden előnyétől.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36212) RoSSo3 válasza #41133696 (#36207) üzenetére


RoSSo3
senior tag

A HGW micsoda? :B
A felső 3 LED világít: Power-DSL-Online. Holnap utána fogok nézni a technológiának, hogy mi a helyzet vele, nem BP, de nagyvárosban élek, ez biztató lehet talán.

(#36213) hackeeeee válasza radi8tor (#36210) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdemes inkább személyesen érdeklődni, ha van rá lehetőség. Ezen a linken lehet megnézni, hogy adott címen melyek az elérhető szolgáltatások, bár ez sem 100%-ban pontos, elég sokszor téved, de elindulásnak elég lehet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36214) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

És ami még "tök jó", most nézem, a wifin keresztül sem tudnak csatlakozni az itthoni eszközök - androidos telefon és a laptop sem. Hurrá, azt hiszem, minden beállítás elveszett, gondolom a wifis kód is más lett, próbáltam a régivel és a mostani kütyü hátán lévővel is, egyikre sem tud csatlakozni :(
(bezzeg a vacak olcsó tabletem igen, ez valahogy megőrizhette a beállításokat, vagy nem is tudom.)

Azt hiszem, holnap felhívom a T-seket, hogy cseréljék vissza a ZTE-re, azzal legalább a torrent és wifi rendben volt, a sebesség meg semmit sem javult :(

A ZTE ZXV10H201L-nek tudnia kellene a 20-as és 30-as sebességet is, nemde? De még ha csak a 20-ast tudja, akkor sem értem, miért cserélték le :(

(#36215) #41133696 válasza dchard (#36211) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja... egyébként ez a cég: http://www.partium.hu/

(#36212) RoSSo3 :Home Gateway. Hát a WLAN lednek is világítania kellene (ez szolgáltató független)

A Telephony-nak is ha a telefonkábel onnan jönne ki, és működne is.

(#36216) SFAkos válasza RoSSo3 (#36212) üzenetére


SFAkos
aktív tag

A leges legalsó LED a WLAN azt megkell nyomni pár másodpercig, akkor kapcsol be a wifi.

(#36217) #41133696 válasza SFAkos (#36216) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, azt elsőnek meg kell nyomni :)

(#36218) radi8tor válasza hackeeeee (#36213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezen a címen olvastuk, hogy NetMánia XXL a legnagyobb elérhető, de ez nem írja hogy FTTH vagy réz érpár.

⭐ Stella

(#36219) wmati válasza radi8tor (#36218) üzenetére


wmati
addikt

Réz érpár biztos nem lehet, ahogy nézem Budapest ll ker optikás ami jó buli.

(#36220) hackeeeee válasza radi8tor (#36218) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Be kell menni egy T-pontba, ott megmondják majd. Ha van FTTH, akkor nem lesz gond.

Véleményem szubjektív...

(#36221) RoSSo3 válasza SFAkos (#36216) üzenetére


RoSSo3
senior tag

köszönöm, megnyomtam, világít is. de az igazság az, hogy eddigi s látta a hálózatot a többi eszköz, de nem tud csatlakozni :( a laptop titkosítási gondot jelzett, ezen pedig nem módosítottam semmit. az androidos telefon pedig: "keresés-csatlakozás-leválasztva" kombinációt váltogatja folyamatosan.

(#36222) #78121280 válasza radi8tor (#36218) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nagyon egyszerűen ki lehet deríteni,hogy milyen. Ha a feltöltés 10 mega akkor kábelnet , ha 50 mega, akkor optika.

(#36223) villamos válasza wmati (#36219) üzenetére


villamos
őstag

Kérdés, hogy a HG82545 tetszeni fog e neki, vagy sem... :DD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36224) wmati válasza villamos (#36223) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem nincs baj vele.

(#36225) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali

Van egy T-s vezetékes netünk. Volt valami okosság csinálva, hogy biztonságosabb legyen a netezés, valami az IP-kel. Most azt írják az IP-s oldalak, hogy Kaposvárról netezem, és nem pestről.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetne valahogy szervert futtatni, el lehetne érni kívülről? (az ip-s dolog visszaállíttatása nélkül)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#36226) dchard válasza wmati (#36219) üzenetére


dchard
veterán

Az év poénja, hogy a II. kerület optikás. Egy nagyon kis részen még régi pilot keretében van VDSL2 Hűvösvölgy fölött Solymár felé, a többi része jó estben DOCSIS3, rossz esetben sima ADSL2+ meglehetősen nagy hurokhosszokkal.

Jártomban-keltemben látom, hogy a túlterhelés ellen szegmentálással küzd a Telekom a környéken (ED3), nálunk a 30/5 elfogadható, ritkán és rövid ideig van a csúcsidőben nem számottevő lassulás, de azt azért látni kell, hogy ide (is) simán eladják a 120-as csomagot attól függetlenül, hogy az alaphálózat terheltsége mekkora.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36227) wmati válasza dchard (#36226) üzenetére


wmati
addikt

... :W Jól van kösz ki oktatást mit kelet volna írnom ez láttam a weblapon.

(#36228) Rick4 válasza dchard (#36226) üzenetére


Rick4
félisten

A szegmentálást hogy lehet kiszúrni itthonról?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36229) dchard


dchard
veterán

wmat:

Te sosem hittél el mindent a Telekomnak puszira, mit történt veled? :DDD Ha ránézel azokra a kiírásokra valószínűleg mindenki megtalálná a tágabb környékét, aztán a legtöbbünknél még sincs optika. Nem gyanús ez? :)

Rick4:

Otthonról sehogy, max úgy hogy a csúcsidei torlódás egyik napról a másikra megszűnik, jelentősen mérséklődik. Én úgy szúrom ki, hogy kutyát szoktam sétáltatni egy haverommal, és sűrűn nézek fölfelé :) A táagabb értelemben vett környéken jól ismerek minden szeget a hálózatban, ha változás van azt gyorsan kiszúrom. Szakmai ártalom :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36230) wmati válasza dchard (#36229) üzenetére


wmati
addikt

Öregszem :DD ismeretlen terep ll ker számomra ilyenkor hagyatkozok a kiírásokra

(#36231) assemble


assemble
addikt

Hali!

Egy ideje van muholdas (sat) csaladi csomagom (triple play-en vagyok naluk, xxl net + telo mellett), es neztem h +400 forintert van hd-val kibovitett valtozat, szoval meg is rendeltem, penteken kicsereltek a vevoegysegeket is es azota elvileg fogom a cuccot. (sima, nem interaktiv valtozat)

Na most a problema, hogy a regi sd-s rendszeren sem volt tul jo a vevoegyseg, ezen az ujon a rossz szinte uj dimenziokat oltott. Az interfesz egyszeruen lassu, a csatornakon valo lepkedes egyszeruen tul lassu.
Es most nem is csak arrol van szo, hogy aranylag sok ido amig egyik csatornarol a masikra valt (nem eppen spontan, 1-2 masodperc megvan minden egyes valtas) Egyszeruen az interfesz a lassu. Ha csak at akarom nezni, hogy hol milyen musor megy epp, erre egyszeruen nem talaltam gyors modot. A lepkedes lassu. Lehet olyat h mikozben az egyik adot nezem, a nyilakkal lepkedve az info savban meg lehet nezni h mas adokon mi megy, de amig ezek kozott lepkedik, az is tetu lassu.
Listas nezetet az adokrol nem is talaltam, csak a musorujsagot a guide gombnal.
De az ottani lepkedes kulonosen lassu, sokszor lenyomok 5 gombot, semmi reakcio aztan par masodperc mulva hirtelen gyorsan megcsinal mindent amit addig lenyomtam.
Arrol nem beszelve h volt olyan adas ami neha szabalyosan beakadt 1-1 masodpercre. Ez mondjuk lehet h atmeneti volt, mert azota nem nagyon talalkoztam ilyennel.
Mindenesetre ami a legjobban zavar, hogy egyszeruen nincs hatekony modja annak hogy megnezzem hogy hol mi megy (vagy legalabbis eddig nem talaltam), nincs mindig tobb percem arra hogy ezzel a tetu sebesseggel vegignyomkodjam a majd 100 csatornamat (plane h tobb is ki van listazva amik be sem jonnek). A regi sd-s vevon gombnyomasra tudtam valtani a mas adok infoi kozott igy gyakorlatilag pillanatok alatt at tudtam nezni h hol megy olyan ami engem erdekel.

Egyebkent a HD adokon is a musorok legalabb 70%-a renduletlenul szarul nez ki (felskalazott sd), de errol mondjuk gondolom maguk az adok tehetnek, rossz tartalmakat sugaroznak.
Es nem a konkret vevoegysegemmel van a gond, mivel 2 van nalam es mindketton ugyanolyan lassu/rossz az interfesz.

Most az IPTV-n is gondolkozok, hogy ha nem is lenne minosegben jobb, ha a a vevoegyseg egy fokkal hasznalhatobb az talan mar megerne a plusz dijat. Csak nem teljesen tiszta hogy az meg akkor tenyleg kepes (hajlamos?) elvenni a sima net savszeljebol? 2 vevoegyseg kell raadasul nekem, ha azok egy idoben mennek, kevesebbet hagynak a "rendes netre"?
Mert az ugy onmagaban elegge kizaro tenyezo lenne valszeg.
Vagy ez kulon "dedikalt" csatornan megy optikai net eseten, es nincs ra hatasa? Youtube-on akadozo adasu iptv-krol is lattam videokat, az sem tul bizalomgerjeszto...

Szoval van valami tanacsotok h mitevok legyek? :) Elore is thx.

[ Szerkesztve ]

(#36232) Rick4 válasza dchard (#36229) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát ha a 120-as netem 3 napig esténként csak 50, majd megint 120, akkor szegmentálnak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36233) dchard válasza Rick4 (#36232) üzenetére


dchard
veterán

Nem feltétlenül, lehet hogy csak simán nem egyszerre töltenek az emberek. EZt mindig egy hosszabb, egy két hetes időtávbanlehet mérni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36234) SFAkos válasza assemble (#36231) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nekem IPTV van, a sebesség úgy alakul, hogy kb. 1.8MB/s-el jön a letöltés max, ha bekapcsolom a TV-t / felvesz akkor lemegy olyan 1.6-ra kb. Szóval olyan 200 max 300 kbps-t vesz el az IPTV. A menüje viszont most ezzel a fekete egységgel ( nem tudom mi a márkája, biztos ez is valami komoly termék ) már nem szaggat be, a régivel nálam is voltak nagy akadások, bár random..

Egyébként lehet vele kezdeni valamit, ha 20mbit-es netből 15-nél még nemigen jött át több? Vagy szimplán ennyit bír a vonalam? BP VIII.

(#36235) assemble válasza SFAkos (#36234) üzenetére


assemble
addikt

Koszi. Hat ez nem hangzik olyan biztatonak. Kerdes, hogy optikai netnel is ez-e a helyzet, elofordulhat-e hogy leviszi a savszelt, plane mondjuk tobb vevoegyseggel... Meg a vevoegyseg kezelese is tenyleg nagyon kerdeses. Van egy tippem h a mostaninal csak jobb lehet, de inkabb ki kene probalnom talan valahol elotte...

(#36236) dchard válasza assemble (#36235) üzenetére


dchard
veterán

Ilyen optikán még jó ideig nem fog előfordulni. Jelenleg a legmegbízhatóbb platform.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36237) pr0bi válasza #78121280 (#35936) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mondom a végét. A telefon miatt amúgy is kicserélték volna a Dlinket így kaptam egy új Cisco routert és nem fogod elhinni minden problémám megoldódott :) Böngészés villámgyors, wifi baromi erős, csillapítási értékek megfeleződtek.

(#36238) OldMike válasza pr0bi (#36237) üzenetére


OldMike
őstag

A HGW sokunknak a Cisco esetén a 6030-as típust jelenti. Ezt kaptad Te is, vagy esetleg van valami újabb is? Ennek ugyanis a wifije nem az erőssége (legalábbis nálam), csak 2,4 GHz-et tud, és a legmagasabb beállítható csatorna a 11-es. Nálam a zsúfoltság miatt jól jönne az 5 GHz, de legalább még néhány csatorna a 11-es felett.

42LM660S

(#36239) kali válasza OldMike (#36238) üzenetére


kali
legenda

a magyar régióban 13 csatorna adott, a hgw ezt nem tudja, de sok más ellenoldal sem - amik szintén nem kezelik a magyar régiót -, szóval kérdéses, hogy valóban segítene a 12-es és 13-as csatorna megléte, vagy sem...

(#36240) OldMike válasza kali (#36239) üzenetére


OldMike
őstag

A WifiAnalizer nekem mindig a 13-as csatornát ajánlgatja (sőt a 14-est is, ami azért furcsa), mint a legjobb lehetőséget. Állítólag van olyan D-Link HGW, ami tudja 13-ig, igaz hogy azt már régen nem gyártják, nem is forgalmazzák, csak a Telekomnak van még belőle.

42LM660S

(#36241) hackeeeee válasza OldMike (#36238) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem 3925-öt akartál mondani? A 6030 az a STB.. :)

Nem az a lényeg, hogy egy program hány csatornát lát, hanem, hogy a routeren/HGW-n hány választható csatorna van, és a Cisco EP3925 (rev 1.0) esetén 11. Fölé nem megy. Csak úgy tudsz fölé menni, hogy teszel a HGW mögé külön router-t. Ez pl. lehet akár 5GHz-s is. De ugyan ezzel az opcióval használhatod akár a 12-13-as csatornákat is. 2,4GHz-n 13 fölé nem lehet álltani egyik router-t sem (tudomásom szerint).

14-es még lehet, Japánban.

A Dlink-ekben nem tudom, hogy van-e lehetőség 12-13-as csatornára.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36242) kali válasza OldMike (#36240) üzenetére


kali
legenda

mert az analizer ilyen szempontból nem nézi, hogy milyen régióról van szó, de ha az ellenoldali wifi eszközöd kezeli a magyar régiót is, akkor valóban jobb lenne, ha a hgw nem csak 11-ig tudná a csatornákat, hanem 13-ig.
14-es csatorna a japánoknál ugrik be hirtelen.
akkor jól emlékeztem, utóbit közben meg is erősítette hackeeeee. :)

[ Szerkesztve ]

(#36243) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne,hogy honnan lehet tudni,hogy ADSL vagy VDSL kapcsolatom van.Ezt azért kérdezem mert korábban volt egy ADSL 15Mb-os netem ami a mérések alapján jött is ennyivel.Aztán előfizettem az IPTV-re amihez csak 10Mb-t tudtak adni. Erre most az idén kaptam egy ajánlatot,hogy ha VDSL-re váltok digitális telefonnal akkor lehet 20MB-om is.Kaptam az alkalmon előfizettem 2 év hűséggel. Később sajnos kiderült ,hogy ha megy a tv még az eddigi 10 MB sincs meg. Be is jelentettem a hibát mire közölték,hogy a vonal nem alkalmas erre a sebességre.Akkor nem értem miért kellett váltanom (mármint a 2 év hűségen kívül) ha továbbra is csak a korábbi sebességet tudják adni.Azóta lemondtam az IPTV-t és áttértem SAT tv-re de még így sincs meg az előfizetett 20MB.

(#36244) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Adott egy Samsung tv ,hogyan lehet be állítani felismerje a STB-ot próbáltam scart kábellel is és HDMI-vel ,de se kép se hang.

Kicsit el veszek a be állítások között.

(#36245) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#36244) üzenetére


Gedeon31
addikt

Érdekes a kicsi boxot Cisco 2001-et felismerte egyből a Cisco ISB 6030MT nem akarja.

(#36246) hackeeeee válasza Gedeon31 (#36245) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy hibás a box. Előfordulhat.

Véleményem szubjektív...

(#36247) Gedeon31 válasza hackeeeee (#36246) üzenetére


Gedeon31
addikt

Eddig működött egy régebbi tv-n.

(#36248) OldMike válasza hackeeeee (#36241) üzenetére


OldMike
őstag

Igazatok van, elkevertem a számokat (ez is Cisco, az is Cisco, de micsoda különbség :W ).
Valószínűleg nem router lesz a dologból, mert a tévén kívüli wifis készülékeknél nem igazán gond ez. A tévénél is elsősorban a wifis DLNA problémás, ezért azt hiszem, hogy switch-csel adok kábelt a tévének (az STB mellett).

42LM660S

(#36249) hackeeeee válasza Gedeon31 (#36247) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És, azon most is működik?

Mondjuk 2 scart van rajta, abból az egyik be, a másik pedig kimenet.

Véleményem szubjektív...

(#36250) Gedeon31 válasza hackeeeee (#36249) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen ,de vett a hölgy hozzá egy új Hama HDMI kábelt és azzal egyik box sem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.