Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) blg válasza aicon (#36100) üzenetére


blg
senior tag

Egyszerre csak egy HD adás megy...

(#36102) hackeeeee válasza aicon (#36100) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Előfizetésenként 1 HD stream van csak, szóval ez nem fog menni.

Véleményem szubjektív...

(#36103) dchard válasza aicon (#36100) üzenetére


dchard
veterán

Itt többször többen is kijelentették, hogy a koax hálózaton nem lassul a letöltés az IPTV mellett. Ez csak abban az esetben igaz, ha az előfizető által használt szegmensen van annyi szabad sávszélesség, amiben az IPTV egyébként elfér az előfizetők internetes forgalma mellett.

Ahogy egyre több IPTV-re és gyorsabb csomagra is előfizető ügyfél van, úgy egyre sűrűbben fordul elő különösen a csúcsidőben, hogy az internetes forgalomnak fenntartott sebesség elfogy, a csomagok lassulnak. Persze az, hogy ez elviselhetőe, már más kérdés, de ennél fogva kijelenteni, hogy nem lassul, egyszerűen nem igaz.

Az optika a logikai felépítést tekintve nagyon hasonlít a koaxhoz annyiban, hogy ott is egy viszonylag nagyobb kapacitáson osztozik több előfizető. Mivel a hálózat "üres" bőven van benne nem használt kapacitás amin az IPTV elfér. Azonban látni kell, hogy még itt is előfordulhat olyan mennyiségű ügyfél, hogy a sávszélesség egyszerűen elfogy. Persze ez egy olyan probléma, amitől még messze vagyunk, de kategórikusan ilyet kijelenteni nem lehet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36104) aicon válasza dchard (#36103) üzenetére


aicon
senior tag

Köszi, ez tényleg kimerítő válasz volt és többnyire az amire számítottam.
Akkor nem kell bánkódjak hogy az IPTV-t lemondtam és műholdasra váltottam...
Éreztem én hogy a telekomban "nem lehet csalódni" :N

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#36105) dchard válasza aicon (#36104) üzenetére


dchard
veterán

Az hogy lehet-e csalódni a telekomban vagy sem, egy másik dolog. Ez egyébként sem a Telekomon múlik, mert a technológia így műköik és kész. Az már más kérdés, hogy erre fel kéne hívni a figyelmét az előfizetőnek, nem pedig beleírni a 20-as csomagba, hogy a garantált 10mega, aztán akármi van erre hivatkozni.

Továbbra is azt gondolom, hogy a minimum technológia a VDSL2 amin már megrendelhető az IPTV, aztán sorrendben koax (EDC3) és optika. Sima ADSL2+-ra (max 20-as csomag érhető el) semmiképpen nem ajánlott, és nem csak azért, mert megeszi a sebességet. A bithiba arány is lényegesen alacsonyabb a többi technológiánál.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36106) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

VDSL 20 megás net van. Ha mások is használják a netet, akkor megduplázódik a pingem. Nem lehet ez ellen valamit tenni?

HGW: ZTE ZXDSL 931VII

(#36107) dchard válasza Dinter (#36106) üzenetére


dchard
veterán

A megoldás, hogy egy tisztességes, működő QoS-szal rendelkező router kell a 931 mögé és mindenkinek azon keresztül kell csatlakoznia. Így bizonyos forgalmakat előtérbe lehet helyezni, illetve a letöltési sebesség kis mértékű visszakorlátozásával fenntartható elég szabad sáv a játéknak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36108) vizslakutya válasza dchard (#36085) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nos,volt kint egy szerelő,átnézett mindent,aztán a modem csere mellett döntött.
Itt volt a kutya elhantolva,egyből előjöttek a megák. (előtte az összes eszközön driver frissítés a kártyán)
Ezt most a kb 10 méterre levő másik szobában mértem a mobillal,ez már nekem elfogadható érték.

A HD adással megbékéltem,mert a "hagyományos" is nagyon éles ,tiszta képet ad,így elfogadom,hogy lesz 1 "vezér" tv,azon HD-zünk.
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat. :R

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#36109) Dinter válasza dchard (#36107) üzenetére


Dinter
addikt

Egy tp link tlwr340gd van. Tudom, hogy írtad, hogy gagyi, de van benne IP qos. Ezzel lehetne valamit elérni?

(#36110) dchard válasza Dinter (#36109) üzenetére


dchard
veterán

Igen lehet. nem olyan gagyi az.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36111) dchard válasza dchard (#36110) üzenetére


dchard
veterán

Bocs, most néztem, és helytálló volt az első kijelentésem: elég gagyi.

A probléma a kevés RAM és gyenge processzor, márpedig a csomagütemezéshez az kell.

Ebben a routerben maximum azt tudod csinálni, hogy a klienseket visszakorlátozod, hogy ne tudják megenni a teljes sávot, de ez elég paraszt megoldás, nem is túl hatékony. Ajánlom a wdr3600-at, meglehetősen erős, nagy tudású eszköz viszonylag kevés pénzért, teljes openwrt támogatással.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36112) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Sat TV-m van. A beltérim iszonyat lassú. Értem ez alatt, hogy műsor újságnál pl kell néha 20-30 mp mire tudok léptetni. Nagyon idegesítő és azt szeretném tudni, hogy lehet-e kérni cserét emiatt, ill. kell-e fizetni érte?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#36113) dchard válasza pityeszka (#36112) üzenetére


dchard
veterán

Milyen beltéri pontosan?

Egyébként ha korábban nem volt lassú, akkor egy gyári beállítások visszaállítása segíthet. Nálam akkor baromi lassú, ha tejesen kikapcsolom a boxot (értsd: nem távirányítóval, vagy áramtalanítom). Na akkor bitang lassú, ezt nem érdemes csinálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36114) pityeszka válasza dchard (#36113) üzenetére


pityeszka
őstag

Azt hiszem Huawei EC típusú ( most nem vagyok otthon ). A kezdetektől ilyen. Viszont megfigyeltem , hogy csak Hdmi kábellel összekötve van belassulva. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#36115) Gézengúz válasza dchard (#36113) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Dobj már nekem is valami választ légy oly szíves!

Köszi..

[link]

(#36116) dchard válasza Gézengúz (#36115) üzenetére


dchard
veterán

Ha kicsit részletesebben leírnád, hoyan néz ki a lakás hálózat akkor tudok segíteni. Első körben azt mondanám hogy nem a vonallal van a gond, hanem a routerrel, de nem ártana pontosan látni, hogy miként nem jön ki belőle a 10mega, hogyan mérte.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36117) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Lenne oly' kérdésem, hogy 3 hete felmondtam a vezetékes telefon előfizetésemet egy T-pontban. később megkerestek, és ajánlottak egy jobb konstrukciót mint most van, elfogadtam.
Azóta néha megnéztem a t-home oldalamat, de ott semmi nyoma annak, hogy meglett rendelve a másik csomag. mikor időnként felhívtam őket, akkor sűrű elnézések közepette újra indították a csomag váltást, de semmi nem történt azóta. mit lehetne tenni, hogy végre elintéződjön az a csomagváltás...?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#36118) nylontacsko válasza Darkness (#36117) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Tudom az idő drága....
de én akkor is a személyes ügyintézést javaslom.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36119) Darkness válasza nylontacsko (#36118) üzenetére


Darkness
aktív tag

hmmm..
ottan is tovább lehet vinni a kialkudott összeget? vagy netán ezek után még lejjebb lehet vinni a költségeket? :))

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#36120) nylontacsko válasza Darkness (#36119) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Mindenképpen jobban jársz mint a jelenlegi helyzet.
Ami ugye nem sok = semmi :DDD

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36121) Darkness válasza nylontacsko (#36120) üzenetére


Darkness
aktív tag

ja... köbö... :)

azt hiszem... holnap diszkréten, lábujj hegyre állva, halkan leordítom őket.... :)

vagy hajlandóak lesznek elfogadni az előzetesen kialkudott kedvezményeket, vagy dobom a 10+ évet és megyek a konkurenciához... ;] :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#36122) nylontacsko válasza Darkness (#36121) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Utóbbitól ugyan nem fognak térdre rogyni, de ha hiba van a "készülékükben", hajlandóak együttműködni.... úgy kábé szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36123) Darkness válasza nylontacsko (#36122) üzenetére


Darkness
aktív tag

ebben reménykedhetem én is... :) vagy... "pedig de"... :D

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#36124) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Meg szabad kérdezni, hogy miért tűnt el a jó kis iptv set-top box frissítés, imádtam és egyszer csak vissza állt a régi lassú fo*-ra!?

Köszi

(#36125) wmati válasza sittes79 (#36124) üzenetére


wmati
addikt

Kifejtenéd ezt bővebben ? iptvre kaptál új szoftvert ami aminek más volt kinézete ?

[ Szerkesztve ]

(#36126) sittes79 válasza wmati (#36125) üzenetére


sittes79
addikt

Cisco ISB6030 set-top boxom van, azt hiszem 1 hete felugrott egy ablak, hogy a Telekom frissíti a boxot, egyszer csak kikapcsolt majd kis idő után vissza, iszonyat jó volt, letisztult menü, karakterek, sokkal gyorsabb menü, + programok, kb. 2 napja kapcsolom be és eltűnt, visszajött a régi. Nem értem. Gondoltam írok hátha tudtok valamit!!

Arra is gondoltam, hogy kiválasztottak tesztre...:)

[ Szerkesztve ]

(#36127) wmati válasza sittes79 (#36126) üzenetére


wmati
addikt

Hogy nézett ki a menü ? ;) Megvan T nek tesztelő köre nem szoktak csak úgy efiket kiválasztani, amúgy ha vissza vonásra kerül egy frissítés azt jelenti hogy valami gond van.

(#36128) #78121280 válasza sittes79 (#36126) üzenetére


#78121280
törölt tag

Valóban van SW frissítés IPTV-re kiküldve,de tudtommal vissza fele nem lehet klienst frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#36129) sittes79 válasza wmati (#36127) üzenetére


sittes79
addikt

Felépítése hasonló, de nem volt ilyen buborékos a legjobb az volt, hogy sokkal jobban reagált.

#36128) Roli27
Én nem értek hozzá, de akkor hova lett kérdem én? Akarom vissza most :)

[ Szerkesztve ]

(#36130) #78121280 válasza sittes79 (#36129) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nahát ez a jó kérdés. :D

(#36131) devil-k


devil-k
nagyúr

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Adott egy T-Home által adott ZTE ZXDSL 931VII eszköz. S adott egy saját router D-LINK DIR-865L. Összekötés. PPPoE adatok beírás.... s nincs net... Nem értem, hogy mi lehet a baj...

Ha valaki tud valami okosat, megköszönöm!

- mozi bolondéria -

(#36132) Krystal_s válasza devil-k (#36131) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, így próbáltad ?
"1; Az új eszközön a DHCP kikapcsolása, LAN IP átállítása, hogy ne ütközzön az ZTE-ével
2; A ZTE-ből jövő kábel az új router egyik LAN portjába csatlakoztatni
"

[ Szerkesztve ]

(#36133) Garold válasza #78121280 (#36128) üzenetére


Garold
senior tag

Volt új sw, amit persze nem egyszerre tolnak le mindenkinek, hanem folyamatosan. Hiba volt benne ezért lett visszafelé frissítve. Még egy kicsit foglalkozni kell a T-nek az új verzióval. :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#36134) ktommy91 válasza sittes79 (#36124) üzenetére


ktommy91
addikt

Hello!

Baromi sokan reklamáltak miatta(pl. állítólag CRT TV-n olvashatatlan az új betűtípus...), ezért vissza lett vonva a frissítés a jelzett hibák javításáig.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#36135) devil-k válasza Krystal_s (#36132) üzenetére


devil-k
nagyúr

A LAN IP-t mire kellene átállítanom?

- mozi bolondéria -

(#36136) #78121280 válasza Garold (#36133) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jah tudom,hogy nem egyszerre megy ki, több hét mire le frissült volna mindenki. Na akkor újabb várakozás. :(((

(#36137) Gubek-Einste válasza devil-k (#36135) üzenetére

Mondjuk ZTE LAN IP+1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#36138) sittes79 válasza ktommy91 (#36134) üzenetére


sittes79
addikt

Köszi az info-t, nekem baromira bejött. Remélem minél előbb roll out lesz :)

(#36139) pityeszka válasza dchard (#36113) üzenetére


pityeszka
őstag

Szia!

Megnéztem a beltérit, ez a típus az. Ahogy írtam csak HDMI-n keresztül nyöglődik. Ha scart csatival kötöm be akkor megszűnik a lag, de úgy meg nagyon csúnya a kép. :(

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#36140) devil-k válasza Gubek-Einste (#36137) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm! Megoldódott. Pedig ugyanazt csináltam, mint ma éjszaka... Fura. :W

- mozi bolondéria -

(#36141) Livius


Livius
őstag

Hello!
A hűségidő nélküli netre mennyi a felmondási idő, és hol kell intézni a szolgáltatás felmondását?

Meg olyan létezhet, hogy a MyThome-ban teljesen más a telefonunk telepítési címe, mint amit az ügyintéző lát, mikor rákérdezek? Több mint 1 hónapja megy a noszogatás egy telefon telepítési cím javítás miatt, mert legutóbb azt közölték, hogy csak javítás után lehet váltani NetMánia L 30Mb/s-es csomagra. Most a héten azt mondta az ügyintéző, hogy ő már mindenhol a jó telepítési címet látja, (persze én nem a MyThome-ban :W ) de persze a megbeszélt csomagmódostást senki se csinálta meg azóta. Megint el lett indítva a NetMánia L rendelés, amit eddig vagy 4szer dobtak vissza, hogy nem lehet. Ha December 1-ig megint semmi se lesz, még annyi se hogy a MyThome-ba már látszik az olcsóbb hűséges NetMánia L, akkor már nem érdekel többé ez az egész minket, felszeretnénk mondani a jelenlegi hűség nélküli NetMánia M csomagunkat. Hónapokig nem akarunk hűség nélküli drágább netet fizetni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36142) hzcs


hzcs
senior tag

Van a tének olyan eszköze, ami modem-router-wifi-voip egyben, és gigabites portjai vannak, de nem a speedport? Mert ha torrent van, net nincs, de nem akarok magammal se kicseszni, hogy hoznak egy 100as portosat, és ugyanezt játssza.

(#36143) Huroq válasza Livius (#36141) üzenetére


Huroq
senior tag

"Az Előfizetői Szerződést a felek felmondással vagy erre vonatkozó közös megegyezéssel szüntethetik meg. A határozatlan idejű
Előfizetői Szerződést az Előfizető indoklás nélkül, 8 napos felmondási idő betartásával írásban, bármikor felmondhatja, az Előfizető
által esetlegesen vállalt feltételek mellett. Az Előfizető a felmondás szándékát írásban, szóban, telefonon tett bejelentéssel a Szolgáltató
ügyfélszolgálati irodáiban jelezheti, de a felmondás tényét a Szolgáltató minden esetben az erre a célra rendszeresített
formanyomtatvány kitöltésével nyugtázza"

(#36144) blg válasza hzcs (#36142) üzenetére


blg
senior tag

Cisco EPC3925

(#36145) wmati válasza blg (#36144) üzenetére


wmati
addikt

Ő most nem játszik

(#36146) Peltár válasza hzcs (#36142) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia hzcs
Torrent van és nincs net? Szerintem nekem van. Torrent közben ugyan is nem a letöltést szoktam nézegetni ( na jó egy kis ideig) :B közben netezek is. Torrentra én a Bitcomet-et használom. Nálam nagyobb probléma volt hogy sima modem legyen a Speedport, de tegnap ezt is sikerült beállítanom.Igaz én nem akarok sem IP-TV-t , se IP-telefont.

(#36147) blg válasza wmati (#36145) üzenetére


blg
senior tag

miért nem? xDSL-ről van szó?

(#36148) korcsi válasza blg (#36147) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem ezen a gigabites port se segítene.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#36149) poli27 válasza blg (#36147) üzenetére


poli27
veterán

dsl nél mióta van 3925?

(#36150) blg válasza poli27 (#36149) üzenetére


blg
senior tag

Egy szóval sem mondtam ilyet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.