Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) kisapa


kisapa
senior tag

Segítséget kérnék.Van egy Speedport W 724V típusú elosztóm amiben nem sikerül megoldani a port átirányítást. Arra gondoltam,ha beállítanám a PPPOE PT-t és a saját routerembe írnám be a felhasználó nevet és a jelszót akkor kikerülhetném a tűzfalat. Csak azt nem tudom ,hogy a digitális telefon ilyenkor is működik-e? A saját routeremen van UPNP úgyhogy a port átirányítás könnyebben megoldható.Még az is érdekelne,hogy ha jól sejtem a hagyományos router WAN portja csak 10Mb -et tud.Ilyenkor ,hogy tudnám kihasználni a 20Mb-es netemet?

[ Szerkesztve ]

(#36502) polonic válasza Lenry (#36498) üzenetére


polonic
félisten

Jó hát ez nem windows, meg nem IE :DDD

(#36503) dchard válasza kisapa (#36501) üzenetére


dchard
veterán

Próbáld meg mindenféle bizerálás nélkül a Speedport 4-es számú LAN portjára dugni a routered WAN portját és egyszerűen betárcsázni a routeredről.

És működni fog minden IP-s szolgáltatás is.

Nem hiszem, hogy olyan régi routered van aminek csak 10megás WAN portja van, az elmúlt 5 évben biztosan nem készült már ilyen.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36504) Lenry válasza Garold (#36499) üzenetére


Lenry
félisten

a helyes IP 171.254.
ennyire kezdőnek ne nézzetek már...

(#36500) GoodSpeed igen, ott a TeamViewer, mert a gép Budán van, én meg Szegeden

(#36502) polonic Server 2003 és IE8, de erősen kétlem, hogy a modemnek ne lenne faxmindegy

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36505) kisapa válasza dchard (#36503) üzenetére


kisapa
senior tag

Kipróbáltam és sajnos nem csatlakozik.

(#36506) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
januártól lesz valami változás a sat tv dijcsomagokban?
ugyértem uj csatornákat tesznek e bele vgay vesznek e ki belőle valamit?

(#36507) Peltár válasza Lenry (#36504) üzenetére


Peltár
aktív tag

Lehet hülye ötlet, de próbáld meg törölni a böngészési előzményeket.Én cserélgettem a Speedportot meg a Dlink 360R -t azt ugyan így jártam.

(#36508) Lenry válasza Peltár (#36507) üzenetére


Lenry
félisten

Firefox is ezt csinálja, szóval kétlem, hogy böngészőspecifikus lenne a probléma, de azért kipróbáltam.
mostmár annyival előrébb vagyok, hogy egy pillanatig elkezdi tölteni, amíg az IP címmel próbálkozik, aztán jön a speedport.ip-re történő átirányítás, és megint ott vagyok, ahol a part szakad.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36509) #78121280 válasza d.beni (#36506) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#36510) €uro válasza kisapa (#36501) üzenetére


€uro
őstag

Szia!

Én is azon dolgozom, hogy az átirányítást megoldjam az ugyanilyen típusú router-emmel.

Azt ajánlom, hogy először hívd fel a T-Home-ot és kérdezd meg, hogy "NAT-olva" van-e a vonalad. Ha igen, akkor kérd, hogy oldják fel. Ez az első lépés. E nélkül nem működhet az árirányítás.

Nekem már feloldották, de még mindig nem sikerült összehoznom az átirányítást. Ma próbálkoztam azzal, hogy én is PPPoE-n csatlakozom a modemre a régi routeremmel. Ezt még sajnos nem sikerült megoldanom. Valami miatt nem tudja a routerem tárcsázni a modemet.

(#36511) Peltár válasza Lenry (#36508) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ami a képen van az a távoli gép ipconfig /all -ja? Az a gép most jelenleg ZTE HWG-vel van összekötve? ipconfig /renew
ipconfig /release
próbáltad? Csak ötlet.

(#36512) Lenry válasza Peltár (#36511) üzenetére


Lenry
félisten

minden, amit láttatok, az a távoli gép.
IP címet nem akarok újítani, mert egyrészt a szóbanforgó gép a DHCP szerver, másrészt félek, hogy /release után esetleg nem tudnám távolról vezérelni :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36513) Lenry válasza Lenry (#36512) üzenetére


Lenry
félisten

na most lehet, hogy van egy tippem...

valaki, akinek ilyen ZTE HGW-je van, legyen kedves megosztani velem a HGW MAC-címének első 3 szegmensét

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36514) hackeeeee válasza Lenry (#36508) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tipp, mivel HGW ment, így, most 2 (vagy több) router van egymás mögé pakolva, és ez a gép nem a hgw-be, hanem egy a hgw-be kötött router-hez van csatlakoztatva? Mert ebben az esetben ez okozhat galibát. Szerintem itt erről lehet szó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36515) Lenry válasza hackeeeee (#36514) üzenetére


Lenry
félisten

nope :N

HGW -> switch -> szervergép
összes kliens ugyanebbe a switchbe csatlakozik, HGW-ből jön az interwebz, szerverből jön az IP cím.

viszont a megérzésed hasonló az enyémhez, ugyanis egy IP scanner a 171.254-es IP-re nem egészen azt az eszközt jelezte, amit vártam, ezért is lennék kíváncsi egy másik ilyen HGW MAC címére

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36516) Peltár válasza Lenry (#36515) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ja majd kiderül hogy nem ZTE hanem Speedport vagy annak az ip kiosztása ragadt be

(#36517) lucky07 válasza djculture (#36488) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia!
Nincs rajta semmilyen nyíl sajnos.
De a boxon rajta van hogy melyik a TV és melyik a VCR.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#36518) djculture válasza lucky07 (#36517) üzenetére


djculture
félisten

Az kemény akkor már csak a scart dugóról kellene kideriteni hogy be vagy kimenet
[link]

(#36519) lucky07 válasza djculture (#36518) üzenetére


lucky07
aktív tag

Én nem tudok elmenni rajta így készítettem képet. KÉP

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#36520) djculture válasza lucky07 (#36519) üzenetére


djculture
félisten

Ez bemenetre van kötve én úgy látom ugyhogy ezzel nem csoda ha nem működik. Ha jó látom 2-4-6-13-15-19-20 bekötve az input.

[ Szerkesztve ]

(#36521) lucky07 válasza djculture (#36520) üzenetére


lucky07
aktív tag

Remek!
Mit tudok tenni?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#36522) djculture válasza djculture (#36520) üzenetére


djculture
félisten

Pontosabban 2-4-6-13-15-17-20 tuti inputra van kötve.

Attól függ hogy tudsz e forrasztani mert simán át lehet kötni outputra. Vagy ha nem akkor venni kell egy kimeneti scart rca kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#36523) lucky07 válasza djculture (#36522) üzenetére


lucky07
aktív tag

Sajnos nincs cuccom hozzá.
Így akkor vétel maradt.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#36524) djculture válasza lucky07 (#36523) üzenetére


djculture
félisten

Nem drágák tescoba is kapsz az a lényeg nézd meg hogy vagy rajta legyen hogy output (kimeneti kábel)vagy a kis nyil kifele mutasson a scarttól. Meg vannak ilyen univerzális scartok is amik kimenetre meg bemenetre kapcsolhatók, itt is tettek be róla képet. csak hozzá még kell külön rca kábel is :

[ Szerkesztve ]

(#36525) lucky07 válasza djculture (#36524) üzenetére


lucky07
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és gondolom a TV jelűre kössem majd.
Ne pedig a másikra

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#36526) djculture válasza lucky07 (#36525) üzenetére


djculture
félisten

Nincs mit csak kisakkoztuk hogy mi a gond. :) Ja arra kell.

[ Szerkesztve ]

(#36527) #41133696 válasza #41133696 (#35851) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy ilyen diagramos képet még beteszek, mert lassan az előző technológia mérései lecsúsznak róla, és még ilyet nem tettem be, ugyanakkor remekül látszik ugyanazon a vonalon a szignifikáns eltérés:

ADSL2 vs VDSL2 vagy D-Link 321B (360R T1E) vs Speedport W 724 CI

A zöld vonal is érdekes.

(#36528) €uro


€uro
őstag

Routerrel (TP-LINK WR2543ND) szeretnék PPPoE-vel csatlakozni a Speedport W724V készülékre úgy, hogy az IP telefon is működjön. Ezzel kapcsolatban szeretnék tisztázni egy-két kérdést, mert nem sikerül összehoznom a kapcsolatot.

1. A Speedport IP címe: 192.168.1.254. A routert mindegy, hogy melyik IP cím tartományba teszem? Lehet a címe 192.168.0.1 vagy adjak neki inkább 192.168.1.1-et?

2. A modemen ugye ki kell kapcsolni a DHCP szolgáltatást és bekapcsolni az alábbi opciót:
Enable PPPoE Passthrough

3. A modemen a Settings opcióknál van egy olyan, hogy:
External modem: Allow an Internet connection on socket LAN1/link via external modem.
Ugye ezt nem kell bekapcsolni?

4. Van egy másik beállítás a modemen:
Use device as modem: Allow additional Internet connections
Ezzel mi a helyzet? Be kell kapcsolni a PPPoE-hez?

5. Van valamilyen egyéb beállítás, amire figyelni kell, hogy a routerem tudja tárcsázni a modemet?

6. A modem 4-es LAN portjára kell csatlakozni a routerrel? Vagy mindegy, hogy melyik port-on kereszül tárcsázok vele?

[ Szerkesztve ]

(#36529) dchard válasza €uro (#36528) üzenetére


dchard
veterán

A speedport nem modem, hanem HGW, ez egy lényeges különbség a szempontodból.

1. Érdemesebb ugyanabba a címtartományba de más címre rakni, így ha matatni kell benne, könnyen elérhető mindkét eszköz. Például: Speedport 192.168.1.254, routered meg 192.168.1.1.

2. A Speedport-on be kell kapcsolni a PPPoE PT-t ahogyan írod. És igen, a DHCP-t érdemes kikapcsolni a HGW-n. Ez nem befolyásolja az IPTV, mivel azok a portok brdiged módban vannak, és ők nem a HGW-től kapják a címeket.

3. Nem kell bekapcsolni, ez azt jelenti, hogy a LAN1 port WAN portként működne a Speedporton, tehát ezt ne kapcsoljuk be!

4. Első körben ezt hagyjuk kikapcsolva, ha viszont végigpróbáltad az összes portot(!) a PPPoE PT bekapcsolása mellett és nem tud a Speedport mögé dugott routered tárcsázni, érdemes bekapcsolni ezt is.

5. Nincs.

6. Először a 4-es portot próbáld, de ha az nem megy, próbáld végig az összes LAN portot.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36530) €uro válasza dchard (#36529) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm dchard!

(#36531) Peltár válasza €uro (#36530) üzenetére


Peltár
aktív tag

4. Van egy másik beállítás a modemen:
Use device as modem: Allow additional Internet connections
Ezzel mi a helyzet? Be kell kapcsolni a PPPoE-hez?

Ha ezt bekapcsolod elméletileg letiltja az IP-TV, IP-Telefon funkciót.

Én így használtam az előző pontokat is betartva így csak modemként működött az eszköz, a Linksys rúter intézte a többit, és én ezt akartam.

(#36532) Peltár válasza #41133696 (#36527) üzenetére


Peltár
aktív tag

Akkor ez mégse az EKG-d :B

(#36533) dchard válasza Peltár (#36531) üzenetére


dchard
veterán

Én úgy gondolom, hogy kell lennie olyan beállítás-kombinációnak, ahol az IPTV/IP telefon is működik, és lehet saját routerrel vagy PC-vel PPPoE betárcsázás segítségével internetezni. Ezt onnan veszem, hogy saját eszközzel egy szimulált DSL hálózaton ezt már megtettem :) Az persze más kérdés, hogy ezekkel az erősen korlátozott eszközökkel is meg lehet-e tenni. Ha mást nem, majd az okosított FW-ben engedélyezzük :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36534) dchard válasza #41133696 (#36527) üzenetére


dchard
veterán

Ne feledjük, hogy a növekedést nem elsősorban a Speedport 724 Ci-nek köszönheted, hanem a ténynek, hogy VDSL2 technológiát támogató alközponton vagy, ráadásul elég közel ahhoz, hogy ebből érdemi sebességnövekedés keletkezzen.

Ugyanitt ugyanilyen mértékű növekedés következett volna be a ZTE 931-es eszközzel is, amiben szintén VDSL2 képes chipset van (ráadásul Broadcom ami elég jó).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36535) Peltár válasza dchard (#36534) üzenetére


Peltár
aktív tag

"Az persze más kérdés, hogy ezekkel az erősen korlátozott eszközökkel is meg lehet-e tenni. Ha mást nem, majd az okosított FW-ben engedélyezzük :)"

Egyetértek, és mivel látjuk a különbséget a Hu és a többi FW között marad az okosított FW :K

(#36536) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Nem arról volt szó akinek speciális csomagja van és még van rá hűség idő addig nem emelkedik 100 FT-tal az internet havidíja?

(#36537) hackeeeee válasza Gedeon31 (#36536) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal nem. Mindenkire vonatkozott.

Véleményem szubjektív...

(#36538) djculture válasza Gedeon31 (#36536) üzenetére


djculture
félisten

Akinek hűsége van annak nem is emeltek semmit.. Én is 2 éve ugyanannyit fizetek, ugyanannyiról jött most is a csekk.

[ Szerkesztve ]

(#36539) Gedeon31 válasza djculture (#36538) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem még van hűségem mégis emeltek rajta .

(#36537) hackeeeee hűség alatt nagyon nem kellene emelni most ez is divat lesz úgy látom.

(#36540) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten

Pár hónapja nem fizetek egy ft -ot sem, mert az ügyfélszolgálat szerint "a hibát nem tudták a szakembereink időben elhárítani ezért x ft-al túlfizetést írtak jóvá" (ez 5-6 hónap teljes havi költség (IPTV,DSL,telefon havidíja) elvileg ebbe a hóba a havidíj fele az amit fizetni kell, következő hónapba már teljeset kell fizetnem , de nem értem milyen hibát nem tudtak időben elhárítani !? :F (én nem jeleztem feléjük semmi problémát...) de sebaj, kaptam free szolgáltatást majdnem fél évig :P ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36541) hackeeeee válasza Gedeon31 (#36539) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pontosan nem tudom, hogy mi volt ezzel kapcsolatban a közlemény. Amire emlékszem, hogy pontos kitétel nem volt a meglévő előfizetőkre, ezért volt várható, hogy mindenkinek emelni fognak.

Véleményem szubjektív...

(#36542) Gedeon31 válasza hackeeeee (#36541) üzenetére


Gedeon31
addikt

Telefonáltam az ügyfélszolgálatra . Nekem az internetnél mutatja a magasabb díjat az ügyfélszolgálat szerint a felvétel opció díja emelkedett.Miért nem passzol a kettő ? ;]

(#36543) djculture válasza Gedeon31 (#36539) üzenetére


djculture
félisten

Azt megkell reklamálni mert ott van a modositott feltételkben hogy csak a hűséggel nem rendelkezőket érinti az áremelés.
Na azért az más, mondom én hogy a hűséges alapdolgokat érinti csak a plusz kényelmi szolgáltatásokra tudják rányomni de azt meg lemondod a fenébe.

Most nézem szép kis csatorna cserék lesznek megint :

2013. november 5-től új csatornaként bevezetjük a SmashHits csatornát az Extra csomagokba és a Pulse
minicsomagokba (5., 6/A, 6/B, 6/D melléklet).
2. 2013. november 5-től új csatornákat vezetünk be a digitális kábeltelevízió és az IPTV Családi+HD csomagokba:
TV2 HD, Eurosport HD, AXN HD és National Geographic HD (5., 6/A, 6/B melléklet).
3. 2013. november 5-től új csatornákat vezetünk be a műholdas televízió Családi+HD csomagba: TV2 HD,
Eurosport HD, AXN HD, Discovery HD Showcase, Animal Planet HD és National Geographic HD (5., 6/D
melléklet).
4. 2013. november 6-tól bevezetjük a MoziKlub előfizetéses műsorkölcsönzési szolgáltatást, amely az IPTV és
az Interaktív Sat TV szolgáltatás keretében vehető igénybe (5. Melléklet 1.2.,1.3., 3.2., 3.3. pont).
5. Új csatornaként osztjuk el 2013. december 2-től az MTV European csatornát az MTV Hungary helyén. Ezzel
egyidejűleg az MTV Hungary – a műsorszolgáltató érdekkörében bekövetkezett okból - kikerül a kínálatunkból
(6/A, 6/B és 6/D melléklet).

[ Szerkesztve ]

(#36544) hackeeeee válasza Gedeon31 (#36542) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint a net ára emelkedett, de ez nem 100%-ban biztos. Biztos van, aki ezt jobban tudja. :)

@djculture: Ez biztos? Én személyesen kérdeztem rá, és ott is azt a tájékoztatást kaptam, hogy meglévő ügyfeleket is érinti az emelés.
Ebben erre nem látok utalást.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36545) djculture válasza hackeeeee (#36544) üzenetére


djculture
félisten

Biztos mivel az aszf-ben ez bennevolt , ami a számlán a végén le is volt írva. Majd megkeresem pontosabban.

[ Szerkesztve ]

(#36546) hackeeeee válasza djculture (#36545) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak, ha jól emlékszem, akkor maga a net ára is emelkedett 100Ft-tal. De most pontosan Én sem tudom.

Amikor felmerült ez, akkor kérdeztem rá, hogy csak új, vagy meglévő ügyfeleket érinti, és akkor azt a választ kaptam, hogy a meglévőeket is.

Véleményem szubjektív...

(#36547) #78121280 válasza djculture (#36543) üzenetére


#78121280
törölt tag

:DDD
Ezek a változtatások már megtörténtek 1 hónapja.
Januárban jön a következő kisebb csati változás hullám. :)

(#36546) hackeeeee

Nem!
A meglévőeknek nem emelhetik az árat, pontosan le volt írva! Abban az e-mailben amit szét küldött a Telekom, illetve számla levél alján is szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#36548) #41133696 válasza dchard (#36534) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze, ez természetesen így van :K

(#36549) djculture válasza hackeeeee (#36546) üzenetére


djculture
félisten

Ismerősöknél csak az emelkedett amire nem volt hűség (pl telefon) meg a televizió szolgáltatásnál a plusz beltérik dijai (ezeket bármikor emelheti bármennyire mint ahogy a plusz kényelmi szolgáltatások dijait is). Internet egyiknél se változott hűség van nekik is nyáron kötötték rá.

[ Szerkesztve ]

(#36550) Gedeon31 válasza hackeeeee (#36544) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szerintük a felvételi opció díját bármikor emelhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.