Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) deminos válasza Gedeon31 (#36794) üzenetére


deminos
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat. Újraindítottam és áramtalanítottam is, de semmi pozitív változás.
Akkor ebből 1412 lesz. :( Jajjj, de örülök neki. :O :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#36802) kisapa válasza Aeroglobus (#36789) üzenetére


kisapa
senior tag

Valamivel korábban már olvashattál erre vonatkozó tippeket. Nekem kizárólag a DMZ használatával sikerült.A saját routered WAN portját rákötöd a HGW egyik LAN portjára és a router címére átirányítod a teljes forgalmat.Az IPTV boxok maradnak a HGW-n.Így működik az IPTV és a Voip is.Sebesség csökkenés nek ez nem lehet oka mert nekem is így működik és a belső router után is meg van a 19Mbit.

(#36803) Vyndree


Vyndree
őstag

IPTV-n a FilmBox kiegészítő csomag most ingyenes? FilmBox Extra, FilmBox Extra 1, FilmBox Family, FilmBox HD.

A FilmBox HD-nál ezt írja. pedig egy HD csatorna se megy. Ez mitől lehet?

majd

[ Szerkesztve ]

(#36804) Garold válasza Vyndree (#36803) üzenetére


Garold
senior tag

Valószínűleg nincs HD streamed.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#36805) nylontacsko válasza Vyndree (#36803) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Éppen HD adást rögzítesz, vagy egy másik stb-on is HD adás megy.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36806) pakriksz


pakriksz
őstag

lehet-e a trétől ip cím cserét kérni? Pár ruszki tetű rászállt és pár hete syn floodolják a szerveremet... és néha belassul ettől a net mert a hulladék router gondolom nem bírja.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36807) wmati válasza pakriksz (#36806) üzenetére


wmati
addikt

TELEKOM elméletben cserélődik ha nem akkor 1412 !

(#36808) pakriksz


pakriksz
őstag

nem cserélődik magától kábelnet már évek óta fix. Vagy valami 36 órára kellene lehúzni a netről a modemet hogy lemenjen a foglalás, ami nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36809) lufi7


lufi7
aktív tag

:DD
Kint vagyok aposomeknal erdelyben.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36810) nylontacsko válasza lufi7 (#36809) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Mennyiért "osztogatnak" ott ilyesmit? :D

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36811) wmati válasza lufi7 (#36809) üzenetére


wmati
addikt

Egy utp kábelt dobj már át a határon :DD

(#36812) lufi7 válasza nylontacsko (#36810) üzenetére


lufi7
aktív tag

Kabeltv-vel egyutt kb. 5000 ft. (atszamitva.) :Y

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36813) nylontacsko válasza lufi7 (#36812) üzenetére


nylontacsko
senior tag

*@#&#@**&@###ĐŁ$*#& :W

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#36814) pussymagnet


pussymagnet
csendes tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy csúszni fogok a mobilszámlámmal... :O
Korlátozza így a cég a vezetékes netemet is, vagy külön kezeli a Home és a Mobile szolgáltatásokat?

(#36815) Jhonny06 válasza pussymagnet (#36814) üzenetére


Jhonny06
veterán

Teljesen más szolgáltatás, semmi közük egymáshoz. Az internet-vezetékes telefon-tv hármas van összevonva, ott korlátozhatnak mindent, mivel egy számla jön, de a mobil különálló.

[ Szerkesztve ]

(#36816) pussymagnet válasza Jhonny06 (#36815) üzenetére


pussymagnet
csendes tag

:R Köszi szépen.
Boldog karácsonyt.

(#36817) Vyndree válasza nylontacsko (#36805) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem rögzítek, nem is tudok és nincs HD csatornám. Az olimpia alatt volt az M1, azóta nincs.

(#36818) aicon válasza lufi7 (#36809) üzenetére


aicon
senior tag

Volna mit követni... csakhát

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#36819) djculture válasza lufi7 (#36809) üzenetére


djculture
félisten

És nincs korlátozva a forgalom ? Mert ismerősök mondják arra is kezd elterjedni az ilyesmi...120 gigás csomagba van az egyik cimbim is, Marosvásárhelyen lakik. Neki is 100/100 as van. Ha eléri a 120 gigás dataforgalmat lenyomják 5/5 re.

[ Szerkesztve ]

(#36820) poli27 válasza djculture (#36819) üzenetére


poli27
veterán

120 giga 100/100 as nethez ez egy kalap szar így sztem :DDD :W :W

(#36821) djculture válasza poli27 (#36820) üzenetére


djculture
félisten

Pedig ez a divat kezd már romániába meg szlovákba is elterjedni kb mint a mobilnet lassan a fejed leszakad a sebességtől de a leforgalmazhatóság nulla utána meg lekorlátoznak. Lehet venni nagyobb csomagot ami ugyancsak 100/100 csak ott már 250 giga van persze dupla áron

[ Szerkesztve ]

(#36822) Delta×


Delta×
senior tag

Valaki tudna segíteni ?
Ma lett bekötve nekünk az IPTV + Internet a házba !!
Minden csilli villi és működik, viszont a t-home router amit kaptunk nem tud egyszerre IPTV-t és egy másik Router-t működtetni !!
Amit a T-home adott azzal az a baj hogy a ház felső emeletére 10% os jelet ad.. és élvezhetetlen !!
Ha beállítom hogy a Router tudjon külső eszközöket is működtetni akkor a 2 tv adása leáll ... szóval vagy jó net van vagy pedig TV..

Erre valami tipp ? Vagy valami beállítás ? "http://speedport.ip" címen (192.168.1.254) tudok belépni a Router-be amit adtak

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36823) Garold válasza Delta× (#36822) üzenetére


Garold
senior tag

Kösd a saját routert a t-home-osra. Az iptv csak a szolgáltatói eszközzel fog menni.
Vagy így próbáltad és hiba lépett fel? Nem egyértelmű számomra amit írtál...
Hogyan lett beállítva a saját router? Legegyszerűbb ha switchként kötöd a saját routert, a speedport lan portját a routered lanjába...

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#36824) Aeroglobus válasza kisapa (#36802) üzenetére


Aeroglobus
tag

Én próbáltam DMZ-vel is, de sehogyan sem jött össze.:-(

(#36825) Delta× válasza Garold (#36823) üzenetére


Delta×
senior tag

Kaptunk egy modemet ami egyben router is !! Ebbe jön be a központki kábel és alakítja át net-re + IPTV modemekbe megy tovább !! De nem birom megoldhani hogy innen az IPTV + saját modem is működjön

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36826) djculture válasza Delta× (#36825) üzenetére


djculture
félisten

Saját modemed nem is fog soha menni ez ilyen csak a szolgáltatói home gatewayt lehet használni és azzal lehet szétosztani a netet. Évek óta van itt erről szó amúgy ezért nem ajánlja nagyon egyik szaki se az iptv-t..

[ Szerkesztve ]

(#36827) Delta× válasza djculture (#36826) üzenetére


Delta×
senior tag

De nekem nincs modemem.. router-t akarok rákötni mert amit kaptunk k*rv* gyenge

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36828) ktommy91 válasza Vyndree (#36803) üzenetére


ktommy91
addikt

Ha alapból nincs HD streamed, akkor nem fog menni,

Nincs kerítés.

(#36829) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Szóval van ez [link] ,de csak a HD csatornák vannak nyitva a többi nem. STB újra indítása meg volt mégsem jönnek be.

(#36830) Apa+Fia válasza Gedeon31 (#36829) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Központi gubanc van,dolgoznak rajta. ;)

Apa csak 1 van!

(#36831) Gedeon31 válasza Apa+Fia (#36830) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

(#36832) kisapa válasza Aeroglobus (#36824) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem tudom mi lehet az oka.Nekem egy videó szerver működik ilyen módon, és semmi bajom vele.Korábban itt valaki írta.hogy le kell vetetni a NAT-olás a vonaladról. Ezzel kapcsolatban hívd fel a 1412-t.Itt kérhetsz szuperszervízt is. Mondjuk nekem nem jöttek ki.Egyeztettünk egy időpontot de nem jöttek. Érdeklődésemre azt mondták ,hogy nem is tudnak róla.Ehhez képest két héttel később felhívtak, hogy igényt tartok-e még a kiszállásra.

[ Szerkesztve ]

(#36833) jani4454 válasza Apa+Fia (#36830) üzenetére


jani4454
tag

A késedelmi pótlék számlázásánál sosincs gubanc...Érdekes.

(#36834) Tombi


Tombi
senior tag

Azt tudjátok, hogy lehet-e 2db set top boxon ugyanazt az adást nézni, úgy hogy nem fizetnék a 2. STB-ért, csak a neten vennék 1et. Kb olyan megoldásban, mint a Mühódas adásnál, ahol szintén csak 1db STB van.

Tehát a 2. tv-hez bekötök 1 UTP kábelt a T-home-os dobozba a végét pedig az általam vásárolt SetTopBox-ba.
Előre is köszi

(#36835) wmati válasza Tombi (#36834) üzenetére


wmati
addikt

Nem fog működni így, annyit tehetsz hogy átviszed képjelet másik tv hez és akkor nézheted ugyan azt 2 tv-n.

(#36836) Tombi válasza wmati (#36835) üzenetére


Tombi
senior tag

és azt hogyan? 1db lcd tv van a szobában és 1db dvi-os monitor a konyhában, amire a képet szeretném varázsolni :)

[ Szerkesztve ]

(#36837) djculture válasza Tombi (#36836) üzenetére


djculture
félisten

mikrohullámú kép és hangátvivő kütyüvel pl

(#36838) Tombi válasza djculture (#36837) üzenetére


Tombi
senior tag

Köszönöm, Továbbra is várom, hogy lehet megosztani, az IPTV-s netet, milyen eszközökkel, kábelekkel.

1. tv: STB ->HDMI-> TV
2. tv: Monitor(DVI bemenettel)

:R

(#36839) wmati válasza Tombi (#36838) üzenetére


wmati
addikt

Hirtelen csak egy hosszú hdmi dvi kábel jutott eszembe, ezt azért nem árt kicsiben kipróbálni hogy jó e.

(#36840) Tombi válasza wmati (#36839) üzenetére


Tombi
senior tag

1 darab Boxom lesz, tehát a hdmi kimenet foglalt a szobai a tv-nek. ezt hdmi osztóval lehet osztani (talán) persze egy ilyen osztó elég drága ahogy néztem, és akkor még a hangról nem is beszéltünk!

Azt hiszem inkább fizetek a 2. Boxért, ez nem kábeltv, hogy rádugok 1 elosztót és visz mindent :)

(#36841) wmati válasza Tombi (#36840) üzenetére


wmati
addikt

Hdmi átviszi neked a hangot is azzal nem lesz gond, igen nem olcsó hdmi elosztó. Nagyon nincs jobb ötletem mint hogy rendelj 2 dobozt vagy kompromisszumot kötsz egy boxot kérsz egyik csatlakozója megy konyhai tv-re másik meg nagy tv amin persze akkor rosszabb lesz a kép.

(#36842) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#36843) Delta×


Delta×
senior tag

Tegnap is írtam de gondolom nem volt egyértelmű ahogy fogalmazta így újra kérdeznék a hozzáértőktől!!

Be lett kötve tegnap a net és kaptunk 2 Darab IPTV adaptert és egy elosztót !!
A legelső becsatlakozás az elosztóba történik ami magában egy Wifi-s router, és innen megy tovább a jel a 2 darab IPTV-hez is !!
Az lenne a problémám hogy a saját routeremet nem tudom anélkül az elosztóra kötni hogy legyen egyszerre TV + saját routeren net !!
Vagy a router megy vagy pedig a 2 darab TV, ezt az elosztó beállításain belül állítgattam !!
Az elosztó hátulján 4 darab UTP slot van, de hiába.. akárhogy akármilyen sorrendbe dugom, beállítás függő !!

http://kepfeltoltes.hu/view/131224/DSC_0008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valakinek valami ötlet, tipp, vagy konkrét megoldás ? Esetleg elosztón belül valamit nem vettem észre ?

(azért akarom a saját router-t rákötni mert az elosztó jele 10%-os a szobámban és nagyon lassú a net)

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36844) wmati válasza Delta× (#36843) üzenetére


wmati
addikt

Szolgáltatói eszközöket nem nagyon hagyhatod ki, azt teheted hogy saját routeredben kikapcsolod a dhcp ás lan csatikra dugsz mindent.

(#36845) Delta× válasza wmati (#36844) üzenetére


Delta×
senior tag

Szolgáltató eszköz nincs kihagyva!!! Mondtam hogy az elosztó üzemeltet mindent !! Szóval ah azt kihagyom akkor alapból semmi sincsen :/ Sajnos a lan nem megoldható mert nem tudom elhozni a szobámig!! Wifi kellene és ami az elosztón van alapból az egy gyenge hoki :/

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36846) OldMike válasza Delta× (#36843) üzenetére


OldMike
őstag

Javíts ki, ha valamit nem jól értelmezünk. Van a HGW (te elosztónak nevezed), ami csatlakozik a bejövő kábelre. Van két STB-d a tévékhez, amikhez a HGW-ből megy egy-egy UTP kábel. Szeretnél valahol máshol netezni - feltételezem hogy wifin, mert csak ebben az esetben lehet gond a jelerősség - amihez egy saját wifis routert használnál. Ezt a routert is a HGW-hez kötötted, szintén UTP kábellel.
Amennyiben így van, akkor a wmati által leírtak szerint járj el. Csak egyértelműsítem: a routeredbe menő UTP kábelt csak a router valamelyik LAN portjába dughatod.
Esetleg még azt próbáld meg, hogy a HGW-ben kikapcsolod a wifit.
Még egy kérdés: ha a HGW-t UTP-vel összekötöd egy PC-vel (laptoppal) úgy, hogy közben a tévék is rajta vannak, akkor azon sincs internet?

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#36847) Delta× válasza OldMike (#36846) üzenetére


Delta×
senior tag

Minden úgy van ahogy leírtad !! :R
Megpróbálom ezt !! Köszönöm a segítséget előre is !!
Hogy kell a HGW-be wifit kikapcsolni ? Mert elég sok opció van ott. azt si elég nehezen találtam meg hogy engedelyezze a saját router működését

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36848) Delta×


Delta×
senior tag

Hát megcsináltam a Routeres lan portos dolgot .. Működött 20 MB-et mértem speedtestel de nagyon lassan töltött be az oldal így ujraindítottam gépet ami után már nem sikerült a saját routeren netet szerezni a HGW által :/ viszont ez időben a HGW-wifi je nem adott netet !!

Laptop-ba bedugtam közvetlen a UTP-vel aa HGW-ből semmi :(

[ Szerkesztve ]

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#36849) OldMike válasza Delta× (#36848) üzenetére


OldMike
őstag

Azt hiszem, hogy meg kell próbálni a 1412-t hívni, mert ez biztosan nem normális működés. A HGW-nek kutyakötelessége a netet is kiadni, mert az előfizetett netet jogod van számítógépen is (vagy akár smart tévén is) használni. Szerintem saját routeren is, csak azt nem lehet, hogy a routeredből add tovább az IPTV-t az STB-k felé.
Nem ez a te helyzeted, de nálam a smart tévéhez egy UTP kábel megy, az STB előtt van egy switch, amiből az egyik UTP az STB-be, a másik meg a tévé LAN aljzatába csatlakozik. Így van a tévén internet is, meg tévéműsor is, persze váltakozva.
Korábban a tévés internet wifivel ment, de a környezeti adottságok miatt nagyon gyenge lett a wifi. A 30-as net korábban még 20-25 Mbps volt a tévén, aztán már csak 10-15. Emiatt minden lelassult, a DLNA-n pedig már csak akadozva ment az FHD-s film.

42LM660S

(#36850) Delta× válasza OldMike (#36849) üzenetére


Delta×
senior tag

Hát akkor 2 ünnep között meg ejtek egy telefont hogy alkossanak nekünk valamit mert ez így nem jó hogy 10% os jel jut csak el a szobáig :/
Csak akkor működik a Routerem ha ezt bepipálom a HGW beállításainál :/ de mitn írja akkor IPTV nem megy...

http://kepfeltoltes.hu/view/131224/net_www.kepfeltoltes.hu_.png

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.