Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#62301) NyMRooD válasza csaba951 (#62300) üzenetére


NyMRooD
őstag

Köszi az segítséget.

Lehet félreérthető voltam, bocsi, a tesóm is az én magyar kártyámmal fizetett. Szerinted próbáljak a support lelkére hatni valahogy vagy inkább felejtsem el azt a fiókot teljesen (a spore-ák összesen 5 dollárba fájtak, nem nagy veszteség, csak a Magyar fiókomat ne bántsák)?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#62302) FollowTheORI válasza NyMRooD (#62298) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen az a baj ezzel hogy ugyanazok az adatok és ugyanaz a kártya. :)
Ez egyértelműen régió megkerülésnek veszik sajnos és megjelöli a rendszer szerintem automatikusan.
Aztán valaki belenéz és szépen felteszi a tiltást rá mert "túl egyértelmű" a helyzet.

Különböző adatokkal csinálj fiókokat és legyen minden helyi, a szállítási, a számlázási cím, az ország meg minden helyi. Akár más fiktív név...
Amugy ha a tesód kint van miért nem az övéről vettétek és csak simán az emailre giftelte volna és nem lett volna baj. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62303) Mate


Mate
nagyúr

Mi a franc van valve háza táján?

Elmúlt hónapban többet volt halott, mint előtte egész évben....

Remélem ez csak átmeneti.

(#62304) Arkennys válasza Mate (#62303) üzenetére


Arkennys
addikt

jelentkeznék be: automatikus bejelentkezés gyanúja. Majd már "csak" emailes kódot kér belépéshez :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62305) Alien83


Alien83
senior tag

Döbbenet ami mostanában itt folyik, vicc az egész.

(#62306) Ryder62


Ryder62
őstag

Warning: Low Steam Power detected....

...again.

(#62307) Mate válasza Alien83 (#62305) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát ez már tényleg az.

Oké, régen is voltak leállások, ez természetes. De most már az lett természetes, hogy hét közben esténként leállnak a szerverek. Hetente 2-3-4 alkalommal.

(#62308) Arkennys válasza Ryder62 (#62306) üzenetére


Arkennys
addikt

Legalább most nem 8 kor. Nézzük a jó oldalát :)

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62309) fuwiradis


fuwiradis
tag

Azért az ilyen esetek részemről arra mindenképpen jók, hogy jobban megbarátkozzak a drm free alternatívákkal :) . Sajnos, előfordul, hogy ha valami ugyan olcsóbb is, mégsem veszem meg, mert nem steames. Ez jó nagy butaság, arról nem is beszélve, hogy az legalább nem pofázik bele, hogy én mikor indítok el valamit vagy mikor nem.

(#62310) Ryder62 válasza Mate (#62307) üzenetére


Ryder62
őstag

De legalább az elkészült screenshotjaimat sem mentette le míg offline voltam játékban.

(#62311) djculture válasza fuwiradis (#62309) üzenetére


djculture
félisten

Én eddig is azt csináltam hogy ha valami GoG-on meg Steam-en elérhető akkor GoG-ot preferáltam. Alapvetően utálom ezt a ezer fiók kell valamihez hogy kegyeskedjen elindulni egy játék dolgot csak már megszoktam, muszáj volt. Rockstar is pl amit csinál az egy kókányság, annak a social francos rendszere is napota beszokott döglenni órákra. Igazság szerint ami ilyen online fiókos rendszern alapul azzal egy adott pillanatban vagy tudsz játszani vagynem. Mostanában a vagynem lett a divat.

[ Szerkesztve ]

(#62312) Mate válasza fuwiradis (#62309) üzenetére


Mate
nagyúr

steam futtatható offline módban, így szerintem ilyen téren nem okoz nagy gondot a leállás. Inkább a steam szolgáltatások és valve szerveren futtatott játékokkal vannak gondok ilyenkor.

djculture: Rockstar-ról ne beszélyünk inkább. Vicc volt amit csináltak. 3 helyen kellet beregisztrálni a játékot, majd fiókokat összekapcsolgatni, külön fiókok stb. Majd 10-ból 9x nem tudtam bejelentkezni a social *arságba....

(#62313) NyMRooD válasza FollowTheORI (#62302) üzenetére


NyMRooD
őstag

Számlázási címnek az ottani volt megadva, csak a név volt azonos (bár vásárláskor az is círilel lett megadva), az a gáz, hogy ha egy picit sunyizok akkor lehet megúszom, mind1 5 dollár nem nagy tanuló pénz legközelebb meg okosabb leszek, csak a tesómnak nincs bankkártyája de amúgy se használnám mert most elég gáz kint a helyzet, bármikor csődbe mehet az ország és a dollár árfolyama az egekben van.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#62314) csaba951 válasza NyMRooD (#62301) üzenetére


csaba951
veterán

Ok, így már érthető!

Az "ukrán" (valójában magyar) fiókoddal az első ukrán vásárlásod előtt kellett volna jelentkezni a Steam Supportnál, hogy mindkét országban élsz tartósan, és vásárolni is mindkettőben szeretnél. Ekkor kapsz egy megjelölést a fiókra, és azzal már bátran vásárolhattál volna.

Én a helyedben elfelejteném az ukrán fiókomat és kész. Vásároljon neked a testvéred ezentúl. Ennyi.

Ha mindenképpen saját magad akarsz vásárolni, akkor elmehetsz a Steam Supporthoz azzal, hogy tévedés történt. Ha jól emlékszem Ukrajnában születtél és Magyarországon jársz iskolába. Szerintem ezt nyugodtan írd meg nekik! Testvéred szerepéről mélyen hallgass az ügyben, mert tilos másnak használnia a te fiókod! Persze azt roppant nehéz lesz megmagyaráznod, ha pár perc eltéréssel használtad mindkét fiókod. De ugyebár erről nem kell mesélned, amíg konkrétan rá nem kérdeznek.

(#62315) csaba951 válasza NyMRooD (#62313) üzenetére


csaba951
veterán

Nézze meg a tesód, hogy ukrán Steam Store-ban lehet-e PayPal-lal vásárolni! Ha igen, akkor nyisson egy PayPal számlát. Te is nyitsz egyet, Magyarországon. Amikor vásárolni akarsz, akkor PayPal-on az összeget gift-ként átküldöd a testvéred számlájára (USD), ő meg megveszi neked a játékot. Ez tűnik a legegyszerűbbnek.

[ Szerkesztve ]

(#62316) Źşë' válasza Kal-El (#62295) üzenetére


Źşë'
addikt

azt hittem kártyákra érted, dota2-n nem lepődök meg, uaz játszódik le mint tf2nél, sok a cucc, minél több van belőle annál kevesebbet ér, ill. ahogy teszik fel marketre - én amúgy nem gondoltam volna h ennyien dotáznak... aztán a most megjelent Free-To-Play című filmbe belenéztem, és máris megértettem miért, főleg távol kelet miatt!

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#62317) NyMRooD válasza csaba951 (#62315) üzenetére


NyMRooD
őstag

Köszi a tanácsokat, szerintem a magyar fiókról jelzem a supportnak, hogy a két országban felváltva élek (ezt akár hivatalos papírokkal is letudom nekik igazolni) és meg kérdem, hogy ilyenkor mi a teendő, az ukrán fiók meg valszeg kukázva lesz, de legalább is igyekszem nem össze mosni a kettőt.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#62318) dejaris


dejaris
addikt

Ezen a heten, nem volt este, mikor a steam ne vergodott volna egy jot. Gabe kulon vagott egy masik szajat mar szerintem maganak, hogy legyen meg egy hely ahol tudja habzsolni a penzt, de egy normalis szolgaltatast keptelenek nyujtani. Es most nem arrol van szo, hogy sale, oriasi roham stb [bar azt is megoldhatnak eroforrasberlessel...], hanem egy atlagos heten ez van. Es ezek utan meg mindig az EA-t fogjak megszavazni, mint a legrosszabb ceg...

(#62319) FoxiestFox válasza dejaris (#62318) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alapvetően egyetértek azzal, hogy idegesítő, de az EA-t is ugyanúgy megddos-olják.

(#62320) PeL válasza dejaris (#62318) üzenetére


PeL
addikt

Pontosan. Napok óta minden este lerohad a steam, használhatatlan sokszor órákig. Nyelik a pénzt de normális szerverekre nem futja nekik. Kezd kicsit idegesítő lenni. Délután óta nem bírom feltenni a skinjeimet a NiP-re mert folyamatosan Error Code -118 -at dobál mikor a trade-re akarok menni hogy átadjam a botnak. A Market is hol működik hol nem, esténként meg nem lehet CS-zni mert lehal minden.

[ Szerkesztve ]

(#62321) Mate válasza PeL (#62320) üzenetére


Mate
nagyúr

De legalább nyilatkoznának, hogy mi a franc van velük és mondanák, hogy dolgoznak az ügyön.

(#62322) dejaris válasza FoxiestFox (#62319) üzenetére


dejaris
addikt

Ddossoljak a francokat, egyszeruen hulladek szolgaltatas es kesz.

(#62323) Csapoati válasza dejaris (#62322) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Még szerencse, hogy van egy háttérinfókkal rendelkező szakértőnk. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62324) dejaris válasza Csapoati (#62323) üzenetére


dejaris
addikt

Ha ddos lenne, akkor mar reg korbesirtak volna az internetet, hogy szegenykeket bantja valaki. De csak lapitanak...

(#62325) #57919488


#57919488
törölt tag

Igen-igen. Legyen vegre vege ennek az egesznek. Szuntessek be haladektalanul es soha tobbet semmi nem kell aminek a Steam-hez koze van. Legyen ezentul csak minden offline letoltheto de az uj jatekokat szerezzuk be ujra DvD-n.
;]

[ Szerkesztve ]

(#62326) Csapoati válasza #57919488 (#62325) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A magam részéről mindent megtettem a múlt héten az Euro Truck Simulator 2 + Go East dobozos változatának megvásárlásával. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62327) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Én úgy látom azért nincs akkora leállás most.. már... legtöbb ismerősöm online..

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#62328) djculture válasza BigBlue69 (#62327) üzenetére


djculture
félisten

Most csak kétszer jött elő a nem kapcsolódik a szerverhez duma, máskor minimum tízszer szokott:)

[ Szerkesztve ]

(#62329) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Csak hogy tiszta legyen mindenkinek:

Amikor a menetrend szerinti rinyavonat sikítva fékez a topicban, akkor olvasva a mérhetetlen kínok és szenvedések sikolyának áradatát mindig így képzelem el a sok türelmetlen kisklambót:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#62330) Arkennys válasza DeFranco (#62329) üzenetére


Arkennys
addikt

Azért nehezen egyeztethető a helyzet (miszerint egy f*s nap után leülnél játszani/beszélgetni steamen át, általában pont 8 felé, mikor is képedbe tolja a virtuális fityiszt) azzal, amikor a videón egy kis csekélyértelmű organizmus hisztivel kombinált dührohamot kap :D De persze, vettük az iróniát.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62331) eami válasza dejaris (#62324) üzenetére


eami
Topikgazda

szerencsére tárt karokkal vár téged az origin :)

(#62332) dejaris válasza eami (#62331) üzenetére


dejaris
addikt

Meg nem hagyott cserben. Ha tehetnem at is importalnam minden jatekom.

(#62333) Arkennys válasza dejaris (#62332) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, hajrá :) Azért a szívózás ellenére szerintem a steam marad több felhasználóval

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62334) dejaris válasza Arkennys (#62333) üzenetére


dejaris
addikt

Nincs semmi szivozas, elinditom es megy. Egyszer volt egy kis taknyolas, de arrol is csak olvastam, mikor mindenki raszabadult az origin bundle-re.

(#62335) Arkennys válasza dejaris (#62334) üzenetére


Arkennys
addikt

A steamre mondom, hogy bár szórakozgat mostanság sokszor, mindenem ott van, és másoknak is gyanítom. Így ezért, és mert sokmindenben szimpatikusabb még így is, mint az origin vagy uplay, maradok itt.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62336) dejaris válasza Arkennys (#62335) üzenetére


dejaris
addikt

OTP effekt.

(#62337) eami válasza dejaris (#62336) üzenetére


eami
Topikgazda

bah, csak hogy hiába húzógatja a többi a mézesmadzagot, pont az OTP emelget mostanában a legkevésbé xD

elég gyér a kínálat originéknél, és az egész kliens is úgy van tervezve hogy többet költhess. thx, no thx.

amúgy ha megnézitek főleg a trade huszárok sírnak gyakrabban,,,,, én egy kezemen össze tudom számolni hogy hányszor volt olyan hogy nem tudtam játszani steam leállás miatt, pedig jó pár éve tolom már napi szinten.

[ Szerkesztve ]

(#62338) Arkennys válasza eami (#62337) üzenetére


Arkennys
addikt

Hát, akkor mákod van, vagy nem tudom. Nincs sok köze a trade huszársághoz, ha már kliensbe sem enged be, valamint lehet, hogy nem ugyanazokat játsszuk. Pl én sokat CS-zek, és valve szerverek meghalnak olyankor. Attól te vígan játszhatsz mást, ha épp az függetlenebb tőle, és maga a kliens beenged.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62339) dejaris válasza eami (#62337) üzenetére


dejaris
addikt

Nem vagyok trader egyaltalan. Gyer kinalatnak nem ondanam az origin felhozatalt, bar azt se tudom ez most, hogy jott ide, inkabb csak kevesebb a greenlightos szar.

(#62340) Arkennys


Arkennys
addikt

Mikor már azt hinnéd, nincs lejjebb... "bear simulator" :DDD link

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62341) FoxiestFox válasza dejaris (#62339) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Néhány hónappal ezelőttig pont fordított volt a tapasztalatom, az Origin volt gányabb, mint a Steam most.
(tavaly december előtt évek alatt sem volt egy szimpla disconnectem sem Steammel)
Azóta nem használom, úgyhogy nem tudom, alkottak-e vele valamit.
De tény, hogy még mindig Steamen van a legtöbb játék, az akcióik is jók, a felület is jobban tetszik, de azért ez a sok szarakodás elég idegesítő.
Főleg, mikor meló közben ránézek, mindig működik, mikor hazajövök, gyakran fel sem lép :U

(#62342) Mate válasza DeFranco (#62329) üzenetére


Mate
nagyúr

Ilyen lehet az is amikor valaki megszervez mindent egy jó kis játékpartihoz és meghal az egyik gamepad ;]

Amúgy meg teljesen igazad van. Vagyis lenne, ha 2-3 hetente lenne pár perc leállás. Viszont itt már minden nap ez megy, ráadásul akkor, amikor a legtöbb ember tudna végre kicsit steam-ezni. Miért nem munkaidőben fossa össze magát a rendszer? :D

dying_star: Hülyeség összehasonlítani origin és steam hibáit. Steam-en mi hal meg általában? A steam funkciók és a valve szerveres játékok. Ezek vannak originen? Nem. Így nehéz azt mondani, hogy origin jobb, mivel ott nincs minek leállnia :D

Az áruházat azért érdekes mód elég sokszor sikerül életben tartania valve-nak....

[ Szerkesztve ]

(#62343) csaba951 válasza Arkennys (#62340) üzenetére


csaba951
veterán

FPB (First Person Bear) - Ez epic! :))

(#62344) Arkennys válasza csaba951 (#62343) üzenetére


Arkennys
addikt

Igen, ugyanazt szúrtad ki akkor, ami nekem is legjobban ütött :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#62345) Mate válasza Arkennys (#62344) üzenetére


Mate
nagyúr

Ehhez már tényleg drogozni kell....

(#62346) ayo válasza Mate (#62342) üzenetére


ayo
addikt

kb. amióta bejelentették a Steam Machine cuccokat, azóta vannak ez a folyamatos szarakodások, régebben is volt de nem ennyi. Azóta mondjuk Greenlight egyre gányabb lett, bevezették a TAGeket, ami szerintem eléggé gáz volt az elején, nem is értem, hogy gondolták :D aztán most febr 26? tól az egyéni árazást: lásd cities in motion 2, amelyet -0.01ért hirdetnek, mint marketingfogás, csak vedd meg hozzá a 20 eurós dlct. ez kb az árgép stílus, ahol áfa nélkül stb próbálnak előrekerülni a boltok. Steam egyre inkább a nép kezébe ad mindent, ami szerintem nem feltétlen jó - persze nekik meg csak hátradőlés és minden megy magától. ettől független nincs vele bajom, remélem, jön valami szuper nagy újítás...

http://jateknaplo.blog.hu

(#62347) scope2007


scope2007
addikt

szevasztok!

szükségem lenne pár játékra most steamen.. akció van
lenne valaki olyan kedves, hogy megveszi nekem? én persze utalok előre

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#62348) eami válasza scope2007 (#62347) üzenetére


eami
Topikgazda

nem értem, ha előre utalsz, akkor miért nem veszed meg magadnak? Simán mehet az az utalás saját paypal címedre is.

(#62349) scope2007 válasza eami (#62348) üzenetére


scope2007
addikt

sajnos nekem nincsen paypalom.. :O
bankos megoldással utalnék csak

de dombornyomott kell hozzá?
vagy tényleg mindegy milyen? {nekem takarékszövetkezetes van]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#62350) FoxiestFox válasza scope2007 (#62349) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Azzal is tudsz fizetni Steamen

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.