Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#62901) djculture válasza Spet (#62900) üzenetére


djculture
félisten

Meg gyémánt árazással :) 60 euro-s deluxe akciós ár :) Több mint 18 ezer huf :) Azthiszem maradok a dobozos uplayesnél 10 k alatt

[ Szerkesztve ]

(#62902) szami777 válasza Spet (#62900) üzenetére


szami777
addikt

Van esetleg olyan régió, ahol olcsóbb? Vagy mindenhonnan zár van rajta és csak magyar store marad? (persze itt nem trükközésre gondolok)
Traden keresném a játékot, de minden változaton korlátozás van.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#62903) erahurka válasza djculture (#62901) üzenetére


erahurka
félisten

Én meg a PS3-asnál majd fél év múlva ha normális ára lesz mert a notim tuti nem fogja vinni. :(

(#62904) csaba951 válasza Spet (#62900) üzenetére


csaba951
veterán

YES!!! Meg is rendeltem a Watch Dogs Deluxet! :D

#62902 xsanyi77
A Steames verzióból csak az EU régióban vásároltat lehet aktiválni. Sajnos ez sehol nem olcsó. :(

Az olcsó orosz (Steam gift) változat kizárólag ezekben az országokban aktiválható: Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Republic of Moldova, Russian Federation, Tajikistan, Turkmenistan, Ukraine and Uzbekistan.

Az olcsó brazil (Steam gift) változat kizárólag ezekben az országokban aktiválható: Argentina, Bolivia, Brazil, Bahamas, Belize, Chile, Colombia, Costa Rica, Ecuador, Guatemala, Guyana, Honduras, Nicaragua, Panama, Peru, Paraguay, Suriname, El Salvador, Uruguay and Venezuela.

Ha olcsó változat kell, akkor a magyar dobozos verziót érdemes megvenni. Igaz, ez nem Steames, csak UPlayes. Meg baromi kényelmetlen lesz leszedni, telepíteni azt a pár patchet amit kiadnak majd hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#62905) djculture válasza erahurka (#62903) üzenetére


djculture
félisten

Nem lesz annak nagy gépigénye, hónapok óta egyre csúnyább trailerek jönnek... Szerintem 2 magos 3 ghz-es proci 4 giga ram meg gtx650 vagy 7770-en simán menni fog full hd-ben médiumban a ratyi grafikából itélve ezen dolgoztak hogy visszabutították. Legutolsó két traileren már semmi nextgen nemvolt maffia2 grafika modern korba helyezve.. Pont ezen a folyamaton van mindenki felháborodva hogy erre mi szükség volt.

[ Szerkesztve ]

(#62906) wjbhbdux válasza csaba951 (#62904) üzenetére


wjbhbdux
veterán

bátrak vagytok vakon pénzt dobálni a franciáknak. az megvan hogy a legutolsó "PC" trailer is kamu volt és PS4 verziót mutogatták?

/s

(#62907) szami777 válasza csaba951 (#62904) üzenetére


szami777
addikt

köszi az infót :R
itt az idő eladni a steam kártyákat...

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#62908) csaba951 válasza wjbhbdux (#62906) üzenetére


csaba951
veterán

GTA V-öt szívesebben rendeltem volna (PC-re), de a mai napig nem jelentette se a megjelenést se a dátumot a RockStar. Így maradt a Watch Dogs. Más nem érdekel a közeljövőben megjelenő játékok közül.

Az E3 (?) legelső videóval nagyon megfogtak! Aztán az eredeti megjelenés környékén elbizonytalanodtam. Nemrég olvastam az egyik fejlesztő nyilatkozatát, hogy így volt idejük olyanra megcsinálni a játékot amilyenre szerették volna. Finomra polírozták, a kiadó nem cseszegette őket a megjelenési dátummal.

(#62909) Mate válasza Spet (#62900) üzenetére


Mate
nagyúr

Engem már csak az fog érdekelni, hogy steam-es verzió magyar lesz vagy sem, de ez majd megjelenés után derül csak ki :D

(#62910) djculture válasza csaba951 (#62908) üzenetére


djculture
félisten

Engem a watch dogs érdekel meg az uj wolfenstein, sajnos a watch dogs legutósó kettő trailere kritikán aluli volt. Elő van rendelve de egyre inkább azt érzem hogy ez egy rohadt nagy bukta lesz mint a legulsó splinter cell is az lett. Mondjuk annyiba jó volt hogy gyűjtői kiadást megvehettem 3000-ért 30 helyett és azért annyira nem rossz csak kb a sorozathoz semmi köze

[ Szerkesztve ]

(#62911) warcat


warcat
veterán

Ahogy nézem kb az összes watch dogs verziónál le van tiltva még a crossregiontrading is - annyi marad akkor,hogy majd az amcsi amazonon kapható Steames kulcs aktiválható lesz -e vajon.Uplayes akciót át szokták vinni a Steamesre is,bár ott most új fickó van,mindenesetre így lett meg a Black Flag is okés áron.
Persze ha xar lesz akkor gyorsan megoldódik a "probléma" ;]

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#62912) wikings2


wikings2
őstag

Arról valaki tud nyilatkozni, hogy ha felül patchelem a steam által leszedett játék verzióját akkor azért kaphatok-e bármi nemű szankciót? Olvasgattam eltérő kommenteket english fórumokon, de egyik válasz sem volt túlságosan kielégítő számomra.

(gothic3 1.6-al jött le, ami eléggé szomorú mivel 1.75 community patch is van kint hozzá, ég és föld a kettő csak ugye a community patch nem hivatalos, mégis játszható a steam verzióval.)

[ Szerkesztve ]

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#62913) genndy válasza wikings2 (#62912) üzenetére


genndy
addikt

Ha nem multis akkor úgy cincálod darabokra ahogy akarod meg azt raksz föl rá amit csak szeretnél.
Legrosszabb esetben nem hívja meg a Steamet, mert azt is kipatchelték belőle, és nem számolja a játékidőt meg az achikat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#62914) phenomHUN válasza wikings2 (#62912) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Természetesen semmi szankció nem fog érni. Csak a VAC-os online multiplayer játékok 'illegális módosításai' miatt büntet meg a Steam.

[ Szerkesztve ]

(#62915) JoolsNOS válasza Spet (#62900) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Azt írja a régiódban nem elérhető...(Anglia) :O

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#62916) csaba951 válasza JoolsNOS (#62915) üzenetére


csaba951
veterán

Jövő héten biztos ott is előrendelhető lesz! Egyébként ez érdekes, UK-t kivéve az összes Steam régióban előrendelhető mától... :F

(#62917) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Egyre jobban taszít el magától a Valve, meg a Steam...
Ma reggel kaptam ezt a bájos korlátozást a fiókomra. Csak tudnám, hogy miért: semmi infót nem írnak, sem emailt.

A kiváltó okot sem tudom, hogy mi lehet. A tárgycseréim száma, sem mennyisége a közelébe sem ér jó néhány ismerősöméhez képest. Marketen nem csaltam, trade-el nem károsítottam meg senkit, idegen országból nem használtam a Steamem, stb. Szóval most várom a Support válaszát, és esetleg a tapasztalatokat, ha valaki már járt hasonlóan!

[ Szerkesztve ]

(#62918) BomiBoogie válasza phenomHUN (#62917) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:(((
Akkor most egyáltalán nem tudsz hozzáférni, játszani?

(#62919) Spet válasza djculture (#62910) üzenetére


Spet
addikt

Nekem elég lenne, ha nem lenne akkora bukta mint a Rome 2 volt, az az utóbbi években vitt mindent nálam. Azóta sem indítottam el, bár állítólag az x-dik patch óta játszható formává varázsolták.

Bár én még lehet várok az előrendeléssel ki tudja nem-e fogják szórni valami videokártyához kuponban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#62920) BomiBoogie válasza Spet (#62919) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Uhh, ne is mondd, azt én is előrendeltem, akkor felraktam, azóta nem is mertem elővenni...

(#62921) phenomHUN válasza BomiBoogie (#62918) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Játszani még tudok szerencsére, viszont nem lehetséges: új játék aktiválása (sem gift, sem cd kulcs); tárgycsere, Store és Market használata.

Szóval most itt dekkol az inventoryban ~50 Steam gift és 30 db Treasure key. De legalább lehet CS:GO-zni és Dotázni . :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62922) wwenigma válasza phenomHUN (#62921) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Valaki reportolt supporton csalás miatt, nem volt elégedetlen "ügyfeled"? Esetleg valaki lemásolta a profilod és úgy tevékenykedett, körül kéne nézni nagyobb trade oldalakon...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#62923) batman91


batman91
őstag

Pont téged, ez egyik legmegbízhatóbb embert. :(

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#62924) Csapoati válasza Spet (#62919) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Eloszor valoban szornyu volt, de mostanra tenyleg rengeteget javult. Erdemes ujra ranezni. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#62925) ayo válasza phenomHUN (#62921) üzenetére


ayo
addikt

olyan cucc mehetett át rajtad ami lopott volt. ez akkor lehetséges, ha pl kulcsbizniszt v gift-gift bizniszt tolsz - ha persze valóban te nem csaltál.

ilyen bant kb max 2-3x vesznek le, utána már véglegesen fent hagyják és nem fogsz tudni vásárolni, aktiválni, marketezni, v trade. tehát csak is support fog segíteni.

http://jateknaplo.blog.hu

(#62926) djculture válasza ayo (#62925) üzenetére


djculture
félisten

Ennyi eladás mellett eddig is csoda volt ha nem csúszott be valami gebaszos kulcs, ezért nem nagyon érdemes üzletelgetni fő profillal szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#62927) csaba951 válasza phenomHUN (#62917) üzenetére


csaba951
veterán

+1 arra, hogy ne a fő profiloddal üzletelj!

Egyrészt azért, mert letiltás esetesén simán előveszel egy másikat a fiókból, és megy tovább a móka. Arra ügyelni kell alvó fiókoknál, hogy a Market engedély megtartásához legalább 60 naponként (vagy sűrűbben) be kell lépni a fiókra.

Másrészt, mert nem jó a magán életet keverni az üzlettel. Fenének nem hiányzik a jobb alsó sarokban a jelzés, hogy valamelyik ügyfél "barát" online vagy hogy éppen mivel játszik. Meg amikor végre játszol egy kicsit, akkor ne zavarjanak már az ügyfelek! :)

(#62928) csaba951 válasza phenomHUN (#62917) üzenetére


csaba951
veterán

Egyébként az is lehet, hogy ugye van egy AllowCrossRegionTradingAndGifting-os Ace Combat Assault Horizon - Enhanced Edition az Inventorydban, ami nem megfelelő régióból származik. Lehet, hogy azt gondolják, hogy valami csalással/hackeléssel került oda. Még véletlenül se azért meg ők (Steam) állították át neked! (És itt hosszasan káromkodom!)

(#62929) bladegery válasza csaba951 (#62927) üzenetére


bladegery
senior tag

Szerintem eleg kikapcsolni az ertesiteseket, es csak annal a apr embernel bekapcsolni aki tenyleg erdekelhet.

gergely-szabo.com

(#62930) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez lehet simán csak "sok" cross region trading.
Legalábbis ha semmi más csalás, lopás, stb nincs a dolog mögöt.

Ilyet olvastam már nem egyeszer neten több helyen is, hogy a régiók közti kereskedés átlép egy szintet akkor harapnak. Lehet neked sok orosz olcsó gifted volt pl?
Vagy te adtál tovább olcsóbb régiós játékot drágább régióba nem?

Nem jó ez a kereskedés, szeritem próbálják leszoktatni róla az embereket, ezért van ez a cross region tiltás is már. :) Ezvan... :(

Az se hiszem megoldás ha külön fiókon csinálja az ember, legalábbis az érték beragad ugyanúgy, és ha bármi köze volt a sajátodhoz, pl magadnak is vettél aktiváltál, ugyanúgy lezárhatják azt is.
Ha meg máshol tárolod a gifteket, akkor azt is lezárják, az összes ilyen accot.
Erre nincs megoldás más, csak hogy nem csinálja az ember nagyüzembe... vagy sehogy.
Vagy még max ha van több sok accod és váltogatod... így le tud "hülni" ha pihented kicsit több időre, meg a volumen is kisebb egy accra.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62931) Alien83 válasza wwenigma (#62922) üzenetére


Alien83
senior tag

Kötve hiszem hogy lemásolták és az végett, hiszen akkor is az ID az egyedi, és aszerint bannolnak nem nickname alapján.

(#62932) phenomHUN válasza Alien83 (#62931) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Állj, nem trade, vagy egyéb bant kaptam, hanem account lockot - amit ha minden igaz minél előbb fel is oldanak.

Az előfordulhat, hogy Steam Achievement Manager (SAM) miatt kaphattam? Playfire achik feloldásához használtam. Nem tartom valószínűnek, de kizártnak sem.

(#62933) Alien83 : köszi

[ Szerkesztve ]

(#62933) Alien83 válasza phenomHUN (#62932) üzenetére


Alien83
senior tag

Account lock, vágom, ezért mondtam hogy nem lehet olyan hogy valaki a te profiloddal szórakozna, ilyen nincs.

Amúgy kívánom minnél előbb rendeződjön a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#62934) Assimilator válasza phenomHUN (#62932) üzenetére


Assimilator
őstag

Elvileg SAM miatt is lockolhatnak/bannolhatnak. (de ki tudja)

(#62935) ViharVadász válasza phenomHUN (#62932) üzenetére


ViharVadász
őstag

A PlayFire oldalán írják ezt: "Any user caught exploiting the Playfire Rewards BETA or using tools to falsify their Steam activity for personal gain will be banned from Playfire and reported to Valve." Ha jól értelmezem akkor ha érzékelnek valami más programot mellé ami hamis dolgokat produkál, jelenthetnek a Valve felé. Lehetséges, hogy ez történhetett?:S

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#62936) tomsolo válasza phenomHUN (#62932) üzenetére


tomsolo
őstag

Ha playfiren is banoltak igen. De szerintem nem :P

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#62937) tomsolo


tomsolo
őstag

Még azt tudom elképzelni, hogy a magas(gyanús) trade bonyolító arcok chatjét monitorozzák van nyom arra, hogy pénzért - steamen kívül - sefteli a cuccait. (Meglepődnék ha nem csinálnának ilyet.)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#62938) warcat válasza ViharVadász (#62935) üzenetére


warcat
veterán

Ami ijesztgetésnek remek,de azért megnézném,hogy a Valve mikor fog bannolni konkurencia ajánlására ;]

Azért érzitek milyen fura a dolog:
"Steam bácsi,tessék bannolni ezt a csúnya alakot,aki visszaél a jutalomrendszerünkkel,amit azért építettünk ki -egyébként a ti öcsirendszereteket felhasználva köszi haha! - ,hogy magunkhozcsábítsunk vevőket tőletek!
Tessék a fiókját lezárni,hogy ne költsön több pénzt se nálunk,se a Steamen,csak azért mert kipipálgatott pár játék achievementet!"

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#62939) ViharVadász válasza warcat (#62938) üzenetére


ViharVadász
őstag

"Ami ijesztgetésnek remek" - Az tuti, én gondoltam rá, hogy ígyis-úgyis megpróbálom SAM-mel a teljesítményt begyűjteni, de mondom magamban, "Inkább nem kockáztatok" :D

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#62940) djculture válasza phenomHUN (#62932) üzenetére


djculture
félisten

Biztos hogy nem, kb aki él és mozog használja...

(#62941) phenomHUN válasza tomsolo (#62937) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Én is ezt tudom elképzelni. Néhány PayPal-cím váltás folyt már chaten, azt viszont nem értem, hogy akkor az elmúlt 2-3 évben hol voltak? :DDD

Playfire / GMG fiókom él és virul, nem hiszem, hogy ők nyomtak fel és kétlem, hogy 3rd party oldalak kérésére akárkit is büntetnének (kivéve Steam közeli oldalakat: SG, Steamrep plusz a kiadókat).

[ Szerkesztve ]

(#62942) wjbhbdux válasza djculture (#62940) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Mindet bannolni kéne, kb egyenértékű az online csalással.

/s

(#62943) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez biztos hogy tradelés/giftelés miatt van.
Más régiókkal is üzleteltél nem?
És szinte biztos hogy a volumen most ért el egy érzékelhető szintre.
Ha giftelgetsz 1-2 játékot az semmi, de ha nagyüzembe megy akkor az flag-et kap.

Nem hinném ilyen nevetséges SAM irányba gondolkodni kell a ToS ilyen szintű sértése csakis a fenti okok miatt lehet.
De ha válaszolnak ki fog derülni, de szerintem ilyesmire számíts.
És ha jogos akkor marad is lock sajnos.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62944) tomsolo


tomsolo
őstag

Mindenért acc lockot adnak - kivéve VAC.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#62945) djculture válasza wjbhbdux (#62942) üzenetére


djculture
félisten

A kártyázás ezt hozta.. legtöbb kártya értéke napról napra romlik senki se ér rá napokig farmolni mert akkor bukik rajta nem keveset...

[ Szerkesztve ]

(#62946) Assimilator válasza djculture (#62945) üzenetére


Assimilator
őstag

Hagyjuk már ezt a hülyeséget. (nem neked szól) Mindenki ezzel takarózik meg, hogy helyspórolás.
Az a legnagyobb vicc, hogy soha nem használtam pl. SAM-et, mégis fél fontom van összesen, mert én a playfire nem müködő táborába estem. A SAM-es profiloknak, meg mindent bead a playfire...
Amikor ezt szóvá tettem GMG-nél akkor jött a köszönjük visszajelzésed, de figyelmeztetünk, hogy béta verzióban van a PF, igyekszünk javítani. Na ja...

[ Szerkesztve ]

(#62947) Alien83 válasza Assimilator (#62946) üzenetére


Alien83
senior tag

Halli azon gondolkoztam hogy ez:

"Mindenki ezzel takarózik meg, hogy helyspórolás."

miért lenne takarózás, szerintem a SAM-re SEMMI kifogás nem lehet, mi köze lenne a kártyázáshoz vagy bármihez, erre semmi kifogás nem lehet, meg indok.
1 van: Gyors pénzkeresés, 0 melóval.
Nevezhetjük csalásnak mert a normál menethez képest kijátszák a cuccot, és előnyhöz jutnak egy normál játékoshoz képest, ez csalás, ha tetszik a playfire-eseknek ha nem.

(#62948) djculture válasza Assimilator (#62946) üzenetére


djculture
félisten

playfire nekem se működik de a kártyázással azért én is renegeteg játék árát összeszedtem már..
Jó én senki vagyok egykét itteni bizniszmenhez képest akik 100-200 eurokat keresnek vele havonta., Mondjuk csak 312 játékom van van akinek meg több ezer abból meg több száz kártyás.

[ Szerkesztve ]

(#62949) Alien83 válasza djculture (#62948) üzenetére


Alien83
senior tag

Manapság kártyázással nem lehet sok játéknak árát összeszedni, mert több 10 vagy 100 kártya kellene.
Régebben könnyebben ment, manapság brutál fos áruk van még a foliásaknak is.
Ez a kártyázás annak jó akinek már eddig sok játéka megvolt, ha ezután vesz valaki egy játékot, mondjuk 100ft-ért, és visszakap 4 kártyát, ami 0.4 euro jó esetben, az 100ft kb...

Manapság már kártyázás elég gyenge, vagy drága kártyák kellenek, vagy sok foliás kártya....

(#62950) djculture válasza Alien83 (#62949) üzenetére


djculture
félisten

Valami csak van mert vagy televagyunk milliomos fórumtársakkal vagy bizniszböl tehetik meg hogy tegnap vették a watch dogsot 18 ezerért mint a cukrot. Én ha fejemhez pisztoly szorítanának se adnák ennyit egy nyavaja játékért, ennyi pénzért már ssd-t meg egyéb hardvereket lehet venni ami ezerszer többet ér érték álló.
Egy watch dogs amit most előveszel 18 ezerért fél év és hatod áron beszerezhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.