Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#61201) FollowTheORI válasza ayo (#61200) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez működik még? Mert most a legutóbbi updattel babráltak valamit az offline family sharingel... legalábbis meg van említve hogy kivették. :)

"Disabled Family Sharing in Offline mode"

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#61202) csaba951 válasza VGYke (#61190) üzenetére


csaba951
veterán

Family Sharing csak akkor megoldás, ha egyszerre csak az egyik gépen játszotok. Valamint sok játék (jellemzően azokhoz amihez más fiók használata (pl. Uplay, GFWL).

Ha egy időben akartok játszani mindkét gépen, akkor a Steam indítása előtt kihúzod a gépből az UTP kábelt (haladóknak az is elég, ha csak letiltják a tűzfalon). Ekkor 1-2 várakozás után, offline módban indul el a Steam, és már lehet is játszani. Nyilván nem jó olyan játékokhoz amikhez állandó online kapcsolat szükséges.

Mentés. Csak azoknál a játékoknál tudod folytatni a játékot ugyanonnan, amiknél kilépés után van felhő szinkronizáció. Amiknél nincs, azoknál csak helyi mentés van. Ezt játékonként kell kitapasztalni, hogyan működik.

(#61203) VGYke válasza csaba951 (#61202) üzenetére


VGYke
addikt

Mindenkinek köszönök minden hasznos információt!
Visszatérve a "kályhához" (legegyszerűbb eset):
Ugyan azzal a fiókkal hol egyik gép jelentkezik be, hol a másik (egyszerre soha a 2db) és játszik (akár ugyanazzal a játékkal. (Tehát VAGY, nem ÉS; csak hogy számítástechnikánál maradjunk :) )
Ez ugye működik és ebből nem lehet baj?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#61204) Prof válasza VGYke (#61190) üzenetére


Prof
addikt

A legujabb Steam update megoldotta a tutit. Letiltottak a Family share-t offline-ban :(((
Vagyis mostmar csak az mukodik amit irsz, egyszerre csak 1 user tudja hasznalni a libraryd.

[ Szerkesztve ]

(#61205) Mate válasza Prof (#61204) üzenetére


Mate
nagyúr

Vagyis most már csak arra jó a family share funkció amire kitalálták?

A szemetek :D

(#61206) Alien83


Alien83
senior tag

most naiv modba kapcsolok.

elmondaná valaki pontosan ez mire jó? mert eddig ott tartottam hogy ugyanaz mintha a felhasználod és jelszóddal valaki belépne a profilodba és onnan játszana.

ennek max akkor lenne értelme, ha megosztasz a profilodról egy játékot, míg te a profiloddal egy másik játékkal játszhatnál eközben....

nem értem miért előgy ha megosztod és a profilod meg utána használhatatlan lesz.

(#61207) csaba951 válasza VGYke (#61203) üzenetére


csaba951
veterán

Ez a módszer teljesen jól működik, ekkor úgy működik a Steam, ahogy már megszoktad! Semmi bajod nem lehet belőle. Mentéseket meg ki kell tapasztalni.

(#61208) csaba951 válasza Alien83 (#61206) üzenetére


csaba951
veterán

Abban az esetben jó, ha nem egy időben szoktatok játszani, például:
* más-más időzónában éltek (ideális eu-usa, vagy eu-ázsia)
* én kora délután szoktam játszani, este Marketezek (böngészőből), haver ekkor jön fel Steamre játszani.

(#61209) Alien83 válasza csaba951 (#61208) üzenetére


Alien83
senior tag

oksa de akkor eddig is megoldható volt, csak odadtam a belépést és belépet a profilba és játszott.

minek ehez a FS?
vagy én nem értem csak ez mitől másabb, mintha aki éppen játszana belép az adott profilba játszani?

[ Szerkesztve ]

(#61210) csaba951 válasza Alien83 (#61209) üzenetére


csaba951
veterán

FS:
* mindenkinek saját mentései vannak
* saját acsik mindenkinek
* megkapja a (Steam) kártyákat mindenki

Hát ezekért jó dolog ez! Persze lehetne sokkal jobb is, de eddig még ez se volt, ezért már ennek is örülni kell! :)

(#61211) Prof válasza Mate (#61205) üzenetére


Prof
addikt

Hat igen a Valve mar csak ilyen rohadek lehuzos ceg :DDD Bar tudtommal az egesz meg mindig csak beta es nem lehet akarkinek, vagy tevedek?

[ Szerkesztve ]

(#61212) Alien83 válasza csaba951 (#61210) üzenetére


Alien83
senior tag

mindenki megkapja steam karikat??????????
hőőő farmolók?

(#61213) Mate válasza Alien83 (#61212) üzenetére


Mate
nagyúr

Kétlem, hogy 1 játék a megosztottnak is dobna játékkártyát, ha arra gondolsz.

(#61214) Alien83 válasza Mate (#61213) üzenetére


Alien83
senior tag

szerintem kurvanagy hiba lenne, de látod csabi ezt írja.

(#61215) Mate válasza Alien83 (#61214) üzenetére


Mate
nagyúr

Hm. Ha ez így van, erre holnap rámegyek :D

Bár, hogy őszinte legyek hiába járnék vele jól, remélem nem adja meg a kártyákat. Megint a 100 accos farmolók járnának jól, mint ahogy Cs-ben és a többi, hasonló elven működő dologban.

(#61216) Alien83 válasza Mate (#61215) üzenetére


Alien83
senior tag

figy mondanom sem kell, ingyenjátékok? :D
sok idő de ha ez valóban így megy az egy nagy vicc lesz szerintem.

Remélem ez nem igaz!

nem csak a 100-asok, csinálsz új profilt és ennyi.
ha ez igaz bárki megcsinálhatja majd, de kötve hiszem, elég nagy glitch lenen a steam részéről.

[ Szerkesztve ]

(#61217) Prof válasza csaba951 (#61210) üzenetére


Prof
addikt

Ebben biztos vagy hogy a kartyakat is megkapjak megint? Mert akkor csinalna mindenki 10 accot es kifarmolna a kartyakat rola.
Van vagy 150 kartyas jatekom lol. Az kapasbol 150x4x10 = 6000 ingyen kartya, testverek kozott is kb. 600 dollar wallet "ingyen". Ezt nehezen tudom elhinni bar egy snow globe market gurunak lehet hiszek, ha azt mondod :B

(#61218) Agyzuzo válasza Prof (#61217) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem dob kártyát a share-elt játék a másik acc-on. Bár így lenne, akkor nem 223 EUR-nál járnék hanem... *sigh* :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#61219) genndy válasza Agyzuzo (#61218) üzenetére


genndy
addikt

Egyébként meg csak Level 5 fölött lehet ezt a FS-t is, nem? Tehát kell azért valami arra az accountra.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61220) ayo válasza Prof (#61204) üzenetére


ayo
addikt

az szép, nem is néztem

mellesleg nem minden third party játszható - én inkább így mondanám. pl gunslinger ami uplayes simán megy family share rel.

http://jateknaplo.blog.hu

(#61221) SityiSXT


SityiSXT
őstag

Árnyaluk a dolgot: az In-Home Streaming bétában két Steam kliens lehet bejelentkezve ugyanarról az IP címről - ez logikus, hiszen az egyik gép streamel, a másik játszik. Azt viszont még nem próbáltam ki, mi van akkor, ha más játékot indítok el, nem a streamet...

[ Szerkesztve ]

(#61222) Assimilator válasza Mate (#61215) üzenetére


Assimilator
őstag

Mert CS-ben hogy farmolnak 100 accal egyszerre? (nem tudom, tényleg érdekel)

(#61223) ollie válasza VGYke (#61198) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak offline módban lehet ugyanazzal az accounttal, egyszerre, 2 külön gépen játszani. Legalábbsi az egyiknek offlineban kell lennie, vagyis az online játékok kiesenek. A Family Sharing is csak úgy működik, ha az, aki megossza a játékait, nem játszik semmivel. Amint elkezd játszani, a másik játékost kidobja a Steam pár percen belül.

***

(#61224) ayo


ayo
addikt

Mostani Greenlightba pont bekerülő játékról írtam. Kb egy Mark of the Ninja tps verziója. Majd héten v jövhéten írok az összesről, de addig ezt próbáljátok be mert tényleg nem rossz:

Path of Shadows

http://jateknaplo.blog.hu

(#61225) Mate válasza Assimilator (#61222) üzenetére


Mate
nagyúr

Keress rá neten. Nem írom le, nehogy valaki kedvet kapjon, de a lényeg, hogy egyelőre még aránylag könnyen meg lehet oldani.

(#61226) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Lenne egy kérdésem. Vannak ingyenes játékok a Steam-en. Telepítve látom őket a játékaim között, tudom kategóriába is rendezni. Van rá megoldás, hogy ha törlöm a helyi tartalmat, akkor is megmaradjon a listámban? Még a kedvencekből és saját listából is törlődik olyankor, újra letöltve visszakerül, de nekem az kéne, hogy mindig látható legyen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61227) Mate válasza Dilikutya (#61226) üzenetére


Mate
nagyúr

Melyik játék? Mert nekem pont fordítva van. 5-6 hónapja nem játszottam a játékkal, de nem tűnik el.

(#61228) Dilikutya válasza Mate (#61227) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha telepítve van, akkor nem tűnik el, csak akkor kerül le a listáról, ha törlöm a fájlokat a gépről. Pl. a Team Fortress 2 is ilyen, meg most megnéztem a Shadow Warrior Classic-al is. De volt fent pl. a Path of Exile, az nincs most a listáimban sehol (mondjuk ez pont nem hiányzik sehonnan nekem:) ).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61229) Mate válasza Dilikutya (#61228) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam pl. TF2 még mindig a listán van, pedig töröltem a gépről.

Ugyan ez igaz pl. Dota 2-re is. Már rég nincs a gépen, sőt azóta win is újra lett rakva és a listán van.

(#61230) sagem válasza Dilikutya (#61228) üzenetére


sagem
addikt

Nekem is az összes játék látszik a listámon, ha telapítve van, ha nincs, s azt hiszem ez a "normális" állapot. Nem használsz esetleg valami moddolást ami bezavar?

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#61231) Dilikutya válasza Mate (#61229) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor nem tudom. Nekem az ingyenes (amiket megvettem, azok természetesen mindig ott vannak) játékok mind törlődnek, ha törlöm őket. Steam folyamatosan frissítve, az sem lehet, hogy régi verzió lenne fent, amiben esetleg még nem úgy volt.

sagem: Nem tudok róla, hogy valaha is raktam volna fel a Steam-hez bármiféle külső cuccot.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#61232) Cheesus válasza Mate (#61229) üzenetére


Cheesus
senior tag

Nem lehet hogy te még az ingyenesség elött vetted meg a TF2-t? Mondjunk Orange Box-ban vagy ilyesmi?

https://www.twitch.tv/csehla

(#61233) Mate válasza Cheesus (#61232) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem.

(#61234) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Miért pont febr 25-ig jók az akciós kártyák? Mert erre a dátumra írja a lejárati időt.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#61235) Mate válasza DrTechnoid (#61234) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen akciós kártya?

(#61236) genndy válasza Dilikutya (#61231) üzenetére


genndy
addikt

Állítsd át a listát "Minden játék"-ra. Akkor majd látszik mind.
De lehet, hogy a lejárt ingyenesek úgy sem (mondjuk nem tudom mi értelme lenne hogy látsszon, úgyse tudod akkor már elindítani).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61237) SityiSXT válasza SityiSXT (#61221) üzenetére


SityiSXT
őstag

Kipróbáltam: ugyan In-Home Streaminggel egyszerre két géppel lehet bejelentkezni, de nem engedi, hogy eltérő játékok fussanak a gépeken, csak az egyik gépen futó játékhoz lehet csatlakozni stream formájában. Most már akkor tudjuk, ezzel sem lehet trükközni. ;)

(#61238) DrTechnoid válasza Mate (#61235) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Amivel akciós áron vásárolhatsz játékot. Vagy nevezzük Kuponnak.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#61239) warcat


warcat
veterán

Lehet pre-loadolni a Thiefet,19.6 Gb szóval lassabb nettel érdemes nekikezdeni időben.

EA: It's in the crate!

(#61240) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

'Akciós' Rusttal vigyázzatok, mert mától régiózárat kapott, itthonról az aktiváció sem megy.
A fura az a dologban, hogy a giften nincs feltüntetve régió...

(#61241) pylon


pylon
tag

Holy Hell Batman! :Y

ORION: Dino Horde
91% akció => 0,99€

+Steam kártyás

metascore 36/100

This game will unlock in approximately 23 hours
;]

[ Szerkesztve ]

(#61242) DJGABI válasza pylon (#61241) üzenetére


DJGABI
addikt

4 packba beszáll valaki? :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#61243) Samus válasza genndy (#61236) üzenetére


Samus
addikt

Szerintem félreértitek a kollégát. Erre egyébként engem is érdekelne valami, bár gondolom nem megoldható. Tehát adott egy teljesen ingyenesen játszható játék, ami korábban sem volt fizetős, például a Haunted Memories első része. Ha felrakod, bekerül a listádba. Ha törlöd, akkor távozik, tehát később újra el kell másznod a Steam áruházba érte. Kívánságlistára sem rakható (mert ingyenes), és a kedvencek közé sem, mert áruházi cím.

A TF2 nálam is szerepel a listában, mert anno még Orange Box (az a pakk minden egyes forintot megért) keretében jutottam hozzá, jóval az ingyenessé válása előtt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#61244) Arkennys válasza pylon (#61241) üzenetére


Arkennys
addikt

Próbáltam...tényleg nem jó :D
Na jó haverokkal talán viselhető, én magamban szenvedtem vele, nem találtam embert online :D

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#61245) pylon válasza pylon (#61241) üzenetére


pylon
tag

ingyen játszható:
CoD: Ghosts Feb 20-23
és
ORION: Dino Horde February 20 - February 27

amúgy mit ünnepel a Steam? van Ubisoft akció + napi ajánlat + 2 ingyen próba + ARMA III akció

[ Szerkesztve ]

(#61246) bul07 válasza pylon (#61245) üzenetére


bul07
nagyúr

És mikortól lehet letölteni CoD: Ghosts mert nekem még nem megy, vagy rossz helyen keresem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#61247) pylon válasza bul07 (#61246) üzenetére


pylon
tag

nekem megjelent a játékaim között, de a letöltést helyhiány miatt nem tudom elindítani (29 GB kell neki)

(#61248) Csapoati válasza bul07 (#61246) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem holnaptól, elvégre ma még csak csütörtök van. :) Vasárnap meg csak este 9-ig szokott menni a buli.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#61249) Cheesus válasza bul07 (#61246) üzenetére


Cheesus
senior tag

Én már töltöm lefele, egy steam újraindítás után meg is jelent a könyvtárban.

https://www.twitch.tv/csehla

(#61250) bul07


bul07
nagyúr

Köszönöm
Könyvtárban meg is lett , de a lapján miért nem lehetett elindítani a letöltést azt nem értem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.