Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Dhampir válasza capulet75 (#6450) üzenetére


Dhampir
félisten

Majd akkor, ha aktuális lesz. :DD

Milyen APU-t? :F
A fórumtárs i7 Skylake + GTX960M alatt tesztelte, azon még többet fagyott, már a beállítások alatt is a főmenüben. :DDD

AMD-n például a Clear Sky hasított, mint a szél, ennyi. "Rossz" motorral nem lehet csodákat mívelni.

[ Szerkesztve ]

(#6452) capulet75 válasza Dhampir (#6451) üzenetére


capulet75
addikt

AZ LA-t először egy AMD-s (cpu-vga hibrid cfx) notin toltam ami harmatos fos volt a mostani notimhoz képest. Vidáman végigjátszottam azon is, alig volt bármi problémám vele. És elég jó kis beállításokat eszközöltem, inkább a magas beállítások voltak a jellemzőek, nem kapcsoltam ki semmilyen grass-t vagy shadow-t. Úgy hogy ha azon elment akkor nem ez a hiba. Nálam is volt hogy 15 percig töltött egy pályát, de amint csak a VGA futott, pikk-pakk ment az is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6453) Dhampir válasza capulet75 (#6452) üzenetére


Dhampir
félisten

Melyik verzió volt? Én csak a Sereg. A-Lus-t tudtam kipróbálni.

A pályatöltéssel nem volt gond Rosztokig. Sajnos már nem próbálgathatom tovább, mert egyenlőre jó ideig nincs min. :)

Ám látod, hogy másnak az Intel + Nvidia sem hozott csodát.

Csudálkoztam is rajta, mert még Intel HD 4000 is viszonylag szépen vitte.

[ Szerkesztve ]

(#6454) Dhampir


Dhampir
félisten

Stalker-rajongók figyelmébe ajánlom, hogy Gery D. fórumtársunk megnyitotta a StalkerSoup topicot. :)

(#6455) M@trixfan válasza Dhampir (#6454) üzenetére


M@trixfan
addikt

Kösz a tippet! Meg fogom nézni ezt a modot is, csak legyen meg hozza az új gépem. LA lesz azért az első :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6456) capulet75 válasza Dhampir (#6453) üzenetére


capulet75
addikt

Pff.. fingom sincs. Amit először lehetett leszedni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6457) Dhampir válasza M@trixfan (#6455) üzenetére


Dhampir
félisten

Engem megfogott az LA világa is.

Habár a kiterjedt föld alatti folyosókat nem szeretem (kivéve az X-Labor féle helyszíneket) és a Szeméttelepen sem volt egyszerű mozogni (odáig jutottam el Agroprommal együtt), de jók a hangeffektek és van hangulata.

(#6456) capulet75

:D

(#6458) shield válasza Dhampir (#6457) üzenetére


shield
őstag

Én is várom már az új kiadást. A mostani gépemen nem hiszem, hogy gond lenne vele, az öregen is szépen ment.
Kedden a 7770-es kártyám kapott egy ugyanolyan társat. Párban szebb az élet! :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6459) Dhampir válasza shield (#6458) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam még ráér a kiadás, november óta csak olvasgatok a játszásról (kivéve a hétvégi belekóstolást), de még így is jól szórakozok, vizuális ember vagyok. :D

(#6460) capulet75 válasza Dhampir (#6459) üzenetére


capulet75
addikt

Én neked lennék elfelejteném a francba az új gépet. Csak azért mert garis? 300k egy belépő gémer, aminek jó eséllyel szar a hűtése. 160-ért veszel masszív használtat, rendes coolerrel meg közel ugyanekkora teljesítménnyel. Ha meg baja lesz, van szervíz, ha nagyon ráccseszel akkor sem lesz több a jvítás 40k-nál, de egy jó gép, rendesen karbantartva nehezen megy tönkre.És ezek jellemzően MXM gépek, ergo később beletehetsz egy erősebb vga-t vagy cpu-t, a mostani full integrálton meg ennyi volt a max.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6461) Dhampir válasza capulet75 (#6460) üzenetére


Dhampir
félisten

Sok igazság van benne. :K

Ámde nem könnyű jó és szép példányt kifogni.

Viszont én elsődlegesen nem játszani akarok, nem "gamer-t" kerestem, a játék harmadlagos funkció, pusztán időnkénti kikapcsolódásra szolgál.

Még ha volna is sok pénzem, nekem egy konzumer gép nem ér annyit, akkor inkább Workstation-ra gyűjtögetnék egy bizonyos árhatár felett.

(#6462) M@trixfan válasza Dhampir (#6461) üzenetére


M@trixfan
addikt

Egyébként muszáj notebook? Még egy használt 2500K konfig innen apróról tuningolva kiszolgál még egy 980 Ti-t is. Nagyságrendileg jobb a játékélmény.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6463) shield válasza M@trixfan (#6462) üzenetére


shield
őstag

Egyetértek veled.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6464) Dhampir válasza M@trixfan (#6462) üzenetére


Dhampir
félisten

Évek óta csak notebookkal foglalkozom, hordozom is a gépet természetesen.

Nekem tökéletes volt a T510 is, amit használtan vettem, például a Call of Pripyat vígan elfutott az Nvidia NVS 3100M-en. Egy játék optimalizálásának kérdése csupán, hogy min fut el.

Mintha manapság belekényszerítenék az embereket arra, hogy cseréljék le a régi dolgaikat. :)

(#6463) shield

De te nem hordozod a gépedet. :)

Nekem egy notebookkal van egy áramszünet beköszöntével is "szünetmentes tápegységes" mindenesem. :)

[ Szerkesztve ]

(#6465) capulet75 válasza Dhampir (#6464) üzenetére


capulet75
addikt

Mi lett az 510-el? Amúgy látod mindig a Clevo-hoz lyukadunk ki. :DDD Workstation felépítés, gaming belbecs. Mire használnád amúgy? Mi kell RAM, proci?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6466) shield válasza Dhampir (#6464) üzenetére


shield
őstag

Hát a gépemet azt nem hordozom, bele is rokkannék, de ha kell akkor van egy öreg laposom, azt viszem.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6467) Dhampir válasza capulet75 (#6465) üzenetére


Dhampir
félisten

Tesómnak adtam, neki ez az első gépe, hadd tanulgassa a számítástechnika alapjait. :)

Nagyon szép, újszerű állapotban volt, csak asarkokon mutakozott egy kis táskakopás, de még az akksi alatti Windows matrica is gyönyörű állapotban van rajta.

Nekem tökre elég 4GB RAM, prociból sem kell i7. :B

Nagyon szeretem az AMD-s dolgokat is, még akkor is, ha erőtlenebb, ezért kicsit konfigurálgatni kell. Régen ár-érték aránya miatt volt jó.

(#6466) shield

Az jó megoldás. :K

Nekem nincs olyan fix pontom, ahol szívesen elterpeszkedhetnék egy asztali géppel. Másrészt PC-ben nem adnám egy i5 Skylake + GTX 960M alá, így azon az áron - a perifériákat is beleértve - már képbe jönne egy laptop is.

[ Szerkesztve ]

(#6468) capulet75 válasza Dhampir (#6467) üzenetére


capulet75
addikt

Szoktam nézegetni itt gépeket, most is árul egy srác egy i7- 7970m - SSD kombót 160-ért és azt mondja hogy alkudj. Ahogy láttam szép állapot, Clevo, ergó jó hűtés, workstation ház. Túl leszek a mostani üzleti terveken, ezeket úgy megveszem mint a sicc, és ötösével fogom árulni. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6469) Dhampir válasza Dhampir (#6467) üzenetére


Dhampir
félisten

Hülyeséget írtam az előbbiekben, mert mobilplatformra járt az agyam, nem GTX 960M, hanem csak sima 960. :B

Jártatok már így?
Agroprom alatt, Lövész búvóhelyén kellett hagynom pár cuccomat (amúgy még a hülye is megtalálná ezt a rejtekhelyet), mert 50 kiló fölött, 60 felé már nem bírtam megmoccanni, magam mögött gondosan becsukván az ajtót, ezután fölmentem a felszínre. Később visszatérve már nyitott ajtó fogadott és a padlóra ledobált cuccaim legalább 99%-a eltűnt. :Y

Pedig már csak vérszopó szaladgált arra, ember nem nyithatta ki.

(#6470) Dhampir válasza capulet75 (#6468) üzenetére


Dhampir
félisten

Sokan ilyesmiből élnek a Hardveraprón, gondolom a NAV már kóstolgatja őket. :D

(#6471) capulet75 válasza Dhampir (#6470) üzenetére


capulet75
addikt

Hát engem kóstolgathat. :DD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6472) Dhampir válasza capulet75 (#6471) üzenetére


Dhampir
félisten

Amit Lövész búvóhelyéről írtam, te mit tapasztaltál?

A Lost Alphában nincsenek lerakható hátizsákok?

Nem sok mindent vihet magával az ember.

(#6473) capulet75 válasza Dhampir (#6472) üzenetére


capulet75
addikt

De, vannak rejtekhelyek. Elsőre én is végigszívtam 50kg val, de másodjára átírtam a txt-t 200-ra. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6474) Dhampir válasza capulet75 (#6473) üzenetére


Dhampir
félisten

Lövész "rejtekhelyéről" ki vihette el a cuccaimat? Még az ajtót is nyitva hagyta. :D

Milyen txt-t? :F

(#6475) capulet75 válasza Dhampir (#6474) üzenetére


capulet75
addikt

Elnézést, nem jól írtam, az fsgame ltx-et.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6476) Dhampir válasza capulet75 (#6475) üzenetére


Dhampir
félisten

fsgame.ltx-ben csak a gamedata-t szoktuk true, true-ra átírni.

system.ltx és actor.ltx-ben lehetne, ha volnának, de a Lost Alpha-ban a gyorsabb betöltődés elérése érdekében megvalósított becsomagolás miatt ezek elérhetetlenek.

(#6477) Dhampir válasza Dhampir (#6476) üzenetére


Dhampir
félisten

Hirtelenjében találtam ezt a S.T.A.L.K.E.R. Database Extractor-t, ez megbízható, jó program a .dbx fájlok kicsomagolására?

(#6478) capulet75 válasza Dhampir (#6476) üzenetére


capulet75
addikt

Pedig én 200kg cuccal mászkáltam. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6479) Dhampir válasza capulet75 (#6478) üzenetére


Dhampir
félisten

Az lehet, még a "becsomagolás" előtt szerkeszthetőek voltak a fentebbi állományok. Ha jól rémlik, akkor valamelyik patch után már megszűnt a játékba történő "hagyományos" belenyúlkálás. :)

(#6480) shield válasza Dhampir (#6479) üzenetére


shield
őstag

Van hozzávaló kicsomagoló, mert én is átírtam, addig nem is állok neki. Na meg azt is, hogy minden állapotú cuccomat megvegyék. :B

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6481) Dhampir válasza shield (#6480) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt tudom, hogy van hozzá, de ebben a korábbi hozzászólásomban is szereplő S.T.A.L.K.E.R. Database Extractor a neve, avagy más kicsomagolót használsz? :F

(#6482) shield válasza Dhampir (#6481) üzenetére


shield
őstag

Ha jól emlékszem, akkor csak a LA-hoz és a CoC-hoz kellett valamilyen kicsomagoló, már nem emlékszem rá melyik, a többit a Total Commanderrel szedtem ki, egy plugin kell hozzá.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6483) Dhampir válasza shield (#6482) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi az infót! :R

Módosítás után vissza is csomagoltad?

[ Szerkesztve ]

(#6484) shield válasza Dhampir (#6483) üzenetére


shield
őstag

Nem csomagoltam vissza, jobban mondva csak a szükséges fájlokat szedtem ki.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6485) rétisün válasza Dhampir (#6483) üzenetére


rétisün
veterán

mit akarsz kicsomagolni? ezt ajánlom, pár alap dolog módosításához elég ennyi is. azt hiszem, én még nem próbáltam, vagy csak nem emlékszem :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6486) Dhampir válasza rétisün (#6485) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi! :R Vajon a SeregA-Lus-hoz is jó?

(#6487) rétisün válasza Dhampir (#6486) üzenetére


rétisün
veterán

passz...most nézem, nálam van egy gamedata mappa, valószínűleg ugyanez. ha meghagytam, valószínűleg működik is, csak azt nem tudom, milyen lost-alpha van a gépen :B

közben találtam a gépen egy lost-alpha seregA-lus torrent fáljt, szóval akár az is lehet nálam....kár, hogy el se indul, fel kéne telepíteni, úgy látszik csináltam egy op-rendszer visszaállítást valamikor :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#6488) twist57


twist57
újonc

Sziasztok . lost alpha.Az x14 laborból viszem az iratokat Velesznek de mikor odaérek halott miért és hogyan tovább???

(#6489) Dhampir válasza rétisün (#6487) üzenetére


Dhampir
félisten

Sebaj, majd ha ismét nekifogsz, mindenre fény derül. :)

Egyébként az alap Lost Alpha is rendszergazdai jogot kér az elindításhoz, vagy csak a SeregA-Lus?

(#6490) dezowave válasza Dhampir (#6472) üzenetére


dezowave
csendes tag

célszerű ládákba rakni a cuccaid, vagy hátizsákba, vagy egyéb használható helyekre. (mint a soc-ban is, csővégek, egyéb fura tárolók). azért kell, mivel ha npc jár arra, simán felszedi ami neki kellhet, és ha nem te nyírod ki, hanem egy mutáns, akkor 10-15perc múlva a hullája el is tűnik a játékból a cuccaiddal együtt.

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#6491) dezowave válasza twist57 (#6488) üzenetére


dezowave
csendes tag

biztos megölte valami, vagy valaki. sajna előfordulhat, bár ritkán, 100ból 1x. Ilyenkor vissza kell tölteni egy állást, amikor még élt.

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#6492) Dhampir válasza dezowave (#6490) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a jó tanácsot! :R

A későbbiekben majd még jobban fel kell fedeznem ezt a szép játékot, mert eddig csak belekóstolhattam, de az alapjátéktól eltérő változások ellenére megfogott a hangulatával.

Korábban panaszkodtak, hogy kihalt a Zóna, hát én nem ezt tapasztaltam. Nem sokáig lehetett üresjáratban lötyögni, valami mutánscsapat, patkányok, mifene mindig előkerült a mezőről, s mivel hamar kimerültem, még elfutkosni sem messzire bírtam, taktikázni kellett, mert ezek a dögök szívósan a sztalker nyomában maradnak.

(#6493) dezowave válasza Dhampir (#6492) üzenetére


dezowave
csendes tag

A legtöbb játékos ennél is többet akar, valakinek bőven elég, valaki meg az akció-dúsabb dolgokat szereti. Nehéz megtalálni az arany-középutat :) Azért amikor valaki hozzám vágja, hogy a zóna teljesen kihalt, kicsit szoktam mérgelődni magamban :D

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#6494) Dhampir válasza dezowave (#6493) üzenetére


Dhampir
félisten

Azt tapasztaltam, hogy küldetések során, útközben folyton megtámadott valami; "manó" kutya, patkány, rágcsa, zombi, emberek, futkározni nem sokáig lehetett az alapbeállításokkal. A további tesztelés még bőven várat magára, de a múltkori belekóstolással így is izgalmasnak bizonyult. :K

(#6495) PeL válasza dezowave (#6493) üzenetére


PeL
addikt

Azért van benne némi igazság. Ott van pl. a Radar pálya. Van pár monolithos rajta mielőtt ki nem pucoljuk onnan őket, utána freeplayben viszont egy árva lélekkel nem lehet ott találkozni. De ez igaz általánosan kb az összes pályára L.A.-ban, freeplayben szinte teljesen kihaltak. Nincsenek járőröző csapatok, nem találkozni váratlan összecsapásokkal mint a régi stalkerekben, tök nyugodtan lehet sétálgatni, még mutánsok sem nagyon vannak. Egyszerűen nincs akció miután végigvisszük a játékot, nincs ami miatt azt mondanám hogy tovább játszanám.

[ Szerkesztve ]

(#6496) shield válasza dezowave (#6493) üzenetére


shield
őstag

Várható valamilyen 'meglepetés' mostanában?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#6497) cheatergs válasza Dhampir (#6492) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem sokáig, a szkript hamar megfogja őket. A patkányok például kábé húsz méterig üldöznek az út közepén. Van egy egy láthatatlan vonal, amin át- majd visszalépve a patkányok ide-oda rohangálnak.

Zárt térben persze más a szitu, mert ott nincs hova menekülni. Két csuklyás törpével összezárva egy M alakú folyosón hamisítatlan piknik; függetlenül attól mi van nálad.

Mindig minden mindegy

(#6498) Dhampir válasza cheatergs (#6497) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek végig követtek. Bemenekültem egy romos házba, majd felkapaszkodtam a roskatag fal tetejére, és csakhamar ott tobzódtak a fal tövében. Vak kutyák is érkeztek, ezek összecsaptak a patkányokkal. Az elpusztult kutyákat rögtön falni kezdték a kis bestiák.

(#6499) farazsola válasza Dhampir (#6498) üzenetére


farazsola
csendes tag

Sziasztok. Elnézést ha nem jo hejre írok! NLS7 -el lenne gondom. db fájlokat nem tudom kicsomagolni akármelyik kicsomagoloval probálom azt irja ki hogy Unsupported Fájl. valaki tudna megoldádást már töbféle variáciot kiprobáltam. segitsen valaki. win 8.1 rendszerem van. valaki tudna esetleg kicsomagolt gamedata mapát honan lehetne letölteni az is jo lenne,esetleg az is elég lenne ha a config és anims mapa meglenne külön belöle.

[ Szerkesztve ]

(#6500) cheatergs válasza Dhampir (#6498) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az út közepére éppen csak kinyúlik a szkriptjük, ott hamar leszakadnak Marked One-ról. Viszont a ház és az előtte lévő gazos terület a territóriumuk. Ha 1x kiirtottad őket (pisztoly elég az oda-vissza csalinkázáshoz, mert a karabélylőszer csak a Garbage-ből visszatérve gyűjthető az újra és újra kinyírt militarysoktól. Sebzésre am se sok különbség van a fegyverek között), nem respawnolnak.

A vak kutyák az út túlsó feléről jönnek a nádas felől, de ott veszélyesebb a két macskaszerű dög, azok viszont a pálya menti kerítéses dombhoz vannak közelebb, szóval kiugrasztani azokat csak szándékosan lehet.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.