Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) Aarpok válasza Free04 (#5050) üzenetére


Aarpok
őstag

Nincs már sok a végéig erőmű,szarkofág után már csak a generátoros pálya x2 - es laborral.

Аарпок

(#5052) #16939776 válasza Free04 (#5050) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem javíttatod, csak upgrade-t veszel, akkor is automatikusan 100% lesz a kondíciója, a fegyvereknél így működik, talán a ruháknál is ;)

Remélem egyértelműbb lesz a fejlesztés menü, mert nem mindenhol van érthető visszajelzés hogy milyen tulajdonság milyen irányba változik. pl.:zöldel -x% pontosság, vagy pirossal +z% tűzgyorsaság :U

[ Szerkesztve ]

(#5053) Free04 válasza #16939776 (#5052) üzenetére


Free04
tag

Igen, csak nem bírtam ki h ne fejlesszem fel már az elején :U
A fejlesztések tesztelésével én is elég sokat bíbelődtem, mert a leírás csalóka és inkább végig próbálgattam a variációkat a gyakorlatba.

(#5054) Időjós


Időjós
csendes tag

Ismét az x2-es laborhoz kellene némi segítség. Már bent vagyok, és el is végeztem feladataim javát, egyet kivéve, melyet nem tudom hogyan kellene, csak azt, hogy hol. feladatom valahogy úgy szól, hogy "kapcsold ki a generátormagot" Ehhez itt egy kép.: http://www.kephost.com/image/mIn
És a helyszín ahol ezt meg lehetne tenni.: http://www.kephost.com/image/mI7
Továbbá egy video,melyen kb 24 percnél mutatja a megoldást, de nem látok az egészből semmit.
https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_206776895&feature=iv&src_vid=9PPmrrP6I-c&v=HZ7HkL-Prl8

(#5055) Időjós válasza Időjós (#5054) üzenetére


Időjós
csendes tag

Meglett ! és vége a játéknak is :-)
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#5056) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Egy ideje nem volt időm követni az eseményeket. Iszonyatos tempóba termelitek a hsz-eket, úgyhogy annak ellenére kérdezek, hogy valószínűleg minden kérdésemre megtalálnám a választ.

1. Még mindig csak 2 patch jött ki, vagy jött ki az elmúlt 1,5 hónapban újabb?
2. Magyarítás még mindig csak teszt fázis, vagy végleges verzió?
3. Érdemes tovább várni a játékkal vagy el lehet kezdeni? Mennyire van sok bug még a játékban?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#5057) TSL16b válasza Mate (#5056) üzenetére


TSL16b
csendes tag

1. Patchből van már v1.3003-as (röviden 3-as).
2. A magyarítás a lehetőségekhez képest teljes (kb. 99,9%-os), de egy early access játék esetén nem mondható „véglegesnek”, mert a játék sem az. Leginkább csak azért van „nyilvános béta” állapotúnak nevezve, mert a LA készítői eléggé el nem ítélhető módon néhol fixen beleírták az angol szöveget a vezérlőfájlokba, és ezek a hibák csak lassan derülnek ki. A magyarítás már most is tartalmaz néhány ilyen javítást, és ha még találunk további bedrótozott angol szövegeket, akkor azokat is próbáljuk javítani.
3. A játszhatóságról elég jó képet adnak a téma hozzászólásai. Szerintem már nyugodtan játszható.

(#5058) Mate válasza TSL16b (#5057) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :R

(#5059) SaGa59 válasza TSL16b (#5057) üzenetére


SaGa59
őstag

2: ez orosz modder divat. Mostanában orosz CoP és CS modokat fordítgatok magyarra és eddig egy sem volt, aminél ne lett volna script vagy ltx fájlokban megjelenítendő szöveg. A legjobb a Zsurnaliszt mod, aminek a teljes beszélgetés állománya egy ltx-ben van, ráadásul úgy, hogy az első 15 sor után jön kb 80 üres sor, így nem vettem észre, hogy van tovább is, csak amikor elindítottam, akkor derült ki, hogy gyakorlatilag még semmit sem fordítottam le belőle...

Persze ezt elég könnyű megcsinálni, ha egyszer rátalál az ember, de amikor egy szót kell kibányászni az egész modból, és valahol egy script mélyén van, na az jó buli. 3 féle keresőt használok, de még így is néha kézzel kell végigtúrni a gyanús fájlokat.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5060) Getoutofhere válasza Mate (#5058) üzenetére


Getoutofhere
csendes tag

Akkor kezd el, ha nem zavar, hogy a mesterséges intelligencia helyenként botrányosan szarul reagál akármilyen helyzetre (ha reagál egyáltalán). Jelenleg ennek a javítása zajlik, reméljük jól és alaposan. :)

(#5061) Mate válasza Getoutofhere (#5060) üzenetére


Mate
nagyúr

Sokat stalkereztem már, úgyhogy ilyeneken fenn se akadok :D

(#5062) hamzamark válasza TSL16b (#5057) üzenetére


hamzamark
csendes tag

(#5057) TSL16b

( ...vagy pedig Saga :) )

Tudnal egy linket dobni legyszives a "legfrissebb" LA magyarositasrol? Ki szeretnem probalni.

Elore is koszi ;)

(#5063) Dhampir válasza hamzamark (#5062) üzenetére


Dhampir
félisten

(#5064) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok.
Egy C2D E6600 és egy Radeon HD 4670 mennyire elég a játéknak?
9500-el Statikus megvilágításon közepes grafikával tudtam játszani.

No Sana No Life

(#5065) Plazmacucci válasza CJ4567 (#5064) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Semmire sem elég. Statikusan is duplája a SoC gépigényének. Természetesen lehet próbálkozni végtelenségig butítani, de úgy nincs sok értelme, mert a látvány része a játékélménynek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5066) CJ4567 válasza Plazmacucci (#5065) üzenetére


CJ4567
veterán

Pár hét múlva jön egy E8400, azzal se lenne elég legalább egy Object Lightingra?

No Sana No Life

(#5067) Plazmacucci válasza CJ4567 (#5066) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De szerintem azzal mennie kell. Nem szeret több magot használni, a magas órajel számít. Persze a 4670 miatt nem lehet majd túl nagy felbontáson tolni.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5068) shield válasza CJ4567 (#5066) üzenetére


shield
őstag

Az E8400-at könnyen lehet húzni 3.6-ra, ami azért már számít, csak egy jobb hűtő kell rá. Használd azt a progit ami elvileg használ egynél több magot, most nem jut eszembe a neve.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5069) #16939776 válasza shield (#5068) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nálam sima fsb emeléssel vitte 9x425-öt, alapfeszen, p45-ös lapban. A proci vitte 1V-on a gyári 3Ghz-t.

[ Szerkesztve ]

(#5070) robogo81 válasza shield (#5068) üzenetére


robogo81
aktív tag

Cpu controll?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#5071) shield válasza robogo81 (#5070) üzenetére


shield
őstag

Igen, ő az. Én is használom, de hogy mennyire dob a játékon, nem tudom.
Egy SSD, virtual drive és visszatömörítve a mod, biztos többet dobna rajta.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5072) CJ4567 válasza shield (#5071) üzenetére


CJ4567
veterán

Én úgy oldom meg Clear Skynál hogy feladatkezelőben 1 mag levesz, leokéz, majd egy mag visszarak, és úgy ahogy megy két maggal, igaz nem nagy az FPS növekedés, 30+ fpssel megy DX10.1 elég magas grafikán(Better Lighting, Depth of Field and FPS mod, módosított user.ltx több fpsért és jobb DOF-ért, erre raktam a 10.1-et)

No Sana No Life

(#5073) mexikopo


mexikopo
csendes tag

:DD

(#5074) MPowerPH válasza mexikopo (#5073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a... Jesus... :Y

Don't Tread On Me

(#5075) sklopp válasza mexikopo (#5073) üzenetére


sklopp
őstag

Kamaz és kicsinye :U

(#5076) Mate válasza sklopp (#5075) üzenetére


Mate
nagyúr

Az nem két ugyan akkora kocsi csak egyikkel hátrébb állt meg? :D

(#5077) Free04


Free04
tag

x2-ben levő széf kódját honnan lehet megszerezni, tudja valaki?
szerk: besz@rás...poénból beírtam az 123-at és kinyílt.

[ Szerkesztve ]

(#5078) Dhampir válasza mexikopo (#5073) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a betyár Kozák vodka miket nem tud produkálni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5079) Grisam


Grisam
tag

sziasztok Sztalkerek. Honnan tudnám leszedni a Lost Alpha-hoz a magyarítást? Nem találom sehol. :S

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#5080) rétisün válasza Grisam (#5079) üzenetére


rétisün
veterán

innen...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5081) Grisam válasza rétisün (#5080) üzenetére


Grisam
tag

Köszönöm a gyors választ. :) Jó vadászatot. :)

Utálom, ha valaki még annyi fáradtságot sem vesz, hogy válaszoljon a PÜ-re...

(#5082) mexikopo


mexikopo
csendes tag

jaja :))

(#5083) mexikopo


mexikopo
csendes tag

níva és kicsinye :D

(#5084) mexikopo


mexikopo
csendes tag

ezmiez? :DD

(#5085) Mate válasza mexikopo (#5084) üzenetére


Mate
nagyúr

Elütöttél egy kardfogút :D

(#5086) mexikopo válasza Mate (#5085) üzenetére


mexikopo
csendes tag

hát ja :)) vagy mutálódik a dzsipp itt a zónában amúgy is fura dolgok történnek :DD

(#5087) SaGa59 válasza mexikopo (#5084) üzenetére


SaGa59
őstag

3d modellezési hiba, láttam már ilyet máshol és más játékban (pl az Oblivionban és a Skyrim-ben) is.

Amikor leteszi az objektumot, az egyik pontja valamiért kikerül az adott model "boxának" határai közül, és a szomszédos pontokkal összekötő egyenesek ilyen fura helyzetet produkálnak. Az Oblivion motorjánál ha kimegyek az adott területről, majd vissza, akkor megszűnik, azaz ott midig újra lerakja ugyanoda a tárgyat, csak másodszorra jól, a Stalkerekben míg el nem tűnik (pl egy holttest, a legutóbb a Garbage-ban egy dutys hevert a kapu közelében de a feje búbja valamiért tőle kb 20 méterre volt lerakva és az ilyet odébbvonszolni se lehet) addig ez a 'glitch" is megmarad.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5088) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Van ezert hiba. Eddig nem neztem a fejleszteseket. De most latom, hogy amirol azt hittem, hogy fejleszti pl. a pontossagot, az valojaban rontja, de nem is kevessel. Gondolok itt a Vintar BC, vagy az SVDm fejlesztesere. Na, ez mondjuk eleg gaz, foleg, hogy oda is van irva, hogy minusz, a leirasban meg, hogy plusz. Erre nem erkezett javitas?

Don't Tread On Me

(#5089) Aarpok válasza MPowerPH (#5088) üzenetére


Aarpok
őstag

Nem hinném mivel a 3. patch óta nem jelent meg javítás a játékhoz

Аарпок

(#5090) Plazmacucci válasza Aarpok (#5089) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Neki se kezdek amíg nem jön megint egy fél gigás update.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5091) MPowerPH válasza Aarpok (#5089) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze. De ugye ehhez nem feltetlen kell egy patch. Ahogy a dialogust is megcsinaltak a szabadsaggal egy sima file modositassal, ugy valszeg ez is kivitelezheto lenne.

Gauss -hoz itt van loszerveteli lehetoseg? Most sikerult leszednem egy fanatikust, aki a falon at lovoldozott ram. :D

Don't Tread On Me

(#5092) emre válasza MPowerPH (#5091) üzenetére


emre
veterán

Nem emlékszek rá hogy a gauss-hozz tudtam volna lőszert venni, de nem is volt rá szükség, mert a monolitos hulláknál van elég. Meg talán 1-2 rejtekhelyen találtam még.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5093) Aarpok válasza Plazmacucci (#5090) üzenetére


Aarpok
őstag

Mostanában én se állok neki kivittem vagy 4 - szer :D

(#5091) BMW001 Nem hallottam ilyen javításról meg eddig csak patchelték a játékot.Amint lesz új abban lehet már javítva lesz amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5094) vhw válasza Időjós (#4956) üzenetére


vhw
addikt

Jaj ez, ez a X16 küldetés...
Hosszan pihent a játék nálam mostanáig, aztán újra elővettem, történetesen pont itt hagytam félbe... nem sejtettem pedig mi vár itt.
Annak idején, a korábbi részeknél első végigjátszásra mindig 2-3 különböző fegyverrel, darabonként több száz lőszerrel, 15-20 medkittel, atifactekkel felszerelve jártam a zónát. Aztán a CoP-nál kezdtem el limitálni a lőszerkészletet, kevesebb medkit, gyenge ruhák - hogy izgalmasabb legyen - persze minimum veteran szinten.

Itt az LA-ban is folytattam ezt a "keménykedős", megoldom ennyi lőszerrel is, úgyis tudok felvenni a hulláktól című történetet. Eddig nem is volt belőle probléma.
Erre lekerülök ebbe a gödörbe; AN - ~120 db 5.45 lőszerrel, 3 medkittel, meg egy ilyen zárt sötét helyen haszontalan Dragunovval... Ezt a visszaszámlálós trükközést nem vágtam, szal első körben csak sprintelés át a zombi hegyeken, az utolsó kapcsolóhoz így is le kellett ugranom egy szintet - nem volt idő lépcsőt keresgélni.
Aztán meg az előző 3 szint összes lakója a nyomomban... ha nincs 3 puskagránátom - amiket direkt szar helyzetekre tartogatok... még lent átkozódnék, hogy ezt mégis hogy gondolták itt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5095) Sensut


Sensut
őstag

Én így jártam az Erdőben, annak is a légközepén, ahonnan félnapnyira van a legközelebbi kijárat is. Na, ott rontottak rám mindenféle elit mutánsok és volt nálam csak kés. A teleportról még nem is tudtam. De most, hogy már befejeztem a küldetéseket, visszamegyek oda egy utolsó mentéstől egy nagy rakás lőszerrel és mindenkit kinyírok ;] .
---

Már sok szörnyet kiirtottam, sok játék során, sok kriptában és más helyeken, de még soha nem sokkolt egy hely annyira, [mint ez itt] . Ez a hely egyszerűen hátborzongatóan félelmetes még így nappal is, mert hogy valós :K .

[ Szerkesztve ]

(#5096) Aarpok válasza vhw (#5094) üzenetére


Aarpok
őstag

Mindig is mondtam utálom a laborokat a sztalkerben,de a LA óta még jobban :D Szóval én azt csináltam miután visszakaptam az irányítást az irányítót próbáltam rögtön likvidálni,hogy ne dülöngéljek annyira.Ezután vissza a hátsó szobába ekkor a számlálás abba marad majd újra ki és megvártam a puskás egyéneket odafent és fedezékből adtam nekik (ha meglátnak jönnek mint a parancsolat).Elfogytak akkor kényelmesen lekapcsolgattam a kapcsolókat.

Аарпок

(#5097) spank309


spank309
csendes tag

Hali

Valaki fel tudná tölteni az actor.ltx és a system.ltx-et? Nekem nincs bent a könyvtárban a gamedata.
Most kezdem a játékon a 3. patch-el és magyarosítással. Köszönöm.

(#5098) rétisün válasza spank309 (#5097) üzenetére


rétisün
veterán

tessék....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#5099) shield


shield
őstag

Van valami infó a következő javításról? Azon kívül, hogy jön valamikor.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5100) Getoutofhere válasza shield (#5099) üzenetére


Getoutofhere
csendes tag

Beszéltem a főnökkel, még körülbelüli időpontot sem tud mondani, pedig csak idei hónapra kérdeztem kb. rá. Ezt írta:

"Nem tudom mikor. Amint Összegyűlik annyi javítanivaló.
Meg amint lesz a programozóknak ideje hogy a komolyabb dolgokkal is foglalkozzanak."

Még az idén sem biztos. Próbáltam a gyorsításra ötleteket adni, de úgy néz ki, tényleg nincs más lehetőség, minthogy szabadidejükben és kizárólag ők hegesszenek rajta,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.