Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#851) szaszii válasza dime27 (#847) üzenetére


szaszii
tag

Először is add hozzá a Gmail fiókodat a telefonban: Beállítások-> Fiókok és szinkronizálás-> Fiók hozzáadása... egyúttal kapcsold is be a szinkronizálást.

Új névjegy létrehozásánál válaszd az "Új névjegy (telefon)" lehetőséget.

Ha neten belépsz a Gmailbe, akkor bal oldalt a "Levélírás" felett lesz az, hogy Gmail, rákattintva ki tudod választani azt, hogy Címtár. Itt tudod szerkeszteni a névjegyeket.

Remélem tudtam segíteni.

(#852) dime27 válasza szaszii (#851) üzenetére


dime27
őstag

Köszi megpróbálom majd úgy ahogy leírtad! :K ;) :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#853) Gyurmasina válasza hirtelen (#850) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Csak simán megrendeltem innen, és hozta postás.
[link]
Nekem c2 fehér platinum van.
Most Automatic Call Recorder-t használok kihangosítás nélkül, elég jó.

(#854) cappa72 válasza hirtelen (#850) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tape-a-talk a hangfelvételre?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#855) hirtelen válasza Gyurmasina (#853) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Köszi! A link nem működik nálam, de gondolom az antelife-ról van szó.
Egy magyar közvetítő cég [link] egyébként a C3-at ajánlgatja, mert nekik a C2 állítólag nem Androiddal, hanem egy kínai oprendszrrel jön.
Azért faggatlak, hogy van-e vám, meg mennyi a szállítási költség, mert lehet, hogy ezekkel együtt ugyanott tartok, mint a hazai cégnél.

(#857) csacsa01 válasza hirtelen (#850) üzenetére


csacsa01
tag

A C2 saját hangfelvevője is működik kihangosítás nélkül.

(#858) Gyurmasina válasza hirtelen (#855) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Igen Antelife. Innen mindent megtudsz a szállításról és vámról [link]
Bocs a rossz linkért. A Lewa rom nem kínai csak nem nemzetközi, rendes android.
Csak angol és kínai nyelvvel, valamint néhány kínai appal. Egy pillanat alatt lecserélheted. Ha jobb lenne itthoni közvetítől venni senki nem venne kínából. Szerintem simán kintről rendelik ők is. A garit meg visszaküldéssel intézik. Amásik topicban a vámról, időről, és egyéb szállításról mindent megtudsz.

(#859) hirtelen válasza Gyurmasina (#858) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Kösz Neked és Bodriknak és Mindenkinek a tanácsokért! :C
A szállítás/vám oldalt olvasgatom, tök jó, hogy van ilyen. Ha nagyon elakadnék, még faggatlak Benneteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#860) hirtelen válasza hirtelen (#859) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Hát bocsi, azóta is olvasom a külföldi megrendelés topicot, az elejétől kezdve, s bár még nem értem a végére, de a sokadik hozzászólónál olvasom, hogy fizetnek áfát (27 %), meg vámot (2,5 %). :))
Nem megy a dolog a fejembe.
A Zopo C3 forintban a MiniDealon olyan 62 ezer jelenleg [link], a hazai boltban [link] meg 72 ezer.
Namost szerintem az egész kínlódásnak a külföldről rendeléssel akkor van értelme, ha valahogy el tudjuk kerülni az áfa és vámfizetést. Ha nem, akkor ezeket kifizetve a mobil pontosan ugyanannyiba kerül, mint itthon.
:Y
Rosszul látok valamit?

[ Szerkesztve ]

(#861) cappa72 válasza hirtelen (#860) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, rosszul látod. A magyar linken lévő is csak megrendeli neked a címedre, ha vámot kell fizetni, akkor az téged terhel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#862) betyarr


betyarr
veterán

a beépített sms kezelő nem számolja a karaktereket?mármint úgy,hogy én is lássam.vagy be lehet állítani a hangalapú sms írást úgy,hogy ne 20 karaktert jelentsen egy darab ékezetes betű?

(#863) hirtelen válasza cappa72 (#861) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Pénteken beszéltem velük telefonon, s azt mondták, ez a TELJES költség. Mi több, van nekik valami hazai kis szervizük, s ha kisebb gubanc van, mondjuk egy USB csatoló kontakthibás (a mostani Samsungommal kétszer megesett, hogy javítani kellett garanciális időn túl), akkor azt megcsinálják, nem maradok szervizháttér nélkül. Ráadásul, ha Vaterán keresztül rendelek tőlük, akkor csak valami 3 % előleget kell letenni, akkor fizetem a teljes összeget, mikor megjött a cucc. :)

Igaz, az általam elküldött emilre egy szót sem válaszoltak... Talán majd hétfőn.
:(
Mégis, az az érzésem, hogy valamiben tévedek, mert nem hiszem, hogy ilyen sokan szeretnének távolból vásárolni, ha hazulról is lehet. Csak tudnám, mit nézek el...

(#864) szaszii válasza hirtelen (#863) üzenetére


szaszii
tag

Nem rendelnék a helyedben ilyen magyar közvetítői oldalakról... csak ráteszik a maguk hasznát, aztán érezd jól magad a vámmal stb... a hazai szervizet meg szerintem felejtsd el, nem lehet olyan minőségi... megrendelek valami korrekt online boltban, kéred hogy china postal küldjék vagy hongkong posttal és elkerülöd a vámot.

(#866) hirtelen válasza szaszii (#864) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Ez érdekel, Szaszii: hogy a csudába lehet elkerülni a vámot?

(#867) vadkörte válasza hirtelen (#863) üzenetére


vadkörte
addikt

"Pénteken beszéltem velük telefonon, s azt mondták, ez a TELJES költség."
Szvsz teljes költség = a telefon ára + az ő jattjuk.

"Mi több, van nekik valami hazai kis szervizük, s ha kisebb gubanc van, mondjuk egy USB csatoló kontakthibás (a mostani Samsungommal kétszer megesett, hogy javítani kellett garanciális időn túl), akkor azt megcsinálják, nem maradok szervizháttér nélkül."
Szerinted mennyire bonyolult le- és visszaforrasztani egy e-bay-ről inggombokért rendelt szabványos USB csatolót a NYÁK-ról? Ezt bármelyik sufniGSM megcsinálja neked 1 kocka sör áráért.
Szervízháttér = Magyar Posta - > -> ChinaPost <> SingaporePost.

"...mert nem hiszem, hogy ilyen sokan szeretnének távolból vásárolni, ha hazulról is lehet. Csak tudnám, mit nézek el..."
Előbb hiszek egy kígyózabáló ferdeszeműnek aki a világ másik felén kereskedik, mint egy honfitársamnak...

Péda:
Nemrég vettem az e-bay-en egy 110cm-es 5in1 derítőlapot 2700Ft-ért. (Mo-n 12-17E-ért árulják) Mire megkaptam az 5in1-ből elvásott 3in1, és 2in1 lett belőle (még ezt is 3x-os szorzóval árulják itthon). Megírtam az eladónak, a válaszban elnézést kért a tévedésér és felajánlotta, hogy ha visszaküldöm, küld helyette másikat,ami tuti 5in1, vagy tartsam meg és visszautalja az árát. Egyikkel sem éltem, mert ez is megfelel. Itthon elkergettek volna a búsporosba...

Tekintsünk el a szállítási költségtől, azt nem tudom a zöldkabátosok mi alapján képezik, ha a szállítás free, lehet, hogy a Magyar Posta árai alapján. De ha kihalásszák a sorból, a szállítási költség 6%-ával növelt vételárra rájön a 27%-os ÁFA, erre jön a 3% vám. Így lesz a 62E-es kütyüdből, cirka 80-82E-es.
Nincs rá Mo-i gari. Igen ez tényleg kellemetlen. Nehézkes a garanciális ügyintézés. Ez is az. Viszont nem esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#868) Gyurmasina válasza hirtelen (#860) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Úgylátszik a többség nem rendelne itthonról. Ha tutira akarsz menni, tisztázd hogy adnak-e áfás számlát. Sztem biztos hogy nem, és használtként értékesítik. Ezért ennyi az ára.

(#869) hirtelen válasza vadkörte (#867) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Hát... A Samsungra a SufniGSM 4000-ért cserélt... Én meg biztos nem tudom odaforrasztani, olcsóbbat nem találtam.
Szervizháttér: "Szervízháttér = Magyar Posta - > -> ChinaPost <> SingaporePost." - ez nem úgy hangzik, hogy hopp máról holnapra elkészül, ahogy az említett USB csatolónál történt.
És ezt írod: "De ha kihalásszák a sorból, a szállítási költség 6%-ával növelt vételárra rájön a 27%-os ÁFA, erre jön a 3% vám. Így lesz a 62E-es kütyüdből, cirka 80-82E-es."
De most miért jobb nekem 80 ezerért venni külföldről, mint 72 ezerért magyaroktól? :F
:))
Ne értsetek félre, nem okoskodni akarok. Csak azért kérdezek vissza, mert szeretnék jó döntést hozni. (Jó = olcsó.) Szerintem, aki kínai cuccot vesz, annak kevés pénze van - nekem is kevés van - s oka van spórolni. (Különben bemennék a boltba, aztán vennék egy Note 2-t, garival, oszt jónapot.)

(#870) zivorad


zivorad
csendes tag

A 4.0-s Skype a legújabb frissítések után sem működik, semmi változást nem tapasztaltam, WIFI-n továbbra is kilép, aztán vagy be lehet jelentkezni újra vagy nem, ki-bekapcsolás nem segít, újratelepítés sem, a 3-as Skype-k sem működnek megbízhatóan. Csak az én C2-esemen, vagy senkinél?

(#871) gF válasza hirtelen (#869) üzenetére


gF
senior tag

Elég csak benézned a Android dual sim-es topikba és látni fogod, hogy mindenki Kínából rendeli ezeket a telefonokat. Kár ezt tovább ragozni. A webshopok kint nem hülyék, mindent ajándékként, minimális értékkel adnak fel, így vámon ezek szépen átcsusszannak, de ha te attól jobban alszol, hogy egy itthoni webshoptól rendeled meg: szíved joga. Csak fölöslegesen rágódsz ezen!

(#872) Athos.187


Athos.187
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy volt-e már a kérdés, de hogy lehet az, hogy a C2 és a C3 ugyanannyiba kerül? :) Mindkettő 270$

(#873) wyattthoearp válasza Athos.187 (#872) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Mi indokolná, hogy bármelyik is drágább legyen?
A két telefon lényegében csak kinézetben tér el egymástól.

(#874) Athos.187 válasza wyattthoearp (#873) üzenetére


Athos.187
csendes tag

Kicsit utánaolvastam, és ez nem egészen igaz :). A C2 Gorilla Glass-os, ellenben a C3 nem. Érdemes amúgy a hivatalos gyártói oldalról rendelni a telefont? Ezt is most találtam. Elméletileg nem kell vámot fizetni, ha jól értelmezem. Amúgy a Gorilla Glass-t itt olvastam. "The only other difference from what we can see is the display not being the Gorilla Glass type which the recently updated C2 offers." Vagy valamit félreértettem?

[ Szerkesztve ]

(#875) Ronam


Ronam
addikt

Nagyon úgy néz ki, hogy rendelek egy ilyen telefont :). Amúgy az előttem lévő kérdésre én is kíváncsi lennék, mi a különbség a 2 telefon között?

[ Szerkesztve ]

(#876) gF válasza Athos.187 (#874) üzenetére


gF
senior tag

Én úgy tudom, hogy csak a fehér C2 Platinum GG-os, legalábbis július elején még erről szólt a pálma.. :)

(#877) wyattthoearp válasza Athos.187 (#874) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A korai C2-esekre sem került a gorilla glassból. Egyébként ha szigorúan vesszük, akkor a platinummal azonos, nem is a c2-vel.

(#878) vadkörte válasza hirtelen (#869) üzenetére


vadkörte
addikt

Még mindig nem érted.

A 80E-et úgy hoztam ki, hogy berendeled külhonból mondjuk 62-ért, de magadra haragítottad az Esőistent és nagyon nincs szerencséd, mert fennakad a fináncoknál. Erre rájön a 27% ÁFA, az így megnőtt árra a 2,5% vám (a 6%-os szállítási költséget kihagytam a számításból, mert nem tudom mivel/hogyan kalkulálnak) Megsarcolnak, így kijött a ~80E.

Az általad írt 72E, meg úgy jöhet ki, hogy a magyar közvetítő megrendeli neked, a te címedre a kinti webshopból a 62E-es telefont. Te, neki kifizetsz 72E-t, ő kifizet a webshopnak 62E-t, a 10E nyereség az övé, a kockázat a fennakadásra a tiéd. Ha ez akad fenn a 72E-ből a gyors számításom alapján ~ 94E lesz. Végülis neki megéri. Veszteni valója nem sok van ...
Ha rádmosolyog Fortuna és minden flottul megy, akkor persze nem, de én azt a +10E-t inkább elverném másra. Pl. egy 32GB-os mSD-re...

Így világosabb?
De a TE pénzed, NEKED kell eldönteni, NEKED mi a jobb. Az itteniek, max a döntés meghozatalában tudnak segíteni.

Üdv. V. Körte

(#879) hirtelen válasza vadkörte (#878) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Kösz, kösz, kösz, Vadkörte! Összeállt.

(#880) hirtelen válasza Athos.187 (#874) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Azt írja ebben a cikkben még a gizchina[link], hogy "GPS on the C3 is as good as any other Chinese Mediatek powered phone, meaning that it can be slow to connect at times which can be frustrating" - vagyis magyarul kb azt, hogy a C3 (és nyilván a cikkben felemlegetett C2) GPS-e olyan, mint bármelyik más kínai MediaTek telefoné: lassan csatlakozik.

Van ilyen tapasztalatotok? Hogy működik Nektek a GPS?

[ Szerkesztve ]

(#881) wyattthoearp válasza hirtelen (#880) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem szobában ablak mellé lépve kb. 50-70 másodperc.

(#882) hirtelen válasza wyattthoearp (#881) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Meg is tartja a jelet? Én sokat használom kocsiban a mobilt navigációra (iGo, Waze).

(#883) wiggly válasza hirtelen (#879) üzenetére


wiggly
csendes tag

Hello! Én a C2 Platinummal szemezgetek régóta. Én is kicsit parázok a vámtól, bár én jobban hajlok a kínai rendelés felé sima postával, mert ahogy olvasgattam a Dual-Sim-es topikot is, szinte csak gyorspostás küldemények azok, amiket elreszelnek. A közvetítőt én is kizárnám, mint lehetőséget, azzal nem vagyok beljebb, ugyanúgy rendelik interneten, mintha én tenném meg, csak ráfizetem azt a tíz darab ezrest. De ha mondjuk te rászánnád azt a pénzt, akkor ajánlom neked a Zopomobileshop-ot, ott van lehetőség európai raktárból rendelni 270$-ért, csak rájön a szállítási költség, ami ~55$. Nagyjából 76000HUF a vége. Ezzel kb. félúton vagy a bolti ár és a vámolt ár között. S négyezerrel a közvetítő által kínált fölött. Itt viszont tuti nincs már vám, legalább is azt állítják. :)

(#884) hirtelen válasza wiggly (#883) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Köszi, így fogok eljárni, amint csilingel egy kis apró a zsebemben!
Vajon ezzel az áfafizetést (27 % :)) ) is megússzuk?

(#885) wiggly válasza hirtelen (#884) üzenetére


wiggly
csendes tag

Ja bocsánat mikor a vámot írtam az áfára is gondoltam :), ez olyan, mintha EU-n belül vásárolnál. Ott nincs áfafizetési kötelezettség sem. Vagy tévedek? Á hagyjuk, vegyünk egy Alkatel-t ;)

(#886) Fandango


Fandango
veterán

Van uj frissites C2-re, 2013-08-18 datummal, de nem megy fel, update error van amikor probalja reboot utan felrakni. Szerencsere egy uj reboot es bejon a rendszer, tehat ebbol baj nincs. Van akinek sikerult frissiteni?

(#887) Fandango válasza Fandango (#886) üzenetére


Fandango
veterán

Zopo forumot olvasva ez nem egyeni probelma.

(#888) szatocs78 válasza Fandango (#887) üzenetére


szatocs78
csendes tag

Szia!

Anno nekem az előző update-nél jött elő ez a jelenség, bár most frissítést sem jelez a telefon...
Na tehát szedd ki a sim kártyár és az sd kártyát, és így indítsd el a mobilt
Nekem ezután ment a frissítés addig nem :(

Remélem segített

(#889) Fandango válasza szatocs78 (#888) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi, majd teszek egy probat.

(#890) szatocs78 válasza szatocs78 (#888) üzenetére


szatocs78
csendes tag

Hmm érdekes, ha rootolt és CWM vagy TWRP recovery-s telefonon próbálod frisstíeni, nem kezdi el.
Így gyorsan telefonról adatmentés és reflash után. A frissítés már töltődik is le, természetesen simkártya és SD kártya kivéve. Bár nagyon nagy dologra nem kell számítani, a frissítés mérete csak 13.8 MB...

Ha valaki fájlból szeretné frissíteni...
ezen a linken letöltheti.

http://www.4shared.com/zip/PAMhMUBW/...8-173942_.html

[ Szerkesztve ]

(#891) szatocs78 válasza szatocs78 (#890) üzenetére


szatocs78
csendes tag

bocs hogy teleszemetelem a topicot, de ha a file-t töltitek azt rootolt telefonon akár recovery-ből is tudjátok telepíteni. :) Ha nem menne a wireless update...

(#892) justaview válasza Fandango (#886) üzenetére


justaview
őstag

És mit javít? Lehet tudni?

(#893) b-csigabiga válasza hirtelen (#882) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

sziasztok!

[ (#594) gF] kolléga üzenetét tessenek elolvasni, és utána szárnyakat kap az egyébként sem lassú telefonunk, már GPSileg is!
:)

BCsB

(#894) Fandango válasza szatocs78 (#890) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudnad valami normalis megosztora feltenni, esetleg dropbox vagy hasonolo.

(#895) wiggly


wiggly
csendes tag

Sziasztok!
Minideal-ről rendelésnél HK vagy SG posta a jobb szerintetek?

(#896) wyattthoearp válasza wiggly (#895) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Az sg nagyon terhelt mostanában, HK-val kérd. Nekem 12.-ei Singapuri feladás még nem ért be az országba...

Én is kérném a frissítést dropboxra, valaki dobja már fel, nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#897) sirály69 válasza Fandango (#886) üzenetére


sirály69
őstag

Állítólag gyorsan merül telepítés után a teló...

Szerver Hosting Debrecenben

(#898) Fandango válasza sirály69 (#897) üzenetére


Fandango
veterán

Az nem jo hir. :(

(#899) sirály69 válasza Fandango (#898) üzenetére


sirály69
őstag

A fórumon nem sok infót találtam..., csak hogy nem tudják felrakni.

Szerver Hosting Debrecenben

(#900) sirály69 válasza sirály69 (#899) üzenetére


sirály69
őstag

Több visszajelzés is megerősítette az akku gyors lemerülését!

Szerver Hosting Debrecenben

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.