Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#2351) chros válasza csanyiati (#2350) üzenetére


chros
őstag

Akkor valszeg hardveres baja van, ha gyari romot rateszel, es akkor is ezt csinalja. Mert egyebkent annak amig van akku, mennie kene :)

(#2352) csanyiati


csanyiati
csendes tag

Sajna ettől félek Én is :((( Akkor szétszedem és átnézem a hardvert. Gondolom semmi nem lesz rajta látható. :W

(#2353) wagzo válasza csanyiati (#2352) üzenetére


wagzo
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Zopo C2 Platinuim.

Két problémám van vele.
1. Nem tudom frissíteni a Gmail alkalmazást, mert telepítés után lefagy a Gmail. A frissítés eltávolítása után a régi verzió működik.
A működő verzió: 4.2

2. A Gmail alkalmazás nem igazán frissíti magát, többnyire rá kell nyomni a frissítésre, hogy a leveleket letöltse. A telefon beállítások menüben és Gmail alkalmazásban is be van állítva, hogy szinkronizálja a leveleket.

Köszönöm a segítséget.

(#2354) ttlogan


ttlogan
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy bluetooth-os,kihangosítós autórádiót és amikor hívást akarok indítani vagy fogadni a rádión keresztül kihangosítva a Zopo C2-esem azonnal eldobja a térerőt és meg is szakad a hívás.
Van valakinek ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalata vagy ötlete a megoldásra?
A Zopo C2-es telóra fel tudom rakni a zopomobile honlapján található ZP980+ -os,android 4.4.2-es romot?

előre is köszi a segítséget

(#2355) chros válasza ttlogan (#2354) üzenetére


chros
őstag

En nem probaltam, de nem hiszem :)

(#2356) wagzo


wagzo
csendes tag

Tudna valaki segíteni???

Sziasztok!
Adott egy Zopo C2 Platinuim.
Két problémám van vele.
1. Nem tudom frissíteni a Gmail alkalmazást, mert telepítés után lefagy a Gmail. A frissítés eltávolítása után a régi verzió működik.
A működő verzió: 4.2
2. A Gmail alkalmazás nem igazán frissíti magát, többnyire rá kell nyomni a frissítésre, hogy a leveleket letöltse. A telefon beállítások menüben és Gmail alkalmazásban is be van állítva, hogy szinkronizálja a leveleket.
Köszönöm a segítséget.

(#2357) chros válasza wagzo (#2356) üzenetére


chros
őstag

Sajna nem tudom. Nekem nem volt gondom vele mikor hasznaltam regen (nyilvan korabbi verziok voltak akkor meg). :(

(#2358) Baritone


Baritone
tag

At hiszem ennyi volt a Zopo zp980 :( kijelző felső része kb fél cm-s részen nem érzékel. Lettektől vettem két év garival, úgyhogy asszem visszaküldöm, mert tuti hardveres. De lehet, hogy mobilambba még elviszem előtte, hátha van más megoldás.

(#2359) chros válasza Baritone (#2358) üzenetére


chros
őstag

:( Az nem hangzik jol. Mennyi idos a picike? :)

Az enyem a polcon figyel, arra csak 1 ev gari volt (pont 1 evig nyuztam). Neha, nagyon ritkan hasznalom, de meg jol muxik ez a resze.

(#2360) Baritone válasza chros (#2359) üzenetére


Baritone
tag

másfél éves. Érdekes ez a probléma, és a lenti videóból kiderül, hogy nem csak nálam fordult elő:

Íme

(#2361) Szundi_vergi


Szundi_vergi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdés.... Nekem a telón a 4.4.2. android van. Lehet valahogy hogy másik újabb verziót rakjak fel? Néztem a Zopo oldalán, de ott a 4.4-es verzió van csak fent. Viszont ott már kidobták a 5.0-ás verziót másik telókra! Lehet hogy letöltöm azt és feldobom? Vagy inkább ne, mert tönkre vághatom a telefont? A telefon amúgy 980+
Előre is köszi a gyors válaszokat!

(#2362) chros válasza Szundi_vergi (#2361) üzenetére


chros
őstag

Ugyan regen foglalkoztam a Zopo-val (bent van a fiokban :) ) , de en nem tennek ra masik telora kiadott firmware-t. De azert kerdezd meg a hivatalos zopo forumon is, hatha valaszolnak.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2363) Bobby G.


Bobby G.
senior tag

Üdv mindenkinek!

Most vettem egy C2-t használtan. Minden működik szépen, de felmerült 1-2 kérdésem, amire még nem találtam választ. Olvasom a topicot, de még nem értem a végére, szóval legalább annyit írjatok, hogy olvassak tovább...:)

Szóval a legfontosabb problémám a következő. Vagy egy német micro, és egy magyar normál SIM kártyám. Most itthon vagyok, szóval kellene, hogy a magyar kártyáról menjen a mobil net, de nem megy.... Bejelöltem a beállításoknál, de ezek szerint valamit még be kell kapcsolni, mert nem akar elindulni. A német kártya térerő jelzése fölött van egy "R" jelzés, de más semmi.

Aztán: Nem tudom telepíteni a frissítést. Olvastam, hogy ki kell venni a kártyákat és úgy felmegy, de mégsem. Valami más megoldás esetleg?

Amit nem találtam, az a csengetés hangerejének emelkedő beállítása. Nem tud ilyet?

Azt hiszem ennyi momentán.. Ja, még egy... Beállítottam, hogy kérdezzen rá, melyik kártyáról akarom indítani a hívást. Ezt meg is teszi, de kétszer egymás után. Mondjuk van közte egy call confirm is...

Köszönöm a választ, és tényleg elolvasom a topicot, csak gondoltam, ha nincs válasz benne, akkor inkább megkérdezem. :)

(#2364) Fandango válasza Bobby G. (#2363) üzenetére


Fandango
veterán

Emelkedő hangerejű csengőhangot nem tudja (én az elmúlt 2 évben nem találtam ilyet :) )
Van olyan frissítés ami nem megy fel OTA, bootnál errort dob a frissítés (talán 2013-08-18 dátummal van ami nekem sem ment fel, de nem hiányzott, mert infót sem találtam róla, hogy az mit javít.)

A sim kártyásban nem tudok segíteni, mert nem használok 2 kártyát.

(#2365) Bobby G. válasza Fandango (#2364) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Igen, az a frissítés lesz az... Akkor nem telepítem, csak idegesít, hogy ott van. Amúgy itt már mindenki főzött romot használ? És egykártyás használatnál kellett valamit állítgatni a neten, vagy ment azonnal?

(#2366) Fandango válasza Bobby G. (#2365) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem gyari rom van, nem kiserleteztem soha. Most raktam ujra a rendszert, mert egyik nap megbolondult a telefon, de addig az volt rajta amivel kaptam (1 OTA frissitest raktam fel, mert a kovetkezo az mar az volt ami nem megy fel). Nethez nem allitgattam semmit, ment egybol rendesen (vagy nem emlekszem, hogy allitottam volna valamit :)) )

(#2367) Bobby G. válasza Fandango (#2366) üzenetére


Bobby G.
senior tag

Sikerült! :)

(#2368) vadorzó válasza Szundi_vergi (#2361) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Én is játszom a gondolattal, de kérdés megéri-e...

[link]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2369) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Tegnap végrehajtottam a műveletet, hivatalos Zopo oldalon fent vannak a frissítések több telefonhoz is.
Nagy előrelépést nem tapasztaltam, viszont a root jogom eltűnt, így az android-frissítés körülményességei mellé még jutott egy rootolás is, ami szintén nem egyszerű, mert nem tudok sehogy se belépni a recovery-módba.
Végül egy iRoot nevű program pc-ről megtette a dolgot helyettem, más kérdés, hogy felpakolt mellé egy csomó kéretlen alkalmazást is, amiket aztán törölgethettem (a Kingroot nevű kivételével, ugyanis SuperSu helyett ezt használja a program).

Összefoglalva: NEM ÉRTE MEG a vesződséget, kísérletezésnek, tapasztalatszerzésnek jó volt.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2370) zivorad


zivorad
csendes tag

Sziasztok!

Tégla lett a Zopo C2, úgy, hogy este semmi baja nem volt reggelre kikapcsolt és azóta be sem lehet kapcsolni, éjszaka folyamán hozzá nem nyúlt senki. A számítógép nem ismeri fel ha rácsatlakoztatom USB-vel, este feltöltöttem, a 3 év alatt soha nem merült le egy éjszaka alatt. Hiába is töltöm akkor sem csinál semmit, sem a led nem világít sem pedig a kijelzőn nem jelenik meg a töltésjelző. Van valakinek valami ötlete mit lehet vele kezdeni? Köszi a válaszokat előre is.

(#2371) chros válasza zivorad (#2370) üzenetére


chros
őstag

Aksi?

(#2372) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok

Ez jó a ZP980 2/32-re?

üdv.

(#2373) zivorad válasza chros (#2371) üzenetére


zivorad
csendes tag

Nem hiszem, mert töltőn sem történik semmi, sötét marad, fel sem villan. Akksi nélkül próbáltama flash programmal, de a számítógép nem ismeri fel USB csatlakozáskor...

[ Szerkesztve ]

(#2374) vadorzó válasza zivorad (#2373) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Ha nem csal a memóriám, ahhoz kell az akksi is, hogy pl. az SP flashtool felismerje.
(Legalábbis mikor cwm-et flash-eltem így volt a tutorial videoban, és nekem így működött a dolog.)

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2375) zivorad válasza vadorzó (#2374) üzenetére


zivorad
csendes tag

Próbáltam akksival is és nélkül is, sajnos eredménytelenül.

(#2376) vadorzó válasza zivorad (#2375) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Itt tedd fel a kérdést, igazából lövésem sincs, hogy hogyan lehetne visszahozni.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2377) chros válasza sityuka80 (#2372) üzenetére


chros
őstag

A leiras alapjan jo ra, csak a felrakasnal kovesd az utmutatot alaposan :)

(#2378) zivorad válasza vadorzó (#2376) üzenetére


zivorad
csendes tag

Alaplaphibás, mint azt megállapították. Tudja e valaki, hogy hol szerezhető be hozzá alaplap (C2 Platinum)? Köszi

(#2379) vadorzó válasza zivorad (#2378) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Ebay-en nézted?
Esetleg itt?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2380) Joni12 válasza zivorad (#2370) üzenetére


Joni12
újonc

Sajnos az én készülékemmel is ezt történt. Nem találtunk rá eddig megoldást! Ha valaki tud segíteni , szívesen venném!

(#2381) zivorad válasza Joni12 (#2380) üzenetére


zivorad
csendes tag

Ezen a linken jelenleg van eladó használt alaplap.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2382) Szundi_vergi


Szundi_vergi
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Zopo 980+! Anno frissítettem 4.4.2.-re, minden oké volt. Közben vettem másik telót, leraktam tartalékba. A páromnak odaadtam, hogy használja akkor az én Zopo-mat, mert az övé tönkre ment. A telcsi meghülyült. De úgy voltam vele, hogy felrakom ismét a 4.4.2.-es romot. Sikerült is minden gond nélkül. De azóta nincs IMEI száma, nem ismer fel semmilyen kártyát! Próbáltam a youtube-on a videót ami mutatja, hogy kell IMEI számot cserélni, de az sem segít, nem írja át ami a dobozomon van! Ötlete van valakinek mi a baj????? Vagy mit tudok tenni, hogy ismét legyen egy működőképes teló???? SOS kellene segítség!

https://www.youtube.com/watch?v=NX5-cWuABrs

E videó alapján akartam csinálni....

(#2383) vadorzó válasza Szundi_vergi (#2382) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Én is felraktam a kitkat-et, de beépített adware van benne.
Sokáig küzdöttem, míg rájottem, hogy mi a baj, aztán visszaraktam a gyári ROM-ot.
Azóta minden rendben.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2384) Szundi_vergi válasza vadorzó (#2383) üzenetére


Szundi_vergi
csendes tag

De én ezt a gyári oldalról szedtem le, és működött közel 1,5 évig

Szóval most passz mi a baj.....

Ok, visszarakom az egyel előttit és akkor lesz a telefonnak IMEI száma?

(#2385) vadorzó válasza Szundi_vergi (#2384) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Nem tudom, android szakmai topic-ban szerintem többet mondanak majd erről.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#2386) balkoger válasza zivorad (#2378) üzenetére


balkoger
tag

Szia, van egy C2 platinumom 1/32, amit fater leejtett, betört a képernyő, de működik.
2 akksival vettem még az is van hozzá, faternak nem érte meg a 20e. ft-os kijelző, így csak feleslegesen a fiókban van. Érdekel? Irj privátban

(#2387) Szundi_vergi


Szundi_vergi
csendes tag

Sziasztok!

Van 3db új eredeti tokom és egy használt (fehér - használt, sötét kék, fekete, és sárga). Még a telefonhoz kaptam a páromtól, hogy vigyázzak rá, de most mobil csere lett, így már nincs szükségem rá!
Zopo 980, 980+ és C2 -re jók!
1500Ft-ért adnám az újat, a használtat pedig 1000Ft-ért, akit érdekel esetleg. A postát azt számoljátok hozzá. De szerintem az olyan 300Ft körül lehet, de csak saccolom!

E-mail címem: attila.esik@digikabel.hu

(#2388) Fandango válasza Szundi_vergi (#2387) üzenetére


Fandango
veterán

Egy baj van, tilos hirdetni fórumban, olvasd el a szabályzatot.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.