Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#501) Lampard19 válasza Fandango (#500) üzenetére


Lampard19
tag

Nekem ugyan nem kell, de volt egy kis gond a gyárival és megakartam győződni róla, hogy nem hardver hiba lépett e fel ezért lecseréltem erre az s4-es cuccra. De jó szar :D (De legalább az kiderült, hogy nem hardveres a gond ) Csak ma lett c2-őm, nem sokat tudok róla. Hogy tudom egyáltalán a gyárit visszatenni? Mert needromon csupa custom van. Sok helyen meg van ez az A-B verziós dolog, na hát ott is mi vonatkozik rám :F

(#502) holkem válasza Lampard19 (#501) üzenetére


holkem
csendes tag

Azt, hogy B verziód van az akkumulátor eltávolítása után tudod ellenőrízni.
Ez a [kép] segíthet.
Ezen a [fórumon] találni fogsz eredeti romot és rengeteg segédanyagot. :)

[ Szerkesztve ]

Zopo C2 Platinum MTK6589T Hardveraprón eladó! - holkem

(#503) nobiand


nobiand
aktív tag

Ezt a választ kaptam a garanciára : 1 év garancia van rá. A garancia érvényesítése rajtunk keresztül történik, önnek csak a telefont kell postáznia szervizpartnerünknek vagy hardveres hiba esetén Kínába a garanciaviselő cégnek.
Ezt hanyagolom.
Aki rendelt már kintről az leírná, hogy kb mennyibe kerül kiküldeni. És milyenek a tapasztaltok. Köszönöm

(#504) exelsior1


exelsior1
senior tag

Szerintetek hatással van az üzemidőre, hogy hány sim kártya van a telóban?

Galaxy S10

(#505) sirály69 válasza exelsior1 (#504) üzenetére


sirály69
őstag

Valamilyen szinten biztosan..., de százalékot nem tudnék mondani.
Nekem most 2 kártyával, sok telefonálással 34% 2 nap 3 óra...

Szerver Hosting Debrecenben

(#506) wyattthoearp válasza peti500tc (#481) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Neked sikerült rootolnod a platinumot?

(#507) Fandango


Fandango
veterán

Nyomtam egy factory resetet telefonra, friss rendszernel, se billentyuzet (csak voice search) se file kezelo, se kamera app, WTF?? :Y
Hogy telepitsek barmit is, ha meg a wifihez a jelszot sem tudom begepelni? Hiaba rakok sd kartyara apk-t nem tudom sehonnan telepiteni, mert nem tudom megkeresni es megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#508) peti500tc válasza wyattthoearp (#506) üzenetére


peti500tc
tag

Hello! Bocs ,hogy csak most tudok válaszolni de dolgoztam. Sikerült,de sajnos úgy nem ahogy sz_gabor írta az a módszer nálam nem működött. De azért kösz a segítséget. :R
Egy fórumon találtam leírást a platinum rootolásáról: http://forum.zopomobileshop.com/thread-812-2-1.html
Kövesd a leírást és működni fog, ne ijedj meg kínai a progi de irja mikor kell a jobb gombra nyomni.
A progit itt éred el:http://bbs.mgyun.com/thread-16535-1-1.html

Remélem sikerül!

(#509) peti500tc válasza Fandango (#507) üzenetére


peti500tc
tag

És nem írta ki,hogy "a telefon öt másodperc múlva meg semmisitti önmagát" ? :D Bocs.

(#510) wyattthoearp válasza peti500tc (#508) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nagyon köszönöm. Kipróbálom.

(#511) szatocs78 válasza Fandango (#507) üzenetére


szatocs78
csendes tag

Én innen [link] szedtem le az eredeti zopo lemezképet.
Majd ebből a videoból [link]merítettem ihletet a ROM és a CWM telepítésére. :)

Így aki ne adj isten Factory resetbe fut az vissza tudja állítani a gyári állapotot :)

(#512) Fandango válasza szatocs78 (#511) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi, majd holnap megcsinalom.

(#513) wyattthoearp válasza peti500tc (#508) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Köszi, ezzel tényleg sikerült. Örülök.

(#514) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Azt hiszem téglát csináltam a telefonomból...
Boot zene után megáll a zopo feliratnál, és nem tölti be a rendszert.
Nincs valami ötletetek? A le-fel gombokkal próbáltam indítani, de ugyanaz az eredmény.
:W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#515) szatocs78 válasza wyattthoearp (#514) üzenetére


szatocs78
csendes tag

511-es hozzászólás épp erről szól.
Nemsokára csinálok egy leírást róla. De végülis a video egyértelmű :)

(#516) wyattthoearp válasza szatocs78 (#515) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Platinumhoz is tudnál egy leírást készíteni?
Hiánypótló írás lenne...

(#517) szatocs78


szatocs78
csendes tag

Szerintem ugyanez érvényes arra is. Nagy változást nem hiszem hogy csináltak a készítők.

(#518) szatocs78


szatocs78
csendes tag

jah az új frissítés másnál is okoz laggokat és alkalmazás instabilítást?
Pl. szenzortesztelő alkalmazások egy egy tesztnél el sem indulnak. Időkép szoftver véletlenszerű fagyásai.
Sajnos ezért váltam meg attól a romtól. Majd ha lesz egy javítása.
Most Custom romokkal próbálkozok :) eddig tetszik :)

(#519) wyattthoearp válasza szatocs78 (#517) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A root nem sikerült azzal a megoldással ami a c2-nél működött.

(#520) justaview válasza exelsior1 (#504) üzenetére


justaview
őstag

Igen. :K

(#521) Fandango válasza Fandango (#512) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kellett sokat szenvednem, eleg volt a SnapPea es onnan telepitettem billentyuzetet es mar nem volt tobb gondom.

(#522) wyattthoearp válasza Fandango (#521) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Pont akartam javasolni, hogy dugj be egy USB-s billentyűzetet, de már megoldottad.

(#523) rdt89


rdt89
addikt

Hellósztok!

Hosszú szemezgetés után múlthéten vettem egy Zopo C3-at, mivel a kék elfogyott a listáról, így fehérbe fog megérkezni. A kérdésem az lenne, hogy mi a különbség a C2 Platinum és a C3 között a kinézetén kivül?
Sokáig néztem a C2-t már majdnem megvettem mikor megjelent a C3.
Tulajdonságok:
FHD (LTPS) kijelző
1gb ram
16gb tároló
mt6589t processzor (1.5ghz/mag)
2000mah-s akkumulátor

Még 10 nap és ideér, már nagyon várom.
Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#524) rdt89 válasza rdt89 (#523) üzenetére


rdt89
addikt

Valamint, még a félelmem a VÁM. Az eladó azt mondta 90-95%-ban nem vámolják meg az ilyen módon érkezett telefonokat. Netalán ha vám alá kerülne, mennyi többletköltségre számítsak?

(#525) sirály69 válasza rdt89 (#524) üzenetére


sirály69
őstag

Ha jól tudom kb 30% vám+ áfa...

Szerver Hosting Debrecenben

(#526) wyattthoearp válasza rdt89 (#524) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Vételár+szállítási költség 6 százalék vámterhelés, majd az egész 27 százalék áfával növelve.

(#527) sirály69 válasza wyattthoearp (#526) üzenetére


sirály69
őstag

:K

Szerver Hosting Debrecenben

(#528) ctibor


ctibor
senior tag

Nagyon lelkes voltam, amikor - immár kb. 2 hónapja - megkaptam a ZP980 telefonomat. Ha jól működne, máig ez lenne kiemelkedően a legjobb készülékem.

De már az elejétől nem volt stabilan a hálózaton. Vagy a 3G-t dobta el váratlanul, vagy a teljes GSM kapcsolatot. Annál nincs bosszantóbb, hogy azt hiszed, elérhető vagy, hiszen a fenti állapotsorban jó térerőt mutat a jel, közben valójában nem tudnak téged elérni... Minden létező gyári és custom ROM-ot próbáltam rá, de ez a hiba egyiknél sem tűnt el. Így végül pár napja garanciában visszaküldtem a feladónak. Még úton van, kíváncsi leszek, mit tudnak vele csinálni... :(

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#529) szatocs78


szatocs78
csendes tag

Zopo C2 és 980 gyári rom visszaállítása.

Minden esetben győződj meg arról, milyen verzió a telefonod hardvere (A vagy B), é a hozzá tartozó romot töltsd le! Ellenkező esetben lesz egy dizájnos papírnehezéked. :)

Fontos! :) A gyári rom vissza töltéséhez és cwm telepítéséhez nem kellenek root jogok
Ha a flashtools nem kompatibilis a meglévő ADB driverrel, nem fog működni, uninstall és telepítsd a csomagban lévőt.

A csomagok helye:
ROM: [link]
KELLÉKEK: [link]
Video, hogy mit hogyan ebben egyféle Rootolás is van CWM telepítéssel.
[link]

Flashtools használata:
Telepíteni kell a csomagban szereplő ADB drivert.
Kitömöríted és futtatod a Flashtoolst.
Klikk a Flash Tools Scattel Loading Ikonjára.
Itt meg kell keresned a letöltött rom mappájában a "MT6589_Android_scatter_emmc" File-t.
Majd ha biztos vagy a dolgodban klikk a download gombra.
Most jön a Trükk. :)
Kapcsold ki a telefonod, és vedd ki az akkumlátort belőle.
Dugd rá az USB kábelre. és hagyd hogy felismerni próbálja a gép.
Elsőre nem is sikerül. Ezért húzd le. Várj pár másodpercet, és dugd vissza.
És voilá már tölti is fel a romot.

Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#530) atideath válasza ctibor (#528) üzenetére


atideath
tag

Várjuk a fejleményeket. Szerintem sok ember kíváncsi garanciális ügyintézéssel kapcsolatos tapasztalatokra!

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#531) sirály69 válasza ctibor (#528) üzenetére


sirály69
őstag

Kitől vetted?

Szerver Hosting Debrecenben

(#532) lafaty80


lafaty80
őstag

zenei (hangzás fülessel) és fényképezés/videózás téren hogy teljesít a c2?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#533) sirály69 válasza lafaty80 (#532) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem hangzásban nagyon ott van a szeren. :K
Fényképezés szintjén szerintem jó lenne, de ahhoz játszani kell a beállításokkal...

Szerver Hosting Debrecenben

(#534) lafaty80 válasza sirály69 (#533) üzenetére


lafaty80
őstag

Köszönöm :R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#535) b-csigabiga válasza sirály69 (#533) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

Egyetértek! Egy jó fülessel DÖBBENETESEN kiválóan szól! :Y

Fotó?
Nekem a Camera FV-5-tel nagyon jó képeket csinál, persze ezzel a programmal lehet is "molyolgatni", de telefonhoz képest, nagyon jó!
De nem fényképezőgép, hanem telefon! Ezt azért nem kell elfelejteni! :K

(#536) ctibor válasza sirály69 (#531) üzenetére


ctibor
senior tag

Aliexpress-en, egy ottani eladótól. Ha konkrétan érdekel: 'XposePower Industrial CO., Limited'.

(Az ismert webáruházak - minideal, antelife, tmallbox, stb. - nálam sajnos nem játszanak, mert a PayPal accountom magyar bankkártyához és címhez kapcsolódik és csak az otthoni címre szállítanak, viszont én külföldön dolgozom most. Az Aliexpress fizetési rendszere viszont gond nélkül megengedi az oda beregisztrált külföldi címemre való postázást, függetlenül attól, hogy milyen kártyával vagy bankszámláról utaltam.)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#537) sirály69 válasza ctibor (#536) üzenetére


sirály69
őstag

Hát, igen...
Remélem hamar rendeződik a gondod!

Szerver Hosting Debrecenben

(#538) betyarr


betyarr
veterán

hátha valakit érdekel egy külön töltő a c2-höz [link]

(#539) beritib válasza ctibor (#536) üzenetére


beritib
csendes tag

Csak egy megjegyzés, paypalban bármikor tudod módosítani a címet, és egyáltalán nem számít, hogy a milyen kártyával fizetsz és hová küldeted. Én külföldi kártyával fizetek és magyar címre kérem, semmi probléma.

(#540) atideath válasza ctibor (#536) üzenetére


atideath
tag

Más címre is lehet rendelni nem csak a paypal-ban verify-ált címedre csak szólok.

Hp Microserver Gen8 - Xeon 1270v2 - 16Gb - ESXI 6 | Prusa i3 proB | CoreXY 3D Printer | Oneplus 3

(#541) ctibor válasza atideath (#540) üzenetére


ctibor
senior tag

beritib, atideath:

Köszi, tudom, de országa válogatja...

Ahol én vagyok, azt a PayPal (még) nem ismeri el érvényes desztinációnak. (Balkán)

De a kínai cég - legalábbis eddig - korrektnek mutatkozott. Nem vitatkoztak a hibajelzésemmel, megírták, hogy a szabályzatuk szerint a saját költségemen kell visszaküldeni az árut, de ők természetesen vállalják a javítás utáni újraküldés költségét. Azt is visszaigazolták, hogy jeleztem: vissza már egy más címre kérem a telefont, mert augusztustól otthon leszek.

Na persze majd meglátjuk, hogy (1) tényleg megjavítják, esetleg cserélik-e; (2) jó címre küldik-e; (3) mikor.

Majd beszámolok itt róla.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#542) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Van a C2-ben nfc?

(#543) jano2101


jano2101
tag

Hello!
Valaki nem tud véletlenül IGO FULL HD-és cuccot a telóhoz, vagy egyáltalán van e?!
Köszi!

"... Kinek a csillogás, kinek a hírnév. De egy Spíler... az egészen más. Miért? Azért, mert egy kőkemény Spíler orrba-szájba nyomat mindent!!!"

(#544) justaview válasza wyattthoearp (#542) üzenetére


justaview
őstag

Nincsen.

(#545) Musaka válasza jano2101 (#543) üzenetére


Musaka
senior tag

Van. Küldök privátban egy linket.

(#546) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Még mindig szemezek ezzel a készülékkel. Van aki lebeszélne? Milyen az anyagminősége? Pár napja valaki nagyon lehúzta a telót hogy nagyon ócska vacak az egész......az Iocean X7-el együtt.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#547) Fandango válasza M5Norbi (#546) üzenetére


Fandango
veterán

Egyaltalan nem vacak az anyagminoseg. Kellemes fogasara a keszulek, nem recseg, nem lotyog semmi rajta, az illesztesek pontosak.

(#548) M5Norbi válasza Fandango (#547) üzenetére


M5Norbi
őstag

és a működés és a használat is jó? Stabilitás? Képminőség? Bugok? Akadások? Újraindulás? Üzemidő?

:R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#549) Fandango válasza M5Norbi (#548) üzenetére


Fandango
veterán

Bugba nem futottam meg bele, a rendszer eleg stabil (talan 2x volt eddig restart, ill. parszor FC). Nem akadozik a hasznalat szerintem. A kepminoseg alatt a kamerat erted? Mert a kijelzo az fantasztikus. Uzemido tekinteteben nem vagyok mervado, mert keveset nyomkodom a keszuleket, de aktiv hasznalat mellett 1-1,5 nap szerintem megvan.

(#550) M5Norbi válasza Fandango (#549) üzenetére


M5Norbi
őstag

Jól van megnyugtattál :)

A kijelzőre gondoltam bár sejtettem hogy nem lehet rossz egy fhd kijelző,a kamera nem annyira érdekel. Köszönöm az infokat :R

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.