Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#251) sirály69 válasza Fandango (#249) üzenetére


sirály69
őstag

Akku 72% -› Reboot -› 68%
:K

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#252) evitiguF


evitiguF
senior tag

A napokban én is nézegettem ezeket a kínai csodákat, és fennakadt a szemem nekem is a ZOPO termékén. Tetszetős, bár én nem a C2-t hanem a nagyobb testvért a ZP980-at szemeltem ki.
Nemrég bejelentették, hogy készítenek 2Gb RAM 32Gb ROM verziójút is, na arra nagyon kíváncsi leszek, hogy hogyan lesz beárazva... Ha még elfogadható lesz az ára, akkor benevezek egyre, ha túl magas lesz, akkor valószínűleg egy Umi X2-t fogok választani.

(#253) sz_gabor válasza kgabor6263 (#245) üzenetére


sz_gabor
tag

Eddig nem találkoztam lassulással vagy memória problémával.(pedig most kb.100 alkalmazás van fenn mert tesztelgetem hogy melyikek válnak be legjobban.)
Ha kevesli valaki a 4GB belső memóriát meg lehet csinálni hogy az SD legyen a belső memória, vagy az adatok tárhelyet 2.5GB-ra növelni.(de szerintem nincs rá szükség)
Hibák:
-Akkumulátor kijelzéssel valami nem stimmel de már dolgoznak rajta a következő frissítésnél remélem javítják.(Feltöltöm 100% újraindítom a telefont 83% ráteszem töltőre 5 perc múlva 100% (az elején nem volt vele probléma vagy az utolsó frissítés vagy hogy néha nem volt időm 100% feltölteni és ez zavarta meg)
-A fényérzékelő nem teljes tartományba működik érős napfénybe nem állítja teljes fényerőre.(Átkapcsolva manuálisan 100% sokkal nagyobba fényereje) de már ezen is dolgoznak a zopo emberei.
-Az alsó gombok világítása szinte nulla.Nem tudom hogy szoftver hiba nagy gyenge a beépített led.(Ez nem zavar mert 5 perc után az ember nem nézegeti a gombot automatikusan nyomja)

Sokan a fotók minőségére panaszkodnak (vicc hogy azok akiknek nincs is ilyen telefonjuk).Nekem tökéletesen megfelel a minősége egy ekkora optikától.Aki fényképezni akar vegyen tükörreflexes fényképezőgépet annak a minőségét egy telefon soha nem fogja elérni.A telefon arra való ha hirtelen kell fényképezni (pl. balesetnél).A vakut se hasonlítsuk egy rendes fényképezőgép vakujához vagy egy fotólámpához arra való hogy max.2 méteren belül használható képet kapjunk.
És ne felejtsük hogy ez egy 55000ft készülék!
Bocs a sok szövegért de már nagyon bosszant hogy szinte mindenki azzal méri egy telefonképességét hogy milyen képet készít.Minden fórumon az a legfontosabb kérdés milyen képet készít egy telefon(Ez nem csak erre a készülékére vonatkozik) . A telefon kommunikációra készül (telefonálásra,internetezésre) a fényképezés csak egy plusz szolgáltatás!

Ezen az áron szerintem best-buy telefon.Vannak olcsóbb telefonok hasonló paraméterekkel ,de a minőségbe nem lehet az ember biztos, és hogy meddig lesz rá gyári frissítés.A zopo még a régebbi készülékeikre is fejleszt amit más cég nem igen csinál. Kiad egy új telefont és a régit el van felejtve.

evitiguF: Szerintem nem ér meg +100$-t +12GB memória. Kb. 60$-ért 64GB microSD-t kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#254) kgabor6263 válasza sz_gabor (#253) üzenetére


kgabor6263
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
A kamera engem nem szokott érdekelni , mert úgy gondolom, hogy nem mindig a telefon hibája ha az ember szar képeket csinál vele, hanem tudni kell fényképezni is, az meg nem mindenkinek sikerül :D
Szóval akkor nincs elhanyagolva a telefon, tehát lesznek rá javítások ,frissítések? Egyébként egy Lg optimus 2x-ről váltanék, remélem jó csere lesz erre a telefonra. Bár a leírtak és a látottak alapján pofás kis készüléknek néz ki.

(#255) Fandango válasza kgabor6263 (#254) üzenetére


Fandango
veterán

En egy Huawei G300-rol valtottam erre, imadtam a Huaweit (elso okostelefonom), de amikor a C2 megjott es a ket keszuleket egymas melle raktam, akkor ereztem igazan, hogy ez nagy elorelepes volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#256) evitiguF válasza sz_gabor (#253) üzenetére


evitiguF
senior tag

35 dollár a különbség köztük, és nem is a ROM mérete miatt érdekelne ez az újabb verzió, hanem gyorsabb processzorral lesz szerelve, és 2Gb RAM mérettel! Ekkora kijelzőhöz pedig szerintem már kelleni fog ekkora mennyiség, ha azt is számításba veszem, hogy nem fél évre tervezek venni egy ilyen készüléket. Persze majd ha kiadják, és jönnek róla tesztek, bemutatók, okosabb leszek, így látatlanban nehéz megmondani róla, hogy mennyivel nyújt többet.

Mire ezt megírtam, leesett, hogy Te a C2-t viszonyítod a ZP980-hoz... Igen, az 1Gb-os verziónál tényleg elgondolkodtató ez az árrés. Ebben igazad van. Én az új ZP980 2Gb memóriával szerelt Quad core MediaTek MTK6589T clocked at 1.5GHz procival felvértezett beárazására leszek kíváncsi!
ZP980 2Gb 32Gb , ha a rúpiát számítom, és figyelembe veszem, hogy az 1Gb-ost mennyivel toldották meg, akkor ennek olyan 400 dolláros kezdő ára lesz kb... de bízom benne, hogy az Umi X2 vetélytársának szánják, és ehhez mérten barátibb induló árat is kap majd... :)

(#257) sz_gabor válasza evitiguF (#256) üzenetére


sz_gabor
tag

Már írtam hogy lesz C2-be is ilyen konfiguráció.Az 318$+20-30$ szállítás(még ha 0 a szállítási díj a készülék árába már belekalkulálják).A zp980 még +100$ és ha csökken is az ára 400$ alatt nemigen lehet majd megkapni július végétől(?).
Szerintem nem éri meg a ZP980 inkább a C2 mert nincs különbség a kettő között még a kijelző is egyforma mert a javításra ugyanazt a LCD panelt írják.

A MTK6589T (1.5GHz) és a 2GB-al kb.20% gyorsabb (Antutu 12000 vs. 14400) ami szerintem nem igen lehet majd észrevenni, és akkumulátor idő csökkenésével és esetleg a telefon melegedésével,lefagyásával járhat.
Mivel teljesen egyforma a két processzor felépítése és gyártása lehet hogy majd az új készülékek szoftverére cserével a sima processzorok is 1.5GHz működtethetők.(Az MTK két bőrt akar lehúzni a processzor először csökkentett órajelel majd rendes órajelel adja el ugyanazt a processzort)
Nem tudom 2GB problémát megoldották-e teljesen mert volt vele probléma.

Nem akarlak lebeszélni róla neked kell dönteni.Ha nem sürgős a vásárlás várhatsz biztos csökkenek az árak és lesz tapasztalat az új telefonokról.(De az minimum augusztus)De arra viszont számíts hogy arra megint lesznek hírek még jobb processzorról,telefonról(Én is így jártam a tablettel mire megjelent amit kinéztem megjelent egy hír egy jobb készülékről és újra vártam).El kell dönteni hogy amelyik telefon neked megfelel megveszed hiába van újabb készülékről hír ,mert akkor soha nem lesz telefonod, mindig jelenik meg jobb.Bocs a kioktatást csak segíteni akartam hogy ne ess ugyanabba a a hibába amibe én .

[ Szerkesztve ]

(#258) Kovács A.


Kovács A.
csendes tag

Üdvözlöm a kedves fórumtársakat, új telefon vásárlása előtt állok, és már csak két versenyző maradt, mind a kettő Zopo, a C2-ről, illetve a ZP 980-ról lenne szó.A választásom megkönnyítése érdekében feltennék néhány kérdést.

1., Valóban csak a kijelző eredetében tér el a két típus ? (ZP 980 ha jól tudom eredeti sharppal, míg a C2 valami mással rendelkezik)
2., Az, hogy a C2 eredeti operációs rendszerét helyben Androidra flashelik, nem hozza hátrányba a ZP 980-assal szemben, ami nem igényli ezt a műveletet, (flashelést) hanem gyárilag androiddal jön ki ? Hátrányként értem itt a rendszer instabilitását, akadását, gyorsabb akku merülést, a szoftver frissítések alacsonyabb gyakoriságát mondjuk a ZP980-al szemben.
3., Jár-e a háttértár alacsonyabb méretén bármilyen nemű érzékelhető hátránnyal az, ha a közel 100 $-al olcsóbb C2-est választom ?
4., A zopomobile.com-on nem találtam frissítéseket se a zp 980-hoz, se a C2-höz, holott mintha azt olvastam volna, hogy a telefonnal foglalkoznak, a hibáit javítják, folyamatosan fejlesztik.Ez akkor olyan módon történik mind a kettő telefonnál, hogy felajánlja a szoftverfrissítést, és nem az embernek kell interneten kutakodnia, illetve feltennie ?

Lehet sok butaság kérdeztem, nem vagyok hozzáértő, de ettől független minderre kíváncsi vagyok.A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm !

-

(#259) Fandango válasza Kovács A. (#258) üzenetére


Fandango
veterán

A C2 eseteben ugyan az az android fut mint a ZP980-on, sot a telefonba is azt irja, hogy ZP980, mivel hardverben total ugyanaz a 2 keszulek. A kijelzoben nem lennek biztos, hogy kulonbozo, igaz hogy irjak de en nem vennek ra merget. A frissitesek OTA modon jonnek a keszulekre, tehat nem kell utana keresni.
A 4 giga tarhelyet megtoldod egy micro SD-vel es le van tudva a helyhiany.

(#260) justaview válasza Fandango (#259) üzenetére


justaview
őstag

A ZP980-ra azt írják, hogy Sharp SLCD, a C2-re meg, hogy LTPS.

A vicces az, hogy az LTPS nem egy kijelző típus, hanem egy gyártás technológia :U , amely nagy felbontású, és gyors lcd kijelzők gyártását teszi lehetővé. Valószínűleg a Sharp is ezt használja, legalábbis nem találtam erre vonatkozó cáfolatot, bár megerősítést sem.

Minden esetre jó módszer a Zopo-tól, hogy elfedje, a két telefon tök ugyanaz. Hogyan lehetne különben drágábban adni az egyiket? :)

[ Szerkesztve ]

(#261) #11527168


#11527168
törölt tag

Megrendelem ezt a Zopo C2-t! Honnan a legérdemesebb? Pandawill, Minideal, ZopoMobileShop? Azt honnan lehet tudni, hogy A verzió vagy B fog jönni? Ahogy nézem a romokat, nem mindegy.

(#262) Fandango válasza #11527168 (#261) üzenetére


Fandango
veterán

Pandawillt annyira nem javasoljak a masik topicban, en a MiniDealrol rendeltem, gyorsan megjott, minden extra koltseg nelkul.

(#263) betyarr válasza #11527168 (#261) üzenetére


betyarr
veterán

A verzió vagy B fog jönni?

ezt nem értem.mire gondolsz?

(#264) sirály69 válasza betyarr (#263) üzenetére


sirály69
őstag

Más a panel...

Bár ez a 980-ra vonatkozik...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#265) sirály69 válasza sirály69 (#264) üzenetére


sirály69
őstag

Esetleg ez is...

Szerver Hosting Debrecenben

(#266) betyarr válasza sirály69 (#264) üzenetére


betyarr
veterán

miket nem tudok meg így utólag! :R

(#267) lityó válasza sirály69 (#265) üzenetére


lityó
csendes tag

Akkor msot melyiket érdemes rendelni nem csak rom beli különbség vana c2 és a 980 között ?
Ugye a mind a kettőnek sharp kijelzője van ?

(#268) georgbem


georgbem
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Köszönet az aktív fórumozóknak a sok infóért, amelyek alapján eddigi elveimet (csak belföld, csak garis) feladva rendeltem a pandawill-től c2-est. Megjött 15 nap alatt, sarc és egyéb gond nélkül.
Miért pandawill?
Egyszerűen nem tudtam a lufis ajándéknak ellenállni.
Pár napos használat utáni észrevételek:
Samsug wawe2/bada- ról váltottam.
Aki azt kérdi kell-e a fhd, annak javaslom olvasson cikkeket, szövegeket, és érezni fogja a többletet. Fotokon kevésbé látni.
Akkuidő folyamatosan net, vagy olvasáskor 4-5 óra, munkanapon (hotspot, navi, e-mail, tel) kora du.-ra tölteni kell.
Fotokkal tényleg nem stimmel vmi, de ki kell ismerni minden gépet a verdict előtt. Az auto módban nem remekel, de lehet , hogy találunk vmi appot amivel eléri a töbiek szintjét. Nem hiszem, hogy 13mpixeles modulokból sok változatot lehetne beszerezni, inkább a szoftverben sejtek különbséget.
Egy kérdésem is lenne. Hanghívás megoldható-e bluetooth-os fülesről a tel nyomkodása nélkül? Ezt anno a sony p990i tudta net nélkül, felmondott hangminták alapján.

(#269) sirály69 válasza lityó (#267) üzenetére


sirály69
őstag

Elméletileg egyforma, de a Zopo support csak a zp980-ra írta, hogy eredeti Sharp...
Nekem most van C2-m és eladásra ZP980 nem látok a kijelzőn látható különbséget(980-ról nem vettem le a fóliát).

Szerver Hosting Debrecenben

(#270) justaview válasza lityó (#267) üzenetére


justaview
őstag

(#271) csabili74


csabili74
aktív tag

Megvan a clone?:) Hihetetlen:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#272) Fandango válasza csabili74 (#271) üzenetére


Fandango
veterán

Ez van amikor valami sikeres :))

(#273) #11527168


#11527168
törölt tag

Köszi mindenkinek, meg van rendelve a zopomobileshopból.

(#274) justaview


justaview
őstag

Tudna ebben valaki segíteni.
Nem látja a PC-m a Zopo C2-t.

(#275) justaview válasza justaview (#274) üzenetére


justaview
őstag

Segítséget kérnék.

Nem szeretnék mást, mint a Zopo C2-t USB-n rádugni PC-re, majd a megjelenő telefon könyvtárokból kiszedni a képeket, és átmásolni a PC-re, vagy onnan videókat rakni a telefonra.

Csakhogy miután rádugtam a win7-es gépemre a telefont, az előző bejegyzésemben csatolt ablak ugrott fel. Azóta telepítettem az ADB drivert is, így az "eszközök és nyomtatók" lapon a Zopo eszközről eltűnt a felkiáltojel. A "számítógép" ablakban megjelenik két plusz meghajtó jele, de amint rákattintok az egyikre, ez jön fel:

Mit csináltam rosszul? :F

[ Szerkesztve ]

(#276) sz_gabor válasza justaview (#274) üzenetére


sz_gabor
tag

(#277) justaview válasza sz_gabor (#276) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm.
Csak az a helyzet, hogy miután először rádugtam a telefont, a windows már telepített valamit, amivel persze nem megy. A baj most az, hogy nem kérdezi többett, hogy telepítsen-e valamit.

Így hogyan tudom telepíteni amit mondtál? Ezek nem indítható fájlok. Ez hogyan megy? De lehet, hogy hülyeséget kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#278) sz_gabor válasza justaview (#277) üzenetére


sz_gabor
tag

A számítógép eszközkezelőjébe nézd meg melyik mellett van kérdőjel.Az illesztőprogram fülön frissítés,illesztőprogram keresése a számítógépen,írd be az elérési utat ahova kibontottan a zip fájlt.
A telefon legyen csatlakoztatva mert különben nem látod az eszközkezelőbe.Ha nem tudod hogy melyik vezérlő tartozik a telefonhoz először nyisd meg az eszközkezelőt és utána csatlakoztasd a telefont és látni fogod hogy milyen eszközök jelentek meg.
A csatlakoztatás után az USB-tár bekapcsolva gombot megnyomtad a telefonon?

(#279) instantwater


instantwater
addikt

Be lehet állítani melyik legyen a 3G sim, vagy fix?
CSakmert nem akarnám a netkártyát megszabdalni :)

(#280) sz_gabor válasza instantwater (#279) üzenetére


sz_gabor
tag

Igen be lehet állítani.(beállítások/adathasználat)

(#281) justaview válasza sz_gabor (#278) üzenetére


justaview
őstag

Az a bajom, hogy bedugott telefonnal az eszközkezelőben nincs olyan rész, ahol ? jel lenne, simán látszanak a telefon tárolói, csak nem működnek. A win feltett ugyanis valami drivert magától, és nem engedi frissíteni, mert szerinte friss.

A telefonban hol van az adott gomb, amit be kell kapcsolni? Ez csak akkor jelenik meg, ha PC-re dugtam?

(#282) sirály69 válasza justaview (#281) üzenetére


sirály69
őstag

Egy ujjal fentről ha lehúzod az értesítési sávot(telefonon) mit látsz?

Szerver Hosting Debrecenben

(#283) justaview válasza sirály69 (#282) üzenetére


justaview
őstag

Szuper, megtaláltam, köszönöm!!!!! :R
Amint bekapcsoltam az értesítési sávon az USB háttértárat, máris működik a PC-n, és másolhatok fájlokat. Még az MTK USB driver sem kellett hozzá.

Sz_gabor: Neked is köszönöm a segítségedet és a türelmedet. :)

A zopo C2 meg szerintem nagyon klassz telefon.

(#284) sirály69 válasza justaview (#283) üzenetére


sirály69
őstag

:C

Szerver Hosting Debrecenben

(#285) Kovács A. válasza Fandango (#259) üzenetére


Kovács A.
csendes tag

Az OTA frissítések meglétében a C2 esetében száz százalékig biztos vagy ? Apropó, láttam hogy kiadták a C2-t MTK 6589T-vel, Platinum névvel, és 1,5 GHZ-es órajellel.Van az órajelen kívül vajon más eltérés a két MTK 6589 között ?
A nagyobb órajel vajon gyorsabban meríti le a telefont jelentősen, és az a plusz órajel sokat dob vajon a rendszer folyamatosságán ? Apropó, akinek van tapasztalata, milyen sűrűn látja megakadni a C2 rendszerét ? Elég érzékeny vagyok a lagra/mikrolagra.

Még egy kérdés eszembe jutott, a billentyűk háttérvilágítását ki lehet kapcsolni ?

[ Szerkesztve ]

-

(#286) Fandango válasza Kovács A. (#285) üzenetére


Fandango
veterán

Nezd amikor megkaptam a keszuleket es netet kapott egybol feldobott egy frissitest, az mar mas kerdes, hogy milyen gyakran varhatunk ilyet.
Ha jol tudom az uj prociban a gpu is gyorsabb valamivel, android dual sim topicba mar linkeltek a tablazatot a kulonbsegekrol, de most ezt nem keresnem ki neked. ;]

(#287) instantwater


instantwater
addikt

Megjott az enyem is.
Eloszor jelezte, hogy van update, elindult volna a letoltes, de nem mozdult a letoltesjelzo csik.
Csinaltam Egypt factory resetet, ranyomok, hogy keressen, de azt se mondja, hogy van, azt se, hogy nincs, csak porog a kereses jelzo... Lehet valahogy kezzel letolteni az ota filet?

(#288) instantwater válasza instantwater (#287) üzenetére


instantwater
addikt

Már sikerült.
Varázslat :DD

(#289) sirály69 válasza instantwater (#288) üzenetére


sirály69
őstag

Melyik verziót rakta fel?

Szerver Hosting Debrecenben

(#290) sirály69 válasza sirály69 (#289) üzenetére


sirály69
őstag

Most jött értesítés, hogy frissítsek a zp980 20130610-083807-re...

Szerver Hosting Debrecenben

(#291) betyarr válasza sirály69 (#290) üzenetére


betyarr
veterán

az akkus problémát megoldja ez a frissítés?vagy miket orvosol?

(#292) sirály69 válasza betyarr (#291) üzenetére


sirály69
őstag

Próbáltam rákeresni, de még semmi infót nem találtam...., ezért még fel sem raktam.

Szerver Hosting Debrecenben

(#293) betyarr válasza sirály69 (#292) üzenetére


betyarr
veterán

olasz és spanyol fórumon is emlegetik.de még semmi konkrétum.az olaszon is feltették a kérdésemet :)

(#294) b-csigabiga válasza betyarr (#293) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

nekem ez a frissítés mint "wireless update" jelentkezett, tehát messze nem rendszer frissítésről, mint csak wifi-ről van szó! letölt -> prötty-prötty -> el van egy darabig, újraindul, osztjóvan!, a wifi-re eddig se volt panaszom, de most biztos jobb lett, vagy valami más? :-)

(#295) Musaka válasza b-csigabiga (#294) üzenetére


Musaka
senior tag

Azért mert wifin jött le nem jelenti hogy azt javítja. Szerintem.
Bár én se vettem észre semmi változást. Csak 4 MB a frissítés.

(#296) Fandango válasza b-csigabiga (#294) üzenetére


Fandango
veterán

Jajj ne, ezt nem mondhatod komolyan :Y

Ez az OTA frissites, csak itt ez a neve. En felraktam, gyorsan feltelepult, bajom biztos nem lesz belole.

(#297) beritib válasza Fandango (#296) üzenetére


beritib
csendes tag

Én is felraktam, de eddig semmi változást nem vettem észre.

(#298) beritib válasza Fandango (#296) üzenetére


beritib
csendes tag

1) Camera bug - need to flash old kernel
2) Battery drain - 100%--->30% in 8 hours with light using mode without games, without hard wi-fi using, with brightness in 50%. In equal terms there was 100%--->82% on 05.21 firmware
3) The worst result in Antutu - 10136 points, with 05.21 firmware there was - 11876
4) Worst reception of GPS signal loss and frequent communication with the satellites.
5) lower performance of EDGE and 3G
6) Do not run some game applications.
7) Several times stopped working "back" button.

Ezt találtam a fórumon, elvileg ezek a javítások a frissítésben.

(#299) instantwater válasza beritib (#298) üzenetére


instantwater
addikt

Ez nem pont azt írja, hogy a 0521 az jobb volt?

Arra rájött már valaki, hogy az indítóhangot hogy lehet törölni?

(#300) b-csigabiga válasza instantwater (#299) üzenetére


b-csigabiga
csendes tag

az indító zene a /system/media könyvtárban található bootaudio.mp3 néven, szerintem. /a bootanimation.zip pedig,... :) /
gondolom rootolt eszközön módosíthatóak.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.