Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#701) Karima válasza betyarr (#699) üzenetére


Karima
őstag

hát remélem is!:)

(#702) sz_gabor válasza Hory (#690) üzenetére


sz_gabor
tag

Ha meggyőzőék voltak a specifikációk akkor miért csodálkozol a méretén és a súlyán?
A mérete 143.3 x 70 x 8.5mm a súlya 152g ,a Samsung s3 137x71x9 pedig csak 4,7col 133g a súlya.
A cyanogenmod inkább csak a régebbi készülékekbe érdemes használni amelyikre már nem jelenik meg frissítés az új androidokra.
A Wifi szerintem nagyon jó veri az asus laptopom wifijét.
A GPS nekem pontos és gyors.
Semmilyen készüléken nem lehet a teljes memóriát kihasználni.(meg lehet cserélni hogy az SD kártya legyen az elsődleges memória így akár 64GB is lehet.)
OTA:ha eredeti a romod akkor wifin automatikusan frissít.(sajnos elég régóta nem adtak ki frissítést).
A needrom.com-ról lehet alternatív romokat letölteni.(Mi az hogy megbízhatatlan forrásból mennyivel megbízhatóbb az általad favorizált cyanogenmod)
A camera app eredeti Google mint a legtöbb készülékbe ha nem tetszik lelehet cserélni másikra.
Az LTPS kijelző nem a zopo találmánya (alacsony hőmérsékletű, poli-szilícium technológia)
Az OGS-t amire te gondolsz már rengeteg cég használja mert vékonyabb lehet a kijelző.(Valószínűleg a Ipad5 és az új Ipad mini is OGS lesz)
Sajnos bármelyik készülék kijelzője eltörhet lehet hogy a HTC-nél élére esett ezért nem a kijelző törött el hanem az usb. (Nekem esett le kb.egy méterről parkettára,kb 70cm-ről betonra de semmi baja)

Nem mondom hogy tökéletes készülék (olyan nincs) de ezért az árért egy nagyon jól használható készülék.

[ Szerkesztve ]

(#703) wyattthoearp válasza justaview (#696) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ezt nekem is csinálta az előző c2-esem, de akku csere után tökéletes lett.

(#704) wyattthoearp válasza Karima (#695) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A c2 nem interpolált képeket készít. 4:3-as képarányal legalábbis.

(#705) KeFe válasza Fandango (#694) üzenetére


KeFe
tag

Az általad leírt savanyú dolgok nagy része egyszerű user error/felkészületlenség.

Tán nem olvastad a specifikációkat mielőtt megrendelted? Ha meg igen akkor miért csodálkozol a készülék súlyán és méretein?
A következőket 4db nálam járt C2/ZP980 utáni tapasztalatok után írom.

- wifi tökéletesen jó (igaz 5Ghz-t nem tud), belvárosban utca túloldaláról a 2-ik emeleten lévő 5.000Ft-os routert 11Mbit/sec
- gps a már többször leírt gps fix után pár másodperc alatt fog jelet, amit aztán szépen tart is
- sdcard/tárterület mizéria a megfelelő rommal nem okozhat gondot (van olyan is aminél az alapértelmezett (/sdcard0) a külső microSD kártya
- LTPS kijelző mint forradalmi újítás... már jópár készülékben volt Zopoék előtt (megjegyzem ez a készülék legnagyobb vonzereje az árán kívül)

Amúgy az eddig kiszállított fekete készülékek (mindegy hogy platinum vagy sem) nem gorillások voltak, de elvileg az augusztustól gyártott készülékek mind azok lesznek (az 1/4GB is).

(#706) Fandango válasza KeFe (#705) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt csak veletlen ment az en hsz-emre ugye?

(#707) wyattthoearp válasza toddzsa (#692) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Fotokat nem csináltál?
Én tőlük szoktam rendelni, és még nem volt gond a rendeléseim teljesítésével.

(#708) KeFe válasza Fandango (#706) üzenetére


KeFe
tag

Hory 690-es hozzászólására ment volna csak közben eltekertem :)

(#709) justaview válasza wyattthoearp (#703) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm.
Még kísérletezek egy másik töltővel. Ha ez sem jön be, jön az akku csere.

(#697) instantwater: Köszönöm.

(#710) Hory válasza Fandango (#694) üzenetére


Hory
aktív tag

Szerintem az, hogy torik a telefon vagy a kijelzo nem csak a kinai telefonokra jellemzo, hanem mindre. Mivel ez nem rendeletes szeru hasznalot, hogy 1-1,5 meterrol leejted, az hogy a HTC kibirta az szerencse inkabb.

Nem. Mindegyik telefon mashogy birja; altalaban elvarhato, hogy egy kis esestol ne legyen baja. Ez NAGYON nem birja, egy potty es szevasz. Ilyet normalis nyugati gyarto nem engedne meg maganak.

A gyari camera app lehet, hogy gagyi, de ezert a Googlet okold mert az o fejlesztesuk.

Nem. A camera app zopo fejlesztes. Es igen gagyi.
Nem mellekesen a kamerajuk meg _allandoan_ autofokuszal. Barmilyen komolyabb megmozdatasra ujrafokuszal. Ha pont akkor loned a kepet, homaly lesz nagyon. A videoban csak siman zavaro. ZOH nekik.

A kijelzo es touchscreen draga, mi ezen a meglepo?

Nehez a telefon, ez a masik meglepo dolog amikor a kijelzo 5". :U

Nem. (megint)
Samsung galaxy s4-et nezd meg pl.

Meglepo, de a legtobb ember, aki 5"-es mobilt vesz, valszeg nem fogott meg a kezebe ilyet.
Ezeknek szoltam, hogy ne jarjanak igy.

PS: ha nem ertesz hozza, minek irsz?!

(#711) Hory válasza sz_gabor (#702) üzenetére


Hory
aktív tag

A cyanogenmod inkább csak a régebbi készülékekbe érdemes használni amelyikre már nem jelenik meg frissítés az új androidokra.

A gyarto idiota skinjei es egyeb balfaszsagai igen zavaroak. Ha dolgoztal mar CM-el, tudod, hogy mennyire kezreallo, jol osszerakott ROM.

A Wifi szerintem nagyon jó veri az asus laptopom wifijét.

Paff, mit mondjak, szar neked. Kozeleben sincs a HTC Desire-nek (kb. mintha 1-2 teglafal lenne kozte), es a kis desire is jocskan gyengebb a macbook pro-mnal (ez kb. 1-2 teglafal).

A GPS nekem pontos és gyors.

Bizonyara ezert van tele az official forum anyazo userekkel.
Gps tracker-bol akarmelyik app igen fura dolgokat rajzol neked, csak probald ki egyszer. Atlag google maps-user eszre se veszi.

OTA:ha eredeti a romod akkor wifin automatikusan frissít.(sajnos elég régóta nem adtak ki frissítést).

Nana, hogy nem. Cheapskate gyartotol mit var az ember. :(

A needrom.com-ról lehet alternatív romokat letölteni.(Mi az hogy megbízhatatlan forrásból mennyivel megbízhatóbb az általad favorizált cyanogenmod)

Mondjuk, hogy a CM-hez ott a forras? A needrom-ra meg barki felrak neked keylogger-es rom-ot?

A camera app eredeti Google mint a legtöbb készülékbe ha nem tetszik lelehet cserélni másikra.

Te mirol beszelsz? Ez egy custom zopo-s camera app, smile detection-nel meg zero delay shutter opciokkal. A stock camera hosszu nyomasra feldob egy kort/felkort, hogy gyorsan elerhetoek legyenek az opciok. Itt meg menubol lehett allitani a feheregyensulyt (amit kell is, mert az automata nagyon gyenge).

Sajnos bármelyik készülék kijelzője eltörhet lehet hogy a HTC-nél élére esett ezért nem a kijelző törött el hanem az usb. (Nekem esett le kb.egy méterről parkettára,kb 70cm-ről betonra de semmi baja)

Dehogynem, htc 4-5x esett, tipikusan sarkara, de toltokabelre is. Utobbi esetben csak siman megrepedt a csatija, de mukodik azota is.
Persze lehet pech is, de valoszinubb, hogy koltseghatekonysag jegyeben kisporoltak a szerkezeti erositest.

Azota mar visszaalltam a htc desire + CM10-re, amihez beszereztem egy 3g-wifi routert a masodik sim kartyanak (azert akartam eredetileg ilyen telefont, mert igyen ad a netszolgaltato mobilnetet is). Lassucska, de hasznalhatosagban sokkal jobb.

(#712) toddzsa válasza wyattthoearp (#707) üzenetére


toddzsa
csendes tag

Nem csináltam fotókat, de látod nem is tudom miért...
Igaz, hogy csak kapkodtam a fejem a call centerben és a raktárban is! :)

(#713) wyattthoearp válasza Hory (#711) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem az Outdoor Navigation Pro tokéletesen loggolja az útvonalat.
Nem tört el a kijelzője sem a telefonomnak. Nincs rajta cyanogen mod, de ezért nem is a gyártót hibáztatom.
A kamera appot, (ha nem felel meg) le lehet cserélni. A wifi jelerősséget nem szoktam hasonlítgatni csak használom. Ha nem elég erős a jel, teszel egy 8dba-s antennát a routerre.
Nekem a HTC skinjei és ******* még zavaróbbak.

(#714) Fandango válasza Hory (#710) üzenetére


Fandango
veterán

Na ilyenkor kell egy nagy levegot vennem es itt lezarni a temat, mert ebbol csak baj lenne ha tovabb folytatom.

(#715) sz_gabor válasza Hory (#711) üzenetére


sz_gabor
tag

cyanogenmod:2 évig használtam zte bladre sajnos volt vele gond rendesen.(hol a kamera nem működött hol a közelségérzékelő).Az emberek 99% nem saját maga fordítja a CM-et hanem kész rommal használja amibe szintén bármit bele lehet fordítani tehát semmivel sem megbízhatóbb.
A gyártó skinjeit nem kötelező használni.

A wifi: Kipróbáltam egy s3 ugyanazt a jelszíntett hoztam mint a C2 lehet hogy te kifogtál egy hibás készüléket (pl .antenna hiba) de még nem hallottam panaszkodni a C2 wifijére.

GPS: Navigációra használom és tökéletesen működik vele.
Feltettem a GPSTracker Lite-t és nem ugrál és 0 sebességet ír álló helyzetben.

OTA: Akkor minek nevezed a HTC-t a Desire még magyar nyelv sincs és 2.3 volt az utolsó (nem véletlen hogy CM-et kell használnod) és az OTA frissítés sem működik rajta (pedig elvileg van hozzá).

A gyári kamera appot mint írtam nem kötelező használni.(A Desire sem a gyárival megy hanem gondolom a CM appjával.

A HTC 3.7" ami jóval kisebb mint az 5" egyértelmű hogy a nagyobb kijelző miatt az üveg könnyebben eltörik.

Nem értem hogy mielőtt megvetted gondolom utánanéztél a készüléknek elolvastad az adatokat és a fórumokat, és utána háborogsz hogy nehéz és nagy ( előtte miért nem mentél be egy üzletbe és vettél a kezedbe egy 5" készüléket).Ha a fórumokon szidják a Gps trackert,kamerát és nincs hozzá CM akkor miért vetted meg a készüléket ha neked ezek a fontosak?

És ha szerinted jobb a HTC remélem meg sok örömöd lesz vele és sokáig tudod használni.(És ezt nem pejoratív értelemben írom)

Ezzel a magam részéről befejeztem ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#716) Fandango válasza sz_gabor (#715) üzenetére


Fandango
veterán

+1 :C

(#717) beritib


beritib
csendes tag

Nem kívánom különösebben kommentálni az elkezdődött vitát, pedig tudnám. De szinte semmiben sincs igaza a C2őt gyalázó kollégának. Lehet, tényleg kifogott egy rossz példányt, nem tudom. Azt viszont tudom, hogy az elsők között voltam aki megrendelte, és úgy tudom, hogy elsőként is kaptam meg, amiről be is számoltam, és azóta is maximális elégedettséggel használom. Egyik problémám sincs az említettek közül.

(#718) ctibor válasza beritib (#717) üzenetére


ctibor
senior tag

"... szinte semmiben sincs igaza a C2őt gyalázó kollégának. ..."

Illetve azt mondanám, mindkettőtöknek igaza van. Az egyik példány tökéletes, a másik hibákkal teli...

Nekem a C2-nél jóval drágább 980-as bizonyult használhatatlannak a hálózat eldobálása miatt. Ezért érthető módon az én bizalmam megrendült a márkában. Pedig - nem túlzok - életem eddigi legelegánsabb -tetszetősebb és -komolyabb telefonja lenne, ha jól működne!

Kíváncsi vagyok, tudnak-e segíteni rajta (visszaküldtem Kínába). Ha igen, akkor boldogan használom majd a készüléket és lehet, hogy ismét lelkes ZOPO szimpatizáns leszek...

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#719) Karima


Karima
őstag

Ha sms-t kaptam, hogy a vamkontakt.hu@dhl.com-ra küldjem el az emailcímemet, mert csomagom érkezik, akkor nem valószínű, hogy megúszom a vámot, ugye? :)
tblasko: onnan rendeltem, ahonnan Te. Te is kaptál ilyen sms-t?

(#720) Fandango válasza Karima (#719) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos vamot kell fizetned, azert kell megadnod az emailed, mert ott kapsz tovabbi infokat arrol, hogy mi a teendod.

(#721) Karima válasza Fandango (#720) üzenetére


Karima
őstag

Köszi, közben már meg is kaptam a részleteket. :((
"Tájékoztatjuk, hogy a vámhatóság a küldeményét áruvizsgálatra jelölte ki. Az áruvizsgálat eredményeként a küldemény tekintetében további okmányvizsgálat került elrendelésre."

Ilyenkor fel is bonthatják a csomagot, ugye? Csak azért kérdezem, mert ők kaptak olyan papírokat az eladótól, amin az van, hogy a csomag tartalma mobilba való akkumulátor, és az értéke 25 dollár, de gondolom nem hülyék, illetve azért kérték be tőlem a visszaigazoló emailt, vagy a bankszámla kivonatot, mert gyanús volt nekik.
Szóval nem nagyon érdemes innentől kezdve kamuzni, ugye? Egyébként jól tudom, hogy a vám összege= a termék ára + szállítási díj 6%-a + ennek a 6%nak a 27%-os áfája?

(#722) Fandango válasza Karima (#721) üzenetére


Fandango
veterán

A vam pontos mennyiseget en se tudom, hogy szamoljak. Kamuzni valoszinuleg nem erdemes, mert lehet baj lesz belole. En eddig egyszer fizettem vamot, szinten DHL intezte, viszont hiaba kuldtem be igazolast arrol mennyit fizettem, megis az elado altal megadott joval kisebb osszeget vettek figyelembe (ami nem volt baj persze :D )

(#723) Karima válasza Fandango (#722) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Én sem rizikózok inkább, küldöm a valós adatokat.

(#724) wyattthoearp válasza Karima (#721) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Sajnos csak félig tudod jól...
A 6 százalékot add hozzá a vételárhoz, és az egészet növeld 27 százalékkal.

(#725) Karima válasza wyattthoearp (#724) üzenetére


Karima
őstag

Tehát (vételár x 1,06) x 0,27 ??

[ Szerkesztve ]

(#726) wyattthoearp válasza Karima (#725) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Így, igen, de a vételár a termék ára, plusz a szállítási költség.

(#727) Karima válasza wyattthoearp (#726) üzenetére


Karima
őstag

Igen, azt vágom, de itt most a szállítás ingyen volt.

(#728) wyattthoearp válasza Karima (#727) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Akkor jó az előbbi képlet. Majd számolj be a részletekről, ha kialakult a végeredmény.

(#729) Karima válasza wyattthoearp (#728) üzenetére


Karima
őstag

Sajnos akkor már 90e körül fogok járni :(

(#730) tblasko válasza Karima (#719) üzenetére


tblasko
csendes tag

látom már kiveséztétek az ügyet
lehet, hogy csak nekem volt szerencsém?
esetleg, mert logo nélküli dobozban rendeltem?
azért engem is érdekel, hogy hogyan alakul az ügy

(#731) KeFe


KeFe
tag

Nah ezért nem rendelünk Kínából DHL-el, még ha ingyen volt akkor sem.
Singapore posttal is itt lett volna 7-8 nap alatt, vám és áfa nélkül.

(#732) Karima válasza KeFe (#731) üzenetére


Karima
őstag

Nyilván ha ezt tudom, illetve nem lett volna olyan tapasztalata az egyik fórumtársnak, hogy így is vámmentesen jön be, akkor én sem a DHL-t választom.

(#733) wyattthoearp válasza KeFe (#731) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Azért nekem sok csomagom jött már SG posttal, de nem ért ide két hétnél hamarabb egy sem. Inkább 3 hét a jellemző.

(#734) DJSweet válasza wyattthoearp (#733) üzenetére


DJSweet
csendes tag

rendelt már vki innen? http://www.fastcardtech.com/ZOPO-ZP980-Plus

(#735) Brooklyn2378 válasza wyattthoearp (#733) üzenetére


Brooklyn2378
csendes tag

Sziasztok!
Én is pont most akarok rendelni egy C2-őt. Akkor a Singapure Post-ot válasszam? Velük miért nincs vám?

(#736) Brooklyn2378 válasza DJSweet (#734) üzenetére


Brooklyn2378
csendes tag

Én a pandawill-en próbálom.Esetleg valakinek jobb ötlete?

(#737) wyattthoearp válasza Brooklyn2378 (#736) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A vámra készülj fel, akkor nem érhet meglepetés.

(#738) Brooklyn2378 válasza wyattthoearp (#737) üzenetére


Brooklyn2378
csendes tag

Nincs valami EU-s webshop?

(#739) KeFe válasza wyattthoearp (#733) üzenetére


KeFe
tag

A pénteken feladott telefont ma hozták ki. SG post...

(#740) wyattthoearp válasza KeFe (#739) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Szerencses vagy...
Nekem nyolcadikai a legutolsó rendelésem, de még az országban sincs.

(#741) Karima válasza wyattthoearp (#740) üzenetére


Karima
őstag

Nekem a DHL a pénteki rendelést hétfőre meg is hozta Bp-re, azóta meg vizsgálgatják a vámon. Kíváncsi leszek, hogy ha 3 napnál tovább tart ez, akkor még a napi négyezervalahányszáz Ft raktározási költséget is megfizettetik-e velem. (Úgy, hogy nem miattam húzódik, mivel minden emailjükre max 10 percen belül válaszoltam.)

(#742) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Sziasztok!

Amennyire én tudom, folynak a tágyalások a magyarországi forgalmazásról és szervízháttérről.
Ahogy az árakat nézem, ebay ár fölött lehetnek kicsivel, de ebay+ÁFA+vám-nál jóval olcsóbban.
Egy 950+ és egy 910 itt figyel az asztalon, ha kérdésetek van próbálom megválaszolni.

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#743) KeFe válasza wyattthoearp (#740) üzenetére


KeFe
tag

2013.08.09 11:00
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2013.08.12 01:48
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2013.08.12 01:50
Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2013.08.13 09:17
Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure

A Magyar Posta által kezelt levelek (CN, SG, HK stb post) amennyiben a 22/45 EUR határ alatti értékkel érkeznek az esetek 95%-ban 2-4 munkanappal az országba érkezés után kiszállításra kerülnek. Viszont ha vámolni/áfázni kell a magasabb érték miatt, akkor megy vele a szopás hetekig. Mert amíg a DHL-nél pl felhívnak telefonon vagy sms-t küldenek addig a Magyar Posta ajánlott levelet küld. De nem ám azonnal, hanem kb 1 hétre rá. Ha szerencséd van akkor raktározási díjat is számítanak fel a végén még a vámmentes küldeményre is!

Nekem volt olyan csomag ami 4 nap alatt megérkezett az országba, és utána az utolsó 20km-et több mint 3 hét alatt tette meg a tökölődés miatt. Év vége felé picit túl van terhelve a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#745) zivorad


zivorad
csendes tag

A Skype mai frissítése után sincs semmi változás. A 4.0-ás Skype továbbra is használhatatlan.

(#746) Karima


Karima
őstag

Megjött ma a pénteken megrendelt telefonom, a 272 dollárra 16.800,-Ft vámsarcot kellett fizetnem. (Valamelyikőtök kérte, hogy majd írjam meg, hogy mi lett az eredmény, hát ez lett:))

(#747) Fandango válasza Karima (#746) üzenetére


Fandango
veterán

Ez igy egy kicsit draga lett, de legalabb megvan a telefon.

(#748) wyattthoearp válasza Karima (#746) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Használd egészséggel!

(#749) Karima válasza Fandango (#747) üzenetére


Karima
őstag

Hát drágább, mint vám nélkül, de szerintem még így is olcsóbb, mint egy hasonló tudású kártyafüggetlen itthon.
wyattthoearp: Köszi

Egy butának tűnő kérdés: Lehet, hogy a hátlapi kamerán van vmi védőfólia gyárilag, amit le kellene venni? Nekem úgy tűnik, de nem akarom kapargatni, amíg nem vagyok benne 100% biztos. Meg az előlapon lévő védőfólián ki van vágva a hely a kamerának, szóval nem lenne logikus, hogy ha az elsőn kivágták, akkor a hátsóra miért tettek volna.

[ Szerkesztve ]

(#750) wyattthoearp válasza Karima (#749) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Van rajta fólia, de gyűrű kialakítással. A közepe, ahol a kép készül védtelen.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.