Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#651) betyarr válasza geeeza (#650) üzenetére


betyarr
veterán

androiddal szokták küldeni.aliyun csak akkor kerül rá általában,ha te külön azt kéred.

(#652) geeeza válasza betyarr (#651) üzenetére


geeeza
csendes tag

Én épp azt kértem, hogy androiddal küldjék, de azt a választ kaptam, hogy csak az aliyunos van, ami amúgy a hirdetésben is volt, csak nem néztem meg rendesen!!!

(#653) betyarr válasza geeeza (#652) üzenetére


betyarr
veterán

honnan rendelted?

(#654) geeeza válasza betyarr (#653) üzenetére


geeeza
csendes tag

Innen: http://www.buyincoins.com/item/34057.html

(#655) betyarr válasza betyarr (#653) üzenetére


betyarr
veterán

hát,nem éppen a legolcsóbb helyről,de nyilván te tudod.amúgy ha egy kicsit utána olvasol,gyerekjáték egy androidot feldobni.

(#656) geeeza válasza betyarr (#655) üzenetére


geeeza
csendes tag

Szóval akkor a lényeg, hogy lehetséges androidra váltani, ha valaki ért hozzá! Már ez is valami! De az aliyunhoz is vannak frissítések és lehet letölteni alkalmazásokat és játékokat ingyen? Köszönöm az eddigi segítséged!!! Üdv!!! :R

(#657) sz_gabor válasza geeeza (#656) üzenetére


sz_gabor
tag

Szerintem ugyanúgy kell mintha új romot tennél fel SP Flash Tools-al.
Segítség itt.
Videó itt és itt.

(#658) BSOD válasza BSOD (#606) üzenetére


BSOD
senior tag

Tud valaki nyilatkozni a sima vs. GG. verzióval kapcsolatban? Milyen a sima
"üvege"?
Már van feketében is GG, efelé hajlok.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#659) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok! Tudom,hogy mindaddig amíg nem történik meg a baj addig senkit nem fog érdekelni amit most leírok! De én megosztom veletek a poklok poklát!

Szóval ZOPO C2 Platinum Fekete változatról van szó!

A Telefon Matricázás Szerint A verzió De közben B Mint Végül kiderült az össze Platinum B

A szellem Funkció a kijelzőnél itt is fenn áll! De a Frissítési módszer nem minden C2 esetében működik!

A platinum telefonok egy Része FT5306 Chip készlettel ( érintő kijelző chipje) a Másik része FT53160ME Chipel van szerelve! a FTP:_Upgrande ugyan azt jelzi mint ha az előző lenne benne de frissítés után meghal az érintő panel!

Szerencsére az Oroszok segítő készek voltak! És találtak megoldás! Küldtem nekik képet az én chipemről!

És megtalálták rajta a reset részt! (test_pont)

Sajnos ez rész egy ici pici forrasztási Láb pontosan a 48PIN! ezt kell testhez tenni és lereseteli és mehet rá az új FW!

Sajnos a bökkenő ott kezdődik,hogy még csak egy telefon van zopon kívül ilyen chipel szerelve a Gfive G9 !

Magyarúl még nincs hozzá Normális Driver! Egy van amivel úgy ahogy lehet használni ( Én nagyon örülök neki mert eddig teljesen halott volt) a 5406 driverel lehet használni de annyira érzékeny hogy fujást is érzékeli szinte komolyan mondom még kesztyűben is érzékel a kijelző!

Szóval Amíg nem vagy biztos hogy melyik chipel van szerelve a Platinumod ne frissísd mert úgy jársz mint én!

Tudom,hogy hihetetlen de ez van..

Aki nem hiszi nézze meg ez saját ZOPO C2 SEM! [link]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#660) kerekeSSS válasza sirály69 (#200) üzenetére


kerekeSSS
csendes tag

Nem android hiba a zopo c2 nel hanem mikor radugod usb vel gépre akkor bejon az usb védelem vagy hibaelharito a neve talan azt kell kikapcsolni utana tolt nekem...

(#661) Gyurmasina válasza wyattthoearp (#630) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Kicsit eltüntem a melegben, és megosztom az új fejleményeket.
Felraktam pár romot, de a legjobb dezmen3 1.2 -es. Volt Olasz és Thai nyelvű is. :B (Elég érdekes volt a s ok kacskaringós betű) Kétségtelen hogy a denem3 vezti a mezőnyt. Majdnem hibátlan. Az automata fényerő nem működik. (Fullon sötétben vakító gép) Működik az exchange sync is.
A sokféle modell miatt a fórumokat csak csínján kell olvasni, a tuti a saját tapasztalat.
Szerencse, hogy a Ghost probléma nálam nem jelentkezett. (laslie92)
Élő problémám, (ha valakinek lenne ötlete megköszönöm,) Callredorder progi nem megy. Elindul és kill-9 üzenettel elszáll. Eddig minden telefonon jól ment, full verzió, több féle rendszeren is. 4.2
Semmiféle killer nincs fönn. Navi FHD-s szuperül megy, gyors pontos, legfrissebb. Ig....Pri....
Ha lesz új kerner a Light sensor miatt, kipróbálom. Az aut. fény az akkut is kímélné.

(#662) Gyurmasina válasza laslie92 (#659) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Gratula a megoldásért :R :C

(#663) sz_gabor válasza Gyurmasina (#661) üzenetére


sz_gabor
tag

Nekem ez a rom vált be, működik az automata fényerő is.
Az Automatic Call Recorder nekem működik.

[ Szerkesztve ]

(#664) Gyurmasina válasza sz_gabor (#663) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Köszi az infot. Nekem 1/16 fehér platinum van. Az ajánlott rom 0,16 0,17 vagy 0,18 verzió? Valamint a recorder a Global Effect féle? Nekem a Call Recorder -ből a skvalex féle nem megy. Ha azonos a vas akkor minedenképpen, ha nem akkor valószínű hogy kipróbálom.

(#665) sz_gabor válasza Gyurmasina (#664) üzenetére


sz_gabor
tag

Egy sima C2-esem van(4GB).
Nekem ez a recorder működik.
A 0.18-ast használom (a többi rom automata fényerő módba még a legnagyobb napfénynél is csak kb.fél fényerőig ment, ez viszont teljes felmegy).

(#666) Gyurmasina válasza sz_gabor (#665) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Közben a Global effect -est kipróbáltam de nem ment. Ezt is felteszem, hátha. Utána csinálok egy recovery mentést és megnézem a 0.18-as romot.

(#667) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! Én is most szeretnék venni egy ilyen telót (Platinum 16G, fekete, Gorilla Glass-osat) és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek érdemes eleve rootolva rendelni? A miniDeal-nél lehet úgy kérni, csak náluk még nincs fekete (legalábbis én nem láttam).

(#668) Fandango válasza Karima (#667) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem nincs jelentosege, a rootolast magad is elvegzed 1 perc alatt.

(#669) Karima


Karima
őstag

Köszi. Ahhoz itt a topikban van valami leírás, vagy ne is keressek?:)

(#670) Karima válasza Karima (#669) üzenetére


Karima
őstag

Közben találtam, köszi:)

(#671) Karima


Karima
őstag

Tudtok olyan helyet - külföldit -, ahonnan ingyenes szállítással lehet rendelni c2 platinumot feketében? Eddig még csak ezt találtam, ahol van is raktáron, tőlük még várom a választ, hogy mennyi lenne a szállítás Mo.-ra, de ha tudtok más jó, megbízható eladót, akkor azt szívesen venném. :)

(#672) wyattthoearp válasza Karima (#671) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Pandawillnél elvileg van raktáron. De szerintem a fehér szebb :-)

(#673) Karima válasza wyattthoearp (#672) üzenetére


Karima
őstag

Köszi, megnéztem, de Gorilla Glass-os feketét nem találtam:( Egyébként a nem Gorilla Glass-osok mennyire karcolódnak? Lassan kezdek letenni erről a feature-ről.:(

(#674) wyattthoearp válasza Karima (#673) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nekem volt mindkettő. Nem vettem észre különbséget, nekem a gorillás is két hét alatt lett karcos, mint az összes többi.

(#675) tblasko válasza Karima (#671) üzenetére


tblasko
csendes tag

helló
ingyen dhl szállítás
választható fekete is
én is innen rendeltem és 3 nap alatt megérkezett!!!!
http://www.etotalk.com/zopo-c2-16g-platinum_p4051.html
tibi

(#677) Karima válasza tblasko (#675) üzenetére


Karima
őstag

Köszi, ez sem rossz. Egyre inkább úgy látom, hogy a fekete platinum igaz, hogy kijött, de ezek - ellentétben a fehérrel - nem Gorillások. Legalábbis az összes eddig megkérdezett eladó (6-7) ezt mondta. De a zoposhop oldalán meg mégiscsak Gorillásnak van feltüntetve (csak ott meg fizetni kell a szállításért). Ki érti ezt?:)

(#678) tblasko válasza #45553408 (#676) üzenetére


tblasko
csendes tag

tévedsz, mert nem kellett vámot fizetni
ráírták, hogy 24$ alatti értékű a csomag :) :D :DD

(#679) Gyurmasina


Gyurmasina
csendes tag

Ha valakit nem csak a vásárlás érdekel.
A platinum eldobálta a hálózatot. Az összes rom csere nem hozott eredményt. Kiderült, hogy a sim vágás a legnagyobb gondosság ellenére sem lett tökéletes, a SIM elmozdult, és ez okozta a galibát. Visszament a dezmen3 1.2 rom. :W

[ Szerkesztve ]

(#680) Karima válasza Gyurmasina (#679) üzenetére


Karima
őstag

Ez a probléma akkor is fennáll, ha még a régebbi fajta simkártyával használja az ember? Azt én anno nem vágtam, csak ki kellett törni. (Még a normál méretű)

Más: Az 1 Gb mem elég ehhez a telefonhoz? Tapasztalt már valaki akadást? (Felmerült bennem, h lehet, h a 2GB verziót kellene vennem, csak nem tudom, hogy a gyakorlati használatban érezném-e a különbséget, azaz megéri-e)

[ Szerkesztve ]

(#681) Gyurmasina válasza Karima (#680) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Az 1-es slotba micro kell. A kártya ok, már ha a helyén van. Az 1GB elég, sok ap esetén is, nekem a szabad hely 200 fölött van, ha elfogy át kell particionálni. Előző telomat (512) is átbőröztem és sokáig használtam gond nélkül.

(#682) zivorad


zivorad
csendes tag

Sziasztok, van-e, vagy esetleg volt e már valakinek hasonló problémája a C2-vel mint nekem: a Skype legújabb 4-es verziók lényegében használhatatlanok rajta, Folyton kijeletnkezik, leáll, aztán esetenként be lehet jelentkezni újra, de többnyire nem, azt írja, hogy "unable to sign in" ilyenkor jó esetben a telefon újraindítása segít, rossz esetben Skype újratelepítés. A probléma sűrűbben fordul elő wifi-n mint 3g-n. A 3.2 verzióval ritkábban ugyan de ugyan ez a helyzet. Van a feleségemnek egy Sony Ericsson Live With Walkman, ezen símán fut a Skype minden verziója, a lányom Samsung Galaxy Mini 2-jén a 4-es Skype szintén használhatatlan.
Kérem szépen a tisztelt hozzászólóka, hogy ha már valaki találkozott a fenti problémával és van is rá megoldása akkor segítsen nekem is ebben. A fáradozásotokat és a válaszokat előre is köszönöm.

(#683) betyarr válasza zivorad (#682) üzenetére


betyarr
veterán

ezt nekem is eljátszotta,úgyhogy engem is érdekel,ha van rá megoldás.

(#684) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!
Utolsó kérdésem rendelés előtt (már az egyik ujjam az Order gombon van:)) : Ha ezzel a Mod-olt ROM-al rendelem a telefont, ami leírás szerint az official firmware-re épül, akkor ahogy kijön valami hivatalos frissítés, akkor az fogja magát frissíteni, vagy épp azért, mert MOD-olt, nem érzékeli az újabb verziókat, és ezért nem is frissül?

Előre is köszi a válaszokat.

(#685) wyattthoearp válasza Karima (#684) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Szerintem, nem fog frissülni. De mi a baj a gyári rommal?

(#686) Karima válasza wyattthoearp (#685) üzenetére


Karima
őstag

Hát eddig nem lett volna semmi gondom, de a fent linkelt leírás alapján a gyáriban nincs Google Play, nem rootolt, illetve kínai előre telepített appok vannak benne. Plusz még ezt írják: "and only Chinese because they are for selling in China only"
És ez a Mod-olt Rom-al plusz 5 dolcsiért megoldódna, csak ettől félek én is, hogy utána nem fog frissülni.

De az eredetit angol nyelven lehet kérni (az nekem bőven jó), rootolni nem nagy cucc a leírások alapján, már csak az a kérdés, hogy Google play-t tudok-e telepíteni utólag (ha tényleg nincs benne).

(#687) wyattthoearp válasza Karima (#686) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ez egy megtévesztő leírás, és általánosan értendő a belpiacos készülékekre.
A zopo abszolút európai piacra szánta a készülékét. Nekem gyári Zopo eu csatlakozós töltővel küldték. A gyári rom megfelel a stock androidnak, ami ugyan nem rootolt, de egyébként a legjobb a testreszabhatóság tekintetében. A rootolás pedig nem nagy művészet utólag sem.

(#688) Karima válasza wyattthoearp (#687) üzenetére


Karima
őstag

Akkor inkább a gyárival vegyem?

(#689) wyattthoearp válasza Karima (#688) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Én azzal venném a helyedben.

(#690) Hory


Hory
aktív tag

Sanyarú történet következik.

Rendeltem egy Zopo C2-t Kinabol, mert igen meggyozo ara volt a specifikaciohoz.

Megjott, haaatize ez kurvanagy. Meg nincs benne a sok-sok kenyelmes cyanogenmod feature. Na de OK.

A wifi jele kurvagyenge; ahol a htc desire meg boven mukodott, ez dobalja el percenkent (aztan meg ujracsatlakozik).

A GPS pontatlan; a pontossaga kb. 500m, es 'ugral', emiatt az osszes GPS tracking app, amelyikben nincs _massziv_ filterezes, 800km/h -s sebessegeket mutat.

A 4GB memoriabol 1GB volt a /data, 2GB meg egy beepitett sdcard. igen, komolyan. Sok-sok vadaszattal sikerult egy olyan emmc-scatter file-t talalni, ami a
2GB-ot a /data-hoz csapta. De akkor is zavaro, hogy a gyari appek letojjak az sd kartyat, es pl. a gallery a telefon sdcard-jara pakolja a thumbnail cache-t.
Frissitesek: elvileg OTA, gyakorlatban ilyen needrom.com -os siteokrol, teljesen megbizhatatlan forrasokbol kell letolteni. meg a gyarto is ingyenes letolto site-okra rakja fel az official rom-okat!!!

Nehez. 152g, huzza a zsebet rendesen.
A gyari kamera app igen gagyi, app store-bol lehet venni olyat, ami tamogat 13MP-es kamerat is.

Es akkor a legrosszabb. Az elejtes.
HTC Desire ugye potyogott parszor, igen durvakat is (pl. 1.5m-rol a betonra, vagy ejjeliszekrenyrol lerantotta a gyerek toltokabellel benne, hogy megrepedt az USB csatija), de 4-5 nagy eses utan meg mindig semmi baja.
Zopo toltokabelen atgazoltam veletlenul ejszaka, lepotty kb. 80cm magasbol parkettara. Kepernyo megrepedt, mukodik, de a touchscreen nem.

Utananez. Zopo C2 forradalmi ujitasa az LTPS (vagy mi a szosz) touchscreen, ami azt jelenti, hogy a touch panel es a tft ossze van ragasztva, hogy meg vekonyabb/jobb legyen. Csak egyutt cserelheto.
Fizettem a telefonert $250 -t, $100 lenne az uj panel.
Na itt adtam fel. Ebbol eleg. Nem eri meg meg $100-at rakolteni valamire, ami nem tetszett mar az elejen sem.

VEGYETEK GUMI VEDOBORITAST A KINAI MOBILRA!!! par euros tetel, de ezek bizony TORNEK, ha elejted.

/off, van elado egy 3 hetes, touchscreen-hibas zopo c2, ha valakit erdekel. ;)

(#691) Karima válasza Hory (#690) üzenetére


Karima
őstag

Hát ezt nem jó olvasni:( Honnan rendelted? Én tegnap rendeltem meg az enyémet, remélhetőleg nem lesz vele ilyen gond.
Mondjuk pár dolog, amit leírtál (cyanogenmod hiánya, nehéz, nagy) nem hiba, ez mind le van írva a specifikációban (méret, súly), feltételezem, hogy úgy rendelted meg, hogy ezekkel tisztában voltál. A cynogenmodot sem írták szerintem sehol, hogy azzal szállítják.

A törésállóságon is csodálkozom, mert ebben a videóban elég jól megdolgoztatják, és látszólag semmi baja nincs a tesztek után sem.

(#692) toddzsa


toddzsa
csendes tag

Nos, nekem módomban állt meglátogatni a pandawill központját Shenzhenben néhány nappal ezelőtt!
Vásároltam is náluk egy C2-t pár plusz gadgettel együtt (flipes hátlap, még egy akkumulátor stb).
Ami miatt írok, hogy a pandawill-t nyugodt szívvel ajánljam nektek vásárlára, rendelésre, mert hihetetlen a profizmus amit kinn tapasztaltam!
Szóval tőlük nyugodt szívvel rendelhettek! :)

A készülékkel pedig maximálisan elégedett vagyok, minden téren! :)

(#693) wyattthoearp válasza Hory (#690) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Azokkal a termékekkel, amelyeket az ember nem kedvel, hajlamos mostohán bánni. :)

(#694) Fandango válasza Hory (#690) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem az, hogy torik a telefon vagy a kijelzo nem csak a kinai telefonokra jellemzo, hanem mindre. Mivel ez nem rendeletes szeru hasznalot, hogy 1-1,5 meterrol leejted, az hogy a HTC kibirta az szerencse inkabb.

Az LTPS egy anyagnev rovidites amit a kijelzohoz hasznalnak, es nem a Zopo talamanya. Amire te gondolsz, hogy egybe van a kijelzo es a touch azt ha jol tudom OGS-nek nevezik.

A gyari camera app lehet, hogy gagyi, de ezert a Googlet okold mert az o fejlesztesuk.

A kijelzo es touchscreen draga, mi ezen a meglepo?

Nehez a telefon, ez a masik meglepo dolog amikor a kijelzo 5". :U

(#695) Karima


Karima
őstag

Ja és a kamera valójában 8 megás, csak interpoláltan 13 (ha jól olvastam). Tényleg, azt be lehet állítani, hogy a legnagyobb, interpolálatlan méretű, azaz 8 megás képeket készítsen?

(#696) justaview


justaview
őstag

Sziasztok.

Ha magára hagyom a telefont egy darabig, magától teljesen kikapcsol. Ez éjjel töltés közben mindig bekövetkezik.

Nagyon idegesítő.

Mitől lehet ez?

Találkozott már valaki ezzel?

(#697) instantwater válasza justaview (#696) üzenetére


instantwater
addikt

Ha csak töltés közben jön elő, akkor próbáld másik akkuval.

De javaslom minél hamarabb szabadulj meg tőle, mert még a végén a ghostok is előjönnek, meg a restarttól zuhan 31%ot az akku meg egyéb bugok... :W

(#698) Karima


Karima
őstag

De jó, hogy most írjátok le a hibákat, fél nappal utána, h megrendeltem:))

(#699) betyarr válasza Karima (#698) üzenetére


betyarr
veterán

Azért nem eszik olyan forrón a kását...vannak elégedett júzerek is!

(#700) laslie92 válasza justaview (#696) üzenetére


laslie92
senior tag

Én spec arra gondolnék,hogy az ébresztő helyett az időzítő kibe kapcsolást állítottad be :DD

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.