Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#951) hirtelen válasza dime27 (#950) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Én is a C2-n álmodozom itt napok óta, majdenm megvettem, csak olyat lehangolót írt róla a kolléga. Attól tartok leginkább, hogy az 1 GB RAM nem lesz elég, hogy szépen menjen a teló, s 2 GB RAM-mal meg már az S3 árának közelébe érek.

A Pandawillt az egyik fórumozó szidja mint a bokrot, a másik dicséri... A Paypallos visszafizetési gari működik náluk is?

(#952) szaszii válasza hirtelen (#951) üzenetére


szaszii
tag

Bőven elég lesz az 1 GB RAM, emiatt ne aggódj. A mostani processzorok -amik a Zopoban vannak pl.- nem tudják még kihasználni a 2 GB RAM-ot, ezért szerintem felesleges is olyat venni.

(#953) hirtelen válasza szaszii (#952) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Te 1 GB RAM-mal használod? Melyik típust?

Igazad lehet, hogy per pillanat elég az 1 GB, mert rtikán nézek videót, sohasem játszom, de azért azt nem szeretném, ha akadozva mozogna a nagy képernyő... Neked mi a konkrét tapasztalatod? Gyári ROM-mal használod, vagy custommal?

És te is úgy tapasztaltad, mint amint itt a kolléga néhány hozzászólással előbb írt, hogy meg kell húzni benne a csavarokat? Mert az megdöbbentő.

Meg azon is gyűröm magam, hogy két év múlva, amikor cserére érik a most vásárlandó Zopo nem lesz-e kevés a 2 GB... Addigra ki tudja hányas Android lesz... :F

[ Szerkesztve ]

(#954) szaszii válasza hirtelen (#953) üzenetére


szaszii
tag

Nekem nem Zopo telefonom van, hanem ZTE Grand X IN, amiben 1 GB RAM van.

Ha nem videózol, se nem játszol rajta, akkor meg főleg elég lesz az 1 GB, mivel a mindennapi dolgokat bőven ki tudja elégíteni, úgy gondolom.

Szerintem nem akkora dolog az, hogy meg kell húzni a csavarokat, jó, igaz, nyilván nem úgy vesz telefont az ember, hogy aztán első lépésként otthon meghúzza rajta a dolgokat. Úgy gondolom ez sem minden telefonnál van így, nyilván ő is csak azért húzta meg, mert jártas a telefonokban. Egy átlag user alighanem fogja megnézni azt, hogy szorulnak-e rendesen a csavarok. :)

(#955) wyattthoearp válasza hirtelen (#948) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Félreértettél. A nem összehasonlítható azt jelenti, higy teljesen mások az adottságaik.
Nem hasonlítjuk a körtét az almával.
Amoled vs. IPS nem kell ecsetelnem gondolom, hogy mit jelent
HD vs. FHD közel kétszerannyi képpont a Zopo javára, 3d teljesítményt ennek figyelembévételével számolj.
A világ legjobb telefon kijelzője versenyre, amoled kijelzős készülék be sem kerülhetett...
A versenyt a Huawei ascend d2 nyerte. 5 collos fullHd kijelzővel.
A beszállítója a Huaweinek a sharp, csakúgy mint a Zoponak.
:))
Nem mondtam semmit...

Ja igen a csavarok. Ez gond? 10 másodpercbe kerül, és eddig minden telefonomnál meg kellett csinálni néha.

[ Szerkesztve ]

(#956) hirtelen válasza wyattthoearp (#955) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Köszi! És arra a problémázgatásomra mit szólsz, hogy költsek-e jóval több pénzt a 2 GB RAM-ra vagy elég az (nagynéha nézek videót, sohasem játszom a mobilon) 1 GB? Sokat használok navigációt, s szeretem ha az alkalmazások késlekedés nélkül indulnak. Elég az 1 GB vagy ne vacakoljak szerinted?

(#957) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

ezekre tudna vki válaszolni esetleg nekem:

1.Hogyan tudok egyszerűen képernyőfotót csinálni nekem sajnos vmiert nem akarja a tel a home+vissza nyíl kombinációval de ne kövezzetek meg ha nem igy kell lehet én bénáztam el
2. OTG funkciót néztétek már mert nálam az se műxik rádugtam már OTG kábelen keresztül pendrive-ot valmint egeret is egyiket se ismerte fel
3.Video készítésnél nekem alapból 3gp-be vesz fel lehetséges más kiterjesztést mondjuk mp4et vhogy beállítani?!

Előre is köszi!

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#958) wyattthoearp válasza hirtelen (#956) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ahol én szoktam vásárolni, a legolcsóbb C2 (250$) és legdrágább 980 között (360$)van 110 dollár különbség.
Ugyanazt a burkolatot, kijelzőt, és ugyanazt a chipet kapod ennyiért. Neked kell eldöntened, de én ha ennyi pénzt rászánnék, akkor tuti, hogy a 990-est venném meg.
Még egy adalék, hogy bonyolultabb legyen: 120 dollárét lehet olyan telefont kapni amiben ugyanez a hardware (soc és memória) van.
A Mediatek piacvezető chipje rugalmas a teljesítményben, és olcsó, de semmiképpen nem túl erős. Ezek alapján érdemes beárazni magadnak a telefont.

Dime27: nekem megy az OTG, próbáld másik host kábellel, hátha azzal van baja

[ Szerkesztve ]

(#959) Cuccok válasza szaszii (#952) üzenetére


Cuccok
tag

"A mostani processzorok -amik a Zopoban vannak pl.- nem tudják még kihasználni a 2 GB RAM-ot, ezért szerintem felesleges is olyat venni."

Nah az ilyenektől tudok a falnak menni.
Mert mintha a felhasznált ram mennyisége a procitól függene...

A 2gb ram akkor kell ha kinn van 5-10 állandóan frissülő widgeted, fut a Viber (ami önmagában tud 100-150 megát enni) csilivili launchert használsz stb...
Illetve ekkor sem feltétlenül. Ha nem zavar az a pár mp amíg taskváltáskor bizonyos programok, vagy akár a launcher újra betöltődnek akkor elég lesz az 1GB is.

(#960) dime27 válasza wyattthoearp (#958) üzenetére


dime27
őstag

Sajna másikom nincsen :(--lehet vmi ami nincs nekem hozzá bekapcsolva vagy ehhez semmit nem kell bekapcsolni?!

Én ha telt vennék most ezt venném meg sztem ár/teljesítményben nagyon ott van+2db 2500-as akksival érkezik ;) :

[link]

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#961) szaszii válasza Cuccok (#959) üzenetére


szaszii
tag

Kissé félreértelmezted a mondatom ezek szerint. Egy szóval nem mondtam, hogy a processzortól függ a felhasznált ram mennyisége. :)

(#962) dime27 válasza wyattthoearp (#958) üzenetére


dime27
őstag

A kábelt kipróbáltam az előbb az Ainol Novo Spark 9es tabletemen egy usb3as penyót dugtam rá azt felismerte és mindenféle gond nélkül játszottam rola zenéz filmet de ha a telefonra dugom rá azt irja ki h usb vmi eltávolítható ez fura nekem...te mivel próbáltad ki pendrive-al?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#963) wyattthoearp válasza Cuccok (#959) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

És szerinted ha valami a memóriában van az már nem igényel processzor erőforrást?
Lehet, hogy a falnak mész, és ha sarkítva is, de bőven van igazságtartalma az előbb idézett mondatoknak.
Szerintem az informatikában vannak optimumok. Itt talán az 1Gb memória az.
A két Gb memória mellé egyrészt kellene egy gyorsabb chip, másrészt a memória fogyasztásán valamint elérési idején kellene faragni.

(#964) akonczer


akonczer
csendes tag

Sziasztok!

Tények rendelés előtt állóknak:

Ezt rendeltem 2013.08.26. 07:30-kor:

[link]

Az ára: (A szilikon tokot és az OTG kábelt külön rendeltem):

Megérkezett 2013.08.28. 10:30 -kor UPS.

Vám, áfa,... szóba sem került.

Csak egyszerűen szerettem volna megosztani, mindenki maga döntse el honnan, mennyiért, hova...

[ Szerkesztve ]

(#965) betyarr válasza akonczer (#964) üzenetére


betyarr
veterán

kinek mi a fontosabb.nekem a minél olcsóbb ár volt.

(#966) szaszii válasza wyattthoearp (#963) üzenetére


szaszii
tag

Köszönöm. :C

(#967) geeeza válasza akonczer (#964) üzenetére


geeeza
csendes tag

Hát ilyen olcsó szállítással (+12000ft) el is hiszem a gyorsaságot!!! :N

(#968) hirtelen válasza wyattthoearp (#958) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Szia wyattthoearp! Szerintem amit dime27 ide linkelt [link] az tényleg igen jó ár / érték arányú, ráadásul van benne 2 GB RAM :) , csak az imádott Gorilla nincs :( - de utóbbiról már lemondanék. Baromi jó!
Csak hát megint egy ismeretlen név: Tengda S4 :))
Nekem ez az azért probléma, mert feltétlen rootolnom és Recovery-t kell tennem rá. Szerinted ez más "márkanév" alatt tökugyanaz, mint a Zopo C2, C3 vagy 980? Mert a weben rákeresve nem találtam a rootolására vonatkozó infót.
Köszönöm! :R

(#969) dime27 válasza hirtelen (#968) üzenetére


dime27
őstag

Alapból rootolva fogod megkapni elméletileg de a recovery-t azt nem tudom.Már volt kistesója kezemben munkatársam kemény 25ezerért vette az ips 720p 4 mag 1.2ghzen 1giga ram 4 giga rom és 8 megapixeles kamera és meglepően gyors volt és nehéznek éreztem mintha nem is műanyagbol lett volna :K :U

Az ez volt:

[link]

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#970) wyattthoearp válasza dime27 (#969) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Ebből én is csípni akartam, de sajnos elfogyott mire összejött volna. :W

Hirtelen: Rootolni elvileg fogod tudni, de a recovery az érdekesebb kérdés. Igazából nem gondolom, hogy a zopo recovery jó lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#971) dime27 válasza wyattthoearp (#970) üzenetére


dime27
őstag

Rootolni talán az e-root progival lehetne zopo-mat is azzal rootolták de Tengda-ra cwm kell asszem nem twrp.A cwm-et mobileuncletools-al kell majd feltenni ahogy a zoponál is.

Tengda T94-hez találtam cwm-et de nem tudom az s4re jo lenne...:

[link]

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#972) Cuccok válasza wyattthoearp (#963) üzenetére


Cuccok
tag

Kb 5db nálam járt Zopo C2 és ZP980 (1gb és 2gb ramos is) tapasztalatai után állítom amit írtam, míg te gondolom elméleti oldalról közelítetted meg a kérdést...
De hogy megnyugodjon mindenkinek a kicsi lelke, ám legyen vegyétek 1GB rammal mert az az optimális a procihoz. LOL
Mert mindenki ugyanúgy használja a telefonját ugyanazokkal az alkalmazásokkal ugye? Eszem megáll...
Nekem jó lesz a 2GB ramos, mert én látom a különbséget. Majd valahogy túlteszem magam rajta, hogy ez így nem optimális :)

1-2 hónappal ezelőtt amikor kijött a T proci, akkor meg volt aki az ellen ágált, hogy juj az túl van hajtva és biztos le fog fagyni meg nagyon merül :D

[ Szerkesztve ]

(#973) wyattthoearp válasza Cuccok (#972) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Az optimálisban benne foglaltatik az ár-érték arány.
De ha neked van tapasztalatod, akkor leírhatod, mi az a látható különbség a kettő között.

(#974) Cuccok válasza wyattthoearp (#973) üzenetére


Cuccok
tag

Már leírtam:

"A 2gb ram akkor kell ha kinn van 5-10 állandóan frissülő widgeted, fut a Viber (ami önmagában tud 100-150 megát enni) csilivili launchert használsz stb...
Illetve ekkor sem feltétlenül. Ha nem zavar az a pár mp amíg taskváltáskor bizonyos programok, vagy akár a launcher újra betöltődnek akkor elég lesz az 1GB is."

(#975) hirtelen válasza Cuccok (#972) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Kedves Cuccok, megosztanád, hogy melyik 2 GB-ost veszed és hol?
Én itt ingadozom, mint a középparaszt, hogy 1 vagy 2 gigásat vegyek - hátha neked van egy jó tipped. Mert azért az ár számít (azért vagyunk itt a kínai fórumon s nem mondjuk a HTC-én).

(#976) wiggly


wiggly
csendes tag

Én megrendeltem a korábban linkelt ZP980-at a Tmallbox-tól 298-ért. Ennél jobb áron, nem találtam. S a Tmall azért egyike a megbízható boltoknak úgy tudom. Majd meglátjuk :)

(#977) sirály69 válasza wiggly (#976) üzenetére


sirály69
őstag

Nem akarlak lelombozni, DE...

4 hónapja rendeltem tőlük ilyen telót és 1 hónapig szívattak, ígérgettek fűt-fát.
Telefon nem lett tőlük..., a pénzemet a paypal adta vissza.
Remélem neked megjön!

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#978) Cuccok válasza hirtelen (#975) üzenetére


Cuccok
tag

Én még a 349-es áron vettem (helyesebben szólva 325-ért mert volt kedvezményem hozzájuk) a pandánál a ZP980 2GB/32GB-t, de ahogy olvasom a Tmallbox-nál most olcsóbb, bár őket nem ismerem.
Van free dhl is náluk ha valaki hazardírozni szeretne a vámmal áfával :D

Most hogy jön a C2-ből is a 2/32-es lehet hogy érdemes megvárni azt, mert az alap 1/4 és e között lesz kb 10-15.000Ft különbség.
Mondjuk a tmallbox képeit elnézve az is egy C2 (vagy az új ZP980-ak is fekete belsővel érkeznek nem szürkével) ill hiányzik a hátlapról a RoHS felirat is.

Nah most olvastam sirály69-et, és ezek tükrében akkor pláne nem annyira nyerő :)

Gorilla glassról: Az augusztus előtti példányok nem gorillával jöttek (kivéve fehér 1/16GB platinum), de kb aug közepétől mindegyik C2 ill ZP980 megkapja a GG-t. (bár gondolom az alacsonyabb forgalmú helyeken lehetnek beragadt példányok)

[ Szerkesztve ]

(#979) hirtelen válasza Cuccok (#978) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Általában jó a tapasztalat a Pandawilllel?
Én egy héten belül rendelek egy 1 GB-s vagy 2 GB-s mobilt (még nem tudom). Írtam a Zopomobile-nak - mégiscsak ez a gyártó gondoltam én - még vasárnap egy érdeklődő levelet - azóta sem válaszoltak egy mukkot se... Ha ilyen a gyártó, milyenek a kiskereskedők.... :((
Cuccok azt írja, "Van free dhl is náluk ha valaki hazardírozni szeretne a vámmal áfával". Én nem hazardírozni akarok, hanem megúszni mindkettőnek a a fizetését... Hogyan rendeljek, hogy nagy valószínűséggel megússzam? Az már itt kiderült a fórumban, hogy a Zopomobile kvázi Európából szállít, tehát nincs velük ilyen gond. Na de még egy levélre sem kegyeskednek válaszolni... :(((
Ha nem hajt a tatár (nem hajt), hogy rendeljek: postán, vagy DHL-lel, melyik a nyugisabb vám- és áfamegúszás szempontjából?

(#980) szaszii válasza hirtelen (#979) üzenetére


szaszii
tag

Még mindig a china vagy hongkong post a legegyszerűbb módja, hogy elkerüld a vámot. DHL-lel tuti megszívod.

(#981) hirtelen válasza szaszii (#980) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Köszi! Pandawill tapasztalat?

(#982) doongoo válasza hirtelen (#929) üzenetére


doongoo
addikt

rendelhető az és Gorilla Glas is, de figyeld meg jól: Aliyun oprendszerrel jöen, ezért olcsóbb a nemzetközi ZP980-nál

(#983) hirtelen válasza doongoo (#982) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Jesszus! Hát csak nem küldenek Aliyun-t, ha Androidot rendelek! :))

(#984) szaszii válasza hirtelen (#981) üzenetére


szaszii
tag

minideal vagy tmallbox inkább.

(#985) doongoo válasza akonczer (#964) üzenetére


doongoo
addikt

Jó ár ez, de a vámkzeleést tartalmazza a szállítási költséged és sanszos, hogy az EU raktárból kaptad ilyen gyorsan. Én a kínai raktárból kaptam ZP980-at (2GB/32 GB) és kellett vámot is fizetnem, mert az olcsóbb szállítást választottam.

(#986) betyarr válasza hirtelen (#983) üzenetére


betyarr
veterán

a pandától nyugodt szívvel rendelhetsz nekem is onnan van.androiddal küldték.

(#987) wyattthoearp válasza betyarr (#986) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A pandát én is tudom ajánlani.

(#988) doongoo válasza hirtelen (#983) üzenetére


doongoo
addikt

gyártói oldalról néztem az infót:

"ZOPO C2 32GB
Zopo C2 32GB international version running on Android4.2.1 OS, powered by MediaTek MTK6589T 1.5GHz Quad-core Processor. It has a Full HD 5.0-inch Corning® Gorilla® Glass 2 Super Retina screen with a resolution of 1980-by-1080 pixels, support OTA,OTG, AliYun subsidy usd32.7 for each ZOPO C2,that is why much cheaper then the intermational version ZP980 32GB"

Vámos problémázóknak saját tapasztalat, mivel én megfizettem becsületesen mindent (lett is majdnem annyiért telefonom, mint 2 éve itthon az S2-m :(
express shippinggel rendeltem a gyártó oldaláról (DHL tracking számot kaptam és azzal is jött)
DHL vámügyintézők felé kellett nyilatkoznom: ITT KELL OKOSNAK LENNI!
1. kaptam vagy vettem a cuccot, mert ez nem derül ki a proforma számlából? Azt kell mondani, hogy kaptad, mert akkor a következő kérdést passzolhatod
2. küldd el nekik a vételárat igazoló tranzakciót (utalási megbízás vagy paypal tranzakció). Ha az első kérdésnél okos voltál, akkor ezt kikerülted.
3. pontos címedet kérik

A ZOPO 71 USD áron írja általában proformát (ez így volt nálam is, de ezt előtte kérdeztem is tőlük), azaz elvileg ez után kell majd megfizetni a 27% ÁFA-t (vám pluszban nincs). Ez nem jelentős összeg.

A saját tapasztalataim amúgy itt vannak leírva: [link]

(#989) wyattthoearp válasza dime27 (#962) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Most kipróbáltam pendrive-val is, nekem azzal is tökéltesen működik.
Formázd fat32-re, és akkor jónak kellene lennie.

(#990) hirtelen


hirtelen
csendes tag

Kedves betyarr és wyattthoearp és cuccok és wiggly és mindenki! Segítségeteknek köszönhetően összeállt, hogy a Pandawillnél fogok venni, 2 GB-os C2-t vagy 980-at.

Viszont nem akarok olyan tiszteletreméltóan becsületes lenni, mint doongoo - köszönet a leírásért - s még mindig nem világos, hogy miként tudom elkerülni az áfát/vámot. Erről tudna valaki konkrét javaslatot adni? Ezer köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#991) betyarr válasza hirtelen (#990) üzenetére


betyarr
veterán

a legolcsó és legbiztosabb a china vagy hk post.ott nem lesz gond.

(#992) wyattthoearp válasza hirtelen (#990) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Amit kérdezel az adóelkerülésre irányul, és ha nem is bűncselekmény de szabálysártés.
Legyél türelmes, rendeld pandától, hk vagy sg, vagy ch postával és ne kérdezz többet. :))

Képernyőmentés: nálam a lefelé gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre 2 másodpercig

(#993) madpayne


madpayne
csendes tag

Én Ebay-ről rendeltem a zp980-ast (2Gb RAM 32Gb tárhely) és Ch post segedelmével kb 1 hónap alatt meg is érkezett! Eddig nagyon tetszik a telcsi de egy kicsit gyorsan merül. Elődje egy x920-as clone mobil volt (mtk6589 1Gb ram 8Gb rom és 720p-s kijelzővel). Ahhoz képest gyorsabban merül de amúgy nem vészes.
A kijelző alatti 3 gomb hátérvilágítását készíthették volna erőssebre... mondjuk... :)

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#994) Fandango válasza madpayne (#993) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem pont jo, hogy nem vilagitanak olyan erosen az also gombok. Kis hasznalat utan ugy is tudod hova kell nyomnod, anelkul hogy odanezel.

(#995) dime27 válasza wyattthoearp (#989) üzenetére


dime27
őstag

Köszi kipróbálom de akkor a tabletem miert ismeri fel ugyanazzal az OTG kábellal a pendrive-ot ami ntsc-re van formázva?! :F Ezt nem vágom....

Gyanítom h a kábellal lesz vmi sajna itthon nincs másik mert délelőtt feltettem egy szűz 4.2.1-es androidot és ott se működött a dolog...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#996) doongoo válasza Fandango (#994) üzenetére


doongoo
addikt

egyetértek, anno S2-n az volt az első, hogy kikapcsoltam a gombok világítását (a ZOPO-nak meg ráadásul ugynaz a gombkiosztása :)

(#997) wiggly válasza sirály69 (#977) üzenetére


wiggly
csendes tag

Huh, csak nem! Kérdeztem tőlük azt írta Justin, hogy van raktáron egy-két munkanap alatt postára adják!

Azt viszont most jutott eszembe, hogy honnan fogják tudni, hogy nekem EU töltő kell? oóó
Vagy jó hozzá más mini USB töltő is?

[ Szerkesztve ]

(#998) dime27 válasza wyattthoearp (#989) üzenetére


dime27
őstag

Képernyőmentés műxik az már megy de a fat32re formázás sem segitett remélem a másik kábel megoldja a problémát mivel a tableten se megy a vezetéknélküli egér ill billenytűzet csak a pendrive-ot ismeri fel ezzel az OTG-vel! Neked még mindíg a marsapa ROM van fennt h vagy vele megelégedve?!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#999) betyarr válasza wiggly (#997) üzenetére


betyarr
veterán

tudják hogy eu-ból rendeled és automatice küldenek egy eu adaptert is hozzá.

(#1000) wiggly válasza betyarr (#999) üzenetére


wiggly
csendes tag

huh, köszi

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.