Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2

Hozzászólások

(#901) betyarr


betyarr
veterán

a nyavaja törje ki.most az egyszer nem olvastam el pár hsz-t,nagy bátran nekiálltam frissíteni és az infarktust kaptam el a mikor megláttam a kidőlt droidot. :Y

(#902) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

tudtok mondani egy megoldást amivel a jelenlegi ROM-ot ( asszem gyári) le tudom menteni PC-re valamint az IMEI számot is h meglegyen mert találtam egy elég jó leírást Platinumhoz hogy lehet rátenni TWRP-t meg egy elég stabil ROM-ot, megpróbálkoznék vele...Szerintetek érdemes belevágni?! :

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#903) doongoo válasza Fandango (#886) üzenetére


doongoo
addikt

ZP980 2GB/32GB rootolt alapra simán felment a frissítés

(#904) betyarr válasza doongoo (#903) üzenetére


betyarr
veterán

tapasztalat?

(#905) hirtelen válasza dime27 (#902) üzenetére


hirtelen
csendes tag

dime27 >> Szia, engem a recovery (a TWRP) izgat nagyon, meg az IMEI kimentése - talán nem vagyok ezzel egyedül a fórumon. Oszd meg a tapasztalatokat légy szí, hogy működik a root/recovery/IMEI mentés akció. Köszi!

(#906) cappa72 válasza hirtelen (#905) üzenetére


cappa72
nagyúr

IMEI-t legkönnyebben a Mobileuncletools-szal (matkertől ingyenesen letölthető) lehet, ha van root jogod. Van ugyanis ilyen menüpont benne.

Aztán lehet még MTKDroidTools-szal is, ami PC-s program.

A /data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI/MP0B_001 fájlt másolni az sd-re

Aztán SP flashtool-lal (readback opció) az egész /dev/nvram-ot

Lehet csak úgy is, hogy a /data/nvram könyvtárat lemented; simán átmásolva az ad kártyára

vagy parancssorosan dd if=/dev/nvram of=/sdcard/NVRAM.img bs=5242880c count=1 (persze nem biztos, hogy a bs utáni szám az a C2-nél is ez, ez csak példa)

Sok lehetőség van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#907) dime27 válasza cappa72 (#906) üzenetére


dime27
őstag

Köszi és magát az eredeti gyári ROM-ot hogyha ne adj isten uj rom telepítésnél vmi galiba lenne azt hogy mentem le vagy letölthető esetleg vhonnan?! Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#908) cappa72 válasza dime27 (#907) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mentések végett nézd meg a blogomat, ott van több leírás is.
A Zopo egyébként egészen jól támogatja a telefonjait, a gyári szoftverek fent szoktak lenni a honlapjukon.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#909) hirtelen válasza cappa72 (#908) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Szia, jó a blogod, köszi!
Viszont nem találtam benne C2 vagy C3 rootolásra, recoveryre vonatkozó szövegeket: talán ugyanúgy kell eljárni a felsorolt típusoknál?
Légy szí adj tanácsot: használt, két-három hónapos Zopo C2-t kínálnak 55 ezerért. Az árát ismeretlen, használt cuccért sokallom, próbálom majd jóval lejjebb alkudni, de nem is ez a kérdésem.
Ez a Zopo nem a 16 GB-os, hanem csak 4-es C2. Mi a különbség? Mintha ebben régebbi proci lenne... A kisebb tárhely kevésbé zavar, pótolhatom memóriakártyával, nem?

[ Szerkesztve ]

(#910) Ronam


Ronam
addikt

Holnap megrendelem a telót (C3), érdemes a gyártói oldalról rendelni? Azt írják van Európai raktáruk, ez mennyire igaz? Rendelt már valaki a hivatalos oldalról?

(#911) wyattthoearp válasza hirtelen (#909) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Meg is válaszoltad a kérdésedet. Mtk 6589chip (1,2Ghz), 4Gb belső memória. Ebből kb. kettő marad.

(#912) wiggly válasza Ronam (#910) üzenetére


wiggly
csendes tag

Hello! Tegnap írtam hirtelen fórumtársunknak róla. Van európai raktár, csak a szállítás 55$-tól indul.

[ Szerkesztve ]

(#913) stamas80 válasza betyarr (#901) üzenetére


stamas80
tag

Na az nekem is hanyatt vágta magát, de most hogy utána olvasgattam nem is bánom, hogy nem ment fel.
Kár lett volna az amúgy elég jó üzemidőt elszúrni.

(#914) betyarr válasza stamas80 (#913) üzenetére


betyarr
veterán

pedig lett volna idejük egy normális frissítést összehozni.

(#915) doongoo válasza Ronam (#910) üzenetére


doongoo
addikt

gyártói oldalon korrektek és a számlára is csak kisebb összeget írnak (70 USD körül). Én a ZP980-at onnan vettem. Viszont itthon mindenképpen vámra fut (hacsak nem fizeted meg a DHL-es szállítást vámmentesen, de lehet, hogy akkor is). Ekkor kell okosnak lenni, amikor érdeklődnek a vámügyintézők: te csak kaptad és nem fizettél érte semmit, ugyanis ez nem szerepel a proforma számlán (így nem kérhetnek tőled átutalásról/fizetésről igazolást a valós értékről), így a vámoláshoz a számlán/csomagon lévő értéket használják fel és arra kell csak ÁFA-terhet fizetned...

Amúgy van raktáruk és boltjuk EU-ban is (raktár Olaszország, bolt Olaszország és Németország), de itt már eleve vámmal növelt EUR-értéket fizetsz, így szerintem nem éri meg.
Kínából 270 USD + 32,90 USD = 302,90 USD legolcsóbban + itthoni ÁFA (70 USD érték után kb. 5000 HUF) Összesen kb. 73200 HUF
Kínából, de EU raktárról kérve 270 USD + 57 USD + lehet, hogy mégis megvágnak ÁFA-ra (5000 HUF)
Összesen kb. 78500 HUF
Olasz boltból: 272 EUR + nem tudok olaszul így nem tudom szállítanak-e hozzánk Ez önmagában is kb. 81600 HUF
Német boltból: 300 EUR + 10,6 Összesen kb. 93200 HUF

(#916) doongoo válasza betyarr (#904) üzenetére


doongoo
addikt

Még nem sok, akksimerülés nálam nem jeletkezett és ahogy olvastam, másnál is rendeződött az első töltési ciklus után.

(#917) stamas80 válasza betyarr (#914) üzenetére


stamas80
tag

Bár ahogy utána olvasgattam, nem nagyon tudja senki sem, hogy melyik típusra éppen miért megy fel, vagy miért nem. mindenesetre sokaknak hanyatt vágta magát a Droid, attól függetlenül, hogy rootolt, vagy épp nem-rootolt eszközről, és C2-ről, vagy ZP980-ról van-e szó.

Mindenesetre most várok, hátha javítanak rajta, lehet hogy októberre megint lesz új frissítés! :DD

(#918) dime27


dime27
őstag

No kéremszépen TWRP fennt van marsapa ROM fennt van teszi a dolgát épp TWRP-vel mentem le az egész rendszert :C IMEI-t kimentettem előtte Mobileuncle Tools-al! Az egészet ez alpján csináltam végig amúgy:

[link]

a szükséges programok,driverek etc a youtube video alatt fel vannak sorolva link-el együtt onnan lehet letölteni őket!

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#919) hirtelen válasza dime27 (#918) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Gratula és kösz a linket! Ha majd lesz némi gyakorlati használati tapasztalatod erről a Marsapáról, írd meg légy szí! (Nekem sokat kellett vergődnöm a Samsungommal, mire valóban minden ízében működő custom ROM-ot találtam.)

(#920) betyarr válasza doongoo (#916) üzenetére


betyarr
veterán

köszi én még várok vele egy kicsit.

stamas80: hát remélem hogy hamarabb adnak ki a frissítést emiatt a mizéria miatt.

(#921) Gijjom


Gijjom
csendes tag

Üdv! Előrebocsátom, h nem vagyok egy droid guru... Péntek óta vagyok egy alap (1 giga - 4 giga) C2-es tulajdonosa. Viszont sajna laggol az istenadta elég sűrűn. Páromnak THL W100-asa van, az megy, minta karikacsapás. Valami ötlet? Mit tegyek? Minden tanácsot köszönettel fogadok! :R

(#922) betyarr válasza Gijjom (#921) üzenetére


betyarr
veterán

mostanában nekem is megszokott akadni úgyhogy már lassan én is elgondolkodok rajta hogy lecserélem ha továbbra is így akadozik.

(#923) dime27


dime27
őstag

Hally

ha uj ROM-ot telepítettem fel a telre hogyan tudom betölteni a névjegyzékemet a gmail-es címtáramból?! Mivel most azt irj aki h nincsenek eltárolt nevek pedig a gmail-embe 2 napja megcsináltam a névjegyzéket de a fiókok-nál azt irja ki h kikapcsolva van ezt hogyan tudom bekapcsolni vagy hol kell?! Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#924) wyattthoearp válasza dime27 (#923) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Csak be kell jelentkezned ugyanazzal a gmail fiókkal amivel korábban szinkronizáltad a névjegyeket. A beállítások/ fiókok/ gmail(rákattintasz éa ott a címtárat bepipálod) tudod a szinronizáció állapotát ellenőrizni.

(#925) szatocs78 válasza Fandango (#894) üzenetére


szatocs78
csendes tag

Uff bocs aludtam aztán melóztam :D
Priviben már küldöm is a linket.

(#927) wyattthoearp


wyattthoearp
aktív tag

Én is felraktam a marsapa romot.
Az első tapasztalatok:
A dezmen romhoz képest borzasztó logikátlan a partíciók elnevezése, valamint a gravitybox egyáltalán nem működik, pedig integrálva van a rendszerben.
Működésben, gyorsabb és stabilabb mint a korábbi romok, amiket próbáltam.

(#928) dime27 válasza wyattthoearp (#927) üzenetére


dime27
őstag

Hally

gratula hozzá viszont én még mindig a névjegyzékkel kínlódok vhogy sikerült feltennem d enm ugy ahogy te irtad viszont ha bemegyek a beállítások/fiókok és ott a google-ra nyomok még mindíg az látszik mindegyik gmail-es cimem alatt h Szinkr. KIKAPCSOLVA nah most ha rámegyek arra a gmailemre amibe a névjegyzéket tettem ugye feldobja a Cimtár, alatta Drive stb ezeket meg tudom érinteni h szinkronizálja de hol lehet bekapcsolni h ne kelljen ezt végigkinlódni ill én csak az emailjeimet tartalmazó gmailes cimemet vlamaint a névjegyzéket tartalmazó gmail-es cimememet szeretném használni de a tel előző tulajának emailcimét is kiirja legfelülre amikor belépek a fiókok/google részbe ezt hogy tudnám onnan eltávolitani ill emiatt ha youtubra felmegyek ő van bejelentkezve és az én csatornáimat nem látom persze ez csak a youtube alakalmazással van, ha böngészőből megyek fel ott nem csinálja!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#929) hirtelen


hirtelen
csendes tag

Sziasztok, láttátok ezt: [link]?
Ez már 2 GB RAM-mal jön! Viszont szó nincs Gorilla Glassról, csak IPS-ről (és fenébe, momentán nem rendelhető). :((
Vajon ugyanazzal a módszerrel lehet rootolni, mint a C2 1 GB RAM-osat?

[ Szerkesztve ]

(#930) wyattthoearp válasza hirtelen (#929) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A platinummal egy időben jelent meg a 980 2 giga rammal.
Az pedig nem most volt.
Olvasd is a fórumot, ne csak írj bele :)

(#931) hirtelen válasza wyattthoearp (#930) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Te meg olvasd el légy szí, hogy mit ír valaki, mielőtt leteremted. :C
NEM a 980-asról írok, hanem a C2-ről. Egyébiránt olvastam visszamenőleg a fórumot, s innét okulok vásárlás előtt. A posztom sem "írás" volt, hanem kérdés.
Ha mégis írt volna erről valaki, bocs. Amúgy valami válaszod is van a kérdésre? Root? Köszi

(#932) wiggly válasza hirtelen (#931) üzenetére


wiggly
csendes tag

Köhöm, ma találtam [link]
Én át is nyergelek rá szerintem...

(#933) hirtelen válasza wiggly (#932) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Köszi, ez tök jó lenne - nekiállok root + recovery-t keresni hozzá. :)

(#934) wyattthoearp válasza hirtelen (#931) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

És tudod mi a különbség?
Semmi.
Mutassam meg, milyen eszközként azonosítja magát a c2-esem?
Szofveresen sincs eltérés, ugyanúgy jók a recovery-k, és a romok is mindkettőre.

[ Szerkesztve ]

(#935) hirtelen válasza wyattthoearp (#934) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Kedves wyattthoearp,

Te biztos, hogy tájékozottabb vagy és köszönöm, hogy segítesz. Nekem új, hogy név és hardver különbségekkel árusítanak kínai barátaink azonos készülékeket, de jó, hogy megírtad, hogy jók a recoveryk mindegyikhez, még egyszer kösz. :R

(Engem zavarba hoz, hogy például ugyanaz a készülék, a ZOPO ZP980 32GB ROM MTK6589T a zopomobile oldalán FHD Super Retina Display [link], a Tmallbox oldalán meg Gorilla Glass [link]... Majd megszokom ezt a gyakorlatot, remélem addig sem bosszantalak fel nagyon a tapasztalatlanságomból adódó kérdéseimmel. Eddig Samsungjaim voltak, s ott, ha egy betűnyi eltérés volt, már nem lehetett ugyanúgy rootolni, s egészen más custom ROM-okat lehetett feltenni, stb.)

(#936) wyattthoearp válasza hirtelen (#935) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Nem a gyártói gyakorlat ez, hanem a rengeteg webáruház ontja magából az olyan specifikációkat, ami alapján megveszik az arcok TŐLÜK.
Nem kell túlmisztifikálni, ennyi a lényeg, és ne higgy a 100 féle leírásnak. Sajnos a vevők hozzák ki az eladókból az állatot...
Gorilla glass, meg ilyenekre bukik a nép.
Mintha nem lenne teljesen mindegy... A gorilla hamarabb törik, a sima pedig kissé hamarabb lesz karcos.

(#938) hirtelen válasza wyattthoearp (#936) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Kösz a segítő mondatokért, igazad lehet.
Annyi mentségem van, hogy jó, ha kétévente tudok új mobilt venni, s szeretném minél pontosabban tudni, mit fogok használni újabb két évig.
Neked milyen telód van? Mi a személyes tapasztalatod a Zopokról? (15 ezerrel drágábban lehet venni a T-Mobile-nál Galaxy S3 LTE-t.) Megérik az árukat a Zopok?

(#939) wiggly válasza wyattthoearp (#936) üzenetére


wiggly
csendes tag

Én nem értem. A gorilla glass nem azért jó, mert ütésálló? Miért törik hamarabb?

(#940) wyattthoearp válasza hirtelen (#938) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

60 ezer környékén ez a telefon a legjobb vétel.
De nem összehasonlítható az s3-mal. Az exynos 4412 kicsit erősebb a mediatek chipjénél, de egyébként mindenben eltér a két telefon. Nekem most 1/16 os fehér van, előtte pedig 1/4 es fekete volt. A zopo a kínai gyártók között márkásnak és népszerűnek számít. Ajánlható készülék.
Érdemes néha a csavarokat utánahúzni a burkolat alatt, egyébként semmiben nem rosszabb mint, az itthon forgalmazott termékek.

[ Szerkesztve ]

(#941) wyattthoearp válasza wiggly (#939) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

A karcállóság feltétele a ridegség. Bizonyos fokig hajlékonyabb, mint a hagyományos üvegek, viszont a statikus ütéseket kifejezetten nem csípik.

(#942) wiggly válasza wyattthoearp (#941) üzenetére


wiggly
csendes tag

De durva, eddig így nem is gondolkoztam rajta. Pedig valóban, ha valamit megedzünk az rideg lesz. :)
Érdekes, hogy erre nem hívják fel a polgár figyelmét :))
Néztem pár videót is, háát, lehet egy védőfóliával előrébb vagyok :) Nem azért, hogy dobálnám, de véletlenek megEsnek.

(#943) BSOD válasza wyattthoearp (#941) üzenetére


BSOD
senior tag

Szerencsére azért nem teljesen így van. "Statikus ütésről" pedig végképp nem hallottam.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#944) wyattthoearp válasza BSOD (#943) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Dinamikusat akartam írni :W

(#945) wiggly


wiggly
csendes tag

Az hogy nano sim kell a ZP980-ba, ugye elírás? Gondolom ugyanaz, mint C2-nél ott pedig micro van, tévedek?
Jó hogy három oldalon háromféle leírás van a Zopo oldalán mini simet írnak, úgy tudtam az a normál másik neve. :) Viszont azt is írják, hogy olyan mint az IPhone 4-ben. Gyorsan ki is feszítettük kollégám telefonjából, azaz. Akkor meg is válaszoltam? Köszönöm a segítséget. :))

(#946) hirtelen válasza wiggly (#945) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Elvesztettem a fonalat... :U Most akkor normál SIM kárty a kell a Zopo980-ba, ugye?

(#947) dime27 válasza hirtelen (#946) üzenetére


dime27
őstag

Szerintem minden Zopo tud normál és micro sim-et is ezért dualsimes telefonok ezek :B ;) :K

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#948) hirtelen válasza wyattthoearp (#940) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Kicsit aggasztó válasz. :((
Azt írod, hogy "60 ezer környékén ez a telefon a legjobb vétel.De nem összehasonlítható az s3-mal.", meg hogy "Érdemes néha a csavarokat utánahúzni a burkolat alatt, egyébként semmiben nem rosszabb mint, az itthon forgalmazott termékek."
Most akkor, ha annyira gagyi, hogy utána kell húzni a csavarokat - ez elképesztő, én utoljára ilyet a Dacia nevezetű szubautóról hallottam, meg egyébként is, nem is hasonlítható össze az S3-al, akkor miért nem veszünk S3-at?
A T-Mobile dominóban négymagos LTE változatban utánadvágja 90 ezerért, a Zopomobile-nál a ZP980 350 dollárba, azaz kb 80 ezer forintba kerül, de nehezen érvényesíthető a garancia, nincs magyarországi szerviz, és némi balszerencsével még érhet némi vám, meg áfa kellemetlenség, s várni kell a kiszállításra, ahelyett, hogy rögtön elvihetnénk.
Miért jó a Zopomobile, ez itt a kérdés? A tízezer forintért?

(#949) hirtelen válasza dime27 (#947) üzenetére


hirtelen
csendes tag

Van egy normál és egy micro foglalat, vagy hogy érted ezt?
(Céges a SIM-em, lassú a munkáltatóm felfogása és lejár a személyi igazolványom mire normálról microra cserélik, ettől félek.)

(#950) dime27 válasza hirtelen (#949) üzenetére


dime27
őstag

Pontosan! :K Ráadásul nem feltétlenül kell zp-980at venni én is az után álmodoztam de bőven elég a c2 platinum is ;) Pandawill-ről aki ismerősöm rendelt már még sosem kellett senkinek vámot fizetnie nekem sem pedig eddig már 4x rendeltem és max 13 nap alatt itt is volt a cucc a kezemben.A platinum kb 65ezerből ki is jönne és az már nem 10ezer forint különbség;) De ha ezektől a dolgoktol félsz akkor vegyél samsung s3-at bár sztem ez agyba főbe veri mert már volt olyan is a kezemben pár napig ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Zopo C2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.