Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15951) Mr Dini válasza Mr Dini (#15942) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nah, újrabuildeltem az egész 8192cu chip modulját és mostmár nem döglik meg a kernel ha valami váratlan történik*.

Szóval megy szuperül mostmár tényleg a cucc, a sebesség gyorsabb (! :Y) egy licit, mint kábelről viszont a torrent nem akar feltölteni. Annyira nem fontos, csak érdekelne, h mi a gondja. Ugyanezekkel a beállításokkal megy kábelről... :F

*@Tonyk

Valószínűleg hasonló probléma lehetett a Te kamerádnál a gspca drivernél, csak akkor még nem ismertem ennyire a nas kernelét és nem tudtam elképzelni, h ilyen is előfordulhat... :B Ha érdekel még a modul, akkor megpróbálhatom "feljavítani"...

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15952) Tonyk válasza Mr Dini (#15951) üzenetére


Tonyk
veterán

kösz, ne fáradj vele, lassan úgy is lecserélem ezt a nast

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15953) Sakab válasza Sakab (#15945) üzenetére


Sakab
senior tag

Erre valaki? :/

(#15954) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Áramszünet utána adatvesztés problémám adódott. A SATA kötetnél látszik, hogy mennyi a foglalt méret, de a fájlok már nem látszanak. A Test disk lefagy ha rányomok. Valamilyen módon visszanyerhetők az adataim?

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#15955) Tonyk válasza Gre@T (#15954) üzenetére


Tonyk
veterán

valamilyen live linux (mint, ubuntu, esetleg puppy) alatt próbáld meg visszanyerni. mdadm-mel kell majd beizzítani a tömböt, hogy olvasható legyen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15956) Gre@T válasza Tonyk (#15955) üzenetére


Gre@T
tag

Köszi,

Linux mint-et próbáltam. A linuxban 526MB-os meghajtónak ismeri fel az 1TB-os meghajtót és az fdisk nem talál rajta valid partíciós táblát.

Ez a két fájl láható a lemezen: swap_ul6545p, sysdisk.img

(#15957) Gre@T válasza Gre@T (#15956) üzenetére


Gre@T
tag

Az USB-s illesztő lehetett a gond.

sdb-néven felcsatolja a vinyót és mérete is rendben. Utána at fdisk-ben két partíciót látok sdb1 AIX és a második sdb2 Unknown. Innentől menthető még?

[ Szerkesztve ]

(#15958) Tonyk válasza Gre@T (#15957) üzenetére


Tonyk
veterán

Már elmondtam, belinkeltem, hogy mit kell csinálni!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15959) Gre@T válasza Tonyk (#15958) üzenetére


Gre@T
tag

Igen sokat segített, de az mdadm csak akkor működik jól ha újraindítod az OS-t, viszont, akkor a ramdiks-re telepített mdadm oda. Szóval gyorsan telepítettem egy 80G-s vinyóra egy linuxot és így már sikerült mindent lementeni.

Köszi,

(#15960) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

A NAS520 adott topikja nem túl forgalmas, így engedjétek meg, hogy itt kérdezzek.

Nem vagyok nagy profi az ilyen program telepítésekben, a fent említett NAS szoftveres csiszolgatása megoldható a 310S leírásai alapján is? Tehát ugyan úgy kellene rá feltennem pl az ffp-t és a miniDLNA-t is?

Továbbá szerintetek az rtorent+ruTorrent párost fel tudnám varázsolni rá valahogy?

:R
T

(#15961) Tonyk válasza Gre@T (#15959) üzenetére


Tonyk
veterán

"de az mdadm csak akkor működik jól ha újraindítod az OS-t"

Dehogy csak akkor működik jól. :) Csúnya is lenne.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15962) Gre@T válasza Tonyk (#15961) üzenetére


Gre@T
tag

Újraindítás nélkül ismeretlen partíciót kaptam az fdisk-ben, újraindítás után viszont már látszott a valid partíció.

(#15963) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Az NSA310 adatmentés sikerült, de sajnos kötetet nem tudok létrehozni. A SATA kötet létrehozásánál beszürkül a képernyő és fagyás van. Próbáltam wipe-ot a HDD-n, de az sem segített.

(#15964) Mr Dini válasza Gre@T (#15963) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Megvan még a linuxod?

Ha igen, akkor pakolj fel/indíts el egy GPartedet és onnan formázd le az egész vinyót mindegy, h mibe, csak egy partíció legyen (pl ext3) majd tedd be a nasba és próbáld létrehozni.

Amúgy a testdisk nevű toolal helyre lehetett volna állítani formázás előtt és az a hibákat is ki tudja szúrni/javítani.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15965) Gre@T válasza Mr Dini (#15964) üzenetére


Gre@T
tag

Szia,

Csináltam ext3-at rá, de továbbra is csak szürkület van. :o

(#15966) Tonyk válasza Gre@T (#15965) üzenetére


Tonyk
veterán

Az rendben van, hogy csináltál rá ext3-at, de lepucoltad-e mindkét partíciót?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15967) Gre@T válasza Tonyk (#15966) üzenetére


Gre@T
tag

Persze, most az egész ext3. De előtte volt wipe.

(#15968) Gre@T válasza Gre@T (#15967) üzenetére


Gre@T
tag

Másik HDD-re sem hajlandó a rendszert rápakolni. Csináltam 4.62 downgradet és alapbeállítást de sajnos ugyanaz. :(

(#15969) Mr Dini válasza Gre@T (#15968) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A táp rendben van?

Usb-s eszközöket lát?

Illetve a gyári telnetet engedélyezve (webfelületen) és PuTTy-os telneten a dmesg-et kiadva (természetesen a hdd csatlakoztatása után) mit mond?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15970) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Ismét visszatértem. Ismét Zyxel NAS326. Miután ~1 hónap után kaptam egy új NASt, egyből egy problémába ütköztem. Alapból egyik rackben sem ismerte fel a WD red HDD-t. Ezt egy factory reset helyretette, sikerült is feltennem a MetaRepository. A csomagok között találtam olyat, hogy Mijzelf RandomTools, amiben van egy rakat dolog, többek közt rsync 3.11. Ez nekem jónak tűnik, lévén a cél, amire alapvetően kéne a NAS az az lenne, hogy a kis Syno 214-esről Rsync-vel adatokat mentsek. Csak innen nem tudom, hogy hogyan tovább. Telepítettem a csomagot, azt írja, hogy engedélyezve, de innen hogyan tovább? :B Létrehoztam egy külön felhasználófiókot, könyvtárakat, ahova majd pakolna az Rsync és itt kicsit megakadtam.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#15971) Mr Dini válasza CactuS (#15970) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Soha nem használtam a csomagot, mivel az rsync ffpből is elérhető, de ha nincs ffp-d, akkor a RandomT. csomag felrakása után engedélyezni kell a webfelületen a telnetet.

Ezután valamilyen telnet klienssel be tudsz lépni és már használhatod is az rsync parancsot.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15972) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!
Megjött az USB-TTL kábelem!
Mr Dini-hez szólna igazából a kérdés, vagy bárki aki tudja, szóval debiant szeretnék nasomra húzni. :)
Kérdés az lenne, hogy milyen sorrendbe és hova kell dugnom az alábbi kábeleket :)
Kép mellékelve! :)

[link]

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15973) Mr Dini válasza Doky1988 (#15972) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szerintem az nsa310-es is hasonló a 320hoz, szóval így: [link]

Viszont csak a TX-et, az RX-et és a GND-t csatlakoztasd, ne hallgass az ábrára! Mertt ha 5V-al hajtaná meg a chip/usb, akkor komoly kárt okoz az alaplapban...

De pont ma találtam egy barátságosabb, ámde picit nehezebb megoldást u-boot utasításokra, amihez nem kell ttl kábel sem. Viszont ezt csak akkor, ha nem akarsz forrasztgatni/barkácsolni, mert a ttl sok szempontból jobb.

Pendriveról szeretnéd bootolni a cuccot, vagy HDD, esetlef tftp a szimpi? :D

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15974) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Adott egy első generációs NSA-320-as. A ventije haldoklik, de mivel 40x40x10est nehéz találni halkat, ezért lekaptam a gyári burkolatot, applikáltam rá egy másik dobozt, aminek a tetejére raktam egy halk 80-asat, ami kifele szívja a levegőt. Mivel nem néztem, hogy a gyárival mennyi volt a hőmérséklet, ezért itt kérdezném meg, hogy akinek van két vinyóval tele hasonló NAS, nézze már meg milyen CPU és HDD hőmérsékleteket mutat a status és a smart.
Nekem CPU üresjáratban(kb. 10-15%on) 40°C, 100%-on terhelve 44°C -ig kúszik fel. A vinyók kb 31-32 fokosak. Maradhat így a rendszer, vagy még reszeljek rajta?

Ja apropó, nekem nem kell megforgatni a kábeleket, mint ahogy a leírás végén látható.

(#15975) Joshi válasza Jamboo529 (#15974) üzenetére


Joshi
titán

Teljesen jók a hőmérsékletek, de szerintem az nsa320 az 60x60-as ventis.

(#15976) Jamboo529 válasza Joshi (#15975) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Lehet, a fene se mérte le. De olyat sem találtam. A 15mm vastag még éppen bemenne, de 10-as lenne az ideális. És sajna az ritka. :(

[ Szerkesztve ]

(#15977) Joshi válasza Jamboo529 (#15976) üzenetére


Joshi
titán

Én cseréltem az enyémbe és a 60x60x15 kényelmesen belefér. Az a gond hogy nincs fordulatszám visszajelzés, de engem nem nagyon érdekel.

(#15978) Doky1988 válasza Mr Dini (#15973) üzenetére


Doky1988
senior tag

Dini! :)
Kérdésem affelé irányúlt, hogy van 4 fajta színű vezeték!
Piros, Barna, Fehér, Kék.. És melyik színt hova dugjam?

Egyébként HDDről, mert most végülis nekem a TTL kábelhez forrasztgatnom kellene?
Nincsennek tűk az NSA-310 lapján amire csak rádugom?

DokY | www.zsolti.hu

(#15979) shteer válasza Doky1988 (#15978) üzenetére


shteer
titán

Nincs tű

..szerintem jónak tűnik

(#15980) Mr Dini válasza Doky1988 (#15978) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos pont ezt beszéltük @Somatommal amikor szóba került, h az nsa310-en és a 320on pont nincs kivezetve tűkre a cucc, így mindenképp forrasztani, esetle ragasztani stb kell... A TTL csatlakoztatásához.

Amúgy a fekete (gondolom ez Nálad a barna) a GND, a fehér az TX és a zöld a TX.

Illetve, ha nem szeretnél barkácsolni, akkor B megoldásnak a már említett módszert tudom ajánlani. Ezt pedig a ZyXELnek köszönhetjük. A lényege az, hogy az u-boot bootloader "változóit" tudod itt listázni/módosítani, esetleg hozzáadni. Ez pedig azért jó, mert be tudod állítani, hogy elsőként pl a pendriveon keresse a kernelt és az initrd-t, majd ha nem sikerül, akkor a hdd-n és ha ez sem sikerül, akkor a NAND-ból bootoljon (itt tárolja a zyxel az eredeti rendszert). Ja és még tftp-ről is tud bootolni. Én azt választottam. Egy non-stop rpiről bootolja be a debiant :))

Ennek csak egy hátránya van, mégpedig az, hogy a NAND-ba nem tudod beleégetni az új kernelt. De szerintem ez nem baj, mert érdemes az eredetit rajtahagyni, hátha valami balul sül el és akkor csak kihúzzuk a pendriveot/hdd-t, vagy kikapcsoljuk a tftp-t a boot alatt és máris visszaál a régi állapotra.

Na szóval a bootok... A cucc úgy működik, hogyha pendriveról szeretnél bootolni, akkor meg kell formáznod a pen-t FAT32-re és el kell helyezni rajta az uImage-t és az uInitrd-t a Debianhoz. Ha be van állítva a megfelelő bootflag, akkor csak szimplán bedugod az előlapi USB-be és már indul is a Debian.

A tftp hasonlóképpen működik, csak ott a tftp gyökerébe kell berakni a két fájlt.

A HDD viszont egy érdekesebb dolog, mivel csak az első, FAT32-re/ext2-re formázott partíción kezdi el keresni a két fájlt...

Melyi megoldás mellett döntessz?

Ha a 2., akkor kérlek add ki ezt fw_printenv az FFp termináljából és másold be ide a kimenetet.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15981) Doky1988 válasza Mr Dini (#15980) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ha a másodikat választom, azaz a pendriveos dolgot, akkor semmi kábel nem kell?
Mert az jó lenne, így másodrendszernek pendrivera egy debian :)
Szóval akkor legyen az! :)

Egyébként kiadtam terminálba a parancsot:

== Welcome at FFP version 0.7/arm, running on NSA310_ZyXEL nsa310, firmware V4.70(AFK.3) ==
root@nsa310:~# fw_printenv
-sh: fw_printenv: command not found
root@nsa310:~#

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15982) Mr Dini válasza Doky1988 (#15981) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Igen, nem kell kábel, ha megy a parancs.

Viszont valamiért nem megy. Ez pedig (tapasztalataim szerint) azért lehet, mert régi a bash a nason és br2 nemrég frissítette a bash csomagjában a PATH-t... Ez esetben futtasd le teljes elérési úttal az fw_printenv-et:

/usr/local/zy-pkgs/ffproot/ffp/bin/fw_printenv

/zyxel/sbin/fw_printenv

Nálam ezen a két helyen van a cucc. (Az ffp alatt levő saját tákolmány)

De az is lehet, hogy a 310-ből ezt is kiszedték :DDD, ha így van, az pech! Viszont ha gondolod tudok küldeni egy ffp-s fw_printenv és setenv készletet, de ezt nem tudom Neked előre tesztelni --> nem biztos, hogy menni fog.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15983) Doky1988 válasza Mr Dini (#15982) üzenetére


Doky1988
senior tag

Utóbbival oksa :)

root@nsa310:~# /zyxel/sbin/fw_printenv
bootargs=console=ttyS0,115200 mtdparts=nand_mtd:0x100000(uboot),0x80000(uboot_en v),0x80000(key_store),0x80000(info),0xA00000(etc),0xA00000(kernel_1),0x2FC0000(r ootfs1),0xA00000(kernel_2),0x2FC0000(rootfs2) root=/dev/nfs rw init=/init
bootcmd=nand read.e 0x2000000 $(kernel_addr) 0xA00000; bootm 0x2000000
bootdelay=2
baudrate=115200
loads_echo=0
eth1addr=00:19:CB:00:51:82
ipaddr=10.4.50.165
serverip=10.4.50.5
rootpath=/mnt/ARM_FS/
netmask=255.255.255.0
nandEcc=1bit
kernel_addr=480000
MODEL_ID=A203
PRODUCT_NAME=NSA-310
FEATURE_BIT=00
CONTRY_TYPE=FF
VENDOR_NAME=ZyXEL Communications Corp.
run_diag=yes
ethaddr=FC:F5:28:76:B7:93
root@nsa310:~#

DokY | www.zsolti.hu

(#15984) Mr Dini válasza Doky1988 (#15983) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szuper!

Viszont csak holnap tudok ránézni, hogy hogy is fog kinézni a pendriveos parancs ezekkel az adatokkal...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15985) Doky1988 válasza Mr Dini (#15984) üzenetére


Doky1988
senior tag

oksa, akkor majd írok vissza, mert holnaptól meló van.:(

DokY | www.zsolti.hu

(#15986) Tonyk válasza Mr Dini (#15980) üzenetére


Tonyk
veterán

"Sajnos pont ezt beszéltük @Somatommal amikor szóba került, h az nsa310-en és a 320on pont nincs kivezetve tűkre a cucc, így mindenképp forrasztani, esetle ragasztani stb kell..."

Akkor valamit nagyon elnéztetek, mert a 320-on tuti kinn van minden.... [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15987) Mr Dini válasza Tonyk (#15986) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A 320-at én tettem hozzá, mert mikor rákérdeztem, Mijzelf mondta, hogy nincs rajta... :F

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15988) Mr Dini válasza Doky1988 (#15985) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nah, ezek a parancsok:

fw_setenv ipaddr 192.168.x.y (írj ide egy ip címet, ami beleesik a dhcp tartományba és nincs kiosztva)
fw_setenv netmask 255.255.255.0
fw_setenv serverip 192.168.1.134
fw_setenv bootargs_console 'console=ttyS0,115200'
fw_setenv bootargs_mtdpartitions 'mtdparts=nand_mtd:0x100000(uboot),0x80000(uboot_env),0x80000(key_store),0x80000(info),0xA00000(etc),0xA00000(kernel_1),0x2FC0000(rootfs1),0xA00000(kernel_2),0x2FC0000(rootfs2)'
fw_setenv init_usb 'usb start'
fw_setenv bootcmd_usb 'setenv bootargs ${bootargs_console} ${bootargs_mtdpartitions} netconsole=6665@${ipaddr}/eth0,6666@${serverip}/;fatload usb 0 0x800000 /uimage;fatload usb 0 0xf00000 /uinitrd;bootm 0x800000 0xf00000'
fw-setenv bootcmd_nand 'setenv bootargs ${bootargs_console} ${bootargs_mtdpartitions} root=/dev/nfs rw init=/init;nand read.e 0x2000000 ${kernel_addr} 0xa00000; bootm 0x2000000'
fw_setenv bootcmd 'run init_usb;run bootcmd_usb;run bootcmd_nand'

Ja és h ne kelljen minden fw_setenv elé kitenni a /zyxel/sbin/-prefixet, szerimtem add hozzá ideiglenesen a PATHhoz:

export PATH="$PATH:/zyxel/sbin"

DE! Mielőtt bármit is csinálnál, nézd meg, hogy a feltolni kívánt uInitrd egy komplett rendszerhez van, vagy csak a telepítőt indítja. A második Neked nem jó, hiszen a telepítést csak ttl konzolból lehet elvégezni. Illetve frissebb u-bootnál lehet netről is, de ez most nem opció... :(

Szóval ha találsz ilyet, akkor szuper, de ha nem, akkor esetleg próbáld meg, reboot után úgyis bebootol a régi, ha nincs bedugva az usb, ha meg nem megy, vagy nem akarsz kísérletezni, akkor keresd meg bodhi-t, ő nagyon profi kirkwood u-bootolásban. Ha jól emlékszem, akkor Doozan volt a fórum neve, ahol moderátor. :U Talán tud segíteni, hogy hogyan lehet olyan uInitrd-t gyártani.

Ja és a pendrive! Én fogtam egy 32 gigás, gyors pendriveot három partícióval. Az elsőt FAT32-re formáztam, és adtam neki 150 megát, bár kevesebb is elég neki. Erre került az uImage és az uInitrd. Majd csináltam egy másodikat ext4-nek, ezt üresen hagytam és 12 gigát adtam neki. Végül a harmadik partíció a rootfs nevet kapta és a maradék tárat. Ez pedig ext3 lett és erre tettem rá a kernel mellé mellékelt (de debootstrappes is tökéletes) rootfs-t kibontva. Majd előre bedugtam a pent és már bootolt is. Igaz, nekem 320S volt a tesztalany és én nem a setenv-es módszert, hanem kézzel csináltam a dolgot.

Szumma-szummárum:

Ha jó az angolod, azt javaslom, h először keresd meg bodhi-t, hogy szerinte ez így menni fog-e. Ha jól rémlik, ő már segített valakinek 310-et is mókolni, szóval biztos van puskája is. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15989) footy


footy
addikt

Sziasztok!

tegnap kiscereltem az NSA-310-esemben a ventit, de sajnos az uj ventilator tesztelése kozben a kabelek hozzaertek a szerverszekreny falahoz. A Nas egybol lekapcsolt, ujrainditas utan ugy tunik, hogy megsult a vetilator vezerlo aramkor. Lehet ilyenkor valamit kezdeni? Nagyon hulyen otlet USB-rol hajtani a ventilatort?

koszi

(#15990) vanRobert válasza footy (#15989) üzenetére


vanRobert
tag

Szerintem a venti vezérlője hamarabb megadja magát.
Rakd vissza az eredeti ventillátort, kábeleket szigeteld le ( :K ) mielőtt bekapcsolod. Ha a venti forog, akkor csak a csere ventit nyírtad ki, ha nem forog, akkor nagyobb a baj.
USB-ről elvileg lehet hajtani, de a fordulatszám visszajelzésnek biztosan búcsút mondhatsz.

(#15991) M_AND_Ms válasza vanRobert (#15990) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Tuti, hogy nem a ventilátor ment tönkre. Egy rövidzárral nem megy tönkre a fogyasztó, márpedig itt valószínű az volt (a pozitv vezeték a negatív testhez ért - tipikus eset)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15992) vanRobert válasza M_AND_Ms (#15991) üzenetére


vanRobert
tag

Adjuk meg neki a reményt... ;)

(#15993) M_AND_Ms válasza vanRobert (#15992) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt megadjuk!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15994) Joshi


Joshi
titán

Van egy Zyxel NSA320 nasom, és azt szeretném tudni, hogy van arra lehetőség hogy az NFS hozzáférésre Vendég beállítást eszközöljek? Én konkrétan ilyen lehetőséget nem találok. Erre azért lenne szükségem, mert a Himedia Q5 Pro médialejátszó csak így tud csatlakozni a mappákhoz. Köszi.

(#15995) Mr Dini válasza Joshi (#15994) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Mármint vendég alatt a noauth, vagy a guest usert érted?

Mert mindkettő megvalósítható a nassal, csak picit másképp.

FFp adott?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15996) Joshi válasza Mr Dini (#15995) üzenetére


Joshi
titán

Igen arra gondolok, fent van az ffp is. :K

(#15997) Mr Dini válasza Joshi (#15996) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Akkor gondolom a noauth-ra gondolsz. Ha igen, akkor pedig szerkeszd át a /etc/exports-ban a megosztást egy noath-tal. Illetve ha nem szimpatikus, akkor majd ránézek az unfs konfigomra.

De a webes felület nem tud ilyet? :F

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15998) Joshi válasza Mr Dini (#15997) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy nézem neked 320s van, megnéznéd hogy a webes felületen mit lehet állítani? Én konkrétan ilyet nem láttam, csak olvasás és olvasás+írást lehet választani az NFS-nél. Valamint a *.*.*.* ami már nem is emlékszem mit jelent. :B

(#15999) Mr Dini válasza Joshi (#15998) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sajnos az nem fog menni. Én már áttértem debianra, de ha bebootolom a gyári rendszert, akkor sem jön be a webGUI. Én annó kukáztam az egészet, mert nem volt rá szükségem.

De szedd le a mostani, gyári nfs-t, majd add ki ezt:

slacker -a unfs

Majd csillag az unfsre (ha több is van, akkor csak az egyikre)!

Ezután add ki ezt:

touch /ffp/etc/exports; echo -e "/i-data/md0/admin 192.168.1.0/24(rw,async,no_root_squash,no_subtree_check,wdelay,fsid=0,insecure)" >> /ffp/etc/exports

Nyilván, ha más mappát szeretnél megosztani, akkor módosítsd a parancsot, illetve az ip tartományra is figyelj. Ha pedig több megosztást szeretnél, akkor futtasd le a parancsot még egyszer a touch /ffp/etc/exports; nélkül és már más elérési utakkal. Ezzel elvileg felh. név és jelszó nélkül tudod használni.

Ha megvan, akkor:

sh /ffp/start/unfsd.sh restart

És már megy is. :)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#16000) szata.68


szata.68
senior tag

Helló!

Van egy jól működő NSA310S-em. Azt szeretném, hogy el tudjam érni a rá letöltött tartalmakat wifiről akkor is ha nem vagyok itthon. Tudom, hogy aki benne van annak nem nagy dolog a beállítás, de sajnos nekem se tudásom, se időm beallitani, ezért keresnék valakit aki ebben tudna segíteni, természetesen nem pusziért cserébe. :)

Ha van bárki akkor légyszi írjon egy pm-et.

Köszi

Tamás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.