Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) Tonyk válasza FefeeX (#15350) üzenetére


Tonyk
veterán

Jó, mert ez sima FTP-hez nem kell.
SSL tanúsítványt meg ami tetszőleges ideig érvényes Te is gyárthatsz ffp alól. Feltételezem nem szükséges hiteles tanúsítvány az otthoni nasodhoz, elég a saját magad által aláírt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15352) FefeeX válasza Tonyk (#15351) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt nem tudom, de távolról az iEszközeim jó ideje nem hajlandóak kapcsolódni a NAShoz, és mivel mást nem találtam, úgy gondoltam, ez lehet a hiba forrása.

(#15353) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Érdekel valakit, hogy egy ilyen ZyXEL nas és egy hangkártya segítségével hogyan lehet olyan zene-/internetrádió lejátszót csinálni? :U Ha valakit igen, akkor ebben az írásban írtam a telepítéséről.

Akinek csak a csomag kell, az megtalálja itt az mpd-t.

Örök hála br2-nek! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15354) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Volt egy áramszünet és mivel még nincs szünetmentesem így lecsapta a nast is. Ugyan újraindult, de a minidlna nem. próbáltam elindítani de csak annyit ír ki hogy [ FAIL!!! ] ERROR WARNING: minidlna can not start!!!.
Mit csináljak vele hogy újra elinduljon?

Ill van valami lehetőség arra hogy ha ilyen történik akkor indulás után dobjon egy mailt vagy bármit?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15355) Mr Dini válasza SutPet (#15354) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Próbálj egy killall minidlna -t, majd utána startold.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15356) SutPet válasza Mr Dini (#15355) üzenetére


SutPet
aktív tag

minidlna no process found. :(

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15357) hkecske


hkecske
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget, sikerült életet lehelnem a minidlna-ba!
Még 1 dolgot szeretnék beállítani: hogy a Transmission egy adott mappát monitorozzon torrent file-ok után, és amennyiben torrent file kerül a mappába akkor azt töltse le.

Tonyk leírása alapján próbáltam haladni (LINK) és miután letöltöttem az applikációk közül a Transmission-t beléptem az SSH-ba valamiért már az első (leállító) parancsra azt a választ kapom, hogy "no such file or directory". Tudnátok segíteni ebben is? :S

(#15358) Mr Dini válasza hkecske (#15357) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ez a leírás a gyári tm-mel nem fog működni.

Először a nas felületén, ahol felraktad a Tm-et, le kell tiltanod a csomagot, majd be kell lépned ssh-n és mondjuk mc-vel módosítanod kell a /i-data/md0/.system/zy-pkgs/config/Transmission/settings.json-t.

Ebben a watch-dir-t és a watch-dir-enabledet kell állítani. Ha kész van a szerkesztés mentsd le és engedélyezd a transmissiont.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15359) SutPet


SutPet
aktív tag

valami tipp hogy nálam mi kínja lehet? minidlna ott van conf fájlt is tudom szerkeszteni mégse tudom sehogyse elindítani :(

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15360) gduck


gduck
addikt

Nektek mp4 fájl mellett észreveszi az srt felitratot ? Ha avi mellé rakom, akkor simán viszi, mp4 mellett nem látja (minidlna 1.1.5 és LG Blue-ray)

SutPet: én megpróbálnék egy fsck-t futtatni (hátha valami fájlrendszer hiba van), meg letörölném a minidlna adatbázis fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#15361) SutPet válasza gduck (#15360) üzenetére


SutPet
aktív tag

töröltem az egész minidlna-t és újraraktam és így se jó :S szerintem törlöm az egész ffp-t és elkezdem előröl... :/

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15362) SutPet


SutPet
aktív tag

na ffp újrarakásával működik minden megint...

God must love stupid people, he made so many of them.

(#15363) Doky1988


Doky1988
senior tag

Aki Mijzelf repoját használja, frissítve lett a Transmission 2.92-1 -re! :)

root@nsa310:~# /opt/bin/opkg install transmission-web
Upgrading transmission-web on root from 2.84-4 to 2.92-1...
Downloading http://pkg.entware.net/binaries/armv5/transmission-web_2.92-1_armv5soft.ipk.
Removing obsolete file /opt/share/transmission/web/style/jqueryui/jqueryui-1.8.16.css.
Removing obsolete file /opt/share/transmission/web/javascript/jquery/jqueryui-1.8.16.min.js.
Removing obsolete file /opt/share/transmission/web/javascript/jquery/jquery.contextmenu.min.js.
Configuring transmission-web.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#15364) john_trapéz


john_trapéz
tag

hellósztok!

nsa325 v2-őn eddig a gyári transmissiont használtam.
az itt leírtak alapján (némi kínlódással) lecseréltem ffp 2.92-esre.
vissza tudom bele rakni a gyári 2.82-es seedjeit?

(#15365) M_AND_Ms válasza john_trapéz (#15364) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az új telepítés letöltési könyvtárjába rakod, a már letöltött fáljokat (pont úgy, ahogy a régiben voltak), majd újra letöltöd a torrenteket. A kliens észreveszi, hogy már megvan a letöltendő anyag, leeelenőrzi (ez, hosszabb idő is lehet), majd beáll seedelni.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#15366) john_trapéz


john_trapéz
tag

Megtaláltam! :)
Szóval nem érdekes...

(#15367) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
látom jópár emberkének okoz problémát hogy a python alkalmazás 100%-on prörgeti a cpu-t de megoldást nem láttam...vkinek esetleg van erre megoldása csak nekem kerülte el a figyelmem itt?
előre is köszi.

(#15368) Mr Dini válasza péjé (#15367) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A MetaRepository-s Tweaks csomagban jópár python szkriptet le lehet tiltani.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15369) Tonyk válasza péjé (#15367) üzenetére


Tonyk
veterán

twonky fut?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15370) péjé válasza Tonyk (#15369) üzenetére


péjé
őstag

Igen, elkezdtem egy filmet nézni vele...nem kellett volna? A legszebb hogy percek óta nem tudok belépni a kezelő felületre, a hdd meg ezerrel megy...

[ Szerkesztve ]

(#15371) péjé válasza Tonyk (#15369) üzenetére


péjé
őstag

Gyakorlatilag használhatatlanná vált..be tudtam végre lépni, a twonkyt még ki tudtam lőni de mást már nem tudok, felpörög és kész..elérhetetlen...mi a teendő? ssh működik. köszi

[ Szerkesztve ]

(#15372) Mr Dini válasza péjé (#15371) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A "szokásos" httpd újraindító parancsra sem tudod elérni a felületet:

LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/zy-pkgs/lib /etc/init.d/httpd.sh restart ?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15373) péjé válasza Mr Dini (#15372) üzenetére


péjé
őstag

szia,
annyit tudtam tenni hogy újraindítás után volt egy perc mielőtt megkergült volna, itt elindítottam a gyári telepítőt és legyalultam...újrarakom most, ffp, többi...bosszantó ez az egész...mi ez a python és hogy lehet leállítani ha beüt legközelebb?
köszi

(#15374) Mr Dini válasza péjé (#15373) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A python egy programnyelv. Mivel (szerintem) nagyon egyszerű a python, gondolom ők is így gondolták és ahelyett, h mondjuk C-ben írták volna a szkripteket, igen hanyagul a pythont választották. Sajnos nem valami jól optimalizált, így ha még a Twonky is használja, akkor rengeteget ehet.

Ezért javaslom, h tiltsd le a Twonkyt és tedd fel a minidlna-t. Illetve amit már mondtam, h a Tweaks csomagban van lehetőség a python szkriptek letiltására. Cserébe viszont pl a gyári GDrive nem fog működni.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15375) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Openelecet készítek böngészővel egy raspberryre, de mivel a combos gépen windows van csak jelenleg, és az openelec ugye linuxon fordul csak le, így gondoltam a nasos diskless ubuntut annó pont ilyen célokra tartogattam. Ezt úgy csináltam meg, hogy a pxe a ramba csak a kernelt tölti be, a többi már nfs-en történik. Ez szépen és jól működött, mentéssel, mindennel együtt, de most, hogy az openelec forrás is egy nfs csatolás a nasra, egy ideig megy az egész, viszont utána valamiért meghal az nfs és ezáltal a diskless ubuntum is... :(

Mi lehet a gond? :F A proci max 72%, így az, h túl van terhelve kizárt...

Ja és unfs-t használok, mert a gyári nfs csak 2-es, amit az ubuntu kernele nem támogat már...

Köszi!

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15376) hkecske


hkecske
csendes tag

Sziasztok ismét. Kerestem itt a fórumon, de sajnos kevés sikerrel, ezért remélem ti tudtok benne segíteni:

A Transmission egy friss verzióját szeretném telepíteni a NASra SSH-n keresztül, majd pedig beállítani a "watch directory" funckiót egy mappára. Leírná valaki az ehhez szükséges parancssorokat?

Előre ie köszi

(#15377) Mr Dini válasza hkecske (#15376) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pl így?:

wget http://users.atw.hu/mrdini/packages/Transmission-2.92-arm-1.txz -O /tmp/Transmission-2.92-arm-1.txz; funpkg -i /tmp/Transmission-2.92-arm-1.txz; rm /tmp/Transmission-2.92-arm-1.txz; /ffp/start/transmission.sh start

Ez a parancs feltelepíti a legfrissebb tm-et, ha még nincs fent ffp-s, illetve elindítja. Ha szeretnél settings.json-t szerkeszteni, akkor először állítsd le:

/ffp/start/transmission.sh stop

Majd pl mc segítségével szerkesztheted a watch-dir-t:

mcedit /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json

Ha kész a szerk, akkor F2, majd F10, majd:

/ffp/start/transmission.sh start

És már megy is.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15378) Jamboo529 válasza Mr Dini (#15377) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Ezzel kapcsolatban lenne nekem is egy kérdésem. Nálam ugye be van állítva a figyelés. Nincs is gond, berakom a fájlt a mappába, beolvassa a TM és már tölti is. Igen ám, de a beolvasott fájlok átkeresztelődnek *.added-re vagy mire, és mikor a régi cuccokat törölném a kliensből (adat+torrentfájl eltávolítása) ezek a fájlok sajnos nem törlődnek. Így a mappa egyre csak hízik és hízik. Nem is ez a legnagyobb probléma (hely van bőven), hanem ha beüt valami krach, honnan fogom tudni kiválogatni ebből a több ezer fájlból, hogy jelenleg mi is van seedben, mit kell esetleg újra hashelnem?? Vagy van esetleg másik mappa, ahol csak a futtatott torrentek fáljai vannak meg??

(#15379) Prosectura2 válasza Jamboo529 (#15378) üzenetére


Prosectura2
tag

Ezek a fájlok ott maradnak, jelzik, hogy a torrentet megnyitotta a transmission. Nincs velük gond, időnként ki kell törölni.

Az éppen aktuálisan futtatott torrent fájlokat az /ffp/tm/.transmission-daemon/torrents mappában találod.

(#15380) Jamboo529 válasza Prosectura2 (#15379) üzenetére


Jamboo529
senior tag

thx

(#15381) drogery


drogery
tag

Sziasztok,

azt meg tudnátok mondani, h torrentel milyen sebességeket lehet elérni?

[ Szerkesztve ]

(#15382) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
kis segítséget kérek:
mivel a NAS nem bírja a Plex server dolgot, feltettem a Plex servert egy Raspberry Pi2-re....el is indul szépen de nem tudom megadni a Plexnek a NAS könyvtárát mert vmiért nem látja, nem tudom betallózni...én látom mind2-t win alól a hálón.
mi lehet a gond? nem igazán vagyok otthon a linuxban, ffp-t felsznvedtem és ennyi...:-)

előre is köszi

(#15383) Mr Dini válasza péjé (#15382) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ssh, vagy nfs csatolás kell neki és akkor látni fogja a pi, mint "helyi mappa", így kiválasztható lesz a cucc.

Add ki ezeket a Pi-n:

sudo su
apt-get install sshfs -y
mkdir -p /home/pi/Desktop/video/
sshfs root@nasip:/i-data/md0/video/ /home/pi/Desktop/video/ -o allow_other

Ezek után a nas video megosztását látni fogod a pi nevű user asztalán lévő video mappában.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15384) péjé válasza Mr Dini (#15383) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ezt írta ki, oké szted? esetleg újra kell indítani?

root@raspberrypi:~# mkdir -p /home/pi/Desktop/video/
root@raspberrypi:~# sshfs root@nasip:/i-data/md0/video/ /home/pi/Desktop/video/ -o allow_other
read: Connection reset by peer

[ Szerkesztve ]

(#15385) Mr Dini válasza péjé (#15384) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem. A nasip-t azért cseréld ki a nasod ipjére. ;)

Ha kérdezi a fingerprintet, akkor nyomj "yes"-t! Ezután kérni fogja a nas root jelszavát (ami egyenlő az admin jelszavával) utána már látod is a mappában a nas megosztását.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15386) péjé válasza Mr Dini (#15385) üzenetére


péjé
őstag

oké :)

bekérte a jelszót is de mintha nem találná pedig MC.ben ellenőriztem...
sshfs root@192.168.1.11:/i-data/md0/video/ /home/pi/Desktop/video/ -o allow_other
root@192.168.1.11's password:
root@192.168.1.11:/i-data/md0/video/: No such file or directory

(#15387) #79335424 válasza péjé (#15386) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az elérési út biztosan stimmel? A Video könyvtár nem nagy V -vel kezdődik?

(#15388) péjé válasza #79335424 (#15387) üzenetére


péjé
őstag

Meglett.. :)
belekeveredtem a PI/NAS passwordbe meg az IP-be de most helyére kerültek....
köszi szép a segítséget mindkettőtöknek... :R
kicsit tesztelgetem hogy mit bír a PI2 mint Plex szerver, a NAS-sal sztem jó páros lesznek.

(#15389) #79335424 válasza péjé (#15388) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kétlem, hogy a málna bírná a transzkódolást. A NAS is ezen hasal el.

(#15390) Coolby84


Coolby84
tag

Sziasztok!

Nálam is python 100% használat miatt frissítés óta használhatatlan a NAS-om. Nem szoktam buherálni, csak saját menüjéből menedzseltem és ami program ott telepíthető, azt használtam.

Transmission és média kiszolgáló ment. Most mindent kikapcsoltam, de nem segít.

Hülye biztosan esetleg valaki tud segíteni, hogy hogy tudom megoldani?

Köszönöm

(#15391) Norbeey90


Norbeey90
tag

Sziasztok!

Visszanéztem jó néhány oldalt, de nem találtam rá utalást:

NSA310s-em van, érkezett rá ugye a frissítés,( V4.75(AALH.0))

Az volna a kérdésem, ha frissítem kezdhetem előröl az FFP-t és a minidlna-t?Vagy nem befolyásolja?

Köszi!

(#15392) Mr Dini válasza Norbeey90 (#15391) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nem lesz rá hatással.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#15393) vanRobert válasza Norbeey90 (#15391) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

Nekem a HDD-re van minden telelpítve, NAS-ra simán rámegy az új FW, minden marad ugyanúgy.
Én SSH-n leállítottam a miniDLNA-t meg a TM-et, de lehet, hogy még ez sem kell.

(#15394) taylor67


taylor67
tag

Twonky fut a NAS-on, Samsung TV-vel használom. Néhány filmnél nem jelenik meg felirat. Ezt a kiszolgáló szoftver befolyásolja vagy a TV tudása?

(#15395) Tonyk válasza taylor67 (#15394) üzenetére


Tonyk
veterán

is-is

Ha két-három éves LG tv-d van mindenképpen ajánlott a twonky helyett a minidlna.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#15396) vanRobert válasza taylor67 (#15394) üzenetére


vanRobert
tag

Hali!

Ellenőrizd, hogy a felirat file neve ugyanaz-e, mint a filmé. Pontok, alsóvonások, szóközök is számítanak. Kompatibilis-e a felirat file a tévéddel. User manual, Google a barátod.

Elvileg TV, mert az "értelmezi" a feliratot. Bár jobban belegondolva Twonky is lehet, ha nincs a kompatibilitási listájában az adott felirat típus, lehet ki sem küldi a TV felé.

Javasolt a miniDLNA használata a Twonky helyett.

(#15397) taylor67 válasza vanRobert (#15396) üzenetére


taylor67
tag

Köszönöm a válaszokat. Időközben kiderült, hogy a 6400-as Samsung TV megjeleníti a feliratokat, az 5500-as pedig nem. :-(

[ Szerkesztve ]

(#15398) gyiku válasza taylor67 (#15397) üzenetére


gyiku
nagyúr

mkvtoolnix-el muxold be a feliratot az mkv-ba, es menni fog.

hüllő

(#15399) taylor67 válasza gyiku (#15398) üzenetére


taylor67
tag

Kipróbáltam USB-ről, úgy megjelenik a felirat. Lehet, hogy mégis minidlna kellene nekem?
Hol találok egy szájbarágós leírást?

(#15400) Mr Dini válasza taylor67 (#15399) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Pl itt, vagy itt, de a keresőbe beírva a minidlna kulcsszót egy tucat leírás jön föl. ;)

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.